کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
با سلام
در جواب Ramin2010
برای اینکه بدونید چه کلاسهایی درش برگزار میشه براتون لینک سایتش رو میزارم برید توی وب سایتش و توی همون صفحه اول پایینش یه عکس کتابچه هست که زیرش نوشته SPRING 2010 BROCHURE روی اون کلیک کنید و برنامه ترم بهارهشون رو بصورت یه فایل PDF میتونید ببینید که جلو هر کلاسی براتون مدت زمان و هزینه و پیش نیازش رو نوشته.
http://www.wvoc.net
براتون کلاساشون رو ننوشتم چون بعضی وقتها کم و زیاد میشه.و اما در مورد آرایشگری ،اگر میخواهیدتوی ایران میتونید برید کلاس ولی اینجا مدرک اونجا رو برای کار کردن قبول ندارند و باید حتما اینجا امتحان مربوط به رشتۀ مورد نظرتون رو بدید و بعد بهتون گواهی نامش رو میدهند و یا ممکنه که مدرکتون رو قبول کنند به شرط اینکه بتونید امتحانشون رو پاس کنید.
اینجا برای هر کاری باید گواهی نامه مخصوص اون کار رو داشته باشید.
در مورد سیتیزن و اینجور چیزا ازتون سوالی نمیپرسند ولی شاید یه بار ازتون کارت شناسایی بخواهند همین.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
(2010-05-05 ساعت 03:48)charisma8 نوشته:  با سلام خدمت Hossein81

بازم کار رو سخت کردید و سوال کلی پرسیدید ولی دوست دارم به این سوال شما یه جواب کلی بدم که ممکنه یه مقدار به شما شک وارد کنه.

برای شروع در مورد زندگی کردن در خارج از کشوری که داخلش متولد شدید، باید خیلی چیزها رو در نظر بگیرید و بپذیرید. اولین کاری که باید انجام بدهید اینه که کلمه پذیرفتن رو هیچ وقت و به هیچ عنوان فراموش نکنید.

می خوام یه مقدار مطلب بنویسم و سعی میکنم که عمومی باشه و کمتر از نظرات شخصی استفاده کنم.ولی در بعضی مواقع ممکنه که یه مقدار نظر شخصی هم باهاش مخلوط کنم و شما لطف کنید و از من حقیر نارحت نشید.

اولین گام : تمام کارهایی رو که دارید در راه گرفتن ویزا و آمدن به اینجا انجام میدهید روی یک ورق کاغذ بنویسید و همیشه همراه خودتون داشته باشید،به این خاطر اینو میگم که بعد از یه مدت خیلی کوتاه که در اینجا زندگی میکنید تمام اون کارهایی رو که برای رسیدن به اینجا انجام داده اید رو فراموش میکنید و دوباره هوای ایران به سرتون میزنه و ایران ایران میکنید.

زندگی کردن در لس آنجلس به خصوص در منطقه ولی به هیچ عنوان شبیح به اون تصویرهای ذهنی که الان تو ذهتون دارید نیست.جمعیت مهاجرین مختلف از سراسر دنیا بیش از حد زیاده و به همین دلیل هیچ کدوم از مهاجرها دوست ندارند که با فرهنگ امریکایی زندگی کنند و هر ملیتی داره با فرهنگ خودش در اینجا زندگی میکنه و به نحوی دارند از معنای آزادی سوۀ استفاده میکنند.البته مهمترین نکته که باید در نظر داشته باشید اینه که اینجا دروغ هم هست و به نسبت اون چیزی که فکر میکنید خیلی زیاد تره،پس به هر کسی یا سازمانی اعتماد 100% نکنید.
اینجا جمعیت آمریکای جنوبی(مکزیکی ،گواتمال، السالوادور،شیلی ،و ... )خیلی زیاده و مشکل اصلی بیکاری و گیر آوردن کار هم به خاطر جمعیت زیاد اینهاست ،چونکه تمام کارها رو اینها با کمترین توقع انجام میدهند و تقریباً هیچوقت هم اعتراض ندارند.جمعیت ایرانیهاهم در اینجا خیلی خیلی زیاده که ترجیح میدم در موردش چیزی ننویسم.
حالا من نمیدونم که شما چند ساله و یا مجرد یا متعهل هستید ولی هر کسی و با هر وضعیتی که هستید با این دید بیایید اینجا که دارید به خودتون این فرصت رو میدید که دوباره متولد بشید.پس هر کسی و با هر سمتی و هر مقامی که هستید و د ارید میایید اینجا این رو بپذیرید که همه چیز رو باید از اول شروع کنید که شامل یادگیری زبان جدید ،نحوه رفت و آمد در اجتماع ،کار با سازمانها و غیره و غیره.پس وقتی که اینجا آمدید با خودتون این رو مرور نکنید که من توی ایران برای خودم کسی بودم ولی حالا اینجا باید برم توی یه فروشگاه ساده یه کار ساده انجام بدم.
تشکیل زندگی در اینجا تفریبا 2 تا 5 سال زمان میبره ،پس عجله نکنید و یه مقدار زمان به خودتون بدید .اینجا یه خوبی که داره اینه که اگر توی مسیر زندگی بیفتید اتوماتیک وار همۀ کارها پیش میره . 
به خاطر اینکه از مبحث دور نشم همین جا مطلب رو تموم میکنم و منتظر نظر شما میمونم.

یه جمله از دیل کارنگی براتون مینویسم که فکر میکن برای تمام انسانها لازمه:

به روی گذشته و آینده دربهای محکم وفولادین ببندید وبگذارید و هر روز را برای همان روز زندگی کنید.

یک بار دیگه:

تمام کارهایی رو که برای رسیدن به اینجا دارید انجام میدهید فراموش نکنید.

شاد و سلامت باشید.

سلام دوست عزیز
کاملا متوجه منظور و صحبت شما هستم.ممنون ازینکه توضیح دوباره و بازتر دادین. خب این جمله ایکه گفتین شروع خوبی بود برای ما.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، mirman ، mohamad92 ، armin021 ، taherifar ، مير منصور ، msar ، r.bazargan
ممنون از در اختیار قرار دادن تجربیاتتون
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، armin021 ، taherifar ، msar
سلام من توریستی دارم میام لوس انجلس .به نظر شما کدوم منطقه هتل بگیریم واینکه یعد از لوس انجلس کدوم شهر بریم ما 22 روز امریکا میمونیم وکسی رو هم امریکا نداریم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: armin021 ، taherifar ، msar ، samane1363
(2010-05-06 ساعت 23:32)panika نوشته:  سلام من توریستی دارم میام لوس انجلس .به نظر شما کدوم منطقه هتل بگیریم واینکه یعد از لوس انجلس کدوم شهر بریم ما 22 روز امریکا میمونیم وکسی رو هم امریکا نداریم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

دوست عزیز من توی این تاپیک جواب شما رو دادم....دوستانی هم که لطف میکنند و میخوان جواب بدن لطفا پاسخهاتون رو اینجا بذارید:

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2185&page=2
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: erfan AK ، armin021 ، taherifar ، msar
(2010-05-05 ساعت 01:45)charisma8 نوشته:  با سلام خدمت Ziba
بله شرمن اوکس هم جزء منطقه Valley لس آنجلسه.

در مرحله اول:
شما میتونید یه تحقیق کنید همون حوالی خودتون ببینید که دبیرستان هست یا نه. بیشتر دبیرستان های دولتی عصرها برای بزرگسالان کلاس دارند و برای ثبت نام هم باید 2$ بپردازید.من نمیتونم براتون پیدا کنم چون دقیق نمیدونم در کدوم محله شرمن هوکس هستید،اگر هم الان براتون آدرس بزارم یه مقدار دقیق نیست و شما گم راه میشید.
در مرحله دوم:
شما میتونید برید توی هنرستان فنی و حرفه ثبت نام کنید.البته خیلی کلاسها و دوره های دیگه ایی هم دارند که میتونید بعد از گذروندنشون گواهی نامه بگیرید و باهاش کار پیدا کنید.براتون لینک وب سایتش رو میزارم که میتونید آدرس واطلاعات دیگه ایی رو که می خواهید پیدا کنید.

west valley occupational center
http://www.wvoc.net

در مرحله سوم:
در منطقه وینتکا که جزۀ وود لند هیلزه و حدوداً بیست دقیقه با شما فاصله داره یه کالج دولتی هست که میتونید از اینجا تحصیلات خودتون رو در آمریکا شروع کنید.برای ثبت نام باید به صورت آن لاین ثبت نام کرد و بعد آن لاین کلاس اضافه کنید و ... .
به نظر من وقت رو تلف نکنید و از همین کالج شروع کنید.
اگر شهروند کالیفرنیا باشید (یعنی بیشتر از 1 سال در کالیفرنیا بوده باشید) و بهشون نگید که لیسانس دارید میتونید از دولت کمک هزینه تحصیلی بگیرید که بلا عوض میباشد و لازم نیست به دولت برش گردونید.اسمش پی یرس کالجه

Pierce College

http://www.piercecollege.edu

شاد و سلامت باشید

ممنون دوست عزیز از راهنمیتون

ما در haskell ave. زندگی‌ می‌کنیم . من به وینتکا رفتم و برای کلاس زبان ثبت نم کردم البته ocapiation center

تنها هزینه یون ۵ دلار .

ثبت نام ترم تابستانی کالج هنوز شروع نشده میدونید کی ثبت نام شروع می‌شه و ocapiation center نزدیک به haskell ave سراغ دارید چون من هنوز id نگرفتم و نمیتونم گواهینامهٔ رانندگی‌ بگیرم .

ممنون و متشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، lorecance ، SH1A2R3 ، mirman ، armin021 ، mohamad92 ، taherifar ، msar
با سلام خدمت Ziba
اول در مورد هنرستان
اگر توی .haskell ave‎ در Sherman Oaks زندگی میکنی هنرستان توی Winnetka به شما نزدیکتره .به غیر از اون یکی هست که توی North hills و شما با اون فاصله زیادی دارید. براتون لینک وب سایتش رو میزارم که میتونید اطلاعات بیشتر ی در موردش بدست بیاورید.

http://www.nvoc.org

و اما در مورد گواهی نامه:
اگر SSN یا همون سوشیال سکیوریتی رو داری معطل نکن و برو DMV و برای گواهی نامه درخواست کن .البته DMV که توی خیابان Sherman Way هست امتحان آییه نامه رو به زبان فارسی هم میگیره و فکر کنم راحت میتونید پاس کنید.برای آییه نامه میتونی 3 بار امتحان بدی که در بار اول اگه 8 غلط داشته باشی قبولی و در بار دوم وسوم 3 غلط .برای امتحان شهری هم 3 بار میتونی امتحان بدی ، اگرتا 15 غلط توی چک لیستی که دارند براتون تیک بزنن قبولید در غیر اینصورت نه ، که فکر کنم هزینش 31$ میشه برای 3 بار .راستی برای امتحان شهری باید خودت ماشین ببری .تا موقعی که گواهی نامه میگیری برو DMV و برای آی دی (ID ) کارت درخواست کن، برای آی دی اونا فقط سوشال سکیوریتی رو نیاز دارند. اگر اینو بگیری دیگه نیازی نیست مدارک شناسایی خودت رو همراهت داشته باشی و هر جا که ازت میپرسن آی دی میتونی اونو نشون بدی .فکر کنم هزینش 21$و یا چند دلاری بیشتره.

و در آخر در مورد کالج

الان میتونی برای کالج ثبت نام کنی ولی فقط آنلاین.البته فراموش نکن که کلاسهای تابستون کوتاه مدته و فشرده هستند که کلا 5 هفته طول میکشه تموم بشن .برنامه کلاسهای تابستونی هم توی وب سایت کالج هست که میتونی ببینیش .

آی دی رو حتما بگیر حتی اگه برای گواهی نامه هم درخواست کردی.

در مورد هر کدوم که خواستی میتونم بیشتر برات توضیح بدم .

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
با سلام خدمت panika

یه سوال پرسیدید که یه مقدار جوابش سخته به چندین علت:
در مرحله اول:
اینجا بسیار بسیار پهناوره و شما 100% به ماشین نیاز دارید.اگر ماشین می داشتید خیلی خیلی راحت بود که بهتون بگم.
در مرحله دوم :
اگر کردیت کارت و گواهی نامه اینجا رو میداشتید کار بسیار بسیار راحت میشد ،چون میتونستید با کردیت کارت بیشتر هتلهای 4 یا 5 ستاره رو با نصف قیمت رزرو کنید(البته آن لاین) و با گواهی نامه میتونستید یه ماشین خوب اجاره کنید و خودتون هر جایی میخواستید میرفتید.

اگر ایرادی نداشته باشه میتونم بپرسم که کی میخواهید تشریف بیارید؟(برام پیام خصوصی بزارید).تاریخ رو بهم بگید و یه مقدار زمان بهم بدید تا تحقیق کنم که کجاها میتونید راحت تر باشید.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، panika ، kasra ، سارا کوچولو ، megaholding ، farzad24 ، babak2010 ، SH1A2R3 ، f.r ، taherifar ، behfaza ، msar ، a2r
من شنیدم داشتن گواهینامه معادل ID است. و خیلی ها به گواهینامه رانندگی می‌گن ID. اگر اشتباه می‌کنم بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، lorecance ، taherifar ، behfaza ، msar
با سلام خدمت msnazi

شما درست شنیده اید و حق با شماست .من توضیح بالا رو برای ziba دادم که حتما بره DMV قبل از اینکه گواهی نامه بگیره یه کارت شناسایی معتبر در اینجا داشته باشه .
اینجا همه از گواهی نامه به عنوان کارت شناسایی استفاده میکنند.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
برای گرفتن گواهینامه یا آی دی باید گرین کارت و سوشال سکیوریتی اومده باشه... (حداقل مال کالیفرنیا اینطوریه!)

اگر هم گرین کارت اومده باشه می تونن از اون به عنوان آی دی کارت استفاده کنن، البته ترجیحا محدود، چون به هر حال ما برای گرفتن این گرین کارت خیلی زحمت کشیدیم، برای همین من هم مثل بقیه دوستان توصیه می کنم حتما گواهینامه رو در اسرع وقت بگیرین....Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، honareirani ، sh-b ، mary joon ، farzad24 ، بنيتا ، aadine ، lorecance ، tata63 ، mohamad92 ، taherifar ، behfaza ، msar ، r.bazargan ، ArjenPSN_23
یه چیزی بنویسم خوشحال بشی؟؟؟

برای اون یکسال اقامت ایالتی از وقتی که به مصاحبه دعوت شدید)یادتون هست ک قبلنا بود...( آره ازون موقع حساب میشه.! یعنی الانم مقیم حسان میشید!
این یه قانونه...
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، lorecance ، amiry ، tata63 ، taherifar ، behfaza ، msar ، matin86
دوست من میشه بگید شما کجا اینو خوندین؟ مطمئنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mary joon ، taherifar ، behfaza ، msar
با سلام
در مورد یک سال اقامت در کالیفرنیا شما به دو تا از مدارک زیر نیاز دارید :

1 . برگه هایی مالیاتی سال قبل.
2 . برگه قانونی که نشان بده شما یک خانه رو یا خرید و یا اجاره کرده اید.(همون سند ویا اجاره نامه)
3 . برگه پرداخت مالیات سالیانه ماشین.
4 . برگه ثبت نام برای رأی دادن.
5 . قبض های ماهیانه کردیت کارت از یک سال پیش .
6 . صورتحساب حساب های جاری و پس انداز از یک سال پیش.
7 . قبوض خانگی (آب ،برق ، گاز ،تلفن ،... ) با آدرس کالیفرنیا.
8 . گواهی نامه کالیفرنیا و یا کارت شناسایی کالیفرنیا.
9 . برگه ثبت نام اعلام آمادگی برای پیوستن به ارتش در موقع لزوم.
10 . رسیدهای کمکهای دولتی از یک سال پیش.
11 . ریز نمرات دبیرستان و یا دیپلم.
12 . هر نوع گواهی نامه هنرستانی کالیفرنیا.

اینها تمام چیزهایی هستند که شما میتونید به سازمان و یا هر جایی که از شما بخواهند ثابت کنید که به مدت یک سال و یک روز و یا بیشتر در کالیفرنیا بوده اید.شما فقط به دو مورد از این لیست نیاز دارید . پس با این تفاسیر میبینید که اینها کاری به زمان مصاحبه و امثال اون ندارند و فقط وفقط به این نکته توجه میکنند که شما از یک سال پیش تا اون روزی که اعلام میکنید شهروند شدید کلاً در کالیفرنیا بوده اید.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
خدمططون ارز کنم کهههه
من اونجا که بودم با دانشگاه سن دیگو مکاتبه کردم. حتما به سایتش سری بزنند دوستان تا اطلاعات در مورد قضیه فوق به روش دیداری حاصل و شبهات برطرف گردد انشا ا...
موفق باشیم جمیعا رفته گان و روندگان
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، mohsen324 ، farzad24 ، mohamad92 ، taherifar ، msar ، matin86

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان