کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2010-05-08 ساعت 00:17)Hanret نوشته:  یه چیزی بنویسم خوشحال بشی؟؟؟

برای اون یکسال اقامت ایالتی از وقتی که به مصاحبه دعوت شدید)یادتون هست ک قبلنا بود...( آره ازون موقع حساب میشه.! یعنی الانم مقیم حسان میشید!
این یه قانونه...
ای بابا من نمی دونم خیلی از بچه ها این قانون رو کجا خونده اند یا تجربه کرده اند!!من این مطلب را چند بار دیگر هم از زبان افراد دیگری از مهاجرسرا دیده بودم ولی هیچکدام رفرنس مشخصی برای اطلاعاتشان ندادند.
والا ما که داریم اینجا زندگی می کنیم، با چشم خودمان دیده ایم که برای instateشدن در کلیفرنیا و نوادا باید یکسال در آن ایالت زندگی کرده باشی .
اصلا چنین قانونی چطور امکان پذیره؟! وقتی که اصلا معلوم نیست شما ساکن کدام ایالت خواهید بود و آزادید هر جای آمریکا که دوست داشتید بروید و زندگی کنید !شما در فرمها ،فقط ورودتان را مشخص می کنید که مثلا از فلان شهر وارد آمریکا خواهید شدو ملزم نیستید در آن ایالت برای زندگی بمانید.(من این حرفها رو قبلا هم در باب همین موضوع گفته بودم)
تو را به خدا اگر از چیزی مطمئن نیستید و ته و توهش را در نیاورده اید در معرض دید عموم قرار ندهید ،چون خیلیها به اشتباه می افتند.اگر هم اینقدر مطمئنید لطفا منبعتان را بگذارید که ما هم مطلع شویم و خانواده ای را از نگرانی در آورید.چون تجارب ما (من و خیلی دیگر از مهاجرسراییان مقیم آمریکا)چیز دیگری می گوید !!ولی من حدس می زنم که این قانونی که می گید اگر وجود داشته باشد در یک زمینۀ دیگه ست ،نه در مورد قوانین تحصیلی و instateبودن برای دانشگاه.شاید هم در آن دانشگاه خاص ،کاری به مقیم بودن ندارند و قیمتشان برای همه یکسان است.
منتظر رفرنس شما هستم.اگر می شود آن مطلب را از سایت دانشگاه در بیاورید و اینجا بگذارید.چون معمولا آدم در سایتهای دانشگاهی گم می شودو چون نمی دانیم مطلبی که می گویید کجاست شاید پیدایش نکنیم.ممنون
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
Residence Deputy to me
You can begin counting your 366 days of physical presence starting on 12/18/08 as long as all other requirements are met as per the following:
"Adult aliens who received their permanent resident status via the immigration lottery program may be eligible for resident status one year from the date that they are notified of their interview date, as long as they remained on a current valid immigration visa status as verified by your (I-94 record not your visa) for the year in question and fulfilled all the other residence requirements."
Preliminary determinations are not available. Please make sure you read all the information on our website so that you can make your own preliminary determination. If you are considering Fall 2010 you will need to make sure all your ties are in order from 09/23/09 on, you meet one of the financial independence requirements and all other requirements stated on the web site in order to qualify.

Thank you for your inquiry.

Donna DeAngelis-Blaine, Residence Deputy
UCSD Student Services Center - Registrar's Office
9500 Gilman Drive, 2nd Floor
La Jolla, CA 92093-0022
Fax: (858) 822-3516
http://registrar.ucsd.edu
این آخرین جواب اونهاست. من کپی ویزا و نامه دعوت مصاحبه لاتاری رو دادم و اونها این جواب رو دادن.
ببینید در قوانین اقامت ایالتی مورد مربوط به لاتاری ها رو جدا کردن از بقیه. من تو سایت ایرواین هم فکر کنم دیدم اینو.
شما برید به سایت و اون اطلاعات تماس که بالا هست و بررسی نهایی کنید...
موفق باشیم.
راستی اون تاریخ اول اون بالا تاریخ مصاحبه منه ها
ای یادش بخیر چه روزگاری بودا مردیم!
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، rasarasa ، payam_prz ، honareirani ، kasra ، OverLord ، Monica ، بنيتا ، AsemanAbee ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، matin86
به عبارت زیر در لینک زیرش توجه کنید
Adult aliens who received their permanent resident status via the immigration lottery program may be eligible for resident status one year from the date that they are notified of their interview date, as long as they remained on a current valid immigration visa status for the year in question and fulfilled all the other residence requirements.

http://www.ucsd.edu/current-students/fin...izens.html
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، rasarasa ، maryamjay ، kianoush ، meweadl ، بنيتا ، taherifar ، behfaza ، msar ، matin86
Harnet این موضوع برای ما یک موضوع حیاتی حساب میشه. ما می خواهیم بخاطر اینکه زودتر Instate بشیم زودی بعد از دریافت ویزا بریم آمریکا. حالا اگر قرار باشه روزشمار ما از روز مصاحبه شروع بشه دیگه ما نیاز به این تعجیل نداریم. و البته خیلی برای ما خوبه که نیاز به تعجیل نداریم.
محبت می‌کنید برامون بیشتر کنکاش کنید؟
ممنون از وقتی که گذاشتید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، honareirani ، بنيتا ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363
با سلام

ببینید این مسئله رو بزرگ نکنید ،خیلی ساده است .اگر شما بخواهید که در یکسال اول زندگیتون شروع به تحصیل کنید و یا جاهای دیگر (که فکر میکنم خیلی کم پیش بیاد) برای کاری اقدام کنید و ازتون در مورد شهروند بودن بپرسند اون موقع هست که این مسئله برای شما مهم میشه.در ضمن شما خودتون فکر کنید اگر به شما بگن که بعد از یکسال زندگی کردن در کالیفرنیا شهروند اینجا میشید، معنی اش چه میشه؟ شما باید مدارکی داشته باشید که نشون بده شما به مدت یکسال و یا بیشتر یه آدرس کالیفرنیا یی داشته و دارید.

توی صفحه دوم این تایپک براتون یه لیست گذاشتم که اون مدارک رو کالج از شما درخواست میکنه که شما فقط به دو موردش نیاز دارید.

اگر شما میتونید روزهای زندگی رو عقب و جلو کنید،بحث شما جدا است پس میتونید این یک سال رو کوتاه کنید.بدست آوردن هر چیزی یه زمان خاص خودش رو داره و برای این کار شما باید و باید 365 روز صبر داشته باشید. اگر تحصیل کردن براتون مهمه و میخواهید از همون روز اول شروع به تحصیل کنید میتونید هزینه غیر شهروندی رو بدید و شروع به تحصیل کنید( 920$ برای هر ترم ،البته ممکنه تغییر کنه) و بعد از یکسال شهروند که شدید دیگه این مبلغ رو نمی پردازید. اگر شما در این یکسال دو ترم به عنوان دانشجوی تمام وقت باشید هزینه تحصیلتون 3،000$ (ممکنه یه مقدار کمتر ) میشه.حالا خودتون تصمصیم بگیرید یکسال صبر میکنید ویا این مبلغ رو براش می پردازید.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
(2010-05-09 ساعت 22:03)charisma8 نوشته:  میتونید هزینه غیر شهروندی رو بدید و شروع به تحصیل کنید( 920$ برای هر ترم ،البته ممکنه تغییر کنه) و بعد از یکسال شهروند که شدید دیگه این مبلغ رو نمی پردازید. اگر شما در این یکسال دو ترم به عنوان دانشجوی تمام وقت باشید هزینه تحصیلتون 3،000$ (ممکنه یه مقدار کمتر ) میشه.حالا خودتون تصمصیم بگیرید یکسال صبر میکنید ویا این مبلغ رو براش می پردازید.

شاد و سلامت باشید.
البته فکر میکنم منظور charismaی عزیز فقط مثال باشد.نه هزینۀ کلی تحصیل در لس انجلس.چون اینجا هزینۀ تحصیل کاملا متفاوت است و بستگی به دانشگاه دارد، مثلا من در همین لس آنجلس می خواهم به دانشگاهی بروم که هزینه اش در حالت instate هم خیلی بیشتر از این حرفهاست وسالی 45000$است.
و خیلی کالج و دانشگاهها است که تفاوت هزینۀ تحصیلinstateو out of stateبه حدود 5-6 برابر و بیشتر هم می رسد.
در ضمن اگر زبانتان خوب نباشد اگر فرض کنیم که تافل را هم یکجوری گذرانده باشید و پذیرش هم گرفته باشیدوبتوانید در بدو ورود به صورت instateبه دانشگاه بروید.چطور می خواهید درسها را بفهمید؟! اگر زبانتان خوب نباشد کمی به مشکل می خورید ،پس این یکسال فرصت خوبی برای تقویت زبان هم است.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-05-10 ساعت 00:52)rasarasa نوشته:  البته فکر میکنم منظور charismaی عزیز فقط مثال باشد.نه هزینۀ کلی تحصیل در لس انجلس.چون اینجا هزینۀ تحصیل کاملا متفاوت است و بستگی به دانشگاه دارد، مثلا من در همین لس آنجلس می خواهم به دانشگاهی بروم که هزینه اش در حالت instate هم خیلی بیشتر از این حرفهاست وسالی 45000$است.
و خیلی کالج و دانشگاهها است که تفاوت هزینۀ تحصیلinstateو out of stateبه حدود 5-6 برابر و بیشتر هم می رسد.
در ضمن اگر زبانتان خوب نباشد اگر فرض کنیم که تافل را هم یکجوری گذرانده باشید و پذیرش هم گرفته باشیدوبتوانید در بدو ورود به صورت instateبه دانشگاه بروید.چطور می خواهید درسها را بفهمید؟! اگر زبانتان خوب نباشد کمی به مشکل می خورید ،پس این یکسال فرصت خوبی برای تقویت زبان هم است.

با سلام
با تشکر از rasarasa که یکسری موارد رو توی متن بهم یادآوری کرد.
درسته هزینه دانشگاه و یا کالج های خصوصی یه چیزی همون حدودهایی که فرمودید میشه.اون مبلغی که من گفتم یک مثال از کالجهای دولتیه و طبق گفته rasarasa برای کسانی که می خواهند اون یکسال اول رو برن یکسری کلاسها رو بردارند، که انگلیسی یکی از اونهاست خوبه . همونطور که میدونید برای دانشگاه رفتن باید انگلیسی 101 رو داشته باشید .پس این زمان خوبیه که از اون یک سال استفاده کرد و از نزدیک با سیستم تحصیل اینجا آشنا بشید.برای زبان هم میتونید برید توی قسمت تعیین سطح و برای امتحان زبان شرکت کنید که بعدش اونها بهتون میگن که سطح زبان شما چیه و یه برگه بهتون میدن که با اون میتونید در اون کلاسی که انتخاب شدید برید و ثبت نام کنید.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
ممنونم ازتون. اینطور که بنظر می‌رسه ما هرچه زودتر بریم و اون یکسال رو سپری کنیم راحت‌تریم. امیدوارم تو اون یکسال مشکل خاصی پیش نیاد و ما بتونیم هرطور شده اون یکسال که بنظر سخت میاد رو سپری کنیم. تو اون یک سال احساس می‌کنم بیشتر شناور باشیم تا شناگر. باید خودمون رو بسپریم به دست تقدیر
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، tata63 ، erfan AK ، mohamad92 ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، ArjenPSN_23
با سلام

بله هر چه زودتر بیاید بهتره و اصلاً به این فکر نکنید که خیلی سخته این یک سال رو سپری کنید. اگر دیدگاهتون رو عوض کنید میتونید اینطوری بهش نگاه کنید که این یکسال شما باید یکسری مقدمات زندگیتون رو یاد بگیرید(نحوه آداب معاشرت، نحوه رانندگی ،نحوه خرید ، ساختن کردیت و ... ) و فراهم کنید و به قول معروف تا یک چشم بهم بزنید تموم میشه.اینجا یه خوبی داره، اگر نحوه زندگی روهمانطوری که داره میگذره بپزیرید و با ایران و جاهای دیگه مقایسه نکنید، خودتون رو توی چرخه زندگی اینجا انداختین و اتوماتیک وار جلو میرید.
اگر توی این یکسال کار پیدا نکنید و یا کار نکنید بهترین فرصت برای مسافرت به اطرافه البته برای شما که درآمدی در اینجا ندار ید و با پولی که از ایران آورده اید ممکنه یه مقدار زیاد تمام بشه.
یک اصطلاح :اگر آمریکا رو با تمام وجود دوست دارید بیاید اینجا .
یکبار دیگه یاد آوری کنم ،آمریکا رو با فیلمهایی که دیده اید توی ذهنتون تعریف نکنید .بیاید اینجا و بعداً ازش توی ذهنتون یه تصویر بسازید و بزارید.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
به هرحال کسانی هم هستند که شرایط مساعدی دارند و دوست دارند هر چه زودتر ادامه تحصیل بدن و این قضیه 365 روز می تونه حیاتی باشه براشون.
به نظر من بد نیست که این افراد سری به لینکی که دادم بزنن و اطلاعات جامعی داشته باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، taherifar ، behfaza ، msar ، matin86
(2010-05-10 ساعت 23:25)Hanret نوشته:  به هرحال کسانی هم هستند که شرایط مساعدی دارند و دوست دارند هر چه زودتر ادامه تحصیل بدن و این قضیه 365 روز می تونه حیاتی باشه براشون.
به نظر من بد نیست که این افراد سری به لینکی که دادم بزنن و اطلاعات جامعی داشته باشند.

مثل من که سربازم و حتما یک جا را قبل از یکسال برا تحصیل باید پیدا کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Sepasttian ، taherifar ، behfaza ، msar ، matin86
(2010-05-05 ساعت 12:18)charisma8 نوشته:  با سلام
در مرحله اول : اصلاً به خاطر بلد نبودن زبان خودتون رو محدود نکنید برید جلو و خواسته خودتون رو بدست بیارید.تا توی جامعه قرار نگیرید زبانتون هم خوب نمیشه.
یه ضرب المثل :
تا زمین نخورید ،سوارکاری یاد نمی گیرید.برید توی جامعه و اینقدر اشتباه حرف بزنید تا راه بیفتید.
یه وب سایت براتون میزارم که میتونه توی زبان خیلی خیلی بهتون کمک کنه،
www.eslpod.com
این یه وب سایته با لهجه لس آنجلسی و هر روز یه متن براتون میزاره با توضیحات کاملی که در مورد اون متن میباشه ،اینطوری شما با نحوه صحبت کردن و بسیاری از اصطلاحات اینجا آشنا خواهید شد.

سناریو خوبی دارید ولی یه پیشنهاد یه روز برید توی کالج و از دفتر financial aid شرایط جدید رو بپرسید ،شاید یه بند یا تبصره اضافه کرده باشند و بتونید قبل از اینکه instate بشید ازشون کمک رو بگیرید.اگر قانون عوض شده باشه میتونید توی ماه May براش درخواست کنید.با تمام این حرفها بیکار نشینید و هر طور شده یه کار پیدا کنید.راستی هر وقت توی کالج ثبت نام کنید میتونید توی همون کالج هم کار گیر بیارید ،البته بهتون 40 ساعت در هفته نمی دهند ولی پایه حقوقشون از 11$ شروع میشه و تکس ازش کم نمیشه تازه برنامه کاریتون رو با کلاستون میتونید تنظیم کنید.از دو راه میشه براش اقدام کرد: از طریق همون financial aid یه فرم ازشون بگیرید و پر کنید و یا برید توی قسمتهای مختلف کمپس(کتابخانه،کافه تریا و ... )و از هر قسمتی برگه درخواست کار رو پر کنید وبهشون بدید،که لازمه اینها اینه که شما جزء دانشجویان اون کالج باشید.

شاد و سلامت باشید.

عجب سايت جالبي من خودم 1.5 ساله كه دارم زبان ميخونم اما اين وب سايت كه معرفي كردي براي همه افراد با هر سطحي از از زبان عالي و بدرد بخوره واقعا ازت ممنونم خير ببيني ايشالاBig Grin
پدر بزرگ به نان می اندیشید، پدر به آزادی
من اکنون...
به نان و آزادی.
پاسخ
تشکر کنندگان: tata63 ، m.memari ، Sepasttian ، mohamad92 ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، matin86
یکی از دوستای گل مهاجرسرا (کتایون) یه مطلبی برام تو پیغام خصوصی فرستاده که فکر می کنم به درد کسایی که میان توی کالیفرنیا و بخصوص لس آنجلس و اون اطراف بخوره! Wink

مطلب رو عینا از این دوستمون نقل قول می کنم:

کتایون نوشته: از شما می خواهم در سایت اطلاعاتی در مورد برنامه های ICC فامیلی و دبستان رازی و دیگر دوستانی که در اینجا فعالیت دارند را بدهیداگر دوست داشته باشید آدرس سایت های آنها را برایتان ارسال می کنم آنها خیلی فعالیتهای زیادی دارند و جشنهای که تمام ایرانی را فراخوان میکند و این برای ما که تازه وارد هستیم احتیاج به کمک داریم خوب است . مثلا موسسه آموزشی ابن سینا که برنامه های جالبی هم دارد.
www.scccollege.edu/cs

www.iraniancommunitycenter.org
15500 Rockfield Blvd. # A-100
Irvine, CA 92618
Tel.: 949-600-7755
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، honareirani ، Sepasttian ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، copol
منم خیلی در مورد این برنامه هائی که ایرانیها میذارند شنیدم.....خیلی ازش تعریف میکنند....ولی من همچنان دارم ازشون دوری میکنم ...میترسم همین چهارتا جمله ی انگلیسی هم که یاد گرفتم یادم بره........Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، honareirani ، Ashkan78 ، aadine ، f.r ، mohamad92 ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363
دوستان سئوالي برام پيش آمده كه فكر كنم تو اين تاپيك بهتره مطرح بشهالبته قبلا مطرح كرده بودم ولي دوستان پيشنهاد دادند در تاپيك ديگري مطرح بشه .
من آمار خوندم (بدون سابقه كار در رشتم )ولي سابقه كار فروش اتومبيل و حسابداري فروش(كه با حسابداري مالي فرق داره ) دارم ،اسپانسرم لس آنجلس زندگي مي كنه و من مي خوام در بدو ورود به همين شهر برم ،اما با صحبتهايي كه با دوستان داشتم هيچ كس لس آنجلس رو براي يه تازه وارد تاييد نمي كنه .همه ميگن:
1-اين شهر براي تو خيل گرونه
2-اين شهر فرصت كاري به توي تازه وارد نمي ده (با يه زبان معمولي )و با تخصصهايي كه داري
3-ايراني هاي ساكن لس آنجلس منتظر فرصتن تا يه آدم از همه جا بيخبر و اغفال كنن
خلاصه دوستان مي خوام بدونم كسي ايالت ديگه اي رو پيشنهاد مي ده؟
شماره کیس:2010as0025xxx
دریافت نامه قبولی:29 JUNE-آنكارا
ارسال فرمهای اول:August 2009
کارنت شدن :July 2010
دریافت نامه دوم:تا امروز كه نرسيده
مصاحبه:24 august
دريافت ويزا:21 Sept
هيچگاه عشق را با محبت، دلسوزي، ترحم و دوست داشتن يكي ندان، همه اينها اجزاء كوچكتر عشق هستند نه خود عشق.

پاسخ
تشکر کنندگان: tata63 ، exxedus ، we are one ، tapartoor600 ، mohamad92 ، taherifar ، behfaza ، msar ، matin86 ، caprice

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان