کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
سلام
امروز برادرم مصاحبه داشت ولی متاسفانه قبول نشد.همه مدارکش کامل بود فقط به دیپلم گیر دادند گفتند در آمریکا این مدرک یعنی 11 کلاس سواد.به نظر شما میشه کاری کرد ؟میشه اعتراضی انجام بدیم یا نامه ای برای KCC بفرستیم
متشکرم
تشکر کنندگان:
(2011-06-02 ساعت 17:58)m.maryam نوشته:  سلام
امروز برادرم مصاحبه داشت ولی متاسفانه قبول نشد.همه مدارکش کامل بود فقط به دیپلم گیر دادند گفتند در آمریکا این مدرک یعنی 11 کلاس سواد.به نظر شما میشه کاری کرد ؟میشه اعتراضی انجام بدیم یا نامه ای برای KCC بفرستیم
متشکرم

با سلام دوست عزیز ،خیلی متاسفم که برادرتون موفق به دریافت ویزا نشدند،اما دیپلم که معادل 12 سال تحصیلی هست چرا گفتن 11 سال!!مدرک برادرتون شامل پیش دانشگاهی هم میشد ؟
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان:
(2011-06-02 ساعت 18:30)sunrise نوشته:  
متشکرم

با سلام دوست عزیز ،خیلی متاسفم که برادرتون موفق به دریافت ویزا نشدند،اما دیپلم که معادل 12 سال تحصیلی هست چرا گفتن 11 سال!!مدرک برادرتون شامل پیش دانشگاهی هم میشد ؟
خیلی جای تعجب بود همه مدارکش کامل بود . نه برادرم پیش دانشگاهی نداشت چون کارودانش بود

تشکر کنندگان: tamanna
(2011-06-02 ساعت 19:26)m.maryam نوشته:  
متشکرم

خیلی جای تعجب بود همه مدارکش کامل بود . نه برادرم پیش دانشگاهی نداشت چون کارودانش بود

خيلي متاسفم دوست عزيز.ولي اگر زودتر ميومديد مهاجرسرا مي فهميديد که اگر کسي پيش دانشگاهي نداشته باشه راحت رد ميشه.
راه حلشم اين بود که 2سال سابقه بايد جور مي کردند و مي بردند و الان ويزا مي گرفتند.
ولي ديگه کار از کار گذشته.
بازم متاسفم.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
سفارت مدتیه به تماس های تلفنی جواب نمی ده
من سر تاریخ موعود نتونستم به مصاحبه برسم
از یک روز قبل از تاریخ مصاحبه هر روز زنگ زدم و اونا جواب ندادن و متنی که خونده میشه میگه ایمیل بزنید و ...
ایمیل فرستادم ولی جواب نمی دن
دوباره هم فرستادم
فقط به ایمیلی که ربطی به مصاحبه نداشت جواب دادن
این یعنی چی؟
پیش اومده کسی روز مصاحبه حاضر نشه و بعدا بتونه دوباره وقت مصاحبه بگیره؟
(2011-06-03 ساعت 09:35)farzad-it نوشته:  
متشکرم

خيلي متاسفم دوست عزيز.ولي اگر زودتر ميومديد مهاجرسرا مي فهميديد که اگر کسي پيش دانشگاهي نداشته باشه راحت رد ميشه.
راه حلشم اين بود که 2سال سابقه بايد جور مي کردند و مي بردند و الان ويزا مي گرفتند.
بازم متاسفم.
منظورتون از 2 سال سابقه چیست؟

تشکر کنندگان:
(2011-06-03 ساعت 16:15)m.maryam نوشته:  
(2011-06-03 ساعت 09:35)farzad-it نوشته:  
متشکرم

بازم متاسفم.
منظورتون از 2 سال سابقه چیست؟

ارسال هاي قبلي و تاپيک هاي ديگه را بخونيد متوجه مي شويد.
کسانيکه ديپلم فقط دارند .بايد يا مدرک پيش دانشگاهي داشته باشند يا 2 سال سابقه ارائه کنند .
سايت ويکي مهاجرسرا http://wiki.mohajersara.com هم فکر کنم توضيح کامل و بيشتر داده باشه.
بگرديد سايت را حتما چيز هاي مفيدي پيدا مي کنيد.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
تشکر کنندگان:
سلام دوستان مهاجر
بنده دیشب ایمیلی زدم به سفارت آنکارا جهت اطمینان از زمان مصاحبه ام که توسط KCC گفته شده بود.
زمان مصاحبه من 7 جولای است.
اما امروز این ایمیل را در جواب من فرستادند:
This is to inform you that we have not received July files yet. You may send an another e-mail in late June to confirm the appointment date.

می خواستم از بچه هایی که ماه جولای مصاحبه دارند بپرسم که آیا در جواب آن ها هم همین را دادند؟ یعنی هنوز پرونده های جولای نرفته برای سفارت؟
نقل قول:امروز برادرم مصاحبه داشت ولی متاسفانه قبول نشد.همه مدارکش کامل بود فقط به دیپلم گیر دادند گفتند در آمریکا این مدرک یعنی 11 کلاس سواد.به نظر شما میشه کاری کرد ؟میشه اعتراضی انجام بدیم یا نامه ای برای KCC بفرستیم
خیلی ناراحت شدم از این بابتSad ای کاش قبل از رفتنشان به این سایت مراجعه می کردند.
حداقل سواد 12 سال کامل ( دیپلم+ پیش دانشگاهی) یا داشتن حداقل 2 سال سابقه کار برای افرادی که برنده لاتاری هستند.
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

من زمانی که ثبت نام کردم با اسم دومم که رایجتر بود ثبت نام کردم . دلیلم داشتم چون قبل ثبت نام درخواست تغیر نامم رو به ثبت احوال داده بودم و قبل ثبت نام تماس تلفنی که داشتم اونا به من گفتن که جواب مثبت است . در حالی که وقتی حضوری رفتم(یک ماه بعد از ثبت نام در لاتاری) گفتن که پسوند نام شما حذف شده(منضورم اسم کوجیک هست) و تغیر به اسمی که تو لاتاری ثبت نام کردم و فکر میکردم اسمه جدید شناسناممه انجام نشد / من در حال حاضر یه نامه از رعیس ثبت احوال گرفتم که حرفامو تا یید میکنه / میخوام ترجمه هم بکنم / دوستان عزیزی که با سابقه هستن یا تجربه مشابه داشتن درخواست میکنم با مشاوره ای که به من میدن مرا یاری کنن در نوشتن این نامه و یا اینکه اصلا میل کردن من کار درستی هست یا صبر کنم سفارت توضیح بدم/ مرسی
Tongueزمین را دوست داشته باشیم
شماره کیس: 2011AS000041xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: May-2010
محل دریافت نامه: مشهد
کنسول: ابوظبی
ارسال فرمهای اول:june-2010
کارنت : 12/9/2011
تاريخ مصاحبه:12 -september
نامه دوم:nemidonam
کلیر: 15/9/2011
تشکر کنندگان:
(2011-06-03 ساعت 13:58)pefa نوشته:  سفارت مدتیه به تماس های تلفنی جواب نمی ده
من سر تاریخ موعود نتونستم به مصاحبه برسم
از یک روز قبل از تاریخ مصاحبه هر روز زنگ زدم و اونا جواب ندادن و متنی که خونده میشه میگه ایمیل بزنید و ...
ایمیل فرستادم ولی جواب نمی دن
دوباره هم فرستادم
فقط به ایمیلی که ربطی به مصاحبه نداشت جواب دادن
این یعنی چی؟
پیش اومده کسی روز مصاحبه حاضر نشه و بعدا بتونه دوباره وقت مصاحبه بگیره؟

مرسی از راهنماهاتون Smile
Visa: 28 . Sep . 2011
رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
تشکر کنندگان:
[/quote]
خیلی ناراحت شدم از این بابتSad ای کاش قبل از رفتنشان به این سایت مراجعه می کردند.
حداقل سواد 12 سال کامل ( دیپلم+ پیش دانشگاهی) یا داشتن حداقل 2 سال سابقه کار برای افرادی که برنده لاتاری هستند.
[/quote]

من هم خیلی از این بابت ناراحت شدم

همراه برنده مدرک تحصیلش به اندازه برنده مهمه ؟؟؟؟؟؟؟
Visa: 28 . Sep . 2011
رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
تشکر کنندگان:
دیپلم کار ودانش یا فنی حرفه ای مورد قبول نیست چون معادل 11 ساله و انها یه مدرک 12 ساله می خوان
تشکر کنندگان:
(2011-06-03 ساعت 18:31)Donkey chance نوشته:  سلام دوستان مهاجر
بنده دیشب ایمیلی زدم به سفارت آنکارا جهت اطمینان از زمان مصاحبه ام که توسط KCC گفته شده بود.
زمان مصاحبه من 7 جولای است.
اما امروز این ایمیل را در جواب من فرستادند:
This is to inform you that we have not received July files yet. You may send an another e-mail in late June to confirm the appointment date.

می خواستم از بچه هایی که ماه جولای مصاحبه دارند بپرسم که آیا در جواب آن ها هم همین را دادند؟ یعنی هنوز پرونده های جولای نرفته برای سفارت؟
نقل قول:امروز برادرم مصاحبه داشت ولی متاسفانه قبول نشد.همه مدارکش کامل بود فقط به دیپلم گیر دادند گفتند در آمریکا این مدرک یعنی 11 کلاس سواد.به نظر شما میشه کاری کرد ؟میشه اعتراضی انجام بدیم یا نامه ای برای KCC بفرستیم
برادر من 10 سال سابقه کار در یک شرکت حفاری داشت ولی موقع پست مدارک یادمان رفت بفرستیم و الان یک سال است در یک کارخانه کار میکند.
ولی ما سابقه بیمه که در آن شرکت و گواهی اشتغال این یکسال را فرستادیم ولی روز مصاحبه فقط درباره دیپلمش صحبت کردن و برادرم دیگه مارک کاری را نشان نداد.
به نظر شما اعتراضی کنیم به جواب میرسیم؟تا حالا کسی بوده برگه قرمز گرفته باشد و اعتراض کند و به جوابی برسد؟
تشکر کنندگان:
(2011-06-08 ساعت 12:36)m.maryam نوشته:  امروز برادرم مصاحبه داشت ولی متاسفانه قبول نشد.همه مدارکش کامل بود فقط به دیپلم گیر دادند گفتند در آمریکا این مدرک یعنی 11 کلاس سواد.به نظر شما میشه کاری کرد ؟میشه اعتراضی انجام بدیم یا نامه ای برای KCC بفرستیم

به نظر شما اعتراضی کنیم به جواب میرسیم؟تا حالا کسی بوده برگه قرمز گرفته باشد و اعتراض کند و به جوابی برسد؟

در سفرنامه یکی از دوستان عزیز سایت (obama) در قسمت پایانی این موضوع را دیدم که فکر کنم پاسخ شما هم باشه؛

نقل قول "... امروز سه چهار خانواده دیگه هم بودن که برگه آبی گرفتن. فقط یه خانم بود که دانشجو با کمالات ( به چشم خواهری- فکر نکنین دارم بازار گرمی میکنم) برگه سفید گرفتند. و اما اون نکته اصلی اینکه یه آقایی بودن با کیس لاتاری که برگه قرمزگرفتند. علتش هم اینکه ایشان دیپلم ردی بودن و پس ار انجام خدمت سربازی مجدد رفته بودند و مدرک دیپلم را گرفته بودند. آفیسرش که یه خانم بود گفته بود که این مدرک از نظر من دیپلم حساب نمیشه مگه بتونی مدارکی بیاری که من رت قانع کنی.[color=#000000] امیدوارم که ایشون هم بتونه ویزاش را بگیره. ما که امروز حالمون گرفته شد."

با تشکر از obama عزیز که شاید با توجه کردن به جزئیات راهی را برای شما باز کردند.
تشکر کنندگان: nastaran86 ، Linspire ، Donkey chance ، najibi
برای گرفتن تاریخ مصاحبه باید به kcc ایمیل بزنم یا سفارت؟؟؟؟
اگر کسی فنی و حرفه ای خونده باشه و بعد رفته باشه دانشگاه چی؟؟
باز هم مشکل داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Category: F2A
PD: Nov 2011
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان