کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میزان جنایت در آمریکا
امیر گرامی ممنون از اطلاعاتی که می دی. راستش من تعجب کردم که چطور ممکنه آمار جنایت در شیکاگو اینقدر پایین باشه در حالی که من که گاه گاهی اخبار گوش می کنم هر بار می شنوم یک یا چند نفر کشته شده اند ولی پیش خودم گفتم که آماره دیگه شاید آمریکا هم در آمار خلاف پنهانکاری می کنه. که با این اصلاح شما رفتم و جستجو کردم و آمار قتل در شیکاگو را ببینید:
http://articles.chicagotribune.com/2011-...me-numbers
431 قتل برای سال 2012 که شیکاگو تریبیون گزارش کرده اولش ترسناک به نظر می رسه ولی نسبت مجرمین و قربانیان را که از یک وبلاگ درآوردم هم در زیر ببینید:
CHICAGO MURDER VICTIMS AND OFFENDERS BY RACE
January - June 2011 TOTAL MURDERS= 185

VICTIMS- BLACK= 74.6%
OFFENDERS- BLACK= 61.1%
VICTIMS- HISPANIC= 19.5%
OFFENDERS- HISPANIC= 35.2%
VICTIMS- WHITE= 4.3
OFFENDERS- WHITE= 3.7%

درصد ناچیز 4.3 از قربانیان که سفید هستند و ایرانیان هم اکثرا در این نژاد هستند، برابر است با تقریبا 19 نفر سفید که در سال 2011 کشته شده اند.

خبر خیلی خوب اینه که آمار ایرانیان در بین قربانیان خیلی کمتر از آمار کشته شدگان سایر سفیدهاست و دلیل آن هم اینه که بیشتر مهاجرین ایرانی متعلق به دههای قبل از جنگ و ثروتمند و باسواد هستند. که معمولا این گروه از ایرانیان رفتار مناسب تری دارند و خبر بد اینکه مهاجرین جدید ایرانی بدلیل اختلاف فرهنگی زیادی که با جامعه آمریکا پیدا کرده اند در معرض مشکلات و خطرات بیشتری هستند. و دلیل این اختلاف هم به ترتیب جنگ هشت ساله، مشکلات اقتصادی و دور شدن ایران از جامعه جهانی بوده است.
نتیجه کلی این است که این درصد خطری که گریبان ما را ممکن است بگیرد واقعا ناچیز است.
پاسخ
خیلی آمار جالبی بود! ممنون کاوشگر عزیز. از ته دل یک نفس راحت کشیدم خداییش. فکر نمیکردم دیگه اینقدر اختلاف باشه بین سفیدا و خطرناکا Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، hamedhamed ، mehdiii ، مهتاب - 2251 ، zina s ، lighter
(2012-07-21 ساعت 02:15)امیر مهاجر نوشته:  خیلی آمار جالبی بود! ممنون کاوشگر عزیز. از ته دل یک نفس راحت کشیدم خداییش. فکر نمیکردم دیگه اینقدر اختلاف باشه بین سفیدا و خطرناکا Big Grin

یک موضوع هم که خیلی وقت بود می خواستم مطرح کنم درباره سیاه پوستان بود که الان یک اشاره مختصری می کنم.
همانطوری که آمار جرم و جنایت بین سفید و سیاه و خیلی متفاوته، همینطور بین خود سیاهان هم تفاوت زیاده. اینطور نیست که دوستان جدید با دیدن هر سیاه پوست دچار ترس بشن. بیشتر سیاهانی که جدیدا به آمریکا مهاجرت می کنند بسیار با ادب متمدن و باهوش هستن. و اگر اسم سیاهان هم بد در رفته به خاطر یک نژاد خاص است که من در اینجا اسم نمی برم چون از عنوانش مطمئن نیستم. دوستان جدید نگران این موضوع نباشند چون به سادگی و با چند روش می شه از این خلافکارها دور بود.
اول از اینکه قیافه خلاف کارهای سیاه به قول خودمان خیلی تابلو هستش، دوم اینکه در محله های خاصی زندگی می کنند که حتی نیاز به شناسایی نداره چون با دیدن اون مناطق به سرعت قابل تشخیص هستند. و سوم اینکه معمولا خطر در ارتباط خلاف با این گروه نهفته است. شناسایی گروههای هیسپانیک و سفید که خلافکارهایشان برای مهاجرین جدید ساده نیست هم اگر دوستان دنبال خلاف نباشند به تله آنها نخواهند افتاد.

در مورد جرمهای سبک هم که اینجا مثل کشورمان نیست که اگر چیزی از شما دزدیدند زندگیتان به هم بخورد. (فقط ماههای اول خیلی مواظب همه چیز باشید. بعدش بیخیال همه چیز)

گمان کنم بهتره یکی از مدیران گرامی زحمت بکشه یک تاپیک در این مورد درست کرده و مطالب راجع به جرم و جنایت را منتقل کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedhamed ، امیر مهاجر ، ابی22 ، schaghayegh ، mehdiii ، zina s ، rs232 ، el333 ، lighter
کاوشگر عزیز البته این جنایت ها هم گاهی اوقات معلوم نیست سره چی اتفاق میوفته !!

مثلا همین داستان تیراندازی توی سینما هنگام نمایش فیلم بتمن!
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، امیر مهاجر ، lighter
(2012-07-24 ساعت 02:09)wushu kung fu نوشته:  کاوشگر عزیز البته این جنایت ها هم گاهی اوقات معلوم نیست سره چی اتفاق میوفته !!

مثلا همین داستان تیراندازی توی سینما هنگام نمایش فیلم بتمن!
شاید حدود یکسال طول بکشه تا زوایای پنهان انگیزه این طرف آشکار بشه من که گمان کنم این شخص به تقلید احمقانه از تروریست نروژی اینکار را کرده باشه. (نه به تبعیت آگاهانه)
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
من همش خدا خدا کردم یهو یارو ایرونی در نیاد ! قیافش میخورد البته اسم و رسمش نه . ولی اون تله های انفجاری اخرش بود ! یک دانشجوی دکترا که از فرط هوش به سرش زده. فکر کنم این محتمل ترین گزینه باشه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، wushu kung fu ، kavoshgarnet ، lighter
در مورد این جنایت ها باید بگم آمریکا رتبه یک رو داره یعنی چی ؟؟؟

یعنی کلا آمریکایی های نسبت به مردم اروپا و آسیا جو گیر تر هستن و معلوم نیست واقعا سره چی این اتقاقه افتاد من گمان نمیکنم طرف به تقلید از اون یارو کرده باشه بلکه من فکر میکنم که فیلم بتمن نولان مخصوصا شخصیت جوکر توی فیلم انگیزه بخش اون بوده کسای که اهل سینما هستن میدونن که جوکری که کریستوفر نولان توی سری های بتمنش خلق کرد واقعا همون شخصیت جوکر واقعی هست ! البته بگم که من خودم چند وقت پیش توی یوتیوب یه ویدیو ی دیدم که یه نفر توی لس آنجلس تفنگ دستش گرفته بودو همینطور شلیک میکرد که پلیس خیلی سری وارد شد و طرف رو کشت !

من به شخصا خودم نمیتونم امنیت آمریکا رو خیلی قابل اعتماد بدونم البته این میتونه فقط در سطح نظر من باشه چون تجربه ی زندگی در آمریکا رو نداشتم دوستانی که داشتن بهتر میدونن تجربه من در سطح اخبار بوده

این موضوع امنیت رو من خیلی جدی میگیرم و داشتم یه سرچ در باره جرم توی لس آنجلس میکردم دیدم که واقعا بالاس
http://www.neighborhoodscout.com/ca/los-angeles/crime/

البته خوبه بدونید که در سال 1990 لس آنجلس یکی از خطرناک ترین شهر های آمریکا بوده که این مهاجرنشین شدنش خیلی به امن کردنش کمک کرده !

یه نگاهی هم به این لینک کنید جرم و جنایت توی بهترین شهر آمریکاس

یعنی بورلی هیلز

http://www.neighborhoodscout.com/ca/beve...lls/crime/

البته من با دوستان آمریکاییم که توی کالیفورنیا هستن صحبت کردم اکثرشون گفتن اگه وارد منطقه های خلاف نشی امنیت خوبی برقرار هست
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kavoshgarnet ، soheilbadami ، lighter
این آقا وقتی که رفته داخل سینما اسلحه داشته پس معلوم می شه که قبل از ورود به سینما برنامه ریزی کرده بوده نه اینکه با دیدن فیلم جوگیر شده باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، امیر مهاجر ، frozen mind
شاید قبلا یک بار فیلمو دیده بوده! Smile
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، wushu kung fu ، kavoshgarnet ، Omidooo
ولی یکی از بهترین قوانینی که به نظر من اینجا هست همین ازادی نگهداری اسلحه و دفاع از خود هست با تمام ایرادات اینچنینی که ممکنه بهش وارد بشه. (البته من جرات کشتن مورچه رو هم ندارم ها ! این مسئله به کنار). یعنی خیلی بندرت اتفاق میوفته که کسی بره بالا سر کسی توی خونش برای دزدی و اینا مخصوصا که طرف ادم معمولی باشه چون اون طرف این ریسک رو نمیکنه که شما اسلحه خونت نداری یعنی برای اون هم یکسر قضیه مرگ هست !
تازه تو ایالتهای جنوبی مثلا مثل این تکزاس قانون تیر خلاص هم هست ! یعنی نه تنها میتونی متجاوز رو بزنی بلکه میتونی تیر خلاص هم بزنی که یهو مثل فیلما دوباره پا نشه راه بیوقته !
من روزهای اول این اخطار رو پشت در یک مغازه طلا فروشی دیدم و جا خوردم و بعد فکر کردم شوخیه. بعد فهمیدم کاملا هم جدی نوشته !
Trespassers will be shot
Survivals will be shot to death
جنبه دیگر نگهداری ازاد اسلحه هم خیلی مهم و جالبه که اینجا نمیشه گفت !
اصولا دمو ک راسی توی امریکا یک عیب بزرگ فقط داره اونم عدم اجازه به یک امریکایی برای سفر به کوباست چیزی که به شخصه هیچوقت نمیدونستم و حتی تصورش برام مشکل بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، frozen mind ، wushu kung fu ، seravin ، kavoshgarnet ، Omidooo ، el333
(2012-07-25 ساعت 10:49)soheilbadami نوشته:  توی امریکا یک عیب بزرگ فقط داره اونم عدم اجازه به یک امریکایی برای سفر به کوباست چیزی که به شخصه هیچوقت نمیدونستم و حتی تصورش برام مشکل بود.

فقط کوبا نمیشه رفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، امیر مهاجر ، soheilbadami
(2012-07-25 ساعت 12:18)masih sh نوشته:  
(2012-07-25 ساعت 10:49)soheilbadami نوشته:  توی امریکا یک عیب بزرگ فقط داره اونم عدم اجازه به یک امریکایی برای سفر به کوباست چیزی که به شخصه هیچوقت نمیدونستم و حتی تصورش برام مشکل بود.

فقط کوبا نمیشه رفت؟

نه دوست من از ١٩٣ كشور فقط ١٦٩ كشور بدون ويزا يا ويزا درهنگام ورود هستند ! ، بقيه نياز به ويزا دارند
.
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_requ...#section_9
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، rs232 ، امیر مهاجر ، Omidooo
(2012-07-25 ساعت 15:56)maka2 نوشته:  

فقط کوبا نمیشه رفت؟

نه دوست من از ١٩٣ كشور فقط ١٦٩ كشور بدون ويزا يا ويزا درهنگام ورود هستند ! ، بقيه نياز به ويزا دارند
.
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_requ...#section_9
البته بیشتر آن کشورهایی که مثل کوبا نمی شود با پاسپورت امریکایی رفت می شود با پاسپورت ایرانی رفت. بنابراین ما اگر سیتیزن امریکا شویم تقریبا هر کشوری می توانیم برویم!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، امیر مهاجر ، Omidooo ، سارا کوچولو ، el333
با پاسپورت ايران ٣٤ كشور كه عمدتا افريقايي وامريكاي لاتين هستند ميشه رفتSmile

[عکس: 800px-Iranian_Passport_Visa-free_Travel.png]
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، masih sh ، امیر مهاجر ، kavoshgarnet ، Omidooo ، shani ، el333

فقط کوبا نمیشه رفت؟
درسته. یک امریکایی مجاز به سفر به کوبا نیست نه اینکه کوبا ویزا نده اون مسئله دیگه ای هست. اصل قضیه اینه که دولت امریکا اینو ممنوع کرده نه تنها برای سیتیزن بلکه تمام رزیدنتهای قانونی. اگر مشخص بشه که شما با پاسپورت دوم خود مسافرت کردید (ازطریق کشور ثالث ) هم برای شما دردسر خواهد بود. اطلاعات بیشتر در سایت وزارت خارجه هست. میتونید در صفحه اصلی کلمه کوبا رو سرچ کنین و توضیح کاملی داره.

پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، Omidooo ، frozen mind ، masih sh ، امیر مهاجر ، wushu kung fu ، rs232 ، el333

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان