کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
(2010-07-17 ساعت 13:58)amir0cool نوشته:  سلام دوستان من دانشجو کارشناسی هستم و مشکل سر بازسی دارم می خواستم از طریق gre اقدام کنم اما یکی از دوستام فته تهران می گفت دیگه کسی برای امتحان gre نمی تونه از کشور خارج بشه کسی جدیدا اونجا رفته ببینه صحت داره یا نه؟
اگر gre دیگه نشه من چه راهی می تونم برم با توجه به این سفارتی که به من پیشنهاد شده دبی ابوظبی هست

in harf sehat nadare
khode man hodoode 2 mahe pish az tarighe emtehane gre eghdam kardam va pas gereftam alan ham turkey hastam

این حرف صحت نداره
خود من حدود 2 ماه پیش از طریق امتحان GRE اقدام کردم و پاس گرفتم الان هم ترکیه هستم.
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance
(2010-07-17 ساعت 20:50)ramin2010 نوشته:  
(2010-07-17 ساعت 13:58)amir0cool نوشته:  سلام دوستان من دانشجو کارشناسی هستم و مشکل سر بازسی دارم می خواستم از طریق gre اقدام کنم اما یکی از دوستام فته تهران می گفت دیگه کسی برای امتحان gre نمی تونه از کشور خارج بشه کسی جدیدا اونجا رفته ببینه صحت داره یا نه؟
اگر gre دیگه نشه من چه راهی می تونم برم با توجه به این سفارتی که به من پیشنهاد شده دبی ابوظبی هست

in harf sehat nadare
khode man hodoode 2 mahe pish az tarighe emtehane gre eghdam kardam va pas gereftam alan ham turkey hastam

این حرف صحت نداره
خود من حدود 2 ماه پیش از طریق امتحان GRE اقدام کردم و پاس گرفتم الان هم ترکیه هستم.

من هم فکر می کنم هنوز بعضی ها برای تافل و GRE میرن به کشور های دیگه.
شاید بتونید پاسپورت زیارتی برای سوریه بگیرید. برید سوریه بعد آنکارا، مصاحبه رو انجام بدید بعد دوباره سوریه و بعد آنکارا!
البته فبلش باید از کی سی سی بخواهید که محل مصاحبه رو براتون تغییر بدن به آنکارا

موفق باشید
پاسخ
(2010-07-17 ساعت 20:09)Donkey chance نوشته:  آقا من شماره چشمم 9.25 هستش و فقط .075 کم دارم تا معافیت و کف پا هام صافه اما نمی دونم از نوع سخت که موجب معافیت میشه، هست یا نه.
من در حال حاضر لیسانسم تموم میشه اما هنوز دانشجو هستم و برای ترم مهر هم احتمال زیاد فوق، تهران یا شهرستان قبول می شوم

چند تا سئوال داشتم
1.
1. کسی دقیقاً از نرخ وثیقه زیارتی سوریه خبر داره؟ جایی خواندم که 15 میلیون "نقد" هست ؛بلعکس مکه و کربلا و اینکه به قصد علمی مطمئن هستید که 5 میلیون می خواد؟ چون توی سایت نظام وظیفه یه جوری زده بود که آدم شک می کرد
2. برای قصد علمی من می توانم الان که هنوز دانشجو هستم و با آموزش دانشگاه آشنا هستم و پارتی داریم اقدام کنم و نامه بگیرم برای نظام وظیفه ، اما برای پاسپورت در زمان مصاحبه اقدام کنم؟ یا اصلا اگر من پاسپورت بگیرم بعد از سفر پاسپورت من باطل میشه و باید پس بدم؟؟

سلام
اگر شماره چشم 9.5 است دنبال معافیت پزشکی باشید. یکی از دوستان یک فایل پی دی اف در همین تاپیک ضمیمه کرده فکر کنم صفحه اول باشه، که همه موارد معافیت پزشمی رو نوشته.
میتونه مفید باشه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Donkey chance ، usa.lover ، lorecance
(2010-07-17 ساعت 23:35)User نوشته:  
(2010-07-17 ساعت 20:09)Donkey chance نوشته:  آقا من شماره چشمم 9.25 هستش و فقط .075 کم دارم تا معافیت و کف پا هام صافه اما نمی دونم از نوع سخت که موجب معافیت میشه، هست یا نه.
من در حال حاضر لیسانسم تموم میشه اما هنوز دانشجو هستم و برای ترم مهر هم احتمال زیاد فوق، تهران یا شهرستان قبول می شوم

چند تا سئوال داشتم
1.
1. کسی دقیقاً از نرخ وثیقه زیارتی سوریه خبر داره؟ جایی خواندم که 15 میلیون "نقد" هست ؛بلعکس مکه و کربلا و اینکه به قصد علمی مطمئن هستید که 5 میلیون می خواد؟ چون توی سایت نظام وظیفه یه جوری زده بود که آدم شک می کرد
2. برای قصد علمی من می توانم الان که هنوز دانشجو هستم و با آموزش دانشگاه آشنا هستم و پارتی داریم اقدام کنم و نامه بگیرم برای نظام وظیفه ، اما برای پاسپورت در زمان مصاحبه اقدام کنم؟ یا اصلا اگر من پاسپورت بگیرم بعد از سفر پاسپورت من باطل میشه و باید پس بدم؟؟

سلام
اگر شماره چشم 9.5 است دنبال معافیت پزشکی باشید. یکی از دوستان یک فایل پی دی اف در همین تاپیک ضمیمه کرده فکر کنم صفحه اول باشه، که همه موارد معافیت پزشمی رو نوشته.
میتونه مفید باشه!

مرداد می خوام اقدام کنم واسه پزشکی.دعا کنید بشه.
خوندم همه این ها رو که می فرمایید اما خوب توی سایت خود نظام وظیفه هم گفته برای فوق دیپلم به بالا ،بالای 10 باید باشه
برای راهنمایی اینکه ضعیف تر بشه، چشم پزشک آشنا می خواد که تا الان همه گفتن راهی نیست. نمی دونم !!! امیدوارم که بشه اما شما هم اگه راهی واسه ضعیف تر شدن چشم (بی خطر )در کوتاه مدت پیدا کردین ما رو هم بی نصیب نذارین
یا اگه کسی و می شناسین که قبلاً یه حرکتی در این راستا زده ، به من اطلاع بدین
تشکر از همه دوستانی که وقت میذارند و جوابگوی ما تازه واردین هستن
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
سلام به همه. دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین:
1- اگه کسی پیدا بشه که با حدود 12 میلیون تومن کارت معافیت پزشکی بده به نظر شما ارزش داره که آدم این ریسک رو قبول کنه؟ این رو هم بگم که همونطور که همه میدونیم هیچ تضمینی وجود نداره که کلاه برداری نباشه. به هر حال اگه بخوایم نیمه پر لیوان رو نگاه کنیم ایا میرزه؟

2- من حدود 9 ماه از سربازیم رو رفتم و بعد دانشگاه قبول شدم و الباقی رو دیگه نرفتم و حدود 10 11 ماه دیگه مونده (الان مشمول غایبم) به نظر شما من برم سربازی تا زمانی که بخواد کارای ویزا ok بشه و بریم اونطرف سربازیم تموم میشه؟ یعنی این روال مصاحبه و کلیرنس و ... چقدر طول میکشه؟ واسه این میپرسم که اگه قراره 1 سال طول بکشه من برم باقی خدمتمو انجام بدم و قانونی پاسپورت بگیرم.

3- برای مصاحبه داشتن پاسپورت الزامیه؟ تورهایی هستن که با یه مقدار پول بدون پاسپورت می برن ترکیه و جاهای دیگه و بر میگردونن. آیا موقع مصاحبه یا مدارکی که قراره بفرستیم به KCC شماره پاسپورت رو میخوان؟

لطفا نظراتتون رو بدین خیلی اهمیت داره برام.
واقعا ممنون
شماره کیس: 2011as00020000
کنسولگری: آنکارا
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
پاسخ
(2010-07-18 ساعت 16:30)farshad_sh نوشته:  سلام به همه. دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین:
1- اگه کسی پیدا بشه که با حدود 12 میلیون تومن کارت معافیت پزشکی بده به نظر شما ارزش داره که آدم این ریسک رو قبول کنه؟ این رو هم بگم که همونطور که همه میدونیم هیچ تضمینی وجود نداره که کلاه برداری نباشه. به هر حال اگه بخوایم نیمه پر لیوان رو نگاه کنیم ایا میرزه؟

2- من حدود 9 ماه از سربازیم رو رفتم و بعد دانشگاه قبول شدم و الباقی رو دیگه نرفتم و حدود 10 11 ماه دیگه مونده (الان مشمول غایبم) به نظر شما من برم سربازی تا زمانی که بخواد کارای ویزا ok بشه و بریم اونطرف سربازیم تموم میشه؟ یعنی این روال مصاحبه و کلیرنس و ... چقدر طول میکشه؟ واسه این میپرسم که اگه قراره 1 سال طول بکشه من برم باقی خدمتمو انجام بدم و قانونی پاسپورت بگیرم.

3- برای مصاحبه داشتن پاسپورت الزامیه؟ تورهایی هستن که با یه مقدار پول بدون پاسپورت می برن ترکیه و جاهای دیگه و بر میگردونن. آیا موقع مصاحبه یا مدارکی که قراره بفرستیم به KCC شماره پاسپورت رو میخوان؟

واقعا ممنون
1.ریسک بزرگیه. چون واسه معافی پزشکی باید از دانشگاه انصراف بدی. و بعد اگه جور نشه ذیگه دانشجو هم نیستی و نمی تونی راحت خارج بشی. ولی اگه مطمئن هست به نظرم ارزش داره.
2.بستگی به کیس نامبرت داره که کی مصاحبه داری. کیس نامبرت حدود چنده؟
3.آره لازمه اونا پاستو روز مصاحبه می گیرن بعد از چند روز با ویزای آمریکا میفرستن به آدرس هتلت توی ترکیه. ولی الان واسه ارسال مدارک شماره پاست لازم نیست.
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: Donkey chance ، lorecance
(2010-07-18 ساعت 16:51)saman33 نوشته:  
(2010-07-18 ساعت 16:30)farshad_sh نوشته:  سلام به همه. دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین:

واقعا ممنون
1.ریسک بزرگیه. چون واسه معافی پزشکی باید از دانشگاه انصراف بدی. و بعد اگه جور نشه ذیگه دانشجو هم نیستی و نمی تونی راحت خارج بشی. ولی اگه مطمئن هست به نظرم ارزش داره.
3.آره لازمه اونا پاستو روز مصاحبه می گیرن بعد از چند روز با ویزای آمریکا میفرستن به آدرس هتلت توی ترکیه. ولی الان واسه ارسال مدارک شماره پاست لازم نیست.

1. من 3 سال پیش درسم تموم شده و نرفتم دنبال کارای سربازیم. به همین خاطر بحث انصراف منتفیه

2. نامه های سری اول به دستم نرسیده منتظرم اول آگوست نامه بدم به KCC و جریان رو بگم. نمیدونم شماره کیسم چنده.

3. خوب اگه برای نامه های اول نیاز نباشه خیلی خوبه. چون پروسه معافی (در صورت اقدام) حدود 5 ماه طول میکشه.

دوستان این نامه ها که به آدرس من نرسیده مشکلی که ایجاد نمی کنه؟ چون توی سایت گفته بود بعد از 1 آگوست به KCC خبر بدین. دوباره میفرستن یا اسکن می کنن و برام میل می کنن؟
شماره کیس: 2011as00020000
کنسولگری: آنکارا
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
پاسخ

واقعا ممنون

12 میلیون فکر کنم زیاده .تازه ما خانوادتاً (جز من )چون همه معاف شدیم اونقدری که اطلاع دارم اینجوری کارت گرفتن یه جورایی خطریه. با 5 میلیون و به قصد علمی می تونی واسه یه مدت محدود از کشور خارج شی که خوب بعدشم برنمیگردی و 5 میلیونت هاپولی میشه جای 12 میلیون!!Smile
2. فکر کنم شماره کیس نامبرت رو باید بگی تا بچه های سال بالایی بتونن بهت کمک کنند که کی زمان مصاحبه و کلیرنس و... شما حدوداً مشخص میشه
3. داشتن پاسپورتم، اونجوری که خوندم اینجا ها ، الزامی هستش

از همه مسئولین زی ربط عذر خواهی می کنم که پا برهنه و هنوز از راه نرسیده خودم قاطی کردم
مدیران عزیز خیلی قشنگ تر جواب میدن
وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، lorecance
(2010-07-18 ساعت 17:04)farshad_sh نوشته:  
(2010-07-18 ساعت 16:51)saman33 نوشته:  

واقعا ممنون

1. من 3 سال پیش درسم تموم شده و نرفتم دنبال کارای سربازیم. به همین خاطر بحث انصراف منتفیه

2. نامه های سری اول به دستم نرسیده منتظرم اول آگوست نامه بدم به KCC و جریان رو بگم. نمیدونم شماره کیسم چنده.

3. خوب اگه برای نامه های اول نیاز نباشه خیلی خوبه. چون پروسه معافی (در صورت اقدام) حدود 5 ماه طول میکشه.

دوستان این نامه ها که به آدرس من نرسیده مشکلی که ایجاد نمی کنه؟ چون توی سایت گفته بود بعد از 1 آگوست به KCC خبر بدین. دوباره میفرستن یا اسکن می کنن و برام میل می کنن؟
پس صددرصد هر چه سریعتر اقدام کن.چون پاستو لازم داری. میتونی وقتی که به kcc میل زدی بخوای که اونا هم برات میل کنن.
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، lorecance
سلام به همه عزیزان من یکی از قبول شدگان امسالم سربازی نرفتم االان دانشجو لیسانسم من چند تا سوال دارم
1- کم هزینه ترین راه خروج از کشور که قانونی باشه چی هست من شنیدم پست ها رو که خوندم یک روش هست که می شه با 5 میلیون از کشور خارج شد می شه کامل واسم توزیح بدید لازم case number بنویسم ؟
2- اگر من معافی پزشکی بخرم بعد در سفارت دچار مشکل نمی شم اونا بهم گیر بدن که تو سلامتی و ... نکته پزشکی کمر درده
مدیران عزیز ممنون بابت جوابتون به سوالات قبلیم
من نامه هام رو هنوز ارسان نکردم چو ن وظعیت خدمتمو نتونستم بنویسم توش گیر کردم می تونم با کسی تلفنی حرف بزنم
پاسخ
(2010-07-27 ساعت 12:11)amir0cool نوشته:  سلام به همه عزیزان من یکی از قبول شدگان امسالم سربازی نرفتم االان دانشجو لیسانسم من چند تا سوال دارم
1- کم هزینه ترین راه خروج از کشور که قانونی باشه چی هست من شنیدم پست ها رو که خوندم یک روش هست که می شه با 5 میلیون از کشور خارج شد می شه کامل واسم توزیح بدید لازم case number بنویسم ؟
2- اگر من معافی پزشکی بخرم بعد در سفارت دچار مشکل نمی شم اونا بهم گیر بدن که تو سلامتی و ... نکته پزشکی کمر درده
من نامه هام رو هنوز ارسان نکردم چو ن وظعیت خدمتمو نتونستم بنویسم توش گیر کردم می تونم با کسی تلفنی حرف بزنم

کم هزینه ترین راه که همون 5 میلیونیه هستش.توضیحات کامل در این مورد در یک تایپیک جداگانه بود که یادم نمیاد کجا بود Smile اما خلاصه مطالبی که خوندم اینجوری بود که :
1. شما اگر دانشجو هستید و معاف تحصیلی دارید ، میروید آموزش دانشکده تان نامه میگیرید، میبرید وزارت علوم واقع در شهرک غرب ، اونجا تایید می کنند و مدت زمان خروج و دلیل خروج رو ازشما سئوال می کنند و گویا 3-4 هفته نهایت مدتی هست که برای ما اجازه خروج داده می شود (البته گویا خود این مراحل و صدور نامه دانشگاه و راضی کردن آن ها برای خروج سخت است). بعد نامه را میبریم نظام وظیفه اونجا میگن 5 میلیون وثیقه برو بریز به حساب ما ، (یعنی نظام وظیفه وقتی نامه وزارت علوم را ببرید کاری باهاتون نداره و فقط پول می خواد ) بعد نامه و اجازه خروج مدت دار برای شما از طرف نظام وظیفه صادر می شه و میبرید برای کارهای پاسپورت و این صحبت ها که فکر میکنم واحد های پلیس +10 انجام میدهند برایتان. و بعد اگر تا اون موعد مقرر که برایتان در پاسپورت ثبت شده به میهن عزیز بر نگردید (گویا حتی 3-4 روز تاخیر ) وثیقه شما هاپولی می شود و یک آب خنک هم روش.
2. اگر معاف پزشکی را بخرید ؟؟!! قربانت اگر سراغ داری ما خودمون لنگ میزنیم. تازه من شماره چشمم 9.25 هست و کف پاهام صاف ، اما برای همه اینها معاف از رزم میشم. حالا اگر کارت معافیت پزشکی قانونی دارید حالا به هر طریقی مشکلی ایجاد نمیشه و تا آنجایی که می دانم برای بیماری های مسری خطرناک شما را رد می کنند. در سفرنامه های 2010 خوانده ام که اصلاً کارت معافیت را نگاه نکردند و فقط مهم این است که شما سربازی رفتید یا نه. و اینکه راست بگویید.
در مورد فرم هاتون هم ، خوب شما که سربازی نرفتید! پس جواب سئوال در فرم NO هست. حتی اگر کارت معافیت هم بگیرید بازم سربازی نرفتید . در ضمن نرفتن سربازی یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می شود.
من هم شرایطم مثل شما هست و در فرم NO زدم
وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان: User ، hamed_gh ، alirezagh ، lorecance
(2010-07-27 ساعت 19:20)Donkey chance نوشته:  
(2010-07-27 ساعت 12:11)amir0cool نوشته:  سلام به همه عزیزان من یکی از قبول شدگان امسالم سربازی نرفتم االان دانشجو لیسانسم من چند تا سوال دارم
کم هزینه ترین راه که همون 5 میلیونیه هستش.توضیحات کامل در این مورد در یک تایپیک جداگانه بود که یادم نمیاد کجا بود Smile اما خلاصه مطالبی که خوندم اینجوری بود که :
1. شما اگر دانشجو هستید و معاف تحصیلی دارید ، میروید آموزش دانشکده تان نامه میگیرید، میبرید وزارت علوم واقع در شهرک غرب ، اونجا تایید می کنند و مدت زمان خروج و دلیل خروج رو ازشما سئوال می کنند و گویا 3-4 هفته نهایت مدتی هست که برای ما اجازه خروج داده می شود (البته گویا خود این مراحل و صدور نامه دانشگاه و راضی کردن آن ها برای خروج سخت است). بعد نامه را میبریم نظام وظیفه اونجا میگن 5 میلیون وثیقه برو بریز به حساب ما ، (یعنی نظام وظیفه وقتی نامه وزارت علوم را ببرید کاری باهاتون نداره و فقط پول می خواد ) بعد نامه و اجازه خروج مدت دار برای شما از طرف نظام وظیفه صادر می شه و میبرید برای کارهای پاسپورت و این صحبت ها که فکر میکنم واحد های پلیس +10 انجام میدهند برایتان. و بعد اگر تا اون موعد مقرر که برایتان در پاسپورت ثبت شده به میهن عزیز بر نگردید (گویا حتی 3-4 روز تاخیر ) وثیقه شما هاپولی می شود و یک آب خنک هم روش.
2. اگر معاف پزشکی را بخرید ؟؟!! قربانت اگر سراغ داری ما خودمون لنگ میزنیم. تازه من شماره چشمم 9.25 هست و کف پاهام صاف ، اما برای همه اینها معاف از رزم میشم. حالا اگر کارت معافیت پزشکی قانونی دارید حالا به هر طریقی مشکلی ایجاد نمیشه و تا آنجایی که می دانم برای بیماری های مسری خطرناک شما را رد می کنند. در سفرنامه های 2010 خوانده ام که اصلاً کارت معافیت را نگاه نکردند و فقط مهم این است که شما سربازی رفتید یا نه. و اینکه راست بگویید.
در مورد فرم هاتون هم ، خوب شما که سربازی نرفتید! پس جواب سئوال در فرم NO هست. حتی اگر کارت معافیت هم بگیرید بازم سربازی نرفتید . در ضمن نرفتن سربازی یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می شود.
من هم شرایطم مثل شما هست و در فرم NO زدم
سلام. با اجازه آقای donkey chanceمن یه چیزی اضافه کنم که شما باید برای دانشگاه دلیل خروج بیارید که اونم یا امتحان زبانه توی کشورای اطراف یا اینکه از یه سمینار علمی دعوت نامه داشته باشید.

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: Donkey chance ، alirezagh ، lorecance
(2010-07-27 ساعت 19:20)Donkey chance نوشته:  گویا 3-4 هفته نهایت مدتی هست که برای ما اجازه خروج داده می شود (البته گویا خود این مراحل و صدور نامه دانشگاه و راضی کردن آن ها برای خروج سخت است).

آقا این جمله منو خیلی ناراحت کرد.
آخه من میخوام اگر بشه با پاسپورت برای شرکت در کنفرانس برم و گرین کارت را با پاس سفید بگیرم و برگردم ایران.
سقف(حداکثر) اجازه خروج چند ماهه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من هر روز این تاپیک را می خوانم. و هر روز آرزو می کنم که زودتر راه حلی پیدا کنید برای حل این مشکل لعنتی سربازی.
و مطمئن هستم که راه حل پیدا میکنید. هیچ کاری غیر ممکن نیست.

من تا حالا ندیده ام کسی به خاطر سربازی نتوانسته باشد ویزا را بگیرد. پس شما هم می توانید. فقط برای شما کمی سخت تر از ماست. همین Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، mhz_ir
(2010-07-29 ساعت 01:33)mahdi357 نوشته:  
(2010-07-27 ساعت 19:20)Donkey chance نوشته:  گویا 3-4 هفته نهایت مدتی هست که برای ما اجازه خروج داده می شود (البته گویا خود این مراحل و صدور نامه دانشگاه و راضی کردن آن ها برای خروج سخت است).

آقا این جمله منو خیلی ناراحت کرد.
آخه من میخوام اگر بشه با پاسپورت برای شرکت در کنفرانس برم و گرین کارت را با پاس سفید بگیرم و برگردم ایران.
سقف(حداکثر) اجازه خروج چند ماهه؟

راضی‌ کردن دانشگاه کار زیاد سختی‌ نیست فقط در صورتی که شما یه پیرینت یا یه نامه از ثبت نامه آزمون مثلا تافل یا کنفرانستون داشته باشید دانشگاه موظفه به شما اجازه خروج بده اینو خود قسمت مشمولین دانشگاه به من گفت ولی‌ شاید یکم بدووننتون و سوال پیشتون کننو گیر بدن ولی‌ باید بهونه بیارینو پا فشاری کنین ، به خصوص توی سازمان مرکزی ، دانشگاه اول از من قبول نمیکرد پیرینت ثبت نام gre رو و میگفت باید یه نامه موثق بیاری خلاصه با کلی‌ حرف زدن اینا راضیشون کردم که برن اسممو توی خود سایت ثبت نامش ببینن ، ولی‌ مهمتر از اون سازمان مرکزی هستش و باید بهونه درست حسابی‌ بیاری برای مثال به خود من گفت که حالا گیریم رفتیو امتحان رو دادی مدرکش به چه دردت می‌خوره با این وضعیت مشمولیت (مدرک gre برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای آمریکا لازمه ) منم گفتم وقتی‌ مدرکشو گرفتم از دانشگاه انصراف میدم و میرم دنبال کارای معافیم و بعدشم از دانشگاه آمریکا پذیرش میگیرم گفت معافی چی‌ میخوای بگیری منم همینجوری گفتم واریکوسل چون بهونم براش قابل قبول بود دیگه هیچی‌ نگفت

مدت اجازه خروج دست دانشگاه هستش و کاملا بستگی به اون داره دانشگاه من ، فقطو فقط ۱۰ روز به من اجازه خروج داد هر کاری هم کردم بیشترش نکرد ولی‌ شندیم کسای بودن که واسه ۲ ماه هم اجازه بگیرن البته فک می‌کنم بهونشون کنفرانس بوده

اگه شما اجازه خروج علمیت رو برای آمریکا بگیری و مدتشم زیاد باشه این کار شدنی هستش ولی‌ اگه میخوای اجازه خروج برای یه کشوری به غیر از آمریکا بگیری این کار به نظر من اصلا شدنی نیست چون شما وقتی‌ با این پاسپورت بری آمریکا و برگردی ایران , مطمئنأ نظام وظیفه بد از دیدن مهر ورودو خروج آمریکا و ویزاش وثیقتو ضبط می‌کنه اینو حتی توی فرمی که در نظام وظیفه بهمون میدن هم ذکر کرده بود
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
پاسخ
تشکر کنندگان: Donkey chance ، mahdi357 ، hamed_gh ، alirezagh ، free_free ، lorecance

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان