کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
(2010-06-26 ساعت 21:36)mahdi357 نوشته:  
(2010-06-26 ساعت 18:43)Ali-J نوشته:  
(2010-06-26 ساعت 16:41)mahdi357 نوشته:  
(2010-06-26 ساعت 14:48)Ali-J نوشته:  مهدی جان شما اگر دانشجو هستید از راه دوم نمی تونید استفاده کنید ! چون هر کس فقط یک بار می تونه در هر مقطع تحصیلی از معافیت تحصیلی استفاده کنه Smile یعنی به فرض شما اگر از دانشگاه انصراف بدید باید برید خدمت سربازی و نمی تونید از اول برای لیسانس اقدام کنید.
کامل متوجه نشدم یعنی من نمیتونم از دانشگاه اونطرف پذیرش بگیرم و به قصد تحصیل و با ادامه معافیت تحصیلی بپرم آمریکا؟ یا تو ایران بخاطره اینکه لیسانسم نصفه هستش به من پاسپورت برای تحصیل در آمریکا نمیدهند؟

شما می تونید پذیرش بگیرید. ولی چون شما یکبار از معافیت تحصیلی برای لیسانس استفاده کردین، نمی تونید دوباره از این معافیت استفاده کنید.برای این کار باید شما مقطع لیسانس رو تموم کنید و بعد از اون به شما اجازه خروج تحصیلی برای دوره فوق لیسانس می دهند.که خوب این به کار ما گرین کارتی هایی که سال دوم سوم دانشگاه هستیم، نمیاد !

پروردگارا! توبه!
آقا مثل اینکه همه راهها برای دور زدن سربازی بن بسته! کسی راهی برای خودکشی سراغ نداره!
من نمیدونم اینا دو سال بیگاری در عوض چه چیزی از ما میخواهند؟ مگه تو قانون اساسی نیومده که حکومت موظفه که برای ما کار و مسکن ایجاد نکنه در غیر این صورت باید تا زمان پیدا شدن کار به ما حقوق بیکاری بده! پس کو؟

من فکر میکنم که بهترین کار اینه که فعلا با یه پاسپورت سفر علمی از کشور خارج بشم و در آمریکا گرین کارت را بگیرم و با پاس سفید برگردم ایران. فکر کنم که با 6 ماه کسری سربازیم بیش از یک سال نشه.اینطوری یکم فرصت دارم که تو زمینه های دیگه هم مثل زبان و مدرک کامپیوتر قوی بشم.
نظر شما چیه؟

فقط حواست باشه کلیه این قوانین مثل کسر خدمت فقط تا سال 89 اعتبار داره .
معلوم نیست تمدید شه یا نه . من دیروز نامه کسری رو با دوندگی که بابام انجام داد گرفتم . 7 ماه کسری خورد بهم . بعد امتحانات از دانشگاه انصراف میدم . مس که قسمت مااینه که آش خور شیم !!!
آنان که گذشته را بیاد نمی آورند محکوم به تکرار آنند
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance
سلام به همه بچه های مهاجرسرا
می شه خواهش کنم یه نفر برام توضیح بده که قانون کسر خدمت چیه؟
من اصلا در جریان نیستمSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-26 ساعت 22:06)cky نوشته:  می گم ما که پایان خدمت داریم و کارتمون داره خاک می خوره تو کشو ناممون نمیاد ..... ای خدا ای هوار !!

احساس همدردی شدید....Sad
(2010-06-27 ساعت 00:33)vicky نوشته:  سلام به همه بچه های مهاجرسرا
می شه خواهش کنم یه نفر برام توضیح بده که قانون کسر خدمت چیه؟
من اصلا در جریان نیستمSad

اگر پدرتون در جبهه بوده باشه (درست یادم نیست که مثلا 1 سال جبهه رفتن پدر = چند ماه کسری) و یا بسیج مسیج اینای فعال بوده باشین و کلی چیز میزای دیگه! از سربازیتون به مقدار حساب شده کسر خواهد شد...
چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، lorecance
به ازای هر ماه سابقه 18 روز کم میشه .
30 ماه سابقه معافیت کامل.
پاسخ
دوستانی که سربازن، بابا نترسید چیزی نیست که من الان خودم سربازم و 2 ماه دیگه وقت مصاحبه دارم البته واسه کیس خانوادگی، تنها راه هم گرفتن پذیرش واسه فوقه، بعدشم که گرین رو گرفتم برمیگردم بقیه خدمت رو تموم میکنم
ولی از من به شما نصحیت، زیر لیسانس تو خدمت پوستتان رو میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، lorecance
من كه حالا درس مي خونم مي تونم حالا كسري خدمت را بگيرم و بعد برم سربازي؟
پاسخ
(2010-06-30 ساعت 14:55)rbadboy85 نوشته:  دوستانی که سربازن، بابا نترسید چیزی نیست که من الان خودم سربازم و 2 ماه دیگه وقت مصاحبه دارم البته واسه کیس خانوادگی، تنها راه هم گرفتن پذیرش واسه فوقه، بعدشم که گرین رو گرفتم برمیگردم بقیه خدمت رو تموم میکنم

مگه وسط سربازی هم می شه پاسپورت گرفت و یه سوال دیگه وسط سربازی می شه پاسپورت زیارتی گرفت؟
پاسخ
(2010-06-30 ساعت 16:05)vicky نوشته:  
(2010-06-30 ساعت 14:55)rbadboy85 نوشته:  دوستانی که سربازن، بابا نترسید چیزی نیست که من الان خودم سربازم و 2 ماه دیگه وقت مصاحبه دارم البته واسه کیس خانوادگی، تنها راه هم گرفتن پذیرش واسه فوقه، بعدشم که گرین رو گرفتم برمیگردم بقیه خدمت رو تموم میکنم

مگه وسط سربازی هم می شه پاسپورت گرفت و یه سوال دیگه وسط سربازی می شه پاسپورت زیارتی گرفت؟

سلام
من از همه سوال های این تاپیک فقط جواب اینو میدونم که نمیشه وسط سربازی پاسپورت گرفت. حتا زیارتی!
اما همیشه این نکته رو مد نظر داشته باشید: توی ایران همه چیز امکان پذیره Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، alikoochik ، nojanarabi ، lorecance
(2010-06-30 ساعت 16:05)vicky نوشته:  

میشه زیارتی گرفت ولی باید حفاظت موافقت کنه که نمیکنه، وقتی شما پذیرش بگیری یا دانشگاه قبول شی از خدمت ترخیص میشی میری دنبال درس و مشقت
پاسخ
در حین خدمت خبری از پاسپورت نیست .
قوانین کسر خدمت تا سال 89 اعتبار داره .
از 89 به بعد مدت خدمت از 24 ماه محاسبه می شه و به تناسب مدرک کم می شه .
مثلا با دیپلم 2 ماه , فوق دیپلم 4 ماه , لیسانس 6 ماه و......
همین الان که خدمت 18 ماه , لیسانس 1 ماه , فوق 2 ماه و دکترا 3 ماه کسر می خورن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
Exclamation 
شاید این مطلب مفید باشه:
"تعرفه‌هاي جديد صدور انواع كارت معافيت دايم خدمت وظيفه عمومي در سال 1389
گروه ناجا-سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي به استناد جزء (ج) بند 3 ماده واحده قانون بودجه سال 1389 كل كشور، تعرفه‌هاي جديد صدور انواع كارت معافيت دايم براي مشمولاني كه با استفاده از تسهيلات پيش بيني شده در قانون، از انجام خدمت وظيفه عمومي معاف مي‌شوند به شرح ذيل اعلام مي‌گردد.
-->

اینم خارج از مبحث نیست:
" رئيس سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي در عين حال گفت :بعيد مي دانم كساني كه بعد از سال 82 از كشور خارج شده اند بتوانند از معافيت خريد خدمت در قبال پرداخت وجه استفاده كنند ، اما درباره كساني كه در خارج از كشور در حال تحصيل هستند اين موضوع با مدنظر قرار دادن شرايط آنها بررسي خواهد شد." (من این طور فهمیدم که اگر خارج از کشور مشغول درس بشید یه جورایی بشه سربازی را خرید، حتی با خروج بعد از 82)
لینک متن کامل

در آدرس زیر هم که سایت خود نظام وظیفه هستش در قسمت پرسش و پاسخ مطالب خیلی خیلی مفیدی نوشته که حتما خوندنش خالی از لطف نیست.

سمت چپ، قسمت پرسش و پاسخ:

50 پرسش و پاسخ در مورد معافيتهاي جديد خدمت سربازي
معافيت موارد خاص
معافيت تحصيلي
مشمولان خارج از كشور
مجوز خروج از كشور
معافيت كفالت
معافيت پزشكي
اعزام به خدمت

لینک صفحه
پاسخ
تشکر کنندگان: MOHSEN8766 ، lorecance
سلام
چند بار سفر به ترکیه لازم است؟ اگر کسی دانشجو باشد و مشکل سربازی داشته باشد برای گرفتن پاسپورت و دو یا چند بار سفر به ترکیه باید چه کند؟
با تشکر
پاسخ
(2010-07-16 ساعت 12:27)اعظم مجیدی نوشته:  سلام
چند بار سفر به ترکیه لازم است؟ اگر کسی دانشجو باشد و مشکل سربازی داشته باشد برای گرفتن پاسپورت و دو یا چند بار سفر به ترکیه باید چه کند؟
با تشکر
سلام.با توجه به بحث های قبل بهتره که یه بار فقط خارج شد.زمانی که برای مصاحبه به ترکیه میرید اونجا بمونید و ویزا رو بگیرید و از همون جا برید آمریکا. این راهو اکثر بچه های سالای قبل هم رفتن.ریسکش کمه. چون دانشجوها هر 6ماه فقط یه بار می تونن خارج شن. اونم با سفر زیارتی و وثیقه 15میلیونی و یا سفر علمی و وثیقه 5 میلیونی که باید قید وثیقه رو بزنید.
اینم لینک بچه های 2010که این مشکلو داشتن یه سر بزنید:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1218
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، lorecance
سلام دوستان من دانشجو کارشناسی هستم و مشکل سر بازسی دارم می خواستم از طریق gre اقدام کنم اما یکی از دوستام فته تهران می گفت دیگه کسی برای امتحان gre نمی تونه از کشور خارج بشه کسی جدیدا اونجا رفته ببینه صحت داره یا نه؟
اگر gre دیگه نشه من چه راهی می تونم برم با توجه به این سفارتی که به من پیشنهاد شده دبی ابوظبی هست
پاسخ
آقا من شماره چشمم 9.25 هستش و فقط .075 کم دارم تا معافیت و کف پا هام صافه اما نمی دونم از نوع سخت که موجب معافیت میشه، هست یا نه.
من در حال حاضر لیسانسم تموم میشه اما هنوز دانشجو هستم و برای ترم مهر هم احتمال زیاد فوق، تهران یا شهرستان قبول می شوم

چند تا سئوال داشتم
1. از دوستان اگر کسی آشنایی در نظام وظیفه و در امر معافیت داره حتماً برای من پیغام بگذاره.از شرمندگیشون هم شدیداً درمیام !!!
1. کسی دقیقاً از نرخ وثیقه زیارتی سوریه خبر داره؟ جایی خواندم که 15 میلیون "نقد" هست ؛بلعکس مکه و کربلا و اینکه به قصد علمی مطمئن هستید که 5 میلیون می خواد؟ چون توی سایت نظام وظیفه یه جوری زده بود که آدم شک می کرد
2. برای قصد علمی من می توانم الان که هنوز دانشجو هستم و با آموزش دانشگاه آشنا هستم و پارتی داریم اقدام کنم و نامه بگیرم برای نظام وظیفه ، اما برای پاسپورت در زمان مصاحبه اقدام کنم؟ یا اصلا اگر من پاسپورت بگیرم بعد از سفر پاسپورت من باطل میشه و باید پس بدم؟؟
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان