کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فیش حقوقی
(2010-03-23 ساعت 09:49)laili نوشته:  
(2010-03-23 ساعت 09:39)nina نوشته:  ا رش خان شما منظور من را خوب متوجه نشدید شرایط شما به نظر من رویایی نیست منظور من این است که هرگز در آمریکا نمیان یک کار خوب با حقوق خوب را به فردی که سابقه کار درستی در آمریکا نداشته باشه و مدرک تحصیلی مرتبط هم نداشته باشه بدن شاید شما به بچه های این سایت بگین قبول کنن ولی اگه به یک آمریکایی بگویید با دیده شک و تردید به آدم نگاه میکنه باز هم میگم من شرایط شما و تجربه کاری شما را نمیدونم ولی این را همه میدونن اینجا باید خیلی خوب و کوالیفای باشی تا حقوق بالا داشته باشه و هر کسی هم میدونه سالی نودو نه هزار دلار در اینجا حقوق خیلی خوب و بالایی است وبقول شما من گفتم خواهرم با ۱۰ سال سابقه کار در دندانپزشکی و داره سالی ۱۳۰۰۰۰$ میسازه پس شما دارین خیلی خوب میسازید. به همین علت بود که من گفتم شما حقوق خودتون را کمی بالا گفتین ،و در ضمن اصلا حرف من در مورد گرون یا ارزونی زندگی در اینجا نبود. اگر دوست داشتی من میتونم یکروز شما را دعوت کنم به دانشگاه و شما با دوستهای من که اکثرا مهندسی بودن در رابطه با درآمدشون زمان که کار میکردن صحبت کنید. هنوز هم میگم حقوقی که به شما میدن اینجا معمولا به افرادی با سابقه کار بالا و تحصیلات بالا میدن. من این لینک شما را برای دوستهام ترجمه کردن همه با دیدی شک آمیز به شرایط کاری شما و اینکه شما یک خارجی هستین که تازه ۳ سال است اینجا هستید و تونستین جاب به این خوبی را در سیتی بگیرید و در ضمن تحصیلات مرتبط هم ندارین . دیگه دلیلی نمیبینم بیشتر از این توضیح بدم فقط این را گفتم که اینجور لینکها توقع افراد از آمریکا را خیلی بالا میبره و همه فرق میکنن که مسله سالی پنجاه را شست هزار $ اینجا کم است. در صورتیکه میانگین حقوق برای هر نفر در آمریکا ۵۰۰۰۰$ است.

و دوست عزیزی که گفتن من اشتباه مینوسم کلمه فارمسی را علت این است که من فارسی خیلی کم تایپ میکنم برای همین متاسفانه خیلی غلط املایی دارم به بزرگواریی خودتون ببخشید در پناه حق همه موفق باشن و پیروز

چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایشون(نینا) روح دیگری هستند که اوشون(سورنا) در آن ظهور کردند[عکس: 11551330.gif]
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، rs232 ، tehranipoor ، ChairMan ، sh-b ، usa.lover ، lexington ، honareirani ، kasra ، kianoush ، Farshid22 ، mavarfan ، shaan ، hitab ، amir_arian ، Daneshjo
آقا جان, من اصلا یک عکس از فیش حقوقیم گرفتم! خوبه؟ حالا شما هر موقع خواستی من را دعوت کنی بگو که من قراردادم را هم به همراه گواهی کار و اسناد معتبر با خودم بیارم که دیگر زحمت نکشی که از دوستان امریکاییت بپرسی. البته دوستان شما را نمی گویم ولی بیشتر امریکاییها بیغ تشریف دارند و در شرکت ما هم حدود 400 نفر امریکایی کار می کنند که یکی از دیگری خنگ تر است.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
nina کیه؟
sorna کیه ؟
اینجا کجاست ؟
صدرا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کجایی؟ بیا یه چیز توپ پیدا شده .
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، ساشا ، R.F ، usa.lover ، lexington ، honareirani ، kianoush ، Farshid22 ، mavarfan ، maaref ، ARASH@MH ، mh_hshk ، amir_arian ، Daneshjo
دوستان عزیز،
موضوعی که موقع دیدین این درآمد ها و مخارج باید در نظر بگیرید محل زندگی فرد هست. مخارج زندگی مثلا در تکزاس یا اکلاهما خیلی با کالیفرنیا فرق میکنه و به همین نسبت هم رنج در آمدی متغیر هست. من هم در پست اول این تاپیک در آمد آرش را در حد رنج بالای این رشته دیدیم نه این که غیر واقعی باشه...که خب باتوجه توضیحی که دادن به دلیل تخصص و سابقه کار و همچین گران بودن سانفرانسیسکو قرار گرفتن در حد بالای رنج حقوقی چیز عجیبی نیست.
یه مورد دیگه که تو امریکا برای آدم اتفاق میفته این هست که سرعت بوجود آمدن تغییرات در شما بسیار بالا ولی نا محسوس هست. این تغییرات سریع در مورد مخارج شما هم میفته. یعنی این که در بدو ورود با ماهی ۹۰۰ دلار هم میشه زندگی خوب و شادی هره با تفریح و مسافرت داشت(من داشتم) ولی بعد از چند سال زندگی آنقدر تغییر در شما بوجود میاد که ماهی ۹۰۰۰ دلار درامد ما هیانه شما را راضی نگه نمیداره. یکی از عمده ترین فاکتور های بزرگ شدن رقم مخارج، خرده خرج هاست در اوایل این خرده خرجها به شدت کنترل میشن ولی بعد از یه مدت که فرهنگ مصرف گرایی امریکایی بدون این که متوجه بشین در پوست و استخوان شما نفوذ کرد اگه بشینی حساب کنی میبینی که خیلی مخارجی که در بدو ورود اضافی و غیر ضروری به نظر میرسیدن الآن دیگه جزوی از فرهنگ زندگی روزمره شما شده. مثل غذا خوردن های روزانه در رستوران، کافی صبحانه از ا ستار باکس، نوشیدنی همراه غذا ، ماشین گران قیمت پر مصرف، خریدن مواد غذایی ارگانیک بجای خرید کردن از والمارت،و ....اگر دارای خانواده باشید مورد فوق به طور تصاعدی اضافه میشن.
خلاصه این که کیفیت زندگی و مخارج همگام و بعضی مواقع یه خورده جلوتر از درآمد شما بالا میره ولی بدیش اینه که اگه درامد به هر دلیلی قطع یا کم شد مخارج دیگه پایین بیا نیست اگر هم مجبور بشه بیاد پایین شما را دچار افسردگی میکند. راه پیشرفت و ارتقا و داشتن زندگی مطلوب در امریکا برای کسانی که هدفمند و اهل تلاش باشند باز هست و مطمئنا به اون چیزی که بخواهید به شرطی که فعل خواستن را صرف کنید، میرسید. ولی فرمول موفقیت این هست که گوشه ای از فرهنگ خوب ایرانی که اینده نگری باشه را در وجود خود زنده نگه دارید. کورپورشن ها و غول های مالی در امریکا بر روی فرهنگ مصرف گرایی بنا گزارده شدن و و بقاء شون به زنده نگه داشتن این فرهنگ بستگی داره، پس بنا بر این به شدت بر روی رواج و بقا آن کار میکنند... از مکانات فراوان امریکا برای پیشرفت و بالا بردن سطح زندگیتون استفاده کنید ولی با بکار گیری کمی حساب گری و اینده نگری که در وجود همه ایرانیها هست همیشه در اوج بمانید. اشتباه نشه، نمیگم هی بشینید دلار را به تومان تبدیل کنید. اتفاقا یکی از اولین چیزهایی هست که باید فراموش کنید.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
(2010-03-23 ساعت 10:42)rs232 نوشته:  آقا جان, من اصلا یک عکس از فیش حقوقیم گرفتم! خوبه؟ حالا شما هر موقع خواستی من را دعوت کنی بگو که من قراردادم را هم به همراه گواهی کار و اسناد معتبر با خودم بیارم که دیگر زحمت نکشی که از دوستان امریکاییت بپرسی. البته دوستان شما را نمی گویم ولی بیشتر امریکاییها بیغ تشریف دارند و در شرکت ما هم حدود 400 نفر امریکایی کار می کنند که یکی از دیگری خنگ تر است.
سورنــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا.
نینــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا.
بدو بیا مچ آرش رو گرفتیم . آرش اعتراف کن این فیش حقوقی که گذاشتی خودت ساختی . با پرینتر تو خونتون .
حقوقت هم 4000 تا نیست 1020 هست . چرا آخه بچه های مردم رو گول میزنی .
ای خدا چقدر نامردمی و ظلم تو دنیا هست .
توی یه زیر زمین تو تهران نشستند و این چیزا رو میدن تو اینترنت مردم باور میکنن.
آرش بیا راستش رو بگو.....
پاسخ
(2010-03-23 ساعت 10:42)rs232 نوشته:  آقا جان, من اصلا یک عکس از فیش حقوقیم گرفتم! خوبه؟ حالا شما هر موقع خواستی من را دعوت کنی بگو که من قراردادم را هم به همراه گواهی کار و اسناد معتبر با خودم بیارم که دیگر زحمت نکشی که از دوستان امریکاییت بپرسی. البته دوستان شما را نمی گویم ولی بیشتر امریکاییها بیغ تشریف دارند و در شرکت ما هم حدود 400 نفر امریکایی کار می کنند که یکی از دیگری خنگ تر است.

حالا ببینید می تونید یه کاری کنید آرش عزیز یه چیزی بنویسه که به گوش رییس روسای امریکاییش برسه از کار بی کارش کنن؟Wink
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، rs232 ، R.F ، usa.lover ، lexington ، looloo ، honareirani ، kianoush ، Hossein81 ، mavarfan ، saied-k ، maaref ، hushmandco ، Daneshjo ، kamali2025
جناب تهرانی بنده نیز با حرفتون موافقم
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، tehranipoor ، R.F ، honareirani ، mavarfan ، maaref ، Daneshjo
(2010-03-23 ساعت 10:58)NAV!D نوشته:  جناب تهرانی بنده نیز با حرفتون موافقم

مخلصیم ... این تاپیک از حالت فروم خارج شده، تبدیل شده به چت روم چون من که شروع کردم از اولش بخونم دو صفحه بود الان چهار صفحه اس اگه نشده باشه پنج صفحه تازه ...
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، rs232 ، payam_prz ، kavoshgarnet ، R.F ، looloo ، honareirani ، kianoush ، maaref ، ali2310 ، Daneshjo
۵۴ پست در کمتر از چهار ساعت، فکر کنم بشه تو رکورد گینس ثبتش کرد....عجب تاپیک داغیه این فیش حقوقی. دوستانی که امریکایی هستن برن بخوابن دیگه دیر وقته صبح خوا ب نمونند، ماهم دیگه چیزی نمیگیم تا فردا صبح شما. خیالتون راحت.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، tehranipoor ، ChairMan ، rs232 ، looloo ، honareirani ، Farshid22 ، maaref ، Daneshjo
دوستان من برای صدمین بار باز هم مخارج زندگیمون رو در معرض دید کارشناسان مهاجرسرایی قرار می دم ،که ببینید 2000-2500 تا کافیه.. من این مخارج رو از خودم درنیاوردم. و زندگی خوب و راحتی هم دارم:
اجارۀ خانه ای یکخوابه در کاندو که استخر و جیم و...دارد+گاز و آب و تراش که در اجاره خانه مان مستتر است:1000$(در سن فرناندو ولی ، لس انجلس) ماشینمان مایلجش پایین بوده و خدارو شکر هنوز به خرج نیفتاده، محل کار و فروشگاه و محل تحصیل همه در نزدیکی خانه هستند پس پول زیادی صرف بنزین نمیشود.
هزینه برق:80$-40
بیمه ماشین:90$
بنزین:100$
خوردو خوراک دو نفر در خانه نه بیرون: 300$
اینترنت وایر لس نامحدود:40$
تلفن دو نفر:60$(فمیلی پلن تی موبایل)
تلفن به ایران:15$ ماهیانه(اشتراک ما دقیقه ای 6سنت است)
بیمه امام زمان
این خرج ثابت ماهیانه است که می شود:1685$
بقیه پولتان را هم میتوانید بروید رستوران یا خرج تفریح یا خرجهای پیش بینی نشده مثل خرابی ماشین و یا بنزین بیشتر برای گشت و گذارهای بیشتر کنید.
تفریح:اگر دو هقته ای یکبار سینما یرویم برای فیلم 3d:دونفر:60$ در ماه
اگر بخواهید در ماه یکبار مثلا باغ وحش بروید دونفر: 30$(که کی ماهی یکبار می ره باغ وحش!!!)
اگر ماهی یکبار بروید یکی از جاهایی مثل دیزنی لند یا یونیوریال استدیو: دونفر 200$(که اینجور جاها رو معمولا آدم فوقش سالی یکی دوبار می ره نه هر ماه)
اگر هفته ای یکبار هم برویم فست فود دونفر درماه: 60$(هر بار را 15$ گرفتم که البته معمولا 10-12$ بیشتر نمی شود)
در ماه دوبار هم رستوران غیر فست فود: هر بار نفری25$ که میشود در ماه:100$
دیگه چقدر می خواید بگردید و پول خرج کنید تو یک ماه ؟
خرج این همه تفریح برای دونفر می شود:450$ در ماه
پس خرج ثابت ماهیانه + تفریحاتی که گفتم می شود:2135$
هنوز تا 2500$ ، 365$ مانده که می توانید با آن هر ماه لباس بخرید.یا کمتر تفریح کنید و بیشتر لباس بخرید.
که ما اینهمه خرج تفریح هم نمی کنیم ی،بیشتر در طبیعت می گردیم وسینما می رویم که این هم مبلغی نمی شود و چون هر ماه هم فوقش یکی دوبار لباس بخریم پس پول هم اضافه می آوریم .
وسایل خانه را هم که یکبار همه چیز خریدیم تمام شد و رفت .مگر آدم هر ماه وسیلۀ خانه می خرد؟
خلاصه که 2500$ اگر از اول پایه ریزی درست باشد و خانۀ گران و ماشین نو با بیمۀ بالا و .... نداشته باشید زیاد هم میاید.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
ببخشید حالا که بحث سند و مدرک شد منم این رو نشونتون میدهم.
[عکس: 1269365894.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، rasarasa ، kavoshgarnet ، R.F ، usa.lover ، ahmad2020 ، Ali Sepehr ، laili ، looloo ، honareirani ، kasra ، kianoush ، Hossein81 ، Farshid22 ، maaref ، Daneshjo
سرنا جان
امیدوارم که از من ناراحت نشده باشی. در مجموع حق با شما است و من هم دوستان زیادی دارم که از کار بیکار شده اند و هنوز هم متاسفانه نتوانسته اند شغل مناسبی پیدا کنند. شاید اصلا در این شرایط کاری امریکا عنوان کردن حقوقم کار درستی نبوده است.
بهرحال مطمئن هستم که شما هم پس از اتمام تحصیل شغل خوبی پیدا می کنید و همین که سه سال سختی کشیدی و در شغلهای سخت تلاش کردی قابل تقدیر است. من هم هفت ماه اول ورودم به امریکا, کار تکنسینی می کردم و حقوقم چهل و پنج هزار دلار در سال بود.
واقعیت این است که من کمی هم شانس آوردم چون زمانی که من در اینجا استخدام شدم تعداد زیادی از تیم مهندسی داشت شرکت را ترک میکرد و سیستم های قدیمی داشتند که من به آن تسلط داشتم و در ضمن سیستم آنالیست و برنامه نویس ماهری هم بودم. با اینکه در آزمون سخت اینجا بهترین نمره را در بین متقاضیان این شغل آوردم من را سه ماه برای دوره تخصصی مربوط به کار به نیویورک فرستادند. واحدهایی که من پاس کرده ام معادل فوق لیسانس مهندسی نرم افزار است ولی من مدرک دانشگاه را با خودم نیاوردم و به آنها هم گفتم که اگر بخواهند می توانم آن را از ایران پیگیری کنم ولی گفتند که به مدرک من نیازی ندارند. البته مدرک من بخاطر مشکلاتی که با دانشگاه داشتم در گروی آنها است ولی می شود با پارتی بازی و رشوه آن را درست کرد. من در سال 92 فارق التحصیل شدم و قبل از آمدنم به امریکا پانزده سال هم در یک شرکت بین المللی سابقه کار داشتم.
با تمام اینها ماندنم در شرکت هیچگونه تضمینی ندارد و هر روز تلاش می کنم که در مورد کارم مطالعه کنم در غیر اینصورت سرنوشتم مثل هشتاد نفری که اخیرا اخراج شدند خواهد شد. در ضمن با اینکه من اصولا لامذهب هستم ولی شاید یهودی بودنم هم کمی بی تاثیر نبوده است چون تمام مدیران و سرمایه گذاران این شرکت یهودی هستند. البته خدا کند که اینطور نباشد.
بهرحال امیدوارم که از نوشتن تجربیاتت در اینجا دلسرد نشوی و اگر از من دلگیر شدی معذرت می خواهم. شاید بعدها فرصتی پیش بیاید که بیشتر با هم آشنا شویم.
برایت آرزوی موفقیت می کنم
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
اتفاقا خوب مبحثی شد برای تبادل نظر. بنظر من بعضی دوستان مبالغ زیادی را بابت هزینه های زندگی میدهند. مثلا 100 دلار بابت گاز خیلی زیاده!! مگر اینکه در یک خانه نه آپارتمان زندگی کنید. هزینه برق بالای 40 دلار خیلی زیاده!!! برای موبایل 140 تا در ابتدای ورود با آمریکا که هنوز کار مناسب پیدا نکردیم، خیلی بالاست. البته شاید بعضی دوستان با خودشون پول زیادی آورده اند که باز هم اگر در مخارج مدیریت نکنند، سر یک سال تمام میشه!!! قصد فضولی ندارم و یا فکر نکنید من خسیسم!!!Big Grin و یا آدم مقتصدی هستم ولی اگر بشه یک جوری با هم فکری کرد شاید بتوان در انتخاب پلن های مختلفی که برای سرویس های مختلف است، بهترین را انتخاب کرد. هزینه های زندگی ما ( خانواده 3 نفره):
10 تا هزینه گاز
20 تا برق
90 تا ماهی بنزین برای ماشین 6 سیلندر ( مزدا)
80 تا تلویزیون و اینترنت پر سرعت
هزینه آب با صاحبخانه
70 تا 2 تا موبایل با اسپرینت
ماهی نهایتا 100 تا رستوران
اجاره خونه 1700 تا آپارتمان با استخر در بورلی هیلز، کلیفرنیا
500 تا خرید مایحتاج خونه
300 تا بیمه پزشکی
بیمه ماشین 80 تا
اگر کسی کمتر از این مقدار بابت مواردی مثل موبایل و اینترنت و بیمه و... میده، لطفا بگه تا من پلنی که دارم را عوض کنم.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
سارا جان
هزینه شما هم مثل من است فقط من 550 دلار قسط ماشین هم میدهم که خوشبختانه شما این اشتباه من را نکردید.
ولی خوب کسانی که بچه دارند بیمه امام زمان جوابگو نیست Smile امیدوارم که از طریق کار بیمه شوید که مجبور نشوید هزینه زیادی بابت آن بپردازید.
یا اینکه اوباما بیمه را مجانی کند(ظاهرا در سنا تصویب شده است) که در اینصورت خدمت بزرگی به همه کرده است.
(2010-03-23 ساعت 11:11)rasarasa نوشته:  دوستان من برای صدمین بار باز هم مخارج زندگیمون رو در معرض دید کارشناسان مهاجرسرایی قرار می دم ،که ببینید 2500 تا کافیه.. من این مخارج رو از خودم درنیاوردم. و زندگی خوب و راحتی هم دارم:
اجارۀ خانه ای یکخوابه در کاندو که استخر و جیم و...دارد+گاز و آب و تراش که در اجاره خانه مان مستتر است:1000$(در رسیدا، سن فرناندو ولی ، لس انجلس)
هزینه برق:80$
بیمه ماشین:90$
بنزین:100$
خوردو خوراک ذو نفر در خانه نه بیرون: 300$
اینرنت وایر لس نامحدود:40$
تلفن دو نفر:60$(فمیلی پلن تب موبایل)
تلفن به ایران:15$ ماهیانه(اشتراک ما دقیقه ای 6سنت است)
بیمه امام زمان
این خرج ثابت ماهیانه است که می شود:1685$
تفریح:اگر دو هقته ای یکبار سینما یرویم برای فیلم 3d:دونفر:60$ در ماه
اگر بخواهید در ماه یکبار مثلا باغ وحش بروید دونفر: 30$(که کی ماهی یکبار می ره باغ وحش!!!)
اگر ماهی یکبار بروید یکی از جاهایی مثل دیزنی لند یا یونیوریال استدیو: دونفر 200$(که اینجور جاها رو معمولا آدم فوقش سالی یکی دوبار می ری نه هر ماه)
اگر هفته ای یکبار هم برویم فست فود دونفر درماه: 60$(هر بار را 15$ گرفتم که البته معمولا 10-12$ بیشتر نمی شود)
در ماه دوبار هم رستوران غیر فست فود: هر بار نفری25$ که میشود در ماه:100$
دیگه چقدر می خواید بگردید و پول خرج کنید تو یک ماه ؟
خرج این همه تفریح برای دونفر می شود:450$ در ماه
پس خرج ثابت ماهیانه + تفریحاتی که گفتم می شود:2135$
هنوز تا 2500$ ، 365$ مانده که می توانید با آن هر ماه لباس بخرید.یا کمتر تفریح کنید و بیشتر لباس بخرید.
که ما اینهمه خرج تفریح هم نمی دهیم،بیشتر در طبیعت می گردیم وسینما می رویم که این هم مبلغی نمی شود و چون هر ماه هم فوقش یکی دوبار لباس بخریم پس پول هم اضافه می آوریم .
وسایل خانه را هم که یکبار همه چیز خریدیم تمام شد و رفت .مگر آدم هر ماه وسیلۀ خانه می خرد؟
خلاصه که 2500$ اگر از اول پایه ریزی درست باشد و خانۀ گران و ماشین نو با بیمۀ بالا و .... نداشته باشید زیاد هم میاید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-03-23 ساعت 11:31)nicole.gemini نوشته:  اتفاقا خوب مبحثی شد برای تبادل نظر. بنظر من بعضی دوستان مبالغ زیادی را بابت هزینه های زندگی میدهند. مثلا 100 دلار بابت گاز خیلی زیاده!! مگر اینکه در یک خانه نه آپارتمان زندگی کنید. هزینه برق بالای 40 دلار خیلی زیاده!!! برای موبایل 140 تا در ابتدای ورود با آمریکا که هنوز کار مناسب پیدا نکردیم، خیلی بالاست.

من هم موافقم بعضی مواقع هزینه ها بالا به نظر میرسه.....
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، looloo ، honareirani ، maaref ، Daneshjo ، kamali2025

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان