کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میزان جنایت در آمریکا
من ترجیح میدم با اسلحه کشته بشم تا با چاقو شقه بشمSmileSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، OverLord ، Iman-gta ، ASALI ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
راستش من از زمانی که به امریکا آمدم هر کسی را که دیدم از او سوال کردم که آیا اسلحه دارد یا نه و آنها هم جواب منفی دادند. حتی زمانی که در شهر خطرناک ریچموند بودم می دانستم که خیلی ها اسلحه دارند چون گهگاهی صدای تیراندازی بلند می شد و هر چند وقت یکبار هم یک نفر می مرد ولی من با چشم خودم ندیدم که مردم عادی در خانه شان اسلحه داشته باشند و از هر کسی هم پرسیدم جواب منفی داد. فقط همخانه من یک زمانی یک کلت قدیمی داشت که مال پدرش بود و سالها قبل آن را به پلیس داد.
من هیچ مغازه اسلحه فروشی هم تابحال ندیدم و اصلا نمیدانم که چطور باید آن را بخرم. ولی شنیده ام که در ایالتهای دیگر در مغازه های شکاری میشود آن را خرید و حتما هم باید به پلیس گزارش داد که شما اسلحه خریده اید.
ولی از سه سال پیش تا بحال در کل محوطه سنفرانسیسکو و اطرافش ممکن است ده تا آدم بی گناه توسط تیر عبوری کشته شده باشند که من فقط چهارتای آن را شنیده ام. اگر این را با آمار تلفات مرگ ومیر توسط تصادفات در شهری مثل تهران مقایسه کنیم تقریبا هیچ است. بهرحال در هر دو حالت قربانی بی گناه است و بصورت عبوری کشته می شود.
با اینکه من هم مخالف اسلحه هستم و برایم جالب نیست ولی فکر کنم علت آزادی آن در امریکا را بدانم. در امریکا همه چیز با مشارکت واقعی مردم صورت می گیرد و مردم نسبت به اداره جامعه خود مسئول هستند.
همانطوری که اقتصاد امریکا توسط مردم اداره می شود و مثلا قوانین راهنمایی هم توسط مردم رعایت می شود, با آزادی اسلحه در واقع ایجاد امنیت شخصی نیز تا حدودی به مردم واگذار می شود تا اگر جایی پلیس نتوانست عمل کند خودشان اینکار را انجام دهند.
موضوع اینجا است که بیشتر جرم و جنایاتی که در امریکا انجام می گیرد توسط اسلحه هایی است که ثبت نشده است و غیر قانونی است. این بدین معنی است که حتی اگر داشتن اسلحه غیر قانونی شود برای خلافکاران هیچ فرقی نخواهد کرد و آنها همجنان به کار خود ادامه خواهند داد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
چند سال پیش یکی از دوستام داشت از خیابان(تهران) رد می شد که دو تا ماشین یکی دزد و یکی پلیس داشتند تیر اندازی می کردند. سریع توی باغچه وسط خیابان می خوابد و زنی هم بغل دستش گلوله می خورد! در ضمن من فکر کنم همانطوری که بچه ها هم اشاره کردند جنایت در اینجا خیلی بیشتر . مشکل آمریکا اینه که خیلی رسانه های آزادی دارهSmile و اگه مورچه هم له بشه یک پخش مستقیم می گذارند.Smile اگه ایران هم اینکارو میکردند فرض کنید چی میشد. اگه الان درها و حفاظهای صد تنی داریم اونوقت لابد همه یه قلعه و خندق داشنتد!
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، megaholding ، rs232 ، OverLord ، Soofia ، ADONIS ، Iman-gta ، mavarfan ، ASALI ، hamed. ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
(2010-05-02 ساعت 10:23)rs232 نوشته:  راستش من از زمانی که به امریکا آمدم هر کسی را که دیدم از او سوال کردم که آیا اسلحه دارد یا نه و آنها هم جواب منفی دادند. حتی زمانی که در شهر خطرناک ریچموند بودم می دانستم که خیلی ها اسلحه دارند چون گهگاهی صدای تیراندازی بلند می شد و هر چند وقت یکبار هم یک نفر می مرد ولی من با چشم خودم ندیدم که مردم عادی در خانه شان اسلحه داشته باشند و از هر کسی هم پرسیدم جواب منفی داد. فقط همخانه من یک زمانی یک کلت قدیمی داشت که مال پدرش بود و سالها قبل آن را به پلیس داد.
من هیچ مغازه اسلحه فروشی هم تابحال ندیدم و اصلا نمیدانم که چطور باید آن را بخرم. ولی شنیده ام که در ایالتهای دیگر در مغازه های شکاری میشود آن را خرید و حتما هم باید به پلیس گزارش داد که شما اسلحه خریده اید.
ولی از سه سال پیش تا بحال در کل محوطه سنفرانسیسکو و اطرافش ممکن است ده تا آدم بی گناه توسط تیر عبوری کشته شده باشند که من فقط چهارتای آن را شنیده ام. اگر این را با آمار تلفات مرگ ومیر توسط تصادفات در شهری مثل تهران مقایسه کنیم تقریبا هیچ است. بهرحال در هر دو حالت قربانی بی گناه است و بصورت عبوری کشته می شود.
با اینکه من هم مخالف اسلحه هستم و برایم جالب نیست ولی فکر کنم علت آزادی آن در امریکا را بدانم. در امریکا همه چیز با مشارکت واقعی مردم صورت می گیرد و مردم نسبت به اداره جامعه خود مسئول هستند.
همانطوری که اقتصاد امریکا توسط مردم اداره می شود و مثلا قوانین راهنمایی هم توسط مردم رعایت می شود, با آزادی اسلحه در واقع ایجاد امنیت شخصی نیز تا حدودی به مردم واگذار می شود تا اگر جایی پلیس نتوانست عمل کند خودشان اینکار را انجام دهند.
موضوع اینجا است که بیشتر جرم و جنایاتی که در امریکا انجام می گیرد توسط اسلحه هایی است که ثبت نشده است و غیر قانونی است. این بدین معنی است که حتی اگر داشتن اسلحه غیر قانونی شود برای خلافکاران هیچ فرقی نخواهد کرد و آنها همجنان به کار خود ادامه خواهند داد.

با اجازه آرش جان من یک نکته به نوشته شما اضافه کنم که یکی از دوستان ما می خواست بره اسلحه بگیره ولی متوجه موضوعی شدند که مدتها فکر من رو به خودش مشغول کرده بود و این بود که به اونها گفتند مطمئن باشید اگر کسی وارد خانه شما شد و شما خواستید که اون رو مورد هدف قرار بدید حتما بمیره در غیر اینصورت اگر فقط زخمی بشه پای شما گیر می شه خیلی برای من این قانون تعجب اور بود که یعنی چی یکی می آید تو خونت حتما باید بکشیش اگر زخمی بشه اون از تو شکایت می کنه این شد که از خیر اسلحه گذشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، OverLord ، Iman-gta ، mavarfan ، ASALI ، امیر مهاجر ، msar
(2010-05-02 ساعت 10:00)laili نوشته:  من ترجیح میدم با اسلحه کشته بشم تا با چاقو شقه بشمSmileSmile

منم همین طور .آدم بی گناه خیلی گناه داره زجرکش شهWink.البته باید دعا کرد کسی هم که شلیک میکنه حرفه ای باشه درجا ادم رو بکشه هاBig Grin
(2010-05-02 ساعت 09:53)elli نوشته:  جالبه توي مقاله ايي مي خوندم كه ريشه علاقه امريكاييها به حمل اسلحه به زماني كه اولين مهاجرين از نقاط گوناگون جهان به ويژه اروپا وارد امريكا شدند بر مي گرده و مي گه كه چون اون زمان كنترل مركزي بر روي امنيت مردم وجود نداشت و كسي نبود كه نظم رو برقرار كنه مردم بايد براي حمايت از خانواده اشون اسلحه بر مي داشتند و اين ذهنيت هميشه با امريكاييها موندگار شده كه خودشون بايد از خودشون حمايت كنند.

دقیقا همینجوره.درصد قابل توجهی از مهاجران اصلی و قدیمی قاره امریکا بزهکاران اروپائی بودن که از ترس قانون از اروپا پا به فرار گذاشتن و در این قاره به جرم و جنایتهای خودشون ادامه دادن چون کنترل و سختگیری در امریکا خیلی از اروپا کمتر بود این افراد در امریکا احساس راحتی بیشتری کردن و مانع جدی هم برای برخورد باهاشون نبود به همین دلیل مردم کم کم برای دفاع از خودشون مجبور به تهیه اسلحه شدن
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، rasarasa ، OverLord ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
(2010-05-02 ساعت 10:00)laili نوشته:  من ترجیح میدم با اسلحه کشته بشم تا با چاقو شقه بشمSmileSmile

تازه چاقو که خوبه، وقتی اسلحه نیست بعضیا از اسید و زنجیر و قمه و گرز میخکوبی شده و پاره آجر استفاده می کنند Big Grin

راستی یکی دیگه از دلایلی که اینجا بعضیها اسلحه می خرند اینه که در بعضی از نقاط انواع حیوانات وحشی به راحتی وارد خونه میشن و آدم مجبوره از خودش دفاع کنه.

به هر حال من یکی اگر بخوام کسی را بکشم دیگه به این فکر نمی کنم اسلحه از کجا گیر بیارم، بالاخره یه جورایی راست و ریستش می کنم. به نظر من تنها مشکل این قانون آزاد بودن اسلحه اینه که آدم ممکنه تو یک موقعیتی یک دفعه دیوونه بشه و اسلحه بکشه و کسی را ناخواسته بکشه. اما دوستانی که هی نظر میدین... لطفا کمی تامل...
مجوز خرید و نگهداری اسلحه، با مجوز حمل اسلحه کاملا متفاوته. برای این که شما کلت بگذارید تو جیبتون و وسط خیابون راه برید، باید دلایل قانع کننده به پلیس نشون بدید و مجوز مخصوص دریافت کنید. شما حتی نمی تونید اسلحه پر را در داشبور ماشینتون نگهداری کنید. اما مثلا میتونید اسلحه خالی را به همراه خشاب و فشنگهاش (جداگانه) در صندوق عقب بگذارید که تازه در اون حالت هم اگر پلیس ببینه، باید دلایل قانع کننده ارائه بدین وگرنه 48 ساعت برای تحقیقات میرین آب خنک میل می فرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، R.F ، elli ، Hossein81 ، usa.lover ، sh-b ، rs232 ، megaholding ، rasarasa ، Ali Sepehr ، OverLord ، parmida.722 ، Cruz ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
(2010-05-02 ساعت 20:01)payam_prz نوشته:  .... به نظر من تنها مشکل این قانون آزاد بودن اسلحه اینه که آدم ممکنه تو یک موقعیتی یک دفعه دیوونه بشه و اسلحه بکشه و کسی را ناخواسته بکشه. اما دوستانی که هی نظر میدین... لطفا کمی تامل...

درسته. خیلی وقت ها به خاطر یه موضوع کوچیک تو دعوا, تصادف و یا ... فرد کنترلش رو از دست میده و دنبال وسیله ای میگرده که طرف مقابل رو از پا در بیاره و بهش آسیب برسونه و مثلا به خیال خودش حقش رو از طرف بگیره,(مثلا تو ایرانش راننده ماشینِ قفل فرمون رو برمیداره و میپره پایین! یا یه سری از جوانان پیکان جوانانی قمه و ... تو ماشیناشون هست واسه دفاع تو همچین مواقعی!!)Tongue
خوب وقتی اون شخص یه اسلحه تو جیبش باشه امکان اینکه ازش استفاده کنه خیلی زیاد میشه. خیلی وقت ها, خیلی افراد تو عصبانیت مغزشون کاملا از کار میفته و کاری که نباید بکنن رو میکنند.

(2010-05-02 ساعت 20:01)payam_prz نوشته:  مجوز خرید و نگهداری اسلحه، با مجوز حمل اسلحه کاملا متفاوته. برای این که شما کلت بگذارید تو جیبتون و وسط خیابون راه برید، باید دلایل قانع کننده به پلیس نشون بدید و مجوز مخصوص دریافت کنید. شما حتی نمی تونید اسلحه پر را در داشبور ماشینتون نگهداری کنید. اما مثلا میتونید اسلحه خالی را به همراه خشاب و فشنگهاش (جداگانه) در صندوق عقب بگذارید که تازه در اون حالت هم اگر پلیس ببینه، باید دلایل قانع کننده ارائه بدین وگرنه 48 ساعت برای تحقیقات میرین آب خنک میل می فرمایید.

خدا عمرت بده پیام جان, از نگرانیم کم کردی!!Wink
آقا ما کلت نخواستیم, اصلا من که نمی دونم اسلحه رو کدوم وری باید دست گرفت!!Tongue ,اما همش نگران کلت تو جیب بقیه بودم!SadBig Grin

آرش جان پست شمام بسیار دلگرم کننده بود و در کم کردن نگرانی من موثر!Big GrinTongue
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: elli ، sh-b ، laili ، rs232 ، Ali Sepehr ، OverLord ، payam_prz ، kianoush ، Cruz ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar ، bozorg
(2010-05-02 ساعت 22:37)R.F نوشته:  
(2010-05-02 ساعت 20:01)payam_prz نوشته:  .... به نظر من تنها مشکل این قانون آزاد بودن اسلحه اینه که آدم ممکنه تو یک موقعیتی یک دفعه دیوونه بشه و اسلحه بکشه و کسی را ناخواسته بکشه. اما دوستانی که هی نظر میدین... لطفا کمی تامل...

درسته. خیلی وقت ها به خاطر یه موضوع کوچیک تو دعوا, تصادف و یا ... فرد کنترلش رو از دست میده و دنبال وسیله ای میگرده که طرف مقابل رو از پا در بیاره و بهش آسیب برسونه و مثلا به خیال خودش حقش رو از طرف بگیره,(مثلا تو ایرانش راننده ماشینِ قفل فرمون رو برمیداره و میپره پایین! یا یه سری از جوانان پیکان جوانانی قمه و ... تو ماشیناشون هست واسه دفاع تو همچین مواقعی!!)Tongue
خوب وقتی اون شخص یه اسلحه تو جیبش باشه امکان اینکه ازش استفاده کنه خیلی زیاد میشه. خیلی وقت ها, خیلی افراد تو عصبانیت مغزشون کاملا از کار میفته و کاری که نباید بکنن رو میکنند.

(2010-05-02 ساعت 20:01)payam_prz نوشته:  مجوز خرید و نگهداری اسلحه، با مجوز حمل اسلحه کاملا متفاوته. برای این که شما کلت بگذارید تو جیبتون و وسط خیابون راه برید، باید دلایل قانع کننده به پلیس نشون بدید و مجوز مخصوص دریافت کنید. شما حتی نمی تونید اسلحه پر را در داشبور ماشینتون نگهداری کنید. اما مثلا میتونید اسلحه خالی را به همراه خشاب و فشنگهاش (جداگانه) در صندوق عقب بگذارید که تازه در اون حالت هم اگر پلیس ببینه، باید دلایل قانع کننده ارائه بدین وگرنه 48 ساعت برای تحقیقات میرین آب خنک میل می فرمایید.

خدا عمرت بده پیام جان, از نگرانیم کم کردی!!Wink
آقا ما کلت نخواستیم, اصلا من که نمی دونم اسلحه رو کدوم وری باید دست گرفت!!Tongue ,اما همش نگران کلت تو جیب بقیه بودم!SadBig Grin

آرش جان پست شمام بسیار دلگرم کننده بود و در کم کردن نگرانی من موثر!Big GrinTongue

رزا جون منم مثله شما خيالم راحت شدBig Grin همه اش تقصيره اين فيلم هاي آمريكايي ديگه ..من فكر مي كنم تا پامو بذارم آمريكا اول از همه گير يه تك تيرانداز مي افتم بعدش تو بانك گروگانم مي گيرند. بعد يه قاتل زنجيره ايي پيدا مي شه كه از پوست زنها لباس مي دوزه. تفريح هم بخوام برم ماشينم توي شهر متروكه مثله The hills have eyes خراب مي شه. WinkTongue
.
“Success comes in cans; failure in can'ts
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، sh-b ، laili ، kianoush ، rs232 ، ساشا ، OverLord ، payam_prz ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
(2010-05-02 ساعت 22:48)elli نوشته:  رزا جون منم مثله شما خيالم راحت شدBig Grin همه اش تقصيره اين فيلم هاي آمريكايي ديگه ..من فكر مي كنم تا پامو بذارم آمريكا اول از همه گير يه تك تيرانداز مي افتم بعدش تو بانك گروگانم مي گيرند. بعد يه قاتل زنجيره ايي پيدا مي شه كه از پوست زنها لباس مي دوزه. تفريح هم بخوام برم ماشينم توي شهر متروكه مثله The hills have eyes خراب مي شه. WinkTongue
.
در ادامش:
ماشینت که خراب شد یهو یه گروه از این پسر سیاه پوست هایی که خیلی هیکلشون گنده است و خطرناکن با اسلحه دوره ات میکنن و همه پول هاتو می دزدن و میرن میبینن ماشینتم مشکلی نداشته پس سوار ماشینت میشن و یه تیر هم تو سرت خالی میکنن و تو آخرین چیزی که میشنوی صدای ویژژژژژژژژژ ماشینته... و ... بعد یهو از خواب میپری و می بینی تو تختتی و اون ویژژژژژژژژژز هم ماله یه ماشینی تو خیابون بده!!!Big GrinWink
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: elli ، hvm ، sh-b ، laili ، rs232 ، ساشا ، Ali Sepehr ، OverLord ، Cruz ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
امروز عصر در یکی از شلوغ ترین فروشگاههای لوس آنجلس ( target ) و در یک محله تقریبا امن شهر یک زن با چاقو به مردم حمله کرد و 4 نفر را زخمی کرد!! یکی شون هم یک مادر بوده که از بچه اش محافظت کرده که آن فرد مهاجم به گردن آن خانم زده بوده. ما دیشب در آن فروشگاه بودیم و خرید کردیم.......... خدا بهمون رحم کرد!!!! ............................ حتی تصورش هم سخته که آدم بخاطر امنیت و آرامش این همه راه را از مملکت خودش بیاد و این همه سختی بکشه و آنوقت این صحنه ها را ببیند!!!!...........
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، honareirani ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar ، bozorg
بزنم به تخته (شما هم بزنین!) ما تو شهرمون از این خشانت ها نداریم! تازه پارسال یه خلبان (اهل شهر ما) به خاطر اینکه موفق شده بوده در شرایط اضطراری (پوکیدن موتورها) هواپیما رو روی آب خلیج سان فرانسیسکو بشونه بهش جایزه دادن... (اینو میگن پز دادن! نیومده یارو شد همشهریه ما!!!)Tongue
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، kianoush ، honareirani ، laili ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
(2010-05-04 ساعت 08:55)nicole.gemini نوشته:  امروز عصر در یکی از شلوغ ترین فروشگاههای لوس آنجلس ( target ) و در یک محله تقریبا امن شهر یک زن با چاقو به مردم حمله کرد و 4 نفر را زخمی کرد!! یکی شون هم یک مادر بوده که از بچه اش محافظت کرده که آن فرد مهاجم به گردن آن خانم زده بوده. ما دیشب در آن فروشگاه بودیم و خرید کردیم.......... خدا بهمون رحم کرد!!!! ............................ حتی تصورش هم سخته که آدم بخاطر امنیت و آرامش این همه راه را از مملکت خودش بیاد و این همه سختی بکشه و آنوقت این صحنه ها را ببیند!!!!...........

نیکول عزیز و بقیه دوستان. برای اینکه از این فکر جرم و جنایت بیش از حد در آمریکا بیایید بیرون و حسرت ایران عزیز را بخورید، نگاهی به این لینک بیاندازید:
http://www.havades.ir/
پاسخ
(2010-05-07 ساعت 03:20)Monica نوشته:  بزنم به تخته (شما هم بزنین!) ما تو شهرمون از این خشانت ها نداریم! تازه پارسال یه خلبان (اهل شهر ما) به خاطر اینکه موفق شده بوده در شرایط اضطراری (پوکیدن موتورها) هواپیما رو روی آب خلیج سان فرانسیسکو بشونه بهش جایزه دادن... (اینو میگن پز دادن! نیومده یارو شد همشهریه ما!!!)Tongue

اُه اُه !!!!
پس اون کلیپی که من دیده بودم مربوط به سن فرانسیسکوئه!!!!
خیلی جالبه!!!
واقعا جذابه! دست اون خلبان رو باید بوسید! واقعا ماهر و زبر دست!
مونیکا خانم شما خودت اون کلیپ رو دیدی چه قدر باحاله؟
از بچه ها هر کی دوست داره ببینه پیام خصوصی بده فایل رو براش ایمیل کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
(2010-05-07 ساعت 03:20)Monica نوشته:  بزنم به تخته (شما هم بزنین!) ما تو شهرمون از این خشانت ها نداریم! تازه پارسال یه خلبان (اهل شهر ما) به خاطر اینکه موفق شده بوده در شرایط اضطراری (پوکیدن موتورها) هواپیما رو روی آب خلیج سان فرانسیسکو بشونه بهش جایزه دادن... (اینو میگن پز دادن! نیومده یارو شد همشهریه ما!!!)Tongue

حالا که دارید میزنید به تخته زحمت بکشید یه بار دیگه هم بزنید لطفا Smile
ما هم توی شهرمون این خبرها نیست....من ترسو که توی ایران تا وارد خونه میشدم در رو پشت سرم چهار قفله میکردم و شبها هم حفاظ رو میبستم (تازه توی آپارتمان) اینجا با وجود نرده های یک متری حیاط که آقای دزد و قاتل فقط باید زحمت یه پرش کوچولو به خودشون بدند تا در عرض یک ثانیه روبروی من قرار بگیرند ....همیشه در حیاط باز ....در گاراژ باز......در ورودی خونه باز............واقعا چرا من اینقدر نترس شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر خدائی نکرده چند روزی من نبودم بدونید اطمینان زیادی کار دستم داده......
یه فاتحه ای هم نثار روح پر فتوحم کنید Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، R.F ، Monica ، hvm ، kianoush ، sh-b ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
من مطمئنم تو از پسشون بر میای! Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، honareirani ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان