کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
در این تاپیک به سوالات مطرح شده برندگان لاتاری 2011 می پردازیم. ارسال های غیر مرتبط با عنوان حذف خواهند شد.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: sh-b ، abnanta ، Linspire ، maryamjay ، babak2010 ، afsoun ، AMIN3Y ، ramin_ad ، tarfandkhaneh ، WIKIMAN ، payam62 ، msar
با سلام
آیا باید عکس5*5 که همراه فرم های اولیه برای کی سی سی ارسال می کنیم همان عکسی باشد که موقع ثبت نام آپلود کردیم؟؟؟
اگر کسی از برندگان سال قبل عکس متفاوتی فرستاده و تایید شده لطفا اطلاع دهد!
در ضمن من هنوز برنده نشدم ولی زیاد امید دارم!!!
با تشکر
«خدایا! بازم دار از اینکه نانم و حتی نامم را در پسِ ایمانم افکنم!»
«خدایا! کاش خود را جای انسان می نهادی و
می دانستی که در این دنیا
انسان بودن و ماندن چه دشوار است،
برای انکه می فهمد و از احساس سرشار است!»

دکتر علی شریعتی
تشکر کنندگان: abnanta ، elnaz295 ، AMIN3Y ، ramin_ad ، tarfandkhaneh ، payam62 ، msar
خير، عکسي که همراه فرمهاي سري اول ميفرستيد نبايد بيشتر از 6 ماه از تاريخ گرفتنش گذشته باشد و ربطي به عکسي که در ثبت نام اينترنتي ارائه کرده ايد ندارد
CASE NO.:2010AS290XX
تاريخ دريافت پاکت اول:15 June
تاريخ ارسال فرمها:18 June
تاريخ کارنت شدن:آخرين بولتن
تاريخ دريافت نامه دوم:25 july
تاريخ مصاحبه: 1سپتامبر
تاريخ کليرنس: 14 سپتامبر
سفارت:آنکارا
تشکر کنندگان: kianoush ، Shahoo52 ، loony ، Behinaz ، Mahdi6513 ، abnanta ، elnaz295 ، Justin.B ، AMIN3Y ، ramin_ad ، tarfandkhaneh ، Ali agha ، tata63 ، shani89 ، payam62 ، msar
با روسری بودن یا نبودن خانمها هنگام مصاحبه یا برای عکس تاثیری داره ؟
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
تشکر کنندگان: jolly ، abnanta ، ramin_ad ، tata63 ، payam62 ، msar
(2010-05-21 ساعت 08:26)nasr نوشته:  با روسری بودن یا نبودن خانمها هنگام مصاحبه یا برای عکس تاثیری داره ؟

خوب شد این سوالو پرسیدین! سوال ما هم هست!
من گمان نمی کنم تاثیری داشته باشه!
عکس صرفا باید واجد مشخصاتی باشه که توی صفحه مربوط به عکس براش توضیح داده!

با این حال مدیران گرامی نظر موثق تری می توانند بدهند.
تشکر کنندگان: jolly ، abnanta ، tarfandkhaneh ، afsoun ، AMIN3Y ، ramin_ad ، tata63 ، shani89 ، payam62 ، msar
دوست عزیز ضمن تبریک قبولی لطفا برای عکس تاپیکهای زیر را مطالعه بفرمائید:

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...A%A9%D8%B3

جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: mehran61 ، abnanta ، tata63 ، payam62 ، msar
من چند تا سوال دارم که فکر کنم قدیمی ها باید منو کمک کنند:
از قبل سپاسگزارم:

1- مورد 10 در فرم 0230 میگه آدرس جایی که میخوای به صورت دایم تو آمریکا زندگی کنی رو بنویس.
من همچین آدرسی ندارم. می تونم NA بنویسم؟

2- آدرسی که گرین کارت برای شما باید ارسال بشه!
باز هم مشکل اولی! اینجا باید چکار کنم؟ آدرسی دکی از دوستان یا بستگان کفایت می کنه؟
3- آیا خود فرد حتما باید هنگام تحویل پرین کارد حضور داشته باشه در آمریکا؟ یا گرین کارتو به فرد دیگه ای هم تحویل میدهند؟ این سوال برای من اساسیه!

4- در بند 31 آ و 31 بی نام افرادی که همراهی خواهند کردمتقاضی اصلی را یا افرادی که بعدا به او ملحق خواهند شد را باید بنویسیم. اکنون سوال من این است: آیا من غیر از همسر خود می توانم فرد دیگری را اعلام کنم در این فرم؟ اگر بلی به چه شکل؟ منظورم از فرد دیگر، نه فرزند (چون نداریم!!)، بلکه برادر خود فرد متقاضی اصلی است.

5- در بند 33 در مورد زبانی که می خوانید و می نویسید پرسیده است. آیا فقط باید فارسی را بنویسیم؟ یا زبان های دیگر را هم می شود نوشت؟ (من یک زبان دیگر و همسر بنده 3 زبان دیگر را هم مسلط است). آیا نوشتن این موارد در دریافت ویزا تاثیر دارد؟ (بخصوص اینکه آیا اثر همپوشانی روی مساله اسپانسر دارد؟ چون ظاهرا در این زمینه فقط می توانم گواهی بانکی آن هم دست بالا برای هر نقر 15 هزار دلار فراهم کنم.)

6- سربازی را در 3پاه بوده ام! در بیمارستان. آیا من باید در فرم ذکر کنم که در 3پاه سربازی را با پایان رسانده ام؟ اصولا در بند 34 چه چیزهایی را باید بنویسم؟

7- آیا پیشنهاد می کنید که از همین الان در این فرم درخواست سوشیل سکیوریتی نامبر بدهم؟

8- و سوال آخر: برای جبران لطف شما در ارائه این همه اطلاعات و کمک بی پایان چکار می توان بکنم؟
با سپاس
سرفراش
فکر کنم سوالمو باید یک جایه دیگه مطرح می کردم!
مدیران محترم اگر جای سوالات من اینجا نیست، لطفا دستور لازم!

قربان تک تک شما !
تشکر کنندگان: honareirani ، mehran61 ، Linspire ، vahidansari ، abnanta ، Amir78 ، AMIN3Y ، tarfandkhaneh ، payam62 ، msar
وای چقدر سوال.............
1-حتما باید یک آدرس بدید....از الان باید به فکر اسپانسر باشید ترجیحا آدرس اون رو بذارید.

2-بله آدرس دوست یا آشناتون رو میتونید بدید و اگر کسی رو نداشته باشید میتونید از بچه های سایت که الان آمریکا هستند بخواهید که آدرسشون رو به شما بدن...و چون این مسئله خیلی مهمه باید کسی باشه که مورد اعتمادتونه و بدونید که حتما گرین کارت رو صحیح و سالم به دستتون میرسونه.

3-گرین کارت رو اصلا تحویل نمیدن و میندازنش توی صندوق پستی...ولی اگه خود شخص باشه بهتره چون ممکنه به هزار و یک دلیل گرین کارت نیاد و یا مشخصاتتون اشتباه روش تایپ شده باشه که در این صورت اگه خودتون نباشید به مشکل میخورید.معمولا تا سه هفته بعد از ورود گرین کارت به صندوق پستی شخص ارسال میشه و سه هفته ارزش این رو داره که شما براش صبر کنید.

4-خیر ...تحت هیچ شرایطی....در ضمن مگه برای همسرتون فرم ارسال نشده؟یعنی زمان ثبت نام متاهل بودید و اسم ایشون رو هم وارد کردید یا نه؟

5-توی پر کردن فرمها هیچی رو کتمان نکنید....البته دونستن زبان پوئن مثبتی براتون نیست.

6-باز هم حقیقت.

7-یادم نیست نمیدونم....اگه جائی داره برای درخواست خوب باید درخواست کنید دیگه.............

8-تنها کاری که میتونید بکنید برای جبران اینهمه محبت و لطف Smile شما هم اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران بذارید و بچه ها رو از نحوه ی انجام پروسه تون تا حد امکان باخبر کنید و فقط سوال کننده نباشیدSmile
تشکر کنندگان: User ، abnanta ، honareirani ، kianoush ، Monica ، mehran61 ، vahidansari ، Amir78 ، aminghshiraz ، tarfandkhaneh ، payam62 ، msar
ادامه پست http://mohajersara.com/showthread.php?ti...8#pid51018

من تيتر وار بهت مي گم چه كار بايد بكني. جزئيات بيشترش رو توي Forum برندگان 2010 مي توني بخوني. سوالي هم بود، ما بچه هاي 2010 در خدمتتيم.

1- ارسال فرم هاي DSP-122 و DS-230 كه با نهايت دقت و داقت پر شدن به همراه دو قطعه عكس 50 ميليمتر در 50 ميليمتر جديد با استانداردهاي همون عكسي كه باهاش ثبت نام اوليه رو انجام دادي.

2- تهيه اصل و ترجمه مدارك تحصيلي يا مدارك دال بر داشتن دو سال سابقه كاري

3- تهيه مدارك مالي (يافتن Sponsor يا گذاشتن پول در يك بانك، حتي بانك ايراني، و گرفتن نامه تمكن مالي به زبان انگليسي يا فارسي و ترجمه كردن اين نامه در صورت فارسي بودن)

4- تهيه اصل و ترجمه مدارك مربوط به نظام وظيفه

5- اگر متأهلي، مدارك ازدواجت رو هم ترجمه كن، ضمنا مدارك بالا رو تا جايي كه امكانپذير هست و مربوط مي شه براي همسرت تهيه كن.

6- اگه همين الان گذرنامه داري، يكبار اون رو دقيق چك كن. اگه كمتر از يك سال به خاتمه اعتبارش مونده، مي توني بدون هيچ دردسري تجددش كني كه من توصيه مي كنم اين كار رو بكني كه با داشتن يك گذرنامه 5 ساله جديد، وسط كار برات مشكلي پيش نياد. اگه بالاي يك سال اعتبار داره خيالت راحت باشه و اگه هم هنوز گذرنامه نداري، فكر گرفتنش باش.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: laili ، User ، abnanta ، honareirani ، kianoush ، Hamid55 ، Monica ، mehran61 ، Amir78 ، AMIN3Y ، tarfandkhaneh ، samadi2050 ، shervean ، Farshid22 ، shani89 ، payam62 ، msar
لیلی و اشکان عزیز!

راستش رو بخواهید تا دو روز پیش که خوب نمیدونستم این لاتاری ممکنه سراغه من هم بیاد! یعنی اصلن و ابدا به فکرش نبودم!
اما الان بیش از هر چیزی به این نکته فکر می کنم که چطور بدون هیچ مقدمه ای احساس می کنم دوستان بسیار خوبی رو پیدا کرده ام که چقدر با محبت و بزرگوار هستند. (راستش تو فروم های زیادی عضو شده ام، اما جوی که اینجا وجود داره بی نطیره! این برام جالبه!)

من جواب بیشتر سوالامو گرفتم! مرسی از شما لیلی عزیز! من هم بگم که: پیرو سوال شماره 4 من نام و مشخصات همسرو رو موقع ثبت نام وارد کرده ام، فقط می خواستم ببینم میتونم غیر از همسر هم کسی رو اعلام کنم. که جواب دادید که نمیشه. در ضمن زمان ثبت نام متاهل بودم و اسم ایشون را هم وارد کرده ام؛ اما منظور شما از اینکه "مگه برای همسرتون فرم ارسال نشده" دقیقا چیه؟ فکر کنم سوال شما اینه: (مگر برای همسرتون فرم ارسال نکرده اید موقع ثبت نام؟) چون فرمی از کی سی سی که برای خود من هم که ارسال نشده! فقط نامه اعلام انتخاب اولیه با کیس نامبر است.
و اینکه برای سوشیل سکیوریتی یک قسمتی داره که می پرسه: آیا قبلا درخواست اس اس ان داده اید؟ اگر خیر، آیا می خواهید درخواست بدهید؟ و بعد تو قسمت بعد از ما اجازه می خواد که اگر خواهان اس اس ان هستیم، اجازه ارسال اطلاعات به مرجع ذیربط رو بهشون بدیم.
توصیه شما رو هم همیشه مد نظر دارم. صداقت!
در مورد جواب سوال آخر هم تلاش می کنم بتونم کمکی کرده باشم. و همه ما همیشه خوشحال میشیم از کمک کردن به دیگران
و ممنونم از اینکه وقت گذاشتید.

اما اشکان عزیز، من باید از شما هم تشکر کنم، من هم خیلی تیتر وار بگم که چقدر دوستون دارم شما بچه های با محبت سایت مهاجرسرا!
من بیشتر این مدارک رو حوشبختانه آماده دارم، حتی هپاتیت خودم و همسرم هم آماده است، فقط باید یه سر برم تا پاستور! غیر از اسپانسر و اینکه مبلغ تمکن فعلی رو باید بالاتر ببرم، من پاسپورتم دقیقا 1 سال و 5 ماه دیگه اعتبار داره! بنا بر توصیه شما من می تونم بهش فکر نکنم!! تنها نگرانی که من الان دارم کلیرنس هستش.
توی جاهای دیگه بچه های قدیمی تر گفته بودند که اگه کار دولتی داشته باشیم، کلیرنس طول می کشه! و من هم دقیقا از روز بعد از اخذ کارت پایان خدمت تا الان برای دولت کار میکنم. و در این چهار سال هم یکبار کارمو عوض کردم. شما فکر میکنید 1 سال و 5 ماه ممکنه طول بکشه؟ تا گرفتن گرین کارت؟

باز هم از همتون متشکرم.
قربون دست تک تک شما عزیزان
آخر هفته خوبی داشته باشید
تشکر کنندگان: honareirani ، cky ، laili ، Hamid55 ، Elf ، mehran61 ، vahidansari ، shahram1347 ، abnanta ، AMIN3Y ، Ashkan78 ، tarfandkhaneh ، Farshid22 ، payam62 ، msar
(2010-05-21 ساعت 08:46)sarfarash نوشته:  
(2010-05-21 ساعت 08:26)nasr نوشته:  با روسری بودن یا نبودن خانمها هنگام مصاحبه یا برای عکس تاثیری داره ؟

خوب شد این سوالو پرسیدین! سوال ما هم هست!
من گمان نمی کنم تاثیری داشته باشه!
عکس صرفا باید واجد مشخصاتی باشه که توی صفحه مربوط به عکس براش توضیح داده!

با این حال مدیران گرامی نظر موثق تری می توانند بدهند.

فقط حتما باید گوشها نمایان باشد علاوه بر گردی صورت
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، User ، abnanta ، afsoun ، payam62 ، msar
یکی از سوالات دوستانی که قبول شده اند دونستن زمان خروجشون از کشور بعد از گرفتن ویزاست. و اینکه آیا میشه همراهها با شخص برنده وارد بشن یا نه؟
اگه شما برنده ی اصلی هستید همراهتون میتونه با شما وارد نشه و تا قبل از تموم شدن تاریخ ویزاش در کشور بمونه ولی تحت هیچ شرایطی نمیتونه قبل از برنده ی اصلی وارد آمریکا بشه ..یا همراه برنده ی اصلی یا بعد از اون.
درمورد اینکه ویزا چقدر اعتبار داره برای خروج بستگی به تاریخ مدیکال داره .معمولا تا شش ماه بعد از مدیکال.اگه خوش شانس باشید و روز مصاحبه ویزا بگیرید تا شش ماه چون معمولا مدیکال دو یا سه روز قبل از مصاحبه است.
ولی اگه بهتون کلیرنس بخوره و چند وقت بعد ویزا بگیرید دیگه بستگی به این داره که زمان کلیرنستون کی بوده.
مثلا اگه شما اول فروردین مصاحبه بشید و اف بی آی چک بهتون بخوره باید صبر کنید ببینید جوابش کی میاد و اگر جوابش اول خرداد بیاد یعنی شما دو ماه از زمان رفتنتون رو از دست دادید و فقط چهار ماه وقت دارید......
تشکر کنندگان: honareirani ، User ، drmahmoodi ، Elf ، Monica ، vahidansari ، Sooshians ، abnanta ، afsoun ، AMIN3Y ، sara2011 ، samadi2050 ، Farshid22 ، shani89 ، payam62 ، msar
(2010-05-21 ساعت 23:02)laili نوشته:  یکی از سوالات دوستانی که قبول شده اند دونستن زمان خروجشون از کشور بعد از گرفتن ویزاست. و اینکه آیا میشه همراهها با شخص برنده وارد بشن یا نه؟

مرسی از شما لیلی جان،
یه سوال هم من بپرسم، (البته این صرفا از سر کنجکاویه وگرنه واسه ما ترم اولی ها خیلی زوده از این حرفا بزنیم!) بیمه هم نیازه برای سفر به آمریکا؟

سوال بعدی اینکه توی وبسایت وزارت خارجه نوشته که باید از پل.ی.س ایران باید گواهی عدم سوء پیشنه دریافت کنیم. اما توی مدارکی که اشکان عزیز تیتروار برای من نوشته بود، حرفی از سوء پیشنه نبود؟! و حتا یک جای دیگه هم خوندم که سوء پیشینه پل.ی.س اران رو قبول ندارن.
همچین چیزی صحت داره؟
تشکر کنندگان: abnanta ، Amir78 ، payam62 ، msar
با سلام:
1-آياغير از فرستادن دو تا فرم و دو عدد عكس مدرك ديگه اي لازمه بفرستيم؟
2-توي نامه اول محل مصاحبه ذكرشده؟اسم ابو ظبي رو جلوي كلمه پست اورده.
3-جقدر وقت داريم فرمهارو بفرستيم؟
شماره کیس: **2011AS000012
ابوظبي
تاریخ مصاحبه:2010-NOV-08
کلیرانس: بازمانده2011 علیرغم326روزانتظار برای کلیرشدن
تشکر کنندگان: honareirani ، abnanta ، payam62 ، msar
(2010-05-21 ساعت 23:54)drmahmoodi نوشته:  با سلام:
1-آياغير از فرستادن دو تا فرم و دو عدد عكس مدرك ديگه اي لازمه بفرستيم؟
2-توي نامه اول محل مصاحبه ذكرشده؟اسم ابو ظبي رو جلوي كلمه پست اورده.
3-جقدر وقت داريم فرمهارو بفرستيم؟

من بهتون تبریک میگم به خاطر قبولی!

اما جواب سوالها:
(با اجازه مدیران محترم)

1- خیر فقط دوتا فرم و دو تا عکس
2- شما می تونید محل مصاحبه رو خودتون تغییر بدید. البته اگر مایل باشید. اینکار را می توانید در آیتم شماره چهار، فرم 122 اعلام کنید.
اگر مکانی را اعلام نکنید، همان ابوظبی که برای شما اعلام شده، محل پراسسینگ و مصاحبه شما خواهد بود
3- هر چه زودتر بهتر، توصیه من اینه که فرم ها را با دقت جواب بده، چون اشتباه در آنها تقریبا جبرانش بسیار مشکل است. معمولا در طی ماه جون دیگه باید ارسال بشن.

من میتونم شماره کیس شما رو بپرسم و اینکه نامه را کجا دریافت کرده اید؟
ایران؟ چه شهری؟ و چه تاریخی.
این اطلاعات می تواند به دوستان منتظر کمک کند.

شاد و پیروز باشید
تشکر کنندگان: honareirani ، mehran61 ، abnanta ، AMIN3Y ، payam62 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان