کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
سلام دوستان،

می‌خواستم بدونم که چه مقدار پول باید توی سفارت پرداخت بشه و چه مقدار برای مدیکال تست .

ممنونم.
تشکر کنندگان: elnaz295
(2010-09-04 ساعت 21:51)akyb نوشته:  سلام دوستان،

می‌خواستم بدونم که چه مقدار پول باید توی سفارت پرداخت بشه و چه مقدار برای مدیکال تست .

ممنونم.
دوست من به طور کلی میگم
حداقل برای هر نفر میبایست 2000000 تومان جهت مدیکال و سفارت به همراه باشید ولی این حداقل میباشد یک موقع میبینید کمی بیشتر و یک موقع میبینید کمی کمتر خرجتون میشه
من به شخصه 2500000 تومان برای خودم فقط برای همین دو کار اختصاص دادم
البته این نظر شخصی من بود و دوستان با تجربه هم نظرات خودشان را بفرمایند
تشکر کنندگان: akyb ، elnaz295 ، viking

ممنونم.
سلام دوست عزیز
واسه مدیکال قیمتها به این شرح است:
آزمایش 50 دلار
معاینه 70 دلار
واکسنها هم آم ام آر 30 دلار کزاز و دیفتری 50 دلار و آبله مرغان 60 دلار
که اگر کارت واکسن داشته باشید هزینه واکسن رو نمیخواید بپردازید
سفارت هم حدود 810 دلار میگیره
بنابراین حدود 1000 دلار هزینه این چیزها میشه، (البته بچه ها بیشتر میشه )بقیه موارد هم بستگی داره به خودتون و خریدهاتون به نظر من 2000 دلار زیاده

تشکر کنندگان: Amir78 ، akyb ، bluelady ، suntino ، elnaz295 ، aadine ، silia ، peyman74 ، success ، mitr.p ، viking
با سلام خدمت دوستان . در كاوش خودم به آدرسي از هتل بيوك ارشان رسيدم كه آدرسش رو ذكر مي كنم www.otelbuyukersan.com. خواهش مي كنم دوستاني كه به هتل بيوك آرشان رفتن به ما بگن كه اين سايت متعلق به همون هتل بيوك آرشانه كه اغلب دوستان مهاجرسرايي مي رن يا صرفا تشابه اسمي هست. در ضمن اين هتل 3 ستاره است و وايرلس در لابي هتل قابل دسترسي است و قيمت براي 7 روز و 8 شب 300 هزار تومن
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
تشکر کنندگان: elnaz295 ، mitr.p ، maaref
دوستان سلام
در مورد گرفتن بلیط و تور و هتل میخوام تجربه هامو در اختیارتون بذارم.متاسفانه توی سایت اسم آژانس جزیره بهشت جا افتاده و شاید انتخاب اول بچه ها شده.در حالی که قیمتی که میده از همه جا بالاتره.من و یکی از دوستان در یک روز تور آنکارا واسه هتل بویوک ارشان گرفتیم.من از آژانس ساحل گشت(چهارراه قصر-ابتدای عباس آباد) و اون از جزیره بهشت.من 554 هزار تومن گرفتم و اون 618 هزار تومن.من از قبل هم زنگ زده بودم و فهمیده بودم قیمتها رو بالاتر میده.این یک موضوع و مساله بعدی اینکه روز مدیکال دیدم پویا راهواری چند نفر رو با خودش آورده مطب و پاسپورتاشون رو میده منشی خارج از نوبت و خلاصه کاراشونو انجام میده و ما هم در حالی که زبان بلد نبودیم خودمون کارامونو انجام دادیم چون منشی فارسی بلد بود صحبت کنه.و بابت این کارا از هر نفر 100 دلار گرفته بود ! اون روز مطب خلوت بود و هر کسی واسه اولین بار و تنها هم که میرفت میفهمید چه کار باید کنه.خلاصه اینکه دکان باز کردن و اون دکتر اونگان نامرد الکی به همه واکسن میزنه و پول اضافی میگیره.دیگه چرا باید به اینها پول زیادی داد؟
هتل بویوک ارشان کولر نداره و روزهای اول که ما رسیدیم آنکارا خیلی گرم بود و به ما پنکه دادن اما خیلی تاثیر نداشت.اما چند روز بعد هوا خنک شد و ترکها میگن هوای آنکارا همیشه خنکه به همین دلیل پنکه ندارن اما دلیل جالبی نیست.هتل پاتوق ایرانیا بود و 90 درصد افرادی که اونجا بودن ایرانی بودن.هتل بدی نیست ولی تعریفی هم نداره.هتل ددمان هم که ظاهر جالبی نداشت با اینکه 5 ستاره بود اما هتل Best که روبروی سفارت هست و 4 ستاره واقعا خوب بود.یه مساله دیگه اینکه در طبقه همکف ساختمان آزمایشگاهی که دکتر اونگان اونجاست یه آژانس گردشگری ایرانی هست که تورهای داخل شهر راه میندازه.ما میخواستیم قونیه بریم به ما گفت نفری 85 دلار و فقط شنبه ها میبریم چون رقص سماع فقط شنبه هاست.بعدا فهمیدیم رقص سماع هر روز هست و این آقای ایرانی که جای خوبی هم دفتر باز کرده میخواد ایرانیها رو یه روز جمع کنه ببره قونیه و مجبور نباشه هر روز بره.چیزای خوبی نگفتم دوستان و همش گلایه بود.اما اینها رو گفتم که اونجا بدونید باید چکار کنید.
این سفر به ما خیلی خوش گذشت و واقعا خوب بود.انشااله توی سفرنامه توضیح میدم Smile
(2010-09-07 ساعت 08:28)suntino نوشته:  با سلام خدمت دوستان . در كاوش خودم به آدرسي از هتل بيوك ارشان رسيدم كه آدرسش رو ذكر مي كنم www.otelbuyukersan.com. خواهش مي كنم دوستاني كه به هتل بيوك آرشان رفتن به ما بگن كه اين سايت متعلق به همون هتل بيوك آرشانه كه اغلب دوستان مهاجرسرايي مي رن يا صرفا تشابه اسمي هست. در ضمن اين هتل 3 ستاره است و وايرلس در لابي هتل قابل دسترسي است و قيمت براي 7 روز و 8 شب 300 هزار تومن

بله دوست عزیز.این همون هتله و الان که هوا خنکه انتخاب ارزون و خوبیه.توی اتاقاشم اینترنت وایرلس با سرعت خوب داره و رمز وایرلسش اینه :1234ersan1234
سرعت اینترنتش عالیه واقعا.پاتوق ایرانیاس و کنارش بار و رستوران فراوونه Smile

ممنونم.

دوست عزیز توی سفارت 819 دلار از شما میگیرن و واسه مدیکال که دکتر به ما و بقیه دو تا واکسن اجباری و تکراری زد 410 دلار دادیم.شما روی 500 دلار حساب کنید که کم نیارید.
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، taraneh@mini ، maryam_goli ، peyman74 ، mr.amir ، suntino ، Donkey chance ، elnaz295 ، aadine ، alirezagh ، viking
دوستان اینقدر نگران جا نباشید اون منطقه بسیار هتل فراوان موجود است Winkمخصوصا تو این فصل..کارای اداری پزشکیتونم اصلا سخت نیست بیخودی هزینه نکنید، اگر وقت دارید فقط تو مطالب این سایت فقط سرچ کنید که پره از اطلاعاته با ارزش و تجربه های مفید بچه ها..همین..باور ندارید ! میرین اونجا به حرف من پی میبرید.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
تشکر کنندگان: javidk ، taraneh@mini ، mr.amir ، aadine ، success ، viking
با توجه به اطلاعاتی که من بدست آوردم برای سفر به ترکیه با هیچ آژانسی هماهنگ نخواهم کرد و هیچ هتلی رو هم اینترنتی هماهنگ نمیکنم.

باید از روش ایرانی خودمون استفاده کنیم.

1: رسوندن خودمون به محل مذکور
2: شناسایی محل و پیدا کردن ارزون ترین و بهترین جا با یه عالمه چونه

یه تجربه شخصی:
اگه میخواین دهن هتل و رستوران ها رو سرویس کنین خرجش یک عدد المنت+یک عدد آجر هست.
با اینا میتونین تو اتاق هتل آشپزی کنید و غذای مورد علاقتون رو بخورید!

(البته با اجازه هموطن های اصفهانیم)
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: taraneh@mini ، peyman74 ، saman33 ، mr.amir ، Ali Sepehr ، iliad ، ساسان ، aadine ، success ، viking
آیا آژانس مسافرتی در تهران هست که هتل و بلیط و وقت سفارت را داشته باشه ؟

بهترین هواپیما ایرلاین برای سفر به ترکیه آنکارا کدام هست ( ایران ایر یا ترکیش ایر ) ؟

تشکر کنندگان:
دوستان عزیز؛ گفتم دونستن وضعیت آب و هوایی آنکارا شاید مفید واقع بشه:
Maximum Minimum
Ankara weather in January
3°C / 37°F -5°C / 23°F
Ankara weather in February
3°C / 37°F -6°C / 21°F
Ankara weather in March
8°C / 46°F -2°C / 28°F
Ankara weather in April
16°C / 61°F 4°C / 39°F
Ankara weather in May
21°C / 70°F 7°C / 45°F
Ankara weather in June
24°C / 75°F 11°C / 52°F
Ankara weather in July
28°C / 82°F 12°C / 54°F
Ankara weather in August
28°C / 82°F 12°C / 54°F
Ankara weather in September
24°C / 75°F 8°C / 46°F
Ankara weather in October
18°C / 64°F 5°C / 41°F
Ankara weather in November
11°C / 52°F 1°C / 34°F
Ankara weather in December
4°C / 39°F -3°C / 27°F

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: satusa ، taraneh@mini ، ساسان ، suntino ، saman33 ، mitr.p ، naeiji1974 ، viking
دوستان عزیزی که بدون جستجو در تاپیک سوال هایی را بپرسند که جواب آنها در همان تاپیک بارها داده شده،
از شما خواهش می کنم برای غنی تر شدن اطلاعاتی تاپیک ها پیش از ارسال سوال جستجو کنید.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، admin ، taraneh@mini ، loveusa2010 ، rayan.s ، ساسان ، free_free ، maryam_goli ، aadine ، silia ، tata63
اگه قابل باشیم تجربه های منو از سفر به آنکارا تا گرفتن ویزا متونین از این آدرس بخونین :
http://msromina.persianblog.ir/post/391
شماره کیس : 2010AS19XXX
تاریخ مصاحبه : july
سفارت : آنکارا
تاریخ کلیرنس :Sep
تاریخ دریافت ویزا :Sep
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، taraneh@mini ، free_free ، Ali Sepehr ، elnaz295 ، suntino ، peyman74
دوستان عزیز؛ تعطیلات رسمی ترکیه جهت اطلاع (به غیر یکشنبه ها)
در این تاریخ ها مطب دکتر تعطیل میباشد.

28 , 29 اکتبر ------ 11 نوامبر ------- 15 تا 19 نوامبر ------- 25 نوامبر --------24 دسامبر

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: bluelady ، mr.amir ، elnaz295 ، suntino ، narcis_ala ، success ، mitr.p
سلام بچه ها چند تا سوال :
1.در ترکیه کم هزینه ترین راه برای تماس با ایران چه هست؟آیا با خودمون ایرانسل ببریم؟؟

2.اونجا قیمت و وضعیت کافی نت ها چه طوریه؟ میسرفه یا باید حتما لپ تاپ ببریم و تو هتل استفاده کنیم ؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
با کارت تلفن آسیا کارت میتوانید از تمامی‌ تلفن‌های باجه با ایران تماس بگیرید که در هتل‌ها هم موجود است بعضی‌ از هتل‌ها اینترنت مجانی‌ و کامپیوتر در لابی خود دارند و کافی نت هم در خیابان‌ها فراوان است
تشکر کنندگان:
ایرانسل میشه ببرین ولی همه شارژش از خودتون کم میشه دقیقه ای 3000 تومن و اس ام اس هم 500 تومن . نمی ارزه به نظرم فقط اگه شارژ نداشته باشین اس ام اس بهتون میرسه. کارتهایس هست از سوپری میتونین بخرین اسیا کارت که با همونا میشه با تلفن عمومی زنگ بزنید با صرفه تره اگه بخواین از این کارتها توی هتل استفاده کنید توی اتاقتون شارژ میشین. هتل ما ( هتل رویال) دقیقه ای یک دلار شارژ میکرد. تلفن کارتی هم هست توی خیابون فقط به امریکا خوب میشه زنگ زد Big Grin
همه هتلها خودشون اینترنت وایرلس دارن لپ تاپ هم میشه ببرین که توی اتاق (بعضی هتلها) و لابی (اکثر هتلها) از اینترنت وایرلسش استفاده کنید

شماره کیس: 2010AS00028XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-29
کنسولگری: Ankara
ارسال فرمهای سری اول: 2009-July
کارنت شدن کیس: july-2010
دریافت نامه دوم: 11-august
مصاحبه: Aug-23-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: rayan.s ، shamim ، free_free ، Donkey chance ، success

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان