کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کار و اشتغال در آمریکا
سوال من یک سوال داشتم: من یک برقکار هستم و همیشه کار ازاد می کردم ، آیا می توانم سابقه کاری برای خودم درست کنم ؟ در حالی که بیمه نیستم!
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من کارشناس ارشد مهندسی شیمی صنایع غذایی هستم و 5سال سابقه کار در کارخونه لبنی معتبر رو هم دارم.
میشه در مورد بازار کار در این رابطه راهنمایی کنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و وقت بخیر
آیا دوستانی هستند که در زمینه سخت افزار کامپیوتر در آمریکا شاغل باشن؟ معمولا در کدوم شهر های آمریکا شغل های مربوط به سخت افزار نیاز دارن؟
البته با تحقیقاتی که کردم خیلی ها ایالت کالیفرنیا و سیلیکون ولی رو برای سخت افزار معرفی میکنن
سوال بعدیم هم این هستش که ایا داشتن مدارک تخصصی در زمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ و بازیابی اطلاعات کمکی به پیدا کردن شغل داخل زمینه کامیوتر میکنه؟البته مدارک رو ایران گرفتم ولی یک رونوشت به زبان انگلیسی هم داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سپاس از راهنماییتون

من شغلم معماری داخلی هستش با 9 سال تجربه کاری (که در دکوراسیون داخلی از اول کار کارگاهی تا نصب هم قبلا عملی کار کردم ) و در ضمن مدرک کارشناسی معماری داخلی رو دارم ...میخواستم اگه اطلاع دارید کار در زمینه شغلی معماری داخلی یا دکوراسیون داخلی رو اگه در این ضمینه اطلاعاتی دارید در کالیفرنیا رو بدونم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-05 ساعت 11:45)ARSHIN007 نوشته:  سوال من یک سوال داشتم: من یک برقکار هستم و همیشه کار ازاد می کردم ، آیا می توانم سابقه کاری برای خودم درست کنم ؟ در حالی که بیمه نیستم!

یه رزومه با فرمت PDF درست کنید و شما در حقیقت یک freelance با تخصص برقکاری بودید ، به همین ترتیب بنویسید و اصلا سابقه بیمه کسی از شما
نخواهد خواست ! اصلا مهم نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: ARSHIN007 ، alirezafarhang81
سلام بجه ها اگه دوسال وقت داشتید قبل اینکه بیاید آمریکا چه حرفه ای رو یاد میگرفتید یا چیکار میکردید؟میرفتید تو چه شغلی که پر درآمده؟مثلا خرید فروش مسکن یا غیره
کسایی که آمریکا هستن لطفا برادرانه راهنماییم کنید.که از اینجا زمینه ش رو بریزم یا وقتی اومدم اونجا یه ضرب بچسبم به همون کار و همه سختی هاشو به جونم بخرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 23:36)Partov نوشته:  سلام  بجه ها اگه دوسال وقت داشتید قبل اینکه بیاید آمریکا چه حرفه ای رو یاد میگرفتید یا چیکار میکردید؟میرفتید تو چه شغلی که پر درآمده؟مثلا خرید فروش مسکن یا غیره
کسایی که آمریکا هستن لطفا برادرانه راهنماییم کنید.که از اینجا زمینه ش رو بریزم یا وقتی اومدم اونجا یه ضرب بچسبم به همون کار و همه سختی هاشو به جونم بخرم

سلام دوستان من تا حالا هرچی خوندم ، یا همه مهندسن یا دکتر یعنی بیشتر داره سر اینا صحبت میشه!!!!! من میخواستم در مورد وارد شدن به شغل معلمی بپرسم و شرایطش حالا فرقی نمیکنه چه مقطعی ابتدایی یا دبیرستان اگه کسی اطلاعات داره لطفا جواب بده
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
با توجه به سخنان گهر بار و اطلاعات دوستان یه علامت سوال تو ذهن من به وجود اومده در مور پزشکان محترمی که در امریکا پیاز پوست میکنن یا فروشندگی یا کارگری و کارهایی از این قبیل !!! من تا اونجایی که دیدم طبق مشاهدات خودم در ایران امروز همه تحصیل کرده هستن یعنی هرکیو ببینی یا دکتر یا مهندس یا ... یه ضرب المثل که میفرماید هر گردی که گردو نمیشود !! یعنی مطلب خیلی عمیقهه.. تمام پزشکان که واقعا عالم به رشته تحصیلی و کار و حرفه خود هستند همگی بدون استثنا در کار خود موفق هستن و جز۶ مرفهین جامعه ، این پزشکان محترم و با سواد و متخصص و سالی چند بار مسافرت خارج از کشور میروند چه سفر تفریحی چه سفر کاری از جمله سمینارهای بین المملی، حتی عده ای پا را فراتر گذاشته در بلاد کفر هم صاحب نام و فعال هستند، از این ها که بگذریم حتی پزشکانی که در ایران پزشک هستند و در سطح متوسط از لحاظ حرفه ای باشند باز هم در ایران زندگی خیلی خوب و درآمد خوب دارند، اون مثلا پزشکی که میاد آمریکا میره فروشنده یا کارگر میشه شک نکنید چیزی در چنته نداشته و یک بیسواد میباشد که چون در کشور خودش هم چیزی بارش نبوده و مراجعه کننده نداشته ، یا اصلا حتی شاید جواز پزشکیش هم باطل شده بوده و هزارتا شاید دیگه ، خلاصه یه کلام تو کشور خودش هم چیزی نبوده که حالا آمریکا بخواد قبولش کنه، که اگه بود حتما واسه حداقل چند سال اول اینقدری پول داشت از درآمد طبابتش تو ایران که مجبور نباشه بره کارگری آقای دکتر یا خانم دکتر والاااااااا Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
من به شخصه دکتر دندون پزشک میشناسم که حتی تو سن میان سالی مدرک گرفته بود بعد تو یه درمان گاه در پایین شهر فعالیتشو شروع کرد به سال نکشیده بود در کارش اینقد خوب بود که اسمش پیچیده بود و نوبت های طولانی مدت میداد، من خودم به شدت روی دندونم حساسم حتی اگه یه کار ساده دندون داشته باشم میرم سراغ مطب های بالا شهر و شیک وپیک و دکتر خوب ، که خیالم از هرجهت راحت باشه هم بهداشت هم درمان، یه جراحی دندون واسم پیش اومد که خیلی حساس بود هر جا رفتم قبول نمیکردن و میگفتن احتمال این مشکلات هست ما انجام نمیدیم کسی اینو معرفی کرد با شک و تردید رفتم ، کارمو انجام دادم بدون هیچ مشکلی . حالا همون آدم تو بهترین جای شهر مطب داره ماشین مدل بالا زندگی عالی در عرض 3 سال تجربه کاری ، چرا !!!! چون ایشون یه دکتر واقعی هست و کسی که سواد داره ، نه اینکه یه مدرک گرفته باشه توهم دکتری زده باشه هرکی هم بره پیشش ناراضی برگرده تا عمر داره به جد و آبادش در و زر نثار کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-16 ساعت 20:47)Avak نوشته:  
(2016-05-10 ساعت 23:36)Partov نوشته:  سلام  بجه ها اگه دوسال وقت داشتید قبل اینکه بیاید آمریکا چه حرفه ای رو یاد میگرفتید یا چیکار میکردید؟میرفتید تو چه شغلی که پر درآمده؟مثلا خرید فروش مسکن یا غیره

سلام دوستان من تا حالا هرچی خوندم ، یا همه مهندسن یا دکتر یعنی بیشتر داره سر اینا صحبت میشه!!!!! من میخواستم در مورد   وارد شدن به شغل معلمی بپرسم و شرایطش حالا فرقی نمیکنه چه مقطعی ابتدایی یا دبیرستان اگه کسی اطلاعات داره لطفا جواب بده

در مورد معلمی من شاید بتونم کمک کنم.
همسر من دوره این کار رو گذرونده و الان برای کلاس اول تا ششم در ایالت تگزاس سرتیفای هست. یه سری موسسه ها هستن که مورد قبول اسکول دیستریکت شهر یا ایالت شما هستن. بعد از طی یه دوره شاید چند ماهه که منجر به آزمون نهایی و اخذ گواهی نامه میشه شما می تونین برای تدریس اقدام کنین. کار معلمی کار بدی نیست و مزایای قابل قبولی داره اما بزارین چند نکته رو هم یادآوری کنم.
1-فکر کنم لازم به یادآوری نباشه که برای تدریس در این کشور تسلط کامل به زبان انگلیسی شرط اصلیه.
2-در ایالت های جنوبی با توجه به اکثریت هیسپانیکی که داره دونستن زبان اسپانیش شرط اول اکثر مدارس برای جذب معلمه و عملا شما بخش های وسیعی از شهر رو برای تدریس از دست میدین. به چشم خودم دارم می بینم که چه طور ور یک حالت برابر فرد بایلینگوال رو ترجیح میدن. البته شاید جاهایی مثل کالیفرنیا برای فارسی زبان ها این یه مزیت باشه. تگزاس که رسما مکزیکه.
3-تدریس مخصوصا تو مقطع راهنمایی و دبیرستان با توجه به تفاوت فرهنگی چشمگیری که هست کار ساده ای نیست و اصولا معلم تو آمریکا مسیولیت زیادی داره. ضمنا آماده کردن مطالب درسی هم تماما به عهده معلمه که کار بسیار سختیه.
در کل کار راحتی نیست. البته معلمی همیشه کار راحتی نبوده. چه اینجا و چه اونجا.
اگر تگزاس هستین می تونم بهتر راهنمایی کنم.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، hamed_gh ، ELNAZ21
(2016-05-18 ساعت 07:22)sce نوشته:  

سلام دوستان من تا حالا هرچی خوندم ، یا همه مهندسن یا دکتر یعنی بیشتر داره سر اینا صحبت میشه!!!!! من میخواستم در مورد   وارد شدن به شغل معلمی بپرسم و شرایطش حالا فرقی نمیکنه چه مقطعی ابتدایی یا دبیرستان اگه کسی اطلاعات داره لطفا جواب بده

همسر من دوره این کار رو گذرونده و الان برای کلاس اول تا ششم در ایالت تگزاس سرتیفای هست. یه سری موسسه ها هستن که مورد قبول اسکول دیستریکت شهر یا ایالت شما هستن. بعد از طی یه دوره شاید چند ماهه که منجر به آزمون نهایی و اخذ گواهی نامه میشه شما می تونین برای تدریس اقدام کنین. کار معلمی کار بدی نیست و مزایای قابل قبولی داره اما بزارین چند نکته رو هم یادآوری کنم.
1-فکر کنم لازم به یادآوری نباشه که برای تدریس در این کشور تسلط کامل به زبان انگلیسی شرط اصلیه.
2-در ایالت های جنوبی با توجه به اکثریت هیسپانیکی که داره دونستن زبان اسپانیش شرط اول اکثر مدارس برای جذب معلمه و عملا شما بخش های وسیعی از شهر رو برای تدریس از دست میدین. به چشم خودم دارم می بینم که چه طور ور یک حالت برابر فرد بایلینگوال رو ترجیح میدن. البته شاید جاهایی مثل کالیفرنیا برای فارسی زبان ها این یه مزیت باشه. تگزاس که رسما مکزیکه.
3-تدریس مخصوصا تو مقطع راهنمایی و دبیرستان با توجه به تفاوت فرهنگی چشمگیری که هست کار ساده ای نیست و اصولا معلم تو آمریکا مسیولیت زیادی داره. ضمنا آماده کردن مطالب درسی هم تماما به عهده معلمه که کار بسیار سختیه.
موفق باشین.

واقعا مرسی که بالاخره یک نفر لطف کرد و جواب داد ، من معلم نیستم یعنی مخوام بدونم چه تحصیلاتی در این زمینه لازمه در آمریکا، من میخوام این تحصیلاتو در آمریکا بگذرونم و از بابت مدرک و دانشگاه مشکلی نداشته باشم، مدت تحصیل چقدر هست برای مقاطع مختلف تدریس، آیا در اونجا رشته خاصی برای معلم شدن وجود دارد مثل تربیت معلم خودمون یا اینکه شما با گرفتن هر لیسانسی متونید معلم بشید مستقیما یا اینکه علاوه بر لیسانس باید یه دوره واسه این کار بگذرونید اگه اینطور هست اسم اون دوره چیه چقد طول میکشه و ..اگه در این خصوص اطلاعات دارید یه دنیا ممنون میشم بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:

موفق باشین.

سلام
ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیات
ما هم ایالت تگزاس هستیم لطف می کنید اطلاعات بیشتری برای شغل معلمی در اختیار اعضا قرار قرار دهید مثل نام دوره ها و مدت زمان دوره ها و هزینه های مربوطه
سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان:

موفق باشین.
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
ممنون که اطلاعاتتون رو در مورد شغل معلمی اینجا گذاشتين. من هم دوس دارم که شغل معلمی رو انتخاب کنم، تو ایالت کالیفرنیا، این دوره ای که ميگين دقیقا چند ماه طول می کشه؟ و امتحانش به چه شکل هس؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خوشحالم که می بینم پست قبلی من تونسته تا حدودی دوستان رو دلگرم کنه.
در ادامه می خوام چند تا نکته رو هم اضافه کنم.
اول از هر چیز مطالب بنده صرفا بر اساس قوانین تگزاس و شهر هیوستون هست و اگر دوستان قصد تدریس به عنوان معلم رو دارن نباید فقط به حرفهای من بسنده کنن و خودشون تحقیق کنن ببینن قوانین و مقررات ایالت و کانتی و شهر شون چی میگه. میشه به راحتی جمله چطور می توان معلم سرتیفای شد رو در مورد منطقه خودتون گوگل کنین و ادامه راه رو دنبال کنین. آشنایی با اسکول دیستریکت های منطقه خودتون هم کمک می کنه که به قضیه یه اشرافی داشته باشین. لازم به یادآوری نیست که تسلط کامل به زبان شرط اول این کاره. پس اگر زبانتون خوب نیست و مخصوصا اسپیکینگ خوبی ندارین وقت خودتون رو بی جهت تلف نکنین. معلمی تو آمریکا شغل راحتی نیست و مسولیت بسیار زیادی داره. کاری بسیار فرسایشی. حقوق این کار هیچ وقت به پای مهندسی یا پزشکی نمیرسه اما به خاطر یه سری مزایا مثل بیمه و بازنشستگی خوب و همینطور تعطیلات بیشتر نسبت به بقیه مشاغل طرفداری خاص خودش رو داره.
اما مراحل کار ما در هیوستون تگزاس. شما با داشتن هر مدرک لیسانسی می تونین برای این کار اقدام کنین. داشتن مدرک فوق لیسانس یا مدرک مرتبط با آموزش یا به قول اینا Education یه برتری به حساب میاد. شما باید ابتدا مدرک خودتون رو ارزیابی کنین. این کار از طریق یه سری موسسات مثل Spantran یا هر موسسه دیگه ای انجام میشه. مبلغ هم چیزی حدود چهارصد دلار و یه دو هفته تا یک ماه هم زمان میبره. بعد از اون شما باید ببینین کدوم موسسه مورد قبول اسکول دیستریکت های مورد نظر شما هست. با اونا وارد مذاکره بشین و مراحل رو دنبال کنین. به احتمال زیاد یه سری پیش نیازها رو به شما میدن. یه دوره تقریبا شش ماهه که عمدتا آنلاین هست و فکر کنم بین چهار تا شش هزار دلار هزینه داره. دقیق یادم نیست. در انتهای این دوره هم آزمون میگیرن که تقریبا منبع درست حسابی نداره. حداقل اینجا که اینطور بود. البته یه سری تست های قبل امتحان رو با شما کار می کنن. بیشتر باید اطلاعات عمومی خودتون خوب باشه و کمی هم خوش شانس باشین. امتحان تافل هم که جای خود. البته موسسه ای که اینجا ما اقدام کردیم نمره کل تافل براش مهم نبود و فقط اسپیکینگ نمره 26 از 30 رو لازم داشتن. در پایان هم در صورت سرتیفای شدن این شما هستین که باید تو این بازار رقابتی کار معلمی بتونین گلیم خودتون رو از آب بیرون بکشین و کار بگیرین. در استیت تگزاس که رسما زبان اول اسپنیشه این کار واقعا سخته. البته دوستان کالیفرنیا احتمالا چون اقلیت فارسی زبان خوبی اونجا ساکن هستن شاید فرصت بهتری داشته باشن.
امیدوارم تونسته باشم جواب سوالات دوستان رو بدم. بازم میگم شما باید خودتون در مورد منطقه مورد نظر شخصا تحقیق کنین.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، lighthouse ، NGNJ ، ELNAZ21
(2015-10-25 ساعت 22:40)lighthouse نوشته:  سلام. درمورد ارزیابی مدارک اگرهرکدوم ازدوستان اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.من درتایپیکها خوندم که موسسه اسپنتران  یکی ازموسسات معتبربرای ارزیابی مدارک است ولی چون ما ازاینجا نمیتونیم پولشو پرداخت کنیم من موسسه دیگه ای دراینترنت پیداکردم  بنام wes که میتونیم بصورت باواسطه بصورت ریالی پولشو پرداخت کنیم.آیا تجربه ای دراین مورد دارید؟.یه سوال دیگه برای اشتغال به کار، ترجمه مدرک تحصیلی کافیه یا باید ارزیابی شده اش راببریم؟ممنونم

من مدارکم رو برای ارزشیابی به WESدادم موسسه معتبری ه !برای کار باید ببینی اونجایی که میخوای کار کنی چی ازت میخواد معمولا ارزشیابی ازین موسسه ها رو میخوان که وقتی کار رو پیدا کردی به WESمیگی که یه نسخه ارزشیابی رو برای اونجا بفرستن که ظرف چند روز اینکار رو میکنه !بعضی کارها هم مثل ریسرچ همون رزومه و مصاحبه براشون کفایت میکنه !!
Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Khosrow_53

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان