کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - آنکارا
سلام به دوستان. يه سئوال دارم و اميدوارم شما به من لطف كنيد و پاسخ بديد. كيس من نامزدي(k1) هست و منتظر نامه دعوت به مصاحبه از آنكارا هستم كه احتمالا تا يك ماه آينده مياد.
شما بزرگواران فكر ميكنيد من مي تونم الان براي گرفتن وقت از سفارت (البته به محض باز شدن وقت ها) اقدام كنم و پيشاپيش اقدام كنم. آيا مي تونم اكانت بسازم. آيا بايد فرم DS160 رو پر كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-09 ساعت 00:41)ep30lon نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 22:57)رامین اهوازی نوشته:  دوستان سلام،
بالاخره نوبت من هم رسید که بیام اینجا و از آنچه که در آنکارا بر من گذشت براتون بنویسم و به یادگار بذارم، باشد که به آمادگی بیشتر دوستان در مصاحبه های پیش رو کمک کوچیکی بکنه.
از اونجائیکه اولین سفرم به آنکارا رو در پیشِ رو داشتم، از خدمات تور استفاده کردم و به پیشنهاد یکی از دوستان عزیزم (آقا شهرام) هتل "دریم لایف" که تو سایت "Booking.com" امتیاز 8.7 داشت و همچنین از موقعیت مکانی خوبی هم برخوردار بود رو رزرو کردم. در کنارش بلیط سیستمی ماهان رو هم گرفتم. مصاحبه من روز پنج شنبه و نوبت مدیکال هم سه شنبه بود. از اونجائیکه ماهان دوشنبه پرواز نداشت باید روز یکشنبه صبح به آنکارا می اومدم. فاصله فرودگاه "اِسِنبوگا" تا "کیزیلای" که مرکز شهر آنکاراست حدود 29 کیلومتره که اگه تورتون ترانسفر نداشته باشه مجبورید همونجا یه 80 لیر پیاده بشید و به ایرانیانی که تو فرودگاه در راستای کمک به هموطن بهتون نزدیک میشن پول بدید (البته راههای ارزونتری هم تو سفرنامه دوستان دیدم). در کل از این قسمت تور که ترانسفر رو هم شامل می شد خیلی راضی بودم. تو مسیر فرودگاه تا مرکز شهر کلی نیروهای پلیس به حالت آماده باش بودن که یه جورایی این آرامش رو به آدم میداد که امنیت آنکارا تضمین شده ست. پشت یکی از چراغهای قرمز، پلیس ماشین مارو نگه داشت و پاسپورتامون رو گرفت و بعد از کلی بیسیم زدن این

دوست عزیز سلام
مرسی از ریز نویسی که داشتی و ریز بینی
در متن نکات زیر برام خیلی توجه برانگیز بود که مورد تجربه همه قرار بگیره
در فراخوانی اول شما برای مدارک
از شما مدارک کو اسپانسر رو خواست آیا شما مدارک رو برایNVC نفرستاده بودید؟ یا از شما اسپانسر دوم رو درخواست کردن که مجبور شدین برای سفارت ببرید؟
مدارک مالیاتی 2015 بدیهی است
اثبات رابطه بدیهی است
عقد نامه و شناسنامه و پایان خدمت آیا اصلش رو فقط دادید یا ترجمه اش رو از شما جدیدش رو خواست اگر از شما ترجمه نخواست آیا ترجمه هایی که برای NVC فرستاده بودید مدتش از یکسال گذشته یا خیر؟؟
مدارک اقامت همسر رو برای NVC چرا ارسال نکردید؟
شما فرانسه تحصیل کردید آیا از شما بکگراند چک فرانسه رو نخواستند؟؟

در وقت مصاحبه اصلی با خانوم مو مشکی
اصل مدارک و پاسپورت رو قبل از شروع کار و در ابتدای قسم خوردن به شما تحویل داد؟؟
آیا با کسی دیگه ای صحبت نکردید که تجربه ای باشه برای بچه های در مصاحبه ؟

شما از 2008 تا الان درگیر این پروسه هستید امیدوارم که هرچه زودتر این پروسه
ممنون از شما

سلام دوست عزیز، عذرخواهی میکنم بابت تاخیر در پاسخگویی،
ممنون از لطف و محبت شما،
و اما پاسخ سوالاتتون:
۱- من مدارک مالی سال ۲۰۱۴ رو به nvc ارسال کرده بودم و قاعدتاً در زمان مصاحبه مدارک سال ۲۰۱۵ مورد نیاز بود که تحویلشون دادم.
۲- عقدنامه، شناسنامه و کارت پایان خدمت، هم اصل و هم ترجمه جدیدشون رو تحویل دادم. ترجمه هایی که به nvc فرستاده بودم پرینت از روی فایل اسکن شده بود که هر سه ترجمه رو اول کار به من برگردوندند.
۳- همسرم در زمان ارسال مدارک به nvc در آمریکا حضور نداشتن و با پاس سفید ایران بودند.
۴- اقامتهای بالای ۶ ماه در خارج از ایران نیاز به ارائه عدم سوء پیشینه داره.
۵- دقیقاً در ابتدای قسم خوردن مدارک و پاسپورت رو از زیر شیشه رد کرد بیرون.
۶- من از سال ۲۰۱۴ درگیر این پروسه هستم و اتفاقا pd من به pd شما خیلی نزدیکه.
باز هم اگر سوالی بود در خدمتم
جامانده از لاتاري ٢٠١٤، F2A، تاريخ اولویت: سپتامبر 2014، تاریخ اپروو 9 مارس 2015، ۲۰۱۵/07/31= DS261+120$ ، تاریخ مصاحبه 5 می 2016، نتیجه: AP
واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش...صلوات بفرست...
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon ، hosseinslm ، Pargosha
سلام به همه دوستان مهاجرسرا
من امروز مصاحبه داشتم آنکارا
دوس دارم تجربیاتمو باهاتون به اشتراک بذارم که شاید بتونه کمکی بکنه
من کیس ازدواجی بودم و خانمم لاتاری برنده شدن سال 2014 و بعد از عقد وارد آمریکا شدن و دو ماهی طول کشید تا برای من اقدام کنن
طی این مدت دو سال چندیدن ورود و خروج داشتن و پاس سفید هم گرفتن
مصاحبه من افتاد برای امروز که دوشنبه س و حدود ۴ هفته قبل از مصاحبه هم خانمم برگشتن آمریکا و مشغول به کار شدن
من پنجشنبه رسیدم آنکارا با پرواز ماهان و با اتوبوس های بلکوایر تا میدون کیزیلای رو اومدم
ده لیر ترکیه شد و میدون اصلی شهر پیاده م کرد
از برنامه حرکت اتوبوس عکس گرفته م و میگذارم براتون
یه سری هم با تور اومده بودن و ترانسفر داشتن که من میتونستم با اونها هم بیام ولی ۱۰ دلار میگرفتن
هزینه تاکسی هم ۸۰ لیره
من اتوبوس رو انتخاب کردم چون وای فای هم داشت
هتل من دریم لایف بود که از بوکینگ دات کام گرفتم
گول بوکینگ رو نخورید
هتل ۵ تا مهمون داشت مینوشت تا یک ساعت دیگه پر میشه
هتل مستضعفیه ولی هم خیلی تمیزه هم پرسنل انگلیسی بلده و خیلی خیلی خوش اخلاقن و به اینش میرزید
اگر خواستید از سایت خود هتل رزرو کنید بدون هزینه چونه هم میتونید بزنید
دیوار به دیوار هتل هم ptt هست شعبه مشروطیت
روز جمعه رفتم مدیکال ساعت ۱۱
تورهای ایرانی یه مینی بوس آدم میارن که خیلیشون حتی وقت مدیکالشون اون موقع نیست ولی منشی با لیدر زد و بند داره و همه رو راه میندازه و من دو ساعتی معطل شدم
آزمایش خون و عکس قفسه سینه شد مجموعا ۱۴۰ لیر
بعد هم یه خانمی اومد معاینه م کرد و دیگه همه بدنمو چک کرد و پرسید اعتیاد و خود کشی و .... نداری گفتم نه !
و اینجا یه واکسن آبله مرغونم نوش کردم و مجموعا ۱۸۰ دلار دیگه دادم و خدافظ شما
شنبه ساعت ۱۱ هم رفتم جوابشو گرفتم
یکشنبه رو به وقت تلف کردن گذروندم و جمعه ظهر رفتم برای مصاحبه
دوستان این چیزا رو با خودتون نبرید مصاحبه:
کیف و کوله پشتی و حتی کیف گردنی پاسپورت
حتی کیف مدارک پلاستیکی هم نمیشه برد
حتی پلاستیک خرید ال سی وایکیکی هم نمیشه برد تو
بهترین گزینه کلاسور پلاستیکیه که هر مدرکیو تو کاور صفحه بندی کرده باشید
مامور دم در خیلی بد برخورد کرد و کتابی که آورده بودم بخونم و جعبه آدامس و دستمال کاغذی و همه رو واداشت بندازم تو سطل
همه اینا با داد و بدخلقی
حتی دونه دونه سکه های تو جیبمم چک کرد
بعد کمربندا رو در میارن و همه مدارکمو دو بار از توی دستگاه رد کرد و با کلی بداخلاقی گفت برو تو حیاط کمربندتو ببند و مدارکتو جمع و جور کن
رفتم تو ساختمون اصلی و یه خانمی عکسهامو چک کرد و اونایی که عکساشون مشکل داره رو میفرسته بیرون دوباره بگیرن و بیان حتی با وجود اینکه اصلا از من عکس نگرفتن
اسم هتل و شماره اتاق پرسید و یه شماره نوبت بهم داد
یه سالن بود با ظرفیت حدود ۹۰ نفر
اول ۱۰ نفر بودیم ولی سه ساعت بعد که میومدم بیرون سالن پر بود
روز خیلی شلوغی بود
اول اسممو صدا زد باجه ۱۱ و اینا رو ازم گرفت
شناسنامه و معافیت و سند ازدواج با کپی هاشون
مدارک مالیاتی سال جدید کو اسپانسر
پرسید خانمت کجاس گفتم آمریکا
گفت مدرکی داری؟
منم یه عالمه چیز از جمله گواهینامه و ... نشونش دادم ولی فقط گواهی اشتغال به کارت شرکتش رو گرفت
گفت مدرکی برای اثبات رابطه داری
که آلبوم عروسی و گواهی حساب مشترک بانکی و پرینت تلگرام روزهای اخیر رو از بینش انتخاب کرد
گفتم بازم هست گفت اگه نیاز شد به افیسر نشون بده
نامه ptt و مدیکال رو ازم گرفت و گفت بروبشین تا دوباره صدات بزنیم
دو ساعتی معطل موندم تا صدام زد
رفتم باجه ۸
یه آفیسر جوون و خوش اخلاق بود
سلام و احوالپرسی صمیمی و گرمی به فارسی کرد
گفت فارسی حرف بزنیم یا انگلیسی من گفتم دوتاش اوکیه
گفت با قسم شروع میکنیم
دست راست بالا و بگو که قسم میخوری که هرچی میگی حقیقته که تکرار کردم
گفت مدارکو خودت پر کردی گفتم بله
بعد گفت خانمت کجاست گفتم ویرجینیا
گفت من اونجا بوده م خیلی قشنگه
گفت کار میکنه گفتم بله و اسم شرکتو گفتم
گفت سربازی معاف بودی گفتم بله
گفت شغلت چیه ایران گفتم شغل آزاد پدری
گفت هیچوقت کار دولتی داشتی گفتم نه
گفت یه لحظه صبر کن
رفت و اومد یه برگه بهم داد و گفت من ویزاتو برات صادر کردم
و دو روز دیگه میتونی بگیریش از پست
انگشت نگاری ام کرد یادم نمیاد اول کار بود یا آخرش
بعد هم اومدم هتل به خبر دادن به بقیه و ...
ممنون از توجهتون
انشالا که همه بتونن ویزا بگیرن
پاسخ
تشکر کنندگان: M... ، Pargosha ، عدلی ، پري57 ، analh ، shadoow ، alia6060
سلام
دوستان من سه شنبه مصاحبه داشتم که ویزا یه ضرب دادن
سفرنامه رو کامل خواهم نوشت واقعا مدیون سفر نامه های خوبتان هستم فقط چون تایپ با گوشی کمی سخته قسمت سفارت رو الان میزارم تا تهران برگشتم .
سفارت رفتن از بیشتر کارای که تو این پروسه داشتیم راحت بود .میدونستم که نباید با خودم وسایل ببرم ساعت 7/ 30 دقیقه وقت من بود که از ساعت 7 آنجا بودم البته صبحانه خوردم و چون هتل نزدیک بود پیاده رفتم .
برای ورود اول پاسپورت رو دیدن و بعد یه پیش ورودی هست که کمر بند و سایر وسایل همراه که البته فقط کاور پلاستیکی مدارک بود رو بردم تو وارد یه حیاط کوچیک میشین و درب ی که به سالن انتظار باز میشه مثل سفارت های داخل ایران یه خانم که فارسی هم بلده پاسپورت رو میگیره و عکس ازتون میخواد که ببینه مناسب و استاندارد هست همون عکس 5×5 با پس زمینه سفید که تصویر شما 70 درصد ا ن رو پر کرده باشه و بتون یه شماره دو تایی میده یعنی شماره دوتا پرینت شماره و همراه پاستون که پشتش بر چسب میزنه تاریخ و روز مصاحبه و بهتون میده ولی توریستی ها رو نگه میداره بهش بگین مهاجرتی و حالا راحت تو همون سالن بنشینین و منتظر تیک اعلام شماره روبرو باشین تعداد باجه ها 12 است که 4 تا آخر به صورت 90 درجه است و حالت عادی نمیبینین من چون شماره که داده بود خیلی تک رقمی بود سریع صدا زد و تو باجه 12 مدارک رو تحویل دادم که شامل دو قطعه عکس و 30 تا عکس خانوادگی و مدارک کو اسپانسر و ترجمه و اصل شناسنامه و سند ازدواج بود و پاکت مدیکال و تایید واکسن مدیکال بود حواستون باشه خودش به ترتیبی که میخواد مدارک بدین با آرامش چون میکروفن خیلی قوی اینور هست و جابجایی مدارک خیلی اونور رو میتونه ازیت کنه وقت کافی برای دادن هر مدرک دارین از من پرینت تلفن یا چت یا بانک یا مدارک اثبات رابطه یا حضور همسر در آمریکا نخواست اگر چه همراهم بود . و گفت بشینم این افیسر فارسی بلد نبود ولی آرام و با دقت صحبت کرد که من متوجه نوع مدارک شدم و مشکلی نبود پرونده که با کش بسته بود رو باز کرد و هر مدرک رو بادقت در کآور نایلونی داخل پرونده گذاشت و یه سری ترجم ه قدیمی رو بهم بر گروند . دوباره منتظر شدم حدود 20 دقیقه قبل من یه اقایی بود که به اون هم دادن که بهش تبریک گفتم باجه که اون آقا رفته بود حدود 5 دقیقه کسی رو نخواست و بعد شماره من بود یه خانم تقریبا ریز و ساده که فارسی خیلی خوب بلد بود سلام کردیم و اون بهتر از من احوال پرسی کرد و بعد دو جمله ساده گفت که هری میگی حقیقت است و دست راست رو بالا ببر و من هم همون رو تقریبا گفتم شاید کوتاه تر و پرسی همسرم کجاست که گفتم و شغل خودم رو پرسید که یه کلمه جواب دادم و سوال آخر گفت تا حالا خارج زندگی کردی که گفتم نه ولی سفر زیاد رفتم و باورم نمیشد که همین بود دو تا برگه داد روی یکی نوشته بود ویزا شما تایید شد و رو اون یکی حق وحقوق بعد ورود به آنجا و افیسر گفت دو روز دیگه پاسپورت رو از پست بگیر . تمام شد آمدم بیرون کمتر از یه ساعت کل پروسه بود و مصاحبه کمتر از دو دقیقه با آرامش
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha ، shadoow ، alia6060
(2016-07-14 ساعت 19:48)عدلی نوشته:  سلام
دوستان من سه شنبه  مصاحبه داشتم که ویزا یه ضرب دادن
سفرنامه رو کامل خواهم نوشت واقعا مدیون سفر نامه های خوبتان هستم فقط چون تایپ با گوشی کمی سخته قسمت سفارت رو الان میزارم تا تهران برگشتم  .
سفارت رفتن از بیشتر کارای که تو این پروسه داشتیم راحت بود .میدونستم که نباید با خودم وسایل ببرم ساعت 7/ 30  دقیقه وقت من بود که از ساعت 7 آنجا بودم البته صبحانه خوردم و چون هتل نزدیک بود پیاده رفتم .
برای ورود اول پاسپورت رو دیدن و بعد یه پیش ورودی هست که  کمر بند و سایر وسایل همراه که البته فقط کاور پلاستیکی مدارک بود رو بردم تو وارد یه حیاط کوچیک میشین و درب ی که به سالن انتظار باز میشه مثل سفارت های داخل ایران یه خانم که فارسی هم بلده پاسپورت رو میگیره و عکس ازتون میخواد که ببینه مناسب و استاندارد هست همون عکس 5×5 با پس زمینه سفید که تصویر شما 70 درصد ا ن رو پر کرده باشه  و بتون یه شماره دو تایی میده یعنی شماره دوتا پرینت شماره  و همراه پاستون که پشتش بر چسب میزنه تاریخ و روز مصاحبه و بهتون میده ولی توریستی ها رو نگه میداره  بهش بگین مهاجرتی و  حالا راحت تو همون سالن بنشینین و منتظر تیک  اعلام شماره روبرو باشین تعداد باجه ها 12 است که 4 تا آخر به صورت 90 درجه است و حالت عادی نمیبینین من چون شماره که داده بود خیلی تک رقمی بود سریع صدا زد و تو باجه 12 مدارک رو تحویل دادم که شامل دو قطعه عکس  و 30 تا عکس خانوادگی و مدارک کو اسپانسر و ترجمه و اصل شناسنامه و سند ازدواج بود و پاکت مدیکال و تایید واکسن مدیکال بود حواستون باشه خودش به ترتیبی که میخواد مدارک بدین با آرامش چون میکروفن خیلی قوی اینور هست و جابجایی مدارک خیلی اونور رو میتونه ازیت کنه  وقت کافی برای دادن هر مدرک دارین  از من پرینت تلفن یا چت یا بانک یا مدارک اثبات رابطه یا حضور همسر در آمریکا نخواست اگر چه همراهم بود . و گفت بشینم این افیسر فارسی بلد نبود ولی آرام و با دقت صحبت کرد که من متوجه نوع مدارک شدم و مشکلی نبود  پرونده که با کش بسته بود رو باز کرد و هر مدرک رو بادقت در کآور نایلونی داخل پرونده گذاشت و یه سری ترجم ه قدیمی رو بهم بر گروند . دوباره منتظر شدم حدود 20 دقیقه قبل من یه اقایی بود که به اون هم دادن که بهش تبریک گفتم باجه که اون آقا رفته بود حدود 5 دقیقه کسی رو نخواست و بعد شماره من بود یه خانم تقریبا ریز و ساده که فارسی خیلی خوب بلد بود سلام کردیم و اون بهتر از من احوال پرسی کرد و بعد دو جمله ساده گفت که هری میگی حقیقت است و دست راست رو بالا ببر و من هم همون رو تقریبا گفتم شاید کوتاه تر و پرسی همسرم کجاست که گفتم و شغل خودم رو پرسید که یه کلمه جواب دادم و سوال آخر گفت تا حالا خارج زندگی کردی که گفتم نه ولی سفر زیاد رفتم و باورم نمیشد که همین بود دو تا برگه داد روی یکی نوشته بود ویزا شما تایید شد و رو اون یکی حق وحقوق بعد ورود به آنجا و افیسر گفت دو روز دیگه پاسپورت رو از پست بگیر . تمام شد آمدم بیرون کمتر از یه ساعت کل پروسه بود و مصاحبه کمتر از دو دقیقه با آرامش

سلام به خانم عدلی عزیز و دیگر دوستان مهاجرسرایی که در آنکارا هستین ایشالا بخیر بگذره مواظب خودتون
باشین و تو هتل هاتون بمونید
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، عدلی
دوستای عزیزم سلام.
بالاخره نوبت من شد که بیام سفرنامه بنویسم و بقول یکی از دوستان دینم رو به مهاجرسرا ادا کنم.چون واقعا همه ی ما که عضو این سایت هستیم و از اطلاعات مفید دیگران استفاده کردیم باید اطلاعاتمون رو در اختیار سایرین قرار بدیم.من اوایل خیلی سردرگم بودم و نمیدونستم کلا روند کار چیه و چقد طول می کشه ولی از وقتی عضو سایت شدم دیدم بازتر شد و با صبر و تحمل بیشتری جلو رفتم و بجای اینکه هرروز منتظر باشم میدونستم حداقل باید یکسال و نیم صبر کنم و توی همه مراحل از تجربیات دوستان استفاده کردم جوری که روز مدیکال وقتی با چند نفر دیگه که اونجا بودن صحبت میکردم خیلی چیزا میدونستم که اونا نمیدونستن و همه اینا رو مدیون دوستان خوب مهاجرسرایی هستم.
و اما سفرنامه...
مصاحبه من سه شنبه 23اگوست بود و باید دوشنبه جواب مدیکال رو میگرفتم و چون یکشنبه تعطیله شنبه نوبت مدیکال گرفتم.نوبت مدیکال رو تقریبا 20 روز قبل از سفر از سایت دکتر اونگان رزرو کردم.بلیط رو هم ترکیش ایر از اهواز به استانبول و استانبول به انکارا گرفتم.از booking.com هتل best رو رزرو کردم و واقعا از انتخابم راضی بودم چون هم خیلی به سفارت و مدیکال نزدیکه و هم پرسنل خیلی خوبی داره و زبان انگلیسی هم بلد هستن که یه مزیت بزرگ توی ترکیه ست چون اصلا انگلیسی بلد نیستن.
من چون با پدر و مادرم سفر کردم فکر نمیکنم اطلاعاتم در مورد رفت و امدها و هزینه ها برای کسی مفید باشه.پس میرم سراغ روز مدیکال.نوبت من ساعت 9:15 دقیقه بود ولی طبق تجربه دوستان زودتر رفتم.ساعت 8ونیم اونجا بودم اما خیلی فایده نداشت چون مطب ساعت 9 باز شد و بعد هم از ما چند نفری که اونجا بودیم به همون ترتیب ساعت نوبت صدا کرد.اول ازم با وب کم عکس گرفتن و توی یه فرم که همون عکسی که گرفتن روش بود ازم امضا گرفتن و یه برگه بهم دادن و گفتن برم طبقه 5ام برای عکس قفسه سینه و ازمایش خون.اونجا 140 لیر ازم پول گرفتن و بعد از گرفتن خون و عکس قفسه سینه دوباره رفتم طبقه 4 مطب دکتر و منتظر شدم تا صدام کنن.تقریبا یه ربع نشستم تا نوبتم شد و منشی صدام کرد.رفتیم تو اتاق دکتر.منشی قد و وزنم رو گرفت و بهم گان داد و گفت لباسامو در بیارم و گان رو بپوشم.بعد از اون دکتر اومد و فشارم رو گرفت و ریه ها رو معاینه کرد و چندتا سوال در مورد بیماری و جراحی و.... پرسید و بعدش رفت و طبق معمول با 2تا سرنگ برگشت .سرنگا رو جوری تو دستش گرفته بود و تزریق میکرد که من تا حالا ندیده بودم کسی اینجوری تزریق کنه اصلا نمیتونستم توی سرنگ رو ببینم چون دستشو کامل روی سرنگ گذاشته بود و اصلا چیزی حس نکردم تزریق بشه و بعدش هم هیچ دردی نداشتم در صورتیکه واکسنای دیگه که زده بودم جای واکسن تا چند روز درد میکردو یه بارش هم بدجور مریض شدم.اتفاقا اخر سر به دکتر گفتم قبلا واکسن زدم مریض شدم و... گفت نه اینبار چیزی نمیشه!.به هرحال!هزینه ویزیت دکتر و واکسن ها هم 200دلار شد یعنی جمعا هزینه مدیکالم 250دلار شد.دوشنبه رفتم جواب رو گرفتم و دیدم واکسن ابله مرغان و انفلوانزا واسم زده.من کارت واکسیناسیون رو از هلال احمر اهواز گرفتم.55هزار تومن کل هزینه کارت زرد و واکسن td و دو مرحله واکسن mmr شد.3مرحله واکسن هپاتیت که قبلا زده بودم رو هم وارد کردن.تست انتی بادی هم دادم و جوابش رو توی کارت ثبت کردن.واکسن مننژیت رو هم 40 هزار تومن واسم زدن.دوستانی که از این ببعد تا اخر زمستون مصاحبه دارن حتما واکسن انفولانزا رو بزنن.
روز مصاحبه ساعت 7رفتم صبحانه خوردم و ساعت 7ونیم جلو گیت4 سفارت بودم.ورودی برای ویزا گیت 4 بود که خیابون پشتی سفارت و به موازات بلوار اتاتورکه.تقریبا 10دیقه تو صف بودم تا به ورودی رسیدم.یه مامور جلو در بود وارد شدم پاسپورتم رو چک کرد و بایه چیز پد مانند به لباسام و وسایلی که همراهم بود کشید و ازم پرسید که فندک یا موبایل و چیزای الکترونیکی همراهم نیست و من گفتم که فقط کاغذ همراهمه.تمام مدارکم رو توی یه کلیر بوک مرتب چیده بودم و لیبل زدم که راحت بتونم پیدا کنم.بعد از اون پاسپورتم رو دادن و پشت در ورودی بعدی منتظر شدم تا مامور بعدی گفت برم تو.تمام وسایلم حتی کتی که تنم بود رو از زیر دستگاه رد کردن و راهنماییم کردن که برم بیرون.بعد از این وارد یه حیاط کوچیک شدم که با علایم و نوشته هایی به 3 زبان ازجمله فارسی به سالن انتظار راهنمایی میکرد.وارد سالن که شدم دوتا خانم جلو در نشسته بودن که به زبان فارسی هم مسلط بودن.پاسپورت و عکسام رو نگاه کرد.اسمم رو توی تبلتش چک کرد و یه برچسب که روز و ساعت مصاحبه بود چسبوند پشت پاسپورتم و شماره 0010 رو که توی دو برگه چسبیده به هم مثل شماره نوبت بانک چاپ شده بود بهم داد و گفت بشین و منتظر باش شمارت روی تابلو اعلام بشه.سالن تقریبا ظرفیت 90 نفر رو داشت و حدودا 50نفر توی سالن حاضر بودن.باجه ها هم به شکل ال پشت صندلی ها قرار داشتن.یعنی اینکه افراد رو به تابلو اعلام شماره و پشت به باجه ها میشینن.جلو باجه یه شیشه یه تیکه ست که فقط زیرش برای رد و بدل کردن مدارک بازه و افیسر با میکروفن با افراد صحبت میکنه و اگه نزدیک به باجه بشینید میتونید صدای افیسر رو بشنوید.من تقریبا یکساعت نشستم تا شمارم روی تابلو اعلام شد و به باجه 11 رفتم.یه خانم خوشرو بود سلام کرد و به فارسی گفت مدارکت رو بده.گفتم چی بدم؟گفت پاسپورت،شناسنامه با ترجمه ،من شناسنامه و کارت ملیم رو با ترجمه هاش همزمان بهش دادم.پروندم جلوش بود.یه سری مدارک بهم برگردوند که روش نوشته بود مدارک اضافی بعدش ترجمه قدیمی شناسنامه رو بهم داد و جدید رو جایگزینش کرد.کارت ملی و ترجمه اش رو هم بهم برگردوند.همون ترجمه جدید رو!بعد گفت سند ازدواج و ترجمه و باز هم ترجمه قدیمی رو بهم پس داد.مدارک مالیاتی رو خواست که بهش دادم.گفت شغل شما چیست؟که بهش گفتم و بعد پرسید غیر از ایران جایی زندگی کردی؟که جوابم منفی بود.گفت دیگه چی؟منم مدارک اثبات رابطه که نزدیک یه بسته کاغذ اچار پرینت چت هامون بود که قسمت تماس ها و تاریخ ها رو هایلایت کرده بودم و 35تا عکس که بیشتر از جشن عقدمون و عکس های دسته جمعی بود رو بهش دادم.در اخر هم خودم عکسای 5×5 جدید رو بهش دادم و عکس قبلی رو بهم پس داد.گفت بشین تا صدات کنیم.
دوباره نشستم و به افرادی که یکی یکی شمارشون اعلام میشد و مصاحبه میشدن نگاه میکردم.همش استرس داشتم که نکنه بگن برو بعدا بیا و AP و...
تقریبا 2ساعت دیگه نشستم تا اینکه شمارم اعلام شد.آفیسر یه خانم جوون و خوشرو بود که با لهجه فارسی صحبت میکرد.باهام احوالپرسی کرد گفت برای انگشت نگاری انگشتای دست چپت رو بزار روی صفحه بعدش انگشتای دست راست.بعدش انگشت شست هر دو دست.گفت با قسم شروع میکنیم.دست راستت رو بالا بیار و هرچی من میگم با بله و خیر جواب بده.گفت قسم میخوری که هرچی توی پروندت هست و الان میگی حقیقته؟و من خیلی جدی و با آرامش گفتم بله.پرسید کجا زندگی میکنی؟همسرت کجا زندگی میکنه؟تا حالا غیر از ایران جایی زندگی کردی؟شغلت چیه؟شغل همسرت چیه؟چطور با هم آشنا شدید؟همسر من پسر داییمه.خیلی استرس داشتم که به ازدواج فامیلی گیر بدن.بعد از اینکه گفتم فامیلیم دیگه هیچی نگفت و شروع کرد به پس دادن مدارکم از زیر شیشه.پرینت ها سند ازدواج شناسنامه و یه کاغذ سفید که گفت این حق و حقوق شماست چون میخواید در امریکا زندگی کنید.داشتم از استرس میمردم.چشمم به پاسپورتم افتاد که روی میز کنارش بود.تو همین حال بود که گفت ویزاتو صادر کردم دو روز دیگه از پست تحویل بگیر.داشتم از خوشحالی بال درمیوردم.تشکر کردم و بدو بدو اومدم بیرون پیش مامان بابام و بعدشم رفتم هتل و به همه خبر دادم.
نکته ای که خیلی مهم بود و من به توصیه دوستان عمل کردم این بود که تو کل زمان مصاحبه ارامش داشته باشید و لبخند بزنید غیر از زمان قسم خوردن که باید کاملا جدی بود.
دو روز بعد از مصاحبه از usvisa-infoواسم ایمیل اومد که ویزای شما صادر شده و به همراه مدارکتون به پست ترکیه تحویل شده و احتمالا 24میبره تا بتونید پیگیریش کنید و یک تا دو روز کاری هم زمان میبره تا به پست انتخابی برسه. یه کد رهگیری و سایت پست رو هم داده بود.پست انتخابی من yenishehir بود.طرفای ساعت 11رفتم تو سایت پست و دیدم که بسته تحویل شعبه شده.خوشحال و شادمان رفتم میدون کیزیلای که پیاده از هتل ما 20 دقیقه راه بود.خیابان میتهات پاشا و پست سمت چپ خیابون بود.تا وارد شدم یه خانم دم در بود.پرینت سایت پست رو توی هتل گرفته بودم و بهش نشون دادم به باجه مربوطه راهنماییم کرد.دوباره برگه رو نشون دادم.یه تعداد رسید پستی روی میز بود گفت اسمتو پیدا کن.گشتم گشتم گشتم...دیگه اخرین برگه ها بود گفتم نکنه هنوز نرسیده و دقیقا اخرین برگه ماله من بود.ازم خواست امضاش کنم و یه پاکت پلاستیکی اورد بازش کرد پاسپورتمو از توش بیرون اورد و صفحه ویزا رو بهم نشون داد و پاکت در بسته رو با چندتا کاغذ که توضیحات پرداخت گرین کارت بود رو بهم تحویل داد.
این بود تجربه شیرین من از سفر به انکارا.ببخشید اگه طولانی شد.سعی کردم جزئیات رو بنویسم.اگه چیزی مبهم بود یا سوالی بود در خدمتم.
برای همه دوستان منتظر ویزا این حس خوب و هیجان و ارامش رو ارزو میکنم.موفق سلامت و خوشبخت باشید.
کیس  CR1
درخواست اولیه Jun 2015
اپروو Nov 2015
دریافت Dec 2015 : case number
تکمیل فرم آنلاین و ارسال مدارک به Jan 2016 : NVC
ایمیل نقص مدرک و ارسال مجدد مدارک: Feb 2016
ایمیل تکمیل مدارک از 31March 2016 : NVC
ایمیل تاریخ مصاحبه 1july 2016
3ماه انتظار و تاریخ 23August وقت مصاحبه آنکارا
‎147‎ روز از تاریخ تکمیل مدارک تا روز مصاحبه
نتیجه مصاحبه ویزای یکضرب
دریافت ویزا 25August
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، razraz ، قرباني ، saeednia ، Pargosha ، shadoow ، inanna ، Sudeh ، عدلی ، alia6060
با سلام . ببخشید میتونم شماره این خانم وکیل رو من هم داشته باشم در کالیفرنیا
Category: K1
Embassy: Ankara
Evidence Sent to uscis: 13 December 2016
Reciept Number:17 December 2016 (I-797E Form)
Request for extra information by USCIS: 23 March 2017
Approved by USCIS and sent to NVC: 17 April 2017
NVC approved letter AND send to the Ankara embassy : 15 May 2017
Case Number:15 May 2017
Consulate Recived Case: ……….
Interview date: …………
Resault: …………..
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
الان که سفارت امریکا تو آنکارا تعطیل شد.
چه اتفاقی برای ما که وقت مصاحبه داشتیم میفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-20 ساعت 10:21)Sudeh نوشته:  دوستان سلام
الان که سفارت آمریکا تو آنکارا تعطیل شد.

این تعطیلی ها نهایت یکی دوروزه هستن زمان مصاحبه شما اگه تو این یکی دوروز باشه میفته روز بعدش اگرنه گه به قوت خوش ت همون روز باقیه
پاسخ
تشکر کنندگان: Sudeh

طبق این لینک فعلاً فقط امروز (20-12-2016) تعطیل است
شماره کیس: ‎2017AS00006xx‎
تعداد افراد: 2
رویت قبولی: می
تکمیل فرم: اوایل جولای
نامه دوم: 14 اکتبر
محل مصاحبه: انکارا
تاریخ مصاحبه: 1 دسامبر
وضعيت: خانم يكضرب ، آقا AP
وضعیت جدید : خانم گرین کارت ، آقا اتمام ویزا
در حال تحقیق در مورد ویزای f2a
پاسخ
واقعا ممنونم که جواب دادین

(2016-12-20 ساعت 11:15)ijamaatlou نوشته:  

طبق این لینک فعلاً فقط امروز (20-12-2016) تعطیل است
F3
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز ممنون میشم اگر راهنماییم کنین. تو آنکارا گرفتار شدیم.
ما امروز صبح وقت مصاحبه داشتیم و بعد از اینکه جلوی در معطل شدیم گفتن سفارت تعطیله و ساعت 11 بیاین. باز ساعت 11 رفتیم و گفتن کلا امروز تعطیله!
نه ایمیلی برای من اومده و نه تو سایتشون اعلام کردن. تلفنی هم تماس میگیرم هیچ کس پاسخ نمیده.
هیچ کدوم از نگهبانام اونجا زبان نمیدونن فقط ترکی... حالا ما باید چیکار کنیم؟ میگفتن باید دوباره آنلاین وقت بگیرین اما چون وقت ما رو خود NVC داده بود ما نمیتونیم خودمون وقت بگیریم.
حالا باید چیکار کنیم؟!
F3
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-29 ساعت 13:29)Sudeh نوشته:  دوستان عزیز ممنون میشم اگر راهنماییم کنین. تو آنکارا گرفتار شدیم.
ما امروز صبح وقت مصاحبه داشتیم و بعد از اینکه جلوی در معطل شدیم گفتن سفارت تعطیله و ساعت 11 بیاین. باز ساعت 11 رفتیم و گفتن کلا امروز تعطیله!
نه ایمیلی برای من اومده و نه تو سایتشون اعلام کردن. تلفنی هم تماس میگیرم هیچ کس پاسخ نمیده.
هیچ کدوم از نگهبانام اونجا زبان نمیدونن فقط ترکی... حالا ما باید چیکار کنیم؟ میگفتن باید دوباره آنلاین وقت بگیرین اما چون وقت ما رو خود NVC داده بود ما نمیتونیم خودمون وقت بگیریم.
حالا باید چیکار کنیم؟!

۲۱ سپتامبر هم این اتفاق افتاد همه رو گفتن فردا بیان سیستم هایش کامپیوتری قطع شده بود برا همین ۲۲ سپتامبر سفارت خیلی شلوغ بود احتمالا همین اتفاق افتاده فردا مجدداً برین سفارت
پاسخ
منم خوشحال میشم که بعد از نوشتن سفرنامه از تجربیاتتون استفاده بکنم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض سلام ،من هم ٣١ ژانويه٢٠١٧ مصاحبه دارم با توجه به اتفاقات اخير،ميخواستم بدونم ايا بسته شدن سفارت روي ،تاريخ اينتر ويو من تأثير نميذاره؟،چون امكان تماس ،باهاشون ممكن نيست وپاسخگوي ايميل هم نيستن.يه سوال ديگه هم داشتم ،يه شماره تماس واقعي از دكتر أونگان ،ميشه پيدا كرد؟لطفا منو راهنمايي كنين ممنون ميشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان