کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
دوست عزیز Ashkan78 ،
ردیف 30 از فرم DS-230 . شرایط من متفاوت بوده . من بیشتر از 6 ماه در یکی از کشور های خارجی زندگی کردم ( بعد از سن 16 سالگی ) . اما اگر کمتر از 6 ماه بوده اید لازم نبوده که ذکر کنید . ولی در فرم های سری دوم و همچنین برگه سفید که در سفارت به شما می دهند باید همه سفرهای خارجی تون را بنویسید ( حتی کوتاه مدت ) . این موضوع را از روی پاسپورتتون متوجه می شوند و بهتر است خودتان اظهار کنید .
---------------------------------------------------------------------------------
شماره کیس:2010AS000005XX
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 20june 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: از طریق ایمیل دریافت کردم
تاریخ مصاحبه:09Nov 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:
تشکر کنندگان:
سلام ما دیشب رسیدیم آنکارا
علیرضا و سراوین زود خودتونو برسونید که کف کردم غم غربت منو گرفتهSmileSmile
شماره کیس:2010AS00007xxx

تشکر کنندگان: ALIREZA205 ، R.F ، mohsen324 ، mary joon ، sh-b ، reza22 ، seravin ، hamed_gh ، mohammadm64 ، mtcanada
(2009-11-12 ساعت 09:08)majidshirzadeh نوشته:  سلام ما دیشب رسیدیم آنکارا
علیرضا و سراوین زود خودتونو برسونید که کف کردم غم غربت منو گرفتهSmileSmile

مجید جان تبریک می گم. ایشالا تو آنکارا بهتون خوش بگذره. من جای شما بودم از وقت خالی استفاده می کردم به موزه های آنکارا یه سر می زدم. شنیدم موزه های خوبی داره.
تشکر کنندگان: MajidShirzadeh
سلام به همه دوستان عزیز
ما دیروز کارای پزشکی رو هم انجام دادیم دیگه کاری نداریم تا روز مصاحبه
واسه ما دعا کنید
راستی آنکارا رو مثل کف دستم یاد گرفتم خیلی باحاله امکان نداره گم بشین
همه چیش تو یه خیابونه
به امید موفقیت همه دوستان مهاجرسرا
شماره کیس:2010AS00007xxx

تشکر کنندگان: R.F ، sh-b ، Monica ، mary joon ، meweadl ، Borqa3 ، summery_armin ، mohammadm64 ، ASALI
سلام مجيد جان

من مصاحبه ام ابوظبيه اما اگه جاهاي خوب انكارا رو بهم بگي شايد همين جوري يه سفر بيام اونجا.

(2009-11-13 ساعت 18:59)majidshirzadeh نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز
ما دیروز کارای پزشکی رو هم انجام دادیم دیگه کاری نداریم تا روز مصاحبه
واسه ما دعا کنید
راستی آنکارا رو مثل کف دستم یاد گرفتم خیلی باحاله امکان نداره گم بشین
همه چیش تو یه خیابونه
به امید موفقیت همه دوستان مهاجرسرا
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
من امروز کاری پزشکیم انجام دادم و همه چیز خوب پیش رفت . فقط یکم نگران بودم چون سرما خوردم و بعد صرفه میکردم ولی به خیر گذشت . هیچ واکسنی هم نزد بهم. سه شنبه مصاحبه دارم . با آرزوی موفقیت برای همه .
کیس نامبر: 2010AS00002xxx
دریافت ویزا: روز مصاحبه (17 نوامبر)
تشکر کنندگان: R.F ، sh-b ، rs232 ، Laya2010 ، Monica ، ALIREZA205 ، reza22 ، Amirali_sh ، parmida.722 ، meweadl ، Borqa3 ، pooyan ، PEYMAN2010
(2009-11-13 ساعت 21:47)shabnam286 نوشته:  سلام به همگی
من امروز کاری پزشکیم انجام دادم و همه چیز خوب پیش رفت . فقط یکم نگران بودم چون سرما خوردم و بعد صرفه میکردم ولی به خیر گذشت . هیچ واکسنی هم نزد بهم. سه شنبه مصاحبه دارم . با آرزوی موفقیت برای همه .

چه خوب! Big Grin
shabnam جان بعدا حتما تو سفرنامت بگو چی شد دکتری که به همه واکسن میزنه به تو نزد!
به امید خبر خوبی که قراره سه شنبه بهمون بدی! Smile
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: sh-b ، shabnam286 ، Amirali_sh
سلام نگران نباشید مثل اینکه آقای دکتر کوتاه آمدن چون به من هم وکسان نزدن.ولی همسر و پسرم وکسان رو زدن

مصاحبه دوشنبه ۱۶
تشکر کنندگان: sh-b ، Monica ، ALIREZA205 ، fairwall ، Amirali_sh ، Borqa3 ، R.F ، mary joon
(2009-11-11 ساعت 20:46)Ashkan78 نوشته:  من يه كم گيج شدم

فرم هاي اوليه DS-230 و DSP-122 هيچ جايي ندارند كه سابقه مسافرت هامون رو بخوان. اونجا تنها يه سوال هست كه سابقه سفرهاي ما رو به آمريكا خواسته.

فقط توي بسته دومي كه سفارت آمريكا در آنكارا مي فرسته يه فرمي هست كه سابقه همه مسافرت هاي بالاي 16 سال رو خواسته.

منظور HAM از فرم اول، كدوم يك از اين فرم هاست.

راستش يه كم نگران شدم نكنه توي پر كردن فرم هاي DS-230 و DSP-122 اشتباه كرده باشم (هرچند كپي اون فرم ها رو دارم و هرچي نگاه مي كنم جايي نيست كه سابقه سفرهام رو خواسته باشه).

(2009-11-11 ساعت 19:03)HAM نوشته:  
(2009-11-11 ساعت 13:00)R.F نوشته:  
(2009-11-10 ساعت 14:09)HAM نوشته:  تغییراتی را که قبلآ در فرم هایم داشتم و برای KCC ایمیل کرده بودم به او گفتم (............. لیست سفرهای خارجی ام که قبلآ در فرم های اولیه ننوشته بودم )

اگه تو فرم اول نوشته باشیم. ولی بعد از ارسال مدارک,در واقع قبل از مصاحبه بازم مسافرت رفته باشیم باید روز مصاحبه اعلام کنیم؟ یا تا همون زمانی که تو فرم ها نوشته بودیم بسه!
چون همونطور که merdax گفته بود طولانی شدن پروسه کلیر واسه سفرها و .. هست. و اگه اینو بگیم که مدت کلیر خودمون رو بیشتر کردیم!!
نیازی هست به اعلامش یا چون بعدش بوده نه دیگه؟
چون کپی پاسپورت شما را می گیرند و اصلش را هم نگاه می کنند و اگر سفر خارجی رفته باشید در پاسپورتتان ثبت شده است ( ویزا یا مهر ورود به کشوری ) ، بهتر است بهشان بگوئید .

سلام
اگه میشه این جریان مسافرت خارجی رو یه کم بیشتر توضیح بدین .
من مادرم برنده اصلی هستش از اونجا هم پدرم برنده شده
مادرم 64 ترکیه رفته 76 مکه رفته 80 ترکیه 80 دوبی 81 ترکیه 87 ترکیه و پدرم 56 آلمان و بلغارستان و ترکیه و68 آلمان و 76 مکه و87 ترکیه حالا تاریخ دقیق اینها که یادمون نیست 3 بار تا حالا پاسپورت عوض کردن؟؟؟؟؟؟؟
خوب من دقیقا" متوجه نشدم کی وکجا باید این جریانات رو به چه کسی بگیم یا کجا باید بنویسیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه ممکنه یه نفر من رو راهنمایی بکنه:sasan
case num:as20100023000D
خوشبختی یعنی فاصله این بدبختی تا بدبختی دیگر ( چارلی چاپلین )

Case num:2010AS23300
دریافت نامه اول :2009 4July
ارسال نامه اول :2009 13July
کارنت شدن کیس : for june 2010
تشکر کنندگان: mohammadm64
توي پر كردن فرم هاي DS-230 و DSP-122 باید جاهایی رو نوشته باشید که بالای 6 ماه اونجا بودید. ظاهرا وقتی کارنت شدید سفارت ترکیه یه فرم دیگه براتون می فرسته و همه سوابق سفرهاتون رو می خواد (اگه ترکیه باشید). ابوظبی رو خودمهم خبر ندارم و نمی دونم چه جوریه. کاش یکی از 2009 ایها که ابوظبی مصاحبه شده، نامه دوم رو اسکن می کرد می گذاشت ببینیم چه حوریه.

(2009-11-14 ساعت 18:37)ساسان نوشته:  سلام
مادرم 64 ترکیه رفته 76 مکه رفته 80 ترکیه 80 دوبی 81 ترکیه 87 ترکیه و پدرم 56 آلمان و بلغارستان و ترکیه و68 آلمان و 76 مکه و87 ترکیه حالا تاریخ دقیق اینها که یادمون نیست 3 بار تا حالا پاسپورت عوض کردن؟؟؟؟؟؟؟
خوب من دقیقا" متوجه نشدم کی وکجا باید این جریانات رو به چه کسی بگیم یا کجا باید بنویسیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: Borqa3 ، ساسان ، mohammadm64
(2009-11-14 ساعت 19:23)Ashkan78 نوشته:  توي پر كردن فرم هاي DS-230 و DSP-122 باید جاهایی رو نوشته باشید که بالای 6 ماه اونجا بودید. ظاهرا وقتی کارنت شدید سفارت ترکیه یه فرم دیگه براتون می فرسته و همه سوابق سفرهاتون رو می خواد (اگه ترکیه باشید). ابوظبی رو خودمهم خبر ندارم و نمی دونم چه جوریه. کاش یکی از 2009 ایها که ابوظبی مصاحبه شده، نامه دوم رو اسکن می کرد می گذاشت ببینیم چه حوریه.

(2009-11-14 ساعت 18:37)ساسان نوشته:  سلام

اينجارو ببينيد لطفاً
http://www.mohajersara.com/showthread.php?tid=1536
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: ساسان ، mohammadm64
سلام

ليست سفرهاي خارج از كشور رو هم توي فرم Contact Information كه از سفارت تركيه براتون مي فرستن بايد پر كنيد و هم اگر خداي نكرده بعد از مصاحبه علاوه بر برگه آبي، گرفتار اون كاغذ سفيد سوالات شدين، بايد در پاسخ به يكي از سوالاتش ليست كليه سفرها رو درج كنين...

خب من هر دو تا فايلشو الان آپ مي كنم!

اوليه نامه دوم هستش(بخش اطلاعات مربوط به سفارت آنكارا كه بخش Contact Information هم داخلش هست)

دوميه هم اون ورق سفيده سوالات هست كه (زبونم لال) بعد از مصاحبه ميدن! (راستش هر چي عكس گرفتم هيچ كدوم وضوح كافي نداشت، من هم خودم تايپش كردم!)

فایل‌های پیوست
.pdf   AdditionProcess.pdf (اندازه 31.33 KB / تعداد دانلود: 224)
.pdf   ANK_En.pdf (اندازه 250.24 KB / تعداد دانلود: 579)
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
سلام به همه
من از نمای ورودی مدیکال عکس انداختم . ایشالا وقتی اومدم ایران براتون در سایت میزارم كه به مشکل بر نخورین. امروز ما رفتیم طرف برج مخابرات آنکارا. نزدیک ی پارکی بود كه وسیله ورزشی داخلش بود و ی خورده داشتیم با اونا بازی میکردیم یک دفعه یک خانوم ترک باهام به انگلیش حرف زد و با هم دوست شدیم . این اولین تورکی بود كه زبانش خوب بود . با هم عکس انداختیم حالا قرار شد اومدم ایران براش عکسارو پست کنم. پرستار بود و ۳۷ سالش بود . نفری ۳ لیر دادیم رفتیم با آسانسور بالای برج . خیلی بلند نبود اما خیلی جالب بود . اون بالا تورکها با آهنگ میرقصیدن . حتما قول میدم براتون عکس بزارم وقتی اومدم ایران. راجبه خریدن ترکسل باید بگم باید پاسپورتتون همراهتان باشه . و از زمانی كه میخرین تا فال بشه طول میکشه برای من گفت از ساعت ۱ به بعد میتونم زنگ بزنم . شماری ۸۰۹۰ رو میگیرین و سیم فال میشه ازتون میپرسه كه منو به انگلیش باشی یا تورکی. اینجا هوای شهر خیلی تمیز است . فقط یه خورده سرد. من هنوز سرفه میکنم. الان مامان و بابا رفتن بیرون من تو هتل موندم. امروز هم رفتم سفارت رو شناسی کردیم خیلی سر راست بود. یک نقشه خریدم و یکی هم هتل داد و یکی از ایران اوردم از هر ۳ استفاده میکنم خیلی به درد خورد. برای این كه حالیشون کنم نقشه میخوام از یکی از دوستهای تورکم پرسیدم به تورکی چی میشه و نوشتم رویه یه کاغذ و بهشون نشون دادم. دیگه از هر طریقی باهاشون در تماسم . اینجا دقیقا ۱۱ تا موزه دار. حالا ببینم من کدومش رو میرم . تا قبل از مصاحبه خیلی آدم در موده این چیزا نیست. خوب من دوباره مییام و براتون مینویسم .
تشکر کنندگان: sh-b ، R.F ، N.D ، ALIREZA205 ، rs232 ، Monica ، mary joon ، m.memari ، mohsen324 ، meweadl ، farzad24 ، Shahoo52 ، WIKIMAN
سلام دوستان

من nym ساعت پیش مصاحبه بودم خیلی ساده بود و ویزا رو گرفتم
تشکر کنندگان: sh-b ، ShoMpeT ، mohsen324 ، Monica ، N.D ، merdax ، maryam5 ، HAM ، sam_hash ، mary joon ، shabnam286 ، ساسان ، Laya2010 ، R.F ، farzad24 ، Ashkan78 ، Spiritual ، Borqa3 ، hamed_gh ، seravin ، REZAX ، soma ، reza22 ، shahin82 ، king_of_sky ، PEYMAN2010 ، mtcanada
سلام
من امروز رفتم مقبره آتاتورک رو دیدم. مجانی بود . تو اونجا یک عکس هم از رضا شاه بود كه به آتاتورک هدیه داد بود. در مجمع بد نبود مامانم كه قبلا مقبره رضا شاه رفته گفت اونجا از اینجا قشنگ تر بوده اما حالا ............... . از اونجایی كه مامان و بابا ی من هر روز میرن توچال پیاده روی . اینجا هم همش دوست دارن پیاده این ور اون ور برن و با وسیله ورزشی تو پارک ورزش کنن. اگه اهل خرید هستین از outlet fashion حتما دیدن کنین. قیمتها خوب بود. من فردا مصاحبه دارم . امیدوارم همه چیز به خوبی پیش بره.
تشکر کنندگان: R.F ، neli-basi ، Monica ، meweadl ، mary joon ، reza22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان