کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
با سلام

بچه ها هتل نزدیکای سفارت غیر از ددمان سراغ ندارید؟
قیمتشم پایین تر از ددمان باشه؟
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان: elnaz295 ، mitr.p
ارزونترین راهی که میشه از تهران به آنکارا رفت چیه؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: elnaz295 ، mitr.p
(2010-08-18 ساعت 17:04)kaveh1979 نوشته:  با سلام

بچه ها هتل نزدیکای سفارت غیر از ددمان سراغ ندارید؟
قیمتشم پایین تر از ددمان باشه؟

هتل ارشام هم هست...

(2010-08-18 ساعت 22:42)free_free نوشته:  ارزونترین راهی که میشه از تهران به آنکارا رفت چیه؟

راه های زیادی هست:
قطار مستقیم تا انکارا
اتوبوس مستقیم تا انکارا

که ارزونترین راه ها هستند.

راه دیگه: با ماشین شخصی تا مرز بعد با ون تا شهر وان ترکیه بعد پرواز به انکارا
و سریعترین و گرونترین راه: پروازمستقیم تا انکارا
تشکر کنندگان: free_free ، kaveh1979 ، aadine ، OMID_R ، elnaz295 ، parastoo2011
با سلام
بست وسترن 2000 هم فکر کنم خوبه. به سفارت و دکتر خیلی نزدیکه.
کسی از دوستان اونجا بوده؟ تو سایتش که ظاهرا همچی خوبه.
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان: elnaz295
(2010-08-20 ساعت 19:43)kaveh1979 نوشته:  با سلام

دوست عزیز زیاد حساسیت به خرج نده این هتل درست روبروی سفارته و شما اگه اتاقه رو به خیابون بگیرین پرچم ایالات متحده رو مشاهده میکنی چون لب بلوار آتاتورکه و در کل مناسبه.
سفر خوش.

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، aadine ، elnaz295 ، success ، parastoo2011
(2010-08-20 ساعت 19:43)kaveh1979 نوشته:  با سلام

اگر به مسافت باشه، هتل اوزیلهان با هتل بست تفاوتش تنها 5 دقیقه پیاده روی هست! ایرانی توش بیشتره قیمتش هم مناسبتره! البته به نظر من وقتی میای آنکارا دنبال هتل خیلی خوب نباشید چون خرج بیخوده! هروقت رفتید استانبول یا آنتالیا پولتونو اونجا بدید
(2010-08-18 ساعت 22:42)free_free نوشته:  ارزونترین راهی که میشه از تهران به آنکارا رفت چیه؟

اتوبوس تهران آنکارا 40 تومن! حدودا 36 ساعت در راه هستید

تشکر کنندگان: kaveh1979 ، aadine ، elnaz295 ، success
سلام به همه
با توجه به تجربه سفر به آنکارا و مصاحبه چند نکته رو میخوام بگم که مفیده
1. واسه گرفتن هتل از تورها استفاده کنید یا اینکه خودتون چونه بزنید چون قیمت اولیه با قیمت واقعیشون خیلی متفاوته
2. به هیچ وجه واسه کارهای دکتر و سفارت به آژانسها پول ندید خودتون به راحتی میتونید کارهاتون رو انجام بدید حتی اگر یک کلمه انگلیس بلد نباشید
3. واسه تلفن اگر همراه اول ببرید اینکه میگن به محض روشن کردن گوشی هزینه رومینگ میفته اصلا درست نیست ولی در مورد هزینه های دیگه اش اطلاعی ندارم ولی ایرانسل اگر خواستید استفاده کنید حتما باید 24 ساعت قبل از خروج از ایران با وارد کردن کد، رومینگ رو فعال کنید هزینه ایرانسل واسه هر اس ام اس به ایران یا آمریکا 500 تومنه و چه به شما زنگ بزنن و چه به دیگرون زنگ بزنید اعتبارتون کم میشه. واسه تماس به ایران یا آمریکا بهتره از ترکیه کارت تلفن بخرید که دو نوع کارت تلفن داره یکیش مثل کارتهای تلفن خودمونه یکی هم مثل کردیت کارت تلفن توی ایران هست که یک رمز داره و دومی فکر کنم به صرفه تره
4. سعی کنید تا حد امکان از امکانات جانبی هتل استفاده نکنید که سه برابر واستون حساب میکنن مثلا اگر ازهمون کارتهایی که در بالا گفتم استفاده میکنید و از تلفن اتاقتون استفاده کنید دقیقه ای یک دلار هم باید بدید هتل در صورتی که بیرون از تلفن عمومی فقط هزینه همون کارت هست یا مثلا رسیدید یخچال رو خالی کنید وسایل رو بذارید کنار خودتون از سوپری خرید کنیدو یخچالتون رو پر کنید
5. واسه خرید از مغازه ها حتما چونه بزنید که به نتیجه میرسید (البته منظورم مغازه سوپری نیست)
5. واسه واکسن کارت بین المللی واکسن بگیرید که یک کارت زرد رنگه و توی ایران سه تا واکسن میزنن 1. دیفتری و کزاز 2. هپاتیت 3. ام ام آر که هر سه این واکسنها نوبت دوم دارن اگر واستون توی ایران نوبت دوم رو نزدن بگید بزنن که اونجا باید پول بدید ولی ایران مجانی هست
6. وقتی رفتید دم سفارت سمت راست در بایستید که بعد میان شما رو به صف میکنن و سمت راست صف ویزاهای مهاجرتی هست اگر برید اون وسطها بایستید وقتی میگن مهاجرتیها بیان سمت راست تا به خودتون بجنبید میفتید آخرهای صف
نکته آخر اینکه حتما به این توصیه هایی که کردم توجه کنید اصلا نگران نباشید خیلی راحتتر از اون چیزی هست که فکر میکنید ضمن اینکه تو هتلها پر از ایرانیهای هست که همه وقت سفارت دارن
دوستان عزیز اگر برای مصاحبه میرین آنکارا و بلیط هواپیما پیدا نکردین من یک آپشن اینجا مطرح کردن که چون یک پست رو دو تا جا زدن خلاف مقررات هستش لینکش رو میذارم.
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...3#pid72183
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: User ، suntino ، aadine ، elnaz295
یه موضوع دیگه من اینجا یه نفرو دیدم به اسم گونش

یه دختر کلاه برداره

واسه کسایی‌ اینو میگم که میخوان مثل من تو ترکی بمونن

و دنبال خونه واسه اجاره میگردن

هرگز به این آدم نزدیک نشین

سر مارو کلاه گذشت

بچها کلا هرگز به این ایرانیا ا عتماد نکنید

هرچی‌ بخواین از این سایت و بچهای گلش میتونید بپرسید

اینقد که حتی چشم بسته کارتونو انجام بدین

پس لطف کنید از اونا کمک نگیرید تا ریششون خشک شه

ابرروی هرچی‌ ایرانی‌ بردن بخداا
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

تشکر کنندگان: User ، final destination ، Ali Sepehr ، aadine ، OMID_R ، rayan.s ، elnaz295 ، امیلا ، emrah66
(2010-08-29 ساعت 12:42)یاشار و ماری نوشته:  دوستان عزیز
کسایی که اتوبوس براشون سخته این آپشن هم در نظر بگیرند:
با اتوبوس یا قطار تا وان یا کارس یا شهر دیگه ای که نزدیک مرزه و فرودگاه داره و بعدش با هواپیمای پرواز داخلی ترکیش ایرلاینز تا آنکارا.
مزایا: 1- نیمه دوم راه رو توی هواپیما استراحت میکنین و خسته نمی رسین آنکار
2- خروجی زمینی 10 تومنه و خروجی هوایی 50 تومن.

معایب: 1- معطل شدن در مرز که خوب به هر حال الان هواپیما نیست و این اتفاق می افته
2- یک بار باید توی وان پیاده شین و برین فرودگاه و شاید کمی سردرگم کننده باشه

به نظر من اگه چند نفر هستین این گزینه خوبیه. تازه لازم هم نیست که شما حتما از رویال یا سیر و سفر بلیط وان یا کارس بگیرین. میتونین تا مرز با اتوبوس یا ماشین خودتون برین و پیاده شین و اونور مرز با سواری برین تا کارس یا وان.

یاشار جان شما احیانا میدونی قیمت بلیط وان تا آنکارا چنده؟ تو آسیا تراول نوشته بود 518 دلار!!! ؟

به نظر من از معایب، شماره 2 رو میشه تخفیف داد: یک نقشه از گوگل مپس بگیریم و چاپ کنیم و همراه داشته باشیم. یا دوستان اگه موبایل مجهز به مکان نمای جغرافیایی دارند: GPS . هم از نوکیا مپس میشه ناوبری کرد هم از گوگل مپس نسخه موبایل. این مشکل رو میشه حل کرد. من با این قضیه مشکلی ندارم. (اصولا خودم یک جی پی اس داخلی دارم Big Grin)
مشکل اصلی یک کمی احساس عدم امنیت هستش!

به هر حال اگر کسی از دوستان میتونه کمک کنه برای این روش:
1- تا چه شهری با ماشین شخصی بریم؟ (من خودم تابحال ارومیه نرفته ام. میخوام ارومیه هم برم بگردم. یک هفته ناب مرخصی با این ور اونورش میشه 8-9روز جور کرد!)
2- از (احتمالا) ارومیه تا وان چطور، کجا و با چه هزینه ای میشه رفت؟ ( تاکسی؟ اتوبوس؟ ون؟ هزینه هر کدام؟ مدت زمان هر کدام؟ معطلی هر کدام)
3- پرواز وان- آنکارا را از چه آژانسی میشه رزرو کرد؟ قیمت بلیط؟

کلا آیا می ارزه آدم خودشو خسته کنه و این روش رو انتخاب کنه نسبت به پرواز مستقیم تهران آنکارا؟

یوزر اومد سوال کرد! چه سوال هایی هم پرسید!
(الان باید یک نفر بیاد و بگه مدیر جان برو تاپیک 2010 رو بخون! بعد سوال بپرس! اما من خوندم اونو ! اما این نکات رو نداشته! یا دست کم جامع نبوده! Wink)
تشکر کنندگان: aadine ، free_free ، elnaz295 ، success
ما هتل رویال بودیم چهار ستاره راضی بودم به دکتر و سفارت هم خیلی نزدیکه
تشکر کنندگان: shamim ، elnaz295
دوستان اینقدر در کم هزینه مسافرت کردن وسواس به خرج میدن که منم وسواس گرفتم.
ولی چون تنها هستم فکر کنم اخرش مجبورم برم سراغ همون پرواز مستقیم تهران-انکارا.
شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، elnaz295
اره دختر جان اصلا خودتو اذیت نکن تهران-انکارا Big Grin
تشکر کنندگان: maryam_goli ، shamim ، elnaz295
سلام آقاییون ارزون ترین هتل بک تخته تو آنکارا شبی چنده؟؟
تشکر کنندگان: elnaz295
(2010-08-29 ساعت 13:04)nefarioos نوشته:  یه موضوع دیگه من اینجا یه نفرو دیدم به اسم گونش

یه دختر کلاه برداره

واسه کسایی‌ اینو میگم که میخوان مثل من تو ترکی بمونن

و دنبال خونه واسه اجاره میگردن

هرگز به این آدم نزدیک نشین

سر مارو کلاه گذشت

بچها کلا هرگز به این ایرانیا ا عتماد نکنید

هرچی‌ بخواین از این سایت و بچهای گلش میتونید بپرسید

اینقد که حتی چشم بسته کارتونو انجام بدین

پس لطف کنید از اونا کمک نگیرید تا ریششون خشک شه

ابرروی هرچی‌ ایرانی‌ بردن بخداا
سلام
من هم که تجربه دو بار رفتن به ترکیه رو دارم،موافقم،هرچند نمیشه گفت که همشون غیر قابل اعتمادن،ولی چیز هائی که من از پوریا راهواری با این تهران تراولش و دفتر ایران ایر در اونجادیدم،متاسفانه حرف شما رو تصدیق میکنه،
به خصوص زمانی مشکلی براتون پیش بیاد دیگه دلار اضافی که باید بدین همینطوری میره بالا،به عنوان مثال من برای 3 روز با ایران ایر و هتل رویال با جزیره بهشت آقای راهواری همون هزینه ای پرداخت کردم که یکی دیگه با ترکیش وهمون هتل برای 6 یا 7 شب با تور سبزینه پرداخت کرده بود،یه پیشنهاد دیگه اینکه اصلا برای سفارت و مدیکال هزینه ای پرداخت نکنین،خودتون کارا رو انجام بدین

(2010-09-01 ساعت 00:20)SNAGHIAN نوشته:  سلام آقاییون ارزون ترین هتل بک تخته تو آنکارا شبی چنده؟؟

سلام دوست عزیز هتل ارگن فکر میکنم از هتل های ارزونه که هم به مرکز شهر نزدیکه هم از سفارت و اینا زیاد فاصله ای نداره فکر میکنم شبی 30 تا 35 دلار باشه،این هم شمارش:3124175906-3124175907 البته زیاد تمیز نیست مثل هتل رویال و هتل های دیگه ولی اگه هزینه براتون مهم باشه،جای بدی نیست
تشکر کنندگان: elnaz295 ، viking

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان