کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
monica عزیز
ممنون از این همه لطفت که به همه داشتی و این همه وقتی که گذاشتی تا همچین سفر نامه کاملی رو بنویسی، راستی خیلی جالب نوشته بودی مثل یه نویسنده حرفه ای، یه امتحان کن یه کتابی یا رمانی بنویس، حتما پرفروش می شه ! Big Grin Wink
مهرداد عزیز از سفرنامه کاملت ممنون، واقعا حس ها رو خوب منتقل می کردی، انگار خودمون اونجا بودیم ! Wink
راستی یه سوال، اگه بگیم می خواهیم اونجا که رفتیم ادامه تحصیل بدیم، مثلا بورس بگیریم این ایرادی نداره ؟ و بورس گرفتن سر بار دولت شدن حساب نمی شه ؟
تشکر کنندگان: merdax ، Monica
بابک عزیز
ممنون از سفرنامه کامل و دقیقت، خصوصا 11 مورد و پیشنهاد آخریCool
راستی تو ارسال مدارک قبل مصاحبه، اصل ترجمه ها رو فرستاده بودی،( یعنی می بایست 2 سری ترجمه کرده باشی) یا کپی اونها رو ؟ ظاهرا برای محکم کاری بعضی از دوستان اصل می فرستند.
ممنون
تشکر کنندگان:
(2009-11-04 ساعت 15:48)king_of_sky نوشته:  بابک عزیز
ممنون از سفرنامه کامل و دقیقت، خصوصا 11 مورد و پیشنهاد آخریCool
راستی تو ارسال مدارک قبل مصاحبه، اصل ترجمه ها رو فرستاده بودی،( یعنی می بایست 2 سری ترجمه کرده باشی) یا کپی اونها رو ؟ ظاهرا برای محکم کاری بعضی از دوستان اصل می فرستند.
ممنون

سلام
بله من دو سری ترجمه تهیه کرده بودم . یک سری رو فرستادم و یک سری به همراه اصل مدارک رو با خودم بردم
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
تشکر کنندگان:
آهان! یادم رفت اینو بگم رفقا،
شاه کلید اصلی برای کلیر،به گفته مامور CIA مسئول مصاحبه،دقیقا اینه:
80% بستگی به این داره که به یه سری کشورها مثل عربستان،افغانستان،اردن،لبنان و فلسطین و بعضی وقتا به چین،سفر کردین یا نه
یعنی کلیر شدن متمرکزه بر جمعآوری اطلاعات درباره شما،وقتی در اونجا ها بوده باشین!
مکه اگه رفتین قالبا 2 ماه کلیرنس داره
اینا عینا اطلاعاتیه که از خود آقا گرفتم! پس تحصیلات و منابع مالیتون تقریبا هیچ دخالتی ندارن! اگرم دارن طبق فرماتون که فرستادین،نه بیشتر!
اون 20 درصد بقیه هم برنامه هاتونه که برای طرف موقع مصاحبه تعریف میکنین،و این که خودتون رو تایید میکنن یا نه!
پس عملا زمان کلیرنس به خارج رفتن شما بستگی داره! اونم کشورایی که گفتم،نه اروپا مثلا!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: sh-b ، Hamid55 ، Monica ، king_of_sky ، mohsen324 ، ShoMpeT ، R.F ، meweadl ، pjfreeboy ، maryam89 ، free_free ، sadaf44
مهرداد عزیز بهتون تبریک می گم وامیدوارم که در سرزمین آرزوها شما هم به تحقق رویاها و آرزوهاتون دست پیدا کنید !
سوال من اینه که آیا شما گردش حسابتون رو در طی یک سال برده بودین یا فقط پرینت آخرین موجودی حساب ؟؟؟
ممنون
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
تشکر کنندگان: merdax
فقط پرينت بين المللي موجودي حساب لازمه .كه تو بانك بهش ميگن گواهي تمكن مالي بين المللي و خود بانك در صورت تقاضا برات صادر مي كنه . يك روز هم كار داره گرفتنش
تشکر کنندگان: mohsen324 ، kavoshgarnet ، ASALI
Arshia جان و kashعزیز
دقت کنین که فقط پرینت آخر نیس که باید ببرین! گرچه چیزی که لازم دارین اسمش همون گواهی تمکن مالیه ولی اطلاعات داخلش شامل تاریخ افتتاح،میانگین حساب در یک سال آخر،گردش در دو ماه آخره!
اصلا هم مهم نیس که اعدادتون مثل مال من به طرز مسخره ای تابلو باشه و نشون بده که دو روزه ریختین به حساب پولتونو! البته من حدود 16 روز قبل از مصاحبه ریختم و گواهیو گرفتم!
چس یادتون باشه گواهی تَمَکُنِ مالی میخواین که شامل موارد بالا شد! اشتباه نکنین وردارین گواهی مانده حساب ببرینا!!
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: sh-b
تو اين گواهي كه من ديروز گرفتم ميان گين حساب در يك سال و گردش دو ماه اخر رو نداره . البته من اين حساب رو كمتر از يك ساله كه باز كردم فكر مي كنيد مهمه؟
تشکر کنندگان:
(2009-11-05 ساعت 15:35)king_of_sky نوشته:  
(2009-11-05 ساعت 14:29)kash نوشته:  تو اين گواهي كه من ديروز گرفتم ميان گين حساب در يك سال و گردش دو ماه اخر رو نداره . البته من اين حساب رو كمتر از يك ساله كه باز كردم فكر مي كنيد مهمه؟
من هم همینطور !

(2009-11-05 ساعت 14:29)kash نوشته:  تو اين گواهي كه من ديروز گرفتم ميان گين حساب در يك سال و گردش دو ماه اخر رو نداره . البته من اين حساب رو كمتر از يك ساله كه باز كردم فكر مي كنيد مهمه؟

والا توی متن نامه دوم که نوشته اینا رو میخوان! و مدرکی که میفرستین باید شامل اینا باشه! بقیَشو نمیدونم! من که ریسک نکردم!
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان:
دوستان عزیز:
با توجه به سفرنامه های merdex , monica عزیز ایا ترجمه کارت ملی لازم است ؟ ایا در نامه دوم کارت ملی را جز مدارک درخواستی اعلام کرده؟
تشکر کنندگان:
رضا چان حالا گفتن می دبم ترجمه کنن خب. نمی میریم که! کار از محکم کاری عیب نمی کنه پدر جان!
تشکر کنندگان: Monica ، reza22
(2009-11-08 ساعت 20:58)reza22 نوشته:  دوستان عزیز:
با توجه به سفرنامه های merdex , monica عزیز ایا ترجمه کارت ملی لازم است ؟ ایا در نامه دوم کارت ملی را جز مدارک درخواستی اعلام کرده؟

نه،فقط خود کارت ملّیمو دم در سالن اون خانمه گفت پیشم باشه،تو که رفتم موقع مصاحبه،آفیسر مذکور،دیدش و بهم پس داد!ترجمه نمیخاس! من همینجوری برده بودمش!
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: reza22
(2009-11-08 ساعت 20:58)reza22 نوشته:  دوستان عزیز:

(2009-11-08 ساعت 21:02)esmail نوشته:  رضا چان حالا گفتن می دبم ترجمه کنن خب. نمی میریم که! کار از محکم کاری عیب نمی کنه پدر جان!

من و علیرضا در این مورد از سفارت سوال کردیم اما تو جوابی که سفارت به ما داد فقط اصل مدارک ذکر شده تو نامه دوم رو برای روز مصاحبه خواست و هیچ اسمی از کارت ملی نبرد ما که فقط اصل کارت ملی رو میبریم.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: Monica ، reza22 ، PEYMAN2010
زمان ما نه اصلش و خواستند و نه ترجمه اش را
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: Monica ، reza22
All Iranian visa applicants are required to bring their ORIGINAL birth certificate /Shenas Nameh and the National ID Card to the visa interview.
اینم لینکش http://turkey.usembassy.gov/iranian_applicants.html
با توجه به ایمیلی که ما زدیم و متن سایت سفارت . فقط اصل کارت ملی لازم و ضروری است. البته کیس با کیس فرق داره با یک ایمیل ساده به سفارت می تونید مطمئن بشید

تشکر کنندگان: Monica ، reza22 ، seravin ، merdax

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان