کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - آنکارا
سلام دوستان با توجه به اینکه بچه های مهاجر سرا خیلی به من کمک کردن از جمله آزاداندیش عزیز که جاداره ازش تشکر کنم وظیفه خودم میدونم که سفرنامه بنویسم هرچند ممکن تکراری باشه
من 18 فوریه وقت مصاحبه داشتم به دلیل تعطیلات مجبور بودم که زودتر به آنکارا برم برای مدیکال و برای 13 فوریه از سایت دکتر وقت گرفتم. چهارشنبه
12فوریه با پرواز ایران ایر به آنکارا امدم که بر خلاف تصوراتم پرواز خوب و بدون تاخیری بود. من با تور نبودم اما ترانسفر گرفتم واسه رفت و برگشت
پنجشنبه 13 فوریه 9 صبح رفتم کلینیک همه مراحل به خوبی انجام شد و هیچ واکسنی نزد . جمعه 20 فوریه جواب آزمایش رو دادن
روز مصاحبه: 7/5 صبح جلو در سفارت بودم و نفر سوم . یکی یکی داخل شدیم. 3بار شماره اعلام کردن بار اول مدارک تحویل دادم.(اصل شناسنامه،پاسپورت، عکس های 2نفره و پرینتهای اسکایپ) . بار دوم رفتم واسه انگشت نگاری و بار سوم مصاحبه انجام شد :
اول قسم خوردم بعد گفت شما میتونی انگلیسی صحبت کنید گفتم تا حدودی دیگه انگلیسی میپرسید البته هرجاییش متوجه نمیشدم باز با حوصله فراوان تکرار میکرد
این سوالا پرسید:
ازدواج کردید؟ . کی و کجا آشنا شدید؟ فامیل هستید؟ چه رشته ای خوندید؟ کی نامزد کردید؟
ویزای شما تایید شد
به همین راحتی ...
21 فوریه توی سایت سیس چک کردم که ویزا ایشود شده و 22فوریه بارکد اومد اما پست انتخابی من که همون بود که سفارت پیشنهاد داده بود شنبه و یکشنبه تعطیل هست و من نتونستم برم پاکت بگیرم. دوشنبه صبح رفتم پست مرکزی گرفتمش
از کیزیلای با 411 مستقیم جلو پست نگه داشت و برگشت هم با 317 تا نزدیک هتل امدم. من هتل سیاو بودم که خیلی هم راضی هستم

البته دوست دارم چندتا مسیله بگم
قبل از من یه خانم بود که دانشجوی دکترای پیراپزشکی بود تمام مدارکش کامل بود اما اف بی آی چک خورد
و خانم دیگه بخاطر عکساشون نقص مدرک خوردو گفتن برای ما بیشتر ثابت کنید که نامزد هستید عکس زیاد داشت اما همش توی یک روز بود.عکسایی که میبرید در روزای مختلف باشه
و خانم دیگه که بچه داشتن به خاطره نداشتن کو اسپانسر نقص مدرک خورد تاچندروز فرصت دادن که فرم کواسپانسر بفرستن
با آرزوی موفقیت همه دوستان خوب مهاجرسرا
اگه چیزه خاصی یادم اومد، عنوان میکنم
k1
سرویس سنتر: ورمونت
رسید نامبر 1می
نقص مدرک 19 آگست
فرستادن بقیه 1سپتامبر
رسید مدارک 17 سپتامبر
اپروو 8 نوامبر
کیس نامبر 21 نوامبر
پاسخ
دوست عزیزم خدا رو شکر میکنم که ویزات رو گرفتی . خیلی خوشحالم برات و آرزوی موفقیت میکنم . از اینکه لطف کردی و یادی از من هم کردی ممنونم هر چند که خود من هم به بچه های خوب مهاجرسرا مدیونم .
خوشبخت و خرم باشی عزیزم . راستی الان امریکا هستی یا برگشتی ایران ؟
K1
------------------------------------------------------------------------
فراغم سخت می باید ولیکن صبر می باید
که گر بگریزم از سختی رفیق سست پیمانم
پاسخ
تشکر کنندگان: ysf ، shadoow ، baba manam sanaz ، Alireza83
سلام به همه دوستان

من خیلی زود تر از این موقع میخواستم اما خیلی دل و دماغ نداشتم .

من 27 ژانویه رفتم سفارت برای مصاحبه قبلش هم از آژانس پارک سفر بلیط گرفتم که خیلی قیمت مناسبی داشت و هتل ما هتل heaven بود که خیلی نزدیک کیزیلای بود و من واقعا راضی بودم ، کیس من نامزدی بود وپروندم خیلی کامل بود وقتی افسر صدام کرد برای مصاحبه حتی یک سوال هم راجع به اینکه با نامزدم کجا آشنا شدم و رابطم نپرسید فقط پرسید کجا کار میکنی و راجع به رشته تحصیلیم از من سوال کرد و بعد گفت بین 1 تا 3 ماه دیگه تو سایت چک کن و بعد بیا ویزات رو بگیر .فردای اون روز سفارت به من ایمیل زد و 10 تا سوال از من پرسید که کجا ها کار کردم و جا ها درس خوندم عنوان مقاله هایی که چاپ کردم و اسامی اساتیدم روازم پرسید که من هم جواب دادم و براشون به همراه رزومم ایمیل کردم و دوران انتظار شروع شد و من هر هفته سایت رو چک میکردم تا بالاخره امروز یعنی 4 مارچ تقریبا 35 روز بعد از مصاحبم کلیر شدم و خدا رو شکر میرم که ویزامو بگیرم و برم پیش نامزدم .

این 35 روز خیلی به من سخت گذشت بهتون توصیه میکنم شما خیلی سخت نگیرید چون بالاخره همه ویزا میگیریم دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره .
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، baba manam sanaz ، romance33 ، فری خانم ، shadoow ، Reflection ، hamed_na ، fahi
(2014-03-05 ساعت 01:43)shsep نوشته:  سلام به همه دوستان

من خیلی زود تر از این موقع میخواستم اما خیلی دل و دماغ نداشتم .

من 27 ژانویه رفتم سفارت برای مصاحبه قبلش هم از آژانس پارک سفر بلیط گرفتم که خیلی قیمت مناسبی داشت و هتل ما هتل heaven بود که خیلی نزدیک کیزیلای بود و من واقعا راضی بودم ، کیس من نامزدی بود وپروندم خیلی کامل بود وقتی افسر صدام کرد برای مصاحبه حتی یک سوال هم راجع به اینکه با نامزدم کجا آشنا شدم و رابطم نپرسید فقط پرسید کجا کار میکنی و راجع به رشته تحصیلیم از من سوال کرد و بعد گفت بین 1 تا 3 ماه دیگه تو سایت چک کن و بعد بیا ویزات رو بگیر .فردای اون روز سفارت به من ایمیل زد و 10 تا سوال از من پرسید که کجا ها کار کردم و جا ها درس خوندم عنوان مقاله هایی که چاپ کردم و اسامی اساتیدم روازم پرسید که من هم جواب دادم و براشون به همراه رزومم ایمیل کردم و دوران انتظار شروع شد و من هر هفته سایت رو چک میکردم تا بالاخره امروز یعنی 4 مارچ تقریبا 35 روز بعد از مصاحبم کلیر شدم و خدا رو شکر میرم که ویزامو بگیرم و برم پیش نامزدم .

این 35 روز خیلی به من سخت گذشت بهتون توصیه میکنم شما خیلی سخت نگیرید چون بالاخره همه ویزا میگیریم دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره .

شما دیگه چرا دل و دماغ نداری؟
با وجود کلیر شدن الان باید خیلی خوشحال و سر حال باشی.
CR1 - مصاحبه اول: 8 ژانویه 2014 آنکارا - مصاحبه دوم: 18 مارچ 2015 آنکارا - اخذ ویزا: 18 مارچ 2015 - مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sahaaar ، reihan.tamimi
سلام به همه دوستان. در ابتدا میخوام از بچه های مهاجرسرا به خاطر همه کمک هاشون تشکر کنم.
و با اینکه شاید تکراری باشه ولی وظیفه خودم میدونم سفرنامه ام رو بنویسم.

من روز سه شنبه 25 فوریه مصاحبه داشتم و برای اطمینان بیشتر که وقت کافی برای مدیکال یا مشکل احتمالی داشته باشم تصمیم گرفتم روز پنجشنبه 20 ام برم. .
ساعت 7:30 صبح پنجشنبه 20 فوریه با پرواز ماهان رفتم آنکارا . بعد از در خروج فرودگاه یکم که نگاه کنید میتونین اتوبوس های خط 442 که مثل اتوبوس های ولوو هست رو پیدا کنین. این اتوبوس ها ویژه فرودگاه هستن و تمام طول هفته حتی روزهای تعطیل از ساعت 6 صبح تا فکر کنم 12 شب کار میکنن . در منطقه kizilay و ulus هم توقف دارن . هزینه اش هم 5.50 لیر بود. کیزیلای که یک جورایی مرکز شهر آنکارا و خودش و به ویژه خیابان های اطرافش پر از کافه و رستورانه. تا هتل پیاده رفتم چون برای راحتی فقط یک کوله پشتی همراهم بود ! هتلی که انتخاب کرده بودم اسمش best western hotel 2000بود که هتل 4 ستاره بود و با تخفیفی که توی سایت booking.com داشت خیلی خوب بود قیمتش. شبی 54 دلار با صبحانه مفصل و اینترنت پر سرعت و امنیت خوب . قبل از گرفتن هتل با دو تا از آژانس هایی که آشنا داشتم مشورت کردم و بهم گفتن این هتل خیلی خوبه و اصلا با این تخفیف شک نکن و رزرو کن و من هم در کل خیلی راضی بودم. با کریدیت کارت همسرم هتل رو رزرو کردیم برای 6 روز، تا یک روز بعد از روز مصاحبه . این هتل نبش تقاطع خیابان bestekar با john f. kennedy بود و تا سفارت 10 دقیقه و تا مدیکال 20 دقیقه و تا کیزیلای که یک جورایی مرکز شهر و پر از رستوران و کافه هست هم حدود 20 دقیقه فاصله داشت.
جمعه 9 صبح وقت مدیکال داشتم که کلا به وقت کاری نداشتن ! و هر کس زودتر پاسش رو میداد کارش انجام میشد . تا حدود یک توی مدیکال درگیر بودم که خیلی خسته کننده بود. کارت واکسنم رو هم اینجا انستیتو پاستور تجریش پر کرده بودم که خوشبختانه کامل مورد قبول واقع شد و هیچ واکسنی اضافی و یا دوباره نزد. دوشنبه هم جواب رو رفتم و گرفتم.

تا سه شنبه که مصاحبه ام بود پیاده از هتل رفتم کیزیلای و با مترو رفتم ulus و آنکامال و کلا گشتم و یکمم خرید کردم.

سه شنبه 7:15 دم در سفارت بودم. ساعت 7:45 در رو باز کردن. اول چک پاسپورت کردن و بعد چک امنیتی وسایل و بعد هم وارد سالنی شدیم که دم درش باز پاسپورت خواستن و یک خانومی به فارسی پرسید که مصاحبه به چه زبانی باشه و منم برای راحتی گفتم فارسی و یک شماره ای داد و گفت بشین . شماره ام اولین بار بعد از حدود نیم ساعت اعلام شد و رفتم تا مدارک رو بدم . به غیر از اصل شناسنامه خودم ما همه مدارک رو هم ترجمه و هم کپی برابر اصل و هم اصلشون رو فرستاده بودیم ! فقط اصل شناسنامه منو خواست و حتی ترجمه جدیدی از شناسنامه خودم که همراهم بود رو هم نخواست. گفت اگه عکسی چیزی هم دارین یا مدرکی دال بر اثبات رابطه بدین و مدیکال رو هم گرفت و البته نامه کانفرمیشن پست رو . من هم 30 تا عکس از کل سه باری که همسرم اومده بود ایران و سفرهامون رو و مراسممون و عکس های آتلیه دادم. رفتم نشستم و حدود بیست دقیقه بعد شماره صدا کردن برای انگشت نگاری و بعد دوباره بیست دقیقه ای نشستم و شماره ام اعلام شد برا ی مصاحبه. آفیسر یک دختر به نسبت جوونی بود که خیلی حوصله نداشت ولی بداخلاق هم نبود. قبل از قسم بهش گفتم که توی فرم Ds-260 وکیل اشتباه کرده و تصحیح کرد و پاسپورتم رو هم که جدید بود هم جایگزین قبلی کرد و مانیتور جلوش رو برگردوند سمت من و گفت این تغییراتی که میبینی انجام شد ! که البته من اینقدر درونم هول بودم که نفهمیدم چی بود ! و گفتم پیش خودم خب همونی که من گفتم رو اصلاح کرده دیگه و بعد قسم خوردم. پرسید کار همسرت چیه ؟ چندبار اومده ایران ؟ چجوری آشنا شدین ؟ کار خودت چیه ؟
همین !! اصلا حوصله نداشت فقط سریع می خواست تموم کنه انگار. بعدشم گفت که تبریک میگم شما هیچ نقص مدرکی ندارین اینا هم مدارک اضافتونه ( و یک عالمه مدرک برگردوند به من) و چند روز دیگه برین پاس رو از پست انتخابی تون تحویل بگیرین.
من شوک بودم یعنی کل این دو سال منتظر همین چهار دقیقه راحت و بی دردسر بودم ؟! فقط چهار دقیقه نا قابل که همه این دوری و تنهایی و زندگی سختم رو تموم کرد .

اینقدر خودم رو نگه داشته بودم تا آروم باشم موقع مصاحبه تازه از در سفارت که اومدم بیرون زدم زیر گریه و بدو بدو رفتم هتل و زنگ زدم به همسرم و ... ! خیلی لحظه شیرینی بود.

روز پنجشنبه صبح زود سایت https://ceac.state.gov رو چک کردم دیدم issued شده و بعد یکی دو ساعت بعد از https://usvisa-info.com ایمیل اومد که بسته تا دو روز دیگه در پست آماده تحویله و اینم بارکدتون و در سایت برین و وضعیت محموله رو بررسی کنین که من رفتم ولی کار نمیکرد سایت پست !! ولش کردم و پنجشنبه همین جوری نزدیک به ظهر پیاده رفتم پست و اصلا فکر نمیکردم اومده باشه ولی پاسم اومده بود ! راستی من به توصیه دوستان پست انتخابی رو 6441 زدم که شنبه ها باز باشه این پست تقاطع خیابون sakarya با MITHATPASA که از کیزیلای که وارد خیابان sakarya بشی میتونی پیداش کنی ( من همه آدرس ها رو توی گوگل مپ پیدا میکردم . خیلی خوب بود ) ولی کلا کار من به شنبه نرسید !! باید در این پست برین باجه 20 و یک لیستی میده اسمتون رو چک کنین اگه بود زیر همون برگه رو باید امضا کنین که با امضایی که توی پاسم کرده بودم تطبیق داد و پاس رو به همراه پاکت ویزا داد دستم !
من مجبور بودم تا یکشنبه صبر کنم چون ماهان پرواز نداشت زودتر و هم اینکه هتل رو همون روز وقتی مصاحبه خوب پیش رفت برای چهار روز بعدش تمدید کرده بودم و زودتر از موعد اگه میخواستم برم باید جریمه میدادم. در ضمن من برای تبدیل پول هم از گوگل یک صرافی پیدا کردم توی میدان کیزیلای اول خیابان sakarya که خوب بود.
یکشنبه هم ساعت 11 پرواز داشتم چون خرید کرده بودم و یکم بارم سنگین شده بود و یک ساک هم خریده بودم مثل هر روز نمیتونستم پیاده برم کیزیلای چون یک20 دقیقه ای پیاده راه بود. اگه هم میخواستم مستقیم تا فرودگاه تاکسی بگیرم که حدود 65 لیر میشد. برای همین بعد از چک اوت ساعت 7:30 از در هتل اومدم بیرون و تا آتاتورک بلوار اومدم که 5 دقیقه بود و بعد تاکسی گرفتم مستقیم تا کیزیلای که 3 دقیقه بعد کیزیلای بودم ! 6 لیر دادم و بعد توی ایستگاه منتظر شدم و تعداد زیادی هم بودن با چمدون و ... ساعت 7 اتوبوس اومد و چون روز تعطیل هم بود ساعت 7:30 فرودگاه بودم !!

برای من همه چیز عالی پیش رفت، توی هواپیما به مسیج های خصوصی دوستانی که ازشون کمک خواسته بودم اینجا رو مرور میکردم ! میدیدم که چقدر استرس بیخود داشتم و چقدر نگران بودم برای چیزی که به راحتی انجام شد و ...
از همتون ممنونم . با آرزوی موفقیت برای تک تک شما Smile
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
سلام به همه دوستان
من جدیداََ عضو مهاجر سرا شدم
گفتم سفر نامه بنویسم بد نیست ،شاید به درد عزیزی بخوره
26 Feb برای ویزای نامزدی K1 سفارت آمریکا در آنکارا مصاحبه داشتم
23 Feb یکشنبه با ماهان پرواز گرفتم ( البته خیلی ارزون چون در فرودگاه امام کار می کنم Tongue )
از یکی از آژانس های همکار هتل الیت رو گرفتم که خیلی جالب نبود ولی من اوکی بودم . خانوم ها بهتره الیت رو نگیرن که خیلی تمیز نیست ولی اینترنتش خوب بود و محل خوبی هم بود ،برای نزدیکی به سفارت و ...
وقتی رسیدم آنکارا با اتوبوس های Ego 442 تا میدان کیزیلای رفتم با 5.25 لیر. تاکسی خیلی گرون هست.
از قبل وقت پزشکی رو 24 Feb گرفته بودم. صبح ساعت 8 رفتم برای معاینات که تا 11 طول کشید و جوابش فردای اون روز ساعت 3 pm آماده شد.
روز چهار شنبه اول وقت جلوی سفارت بودم. تعداد کمی بودند و خیلی زود وارد شدیم.
بعد از عبور از در و بازریس یک خانوم که به نظر ایرانی هست به من شماره داد و پرسید که مصاحبه فارسی باشه یا انگلیسی
توی سالن انتظار 14 -15 تا باجه هست. 3 بار شمارم رو خوند.
بار اول تحویل مدارک . بار دوم انگشت نگاری و بار سوم مصاحبه
افسر مصاحبه کننده فارسیش خیلی بد بود و با انکه من گفته بودم فارسی مصاحبه کنم ولی تقریبا همش انگلیسی بود.
از همه چیز پرسید. از آشناییم با نامزدم، شغلم ، کارم در زمان خدمت سربازی. خانوادم که آمریکا هستند و... البته بیشتر به سربازی گیر داده بود.
آخرش هم برگه صورتی که از قبل روی میزش بود رو داد و گفت لازم هست بیشتر برسی کنیم. این سایت رو چک کن هر وقت کیسنامبرت اومد بیا ویزا بگیر.
فعلا هم که خبری نیست.
نکات قابل توجه:
1 هتل رو از آژانس بگیرید ارزونتره حتی اگه خواستین تمدید کنید زنگ بزنید یکی براتون تمدید کنه.
2 زیاد به ستاره های هتل گیر ندید. جای هتل مهمه و اینترنتش.
3 از فرودگاه تا هتل تاکسی نگیرید . اتوبوس خیلی راحت و مناسبه. حتماَ هم Ego 442 رو سوار بشید از HAVASH ارزون تره.
4 برای وقت معاینه پزشکی نیاز با راهنما ندارید. منشی دکتر فارسی بلده و کارها خیلی آسون انجام میشه.
5 حتماَ برگه واکسیناسیون از پاستور بگیرید و تمام واکسن هارو در ایران کامل کنید. هزینه واکسن ها خیلی زیاده.
6 از دیگر ایرانی هایی که می بینید در مورد ویزا و ... سوال نپرسید. کلاَ اطلاعات نادرست به هم ندین. هر کیس با کیس دیگه تفاوت داره.
7 روز مصاحبه لازم نیست خیلی زود برید جلوی سفارت. همه با هم وارد می شند. گوشی هم نبرید که اجازه نمیدند ببرید داخل و جایی هم برای تخویلش نیست.
8 استرس نداشته باشید. کار ها خود به خود انجام می شه. اینکه برگه صورتی بگیرید یا ویزای ظاهراَ از قبل مشخص شده و دست آفیسر مصاحبه کننده نیست.

امیدوارم این اطلاعات به عزیزی کمک کنهSmile
اگه سوالی بود در خدمتم.
نوع ویزا : K1
تاریخ و محل مصاحبه : Ankara    2014-26-Feb
در تاریخ 2014-May 31 کلیر شدم اما زمانی که رفتم آنکارا گفتند اشتباه شده و دست خالی برگشتم ولی 2 ماه بعدش در تاریخ 4 آگوست با ایمیل کلیر شدم .Tongue
5 ماه و نیم انتظار برای کلیرینس.Cool
ورود به آمریکا Sep 2014
ازدواج و ارسال مدارک ِ Dec 2014
دریافت کارت اجازه کار . Apr 2015.
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، shadoow ، baba manam sanaz ، romance33 ، Saeedv13 ، hamed_na ، فری خانم
سفرنامه دوم:
دوستان عزیزم با سلام مجدد من سفرنامه دوم آنکارا بعد از کلیر شدن براتون می نویسم .
از خیلی از مسایل فاکتور میگیرم چون قبلاً گفته شده.
من بعد از کلیر شدن واسه یکشنبه با ماهان و برگشت 5 شنبه هتل best روبروی سفارت آمریکا تور گرفتم . به خیال خودم گفتم دوشنبه پاسپورت رو می دم باضافه ptt انتخاب شده . نهایتاً 4 شنبه می گیرم و 5 شنبه برمی گردم . این عرف معمولاً اتفاق می افته و خیلی از دوستان که باهاشون در ارتباط هستن همینطوری برنامه ریزی کرده بودن . من هم از کارم 5 روز مرخصی گرفتم . این رو می گم اگر که مثل من شدین هم پول کافی همراهتون باشه هم مثل من اذیت نشین از انتظار .
من دوشنبه پاسمو تحویل دادم کارم کلاً 5 دقیقه هم طول نکشید . از فرداش سایت سیس رو چک کردم که یکبار 3 شنبه آپدیت شدم ولی خبری از ایشود نبود . چهارشنبه با اعتماد بنفس رفتم پست به گفته خیلی ها که می گفتن به سایت اصلاً اعتماد نکن . یه خانومی بود اسمم رو پرسید گفت نیومده برو فردا بیا . ازم tracking number خواست که من گفتم نیومده ایمیلی برام . سرتون رو درد نیارم رفتم دفتر ماهان پروازم رو انداختم واسه یکشنیه هفته بعدش که دیگه مطمئن بودم تا جمعه گرفتمش چون پست من شنبه تعطیل بود. پست باز شنبه هم اگر انتخاب کرده بودم فایده نداشت. رفتم دفتر ماهان دیدم مثل صف شیر زمان جنگه . همه اومده بودن عوض کنن بلیطو . این داستان واسه اوایل اسفنده . خلاصه واسه هیچکی نیومده بود پاسش . ما هم نگران.
هر روز می رفتم پست تا جمعه عصر که دیدم باز هم نیومده . خانومه دیگه منو میشناخت می گفت نیومده برو دوشنبه بیا . حالا هی بگو بابا من یکشنبه پرواز دارم . بیچاره تقصیری نداشت . رفتم سفارت دوباره که رام ندادن گفتن 5 روز کاری باید صبر کنی .
هیچی دیگه حتی امید داشتم شنبه برم از پست مرکزی بگیرم که نشد . شنبه عصر که رفتم عوض کنم بلیطمو واسه سه شنبه همون دوستانی که قبلاً دیدم اومده بودن دوباره . بله هیچکی پاسش نیومده بود ! می گفتن بخاطر ترافیک کاریه .
دوشنبه سر صبحانه من ایشود شدم . سریع رفتم پست تا عصر نشستم که باز هم نیومد گفتن اگه ایشود شدی فردا بیا . هیچی دیگخ رفتم دوباره بلیطمو عوض کنم 5 شنبه جا نداشت ! گفت یا بیزینس بگیر یا بره واسه یکشنبه هفته بعد :[
خلاصه واسه اینکه بلیطم کنسل نشه عقبش انداختم واسه 2 هفته دیگه که هر موقع پاسم اوکی شد تصمیم بگیرم اینقدر هم جریمه نداده بودم . شما این اشتباه رو نکنین.من نزدیک 100 دلار جریمه پرواز دادم.+ پول هتل 5 شب اضافه
خلاصه سه شنبه صبح بعد از 8 روز که پاسمو داده بودم ایمیل پست اومد . رفتم گرفتم ولی تا ظهر منتظر موندم ساعت 2 . وقتی بهم داد بستمو باورم نمیشد که این چند سال صبر یک طرف این 10 روز انتظار یکطرف . گرفتم اومدم دفتر ماهان که بهم یه پیشنهاد داد گفت استانبول تهران هر روز پرواز داره . شب مثل مارکوپولوهایی که فقط می خواستم برگردم به تهران با اتوبوس رفتم استانبول .12 شب راه افتادم 6 رسیدم استانبول . 50 لیر بلیطش بود .ترمینال معروف سمت اروپا پیاده شدم (اسندلر) . با مترو رفتم فرودگاه اتاتورک و برگشتم چهارشنبه تهران . وقتی رسیدم تهران باورم نمیشد . فکر می کردم تا آخر عمر باید آنکارا بمونم از بس که صبر کردم و هر روز انتظار کشیدم . خلاصه سفر آنکارای من بجای 4 شب و 5 روز شد 10 شب و 11 روز . ایشالله برای شما این اتفاق نیفته . اگر هم افتاد پول کافی داشته باشین .
راستی برگشتم از کار هم اخراجم کردن گفتن تا عید بیا بعدش نیا به جرم اینکه چرا مرخصی گرفتی نگفتی نزدیک دو هفته نمیای و اینگونه من کار خود را بعد از 4 سال اتوماتیک وار از دست دادم Smile
این بود سفرنامه من حقیر . به امید موفقیت همه دوستان و کلیر شدن هر چه زودتر منتظران
پاسخ
(2014-03-15 ساعت 10:37)omnia نوشته:  سفرنامه دوم:
دوستان عزیزم با سلام مجدد من سفرنامه دوم آنکارا بعد از کلیر شدن براتون می نویسم .
از خیلی از مسایل فاکتور میگیرم چون قبلاً گفته شده.
من بعد از کلیر شدن واسه یکشنبه با ماهان و برگشت 5 شنبه هتل best روبروی سفارت آمریکا تور گرفتم . به خیال خودم گفتم دوشنبه پاسپورت رو می دم باضافه ptt انتخاب شده . نهایتاً 4 شنبه می گیرم و 5 شنبه برمی گردم . این عرف معمولاً اتفاق می افته و خیلی از دوستان که باهاشون در ارتباط هستن همینطوری برنامه ریزی کرده بودن . من هم از کارم 5 روز مرخصی گرفتم . این رو می گم اگر که مثل من شدین هم پول کافی همراهتون باشه هم مثل من اذیت نشین از انتظار .
من دوشنبه پاسمو تحویل دادم کارم کلاً 5 دقیقه هم طول نکشید . از فرداش سایت سیس رو چک کردم که یکبار 3 شنبه آپدیت شدم ولی خبری از ایشود نبود . چهارشنبه با اعتماد بنفس رفتم پست به گفته خیلی ها که می گفتن به سایت اصلاً اعتماد نکن . یه خانومی بود اسمم رو پرسید گفت نیومده برو فردا بیا . ازم tracking number خواست که من گفتم نیومده ایمیلی برام . سرتون رو درد نیارم رفتم دفتر ماهان پروازم رو انداختم واسه یکشنیه هفته بعدش که دیگه مطمئن بودم تا جمعه گرفتمش چون پست من شنبه تعطیل بود. پست باز شنبه هم اگر انتخاب کرده بودم فایده نداشت. رفتم دفتر ماهان دیدم مثل صف شیر زمان جنگه . همه اومده بودن عوض کنن بلیطو . این داستان واسه اوایل اسفنده . خلاصه واسه هیچکی نیومده بود پاسش . ما هم نگران.
هر روز می رفتم پست تا جمعه عصر که دیدم باز هم نیومده . خانومه دیگه منو میشناخت می گفت نیومده برو دوشنبه بیا . حالا هی بگو بابا من یکشنبه پرواز دارم . بیچاره تقصیری نداشت . رفتم سفارت دوباره که رام ندادن گفتن 5 روز کاری باید صبر کنی .
هیچی دیگه حتی امید داشتم شنبه برم از پست مرکزی بگیرم که نشد . شنبه عصر که رفتم عوض کنم بلیطمو واسه سه شنبه همون دوستانی که قبلاً دیدم اومده بودن دوباره . بله هیچکی پاسش نیومده بود ! می گفتن بخاطر ترافیک کاریه .
دوشنبه سر صبحانه من ایشود شدم . سریع رفتم پست تا عصر نشستم که باز هم نیومد گفتن اگه ایشود شدی فردا بیا . هیچی دیگخ رفتم دوباره بلیطمو عوض کنم 5 شنبه جا نداشت ! گفت یا بیزینس بگیر یا بره واسه یکشنبه هفته بعد :[
خلاصه واسه اینکه بلیطم کنسل نشه عقبش انداختم واسه 2 هفته دیگه که هر موقع پاسم اوکی شد تصمیم بگیرم اینقدر هم جریمه نداده بودم . شما این اشتباه رو نکنین.من نزدیک 100 دلار جریمه پرواز دادم.+ پول هتل 5 شب اضافه
خلاصه سه شنبه صبح بعد از 8 روز که پاسمو داده بودم ایمیل پست اومد . رفتم گرفتم ولی تا ظهر منتظر موندم ساعت 2 . وقتی بهم داد بستمو باورم نمیشد که این چند سال صبر یک طرف این 10 روز انتظار یکطرف . گرفتم اومدم دفتر ماهان که بهم یه پیشنهاد داد گفت استانبول تهران هر روز پرواز داره . شب مثل مارکوپولوهایی که فقط می خواستم برگردم به تهران با اتوبوس رفتم استانبول .12 شب راه افتادم 6 رسیدم استانبول . 50 لیر بلیطش بود .ترمینال معروف سمت اروپا پیاده شدم (اسندلر) . با مترو رفتم فرودگاه اتاتورک و برگشتم چهارشنبه تهران . وقتی رسیدم تهران باورم نمیشد . فکر می کردم تا آخر عمر باید آنکارا بمونم از بس که صبر کردم و هر روز انتظار کشیدم . خلاصه سفر آنکارای من بجای 4 شب و 5 روز شد 10 شب و 11 روز . ایشالله برای شما این اتفاق نیفته . اگر هم افتاد پول کافی داشته باشین .
راستی برگشتم از کار هم اخراجم کردن گفتن تا عید بیا بعدش نیا به جرم اینکه چرا مرخصی گرفتی نگفتی نزدیک دو هفته نمیای و اینگونه من کار خود را بعد از 4 سال اتوماتیک وار از دست دادم Smile
این بود سفرنامه من حقیر . به امید موفقیت همه دوستان و کلیر شدن هر چه زودتر منتظران

انشا اله که از این پس همه کارهاتون به خوبی و روی روال درست پیش بره و دیگه دچار مشکلات این چنینی نشید.
لطفا در مورد تجدید واکسن، مدیکال، ترجمه مدارک، به روز کردن فرم PTT و ... نیز بنویسید.
CR1 - مصاحبه اول: 8 ژانویه 2014 آنکارا - مصاحبه دوم: 18 مارچ 2015 آنکارا - اخذ ویزا: 18 مارچ 2015 - مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، shadoow
سلام دوستان
سفر نامه دوم به انکارا،
من بعد از کلیر شدن دوباره از همون اژانس پارک سفر بلیط خریدم به شما توصیه میکنم قبل از سفر به انکارا حتما یه سر به این اژانس بزنید ،من شب عید رفتم انکارا ولی با قیمت فوق العاده مناسب اقای راهواری و همکاراشون تو انکارا واقعا کمک میکنند من به هر کسی که تو انکارا کار سفارتی داره فقط این اژانس رو توصیه میکنم،خلاصه من 29 اسفند پاسپورتم رو به سفارت دادم و خانمی که مدارک رو تحویل گرفتن گفتن 5 روز بعد برم پست و ویزام رو بگیرم منم دیگه کاری انکارا نداشتم همون شب با اتوبوس رفتم استانبول و هفته بعد سه شنبه تو سایت چک کردم که ویزام صادر شده فرداش هم رفتم پست،همان پستی که موقع ثبت نام معرفی کرده بود من ساعت 3 ویزام رو گرفتم و ساعت 7 شب با پرواز ایران ایر اومدم ایران شکر خدا بیشتر نموندم ترکیه و همون 5 روز کاری ویزای من رو دادن،برای همتون سال خوبی رو ارزو میکنم و امیدوارم به زودی کنار همسرتان باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، houmanmir ، Reflection ، itex ، shmo ، romance33 ، anastazy ، shadoow ، baba manam sanaz ، hamed_na ، فری خانم
سفر نامه دوم - قسمت اوّل
خوب قرعه به نام من افتاد که بیام اینجا و سفرنامه دومم رو بعد از 9ماه بنویسم. خلاصه مینویسم که حوصله بکنین بخونین.
من 7 روز مونده به عید کلیر شدم و فرصتی برای ترجمه یا واکسن نداشتم برای همین برخلاف همیشه با تکیه به شانس و اقبال اومدم آنکارا و فقط برگه مکان ptt رو پرینت کردم. از طرفی با توجه به ایام عید پروازا گرون بود و روزهای اول سال جا نمیداد. من میخواستم اول هفته (دوشنبه) اینجا باشم که تا آخر هفته کارام انجام بشه و برگردم برای همین از طریق آژانس 7شب از 10 فروردین هتل elit گرفتم به همراه پرواز وسایر موارد 2میلیون.

البته اگر کسی حوصله داشته باشه میتونه خودش بیاد و هتل بگیره ولی من تنها چیزی که الان ندارم حوصله هستش. فقط بگم که هتل etap بهتر از elit هستش ولی متأسفانه جای خالی نداشت. بهتره چون محیط تمیزتری داره... صبحانه بهتری میده... دسترسی اینترنتش راحت تره. elit فقط توی لابیش درست آنتن میده.
طبق معمول پرواز ایران ایر یکشنبه 6عصر پریدم 7 به وقت محلی رسیدیم و خسته و کوفته 9 با ترانسفر تور رسیدم هتل. رفتم خرید میوه و سایر موارد لازمه. هوا همونطوری که انتظار میرفت سرد بود و خبری از شلوغی نبود فقط تبلیغات انتخابات دیده میشد.

صبح بدون وقت قبلی، قبل از ساعت 9 محل مدیکال بودن(لازم به توضیح نیست که من چون حدود 9 ماه از مدیکال قبلیم میگذشت نیاز به تجدید داشتم). همونطور که انتظار میرفت کسی حتی نپرسید که نوبتت کو ولی شما تونسین نوبت بگیرین حساب که نداره میگن از امروز فقط با نوبت. مدیکال شلوغ بود ولی نه به اندازه سری قبل که رفته بودم. دوستان توجه کنن توی همون اتاقی که پاسپورت رو میدن بمونین تا برای گرفتن عکس صداشون کنن. به اتاق 44 نرین که کسی اونجا صداتون نمیکنه. عکس و خون گرفتن همون 50 دلار شد ولی من چون برگه واکسن جدید نداشتم 3تا واکسن خوشگل (هنوز وقت نکردم ببینم چی بود) بهم زد و 280 دلار گرفت. تا ساعت 12:30 کارا تموم شد و جالبه که به من گفت فردا 11 بیا نتیجه رو بگیر بصورت عادی 3عصر میگه بیا که خوب من شانس اوردم چون میتونستم همون فردا سفارت هم برم.

امروز (فردای مدیکال) رفتم نتیجه مدیکال رو سرساعت گرفتم و رفتم سفارت (به همراه برگه پست، برگه رنگی و پاسپورت و دیگر هیچ). خلوت بود حدود 7 نفر بودیم که رفتیم داخل. توجه مهم: برخلاف سال قبل نمیزارن وسایل الکترونیکی مثل موبایل رو حتی دم در سفارت هم بیارین. بدین به دکه مطبوعاتی جلوی سفارت یا اصلاً نیارین که حالتون گرفته نشه. توی اتاق دم در دونه دونه گشتن در کل یک مقداری سخت گیر تر شدن. مدارک رو توی محوطه (بدون ورود به سالن اصلی) گرفتن و گفتن به سلامت.

الان هم که در خدمت شما هستم و منتظریم ببینیم کی چشم ما به جمال این ویزا روشن میشه. اگر کم توضیح دادم ببخشید. یا علی.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
سلام دوستان
من 21 فروردین نوبت مصاحبه ام توی آنکارا بو که 15 هم نوبین معاینه پزشکی داشتم . خیلی نگران بوذم چون کارت واکسن نداشتم اونایی که با من بودند همه کارت واکسن داشتند. به من دکتر 3 تا واکسن زدو که بعدا فهمیدم به اونایی که کارت واکسن هم داشتن 3 تا واکسن زدند Smile) در کل ضرر نکردم.
21 رفتم مصاحبه همه چی عالی بود سریع رفتم برای مصاحبه یه چند تا سوال کوتاه پرسید که رشته ات چیه چطوری با همسرت آشنا شدی و کار همسرت چیه. البوم عکسم رو دید. بعدم گفت بعد 3-4 روز ویزات میاد. الانم ویزام خداروشکر اومده
امیدوارم کار بقیه هم خوب جلو بره. کلا امسال انگار برای ویزای ازدواج سال خوبی بوده Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، romance33 ، baba manam sanaz ، Elahvision ، atial ، hamed_na ، فری خانم ، fahi
(2014-04-20 ساعت 23:21)8457 نوشته:  سلام دوستان
من 21 فروردین نوبت مصاحبه ام توی آنکارا بو که 15 هم نوبین معاینه پزشکی داشتم . خیلی نگران بوذم چون کارت واکسن نداشتم اونایی که با من بودند همه کارت واکسن داشتند. به من دکتر 3 تا واکسن زدو که بعدا فهمیدم به اونایی که کارت واکسن هم داشتن 3 تا واکسن زدند Smile) در کل ضرر نکردم.
21 رفتم مصاحبه همه چی عالی بود سریع رفتم برای مصاحبه یه چند تا سوال کوتاه پرسید که رشته ات چیه چطوری با همسرت آشنا شدی و کار همسرت چیه. البوم عکسم رو دید. بعدم گفت بعد 3-4 روز ویزات میاد. الانم ویزام خداروشکر اومده
امیدوارم کار بقیه هم خوب جلو بره. کلا امسال انگار برای ویزای ازدواج سال خوبی بوده Smile

تبریک می گم دوست عزیز. امیدوارم که امسال و هر سال برای شما و بقیه دوستان سالهایی پر از سلامتی و موفقیت و بهروزی باشه.
کیس :IR1 -ارسال مدارک: 14 نوامبر 2012 -اپروو : 7 مارچ 2013- تکمیل مدارک بعد از یک سال و 5 ماه و انتقال سفارت از آنکارا به ایروان- دریافت ویزا: ۱۰ آپریل ۲۰۱۴-ورود به آمریکا: اول آگوست ۲۰۱۴-دریافت گرین کارت: ۶ سپتامبر ۲۰۱۴
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، romance33 ، baba manam sanaz ، فری خانم
(2014-04-20 ساعت 23:21)8457 نوشته:  سلام دوستان

سلام دوست عزيز تبريك ميگم و ممنون كه به ما خبر داديد با سفرنامه مختصر تون.چند تا سوال داشتم
١.وضعيت سفارت چطور بود ؟ويزاي ازدواجى نامزدى ديگه اى بود؟
٢.شما چند سال ازدواج كرديد؟و چند بار همديگرو ديده بوديد؟
٣.با كدوم افيسر مصاحبه شديد؟انگليسي يا فارسي؟
٤.از انتخاب پست و پرداخت ١٦٠$ ميشه بگيد.
ممنون
امضای سانازی كه نام كاربريش شده baba manam sanaz
CR1 ازدواجى
receipt number: 20dec2012
approv : 5dec 2013!!
14jan2014:دريافت كيس نامبر
completed on: 21feb 2014!!
3apr 2014 :گرفتن وقت مصاحبه
20may2014:مصاحبه
سفارت انكارا
ويزاي يك و نيم ضرب 30may!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، romance33 ، fahi
سلام دوستان
ممنون ميشم راهنمايي كنيد براي مصاحبه ويزاي ازدواج چه مداركي روزه مصاحبه بايد ببرم فرمي بايد پر كنم دوباره به غير از فرم هايي كه قبلا فرستاديم؟ ptt كجا رو انتخاب كنم بهتره ، اون كه سفارت پيشنهاد داده خوبه؟ ما كه سفارت خودش وقت بهمون داده نيازي نيست ديگه تو سايت وقت بگيريم؟ و پولي براي مصاحبه بايد پرداخت كنيم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزيز
نه فرمي پر نميكنيم.
والا منم دنبال پست هستم.كه شنبه ها باز باشه اوني كه سفارت معرفي ميكنه شنبه ها باز نيست.
والا ميگن ايميل ميزنن نزديك مصاحبه ،همه چيرو فرستاديم ولي مدارك تازه اگه ترجمه هاتون قديميه ترجمه كنيد با فرم مالياتي ٢٠١٣ اگه نفرستاده باشين.
وقت دكتر گرفتين؟ كي مصاحبه؟پول ١٦٠دلار بعداز گرفتن ويزا انگار ميريزيم تو حسابشون دقيق نميدونم. اونايي رفتين بيااين راهنمايي كنين.
امضای سانازی كه نام كاربريش شده baba manam sanaz
CR1 ازدواجى
receipt number: 20dec2012
approv : 5dec 2013!!
14jan2014:دريافت كيس نامبر
completed on: 21feb 2014!!
3apr 2014 :گرفتن وقت مصاحبه
20may2014:مصاحبه
سفارت انكارا
ويزاي يك و نيم ضرب 30may!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، shadoow