کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - آنکارا
(2016-04-30 ساعت 20:41)ep30lon نوشته:  
(2016-04-30 ساعت 19:24)قرباني نوشته:  
(2016-04-29 ساعت 14:18)ep30lon نوشته:  به تاپیک کلیرینس برو یک الگورتیم اجرایی بچه ها گذاشتند اون مشخص می کنه برات که مراحل کار چی هست.
به نظر من 70% بچه ها در هنگام مصاحبه به مراحله AP میرن و فقط 30 درصد از پیش AP هستند.
البته الان همهء بچه ها که میرن مصاحبه پروندشون رو با برگهء AP میدن به افیسر یعنی پیش فرضشون رد کردن هست.

در این مورد که کلا چرا طول میکشه :
1- تعداد درخواستها بسیار زیاد هستش 2- می خوان به کش دادن به کیس ها اطمینان پیدا کنند که ازدواج حقیقی هست.
===================
پیشنهاد:
روز مصاحبه به نوعی عشق و علاقتون به ازدواج نشون بدین تا افیسر خیالش از رابطه راحت بشه.
حتما پرینت تلفن و چت ها رو ببرید  ( اگر بلد نیستید که چطوری بگید بهتون بگم بخصوص تلگرام و وایبر و ... ) اینها نشون میده که باهم در تماس هستید.

سلام
ببخشين ميشه لطف كنيد بگين تلگرام چه جوري پرينت چت هارو ميشه گرفت؟؟؟(به جزء اسكرين شات كردن)

تلگرام ...
از طریق وب تلگرام برید تو اکونت خودتون از گوگل کروم استفاده کنید.
بعد برید تو مخاطب خاص lol
بعد لیست رو همینجوری برید بالا
بالا بالا و باز هم بالا تا ابتدای چت کامل لود بشه ( این کار برای من 1 ساعت طول کشید) کلید page up کیبورد می تونه کمک کنه
بعد از صفحه مثل حالت عادی پرینت بگیرید.
پرینتر رو روی حالت save as pdf قرار بدید
اگر لیست چت ها مثل مال من 1200 صفحه شد نگران نباشید
از نرم افزار adobe acrobat reader  استفاده کنید دوباره چت رو پرینت کنید به صورت PDF چیدمان صفحه رو روی 9 صفحه در هر صفحه قرار بدید.
یعنی 3 در 3 یا 4 در 4 و صفحات رو پشت رو پرینت بگیرید که 100 برگ کاغذ با خودتون نبرید.
من اینکار رو کردم.
خيلي خيلي ممنون لطف كردين ?
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
نتيجه مصاحبه: به علت نداشتن پرينت از خط و برنامه هاي اينترني كيس مرجوع شد براي review مجدد
بعد از نه ماه  ٢٠اكتبر ٢٠١٦ از سرويس سنتر تكزاس اپرو شديم ٩نوامبر تازه فرستادن nvc
اينم بدونيد تو مرحله review مجدد يا همون reaffirmed بعد از اپرو nvc بهتون نامه و ايميل و حتي آپديت نميده كيس رو از uscic تحويل مي گيره و بدون اطلاع شما به سفارت مي فرسته
مصاحبه ١٠ ژانويه و نتيجه ويزاي يه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon ، Pargosha ، shadoow
(2016-04-30 ساعت 20:47)قرباني نوشته:  
(2016-04-30 ساعت 20:41)ep30lon نوشته:  
(2016-04-30 ساعت 19:24)قرباني نوشته:  ********************************

سلام
ببخشين ميشه لطف كنيد بگين تلگرام چه جوري پرينت چت هارو ميشه گرفت؟؟؟(به جزء اسكرين شات كردن)

تلگرام ...
از طریق وب تلگرام برید تو اکونت خودتون از گوگل کروم استفاده کنید.
بعد برید تو مخاطب خاص lol
بعد لیست رو همینجوری برید بالا
بالا بالا و باز هم بالا تا ابتدای چت کامل لود بشه ( این کار برای من 1 ساعت طول کشید) کلید page up کیبورد می تونه کمک کنه
بعد از صفحه مثل حالت عادی پرینت بگیرید.
پرینتر رو روی حالت save as pdf قرار بدید
اگر لیست چت ها مثل مال من 1200 صفحه شد نگران نباشید
از نرم افزار adobe acrobat reader  استفاده کنید دوباره چت رو پرینت کنید به صورت PDF چیدمان صفحه رو روی 9 صفحه در هر صفحه قرار بدید.
یعنی 3 در 3 یا 4 در 4 و صفحات رو پشت رو پرینت بگیرید که 100 برگ کاغذ با خودتون نبرید.
من اینکار رو کردم.
خيلي خيلي ممنون لطف كردين ?

پیشنهاد من به شما برای گرفتن چت برای اثبات رابطه پرینت تو بازه های زمانی مختلف هست .
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna ، قرباني ، Pargosha
سلام دوستان
آیا بردن آلبومهای عروسی و اسپرت فایده ای داره؟ من یه سری آلبوم کوچیک دارم میخوام بدونم میذارن ببرم داخل سفارت؟!
CR1
Ankara
AUG.2014: Priority Date
تکمیل مدارک: Oct.2015
ایمیل سفارت: Mar.2016
مصاحبه: May.2016
نتیجه: AP!
کلیرنس: Aug.2016 . ابتدا دوخطی، پس از 23 روز Or، و بعد از 3 روز ایمیل کلیر شدن
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-05-04 ساعت 12:39)رضام نوشته:  سلام دوستان
آیا بردن آلبومهای عروسی و اسپرت فایده ای داره؟ من یه سری آلبوم کوچیک دارم میخوام بدونم میذارن ببرم داخل سفارت؟!

سلام به شما

قطعا ضرری نداره..ولی تا ازتون نخواستند ارائه ندید.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna ، قرباني ، Pargosha ، رضام

فایده که خواهد داشت آقای رضا , چون براشون مهمه عکس های مراسم هم داشته باشید , اگه  از زمان های دیگه هم غیر از مراسمتون عکس دارید ببرید با خودتون حتما , نمیدونم آلبوم اجازه بدن یا نه ,ولی ببین , اگه عکس هاتون به صورت آلبوم پرینت شده ,خوب باید اجازه بدن چون option دیگه نمیمونه ! به هر حال سکوریتی جلو در چک میکنه package های مدارکتون رو .اگه هم که آلبوم معمولی هست که بهتره در بیارین عکس هاتون رو و تو پاکت تحویل بدین !  به نظر من هرچی دست پر تر برید بهتره Rolleyes همونطور که armehraboon عزیز هم اشاره کرد , ممکنه نخوان ازتون اصلا ! ولی اینطوری خیال خودتون راحت تر خواهد بود Rolleyes آرزوی موفقیت براتون دارم Smile
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، قرباني ، ep30lon ، Pargosha ، رضام ، عدلی

همونطور که دوستمون بالا گفتن بله باید ببرید
ولی مشکل اینجاست که آلبوم دیجیتال و عروس فشن قطور و بزرگ از زیر پنجره رد نمیشه بدید ببینن
برای همین پرینت عکسهای عروسی و باهم بودن رو ببرید

پرینت چت ها و مکالمات رو حتماً ببرید تاکید می کنم چت ها و مکالمات تلگرام وایبر و ...
به حق خود خدا که ویزاتون یکضرب باشه
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، رضام ، inanna ، عدلی
دوستان سلام،
بالاخره نوبت من هم رسید که بیام اینجا و از آنچه که در آنکارا بر من گذشت براتون بنویسم و به یادگار بذارم، باشد که به آمادگی بیشتر دوستان در مصاحبه های پیش رو کمک کوچیکی بکنه.
از اونجائیکه اولین سفرم به آنکارا رو در پیشِ رو داشتم، از خدمات تور استفاده کردم و به پیشنهاد یکی از دوستان عزیزم (آقا شهرام) هتل "دریم لایف" که تو سایت "Booking.com" امتیاز 8.7 داشت و همچنین از موقعیت مکانی خوبی هم برخوردار بود رو رزرو کردم. در کنارش بلیط سیستمی ماهان رو هم گرفتم. مصاحبه من روز پنج شنبه و نوبت مدیکال هم سه شنبه بود. از اونجائیکه ماهان دوشنبه پرواز نداشت باید روز یکشنبه صبح به آنکارا می اومدم. فاصله فرودگاه "اِسِنبوگا" تا "کیزیلای" که مرکز شهر آنکاراست حدود 29 کیلومتره که اگه تورتون ترانسفر نداشته باشه مجبورید همونجا یه 80 لیر پیاده بشید و به ایرانیانی که تو فرودگاه در راستای کمک به هموطن بهتون نزدیک میشن پول بدید (البته راههای ارزونتری هم تو سفرنامه دوستان دیدم). در کل از این قسمت تور که ترانسفر رو هم شامل می شد خیلی راضی بودم. تو مسیر فرودگاه تا مرکز شهر کلی نیروهای پلیس به حالت آماده باش بودن که یه جورایی این آرامش رو به آدم میداد که امنیت آنکارا تضمین شده ست. پشت یکی از چراغهای قرمز، پلیس ماشین مارو نگه داشت و پاسپورتامون رو گرفت و بعد از کلی بیسیم زدن این طرف و اون طرف مارو رها کرد.
آنکارا را شهر کوچکی یافتم که زیبا و تمیز بود ولی تهران ما چیز دیگری ست. اطراف هتل پر از کافه و رستوران و در خیابان "مشروطیت" و بولوار "آتاتورک" پر از مغازه و فروشگاه که می شد با قدم زدن و چرخیدن حسابی سرگرم شد که البته من بدلیل مسائل امنیتی اقامت در هتل رو به حضور در جاهای شلوغ ترجیح میدادم.
مدارک اقامت همسرم با پست DHL از کالیفرنیا به آدرس هتلم ارسال شده بود و در روز دوم اقامتم به دستم رسید. تو دو روز اول مسیر مدیکال و سفارت رو خوب یاد گرفتم و صبح روز سه شنبه ساعت 9 در محل مدیکال حاضر بودم (نوبت من 9:50 بود). حدود 14 نفر هموطن دیگر هم منتظر بودن. به ترتیب قرار گرفتن پاسپورتها روی میز، منشی اسمها رو صدا میزد.  نوبتم شد، رفتم رو صندلی جلوی وب کم نشستم و بدون 1، 2، 3 و در حالیکه دهانم را باز و بسته می کردم از من عکس گرفت. حالا من موندم که این کارت واکسنی که با این شکل و شمایل به من تحویل داده شده و قراره بارها در آینده مورد استفاده قرار بگیره رو کجای دلم بذارم؟ خلاصه گفتم که حواستون باشه تا نشستین ژست خوشگله تون رو بگیرید.
جناب اونگان محبت کردن و یک واکسن (ترکیب آنفولانزا و Tdap) به قیمت 100 دلار به من زدند و علارغم اینکه نامه پزشک nmc دوبی رو هم با خودم داشتم ولی با اینحال برام تست آبله مرغون 37.5 دلاری نوشت. در مجموع 137 دلار بیش از آنچه نرمال است پرداخت کردم (مجموعاً برام 284 دلار تموم شد). ناگفته نماند که من 182 روز پیش آنفولانزا رو زده بودم، تازه الانم اردیبهشته. ضمناً از آنجائیکه سیاه سرفه در حال افزایش است واکسن جدید Tdap را اجباری به همه از این پس خواهند زد.
فردای آن روز سه شنبه عصر هم رفتم نتایج رو گرفتم و به هتل آمده و بساط را روی تخت پهن کردم.
یه فولدر مربوط به مدارک همسرم، یه فولدر مدارک مورد نیاز سفارت و فولدر سوم همه مدارک تحصیلی، سربازی، رزومه و هر چی مربوط به کارم میشد.
در فولدر اول، مدارک اقامت همسرم شامل گردش حساب بانکی با مهر برجسته بانک، نامه کلاس زبان، گواهینامه رانندگی، نامه محضری محل اقامت همسرم، نامه ای که عموی همسرم گواهی داده بود که برادرزاده ش پیشش زندگی میکنه، تعدادی عکس با پرچم و مکانهای مهم کالیفرنیا، قبض موبایل و فاکتور خریدهای روزمره. (همسرم 16 ماه با پاس سفید به ایران برگشته بود و یک  ماه قبل از مصاحبه من برای فراهم کردن این مدارک به همراه دخترم به امریکا سفر کرد)
فولدر بعدی، شامل نامه دعوت به مصاحبه، پاکت مدیکال، دو قطعه عکس جدید، نامه PTT، فرمهای مالیاتی 2015 کواسپانسر، اثبات رابطه (شامل 70 قطعه عکس از سفرهای مختلف، 8 سفره هفت سین پیاپی و 6 جشن تولد متوالی، همچنین پرینت از 400 عنوان ایمیل که از سال 2008 تا الان بین من و همسرم رد و بدل شده بود، پرینت از متن اولین ایمیلهای دوران آشنایی و نهایتاً بلیط های تورهایی که با هم رفته بودیم)، رسیدهای پرداختهای 120 و 325 دلاری، تاییدیه ثبت DS260، دو نسخه I864 مربوط به همسرم و کواسپانسر با امضای اصلی، نمونه فرم پرشده DS260 و کپی از پاسپورت و شناسنامه های اعضای خانواده.
فولدر سوم، مدارک مربوط به امریه سربازی، گواهی استخدام، مدارک تحصیلی، گواهینامه ها، مدارک ارائه مقالات و رزومه کامل.
ساعت مصاحبه من 1 بعدازظهر بود و من یک ساعت زودتر اونجا حاضر بودم ولی مامور درب سفارت گفت که اون ور خیابون کنار کیوسک معروف بایستید تا صداتون کنم. (یه چیز خیلی بد که تو آنکارا حسابی کلافه تون می کنه، تک زبانه بودن مردم ترکیه ست. واقعاً ناامید میشید ولی در مجموع انسانهای مهربونی هستند و هرجا میفهمیدن ایرانی هستم، خوش برخورد بودن و گاهاً از لفظ گارداش استفاده می کردند)
دوستان قبلاً تو سفرنامه هاشون تاکید کردن که هیچی با خودتون نیارید، فقط مدارک کاغذی و فولدر پلاستیکی ساده. حتی ساعت و کمربند هم اگه نیازی نیست نیارید تا راحتتر از گیت ها رد بشید. یه نکته هم در مورد کسانی که روز مصاحبه کت می پوشن بگم، اونم اینکه قبل از ورود اعلام میکنه که کتتون رو در بیارید، پس حتماً زیرش چیزی تنتون باشه. متاسفانه یه خانم محجبه که جلوی ما بود با این مشکل مواجه شد. مامور به ترکی میگفت کتت رو دربیار، ایشون هم به فارسی میگفت چیزی زیرش نیست. تا اینکه بنده خدا مجبور شد یه دکمه باز کنه تا اون بفهمه چی داره میگه. علاوه بر اون روسری این بنده خدا رو هم از روی سرش درآوردن چون حجم موهاش زیاد بود، کلیپس و این داستانها (خلاصه لازم دونستم این مورد رو هم اشاره کنم)
یه فضای کوچیک رو رد میکنید و وارد سالن میشید. یه خانمی اونجا پاستون رو چک میکنه و به شما دو تا شماره میده. ضمناً عکستون رو هم چک میکنه. به محض اینکه تو سالن نشستم شماره من اعلام شد و به کانتر مربوطه رفتم (شماره شما کلاً دوبار اعلام میشه، یکبار برای تحویل گرفتن مدارک و یکبار هم برای مصاحبه). یه آقایی بود که یه کم فارسی بلد بود. گفت مصاحبه به چه زبانی باشه؟ گفتم ترجیح میدم فارسی. گفت پاسپورت، دادم، بلند شد و رفت و با یه پرونده که اسم من در امتدادش نوشته شده بود برگشت. یه دسته برگه به من داد و گفت اینها اضافه بوده. یه چک لیست جلوش بود و شروع کرد از رو اون خوندن. مدارک مالی کواسپانسر؟ مدارک مالیاتی 2015 رو سریع بهش دادم. اثبات رابطه؟ هرچی اثبات رابطه داشتم دادم. عقدنامه، شناسنامه، پایان خدمت با ترجمه؟ تحویل دادم. مدارک اقامت همسر؟ غیر از فاکتورهای خرید، قبض موبایل و عکسهای چاپ شده بقیه مدارک رو کامل دادم. نامه معرفی ptt؟ بهش دادم. مدارک پزشکی؟ اونم تحویل دادم. گفت بشین صدات می کنیم. گفتم عکس جدید دارم، مال هفته پیشه، اول گفت نمی خواد، بعد گفت بده حالا، و قبلیها رو بهم پس داد.
رفتم تو سالن نشستم. یه آقای بیست و هفت، هشت ساله ایرانی اونجا بود که کلاً سراسیمه بود و دیدنش استرس زا و خیلی سعی میکرد خودش رو کول نشون بده و انگار که مصاحبه دادن کار روزانش باشه و با همه صحبت میکرد و به شدت علاقمند بود که آمار همه رو دربیاره. سعی میکردم تو سالن توی همچین جوی قرار نگیرم، بخاطر همین یه جای دور نشستم و دانشجوهای ترک رو که یکی یکی ویزا میگرفتن و خوشحال میشدنو نگاه میکردم و از خوشحالی می خندیدم که ناگهان این آقای سراسیمه اومد پیش من و بی مقدمه پرسید به نظرت از ما اف بی آی چک میخوان؟ گفتم خواستنی نیست، زدنیه. بعد شروع کرد به صحبت از اینکه من برم اونجا میرم سرکار، داداشم میگه برو کالج و ... و... و
بعد از چهل دقیقه شماره م مجدداً خونده شد. رفتم، یه خانوم جوان مو مشکی بود که از من خواست قسم بخورم، در حین قسم خوردن دیدم که تو دستش عقدنامه، شناسنامه، پایان خدمت و ... پاسپورت .... خدای من "پاسپورت"... بله، اینها رو داشت از زیر کانتر میفرستاد این طرف... فهمیدم که AP خوردم، ناخواسته نیشم باز شد، یاد حمید بنایی افتادم، دیگه تا تهش با نیش باز و خیال آسوده پاسخگوی سوالات آفیسر محترم بودم.
اول انگشت نگاری انجام شد و بعد سوالها...
شروعت با لاتاری بود؟ بله متاسفانه ویزا بهم نرسید.
از سربازیت بگو؟ دو ماه نیروی زمینی ارتش بودم و بعدش امریه داشتم، مدارکش هم همرامه الان، بدم خدمتتون؟ نه نمیخواد.
از شغلت بگو؟ شرح مختصری از کارم دادم
بیرون از ایران بودی؟ بله، فرانسه درس خوندم
رزومه داری؟ بله بفرمائید
میدونم شرایط سختی رو داری میگذرونی (در این لحظه عکسها و مدارک اثبات رابطه رو از زیر شیشه فرستاد بیرون) ولی پروسه اداری زمان بره و باید صبر کنی، ما سعی میکنیم به سه ماه نرسه. این برگه قوانین مربوط به همسر رو در امریکا بهت میگه، پس مطالعه ش کن. این یکی کاغذ هم توش نوشته چطور از پروسَت باخبر بشی.
پرسیدم، یعنی از نظر شما درخواست من قبول شده؟ گفت: مشکلی نداری ولی روال اداری زمان بره
گفتم: من بچه کوچیک دارم، دلم برای دخترم خیلی تنگ شده و بی اختیار بغضم گرفت. گفت: این دفعه میای ترکیه و مستقیم میری آمریکا
و بعد هم خداحافظی کردیم
زدم بیرون و تا هتل پیاده روی و هضم ماجرای Ap ...
از ورود تا خروجم از سفارت کلاً یک ساعت و نیم طول کشید. اومدم هتل تا اطلاع رسانی به خانواده و گروه مهاجران که انصافاً حق بزرگی به گردنم دارند رو انجام بدم... بعدشم گفتم یه سر برم آنیت کبیر (مقبره آتاتورک). آخه تو آنکارا تا میپرسی جای دیدنیتون کجاست؟ میگن آنیت کبیر. والا ما کِی تو تهران به یه توریست خارجی میگیم برو حرم مطهر Smile خلاصه از خونه نشینی بهتر بود، هرچند رفتم و دیدم بعد چهار و نیم ملاقات ممنوعه Wink
خلاصه اینکه دعا کنید تا بلکه ما هم از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنیم. امیدوارم همه تون موفق باشید و نوشته های من تونسته باشه شمارو کمی با حال و هوای مصاحبه تو آنکارا نزدیک کرده باشه. ایام به کام
جامانده از لاتاري ٢٠١٤، F2A، تاريخ اولویت: سپتامبر 2014، تاریخ اپروو 9 مارس 2015، ۲۰۱۵/07/31= DS261+120$ ، تاریخ مصاحبه 5 می 2016، نتیجه: AP
واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش...صلوات بفرست...
سفرنامه آنکارا
پاسخ
(2016-05-07 ساعت 22:57)رامین اهوازی نوشته:  دوستان سلام،
بالاخره نوبت من هم رسید که بیام اینجا و از آنچه که در آنکارا بر من گذشت براتون بنویسم و به یادگار بذارم، باشد که به آمادگی بیشتر دوستان در مصاحبه های پیش رو کمک کوچیکی بکنه.
از اونجائیکه اولین سفرم به آنکارا رو در پیشِ رو داشتم، از خدمات تور استفاده کردم و به پیشنهاد یکی از دوستان عزیزم (آقا شهرام) هتل "دریم لایف" که تو سایت "Booking.com" امتیاز 8.7 داشت و همچنین از موقعیت مکانی خوبی هم برخوردار بود رو رزرو کردم. در کنارش بلیط سیستمی ماهان رو هم گرفتم. مصاحبه من روز پنج شنبه و نوبت مدیکال هم سه شنبه بود. از اونجائیکه ماهان دوشنبه پرواز نداشت باید روز یکشنبه صبح به آنکارا می اومدم. فاصله فرودگاه "اِسِنبوگا" تا "کیزیلای" که مرکز شهر آنکاراست حدود 29 کیلومتره که اگه تورتون ترانسفر نداشته باشه مجبورید همونجا یه 80 لیر پیاده بشید و به ایرانیانی که تو فرودگاه در راستای کمک به هموطن بهتون نزدیک میشن پول بدید (البته راههای ارزونتری هم تو سفرنامه دوستان دیدم). در کل از این قسمت تور که ترانسفر رو هم شامل می شد خیلی راضی بودم. تو مسیر فرودگاه تا مرکز شهر کلی نیروهای پلیس به حالت آماده باش بودن که یه جورایی این آرامش رو به آدم میداد که امنیت آنکارا تضمین شده ست. پشت یکی از چراغهای قرمز، پلیس ماشین مارو نگه داشت و پاسپورتامون رو گرفت و بعد از کلی بیسیم زدن این طرف و اون طرف مارو رها کرد.
آنکارا را شهر کوچکی یافتم که زیبا و تمیز بود ولی تهران ما چیز دیگری ست. اطراف هتل پر از کافه و رستوران و در خیابان "مشروطیت" و بولوار "آتاتورک" پر از مغازه و فروشگاه که می شد با قدم زدن و چرخیدن حسابی سرگرم شد که البته من بدلیل مسائل امنیتی اقامت در هتل رو به حضور در جاهای شلوغ ترجیح میدادم.
م
رزومه داری؟ بله بفرمائید
میدونم شرایط سختی رو داری میگذرونی (در این لحظه عکسها و مدارک اثبات رابطه رو از زیر شیشه فرستاد بیرون) ولی پروسه اداری زمان بره و باید صبر کنی، ما سعی میکنیم به سه ماه نرسه. این برگه قوانین مربوط به همسر رو در آمریکا بهت میگه، پس مطالعه ش کن. این یکی کاغذ هم توش نوشته چطور از پروسَت باخبر بشی.
پرسیدم، یعنی از نظر شما درخواست من قبول شده؟ گفت: مشکلی نداری ولی روال اداری زمان بره
گفتم: من بچه کوچیک دارم، دلم برای دخترم خیلی تنگ شده و بی اختیار بغضم گرفت. گفت: این دفعه میای ترکیه و مستقیم میری آمریکا
و بعد هم خداحافظی کردیم
زدم بیرون و تا هتل پیاده روی و هضم ماجرای Ap ...
از ورود تا خروجم از سفارت کلاً یک ساعت و نیم طول کشید. اومدم هتل تا اطلاع رسانی به خانواده و گروه مهاجران که انصافاً حق بزرگی به گردنم دارند رو انجام بدم... بعدشم گفتم یه سر برم آنیت کبیر (مقبره آتاتورک). آخه تو آنکارا تا میپرسی جای دیدنیتون کجاست؟ میگن آنیت کبیر. والا ما کِی تو تهران به یه توریست خارجی میگیم برو حرم مطهر Smile  خلاصه از خونه نشینی بهتر بود، هرچند رفتم و دیدم بعد چهار و نیم ملاقات ممنوعه  Wink
خلاصه اینکه دعا کنید تا بلکه ما هم از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنیم. امیدوارم همه تون موفق باشید و نوشته های من تونسته باشه شمارو کمی با حال و هوای مصاحبه تو آنکارا نزدیک کرده باشه. ایام به کام

سلام رامین جان.مرسی از سفرنامه قشنگی که نوشتی.
امیدوارم هر چه زودتر کلیر بشی و خانوادتو زودتر ببینی.
برات آرزوی موفقیت میکنم.
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mrb ، Pargosha ، mani_badb0y ، عدلی ، tico ، رامین اهوازی
(2016-05-07 ساعت 22:57)رامین اهوازی نوشته:  دوستان سلام،
از اونجائیکه اولین سفرم به آنکارا رو در پیشِ رو داشتم، از خدمات تور استفاده کردم و به پیشنهاد یکی از دوستان عزیزم (آقا شهرام) هتل "دریم لایف" که تو سایت "Booking.com" امتیاز 8.7 داشت و همچنین از موقعیت مکانی خوبی هم برخوردار بود رو رزرو کردم. در کنارش بلیط سیستمی ماهان رو هم گرفتم. مصاحبه من روز پنج شنبه و نوبت مدیکال هم سه شنبه بود. از اونجائیکه ماهان دوشنبه پرواز نداشت باید روز یکشنبه صبح به آنکارا می اومدم. فاصله فرودگاه "اِسِنبوگا" تا "کیزیلای" که مرکز شهر آنکاراست حدود 29 کیلومتره که اگه تورتون ترانسفر نداشته باشه مجبورید همونجا یه 80 لیر پیاده بشید و به ایرانیانی که تو فرودگاه در راستای کمک به هموطن بهتون نزدیک میشن پول بدید (البته راههای ارزونتری هم تو سفرنامه دوستان دیدم). در کل از این قسمت تور که ترانسفر رو هم شامل می شد خیلی راضی بودم. تو مسیر فرودگاه تا مرکز شهر کلی نیروهای پلیس به حالت آماده باش بودن که یه جورایی این آرامش رو به آدم میداد که امنیت آنکارا تضمین شده ست. پشت یکی از چراغهای قرمز، پلیس ماشین مارو نگه داشت و پاسپورتامون رو گرفت و بعد از کلی بیسیم زدن این

دوست عزیز سلام
مرسی از ریز نویسی که داشتی و ریز بینی
در متن نکات زیر برام خیلی توجه برانگیز بود که مورد تجربه همه قرار بگیره
در فراخوانی اول شما برای مدارک
از شما مدارک کو اسپانسر رو خواست آیا شما مدارک رو برایNVC نفرستاده بودید؟ یا از شما اسپانسر دوم رو درخواست کردن که مجبور شدین برای سفارت ببرید؟
مدارک مالیاتی 2015 بدیهی است
اثبات رابطه بدیهی است
عقد نامه و شناسنامه و پایان خدمت آیا اصلش رو فقط دادید یا ترجمه اش رو از شما جدیدش رو خواست اگر از شما ترجمه نخواست آیا ترجمه هایی که برای NVC فرستاده بودید مدتش از یکسال گذشته یا خیر؟؟
مدارک اقامت همسر رو برای NVC چرا ارسال نکردید؟
شما فرانسه تحصیل کردید آیا از شما بکگراند چک فرانسه رو نخواستند؟؟

در وقت مصاحبه اصلی با خانوم مو مشکی
اصل مدارک و پاسپورت رو قبل از شروع کار و در ابتدای قسم خوردن به شما تحویل داد؟؟
آیا با کسی دیگه ای صحبت نکردید که تجربه ای باشه برای بچه های در مصاحبه ؟

شما از 2008 تا الان درگیر این پروسه هستید امیدوارم که هرچه زودتر این پروسه
ممنون از شما
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی ، رامین اهوازی
سلام به همگی دوستان
امیدوارم که انتظار برای همه به شیرینی تبدیل بشه.
من یه سوال برای PTT داشتم
وقتی اکونت میسازیم و داخل میشیم باید گزینه 1 رو که I need to register an Immigrant Visa appointment هست انتخاب کنیم؟
و بعد اون فرم رو پر کنیم و Create Applicant رو بزنیم درسته؟
ممنون میشم یکی به من کمک کنه، برای انتخاب PTT نمیدونم باید چیکار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز براي صدور ويزا بعد از كلير شدن چند روز طول ميكشه كه پروسه تحويل ويزا به پست و دريافت ويزاي صادره انجام بشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: رضام
(2016-05-17 ساعت 21:46)Zeinab Zy نوشته:  سلام به همگی دوستان
امیدوارم که انتظار برای همه به شیرینی تبدیل بشه.
من یه سوال برای PTT داشتم
وقتی اکونت میسازیم و داخل میشیم باید گزینه 1 رو که I need to register an Immigrant Visa appointment هست انتخاب کنیم؟
و بعد اون فرم رو پر کنیم و Create Applicant رو بزنیم درسته؟
ممنون میشم یکی به من کمک کنه، برای انتخاب PTT نمیدونم باید چیکار کنم

سلام
من خيلى وقت پيش اين كار رو كردم و الان خيلى خاطرم نيست ولى اين گزينه اولى كه نوشتين درسته
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-19 ساعت 23:56)m_vaziran نوشته:  دوستان عزيز براي صدور ويزا بعد از كلير شدن چند روز طول ميكشه كه پروسه تحويل ويزا به پست و دريافت ويزاي صادره انجام بشه ؟

براى من ٧روز طول كشيد
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-05-20 ساعت 00:01)hamidoo_b نوشته:  
(2016-05-19 ساعت 23:56)m_vaziran نوشته:  دوستان عزيز براي صدور ويزا بعد از كلير شدن چند روز طول ميكشه كه پروسه تحويل ويزا به پست و دريافت ويزاي صادره انجام بشه ؟

براى من ٧روز طول كشيد

ممنون از سفرنامه خوبتون ! سفرنامه دوم را هنوز تنظيم نكرديد يا من نتونستم پيدا كنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-20 ساعت 11:51)m_vaziran نوشته:  
(2016-05-20 ساعت 00:01)hamidoo_b نوشته:  

براى من ٧روز طول كشيد

ممنون از سفرنامه خوبتون ! سفرنامه دوم را هنوز تنظيم نكرديد يا من نتونستم پيدا كنم

تنظيم نشده
ايشالا به زودى