کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
(2011-01-29 ساعت 09:58)payamrad نوشته:  سلام دوستان، من هم یه مختصری از ماجرای سفر به ابوظبی رو می نویسم که انشالله مفید واقع بشه واسه سایر دوستان
ما 24 ژانویه مصاحبه داشتیم و من تاریخ 19 پرواز کردم رفتم دوبی. فرداش رفتیم NMC و توصیه میکنم حتما برید همین NMC چون هم خیلی ارزونتر هستش و هم خیلی مودب هستن و کار پزشک هاشون هم خیلی خوبه. بیمارستان مال هندی ها هستش و تقریبا تمامی کارمنداش و دکتر هاش هم هندی هستن. چند تا شعبه داره تو خود دوبی و ابوظبی. اگه میخوای دوبی رو برین فقط یه شعبه کارای سفارت آمریکا رو انجام میده. اتوبوس های خط C3 ایستگاه سر خطشون شون جلوی این بیمارستان هستش. اگه با تاکسی رفتین بگین بیمارستان NMC که تو ساختمان جاسمن jassmene هستش روبروی هتل رامادا کانتیننتال.
بیمارستان وقت گرفتن نمیخواست من صبحش زنگ زدم گفت برای عصر بیاین. یادتون باشه پاسپورت و نامه دوم و کارت واکسیناسیون و سه قطعه عکس رو با خودتون ببرین. ساعت 3:30 رفتیم با همسرم اونجا که خلوت هم بود و تقریبا دو، سه ساعتی کل کارمون طول کشید. برای آبله مرغون احتیاج به مدرکی ندارین همین که پرسیدن بگین قبلا گرفتیم کافیه براشون. بعد از تموم شدن کارها، گفتن جوابتون شنبه شب آماده هستش. این رو هم بگم که خودشون همه چی رو راجع به مورد ما وارد هستن، من رسیدم به پذیرش گفتم hello, I want to.... همین رو گفته بودم گفت lottery green card? یعنی کسایی که زبانشون خوب نیست هم مشکلی ندارن اونجا کافیه اسم لاتاری رو بیارین.
من بعد از گرفتن مدارک پزشکی رفتم صرافی و 38 دلار پول خرد رو جور کردم که تو سفارت موقع حساب کردن معطل نشیم. (برای دو نفر میشه 1638 دلار)
یک شنبه زنگ زدم به خانم ملیکا (خانمی که تو همین مهاجر سرا معرفی شده بود و کارای رفت و آمد متقاضیان رو از دوبی به ابوظبی انجام میده) و گفتم که برای فردا صبح باید بریم ابوظبی. ملیکا هم دوشنبه ساعت 5 اومد ما رو برداشت و ساعت 6:30 رسیدیم جلوی سفارت و دو ساعتی اونجا نشستیم روی نیمکت جلوی سفارت تا تقریبا 8:30 شروع کردن به فرستادن به داخل. ما چون خیلی زود رسیدیم نفر اول بودیم.
هیچ کس دیگه ای هم موردش لاتاری نبود اونروز و اکثرا خانوادگی میخواستن اقدام کنن.
بعدش داخل سفارت رو که دیگه تقریبا همه گفتن، یه اطاقی که پر از باجه هستش و شماره شما رو برای یه باجه ای میخونن و اول یه نفر مدارک شما رو چک میکنه، بعد دوباره میشینین تا شماره رو بخونن و یه نفر انگشت نگاری میکنه و میپرسه مهندس هستین؟ شنیده بودم که بهتره بگین نیستیم و چون رشته من علوم کامپیوتر هستش بهش گفتم که نه ما مهندس نیستیم و رشته ما science هستش و مهندسی حساب نمیشه.
بعد دوباره نشستیم تا شماره رو خوندن برای مصاحبه. گفتش قسم بخورین و یه سری حرف زد و ما هم گفتیم i swear و بعدش سوالات فرمال و همیشگی شروع شد. چند سالته و تاریخ تولدت چیه و چی خوندی تو دانشگاه و فلانی (اسپانسر) کیه و کجا میخوای بری تو آمریکا و چیکار میخوای بکنی اونجا. دو تا سوال مهم هم دارن که اولی اینه که شغل دولتی داشتی که من گفتم نداشتم و سربازی رفتی که اون رو هم گفتم معاف شدم. بعد سوالات مشابه از خانومم پرسید و اون هم جواباش مثل من بود جز قسمت شغل دولتیش که گفت واسه شرکت نفت کار می کنم. بعد به من گفت شما دو تا آپشن دارید :
1- من به شما ویزا بدم و خانومتون بره برای بررسی بیشتر
2- به شما هم ویزا ندم و صبر کنیم تا نتیجه بررسی بیشتر خانومتون بیاد
گفت تو حالت اول شما باید تا 6 ماه حتما برید آمریکا حتی اگه نتیجه خانومتون نیومده باشه هنوز، تو حالت دوم ممکنه از سپتامبر رد بشه و پرونده جفتتون بسته بشه.
من البته میدونستم که این یک روال نرمال هستش و احتمال اینکه به سپتامبر برسیم خیلی خیلی ضعیفه اما باز با خانومم مشورت کردم و نتیجه گرفتیم که من ویزا رو بگیرم و پاسپورت من رو نیگه داشتن و به خانومم برگه آبی رو داد.
بعد گفت چهارشنبه ساعت دو ظهر بیاین بگیرین ویزای خودتونو، من گفتم چهارشنبه صبح پرواز دارم نمیشه زودتر صادر بشه؟ گفت نه. بعد ما برگشتیم دوبی و بلافاصله رفتم هواپیمایی و بلیطم رو انداختم واسه نصفه شب چهار شنبه. یعنی پنج شنبه بامداد ساعت 1 صبح.
فرداش سه شنبه خانوم ملیکا زنگ زد که من رفته بودم ابوظبی و مدارک شما رو گرفتم !!! من تعجب کردم فکر کردم اشتباه میکنه، اما گفت شما مگه فلانی نیستی؟ الان پاسپورت و پرونده ات دست منه !!!
من هم تو دلم فحش دادم به سفارت و عصر که ملیکا اومد ازش مدارکم رو گرفتم و از اون موقع تا چهارشنبه نصفه شب علاف و بیکار تو شهر دوبی چرخیدیم و آخر هم برگشتیم ایران.
این بود انشای من Big Grin

اسپلنسرو اونجا بايد معرفي كنيم ؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: Amir78 ، DLT ، GHANARI ، kamranjon
سلام دوستان گل مهاجرسرا
اینم از سفرنامه ما، سعی میکنم مطالب تکراری نباشه و نکاتی رو که فکر میکنم مهمتره مینویسم براتون.
پرواز:
ما برای سفرمون با یه آژانس مسافرتی هماهنگ کرده بودیم(بلیط-ویزا-هتل). روز جمعه به مقصد دوبی پرواز داشتیم . پرواز با ماهان خیلی عالی بود و میشه گفت کم و کسری نداشت. صبحانه هم دادن که اونم خوب بود. (پرواز برگشت هم همینطور با ناهار بود که اونم خیلی چسبید بهمون)
نکته: هماهنگی با آژانس خوب= هزینه کمتر و صرفه جویی وقت بیشتر
مدیکال:
برای مدیکال حدود سه هفته قبل از دکتر شوکلا در nmc وقت گرفته بودم برای روز شنبه . وقتی وارد بیمارستان شدید نگهبان خودش راهنماییتون میکنه که با آسانسور برید به طبقه M ، وقتی در آسانسور باز شد سمت چپتون اتاق X-Ray هست(که شما بعدا باید یه سری بزنید اونجا برای عکس قفسه سینه) . از اونجا به چپ برید و دوباره به چپ . به بخشی میرسید که دکوراسیون کرم- قهوه ای داره و یه آکواریوم کوچیک هم روبری پذیرشش هست. همونجا باید برید و مدارک رو تحویل بدید.
قبلا توی ایمیلم خواسته بودم چون مورد ما فوری بود با پرداخت هزینه بیشتر عصر همون روز جواب رو بهمون بدن که قبول کرده بودن.شنبه صبح که رفتیم گفتن که ازهمین چند روز پیش دیگه urgent(فوری) انجام نمیدن و شما باید فردا ساعت 10صبح بیایید و جوابتون رو بگیرید . خلاصه با کلی دردسر و نشان دادن پرینت ایمیل و چک و چونه زدن و صحبت کردن با خود جناب دکتر شوکلا تونستیم جواب آزمایشات رو عصر ساعت 7 بگیریم. انجام ازمایشات 2-3 ساعتی طول کشید و کل هزینه های ما (با احتساب مبلغ اضافی برای جواب فوری) نفری 540 درهم شد.
نکته 1: بهتره قبل از رفتنتون وقت بگیرید ، چون اونجا بعضی وقتا خیلی شلوغ میشه، از جمله روزی که ما رفته بودیم . بیمارستان هندیه و تقریبا 95 درصد مراجعین هم هندی هستن. چون بخشی که ما باید بریم با اطفال یکیه مراجعه کننده زیاد بود.
نکته 2: باید در سه نوبت پول پرداخت کنید . یکی برای X-ray ، یکی برای آزمایش خون و یکی هم برای معاینات یا General Clinic. هر کدوم رو هم باید در بخش مربوط به خودش پرداخت کنید ولی حواستون باشه این هندیها موقع پس دادن بقیه پولتون اشتباه نکنن . یا حساب کتاب بلد نیستن یا اینکه از قصد ، بقیه پولتونو کم پس میدن....!!! نمیدونم والا...
نکته 3: این هندیا کلا خیلی باهوش نیستن و نمیفهمن ما چی میگیم ، پس کارت هتل یا آدرس و تلفن جایی که تو دوبی اقامت دارینو همراهتون "به صورت نوشته شده" داشته باشید چون اونجا یه آدرس و تلفن میخوان ازتون .
نکته 4: من قبلا فکر میکردم با مترو میشه رفت اونجا ولی وقتی رسیدیم دوبی فهمیدیم خط سبز مترو هنوز به دلیل کمبود بودجه راه نیوفتاده ( عجیب بود چون توی خود مترو هم ،خط سبز رو مثل خط قرمز توی تابلوها کشیده بود و هیچ نشانه ای نبود که معلوم بشه هنوز راه نیوفتاده ). nmc همون سمتِ مترو هست ، بنابراین وقتی از تاکسی یا اتوبوس پیاده شدید ، برید به سمت ایستگاه متروی تمام نشده ای که اون اطرافه . دورش رو حصار کشیده بودن .
مصاحبه:
روز مصاحبه با خانم ملیکا ساعت 5 صبح از هتل حرکت کردیم و دومین نفر رفتیم داخل سفارت. کلا خیلی راحت بود ، من(خانم) برنده اصلی بودم و ازم در مورد رشته، کار و مدارک مالی (اسپانسر نداشتیم) سوال کرد به علاوه سوالات معمول دیگه . از همسرم هم همینطور . و بعد یه برگه آبی کوچولو داد که دو روز بعد ساعت 2 بیایید برای گرفتن ویزاتون. ما هم با کلی خوشحالی اومدیم بیرون و برگه رو یه لحظه هم از خودمون دور نکردیم. داشتیم بال در میاوردیم.
نکته : سعی کنید مدارکتون رو خیلی مرتب و دسته بندی شده توی پوشه ( برای هر نفر در پوشه جدا) بذارید که اونجا سردرگم نشید و دنبالشون نگردید. اصل مدارک رو هم از همون اول اصلا نخواستن از ما(ولی شما ببرید). فقط اصل ترجمه ها و کپی ها شونو برداشتن.
گرفتن ویزا:
روز موعود دوباره با خانم ملیکا ساعت 11 هماهنگ کردیم و رفتیم به سمت سفارت. ما هر دو رفتیم چون خانم ملیکا گفتن قبلا برای یه زن و شوهر پیش اومده بوده که انگشت نگاری دوباره خواسته بودن ازشون و چون یکیشون نیومده بوده ، کارشون اون روز انجام نشده بوده . ما هم ریسک نکردیم و هر دو دوباره رفتیم سفارت. ولی جلوی در سفارت گفتن یکیتون کافیه که بیاد داخل. و همسرم رفت تو و بعد از حدود 45 دقیقه با ویزاهامون برگشت . هووووووووووووووووررااااااااااااااااااااااااااااااااااا
تفریح و مترو:
ما برای تفریح کلا خیلی وقت نداشتیم ولی اگه از اول میدونستیم، به جای تور گشت شهر (که با هتل رفته بودیم و تقریبا همه جاهایی که ما رو بردن توی تاریکی هوا بود) از مترو بیشتر استفاده میکردیم .
یه کارت مترو نقره ای (silver) از مترو بخرید ، خود کارت 4 یا 6 (درست یادم نیست) درهمه و 15 تا هم شارژش کنید . یه دفترچه کوچیک راهنمای انگلیسی مترو هم بردارید که توش نوشته هر ایستگاه به کدوم جاهای دیدنی نزدیکه . اکثر جاهای دیدنی رو میشه با مترو رفت .بعضی جاها مثل برج خلیفه (بلندترین برج دنیا تا حالا) و امریتس مال (پیست اسکی) و دبی مارینا و ابن بطوطه که خیلی به ایستگاه مترو نزدیکه (مثلا ما از ایستگاه رقه تا امریتس مال با مترو نفری 4 درهم رفتیم) و بعضی جاها هم بعد از پیاده شدن از مترو فوقش با 10-15 درهم (کمتر از 10 درهم اصلا تاکسی نمیبره حتی اگه کرایه تون 6 درهم شده باشه ،10 تا میگیرن . این قانون جدیدشونه) با تاکسی میشه رفت.
نکته 1: توی دفترچه راهنمای مترو نوشته که برای تخلفات در مترو جریمه های سنگینی دارن . روی پله برقی راه نرید (راه رفتن روی پله برقی های افقی اشکال نداره و کلی هم کیف میده). خوردن و آشامیدن کلا ممنوعه (فقط بچه ها ظاهرا میتونن با مراقبت آب بخورن) . زدن بی جهت دگمه های اضطراری رو یادمه 2000 درهم جریمه داشت.
نکته 2: معمولا واگن های اول مترو Gold class هستن . یعنی به جای کارت silver ، کارت gold با هزینه بالاتر باید داشته باشید. قطارها هم راننده ندارن .

تلفن وسیم کارت:
پیشنهاد میکنم توی فرودگاه یه سیم کارت du بخرید . با 49 درهم میتونید یه سیم کارت به علاوه 20 درهم شارژ داخلش (بدون پرداخت مبلغ اضافه) بگیرید . حدود 20-30 دقیقه طول میکشه تا فعال بشه .درست قبل از اینکه خارج بشید از در ساختمان فرودگاه سمت چپتونه .آرمشم این شکلیه تقریبا "به".البته بدون نقطه(شکل du چسبیده به هم) . ما هر دفعه که تماس میگرفتیم با تهران و حدود 1 دقیقه صحبت میکردیم ، تقریبا 1.5 درهم کم میکرد. هر دفعه هم که استفاده کنین یه sms میاد میگه چقد مونده. شارژشم توی همه فروشگاهها و سوپرهای کوچیک و بزرگ دارن که مینیمم شارژش 20 درهمه.
این بود سفرنامه ما ، اگه سوالی بود در خدمتم.
-- راستی یکی از دوستان خواسته بودن بپرسم که اعتبار ویزای لاتاری قابل تمدید هست یا نه ؟(به خاطر مشکل سربازی یا تمام نشدن درس دانشگاه و ...) که پرسیدم و گفتن خیر . شما حتما باید تا قبل از پایان اعتبار ویزای لاتاری وارد خاک امریکا بشید. ولی در مورد ویزاهای دیگه خانم ملیکا گفتن با پرداخت هزینه تا حدی امکان پذیره.
-- اعتبار مدیکال هم بسته به وضعیت هر فرد متفاوته و سفارت ممکنه برای یه فرد خاص بعد از 6 ماه درخواست انجام مجدد آزمایشات رو بکنه ولی اگه کسی مشکل خاصی نداشته باشه معمولا یک ساله است.
-- در ضمن خانم ملیکا هم بسیار خانم خوب و مطمئنی هستن . از ایشون بازم تشکر میکنم .

شاد و پیروز باشید
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
سلام به armido عزیز
تبریک میگم به شما و همسرتون
جالبه که شما اون صحنه که من باور نمیکردم ملیکا مدارک من رو گرفته رو از نزدیک به صورت زنده مشاهده کردین Big Grin
خیلی برام عجیب بود، به من گفتن چهارشنبه آماده میشه بعد ملیکا سه شنبه زنگ میزنه میگه دست منه بیا بگیر
این سفارت ابوظبی هم در و پیکر درست حسابی نداره ها
البته خانم ملیکا خیلی خانم خوب و مطمئنی بود و واقعا به ما کمک کرد. من که خیلی راضی بودم از کمکش.
علی سرشار عزیز، اسپانسر رو اونجا معرفی میکنیم با ارائه مدارکش
تشکر کنندگان: Solitude
میشه لطفا یه نفر برای من تلفن خانم ملیکا رو بفرسته؟ وقت مصاحبه من سه شنبه 1 فوریه هستش و امشب دارم میرم دبی.
مرسی
تشکر کنندگان:
armido جان؛ گرفتن ویزا رو بهتون تبریک میگم. امیدوارم همواره موفق باشید. فقط اگه میشه ارسالت رو اصلاح کن و شماره خانوم ملیکا را بصورت پیام خصوصی ارسال کن . موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: gadfly ، armido ، Solitude
سلام،

ما امروز رفتیم NMC و به همه دوستانی که بچه کوچک دارن پیشنهاد می کنم ابو ظبی رو انتخاب کنند زیرا برای بچه ها آزمایش سل انجام نمی دن و مجبور نمیشین وقت زیادی بزارین. فقط براش 3 تا واکسن زدن که یکیش آبله مرغان بود و بقیه رو نفهمیدم. گفت برای بچه های زیر 5 سال باید بزنن. راستی واکسن آنفولانزا هم می خواست براش بزنه که وقتی بهش گفتم زده، قبول کرد. تجربه سفرمونو وقتی تموم شد کامل می نویسم. سه شنبه مصاحبه داریم. برامون دعا کنین.
سلام،
قبل از هر چیز باید بگم از تک تک دوستان مهاجر سرایی ممنونم، خصوصا از مدیران و مسئولین سایت. من برای بار اول توی لاتاری شرکت کرده بودم و اصلا لاتاری رو باور نداشتم.... روزی که اسممون رو در سایت KCC دیدم، اونقدر بی تجربه بودم که باورتون نمیشه. با اولین جستجو در گوگل با مهاجر سرا آشنا شدم و تا امروز از تجربه تک تک آدما استفاده کردم. ممنونم.... (من نامه اول رو نگرفته بودم)
ما امروز مصاحبه داشتیم و به امید خدا و یاری همون خانم توپوله معروف در سفارت، 5 شنبه ویزامونو خواهیم گرفت.....
تجربه سفر دوستان اونقدر کامله که من واقعا نمی تونم چیزی بهش اضافه کنم. سعی می کنم با معرفی خانواده ام و شرایطمون، دوستانی رو که شرایط شبیه به ما دارن رو راهنمایی کنم.
من 31 سال سن دارم و در یک شرکت خصوصی مشغول به فعالیت هستم. همسرم 37 سالشه و شغل آزاد که خودش مالک شغله داره و دخترم 4 سال و نیمه هستش. من و همسرم هر دو لیسانس داریم. همسرم در نیروی زمینی خدمت کرده بوده و 2 سال مدیریت یکی از شعب معاینه فنی خودرو رو عهده دار بوده است. در ضمن اسپانسر مالی هم نداشتیم.
1- همانطور که قبلا اشاره کردم به همه دوستانی که بچه کوچک دارن پیشنهاد می کنم ابو ظبی رو انتخاب کنند زیرا برای بچه ها آزمایش سل انجام نمی دن و مجبور نمیشین وقت زیادی بزارین. فقط براش 3 تا واکسن زدن که یکیش آبله مرغان بود( Hib, Varicella, Pneumococcal) ؛Varicella فکر کنم میشه آبله مرغان، بقیه رو نمیشناسم، اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه. گفت برای بچه های زیر 5 سال باید بزنن. راستی واکسن آنفولانزا هم می خواست براش بزنه که وقتی بهش گفتم زده، قبول کرد.
2- آزمایش خون و عکس قفسه سینه برای کودکان انجام نمی شود.
3- به راحتی قبول می کنن که آبله مرغان گرفتین، نیازی به آزمایش نیست (البته اگه فرصت دارین آزمایشو بدین)
4- نیازی به پاس جدا برای کودکان نیست.
5- من و همسرم با لباس فرمال، کت و شلوار رفته بودیم. ولی خود کارمندان اصلا فرمال نبودن. پیشنهاد من اینه که فرمال لباس بپوشین. به هر حال معمولا لباس رسمی همه جا پسندیده است.
6- هنگام دریافت مدارک، مدارک هر فرد را به طور جداگانه می خواهند.
7- عکس جدید ما را نخواست، فقط برای دخترم از عکس جدید استفاده کرد. برای ما همون عکسهایی که فرستاده بودیم رو استفاده کرد.
8- با وجود اینکه من برنده اصلی بودم، حساب اصلی متعلق به همسرم بود، در حدود 120.000.000 تومان سپرده + سند محل کار که 2 دونگ آن متعلق به همسرم هست. من تنها 15.000.000 تومان تو حسابم داشتم. اسپانسر هم نداشتیم و سوالی هم در این مورد ازمون نکرد. ولی کپی تمکن مالی همسرم رو تو پرونده خودم و دخترم هم گذاشته بودم.
9- از دخترم هیچ سوالی نکردن و حتی هنگام مصاحبه رفت گوشه اتاق که اسباب بازی بود بازی کرد. انگشت نگاری هم از کودکان انجام نمیشه.
10- ما مسافرتهای بسیار زیادی داشتیم، از جمله روسیه و تایلند، ولی حتی یک سوال هم در این مورد نپرسیدن. البته ویزای شینگن هم در پاسمون بود، ولی مطمئن نیستم چکش کرده باشن، چون خیلی زود نوبتمون شد. ما نفر اول بودیم.
11- تنها سوالی که روی آن تکه داشت، دولتی بودن محل کار قبلی من و همسرم بود. وقتی گفت معاینه فنی دولتیه، براش توضیح دادم که نه کاملا و خصوصیه وابسته به دولته. البته باید اشاره کنم که همسر من 7 سال پیش در اونجا کار می کرده و بعد از اون کار خودش رو داشته.
12- در ضمن ما تمام مدارک مرتبط با بیمه و مالیات پرداختی همسرم را هم ترجمه کرده بودیم که گفت نیازی نیست.
13- هیچکدام از اون همه کپی که گرفته بودیم رو نخواست و همه رد به ما پس داد.
امیدوارم تونسته باشم دوستانی رو که شرائط مشابه دارن کمی کمک کنم. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز داشتین در خدمتتون هستم.
(2011-02-01 ساعت 17:27)rayan.s نوشته:  با تبریک و آرزوی بهترینها. فقط یه سوال : همسرتان با وجود خدمت سربازی F.B.I چک نشد؟ مرسی
یه زحمت بکشید و خبر گرفتن ویزاتون را در تایپیک : کلیرنس یا یه جیغ بنفش بدید تا غبار غم از تایپیک کلیرنس پر بکشه.

دقیقا همین اتفاق افتاد. ما هم کلی تعجب کردیم. من سعی کرده بودم اینو توضیح بدم، توضیحاتم مشخص نبود یا کیسمون خیلی عجیب بود؟Tongue ممنونم از محبتتون
تشکر کنندگان: rayan.s ، armido ، ahmadzareii ، clear
(2011-02-01 ساعت 17:33)arezoo_zarrabi نوشته:  
(2011-02-01 ساعت 17:27)rayan.s نوشته:  با تبریک و آرزوی بهترینها. فقط یه سوال : همسرتان با وجود خدمت سربازی F.B.I چک نشد؟ مرسی
یه زحمت بکشید و خبر گرفتن ویزاتون را در تایپیک : کلیرنس یا یه جیغ بنفش بدید تا غبار غم از تایپیک کلیرنس پر بکشه.

دقیقا همین اتفاق افتاد. ما هم کلی تعجب کردیم. من سعی کرده بودم اینو توضیح بدم، توضیحاتم مشخص نبود یا کیسمون خیلی عجیب بود؟Tongue ممنونم از محبتتون
مجدد تبریک هزارتا...واقعا" همه جوره کیستان عجیب بودهBig Grin وضعیتتان را چک کردم دیدم آفلاین بودید خودم رفتم خبر ویزاتون رو در تایپیک کلیرنس دادم...البته امروز تو تایپیک: برندگانی که نامه دریافت نکرده بودند خبر مصاحبه تان را داده بودم...پیروز و شاد باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: ahmadzareii ، arezoo_zarrabi ، taraneh@mini ، clear ، AmericanHamid ، pr.kia
دوستان کیس من لاتاری نبود، مهاجرت خوانوادگی بود ولی سفرنامه م رو تو این تاپیک نوشتم، شاید به جاهائیش دردتون خورد
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...8#pid95698
F4
Priority Date: 27 March2001
ارسال فرمهای سری اول: 7 مه 2009
کارنت شدن کیس (نوبت اول!): ژولای 2010
Interview: 4Jan 2011
کارنت شدن مجدد پس از عقبگرد ویزابولتن : 8 نوامبر 2012
VISA: 17Jan2013
باسلام وآرزوي موفقيت براي تمامي دوستان،
من روز 3 فوريه مصاحبه داشتم .براي رفتن به دبي با يك آژانس هماهنگ كردم واز 30 ژانويه به طرف دبي پرواز كرديم .تور 5 شبه گرفتم چون يك روز تعطيل بود و ترسيدم در3 روز به مشكل بربخورم .از طرفي تا حالاهم دبي نرفته بودم وخواستيم سياحتي هم كرده باشيم.ما يك خانواده چهارنفري هستيم وهمگي پاسپورت جداگانه داريم واين مورد از نظر مالي كمي به ضررمان شد.يكي اينكه هزينه ويزا بيشتر شدو ديگر اينكه هنگام گرفتن ازرمسافرتي بانك ملي گفت به بچه هاي زير 18 سال كه پاس جداگانه دارند ارز تعلق نمي گيرد.
براي انجام معاينات پزشكي به NMC رفتيم همانطور كه همه گفتند نرخ ها پايين تر بودند.براي من كه واكسن هايي كه در سايت صحبت شده بود زده بودم وحتي مننژيت وآنفلانزا هم زده بود وكارت واكسيناسيون از مركز حلال احمر شهرستان گرفته بودم دكتر گفت واكسن TD را بايد ابتدا سه بار ماهيانه مي زدي وبعد ده ساله ادامه ميدادي بنابراين يك واكسن كزاز 100 درهمي نوشت وگفت دوتا ديگه هم به فاصله يك ماه بزن.براي پسرم هم كه 11 ساله است همين واكسن رانوشت چون در ايران مي گويند بچه همان واكسن سه گانه را كه مي زنند كافي است جلوي رديف TD در كارت اون خالي بود ( فكر كنم برا ي همين واكسن نوشت من توضيخ هم دادم اما گفت قانون سفارت است) . در ضمن من كارت واكسن بچه ها را ترجمه نكرده بودم وكارت بين المللي گرفته بودم .براي خانم واكسن ننوشتند. براي دخترم كه 15ساله است واكسن سرطان دهانه رهم نوشت كه 700 درهم شد.(معاينات پزشكي من وپسرم را يك دكتر مرد انجام داد و ما همسر ودخترم را يك دكتر خانم .) فكر كنم نظر پزشكها در مورد واكسن ها فرق بكنه چون من وهمسرم كارت واكسيناسيون مون مثل هم بود اما من يك واكسن دريافت كردم. در ضمن از پسرم گفتند چون11 ساله است آزمايش خون وعكس قفسه سينه نگرفتند.
ما صبح روز دوشنبه براي معاينات مراجعه كردم وبراي گرفتن جوابها ساعت 2 بعد از ظهر روز سه شنبه رفتم، اما گزارش پزشكي پسرم آماده نبود و تا ساعت 6 ،عصر آنرا آماده كردند.
براي رفتن به دبي هم با مليكا هماهنگ كردم و روز پنجشنبه 5 آمد دنبالمان( روز قبل هم برا ي ديدن محل هتل آمد) و حدود 6و چهل دقيقه جلوي سفارت بوديم نفر د وم. براي مضاحبه با لباس رسمي رفته بوديم خانم ودخترم روسري معمولي داشتند . بقيه مراحل هم مشابه مصاحبه بقيه دوستان بود. من اسپانسر نداشتم و گواهي حدود 80 ميليون تومان وسند ماشين و 2تاخانه ترجمه و همراه برده بودم .گواهي بانكي هم ازامور بين الملل بانك مسكن به زبان انگليسي (بدون ترجمه )گرفته بودم.
دربند هاي 10و11 فرم هاي ارسالي هم آدرس ننوشته بودم كه در سفارت قبل از شروع مصاحبه ازافسر مربوطه خواستم فرم ها را بدهد تا بنويسم و درحين سوالات افسر پرسيد اين شخص چه نسبتي با شما د ارد وآيا مي تواند در شروع زندگي در امريكا به شما كمك كند .
درحين مصاحبه افسر از من در مورد نام ،مدرك تحصيلي ،محل كار ، سربازي ، در سربازي چكاره بودي ودرامريكا كجا مي خواهي بري سوال كرد .در مورد خانم هم نام ،مدرك تحصيلي ،محل كارو تحصيل و بچه هم نام وكلاس چندم هستند سوال كرد .ودرپايان به من و خانم بر گ آبي داد. به نظرم به من بخاطر شغل دولتي و سربازي (من سپاه سرباز بودم)و به خانمم بخاطر محل تحصيل دولتي برگ آبي داد. بايد بگم من مهندس هستم وخانمم پزشك .البته نميشه نظر قطعي داد چرا برگ آبي داد. اصلا" برگه هاي آبي در لاي پرونده نبودند.رفت از پشت چهارتا برگه آبي آورد كه در هركدام كيس نامبر مانوشته بود.مال بچه ها را به را در لاي پوشه آنها گذاشت ومال من وهمسرم را به دستمان داد .در ضمن از جايي كه پشت باجه مصاحبه برگه آبي ها را براشت قابل ديدن بود ويك بسته برگه آبي روي هم قرار داشت واين خانم چهار تاي آنها را برداشت اما شماره ونام ما روي آنها نوشته شده بود .معلوم نبود از اول وقت كه ما مراجعه كرديم اين ها را تايپ كرده بودند ويا مثلا از كي سي سي فرستاده شده. پول هم ما به دلار پرداخت كرديم.
در ضمن اصل مدارك وكپي ها ي ترجمه ها را نخواست و كپي صفحه اول پاسپورت را گرفت.
درپايان از بنيان گذار اين سايت وتلاش همگي دوستان تشكر مي كنم وآرزوي موفقيت برا ي همگي دارم اگر سوالي باشددرخدمت هستم.
شماره کیس: 2011AS00005XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:31july2010
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2AUGUST2010
تاریخ کارنت شدن کیس:OCT.2010
تاریخ دریافت نامه دوم:29JAN2011
تاریخ مصاحبه:3FEB2011
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
کامران جان؛ مرسی از بابت ارسال سفرنامه و آرزوی کلییر شدن و اخذ ویزا.فقط دو مورد :1- هزینه ویزا ربطی به پاسپورت مجزا نداره برای هر نفر محاسبه میشه2- من برای بچه زیر 1 سالم ارز مسافرتی گرفتم. موفق باشید

تشکر کنندگان: gadfly ، mr.amir ، naeiji1974 ، AmericanHamid ، HAMEDMIM
منظورم از ويزا ،ويزاي دبي بود. اما بانك ملي در شهرمان گفت براي بچه هاي زير 18 سال باپاسپوت جدا ارز تعلق نمي گيرد. درضمن نامه اول ما 31 جولاي رسيد ومن بلافاصله فرم ها را فرستادم به همين علت با اينكه كيس نامبر پايين داشتم تاريخ مصاحبه 3 فوريه اعلام شد.
(2011-02-05 ساعت 12:06)rayan.s نوشته:  کامران جان؛ مرسی از بابت ارسال سفرنامه و آرزوی کلییر شدن و اخذ ویزا.فقط دو مورد :1- هزینه ویزا ربطی به پاسپورت مجزا نداره برای هر نفر محاسبه میشه2- من برای بچه زیر 1 سالم ارز مسافرتی گرفتم. موفق باشید

شماره کیس: 2011AS00005XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:31july2010
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2AUGUST2010
تاریخ کارنت شدن کیس:OCT.2010
تاریخ دریافت نامه دوم:29JAN2011
تاریخ مصاحبه:3FEB2011
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: rayan.s ، clear
(2010-12-25 ساعت 09:48)sunrise نوشته:  [quote='armido' pid='89631' dateline='1293024496']
یک سوال دارم از sunrise یا خانمهایی که تجربه واکسن رحم رو دارن:
چه بازه سنی از خانمها شامل این واکسن میشن؟ من شنیدم تا 28 ساله .درسته؟

با سلام، روی بروشور خود واکسن از اونجائیکه دوز پائینی داره نوشته از 10 سال به بالا قابل استفاده است ،اما مثل اینکه دکترها همونطور که شما فرمودید بالای 28 سال نمیزنن.من 2 نفر از خانم هایی که اونها هم واسه مدیکال چک آمده بودند رو دیدم و حدودا 45-40 سال داشتن واسشون نزده بودند.
[quote='Toranj' pid='89693' dateline='1293084301']
سلام

تبریک میگم بهتون، می‌خواستم ببینم شما چند سالتون هست که بهتون واکسن سرطان رحم رو زدن؟

سلام ،ممنونم.من 24 سالمه که این واکسنو بهم زدن. موفق باشید

سلام منم تبریک میگم بهتون،
می خواستم بدونم هزینه واکسن سرطان رحم چه قدر شد و آیا میشه ایران این واکسن و زد؟

تشکر کنندگان:
دوستان
واکسن سرطان رحم رو به درخواست سفارت به خانمهای 11 تا 26 ساله میزنن . اینو قبلا از دکتر نایال پلی کلینیک پرسیده بودم. هزینه اش هم مطابق گفته های چندی از عزیزان در سفرنامه هاشان 650 درهمه که در سه نوبت باید زده بشه و ظاهرا واکسن های دو نوبت بعدی هم باید خریده بشه .
من از کلینیک 16 آذر تهران که پرسیده بودم ، گفته بودن خیر اینجا این واکسن رو ندارن.
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: rayan.s ، arezoo_zarrabi ، AmericanHamid ، Lamborghini ، clear ، DLT ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: