کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
سلام دوست عزیز
من 10 سال سابقه در تدوین برنامه های مستند دارم و تصویر برداری هم بلدم
و تمام ریزه ککاریهای ایجاد یک شبکه تلویزیونی و به فنی این کار هم کاملا واردم
به نظرت تو کدوم ایالت می تونم کار راحتر پیدا کنم
راستی یادم رفت بگم من برنده 2013 هستم
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2012-06-27 ساعت 22:19)taha_jam_co نوشته:  سلام دوست عزیز
من 10 سال سابقه در تدوین برنامه های مستند دارم و تصویر برداری هم بلدم
و تمام ریزه ککاریهای ایجاد یک شبکه تلویزیونی و به فنی این کار هم کاملا واردم
به نظرت تو کدوم ایالت می تونم کار راحتر پیدا کنم
راستی یادم رفت بگم من برنده 2013 هستم

لطفا پستتون و اینجا منتقل کنید اگه دوستان اطلاعاتی داشته باشن بهتون میگن .
http://mohajersara.com/thread-4231-page-25.html
پاسخ
تشکر کنندگان: payan ، SH1A2R3 ، pr.kia ، behfaza
(2012-03-24 ساعت 01:02)sunset نوشته:  با سلام مجدد
من الان 2 ماه اومدم لس آنجلس توی این دو ماه خیلی چیزا برام روشن شده که اگر از قبل میدونستم کل مسیر زندگیم عوض میشد. بگذریم. برای همین می خواستم راهنماییم کنید که بیشتر از این راه اشتباه نرم.
در به در دنبال یه کار توی رشته تحصیلیم می گردم اما پیدا نمیکنم با اینکه توی درخواستم مینوشتم با حداقل حقوق کار می کنم. حتی این آخریا می نویسم مجانی کار میکنم اما بازم کار پیدا نمیشه. رزومه کاملی دارم حتی Portfolio آماده کردم cover letter هم دارم. نمی دونم اشکال کار کجاست!! یکی میگفت برو مدرک LEED از USGBC بگیر. اما اونم سابقه کار توی زیر شاخه خودشو لازم داره!!! توی ایران هر لحظه که اراده میکردم میتونستم کار جدید انتخاب کنم و 4 تا شغل مختلف داشتم. ممکن دیگه توی شهر لس آنجلس شغل من کارایی نداره؟ یا کلا بخاطر وضع اقتصادی آمریکاست و هر جا برم وضع همینه؟
سلام دوست عزیز
راستش تجربه من نشون داده که همه جا مثل همه.البته باید اعتراف کنم که لس آنجلس موقعیت شغلی بیشتری داره . من 3ماه 3تا ایالت گشتم ( اریزونا-کارولینا-کالیفرنیا) و باید بگم که هیچ جا مثل لس آنجلس تنوع کاری و موقعیت شغلی ندیدم.مطمئنم اگر میتونستم کمی بیشتر بمونم حتما توی لس آنجلس کار پیدا میکردم.
اگر از من میشنوین هر کاری که میتونین انجام بدین دریغ نکنین.منظورم گارسونی یا هرکار دیگه است که بتونه هر چه زودتر شما رو وارد بازار کار کنه و براتون سابقه بشه.من کسی رو میشناسم که میخواست توی رشته کاری خودش استخدام بشه(استاد دانشگاه بود در ایران) و اصلا حاضر نبود کار دیگه ای انجام بده ولی دست آخر بعد از 1 سال خونه نشینی فهمید که اشتباه کرده.
پاسخ
اگه تو رشته خودت می خوای کار پیدا کنی باید حتما یه مقطع درس بخونی. برای درس هم اگه می خوای زیاد نپردازی باید یکسال بگذره تا رزیدنت ایالت بشی پس تو اون یکسال هر کاری شده انجام بده و زبان بخون..... کلاس های رایگان هست.بعد مدرک هم باید برای کار مرتبط 5 سال تجربه داشته باشی..! پس تو اون یکسال و زمان تحصیل برا لیسانس باید کارت هر چی هست مرتبط باشه...حالا یا volounteer یا internship ...در کل برای یه لیسانسه یعنی 3 تا 3.5 سال هیچی... هیچی که البته آخرش خوبه..... راستی برای دانشگاه هم اینجوری نیست هرجا بخوای بری باید 10 جا اپلای کنی و مدارک و رکامندو ..بدی ..مثلا دانشگاه ucla یا usc از هر 10 نفر اپلای 2 نفر رو میگیرن ، البته دانشگاه فقط مورد تایید باشه کافیه حالا اسم و رسم نداشته باشه مهم نیست .... که باز همه اینا رو باید در نظر بگیری تو آمریکا مردم خیلی پیر هم کار میکنن مثل اروپا نیست که جوان ها کار کنن مالیات بدن دولت به بازنشسته ها برسه..بخاطر همین هم جمعیت جوانشون داره همینجوری کم میشه .
ولی اگه میای آمریکا باید کار کرد مثل ایران هم نیست که یه اتفاقی بیافته یه شبه و یه ساله پولدار شی ، یه ساعت کار نکنی به قول معروف جا میمونی.
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، nora ، Shezem ، el333 ، wushu kung fu ، sayeh_m ، sasbk ، Amir.80 ، bayat_r ، rouzbehdarvishi ، Lemony ، amir0_0amir ، kouroshd ، shekari ، we are one ، behfaza ، copol
کسی در مورد گست هاوس اطلاعاتی داره توی لس آنجلس ؟
توی سایت هفته بازار دیدم نوشته ولی مثلا نوشته به یک خانوم کار مند یا فلان ...
یعنی به یک خانواده سه نفره که بچه 2 ساله دارند گست هاوس نمی دن ؟ اگه میدن شرایطش دقیقا چی هست ...به نظرم قیمتش مناسب تر در میاد ...

هر کس هر توضیحی داره ممنون میشم بیاد بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، sadeghi897 ، behfaza
(2012-11-30 ساعت 02:00)princesess نوشته:  کسی در مورد گست هاوس اطلاعاتی داره توی لس آنجلس ؟
...

با سلام
نمیدونم منظور از گست هاس رو می دونید یا خیر ؟ با عرض معذرت فرض میکنم نمیدونید!! در اینجا برخی از خانه های ویلائی یه چیزی شبیه سوئیت کنارشون دارن که برخی کاملأ مستقل هستند و برخی ممکنه به خانه اصلی چسبیده باشن و حتی دری بین آنها وجود داشته باشه .
با این توضیح مختصر مشخص شد که صاحب خانه خودش هم در همان محل ساکنه به همین خاطر ترجیح میده تعداد افراد کمتر و ترجیحأ کارمند که در طول روز خونه نباشه ، در گست هاسش ساکن بشن . ضمنأ اینجا در مورد اجاره خونه در اغلب موارد تعداد ساکنین اهمیت داره به عنوان مثال به خانواده 3 نفره در خیلی از موارد 1 خوابه اجاره نمیدن (این مورد شامل شما نمیشه چون بچه 2 ساله دارین ) .
ولی در کل استثنا هم زیاده و در صورتیکه دنبالش باشین میتونید حتی گست هاس هم پیدا کنید.
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، nora ، el333 ، princesess ، ali234 ، پروا ، rouzbehdarvishi ، amir0_0amir ، kouroshd ، we are one ، behfaza ، samane1363 ، copol
دوستانی که به لس آنجلس رسیده اند میشه راهنمایی کنند در فرودگاه چه سرویسهایی برای رسیدن به مرکزشهر وجود دارد؟اتوبوس/تاکسی/مترو
شماره کیس :2012AS00062xxx
تاریخ ارسال فرمهاشنبه 10تیر91
کنسولگری: ANKARA
یکضرب
تعداد :1نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: exxedus
(2012-12-27 ساعت 02:59)iranian1 نوشته:  دوستانی که به لس آنجلس رسیده اند میشه راهنمایی کنند در فرودگاه چه سرویسهایی برای رسیدن به مرکزشهر وجود دارد؟اتوبوس/تاکسی/مترو
تاکسی و اتوبوس
پاسخ
تشکر کنندگان: iranian1 ، ali234 ، hassan1358arab ، kouroshd ، we are one ، behfaza
(2012-12-27 ساعت 14:43)vahid.vp نوشته:  
(2012-12-27 ساعت 02:59)iranian1 نوشته:  دوستانی که به لس آنجلس رسیده اند میشه راهنمایی کنند در فرودگاه چه سرویسهایی برای رسیدن به مرکزشهر وجود دارد؟اتوبوس/تاکسی/مترو
تاکسی و اتوبوس

همچنين خدمات ترانسفر فرودگاهي ايميگرنجل
پاسخ
دوستان ممنون از پاسخهایتان اگر با اتوبوس بخواهم بروم به کدام مسیرها میرود ومرکز شهر به چه اسمی میباشد؟
یکضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، behfaza
(2012-12-27 ساعت 19:48)iranian1 نوشته:  دوستان ممنون از پاسخهایتان اگر با اتوبوس بخواهم بروم به کدام مسیرها میرود ومرکز شهر به چه اسمی میباشد؟

با درود
شما وقتی از فرودگاه بیرون آمدیددر قسمت شمال شرقی فرودگاه که در عکس علامت زدم مراجعه میکنید در آنجا اتوبوس بسیار ارزان شما را به لس آنجلس میرساند.

[عکس: iad80odfu50nubobl5x9.jpg]
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، sasbk ، abas_kashan ، iranian1 ، ali234 ، ASALI ، Blaze ، mori5050 ، saher ، amir0_0amir ، kouroshd ، we are one ، behfaza ، copol
(2012-12-27 ساعت 19:48)iranian1 نوشته:  دوستان ممنون از پاسخهایتان اگر با اتوبوس بخواهم بروم به کدام مسیرها میرود ومرکز شهر به چه اسمی میباشد؟

به سایت نقشه گوگل بروید،
مبدا را فرودگاه LAX و مقصد خود را وارد کنید، روی آیکن اتوبوس کلیک کنید و سپس Get direction را بزنید تا نام مسیر، ساعت حرکت، خود مسیر و شماره ایستگاه ها را برایتان نشان دهد. سیستم ناوبری نقشه گوگل تقریبا سه مسیر را پیشنهاد می دهد. می توانید قبل از پرواز زمانی که هنوز ایران هستید این مسیر ها را چاپ کنید و با خود همراه داشته باشید.
تاریخ و ساعت را نیز می توانید تغییر دهید تا مسیر حرکت را در تاریخ و زمان دلخواه شما نشان دهد.

اگر می خواهید به سن فرناندو ولی بروید، منطقه ای که هموطنان بیشتر به آنجا تمایل دارند، می توانید مبدا را LAX و مقصد را San Fernando Valley بزنید تا این مسیر ها را پیشنهاد دهد.

اگر م یخواهید به Woodland Hills بروید: این مسیر ها
برای اورنج کانتی این مسیر ها
برای سانتا مونیکا این مسیر ها
برای Pasadena این مسیر ها
برای Down Town Los Angeles این مسیر ها
برای Glendale این مسیرها

امیدوارم کمکی بوده باشه.
اگر مفید بود به سایر دوستانتان هم معرفی کنید.
پاسخ
دست همه شماها درد نکنه واقعا عالی بود.
یکضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، bayat_r ، kouroshd
باسلام وخسته نباشید

می خواستم بدونم درلس آنجلس محوطه اداره بندرکه کشتی پهلو می گیرد درکدام محله یا خیابان است .
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: nathan ، behfaza
(2013-03-31 ساعت 12:05)sadegh286 نوشته:  باسلام وخسته نباشید

می خواستم بدونم درلس آنجلس محوطه اداره بندرکه کشتی پهلو می گیرد درکدام محله یا خیابان است .
باتشکر

با سلام
منظورتون رو از "محوطه اداره بندر" خیلی خوب نفهمیدم ولی در صورتیکه منظورتون ، بندرگاهه ، محل اون توی long beach هست و بزرگراه seaside FWY از کنار اون رد میشه.
ولی اگه منظورتون ساختمان اداره بندرگاهه ، اطلاع دقیقی ندارم

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان