کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
این قضیه نظریه روتوش عکس و رد شدن در مرحله اول رو روشن کرد دیگه ! عکس روتوش شده مشکلی به وجود نمیاره دیگه ، نه ؟
شما تا چه حد عکست روتوش شده بود ؟
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان:
(2009-11-23 ساعت 00:02)Ali-J نوشته:  این قضیه نظریه روتوش عکس و رد شدن در مرحله اول رو روشن کرد دیگه ! عکس روتوش شده مشکلی به وجود نمیاره دیگه ، نه ؟
شما تا چه حد عکست روتوش شده بود ؟

اگه منظور شما بنده هستم باید بگم که من عکسمو از فوتو افشین تو ولی عصر گرفتم و تاکید کردم روتوش شده باشه. چون عین ژولی پولی رفته بودم عکاسی. دیگه هر چی اونا زحمت کشیدن.
ولی خوب تاکید شده روتوش شده نباشه. برای خیال راحت بهتره عکس رو روتوش نکنید. خود من هم روز مصاحبه عکس جدید روتوش نشده بردم محض احتیاط. شاید به مقدار روتوش شدن عکس بستگی داشته باشه.

اگه منظورتون دیگر دوستانه که باید عذر بخوام از مزاحمت.
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، Monica
نه مریم جون منم همون یه روز اشتباه کردم ایمیلم به kcc دادم همون موقع جواب داد. فقط شما اولین نفری بودین دیدم که مشکل حل شده دلگرم شدم.برم پس دنباله باقی بدبختیامBig Grin
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
ولی بلیط آنکارا- تهران و بالعکس من با ایران ایر(شش ماهه) شده: 567 هزار تومان ؟؟!! Sad
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان:
(2009-11-23 ساعت 00:55)meweadl نوشته:  چجوریه که مریم با ترکیش رفت و برگشت: نفری 305 هزار تومان
ولی بلیط آنکارا- تهران و بالعکس من با ایران ایر(شش ماهه) شده: 567 هزار تومان ؟؟!! Sad

والله این شش ماهه رو من نفهمیدم چیه!!! ولی من دوباره بلیطم رو نگاه کردم بخش قیمتش اینجوریه: Toplam/total 3040000IRR تازه من هزار تومان هم اضافه گرفتم. برای اطمینان بیشتر هم می تونید از خود شرکت خدمات مسافرتی که ازش بلیط رو گرفتیم بپرسید:

گشت دانشوران- خیابان استاد نجات اللهی- نبش سپند غربی- پلاک 134
تلفنش هم هست: 88899327
اینم سایتشون: www.daneshvaran.ir

راستی من سه نفری با هم رو حساب نکردم. تک تک قیمت بلیط رو گفتم. ما سه نفر بودیم و 915 تومان سر جمع پول بلیط پیاده شدیم. شاید شما اشتباهاً این برداشت رو کردید.

تازه من یادمه بابام می گفت ایران ایر ارزونتره.
(2009-11-23 ساعت 00:45)N.D نوشته:  نه مریم جون منم همون یه روز اشتباه کردم ایمیلم به kcc دادم همون موقع جواب داد. فقط شما اولین نفری بودین دیدم که مشکل حل شده دلگرم شدم.برم پس دنباله باقی بدبختیامBig Grin

خدا رو شکر بالاخره یه جا هم باعث شدیم یکی خوشحال بشه. ان شالله همیشه شاد باشید.Big GrinWinkShy
تشکر کنندگان: sh-b ، Monica
توضیحات تکمیلی:
1- روز مصاحبه از من کپی و اصل کارت ملی رو خواستن، اما جز additional documents کپی کارت ملی رو پس دادن.
2- اون برگه ای که در نامه دوم بود و باید پر می کردیم و به همراه مدارک قبل از مصاحبه پست می کردیم رو هم پس دادن.
3- اسپانسر من مالیات 3 سال گذشته خودشو برام فرستاده بود که فقط سال آخر را برداشتن و دو تای دیگه رو پس دادن. (پس مالیات سال آخر کافیه)
4- از مدارک تحصیلی ، مدرک پیش دانشگاهی و فوق لیسانس منو برداشتن.
5- فرم مربوط به حساب بانکی رو هم پس دادن. ( چون اسپانسر من do not intend را انتخاب کرده بود برای احتیاط فرم حساب بانکی برده بودم پس کسانی که شرایط منو دارن نگران نباشن.)
6- جزء مدارکی که اسپانسر من فرستاده بود فیش حقوقی خودش بود که اونم پس دادن.
7- من به همراه فرمهای اول 2 تا عکس فرستاده بودم و روز مصاحبه هم ازم 2 تا عکس دیگه گرفتن و هیچ عکس اضافی بهم پس ندادن.
8- من قبلا یک سفر به عربستان (مکه و مدینه) داشتم. اما بهم کلیرنس نخورد در نتیجه حرف بچه ها مبنی بر چک خوردن به خاطر سفر زیارتی رو تکذیب می کنم.
کیس نامبر: 2010AS00002xxx
دریافت ویزا: روز مصاحبه (17 نوامبر)
تشکر کنندگان: indmehdi ، sh-b ، esmail ، Monica ، ShoMpeT ، sam_hash ، reza22 ، payman R ، maryam89 ، farzad24 ، meweadl ، pjfreeboy ، Borqa3 ، ساسان
اینم از سفر نامه ما.........
روز یکشنبه زنگ زدیم ترمینال بیهقی و یک عدد کمری به قیمت 20000 تومن به مقصد فرودگاه گرفتیم . وارد فرودگاه شدیم و چک این کردیم و رفتیم به سمت پاسپورت چکینگ . که افسر پشت باجه گیر داد .تمام ورود خروجها از مرز رو چک کرد و گفت سربازی کجا بودی ..گفتم حاجیت معاف شده. گفت چه جوری معافی گرفتی ؟ منم که حوصله نداشتم بهش گفتم آقا تا حالا من چندین بار از ایران خارج شدم تو حالا یادت افتاده ببینی من چهجوری معاف شدم . اونم دوباره گفت بگو چه جوری منم گفتم یادم نیست Smile) گفتش کارت معافیتو بده .منم از کیف در آوردم و دادم بهش .اونم مثل -----بهش نگاه کرد و گفت من کارتتو استعلام میکنم تقلبی باشه میندازمت زندان . منم کارتو ازش گرفتم و تو دلم گفتم .زکی....خلاصه ما و سراوین و خانواده گرامیشون سوار هواپیما شدیم و هواپیما شروع به حرکت کرد به سمت محل تیک آف که یه دفه وایساد ..خلبان گفتش با یه ماشین تصادف کردیم و دماغ هواپیما پاره شده . باید برگردیم تو محل تخلیه مسافر ها .....ما رو میگی به قول بعضی ها (گرخیدیم) ...دیگه پیاده شدیم و بعد از 4 ساعت تاخیر دماغ هواپیما رو از فرودگاه مهر آباد آوردن و دکتر مربوطه عمل پیوند رو انجام داد و ما راهی آنکارا شدیم .رسیدیم اونجا و از فری شاپ خرید و کردیم و رفتیم هتل .صبح فردا به همراه دوست عزیز مجید شیرزاد رفتیم اورانگوتان.170 دلار هزینه آزمایش و عکس دادیم برای 2 نفر و برگشتیم هتل .ساعت 4 رفتیم پیش خود دکتر اورانگوتان. اسم منو منشی صدا کرد و رفتم پیش یه خانومی . منم فک کردم این خانومه مسئول پر کردن فرم هاست که نگو خانوم اونگان بود..ازم پرسید بیماری خاصی عمل جراحی ؟ گفتم هرگز.ازم پرشید آبله مرغان گرفتی گفتم آره گفت جاشو ببینم ....منم گفتم بابام دکتر بود یادم داده بود جاشو نخارونم Smile اونم گفت باشه ......(همه این مکالمات به اینگلیسی بود) .بعد گفت معتادی منم گفتم آفکورس نو.بعد پرسید مریضی جنسی داری اینبار با پوزخند گفتم no. اونم گفت برو روی تخت بخواب . خلاصه کلی معاینه و چکش و از این حرفا بعد گفت no problem .ما آمدیم هتل و فردا صبحش رفتیم جواب رو گرفتیم . هزینه دکتر هم برای من و خانومم شد 200 دلار چون خانومم آبله مرغان نگرفته بود و دکتر واکسن رو زد بهش .
روز مصاحبه لباس پوشیدیم و رفتیم به سمت سفارت . وارد سفارت شدیم و بعد از بازرسی بدنی دم در شیشه ای تو صف وایسادیم.که یه دفعی یکی گفت: what a fucking cold weather ..آقا ما دیدیم یه یارو آمریکایی از این سفید اشغالی های سوسول که rs232 تعریف میکنه با خانومش داره میاد توصف.بعد اون خانوم ایرانی که مدارک رو میگیره و یک کم هم الکی سعی میکنه کارشو مهم جلوه بده مدارک ما رو خواست . من گفتم همه رو فرستادم اما دوباره ترجمه ها رو گرفت و بعد اصل شناسنامه . کارت ملی .(توجه ترجمه ها شو نداشتم) بعد یه دفعه گفت عدم سوئ پیشینه .آقا منو میگی ! گفتم چی ؟گفت عدم سوئ پیشینه .گفتم بابا نمی خواد .گفت من برا خودتون میگم داشته باشید بهتره .منم تو دلم گفتم برو بابا....رفتیم و نوبت ما شد . از اول شروع کردیم اینگلیسی . آفیسر پرسید دوتایی میتونین صحبت کنیم گفتیم بله. کارت معافی رو گرفت و گفت تک فرزندی گفتم آره و کارتو از زیر شیشه داد بیرون . مدرک دانشگاه رو نگاه کرد و داد بیرون . پرسید اسپانسرت کیه . گفتم فامیله . پرسید کار مهندسی میکنی ..منم گفتم در زمان حال نه . گفت فقط بیزینس . منم گفتم آره . قسم خوردیم و امضا کردیم و آفیسر تبریک گفت و برگه آبی رو داد بهمون. ما هم خوشحال و شاد و خندان اومدیم بیرون و رفتیم هتل یه صبحانه مشتی زدیم تو رگ و بعد رفتیم خیابون تونالی هیلمی خرید و بعد هم باز رفتیم خرید و باز هم خرید ووووووو تا اینکه موقع برگشتن شد.
پ.ن------------------
ترکا آدمای مهمون نوازی هستن . ما سوار اتوبوس شدیم و کارت نداشتیم . راننده وایساد و در و باز کرد که پیادمون کنه یه آقایی اومد و به ترکی یه چیزی به راننده گفت و با کارت خودش 2 بار پول پرداخت کرد .
تاکسی ها همه تاکسی متر دارن ......
موقع خرید لباس و ..... به فروشنده بگید cash اگه بفهمن که کش پول میدین تخفیف میدن .....(indirim) هم میشه تخفیف. برای تخفیف گرفتن بگید (AFANDI INDIRIM) یعنی داداش تخفیف!
دیگه اینکه اگه هتل بست ..بست وسترن 2000. ددمان ...آنکارا پلازا ...رکسوس ووووو کلا هتل های نزدیک خیابون تونتلی هیلمی رو بگیرید به نفعتون هست ....

سلام
اینم سفرنامه ما..........
ما با پرواز ایران ایر روز چهارشنبه ایران رو به سمت آنکارا ترک کردیم شب خسته و کوفته رفتیم هتل بست خیلی هتل باحالی بود زحمت رزرو هتل رو دوست عزیزم علیرضا از قبل کشیده بود روز پبج شنبه به همراه خانومم رفتیم دکتر اونگان که از هتل تا دکتر پیاده 15 دقیقه راه بود به کمک نقشه و آدمای اونجا دکتر رو پیدا کردیم و کارای پزشکی رو با موفقیت انجام دادیم یه نکته مهم دوستان اگه دکتر احساس کنه شما یه کم سرماخورده باشید امکان نداره بهتون واکسن بزنه چون خانومه من پزشک هست این راه رو امتحان کرد و نتیجه داد البته من تا اومدم بگم کمی سرما خوردم بهم 2 تا واکسن زد هم آنفولانزا هم آبله و دیگه نشد کاری کنم هزینه های پزشکی هم شد 250$ برای دونفر بعد برگشتیم هتل و دیگه کاری نداشتیم تا روز مصاحبه البته یکشنبه علیرضا و سراوین عزیز هم تو هتل به ما پیوستن و یه جورایی هم آنکارا هم هتل رو به کمک هم ریختیم به هم!!!! دیگه ما 3 تارو همه جا میشناختن!!!!!
روز مصاحبه هم رفتیم سفارت و اولین نفر رفتیم داخل البته دوستانی که نگران نامه دوم هستند که برن داخل اون نگهبان دم در فقط پاسپورت رو میگیره و با لیست اون روز چک میکنه همین دیگه با چیزی کاری نداره رفتیم پول رو پرداخت کردیم و انگشت نگاری کردیم تا نوبت ما شد با کلی استرس رفتیم پشت باجه تا آفیسر رو دیدم همه استرسم ریخت!!!! خیلی آقای باحالی بود گفت شما فارسی خواستین ولی من با شما انگلیسی صحبت میکنم تا ببینم در چه حد بلدین!!!از کارم پرسید از خدمت پرسید و گفت مدک تحصیلی چی داری من علاوه بر مدرک تحصیلی مدارک مهندسی IT از خودشون رو هم داشتم MCSE,MCTS,CCNA دوستان کامپیوتری اینو بدونن که واقعا این مدارک تو مصاحبه خیلی کمک میکنه تا کارت شناسایی Microsoft منو دید یه جورایی خیلی حال کرد کارت رو گرفت و همون جا استعلام کرد و گفت اینا تو آمریکا خیلی با ارزش هستند من و خانومم هم کلی خوشحال شدیم دیگه چیزی نپرسید و شروع کرد از خانومم پرسیدن بعد هم قسم خوردیم و به ما تبریک گفت و برگه آبی رو به ما داد شب هم یه شیرینی خریدیم و کلی EFES رفتیم تو اطاق سراوین و زنگ زدیم علیرضا اینا هم اومدن اینجا بود که گفتم جای همه دوستان مهاجرسرا خالی......................................
روز بعد هم رفتیم خرید کردیم و چهارشنبه به ایران برگشتیم
ترکا ادم های خوبی هستند البته خیلی هم مهمون نواز خلاصه برای تمامی دوستان عزیز از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم
شماره کیس:2010AS00007xxx

دوستان مصاحبه ما هم انجام شد و خیلی شیک برگه آبی رو با دست راست دریافت کردیم.
2010AS3xxx
(2009-11-23 ساعت 13:07)MajidShirzadeh نوشته:  من علاوه بر مدرک تحصیلی مدارک مهندسی IT از خودشون رو هم داشتم MCSE,MCTS,CCNA دوستان کامپیوتری اینو بدونن که واقعا این مدارک تو مصاحبه خیلی کمک میکنه تا کارت شناسایی Microsoft منو دید یه جورایی خیلی حال کرد کارت رو گرفت و همون جا استعلام کرد

Smile وای خیلی حال کردم از این حرفتون . منم مدرک MCSA 2003 رو دارم و بدلیل عدم برگزاری CCNA نتونستم مدرک اونو بگیرم .

گفتین وقتی کارت شما رو گرفت ، استعلام اش کرد . چجوری ؟ Sharing Code دادین بهش ؟
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها لازمه ترجمه تمکن مالی رو براشون بفرستیم ؟
منظور از FINANCIAL DOCUMENT چیه ؟
از بچه ها کسی بوده که افتتاح حسابش خیلی نزدیک به زمان مصاحبه بوده باشه و ویزا هم گرفته باشه ؟
تشکر کنندگان:
از دوستانی که مصاحبه شدن لطفا راهنمایی کنید که موقع مصاحبه
اصل فارسی کدوم مدارک لازمه؟
در ضمن برای فرستادن مدارک قبل از مصاحبه ایا اصل فارسی
سند ازدواج رو میخوان یا من نامه دوم را بد متوجه میشم
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
تشکر کنندگان:
(2009-11-24 ساعت 22:14)soheilbadami نوشته:  از دوستانی که مصاحبه شدن لطفا راهنمایی کنید که موقع مصاحبه
سلام
اصل شناسنامه+اصل عقدنامه+اصل کارت پایان خدمت+اصل کارت ملی+اصل مدرک تحصیلی+اصل فرم اسپانسر+ترجمه همه اینها
اصل سند ازدواج رو فقط موقع مصاحبه لازم دارن شما قبلش باید 1 نسخه فرستاده باشین و 1 نسخه هم آماده همراهتون باشه.
شماره کیس:2010AS00007xxx

تشکر کنندگان: Monica
(2009-11-24 ساعت 22:59)MajidShirzadeh نوشته:  
(2009-11-24 ساعت 22:14)soheilbadami نوشته:  از دوستانی که مصاحبه شدن لطفا راهنمایی کنید که موقع مصاحبه
سلام
اصل شناسنامه+اصل عقدنامه+اصل کارت پایان خدمت+اصل کارت ملی+اصل مدرک تحصیلی+اصل فرم اسپانسر+ترجمه همه اینها
اصل سند ازدواج رو فقط موقع مصاحبه لازم دارن شما قبلش باید 1 نسخه فرستاده باشین و 1 نسخه هم آماده همراهتون باشه.
سلام و تشکر
سوال دیگه ای دشتم ممنون میشم اگه بدونی
یک جمله ای هست در بند 6 نامه
financial documents must be prepared as one set for each family member
منظور دقیق این چیه ایا به افدویت هم اطلاق میشه
تشکر مجدد
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
تشکر کنندگان:
شما اون مداركي كه اسپانسر فرستاده، يا گواهي تمكن مالي رو بايد به تعداد نفراتي كه همراه شما ويزا ميگيرن (اگر مجردي كه فقط يكي) آماده كني... فرمهاي اسپانسر رو ميتوني كپي بگيري، اون گواهي تمكن رو نمي دونم احتمالا ميتوني از اون هم كپي بگيري...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان