کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
(2011-05-04 ساعت 20:22)satusa نوشته:  
(2011-05-04 ساعت 19:27)gt3333 نوشته:  
(2011-05-04 ساعت 19:24)Ali-J نوشته:  شما بهترین کاری که می تونید بکنید اینه که برید دنبال مدرک پیش دانشگاهی.

مرسی ولی وقت زیادی ندارم که برم دنبال در خوندنSad
کسی راهی میدونه؟

دوست عزیز
شرط اول شایستگی (eligibility) برای لاتاری داشتن حداقل یکی از دو مورد زیر می باشد:
1- داشتن دیپلم 12 ساله
2- داشتن حداقل 2 سال سابقه کار در رشته و یا حرفه ای که نیاز به دو سال آموزش داشته باشد.
در غیر اینصورت کیس رد می شود. این قانون است و با گفتن و مذاکره و اطلاع با kcc و ... مشکلی حل نمی شود.

مورد اول خوب خیلی روتین و بدون مشکل هست ولی
مورد دوم کمی پیچیده است و سفارت هم به راحتی قبول نمی کند و ریسک بالایی دارد (شغل مربوطه باید جزء رشته هایی باشد که شرایط را دارند و توی سایت dv مشخص شده اند و ضمن اینکه باید جز تخصص هایی باشد که برای شاغل شدن در آن نیاز به 2 سال آموزش باشد و این باید برای آفیسر مشخص شود و همچنین سابقه کار ارائه شده باید واقعی و رسمی و قابل اعتماد باشد که آفیسر را قانع کند). کلا این روش دردسر زیادی دارد و همراه با ریسک فراوان هست.

نمی خواهم نا امیدتان بکنم ولی باید کمی هم واقع بین بود چون واقعا مساله ای هست که تمام زندگی تان را از همه لحاظ تحت شعاع قرار می دهد و باید از اول بدانید.

به نظر من اگر می توانید یه کاری برای دیپلم گرفتن تان بکنید. حتی می تونید تاریخ مصاحبتون رو به تعویق بیندازید تا دیپلم رو بگیرید. در غیر اینصورت کار خیلی مشکل می شود.

امیدوارم مشکلتان حل شود و راه حل مناسبی پیدا کنید.

پس من به خاطر نداشتن پیش دانشگاهی خودمو ردی بدونم ؟SadSad
واقعا دپرس دارم میشم
انتظار.....
تشکر کنندگان:
دوست عزیز چرا وقت برای درس خوندن ندارید ؟‌لازم نیست که سر کلاس برید. موسسات زیادی هستند که فقط با امتحان گرفتن مدرک پیش رو براتون می گیرند. به نظر من از فردا برید دنبال پیش. ارزشش رو داره.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: gt3333 ، coming soon
(2011-05-04 ساعت 21:12)Ali-J نوشته:  دوست عزیز چرا وقت برای درس خوندن ندارید ؟‌لازم نیست که سر کلاس برید. موسسات زیادی هستند که فقط با امتحان گرفتن مدرک پیش رو براتون می گیرند. به نظر من از فردا برید دنبال پیش. ارزشش رو داره.

بالاخره من باید شروع کنم بخونم که امنحان بدم و مدرک بگیرم اگر تا موقع مصاحبه نشد چی/؟Sad
مدرک دیپلم باید تاییدیه کجاها بشه ؟
انتظار.....
تشکر کنندگان:
شما می تونید مصاحبه اتون رو عقب بندازید. یک سال وقت دارید! کمه ؟
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: gt3333 ، coming soon
(2010-05-22 ساعت 18:29)shervin1988 نوشته:  سلام
هر کسی توی نوشتن هر متن انگلیسی مشکل داشت می تونه روی کمک انسان دوستانه ی من حساب کنه
info@daystuff.com
سلام من برنده اصلی هستم همسرم ودخترم همراهان به من برگه ابی ویک برگه ابی به همسرم دادن سایتی که در برگه ابی است چک کردیم فقط اسم همسرم میاید میخواستم یک نامه به سفارت بدهم از وضعیت پرونده خودم ودخترم جویا بشوم اگر من را راهنمایی کنید ممنون میشوم
تشکر کنندگان: coming soon
(2011-05-05 ساعت 00:17)gt3333 نوشته:  
(2011-05-04 ساعت 21:12)Ali-J نوشته:  دوست عزیز چرا وقت برای درس خوندن ندارید ؟‌لازم نیست که سر کلاس برید. موسسات زیادی هستند که فقط با امتحان گرفتن مدرک پیش رو براتون می گیرند. به نظر من از فردا برید دنبال پیش. ارزشش رو داره.

بالاخره من باید شروع کنم بخونم که امنحان بدم و مدرک بگیرم اگر تا موقع مصاحبه نشد چی/؟Sad
مدرک دیپلم باید تاییدیه کجاها بشه ؟

مدرك ديپلم بايد توسط اداره آموزش و پروش تاييد بشه.
بعد از تاييد مي تونيد بديد ترجمه كه در آنصورت مي تونيد تاييديه هاي دادگستري و خارجه رو هم روي ترجمه بگيريد.
با سلام به همه عزیزان
امروز صبح از سفارت انکارا برایم ایمیلی رسید برای اطلاع از تاریخ وزمان مصاحبه (هر چند من دو هفته پیش اطلاع حاصل کرده بودم) و تذکر برای مدارک مورد نیاز روز مصاحبه:
__Dear ****, ****:

Greetings from US Embassy, Ankara
This is in regards to your immigrant visa application which is being processed at our office. We would like to inform you that your file has been prepared for your interview on:
MAY-2011 08:30
You may use this e-mail message in lieu of an appointment letter.
On the day of your interview, please bring the following documents to our office and hand them to the Consular Greeter in the following order:[/b]

- Passport
- Photos
- Medical report
- Diploma (original)
- National ID Card (original)
- Birth Certificate (Shenasname) (original)
- $819 Diversity Visa application fee

Please make sure to have all of the documents listed above in your possession on the day of your interview. Failure to submit all of the listed documents will cause delay in your interview process and in the issuance of your visa.
We would like to remind you that additional documentation, information or processing may be required for your file after the interview.

Note: You should never pay for travel arrangements (e.g., airfare, hotels) without having a visa in your possession. The U.S. Embassy accepts no responsibility if you do so. We are able to issue most visas within three-five business days of interview; however, we are unable to guarantee the issuance of a U.S. visa before a fixed travel date. You risk significant financial losses if you ignore this advice.

Please include your case number in all correspondence.
We hope this information is helpful to you.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit
Case Number: 2011AS*****
Name : ****, ****
Preference Category: DV - IRAN
Before you send an inquiry to the Immigrant Visa Unit, please consult the updated Frequently Asked Questions (FAQ) section of our site at http://turkey.usembassy.gov/faqs_iv.html

This email is UNCLASSIFIED
_____________________________________________________________________________________
شماره کیس: *****2011AS000
تاریخ دریافت نامه قبولی:June 2010
تاریخ ارسال نامه اول :July 2010
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: April 2011
تاریخ مصاحبه: 2011 may
تاریخ دریافت کلیرنس: Jun 2011
تشکر کنندگان: alisarshar ، mghdv2011 ، coming soon ، nastaran86
با سلام
من نامه دوم را دریافت نکردم و3هفته دیگر مصاحبه دارم باید به سفارت آنکارا ایمیل بزنم تا نامه را برای من بفرستن .اگر امکان دارد ایمیل آدرس سفارت آنکارا را به من میدید.
متشکرم
تشکر کنندگان: REZA1390
(2011-05-11 ساعت 17:21)m.maryam نوشته:  با سلام
من نامه دوم را دریافت نکردم و3هفته دیگر مصاحبه دارم باید به سفارت آنکارا ایمیل بزنم تا نامه را برای من بفرستن .اگر امکان دارد ایمیل آدرس سفارت آنکارا را به من میدید.
متشکرم

دوست عزيز بايد توي سايت سفارت انكارا روي Contact the Immigrant Visa Section كليك كني بقيه مسير رو خودت متوجه مي شي .
دوستان برای ارسال نامه دوم باید به کنسولگری ایمیل بزنیم؟
خوشبختي بر سه ستون استوار است: فراموش کردن غم هاي گذشته، فراموش نکردن عبرت هاي گذشته، غنيمت شمردن حال و اميدوار بودن به آينده
تشکر کنندگان:
دوستان با كمال تشكر از همكاريتون من ميخواستم بدونم بنده موقع ثبت نام لاتاري مدرك تحصيليم رو ديپلم انتخاب كردم ولي نتونستم بگيرم ديپلمي كه ميگم مايه كارو دانشه يعني به جز اون پيشدانشگاهي هم ندارم. الان بايد چه كنم ؟
تشکر کنندگان:
(2011-05-16 ساعت 20:58)Fardad.10207 نوشته:  دوستان با كمال تشكر از همكاريتون من ميخواستم بدونم بنده موقع ثبت نام لاتاري مدرك تحصيليم رو ديپلم انتخاب كردم ولي نتونستم بگيرم ديپلمي كه ميگم مايه كارو دانشه يعني به جز اون پيشدانشگاهي هم ندارم. الان بايد چه كنم ؟

بدون داشتن ديپلم 12 ساله براي برنده، كيس مردود مي گردد.
تشکر کنندگان: alirezagh ، coming soon
(2011-05-16 ساعت 20:58)Fardad.10207 نوشته:  دوستان با كمال تشكر از همكاريتون من ميخواستم بدونم بنده موقع ثبت نام لاتاري مدرك تحصيليم رو ديپلم انتخاب كردم ولي نتونستم بگيرم ديپلمي كه ميگم مايه كارو دانشه يعني به جز اون پيشدانشگاهي هم ندارم. الان بايد چه كنم ؟

به نظر من برای شما در حال حاضر، جور کردن دو سال سابقه کار خیلی راحت تر از فکر کردن به دیپلم هستش، البته من نمی دونم توی فرم های ارسالی آیا حرفی از تجربه کاری زده اید یا خیر.

"با عرض پوزش از مدیران سایت که این سوال را در تاپیک مربوط به خود پاسخ نمی دهیم."

(2011-05-15 ساعت 18:47)shiva_h نوشته:  دوستان برای ارسال نامه دوم باید به کنسولگری ایمیل بزنیم؟

دوست عزیز، اگر تمایل دارید نامه مصاحبه زودتر به دستتان برسد (از طریق ایمیل) که قطعا داریدBig Grin ، به KCC ایمیل بزنید و در خواست نامه مصاحبه را کنید. این هم آدرسش:
kccdv@state.gov
تشکر کنندگان:
با سلام منم ایمیل رو گیرفتم فقط از دوستان خواهش دارم اگه ایمیل رو گیرفتن نزارن فرار کنه
اگه بعضی ها فرصت قبول شدن رو از ما نگیرن به لطف خدا 2013
من یه سوال خیلی مهم دارم دو هفته پیش رفتم مصاحبه و ویزام رو گرفتم.
حالا برگشتم و نامزد کردم،میخوام به سفارت یا kcc میل بزنم و اطلاع بدم،شاید بشه که ویزا بگیره و با هم بریم.
میشه کمک کنید که چی کار باید کنم و چی بگم ؟
(به خاطر مشکلاتی که داشتیم نتونستیم زودتر از مصاحبه نامزد کنیم )
تشکر کنندگان: tamanna ، alisarshar ، coming soon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان