کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2013-04-18 ساعت 07:49)j1970 نوشته:  [quote='amir2013' pid='310053' dateline='1366188900']
سلام و درود به همه گی
بچه هایی که تو لس انجلس هستن، میشه بگن که اونجا هزینه کلاس زبان رفتن چقدر میشه؟ من یک ماه دیگه دارم میام اونجا و اینجا فرصت نکردم زبانم رو خوب کنم Sad
شما میتونی تو بعضی کالج‌ها مجانی بگذرونی (یعنی دولت وام بلاعوض میده که این وام رو خود کالج درخواست میکنه و شما کاری انجام نمیدی) این کلاسهای زبان اسمش ESL اِ،
اومدی، اینجا تماس بگیر http://www.laort.edu/ فارسی هم میتونی صحبت کنی. تفتهود دوست عزیز
شما این کلاسهای زبان انگلیسی را رفته اید؟
از نظر کیفیت اموزشی و دانش اموزان چه طور هست منظورم اینه که من دارم میرم اکیو پ.... ولی همه مکزیکی و مهاجر که بازده خوبی نداشته.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2013 ، b_argi ، ابی هانی ، behfaza
(2013-04-21 ساعت 01:01)نخجیر نوشته:  
(2013-04-18 ساعت 07:49)j1970 نوشته:  [quote='amir2013' pid='310053' dateline='1366188900']
سلام و درود به همه گی
بچه هایی که تو لس انجلس هستن، میشه بگن که اونجا هزینه کلاس زبان رفتن چقدر میشه؟ من یک ماه دیگه دارم میام اونجا و اینجا فرصت نکردم زبانم رو خوب کنم Sad
شما میتونی تو بعضی کالج‌ها مجانی بگذرونی (یعنی دولت وام بلاعوض میده که این وام رو خود کالج درخواست میکنه و شما کاری انجام نمیدی) این کلاسهای زبان اسمش ESL اِ،
اومدی، اینجا تماس بگیر http://www.laort.edu/ فارسی هم میتونی صحبت کنی. تفتهود دوست عزیز
شما این کلاسهای زبان انگلیسی را رفته اید؟
از نظر کیفیت اموزشی و دانش اموزان چه طور هست منظورم اینه که من دارم میرم اکیو پ.... ولی همه مکزیکی و مهاجر که بازده خوبی نداشته.
خانم من رفت ولی کمتر از یه هفته بعدش کلاسشو عوض کرد و رفت مدیکال اسیستنت خوند که هم زبانش بهتر شد هم یه مدرک گرفته که میتونه کار کنه.
بهر حال تو لس‌آنجلس و اینطرفا هر جا بری مکزیکی هست، مکزیکی نباشه کره‌ای و ایرانی و چینی و ... هست که واسه یادگیری زبان دوم اومدن با لهجه‌های مختلف.
به نظر من هر جا که میری بهتره دورو ور ایرانیا نگردی و یا اگه باهاشون بودی حواست باشه فارسی حرف نزنی (که عملا عملی نیست) و بودن آدما از ملیت‌ها مختلف بد نیست چون با لحجه‌های مختلف آشنا میشی.
امیدوارم دنبال کلاس زبانی نگردی که همشون انگلیسی زبان باشن!
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: نخجیر ، ali234 ، itsmasoud ، Saiban ، sadeghi897 ، bayat_r ، nora ، usa lover ، Sepasttian ، b_argi ، r_ent ، lonelyman ، amir0_0amir ، kouroshd ، we are one ، behfaza
(2013-04-20 ساعت 23:12)maryam218 نوشته:  با سلام

درباره شهر san pedro درلس آنجلس ،اینکه ازنظرشهریت وزندگی درآنجا بخاطرنزدیگی به بندرلس آنجلس

وبطورکل یک اطلاعات کلی اگردوستان محبت بفرمایند ممنون می شوم

این شهر، بندر لوس آنجلس بحساب میاد. چون کشتی های زیادی از هر جای دنیا میایند و آنجا پهلو میگیرند بهمین خاطر شهر صنعتی و بندری لوس آنجلس است. کارخانه های زیادی هم داره. خیلی اسپانیش مثل بقیه جاهای کالیفرنیا داره و شاید هم در این شهر بیشتر.. بخاطر کارخانه ها و احتیاج به نیروی کار. اجاره خونه در این شهر نسبت به لوس آنجلس خیلی پایین تر است. جایی دیدنی نداره بجز همون بندرش که یک پل هوایی هم داره که جاهای مختلف بندر صنعتی اش را بهم متصل میکنه... از نظر اینکه شما بخواهید آنجا زندگی کنید و محل کارتان در لوس انجلس باشه و بخواهید این مسیر را بروید و بیایید، بنظر من بصرفه نیست چون تقریبا به لوس انجلس دوره. مخصوصا با این وضعیت قیمت بنزین اصلا صرف نمیکنه... شما میتونید شهرهای نزدیک تری را با همین حدود اجاره نزدیکتر به لوس انجلس پیدا کنید.....
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، bayat_r ، nora ، usa lover ، hediiyeh ، masih sh ، maryam218 ، Sepasttian ، b_argi ، kouroshd ، exxedus ، we are one
دوستان تحصیل در دبیرستان در امریکا مجانیه؟ کسی دبیرستان خوب در منطقه اورنج می شناسه که دولتی هم باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lonelyman
(2013-04-27 ساعت 12:56)StarIR نوشته:  دوستان تحصیل در دبیرستان در آمریکا مجانیه؟ کسی دبیرستان خوب در منطقه اورنج می شناسه که دولتی هم باشه؟

دوست عزیز لطفا سوالتون رو به این تاپیک منتقل کنید .

http://mohajersara.com/thread-1901-page-...A%A9%D8%A7
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، sadeghi897 ، ParsTrader ، Saeedv13 ، bayat_r ، b_argi ، lonelyman
(2013-04-27 ساعت 13:05)laili نوشته:  
(2013-04-27 ساعت 12:56)StarIR نوشته:  دوستان تحصیل در دبیرستان در آمریکا مجانیه؟ کسی دبیرستان خوب در منطقه اورنج می شناسه که دولتی هم باشه؟

دوست عزیز لطفا سوالتون رو به این تاپیک منتقل کنید .

http://mohajersara.com/thread-1901-page-...A%A9%D8%A7

تمام پست ها رو تو همون سایت رفتم و خوندم اما جواب سوالم رو پیدا نکردم! بیشتر در مورد دانشگاه نوشتن نه دبیرستان
پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi ، behfaza
(2013-04-29 ساعت 08:34)StarIR نوشته:  تمام پست ها رو تو همون سایت رفتم و خوندم اما جواب سوالم رو پیدا نکردم! بیشتر در مورد دانشگاه نوشتن نه دبیرستان

من نگفتم جواب سوال شما اونجاست ..گفتم سوالتون رو اونجا مطرح کنید تا اگه کسی میدونه بهتون جواب بده .و تاپیکها از موضوع اصلی خودشون خارج نشن .
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، Saeedv13 ، bayat_r ، b_argi ، ابی هانی ، lonelyman ، kouroshd ، behfaza
دوستان چند راهنمایی لازم داشتم چون اولین پست های این تاپیک مال 3 سال پیش هست میخواستم بدونم در حال حاضر حداقل شرایط برای زندگی چی هست ؟

خیلی از افراد از جمله خودم به خاطر افت شدید ریال در مقابل دلار تو این چند وقت شاید نتونیم به اون صورت با دست پر مهاجرت کنیم برای همین دنبال حداقل های باید باشیم و تو این 1 سالی که تا مهاجرت وقت داریم فکرامون و بکنیم و از قبل آماده باشیم .

تو این یکسال وقت داریم تو ایران کلاس های فشرده زبان و ... بریم تا مشکلی از بابت زبان نداشته باشیم فقط این وسط پیدا کردن کار مهمه که بهترین مهارت ها برای اینکه اونجا بیکار نمونی چیه ؟ احتمالا نمیشه دنبال کار دولتی بود پس باید دنبال کار های خدماتی و آزاد بود و بهتره با یه دید کامل راجبش تصمیم گرفت .

اینجور که دیدم به مقیاس ایران هزینه های خیلی زیاده مثلا یه اجرا خونه شاید برای فردی که خودش و همسرش آمریکا کار میکنه قابل درک باشه ولی به مقیاس ایرانیش فرض 1000 دلار برای کرایه یعنی ماهیانه 3.5 میلیون تومان که اگر هزینه های جانبی مثل برق آب و گاز و ... هم بش اضافه بشه خیلی بیش از این حرفا میشه ! هزینه خورد و خوراک و حمل نقل هم بماند !!!

سوالاتم رو به ترتیب میپرسم اگر جوابی براشون دارید ممنون میشم راهنمایی کنید .
( البته اینو بگم فردی اونجا هست که هم اسپانسری رو قبول کرده و گفته برای کار تو دفترش میتونم روش حساب کنم ولی با این حال نمیخوام دلم به این حرفا خوش باشه و میخوام فرض بر این باشه که کسی نیست )

1 - تو این یکسال چه حرفه ای بیشتر بدرد میخوره که تو ایران برای مهارت دنبالش باشیم ؟
2 - من حدودا روی 6 ماه بیکاری حساب کردم تو این 6 ماه چقدر باید داشته باشم که دوام بیارم ؟ ( فرض بر حداقل هزینه چه خورد و خوراک چه مسکن و ... یه جورایی با حداکثر صرفه جویی )
3 - اونجا حداقل درامد یه کار ساده ماهیانه چقدره ؟
4 - با داشتن یک کار ساده یه فرد مجرد میتونه بدون سختی هزینه های یک ماشین و اجاره یک سویت و خورد و خوراکش رو پرداخت کنه ؟
5 - اونجا از طریق اینترنت میشه به راحتی ایران درامد داشت ؟
6 - پیدا کردن هم خونه امکان پذیر هست ؟
7 - برای تردد داخل شهر میشه رو موتور سیکلت حساب کرد ؟
8 - جایی ندیدم که از ایرانی های ساکن اونجا تعریف کنن و توصیه کرده باشن ازشون کمک بگیری ولی میشه برای کار سراغ ایرانی هایی که اونجا دارای کسب و کاری هستن رفت و برای کار روشون حساب کرد ؟ یا باید کلا بیخیال این یه مورد شد ؟
9 - اگر دوباره قرار باشه به آمریکا مهاجرت کنید بجای کالیفرنیا کجا میرفتین ؟ ایالات شرقی با تراکم جمعیتی بیشتر موقعیت های کاری بهتری ندارن ؟
2014-8XXX ، ایروان ، کلیرینس ، پایان آرزو ...
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، r_ent ، lonelyman ، amir0_0amir ، exxedus ، kamix ، tiba ، we are one ، behfaza ، aminreza
(2013-04-16 ساعت 01:21)maryam218 نوشته:  با سلام
ممنون می شوم اگرراهنمایی نمایید ،اگرکسی می خواهد به عنوان راننده جرثقیل یا لیفتراک دربندرلس آنجلس مشغول به کارشود حول وحوش کدام محل بهتراست اسکان یابد. تشکر

اگر بندر بخواهید که سن پدرو یا لانگ بیچ
ولی اگر کسی آشنایی به این چیرها داشته باشه میتونه در فروشگاه هم استخدام بشه مثل والمارت و کاستکو و ..... آگهی هاشون رو میتونید در سایتهای کاریابی مثل کریربیلدر پیدا کنید..
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: parastoo500 ، lonelyman ، behfaza
سلام.من برنده 2014 هستم.خودم گفتاردرماني خوندم و ايران مشغولم.همسرم هم مهندس برقه و يه مدير موفقه.يك سالي هم هست كه داره فشرده زبان ميخونه.در حد آيلتس 6.5 هستش.منم همينطور.يه پسر 2 ساله هم دارم.حالا اين سوال رو دارم.ما هم بايد بيايم همبرگر سرخ كنيم؟ميدونم كار عار نيست.اما شان اجتمايي برام مهمه.البته بيشتر براي روحيه پسرم.يه موقع احساس بدي پيدا نكنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، rouzbehdarvishi ، bayat_r ، roeentan ، lonelyman
(2013-05-15 ساعت 15:11)lili939 نوشته:  سلام.من برنده 2014 هستم.خودم گفتاردرماني خوندم و ايران مشغولم.همسرم هم مهندس برقه و يه مدير موفقه.يك سالي هم هست كه داره فشرده زبان ميخونه.در حد آيلتس 6.5 هستش.منم همينطور.يه پسر 2 ساله هم دارم.حالا اين سوال رو دارم.ما هم بايد بيايم همبرگر سرخ كنيم؟ميدونم كار عار نيست.اما شان اجتمايي برام مهمه.البته بيشتر براي روحيه پسرم.يه موقع احساس بدي پيدا نكنه.

ببینید یه مدتی که بیکارید تا حالا هر کاری گیر بیارید توقع نداشته باشید دوست گرامی که از روز اول بتونید تو حرفه خودتون کار کنید شاید یک یا دو سال حتی زمان ببره به گونه ای برنامه ریزی نکنید که خدای نکرده زده بشید ولی من فکر میکنم اگر همن کار خیلی پایین هم گیر بیارید باز بهتر از شرایط فعلی خوااهد بود نگران نباشید با کمی صبر و تلاش خیلی چیزها سریعا جای خودشو پیدا می کنه
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، rouzbehdarvishi ، kasrafo ، bayat_r ، amir82 ، lonelyman ، exxedus ، copol
(2013-05-15 ساعت 15:11)lili939 نوشته:  سلام.من برنده 2014 هستم.خودم گفتاردرماني خوندم و ايران مشغولم.همسرم هم مهندس برقه و يه مدير موفقه.يك سالي هم هست كه داره فشرده زبان ميخونه.در حد آيلتس 6.5 هستش.منم همينطور.يه پسر 2 ساله هم دارم.حالا اين سوال رو دارم.ما هم بايد بيايم همبرگر سرخ كنيم؟ميدونم كار عار نيست.اما شان اجتمايي برام مهمه.البته بيشتر براي روحيه پسرم.يه موقع احساس بدي پيدا نكنه.
دوست خوب پسر شما وقتی روحیه اش عالی میشه که بزرگ بشه و ببینه که پدر مادر موفقی داره و داره تو بهترین کشور دنیا زندگی میکنه. الان تو سن دو سالگی که نمی دونه روحیه چیه؟Big Grin
و شما هم خدای ناکرده نمیخواهید که برای همیشه این شغل رو داشته باشید که....فقط برای شروع... و اصلاً هم این چیزا مهم نیست.....
شان اجتماعی وقتی از بین میره که همسر شما که مدیر موفقیه برای یه کار ساده مجبور باشه سرش رو پیش آدم بی لیاقتی که سوادش سیکله خم کنه تا کارش راه بیافته...پس به خاطر حفظ شان تون هر کاری پیش اومد انجام بدید....
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ

گفتار درمانی مخصوصا برای بچه ها اینجا جزو رشته های خیلی خوب و پولسازه .تمام مدارکتون و سوابق کاریتون رو ترجمه کنید و بیارید و اگه زبانتون خوب باشه با گذروندن چند واحد و قبول شدن مدرکتون میتونید کمتر از 6 ماه کار خوبی گیر بیارید .
پاسخ
(2013-05-15 ساعت 19:45)bayat_r نوشته:  
دوست خوب پسر شما وقتی روحیه اش عالی میشه که بزرگ بشه و ببینه که پدر مادر موفقی داره و داره تو بهترین کشور دنیا زندگی میکنه. الان تو سن دو سالگی که نمی دونه روحیه چیه؟Big Grin
و شما هم خدای ناکرده نمیخواهید که برای همیشه این شغل رو داشته باشید که....فقط برای شروع... و اصلاً هم این چیزا مهم نیست.....
شان اجتماعی وقتی از بین میره که همسر شما که مدیر موفقیه برای یه کار ساده مجبور باشه سرش رو پیش آدم بی لیاقتی که سوادش سیکله خم کنه تا کارش راه بیافته...پس به خاطر حفظ شان تون هر کاری پیش اومد انجام بدید....
سلام
از شما که با سواد هستید بعیده که جهان بینی تون اینطور باشه و تایید صحبت های bayat_r عزیز فکر آینده پسر گلتون باشید 90% یا بیشتر برندگان لاتاری از 0 شروع کردن (از نظر شغل) و بعد از مدتی از موقعیت موفق و عالی برخودار شدندWink
لطفا از این تریپ های کاذب برندارین و دنبال کارا تون باشید(که زود دیر می شه)Tongue
کیس: 2013AS4XXX ، رویت : 12 می- 4 نفر، مصاحبه: آنکارا 13 مارچ Tongue
وضعیت :کلیرنس بعد از71 روزTongue دریافت ویزا 07 June
ورود به آمریکا :2013 /28 / August
پاسخ
(2013-05-08 ساعت 02:15)Danial_4139 نوشته:  دوستان چند راهنمایی لازم داشتم چون اولین پست های این تاپیک مال 3 سال پیش هست میخواستم بدونم در حال حاضر حداقل شرایط برای زندگی چی هست ؟...

1 - تو این یکسال چه حرفه ای بیشتر بدرد میخوره که تو ایران برای مهارت دنبالش باشیم ؟
2 - من حدودا روی 6 ماه بیکاری حساب کردم تو این 6 ماه چقدر باید داشته باشم که دوام بیارم ؟ ( فرض بر حداقل هزینه چه خورد و خوراک چه مسکن و ... یه جورایی با حداکثر صرفه جویی )
3 - اونجا حداقل درامد یه کار ساده ماهیانه چقدره ؟
4 - با داشتن یک کار ساده یه فرد مجرد میتونه بدون سختی هزینه های یک ماشین و اجاره یک سویت و خورد و خوراکش رو پرداخت کنه ؟
5 - اونجا از طریق اینترنت میشه به راحتی ایران درامد داشت ؟
6 - پیدا کردن هم خونه امکان پذیر هست ؟
7 - برای تردد داخل شهر میشه رو موتور سیکلت حساب کرد ؟
8 - جایی ندیدم که از ایرانی های ساکن اونجا تعریف کنن و توصیه کرده باشن ازشون کمک بگیری ولی میشه برای کار سراغ ایرانی هایی که اونجا دارای کسب و کاری هستن رفت و برای کار روشون حساب کرد ؟ یا باید کلا بیخیال این یه مورد شد ؟
9 - اگر دوباره قرار باشه به آمریکا مهاجرت کنید بجای کالیفرنیا کجا میرفتین ؟ ایالات شرقی با تراکم جمعیتی بیشتر موقعیت های کاری بهتری ندارن ؟

سلام
اول از همه خواهش میکنم امضاتونو تکمیل کنین (از قسمت کنترل پنل)
دوم جواب سوالاتون با توجه به اطلاعات ناقض بنده:
1-بستگی داره زمینه کاری و یا درسی شما تو ایران چی بوده باشه یا حداقل علاقتون به سمت چه کارایی باشه! مثلا من حسابداری خوندم، خب، این 1 رشته بسیار خوب برای اونجا هستش اما باید رو زبانم حسابی کار کنم، اونجا هم که رفتم، ترجیحا 1 دوره کوتاه مدت برم مثلا!
2-هزینه زندگی برای 1 نفر مجرد حدود 1500 تا 2000 دلار در ماه هستش (با فرض اینکه اولش 1 ماشینم گرفته باشه و بیمه و بنزینم حساب کردم و همینطور 1 هم خونه هم داشته باشه!)
3-حداقل حقوق ساعتی حدودا 8 دلار میشه
4-بستگی داره؟! تا کار ساده چی باشه؟ درآمدش چقدر باشه؟؟ منظور شما از سختی، چی باشه؟؟ اما میتونم بگم اگه کار پیدا کنین و پس انداز کنین، میتونین ماشین بگیرین و ....
5-منظورتون چیه؟؟ فارکس؟؟
6-بــــــــَــــــــــــــــــــــــــله! Smile
7-اینو نمیدونم، اما باید بشه! اگه میگفتین دوچرخه، نمیدونستم اما موتور باید اکی باشه Smile
8-کلا رو کسی حساب نکنین، حتی اگه کمکتون کرد، خیلی قدردانی کنین و خوشحال باشین و خدا رو شکر کنین اما بهش تکیه نکنین که یهو ممکنه جاخالی بده!!!
9-مورد ندارد!!! Wink
اما فکر میکنم غرب بهتر باشه و قطعا جایی که جمعیتش بیشتره فرصت شغلی اش هم بیشتره، ضمن اینکه هوا و خیلی چیزای دیگه غربی ها بهتر از شرقی هاست!!
امیدوارم مفید باشه
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان