کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کافه نادري در ینگه دنیا
(2010-07-22 ساعت 23:05)hvm نوشته:  
(2010-07-09 ساعت 11:04)User نوشته:  اوه! مخم سوت کشید! اون تس دو کفه سیل ووپله! یک قهوه فرانسه لطفا!

?avec du lait ou sans
?Doux ou amer Big Grin
بعنوان دربان کافه نادری ورود پر انرژی شما رو تبریک میگم
منتظرت بودیمWink

pas différence! mon ami Smile
مرسیییییی Smile دیدم تو کافه همه دارند از پیپ و دودجات استفاده می کنن، گفتم یه خورده جو رو عوض کنم! Cool

من برو سر وقت طاعون کامو! امیدوارم چیزیم نشه! Big GrinBig Grin تهوع رو که خوندم حالم بد شده بود! نصفه مونده هنوز!
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، hassanrouhi ، sanaz2010 ، ASALI ، msar
خوب دوسه روز پیش قفسه کتابهامو گردگیری کردم! خوب چند وقتیه که مشغله زیاده و سراغ کتاب ها نرفتم! اینجا دیگه چرا اینهمه گرد و خاک نشسته؟!

من تهوع رو نصفه کاره ولش کردم! و رفتم سراغ دایی جان ناپلئون! اما اون هم تموم نشده هنوز! به قول مش قاسم دروغ چرا آقا! ما خودمان یک همشهری داشتیم...
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، hvm ، الهه سابق ، ASALI ، sayeh_m ، msar
سلام دوستان
من یک نگاه کلی به این هفت صفحه قبل داشتم ، پیشنهادات و معرفی های دوستان عالی بود .

جای خالی یک نویسنده را در این تاپیک احساس کردم کسی که ادبیات امریکا را بعد از فاکنر،همینگوی ... حیاتی دوباره بخشید و خود ش در انزوای همیشگی خود تا اخر عمر(همین چندماه پیش) به سر برد.

جروم دیوید سالینجر ابر مرد ادبیات معاصر است، تنها بازمنده از نویسندگان ادبیات بعد از جنگ جهانی بود.. او نویسندگی را بعد از بازگشت از جنگ جهانی دوم شروع کرد..

چند ماه پیش نویسنده رمان مشهور ناتور دشت در سن 91 سالگی به علت کهولت در خانه خود در نیو همشایر درگذشت.
این نویسنده کمتر در انظار عمومی ظاهر میشد و حتی عکسهای موجود از او بیشتر از چند قطعه نیستند. کتاب ناتور دشت که جزو معروفترین آثار او و یکی از برترین رمانهای قرن بیستم شناخته شد.
جنبه مهم زندگي سالينجر مبهم بودن او براي منتقدان وهواداران اوست به بيان بهتر نوعي دور از دست رس بودن است بهمين دليل اطلاعات زيادي در مورد زندگي روزمره و عادي او موجود نيست.
ناتور دشت در لیست معروف " هزار و یک کتلب که قبل از مردن باید بخوانید " قرار گرفت .
آقای داریوش مهرجویی که همیشه آرزو به دل ماند در جشنواره ها فسیوال های اینر نشال مطرح شود،اثار مطرح خود را از رمان های سالینجر اقتباس و کپی کرد..دهه 60 سالینجر در ایران هنوز مطرح نشده بود

فیلم های مثل هامون،سارا... از رمان فرنی و زوئی سالینجر است..
اکثر کارهای سالنجر به فارسی ترجمه شده است و مهمترین رمان او ناتور دشت به ترجمه محمد نجفی است..
داستان دلتنگی های نقاش خیابان چهل هشتم نوشته سالینجر بهترین داستان کوتاه و انتخاب ویژه منتقدین مجله نیویورک است(به فارسی ترجمه شده)

لازم به ذکر است ناتور دشت به مدت چند سال از کتابخانه ی ملی آمریکا جمع آوری شد !!! و این رمان با درگیری ها و.مشکلات چاپی فراوان درجامعه ای مثل امریکا روبه رو شد!!!
شماره کیس: 2011AS0000143
تاریخ مصاحبه: 11 اسفند 1389
ورود به امریکا(دالاس, تگزاس): 27 مرداد 1390
دریافت گرین کارت: 20 شهریور ماه 1390
دریافت سیتزن شیپ : چندین ماه دیگر انتظار در غربت
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، frozen mind ، hvm ، soniarazmi ، الهه سابق ، ASALI ، sayeh_m ، msar
دوست داران كتاب:
پائولو كوييلو در وبلاگش همه آثارش رو به رايگان براي دانلود ارائه كرده:
اين آثار همه به زبان فارسي ترجمه شده هستند و در قالب pdf ارائه شده اند:
http://paulocoelhoblog.com/2011/01/09/bo...d-in-iran/
پاسخ
نمی دونم کتاب ریشه ها Roots نوشته الکس هیلی رو دوستان مهاجرسرایی می شناسند یا خیر.

این کتاب که از جمله ۱۰۰ کتاب برتر تاریخ رمان نویسی شناخته شده داستان یک سیاه پوست به نام کونتا کینته است که در آفریقا به بردگی گرفته می شه و به آمریکا می برنش.

داستان فوق العاده زیبایی داره و تقریبا انسان رو با تاریخ آمریکا و روحیات مردمش خیلی آشنا می کنه. یکی از دلایل افزایش علاقه من هم برای مهاجرت به آمریکا هم خوندن این کتاب بود.

به همه دوستان خوندن این کتاب رو توصیه می کنم.

قشنگترین قسمت کتاب، اون بخشیه که زندگی کونتا رو در آفریقا شرح میده و در اونجا بنا به رسمی که باید خوند و لذت برد کونتا و همسن هایش در دوره جوانی مسئولیت رسیدگی به امور روستا رو به عهده می گیرند و ابتدای امر اینقدر این مسئولیتشونو جدی می گیرن که به هر گوشه روستا سر می کشن و به هر چیزی گیر میدن. بعد یه مدت که می گذره می فهمن که خیلی هم نباید مسئولیتشونو جدی بگیرن و سر هر چیز کوچیکی به همه گیر بدن و اوضاع در روستا عادی می شه. وسپس کونتا تصمیم می گیره که بره دنبال ماجراجویی.
تا اینکه یه روز می ره واسه برادر کوچکش چوب ببره تا طبل بسازه ولی گیر سفیدپوستهای برده فروش میافته.

الکس هیلی یک نویسنده حرفه ای نیست بلکه یک جورنالیسته ولی پس از شنیدن داستانهایی از جد آفریقاییش که از پدر و مادرش شنیده در این مورد تحقیق می کنه تا اینکه حقایق رو در مورد این جد در میاره و به زیبایی اونها رو در کتابش به نام ریشه ها بیان می کنه
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، ASALI ، babakfx ، soheilbadami ، sayeh_m ، nahid.t ، msar
دوستان کتاب نماد گمشده، اثر نویسنده آمریکایی، دن براون رو حتما بخونید. این کتاب معرکه است.
تلفیقیه از هنر و معماری و تاریخ آمریکا به علاوه مسایل فلسفی و نیز تاریخ ادیان. در مورد تاریخچه معماری شهر واشنگتن دی سی هم اطلاعات جالبی بدست میده.
یکی از نقاط قوت آثار دن براون اینه که کتابهاش کوهی از اطلاعات تاریخی، فلسفی، هنری و صد البته علم نمادشناسیه، ولی این مطالب انبوهو با پوسته ای از یه داستان معمایی-پلیسی نفس گیر ارائه داده و به قدری مهیجه که واقعا نفس آدم بند میاد.
کتاب کد داوینچی این نویسنده رو شاید بعضی از دوستان خونده باشن، اگه اونو خونده باشید میدونید من چی میگم.
کتاب شیاطین و فرشتگان این نویسنده هم به همون خوبی دو کتاب دیگه است.
ولی من که این 3 کتابو خوندم و مطالعات نسبتا زیادی در زمینه مباحث این سه کتاب داشته ام، به نظرم کتاب نماد گمشده، بسیار کامل تر و جالبتره
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezagh ، ASALI ، babakfx ، soheilbadami ، User ، sayeh_m ، msar
چنانچه به اثار نویسندگان امریکایی علاقمند باشید کتاب "یک وجب خاک خدا" یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است به قلم ارسکین کالدل و ملغلمه ای با ارزش است که با کذشت بیش از 60 سال از نگارش چیز کهنه ای در اون نمیینید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، الهه سابق ، sayeh_m ، msar
دآش آکل مرد لوطی
ته خندق تو قوطی...

داشتم می خوندمش...اینجا هم نوشتمش... اگه بارون بزنه آخ .... اگه بارون بزنه !
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، User ، ASALI ، msar
« عمو صحرا ! پسرات کو ؟»
- لب دریان پسرام .
دخترای ننه دریا رو خاطر خوان پسرام .

....

دخترای ننه دریا ! دلمون سرد و سیاس
چش امیدمون اول به خدا بعد به شماس.
ازتون پوست پیازی نمی خوایم
خودتون بسه مونین ، بقچه جاهازی نمیخوایم .....
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، فردا ، ASALI ، mml ، msar
... نه ستاره نه سرود ، لب دریای حسود ، زیر این طاق کبود
جز خدا هیچی نبود
جز خدا هیچی نبود
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، الهه سابق ، msar
خوبِ خوبِ نازنین من/نام تو مرا همیشه مست می کند/بهتر از شراب/بهتر از تمام شعرهای ناب/نام تو اگر چه بهترین سرود زندگی است/من ترا به/خلوت خدایی خیال خود/بهترینِ بهترینِ من خطاب میکنم.... بهترینِ بهترینِ من!
(فریدون مشیری)

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar
شاید خیلی بی راه نباشه اگه بگم این رمان بهترین نوشته فارسی هست که من خوندم.البته این نظر شخصی من هست چون با حال و هوای من و شیوه مورد علاقه من در نگارش خیلی همخوانی داره.
ناتنی نوشته مهدی خلجی.
موقعیت کاراکتر ها و حرکتشون در زمان و مکان قصه واقعن حرفه ایه.
می تونید ازین آدرس نسخه پی دی اف اون رو بردارید.نگران نباشید حق تالیفش محفوظ و با خواست خود نویسنده در این سایت گذاشته شده.
http://radiozamaaneh.com/tmp/natani.pdf

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان