کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث درباره نامه قبولی برای برندگان لاتاری ۲۰۱۱
i received NL and i am in USA with valid F1 my CN is 2011AF55***
tell me the next step
یک نفر دیگه آفریقایی توی آمریکا نامه دریافت کرده( یعنی اعلام کرده)
البته این خیلی معمولیه که همش آفریقایی ها برنده شدنشان را اعلام کنن چون اگه توی ویکی پدیا برید در مورد لاتاری گرین کارت بخونید میبینید .کسانی که از آفریقا ثبت نام کرده اند شانس برنده شدنشون ۲.۰۱ ٪ است اما اگه توی همون جدول ببینید با اینکه تعداد شرکت کننده های آسیا هم برابر آفریقاست اما شانس برنده شدن آسیای ها ۰.۵۸ ٪ یعنی تقریبا یک چهارم آفریقا؟! البته شانس برنده شدن اروپایی ها بیشتره چون تعداد شرکت کنده ها نصف آسیاست ولی تعداد برندها دوبرابر آسیاست. پس شانس برنده شدن اروپایی ها نسبت به آسیایی ها ۸ برابر است.این یعنی اینکه سهمیه آسیایها کمتره . چون اگه بدونید از همون اول ثبت نام region شما مشخص میشه و جدا جدا قرعه کشی میشه! امیدوارم این روند تغییر کنه و یا حداقل برای ایرانی ها سهمیه جدا گذاشته باشن که هنوز ازش خبری نیست:p
http://en.wikipedia.org/wiki/Diversity_Immigrant_Visa
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
تشکر کنندگان: mercedeh ، honareirani ، morteza_2010
من دوست ندارم دوباره تاپیک رو قفل کنم، منتظر دریافت اولین نامه قبولی هستم تا تاپیک کاملا پاک سازی بشه Smile
تشکر کنندگان: sh-b ، honareirani ، Behinaz ، cky ، morteza_2010
(2010-05-05 ساعت 22:43)cky نوشته:  اومدم یه تکونی به این تاپیک بدم.من یک اسکن از نامه 2011 توی اینترنت پیدا کردم که ضمیمه کردم پایین هست.تاریخ فرستاده شده 28 اپریل هست!دوم اینکه روی پاکت نوشته شده سوئد ولی مهر و یک تاریخ کوچیک قرمز هست که ایرانی نوشته شده.نمی دونم یعنی نامه ای که منتظرش ایم اینه؟

من چند تا نامه 2011 دیدم که شمایلشون به این فرق داشت. پاک نامه با کلاستر و به رنگ قهوه ای بود.
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
تشکر کنندگان: loony ، morteza_2010
(2010-05-05 ساعت 22:43)cky نوشته:  اومدم یه تکونی به این تاپیک بدم.من یک اسکن از نامه 2011 توی اینترنت پیدا کردم که ضمیمه کردم پایین هست.تاریخ فرستاده شده 28 اپریل هست!دوم اینکه روی پاکت نوشته شده سوئد ولی مهر و یک تاریخ کوچیک قرمز هست که ایرانی نوشته شده.نمی دونم یعنی نامه ای که منتظرش ایم اینه؟

اگه درست این سایت رو دنبال کرده بودی میدیدی که چند نفر که اعلام برندگی کردن عکس پاکتها را گذاشته بودند و من هم گذاشته بودم توی این سایت حالا دوباره برات میگذارم
http://img121.imageshack.us/img121/9026/dv2011.jpg
http://www.govorimpro.us/forum/attachmen...1272298718
این عکسی که تو گذاشتی بیشتر شبیه کپی paste است تا پا کت نامه! و اگر توجه کنی تاریخش ۲۸ آپریل ۲۰۱۱ است در حالی که ما الان سال ۲۰۱۰ هستیم. شاید سازنده این عکس از تاریخ سر در نمیاره!
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
تشکر کنندگان: honareirani ، Ashkan78 ، morteza_2010
حق با loonye .کسی‌ که این پاکتو دست کاری کرده حواسش به تاریخ درست نبودهBig Grin!البته من اصل این پاکتو دارم یعنی‌ همونیه که مال ساشای عزیزه و توی سایت گذاشت.و حتی عددی که با خودکار قرمز نوشته شده همونه!

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

whether you think you can or you cant either way you are right
henry ford
تشکر کنندگان: morteza_2010
بچه ها توي اين نامه ها كه عكسشو گذاشتيد، يه اشتباه لپي وجود داره. چطوريه كه Fiscal Year 2010 رو نوشته از October 1, 2009 تا September 30,2011؟؟؟؟ يعني از پارسال بررسي پرونده هاي برنده هاي 2011 شروع شده؟

فكر كنم خانوم تايپيست K.C.C مثل خانوم تايپيست اداره ما سرش اينقدر با مسايل جانبي شلوغه كه وقت نداره توي اصلاح نامه هاي فرمت دقت كنه!!!!

(2010-05-05 ساعت 23:33)loony نوشته:  اگه درست این سایت رو دنبال کرده بودی میدیدی که چند نفر که اعلام برندگی کردن عکس پاکتها را گذاشته بودند و من هم گذاشته بودم توی این سایت حالا دوباره برات میگذارم
http://img121.imageshack.us/img121/9026/dv2011.jpg
این عکسی که تو گذاشتی بیشتر شبیه کپی paste است تا پا کت نامه! و اگر توجه کنی تاریخش ۲۸ آپریل ۲۰۱۱ است در حالی که ما الان سال ۲۰۱۰ هستیم. شاید سازنده این عکس از تاریخ سر در نمیاره!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، morteza_2010
من احساس مي كنم موفق شدم از K.C.C سوتي بگيرم.

(2010-05-06 ساعت 00:20)mercedeh نوشته:  آره تا الان هرچی‌ نامه ۲۰۱۱ دیدم همینطوری نوشته شده یعنی‌ همشون اشتباست؟!
تشکر کنندگان: loony ، Ali Sepehr ، morteza_2010
(2010-05-05 ساعت 23:49)hassan1358arab نوشته:  دوستان مگه هر سال پاکت رو تغییر میدن ؟
در هر صورت مدیران چرا کم لطفی میکنند و سر و سامونی به این مبحث نمیدن ؟
دوستان محترم توجه داشته باشند :
همانطور كه در پست هاي بالاتر اعلام كردم به محض رسيدن اولين نامه قابل تاييد قبولي لاتاري براي ايران كليه پست هاي قبلي پاك خواهند شد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان: loony ، usa.lover ، یه مهاجر ، shahram1347 ، morteza_2010
(2010-05-05 ساعت 12:13)vahidpm نوشته:  
(2010-05-05 ساعت 06:49)shabnam286 نوشته:  سلام
من الان 5 ماهی هست یو اس هستم. یکی از دوستای من که اینجا دانشجو هست نامه برنده شدن در لاتاری 2011 رو در یو اس دریافت کرده. ایشالا خبرای خوب ایران هم میرسه.

دوست عزيز
لطف مي كنيد اطلاعات دقيق تري در اختيار ما قرار دهيد كه آيا ايشون از Region آسيا(AS) هستند؟ اگر بلي در كدام ايالت نامه دريافت شده و حدود كيس نامبرشون چنده؟ چون تا جايي كه مي دانم هيچ كس تا به امروز از AS نامه قبولي دريافت نكرده.

آسیا بوده. شیکاگو. 1000.
کیس نامبر: 2010AS00002xxx
دریافت ویزا: روز مصاحبه (17 نوامبر)
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، laili ، loony ، mercedeh ، morteza_2010
والله بابام جان دروغ چرا...تا قبر آ آ آ آ ... 4 انگشته!

ما كه خودمان سال 2010 برنده شديم، به چشم خودمان ديديم كه در نامه امان زده بود از 1 October سال 2009 تا 30 September سال 2010. پنداري همين ديروز بود.

ما يك همشهري داشتيم ...

(2010-05-06 ساعت 03:08)Elf نوشته:  درسته ديگه... چه سوتي اي؟!
پروسه 2011 از 1 اكتبر 2009 شروع شده....همون موقع كه ثبت نام كرديم ديگه يادتون رفته؟!
تا 30 سبتامبر 2011 هم پروسه تموم ميشه....
واسه 2012 هم ..سال 2010 ثبت نام ميكنن ديگه....
تشکر کنندگان: loony ، Ali Sepehr ، hvm ، morteza_2010
(2010-05-05 ساعت 18:10)loony نوشته:  شانس برنده شدن اروپایی ها بیشتره چون تعداد شرکت کنده ها نصف آسیاست ولی تعداد برندها دوبرابر آسیاست. پس شانس برنده شدن اروپایی ها نسبت به آسیایی ها ۸ برابر است.این یعنی اینکه سهمیه آسیایها کمتره . چون اگه بدونید از همون اول ثبت نام region شما مشخص میشه و جدا جدا قرعه کشی میشه! امیدوارم این روند تغییر کنه و یا حداقل برای ایرانی ها سهمیه جدا گذاشته باشن که هنوز ازش خبری نیست:p

اگه واقعا وضعیت سهمیه ها اینجوری باشه من اخر خوش شانسی هستم .چند ساله که از اروپا شرکت میکنم و با شانس 8 برابری یه بار هم برنده نشدمBig Grin
تشکر کنندگان: usa.lover ، honareirani ، morteza_2010
(2010-05-06 ساعت 11:58)@Š!M نوشته:  
(2010-05-05 ساعت 18:10)loony نوشته:  شانس برنده شدن اروپایی ها بیشتره چون تعداد شرکت کنده ها نصف آسیاست ولی تعداد برندها دوبرابر آسیاست. پس شانس برنده شدن اروپایی ها نسبت به آسیایی ها ۸ برابر است.این یعنی اینکه سهمیه آسیایها کمتره . چون اگه بدونید از همون اول ثبت نام region شما مشخص میشه و جدا جدا قرعه کشی میشه! امیدوارم این روند تغییر کنه و یا حداقل برای ایرانی ها سهمیه جدا گذاشته باشن که هنوز ازش خبری نیست:p

اگه واقعا وضعیت سهمیه ها اینجوری باشه من اخر خوش شانسی هستم .چند ساله که از اروپا شرکت میکنم و با شانس 8 برابری یه بار هم برنده نشدمBig Grin

سهمیه اروپا یعنی که شما در اروپا به دنیا آمده باشید! اگه به اشتباه محل تولدتان را اروپا بزنید حتی اگر برنده بشید بهتون ویزا نمیدن! ولی اگه واقعا در اروپا متولد شدید شانس برنده شدنتان بهتر از ایران هست ولی کسی نگفته که ۱۰۰ درصد برنده میشید بلکه شانستون ۲ در صدهTongue
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، farzad24 ، morteza_2010
(2010-05-06 ساعت 14:34)loony نوشته:  سهمیه اروپا یعنی که شما در اروپا به دنیا آمده باشید! اگه به اشتباه محل تولدتان را اروپا بزنید حتی اگر برنده بشید بهتون ویزا نمیدن! ولی اگه واقعا در اروپا متولد شدید شانس برنده شدنتان بهتر از ایران هست ولی کسی نگفته که ۱۰۰ درصد برنده میشید بلکه شانستون ۲ در صدهTongue

بله معنی سهمیه اروپا رو میدونم اما بازم فرقی نکرد قربونت .چون همسرم متولد اروپاست اما اونم برنده نشده ما خونوادگی خوش شانسیمWink

مطمئنا 100 درصد نیست اگه بود که من غمی نداشتم. ولی همون درصد بیشتر شانسی که دارم هم تا الان کمکی نکرده منظورم این بود

محل تولدم هم همیشه درست میزنم دوست عزیز ممنون بابت یاداوری
تشکر کنندگان: honareirani ، morteza_2010
سلام هم میهنان
من تازه واردم
من تا تابستون پارسال هیچی از لاتاری و گرین کارت سر در نمی آوردم، ولی خدا راهنماییم کرد و (آخرش نفهمیدم کی و کِی و کجا و چجوری به یاد لاتاری افتادم اما) در لاتاری 2011 ثبت نام کردم، امیدوارم همه ی کسانی که نیاز دارن خدا بهشون عطا کنه!
در ضمن من چند تا سوال داشتم؟
1- آیا شماره کیس ای که شما اینجا ازش اسم می برین همون confirmation number است که موقع ثبت نام دریافت کردیم؟
2- چون بخاطر شغلم (دریانوردی) ممکنه اگه برنده شم و نامه در خونمون بیاد خودم خونه نباشم، می تونین بگین معمولا چه مدارکی نیاز دارن تا من آماده کنم بعد به خانواده بگم پست کنن؟ (20-10 روز دیگه احتمالن سوار کشتی می شم!)
3- آیا در این مدارک نیاز به امضا کردن و یا ارسال عکس 5*5 است؟
4- این confirmation number به چه دردی می خوره؟
5- کارنت شدن چیه و بر چه اساسیه؟
6- محتویات نامه ی دوم چیه؟ آیا اونجا نیاز به امضا و عکس هست؟
7- آیا زمان مصاحبه را می توان به تأخیر انداخت؟
8- clearence شدن چیه؟ FBI/Back ground check چیه؟
9- ویزا رو کی میدن؟ خود گرین کارت رو کی می دن؟ کی و چجوری میشه citizen شد؟
10- محدودیت های زمانی چجوری اند؟
11- من بخاطر شغلم از دوران خدمت سربازی فقط 2 ماه آموزشی رو رفتم و باقیش رو باید تا 10 سال دیگه رو کشتی خدمت کنم، اما پاسپورت دارم و می تونم به کشورهای خارجی برم، بخاطر همین نداشتن کارت پایان خدمت مدرک تحصیلی من رو بهم نمی دن، آیا ترجمه ی نامه ی دانشگاه به نظام وظیفه مبنی بر اتمام دوره تحصیلی لیسانس جهت گذراندن دوره آموزشی رو قبول می کنند؟
ممنون میشم از همتون، میبخشین که زیاد سوال کردم
«خدایا! بازم دار از اینکه نانم و حتی نامم را در پسِ ایمانم افکنم!»
«خدایا! کاش خود را جای انسان می نهادی و
می دانستی که در این دنیا
انسان بودن و ماندن چه دشوار است،
برای انکه می فهمد و از احساس سرشار است!»

دکتر علی شریعتی
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، alireza.nayyeri ، morteza_2010
سلام دوست خوبم

1- خير. Case Number فقط بعد از قبولي در مرحله اول اعلام مي شود.

2- در مرحله اول هيچي. همون فرم ها رو بايد پرو كني و امضا كني. فرمش رو حتي مي شه از اينترنت Download كرد و پر كرد.

3- امضا كردن لازمه. عكس 5 در پنج هم لازمه. عكس رو هر بندري بري برات مي گيرن (Shore Leave تو كارت هست ديگه). اصلا اگه خيالت ناراحته همين الان عكس بگير. دوتا شو با خودت ببر دريا و بقيه رو بگذار خونه.

4- اگه برنده شي و نامه ات نرسه دم در خونه تون، از 1 جولاي مي توني روي اينترنت چك كني ببيني برنده شدي يا نه. اونوقت اگه بفهمي برنده شدي و نامه ات نرسيده، بهت همون سايت مي گه چه حوري پرونده ات رو پيگيري كني.

5- بر اساس سياست هاي مهاجرتي آمريكا و تعداد ويزاي موجود. بعد از اينكه برنده شدي تعيين مي كنه كه كي نوبت مصاحبه ات هست.

6- دعوتنامه مصاحبه و يك سري اطلاعات. مداركي كه بايد بفرستي بستگي داره مصاحبه ات تو كدوم سفارت باشه. ابوظبي هيچي نمي خواد و همه چيز رو بايد با خودت ببري روز مضاحبه. آنكارا كپي مداركتو مي خواد. تا حالا نشنيدم جايي قبل از مصاحبه و در جواب فرم هاي سري دوم عكس بخوان.

7- بله ولي بهتره اين كار رو نكني. Unfit شدن رو واسه همين گذاشتن. فوقش اونم نشد برو فحش رو بكش به جون كاپيتان تا پياده ات كنه. مي ارزه به ويزاي آمريكا.

9- يك كنترل امنيتي با طول مدت نامعلوم كه معمولا بعد از مصاحبه باهاش درگير مي شي.

10- اگه برنده شدي تا آخر سپتامبر بايد مصاحبه بري و ويزات هم از روز انجام آزمايشات پزشكي 6 ماه مهلت داره كه بايد توي اون 6 ماه بري آمريكا و بعد همون جا Green card رو مي گيري.

11- منم كه پارسال برنده شدم وضعيتي عين خودت رو داشتم. فعالا تو فرم ها زدم كه فقط دو ماه آموزش ديدم. بگذار برم مصاحبه برات تعريف مي كنم گير دادن يا نه.

ضمنا تاپيك هاي مربوط به لاتاري رو بخون تا جواب سوالات رو كامل تر بگيري.

(2010-05-06 ساعت 18:14)Mahdi6513 نوشته:  سلام هم میهنان
من تازه واردم
من تا تابستون پارسال هیچی از لاتاری و گرین کارت سر در نمی آوردم، ولی خدا راهنماییم کرد و (آخرش نفهمیدم کی و کِی و کجا و چجوری به یاد لاتاری افتادم اما) در لاتاری 2011 ثبت نام کردم، امیدوارم همه ی کسانی که نیاز دارن خدا بهشون عطا کنه!
در ضمن من چند تا سوال داشتم؟
1- آیا شماره کیس ای که شما اینجا ازش اسم می برین همون confirmation number است که موقع ثبت نام دریافت کردیم؟
2- چون بخاطر شغلم (دریانوردی) ممکنه اگه برنده شم و نامه در خونمون بیاد خودم خونه نباشم، می تونین بگین معمولا چه مدارکی نیاز دارن تا من آماده کنم بعد به خانواده بگم پست کنن؟ (20-10 روز دیگه احتمالن سوار کشتی می شم!)
3- آیا در این مدارک نیاز به امضا کردن و یا ارسال عکس 5*5 است؟
4- این confirmation number به چه دردی می خوره؟
5- کارنت شدن چیه و بر چه اساسیه؟
6- محتویات نامه ی دوم چیه؟ آیا اونجا نیاز به امضا و عکس هست؟
7- آیا زمان مصاحبه را می توان به تأخیر انداخت؟
8- clearence شدن چیه؟ FBI/Back ground check چیه؟
9- ویزا رو کی میدن؟ خود گرین کارت رو کی می دن؟ کی و چجوری میشه citizen شد؟
10- محدودیت های زمانی چجوری اند؟
11- من بخاطر شغلم از دوران خدمت سربازی فقط 2 ماه آموزشی رو رفتم و باقیش رو باید تا 10 سال دیگه رو کشتی خدمت کنم، اما پاسپورت دارم و می تونم به کشورهای خارجی برم، بخاطر همین نداشتن کارت پایان خدمت مدرک تحصیلی من رو بهم نمی دن، آیا ترجمه ی نامه ی دانشگاه به نظام وظیفه مبنی بر اتمام دوره تحصیلی لیسانس جهت گذراندن دوره آموزشی رو قبول می کنند؟
ممنون میشم از همتون، میبخشین که زیاد سوال کردم
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، alireza.nayyeri ، R.F ، ساشا ، nochen ، honareirani ، Mahdi6513 ، shahram1347 ، Ali Sepehr ، cky

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان