کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کار و اشتغال در آمریکا
دوستان کسی از نحوه ثبت، راه اندازی،هزینه ها و شرایط لازم برای یک شرکت Startup اطلاعی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه

از دوستانی که در ویرجینیا مریلند واشینگتون دیسی هستند اگر کسی مسلط به زبان انگلیسی هست و میخواد در واشینگتون کار کنه به این ایمیل بزنه فقط بگم کار در مورد موکت و پارکت هست در ضمن واشینگتونه خوبم پول میده .. Kavoosrad@aol.com
کیس:   36xx/ 2015سفارت: انکارا **مصاحبه: Feb** تعداد افراد منظور در کیس :2 نفر** دریافت ویزا:خانومم گرفته خودم : کلیر 9 جون بعد از 10 آپدیت آخرین آپدیت 2 جون با همسرم دریافت ویزا 25 جون
پاسخ
تشکر کنندگان: mozhgangh
سلام دوستان وممنون از مطالب خوبتون.من تکنسین رادیولوژی هستمواوضاع کاری تو امریکا چطوره.بنظرشما میتونم دعوتنامه کاری بگیرم؟دوستان کمک کنین با تجربه هاتون.اگه بخام بیام امریکا چه کارهایی لازمه انجام بدم تا از نظرکاری به مشکل بر نخورم.بنظرشما کدوم شهربرام بهتره؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-06 ساعت 02:48)ps5 نوشته:  
(2015-10-06 ساعت 01:01)navidyazdan نوشته:  سلام
من هم مدرک لیسانس برق دارم هم لیسانس آسانسور.از کجا باید بفهمم بهترین شهر برام کجاست؟؟ مهم نیست روزای اول برام سخته ولی دوست دارم شغلمو که آسانسوره ادامه بدم.
منت گذاشتید بنده رو راهنمایی کنید.ممنون

اصلا به فکر این نباشید که بیاید آمریکا و توی همون رشته ای که درس خوندید شغل پیدا کنید چون غیر ممکن هست چراش رو هم همه کسایی که اومدن میدونن تا نیای نمیفهمی. بنده دکتری رو میشناسم که توی رستوران پیاز پوس میکنه بره زندگی.

واقعاً بعضی وقت ها آدم از بعضی نظرها خنده اش می گیره اینکه می فرمایید که اصلاً فکر این رو نکنید در رشته ایی که درس خوندین نمی تونین کار پیدا کنید از اون حرف هاست بله شما در بدو ورود به خاطر خیلی از مسائل از قبیل زبان نا آشنایی با قوانین و نداشتن مجوزهای لازم برای کار مورد تخصص شاید نتوان کار در رابطه با رشته تحصیلی را پیدا کرد ولی پس از یک یا دو سال بسته به میزان فعالیت و یادگیری می توان در رشته تخصصی خودتون کار پیدا کنید در ضمن دوست عزیز اون آقای دکتری که می فرمایید در رستوران دارن پیاز پوست می کنن یا به صورت غیر قانونی اینجا هستن یا اصلاً دکتر نیستن چون اونی که دکتر هست انقدر زبانش خوب هست که بتونه شغلی بهتر از پیاز پوست کندن پیدا کند من خودم دکتری را می شناسم که در بدو ورود به خاطر زبان خوب توی یک شرکت به عنوان کارمند معمولی استخدام شد و کارش توی آفیس بود بعد اون دوره دو ساله را گذروند و الان هم توی یکی از بیمارستان ها مشغول به کار هست یا الان دکتر دیگری رو میشناسم داره دوره رو میگذرونه و امتحانش رو پاس باید بکنه و مشغول کار پزشکی بشه الان با ماشینش در اوبر کار میکنه اینکه می فرمایید دکتره داره پیاز پوست میکنه جزو شنیده هاست من هم اینجا از خیلی ها این رو شنیدم ولی وقتی به طرف گفتم بهم معرفیش کن من دوستان پزشکی دارم می تونن کمکش کنن طرفی که می گفت اون رو میشناسه به یکباره تغییر نظر می داد ومی گفت از نفر دیگری شنیده شما هم اگر این نفر رو میشناسید به من معرفی بفرمایید من میتونم کمکشون کنم
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، Siamak ، sepehr007 ، sahar2016 ، Avak ، Khosrow_53 ، p.nsz
(2015-10-21 ساعت 16:13)وحیدشهریور نوشته:  سلام دوستان وممنون از مطالب خوبتون.من تکنسین رادیولوژی هستمواوضاع کاری تو آمریکا چطوره.بنظرشما میتونم دعوتنامه کاری بگیرم؟دوستان کمک کنین با تجربه هاتون.اگه بخام بیام آمریکا چه کارهایی لازمه انجام بدم تا از نظرکاری به مشکل بر نخورم.بنظرشما کدوم شهربرام بهتره؟؟

دوست عزیز سلام دعوتنامه کاری برای شغل و رشته تخصصی شما به این راحتی نیست برای اینکه رشته شما اینجا در کالج ها تدریس میشه و سالیانه خیلی افراد از اون فارغ التحصیل میشن دعوتنامه کاری معمولاً برای تخصص های خاص که نفرات کمی درش هستن داده میشه معمولاً دعوتنامه کاری برای نفرات خاص هست که کارفرما باید ثابت کنه شخص دیگری در اینجا نیست که استخدام کنه و پروسه اش کمی پیچیده است در این میان افرادی به اسم وکیل میگن در ازا مبلغی برای شما می گیرن گول این قبیل صحبت ها را نخورید به نظر من شما اگر می خواهید از طریق کار مهاجرت کنید به کانادا فکر کنید چون با ویزا توریستی کار نمی توانید بکنید و ویزای کار هم اینجا خیلی مشکله و صدی نود شدنی نیست بلکه در موارد خاص و رشته کاری خاص و نادر
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه

مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
(2015-10-22 ساعت 10:33)Arashslm نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 16:13)وحیدشهریور نوشته:  سلام دوستان وممنون از مطالب خوبتون.من تکنسین رادیولوژی هستمواوضاع کاری تو آمریکا چطوره.بنظرشما میتونم دعوتنامه کاری بگیرم؟دوستان کمک کنین با تجربه هاتون.اگه بخام بیام آمریکا چه کارهایی لازمه انجام بدم تا از نظرکاری به مشکل بر نخورم.بنظرشما کدوم شهربرام بهتره؟؟

دوست عزیز سلام دعوتنامه کاری برای شغل و رشته تخصصی شما به این راحتی نیست برای اینکه رشته شما اینجا در کالج ها تدریس میشه و سالیانه خیلی افراد از اون فارغ التحصیل میشن دعوتنامه کاری معمولاً برای تخصص های خاص که نفرات کمی درش هستن داده میشه معمولاً دعوتنامه کاری برای نفرات خاص هست که کارفرما باید ثابت کنه شخص دیگری در اینجا نیست که استخدام کنه و پروسه اش کمی پیچیده است در این میان افرادی به اسم وکیل میگن در ازا مبلغی برای شما می گیرن گول این قبیل صحبت ها را نخورید به نظر من شما اگر می خواهید از طریق کار مهاجرت کنید به کانادا فکر کنید چون با ویزا توریستی کار نمی توانید بکنید و ویزای کار هم اینجا خیلی مشکله و صدی نود شدنی نیست بلکه در موارد خاص و رشته کاری خاص و نادر
کاملن درسته.راستی ارش جان من از کجا بدونم که چه دوره هایی رو ودر طی چه زمانی طی کنم یعنی جایی هست که سرچش کنم.چون میدونم که یه مدت بایدکارکنم تا خرجم دربیادالبته سایتهای کاریابی امریکا رو که میبینم این شغلو زیاد میخان ولی استخدام میکنن یا نه اله واعلم..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 14:38)وحیدشهریور نوشته:  
(2015-10-22 ساعت 10:33)Arashslm نوشته:  

کاملن درسته.راستی ارش جان من از کجا بدونم که چه دوره هایی رو ودر طی چه زمانی طی کنم یعنی جایی هست که سرچش کنم.چون میدونم که یه مدت بایدکارکنم تا خرجم دربیادالبته سایتهای کاریابی آمریکا رو که میبینم این شغلو زیاد میخان ولی استخدام میکنن یا نه اله واعلم..
شما اول باید ببینید چطور می خواهید وارد آمریکا شوید بعد به فکر دوره و کار باشید به نظر من ویزای کار برای شما منتفی هست به نسبت رشته و همانطور که گفتید استخدام زیاد هست ولی دستمزد چشمگیری که بتوانید راحت زندگی کنید نمی دهند البته دستمزد به نسبت رشته های دیگه در همین سطح بالاتر هست به خاطر مسائل اشعه ولی انقدر چشمگیر نیست و شما باید دوره های اینجا رو مجدداً بگذرونید. اگر بخواهید با ویزای دانشجویی بیایید باز هم داستان های خودش رو داره که با اون هم نمی تونید کار کنید فقط در دانشگاه آن هم با ساعت زمانی محدود که هیچکدام فول تایم نیست چون شما در حال تحصیل هستید و خیلی سخت میشه با کار در کمپس هزینه ها رو در آورد از طرفی هزینه تحصیل هم بالاست من خودم همخونه ایی داشتم که به امید کار و درس با ویزای دانشجویی اومده بود مدت یکسال در شرق آمریکا تحصیل می کرد ولی به خاطر هزینه های بالا و نداشتن کار به کالیفرنیا آمد به امید اینکه ایرانی های زیادی اینجا هستند تا بتواند از طریق آنها سر کار برود بعد از دو سال و صرف کلی هزینه مجبور به بازگشت به ایران شد و مورد بعدی هم ویزای توریستی هست که من اصلاً به شما پیشنهاد نمی کنم این کار اشتباه محض است اصلاً بهش فکر نکنید چون غیر از فلاکت و بدبختی چیزی برایتان ندارد در ضمن اگر بخواهید دوره ای در ایران بگذرونید که در آمریکا به دردتان بخورد هیچ چیزی نیست چون اینجا هیچکدام رو قبول نمی کنند و باید دوره های اینجا رو بگذرونید این تجربه شخصی هست من خودم یک سری مدارک بین المللی داشتم که یک سری از آنها رو حتی در دبی گذرونده بودم هیچکدام اینجا بکارم نیامد و دوباره دوره های اینجا رو گذروندم

پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، Siamak
سلام دوستان من چند روز آمدم آتلانتا سمت سندی اسپرینگ و شدیدا دنبال کار میگردم کسی میتونه کمکم کنه
2014AS18XX // ﺗﻌﺪﺍﺩ 2 ﻧﻔﺮ //
مصاحبه ﺍﺑﻮﻇﺒﯽ
تاریخ 18 دسامبر
// کلیرنس
آپدیت سیس 20 دسامبر/
آپدیت سیس 10 فوریه
آپدیت سیس 29 می
کلیر 1 جون
ویزا 12 جون
به خدا اعتماد دارم
کارساز ما به فکر کار ماست فکر ما در کار ما آزار ماست
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. دوستان برای پیدا کردن کار تو لوس آنجلس می شه به من کمک کنید؟ ممنونم- نمی دونم آزانس کاریابی خاصی؟ لینک خاصی؟ گروه خاصی؟ و .... ممنون. من تخصصم نانو مواد و سرامیک های پیشرفته هستش و دکتری مواد متالورژی دارم از دانشگاه علم و صنعت تهران و روزومه بدی هم ندارم. ممنون
Approval Date: 23 Sep 2009
Prioty Date = 12 Sep 2001
Interview Date : 12 Jan 2014
کلیر 22 اکتبرBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
آيا براي كسي كه در ايران سابقه كار در شركت نفت ومناطق نفتي رو داره كاري پيدا ميشه در آمريكا؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
یکی از توصیه هایی که دوستان قدیمی تر میکردن این بود که میگفتن شرکت بزنین.کسی از دوستان میتونه در مورد ثبت شرکت برای واردات صادرات و.... اطلاعات بده؟
چند نفر نیاز هست؟1 نفری میشه شرکت زد؟
چقدر زمان میبره؟
چقدر هزینه داره؟منظورم هزینه هست.نه سرمایه
با تشکر
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. درمورد ارزیابی مدارک اگرهرکدوم ازدوستان اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.من درتایپیکها خوندم که موسسه اسپنتران یکی ازموسسات معتبربرای ارزیابی مدارک است ولی چون ما ازاینجا نمیتونیم پولشو پرداخت کنیم من موسسه دیگه ای دراینترنت پیداکردم بنام wes که میتونیم بصورت باواسطه بصورت ریالی پولشو پرداخت کنیم.آیا تجربه ای دراین مورد دارید؟.یه سوال دیگه برای اشتغال به کار، ترجمه مدرک تحصیلی کافیه یا باید ارزیابی شده اش راببریم؟ممنونم
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-06 ساعت 02:48)ps5 نوشته:  
(2015-10-06 ساعت 01:01)navidyazdan نوشته:  سلام
من هم مدرک لیسانس برق دارم هم لیسانس آسانسور.از کجا باید بفهمم بهترین شهر برام کجاست؟؟ مهم نیست روزای اول برام سخته ولی دوست دارم شغلمو که آسانسوره ادامه بدم.
منت گذاشتید بنده رو راهنمایی کنید.ممنون

اصلا به فکر این نباشید که بیاید آمریکا و توی همون رشته ای که درس خوندید شغل پیدا کنید چون غیر ممکن هست چراش رو هم همه کسایی که اومدن میدونن تا نیای نمیفهمی. بنده دکتری رو میشناسم که توی رستوران پیاز پوس میکنه بره زندگی.

اگر کسی کار بلد باشه میتونه تو رشته ای که درس خونده کار پیدا کنه. الان کلی از اطرافیان من مدرک مهندسیشون رو از ایران گرفتن و دارن اینجا کار میکنن بدون اینکه حتی مدرک رو نشون بدن.
قضیه دکتر هم خیلی فرق میکنه.چون دکترها یا باید چندتا امتحان رو اول بدن که اگه قبول شدن میتونن شروع به کار کنن،یا باید دوره پنج ساله تحصیل رو در آمریکا شروع کنن که کاملا مشخصه برای گذران روز باید یه کاری انجام بدن که مخارجشون رو تامین کنن.
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: Srod ، Khosrow_53
سلام دوستان
سوالاتم اینه که:
1- توی مدتی که فرصت دارم تا کارهام رو انجام بدم و وارد آمریکا بشم ایا بهتر نیست که من اینجا در یک کارگاه مشغول بکار شم و هنر و فن و حرفه ای رو یاد بگیرم تا برای اونجا کارم راحت تر باشه؟ چون من تو ایران کارم و شغلم اداری یا مدیرتیه (در واقع پشت میز نشینیه) که می دونم در وهله اول اونجا باید دور این مشاغل رو خط بکشم.
2- با توجه به علاقه زیادی که به نقاشی ساختمان و نجاری (MDF) دارم (البته یه زمانی مقداری نقاشی ساختمان انجام میدادم و استعداد دارم حتی می دونم استعداد نجاری رو هم دارم) قصدم اینه که تو این مدت تو ایران این مشاغل را حتی بدون مزد هم شده یاد بگیرم. نظر دوستان چیه؟ آیا اونجا این حرفه ها بدردم می خوره؟
3- سوال آخرم اینه که من دارایی یا سرمایه ای که باید به دلار تبدیل کنم و همراه خودم بیارم، با دلار بازار 3500 تومان محاسبه کنم یا دلار بانکی 2900 تومان؟ ببخشید اطلاع ندارم که می پرسم.
مرسی از همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: Khosrow_53
سلام دوست عزیز. جواب سوالهاتون تا جایی که من اطلاع دارم:
1 و2. زمینه های فنی (نجاری، لوله کشی، جوشکاری، برق کاری، نقاشی ساختمان و...) بازار کار و درآمد نسبتا خوبی دارن. اگر اینجا یاد بگیرید و مخصوصا یه دوره ای ببینید و گواهیش رو ترجمه کنید به احتمال زیاد به دردتون خواهد خورد.
3. افراد عادی که به ارز دولتی دسترسی ندارن، پس شما هم باید سرمایه تون رو تو بازار آزاد و به نرخ آزاد تبدیل کنید (مگر این که اون پشت میز نشینیه جای خوبی بوده باشه Wink ). البته این تبدیل رو توسط صرافی های معتبر و با گرفتن رسید انجام بدین.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: ms1679499 ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان