کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
سلام یه سوال اگه اسمی همراهم در گذرنامه massoud تایپ شده باشه و در هنگام ثبت نامmasoud نوشته باشم تو فرم سری اول باید پی بزنه ؟
مشکلی پیش میاد یا نه ؟
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
تشکر کنندگان:
(2010-06-01 ساعت 15:04)nasr نوشته:  سلام یه سوال اگه اسمی همراهم در گذرنامه massoud تایپ شده باشه و در هنگام ثبت نامmasoud نوشته باشم تو فرم سری اول باید پی بزنه ؟
مشکلی پیش میاد یا نه ؟

شما همونی که توی گذرنامه نوشته شده رو توی فرم ها وارد کنین . ولی بعدش باید با KCC مکاتبه کرده و جریان وارد کردن اشتباه اسمتون توی ثبت نام اولیه رو بهشون اطلاع داده و تأییدیه بگیرین .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
تشکر کنندگان: laili
سلام دوستان
من دو سال هند بودم برای مصاحبه حتما باید جزو مدارکم( PCC سوءپیشنه) رو از پلیس هند بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
تشکر کنندگان:
جوابشو پیدا کردم :">
از صمیم قلبم برای همه ی دوستای خوبم در مهاجرسرا دعا میکنم تا در این روزهای آخری که از لاتاری 2011 باقی مونده به هدفشون برسن و دست پر این تورنمنت طاقت فرسا رو به پایان برسونن.خدایا به ایمانی که بوجودت دارم به ما لطفی بکن تا به گفته ات عمل کنیم در جهانی که آفریدی سفر کنیم تا انسان باشیم و انسان بمانیم
تشکر کنندگان:
واییی بچه ها من واقعا هنگ شدم!! وقتی این فرم های اولیه رو فرستادیم اگه ایشالا به امید خدا قرار شد برای مصاحبه بریم برامون ایمیل میاد یا نامه؟؟ اگر باید بعد تاریخی بریم سایتو چک کنیم لطفا بیشتر بهم توضیح بدین.
از صمیم قلبم برای همه ی دوستای خوبم در مهاجرسرا دعا میکنم تا در این روزهای آخری که از لاتاری 2011 باقی مونده به هدفشون برسن و دست پر این تورنمنت طاقت فرسا رو به پایان برسونن.خدایا به ایمانی که بوجودت دارم به ما لطفی بکن تا به گفته ات عمل کنیم در جهانی که آفریدی سفر کنیم تا انسان باشیم و انسان بمانیم
تشکر کنندگان: Monica
من برای پاسپورت اقدام کردم اما هنوز نیومده و بچه ها گفتن باید پشت نویس عکس شماره پاسپورت هم داشته باشم..من دارم مدارک رو فردا میفرستم..چیکار کنم؟؟
تشکر کنندگان: Monica
سلام یکی از دوستان من کارمند غیر نظامی یک ارگان نظامی است که بصورت قراردادی یکساله اونجا کار میکنه.
نامه قبولیش رو گرفته ولی برای رفتن به آمریکا بایداز کارش استعفا بده که بتونه یک سال بعد بره
بنظر شما احتمال اینکه تو قسمت کلرینس به مشکل برخورد کنه چقده؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
گذر نامه رو باید به اسن برنده اصلی بگیرم یا می تونه گذر نامه همسرش باشه واسم برنده اصلی هم به عنوان همراه توش باشه ؟
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
تشکر کنندگان:
نمونه ایمیلی که باید برای مطمئن شدن از سالم رسیدن بسته پستی به KCC بفرسیم کجاست؟؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-01 ساعت 13:49)HOMAYON53 نوشته:  fبا سلام

شماره كيس من 398XX هست و امروز نامه سري اول را فرستادم از دوستان با سابقه مي خواهم راهنمايي كنن كه چند درصد احتمال داره كه من كارنت بشم و تا چه شماره كيسي كارنت مي شود.

اون آخر همه کارنت میشن، نگران کارنت شدن نباشید!

(2010-06-01 ساعت 15:04)nasr نوشته:  سلام یه سوال اگه اسمی همراهم در گذرنامه massoud تایپ شده باشه و در هنگام ثبت نامmasoud نوشته باشم تو فرم سری اول باید پی بزنه ؟
مشکلی پیش میاد یا نه ؟

اسم همراه منظورتون چیه؟! اگر اسم خودتون رو منظورتون هست شما دو تا راه دارین: 1- فرمها را با اسمی که در هنگام ثبت نام درج کردین پر کنید و بعد پاسپورتتون رو ببرید اصلاح کنید به همون اسم... 2- فرمها رو با اسمی که توی پاسپورت درج شده پر کنید و بعد با کی سی سی مکاتبه کنید تا این اصلاح رو در پروندتون ثبت کنن (البته ممکنه یکمی ریسک داشته باشه!)

(2010-06-01 ساعت 19:45)goli20 نوشته:  
(2010-05-21 ساعت 10:30)Ashkan78 نوشته:  ادامه پست http://mohajersara.com/showthread.php?ti...8#pid51018

من تيتر وار بهت مي گم چه كار بايد بكني. جزئيات بيشترش رو توي Forum برندگان 2010 مي توني بخوني. سوالي هم بود، ما بچه هاي 2010 در خدمتتيم.

1- ارسال فرم هاي DSP-122 و DS-230 كه با نهايت دقت و داقت پر شدن به همراه دو قطعه عكس 50 ميليمتر در 50 ميليمتر جديد با استانداردهاي همون عكسي كه باهاش ثبت نام اوليه رو انجام دادي.

2- تهيه اصل و ترجمه مدارك تحصيلي يا مدارك دال بر داشتن دو سال سابقه كاري

3- تهيه مدارك مالي (يافتن Sponsor يا گذاشتن پول در يك بانك، حتي بانك ايراني، و گرفتن نامه تمكن مالي به زبان انگليسي يا فارسي و ترجمه كردن اين نامه در صورت فارسي بودن)

4- تهيه اصل و ترجمه مدارك مربوط به نظام وظيفه

5- اگر متأهلي، مدارك ازدواجت رو هم ترجمه كن، ضمنا مدارك بالا رو تا جايي كه امكانپذير هست و مربوط مي شه براي همسرت تهيه كن.

6- اگه همين الان گذرنامه داري، يكبار اون رو دقيق چك كن. اگه كمتر از يك سال به خاتمه اعتبارش مونده، مي توني بدون هيچ دردسري تجددش كني كه من توصيه مي كنم اين كار رو بكني كه با داشتن يك گذرنامه 5 ساله جديد، وسط كار برات مشكلي پيش نياد. اگه بالاي يك سال اعتبار داره خيالت راحت باشه و اگه هم هنوز گذرنامه نداري، فكر گرفتنش باش.

سلام همه ی این مدارک رو باید الان بفرستیم؟؟؟؟؟؟ با این دوتا فرم و دوتا عکس باسد همه ی اینارو بفرستیم؟؟

خیر ... شما باید فقط همون دو فرم و عکس رو فعلا بفرستید... بقیه این مدارک برای زمان مصاحبه است...

(2010-06-01 ساعت 20:44)goli20 نوشته:  واییی بچه ها من واقعا هنگ شدم!! وقتی این فرم های اولیه رو فرستادیم اگه ایشالا به امید خدا قرار شد برای مصاحبه بریم برامون ایمیل میاد یا نامه؟؟ اگر باید بعد تاریخی بریم سایتو چک کنیم لطفا بیشتر بهم توضیح بدین.
ریست کن درست میشه! Big Grin نگران نباشید... شما بعد از فرستادن این فرمها باید منتظر کارنت شدن کیستون باشید، بعد از اینکه کارنت شدین هم براتون نامه دوم میاد هم اینکه اگر نرسید می تونید با کی سی سی مکاتبه کنید از طریق ایمیل دریافت کنید...

(2010-06-01 ساعت 20:57)goli20 نوشته:  من برای پاسپورت اقدام کردم اما هنوز نیومده و بچه ها گفتن باید پشت نویس عکس شماره پاسپورت هم داشته باشم..من دارم مدارک رو فردا میفرستم..چیکار کنم؟؟

خیلی مهم نیست! شما شماره کیس و یقیه اطلاعاتت رو درج کن...

(2010-06-01 ساعت 21:19)free_free نوشته:  سلام یکی از دوستان من کارمند غیر نظامی یک ارگان نظامی است که بصورت قراردادی یکساله اونجا کار میکنه.
نامه قبولیش رو گرفته ولی برای رفتن به آمریکا بایداز کارش استعفا بده که بتونه یک سال بعد بره
بنظر شما احتمال اینکه تو قسمت کلرینس به مشکل برخورد کنه چقده؟

هر دوتاش ریسکه! واقعا نمی دونم!

(2010-06-01 ساعت 21:21)nasr نوشته:  گذر نامه رو باید به اسن برنده اصلی بگیرم یا می تونه گذر نامه همسرش باشه واسم برنده اصلی هم به عنوان همراه توش باشه ؟

بله برنده اصلی باید پاسپورت خودش رو داشته باشه، چون ویزا داخل پاسپورت زده میشه...

(2010-06-01 ساعت 21:35)goli20 نوشته:  نمونه ایمیلی که باید برای مطمئن شدن از سالم رسیدن بسته پستی به KCC بفرسیم کجاست؟؟

به این تاپیک مراجعه کنید:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1305
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان: kianoush ، Ashkan78 ، goli20 ، User ، hamed_gh ، Donkey chance ، AMIN3Y
(2010-05-26 ساعت 11:12)ShabPareyeMohajer نوشته:  
(2010-05-26 ساعت 11:05)shervin1988 نوشته:  بچه ها کسی می دونه منظور این کاغذ چیه؟

[/color]

این فرم برای کسانی است که هم اکنون با داشتن یکی دیگر از انواع ویزا مثل ویزای دانشجوئی یا کار یا سرمایه گذاری یاغیره ،در آمریکا ساکن هستند و باید پروندهء آنها در خود آمریکا بررسی شود و نه در سفارت های آمریکا در دیگر کشورها.

این کاغذ از کجا اومده؟؟ تو پاکت ما فقط 2 تا کاغذ بود.
تشکر کنندگان:
آقا من درگیر مسائل ازدواجم هستم و احتمالا یکی دو ماه دیگه فرم ها رو می فرستم.یعنی خیلی شانسم کم میشه؟

سوال بعدی اینکه این هزینه ها به چه شکلیه؟ هزینه مصاحبه چقدره؟ یه دوستی تو یه تاپیک دیگه نوشته بود 2 میلیون تومن هزینه مصاحبه ست! درسته؟ خیلی هزینه ی غیر منطقی اییه.من 800 تومن شنیده بودم
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: pr.kia
هزينه ها از چند قسمت تشكيل شده:
1- هزينه سفر و رفت آمد به سفارت
2-هزينه هاي پزشكي ( عكس از قفسه سينه و ....)
3- هزينه هايي كه در خود سفارت پرداخت ميشه
اون 800 تومان كه شما شنيديد هزينه پرداختي در سفارت براي هر نفر هستش
و اون 2 ميليون كل هزينه اي سفر به ازاي هر نفره

موفق باشينSmile
رهايي آرزو و گير ندادن به آن! با همه وجود، رويا را به كاينات دادن و منتظر سخاوت بيكران روزگار بودن، راز بي‌بديل به آرزو رسيدن است.[/quote]
تشکر کنندگان: AMIN3Y ، pr.kia
سلام.social security number چي هست ؟جواب من خير بود .چه جوابي بايد مي دادم ؟
ممنون.
تشکر کنندگان:
(2010-06-02 ساعت 15:05)winner نوشته:  سلام.social security number چي هست ؟جواب من خير بود .چه جوابي بايد مي دادم ؟
ممنون.

یه چیزیه تو مایه های کد ملی اما آمریکاییش . تو آمریکا بدون SSN نمیتونید کاری بکنید برای حساب باز کردن تو بانک/ خرید و فروش/ گواهینامه گرفتن و .. به SSN نیاز دارید.
اون سوالی که پرسیده آیا SSN دارید رو باید NO جواب بدید اما کنارش که پرسیده آیا SSN می خواهید باید YES جواب بدید و بعد هم که پرسیده آیا اجازه میدهید از اطلاعات این فرم برای صدور SSN استفاده کنیم هم باید YES جواب بدید.
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: AMIN3Y

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان