کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
كارهايي كه فقط از عهده يك ايراني بر مي آيد!!!
[عکس: attachment.php?aid=1179]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
اجازه هست چند مورد اضافه کنم؟

فقط یه دختر ایرانی این استعداد رو داره که توی گرمای تابستون چکمه بپوشه و توی سرمای زمستون صندل!

فقط خانمهای ایرانی هستند که دچار عارضه پوستی هستند و رنگ پوست صورت با گردنشون 6 درجه فرق میکنه

فقط یک ایرانیه که توی رستوران بعد از خوردن غذاش درخواست ظرف یکبار مصرف میده تا 2 لقمه باقیمونده غذاشو ببره خونه چون فکر میکنه پول داده

فقط در ایرانه که بعد از مراسم ازدواج به عروس و داماد به جای آرزوی خوشبختی انواع راه های کشتن گربه دم حجله را آموزش می دهند.

فقط یک خواننده زن ایرانی، این نبوغ رو داره که با لباس شب بتونه تو کوه و کمر آواز بخونه

فقط یک ایرانیه که تو رستوران سالاد را شخم میزنه و قبل از اینکه غذا رو براش بیارن سیر میشه

فقط ایرانی ها هستند که در فرودگاه ها یه 40/50 کیلو اضافه بار دارن

فقط یک خانم ایرانی میتونه که در یک استخر هتل 5 ستاره با گن و لباس زیر بیاد تو آب چون فکر میکنه هر گردی گردوست

فقط ایرانیها هستند که باز هم در رستوران همون هتل دوربین بدست از غذا و همه توریستهای دیگه در حال خوردن غذا بدون اجازه فیلم میگیره تا به همه بگه من کجا بودم
پاسخ
(2010-05-17 ساعت 17:45)hasti_banoo نوشته:  اجازه هست چند مورد اضافه کنم؟

1-فقط یک ایرانیه که توی رستوران بعد از خوردن غذاش درخواست ظرف یکبار مصرف میده تا 2 لقمه باقیمونده غذاشو ببره خونه چون فکر میکنه پول داده

2-فقط یک ایرانیه که تو رستوران سالاد را شخم میزنه و قبل از اینکه غذا رو براش بیارن سیر میشه

3- فقط ایرانی ها هستند که در فرودگاه ها یه 40/50 کیلو اضافه بار دارن

4-فقط ایرانیها هستند که باز هم در رستوران همون هتل دوربین بدست از غذا و همه توریستهای دیگه در حال خوردن غذا بدون اجازه فیلم میگیره تا به همه بگه من کجا بودم

با سلام

واااااااااااااااااای بحث ایرانی هاا.... والا اگه من نظرات شخصی ام رو اینجا بگذارم فکر کنم ایندفعه دیگه جنگ هسته ای بشه تو مهاجرسرا Big Grin
اما در مورد پست ها که میتونم نظر بدم...
هستی خانم اتفاقا چون ما ایرانی ها چشم و هم چشمی کشتتمون معمولا عمل شماه 1 رو تو رستوران انجام نمیدیم واگر نه بسیاری از مردم اینجا این کار رو انجام میدن، بله شما درست میفرمایید موقعی که توی بار هستی یا رفتی برای دیت این درخواست رو کنی ضایع است اما وقتی یک رستوران معمولی رفته اید بسیار معمول هست که این کار رو بکنید. میدونید این دلیلش هم این هست که خارجیها(خدایی چه لغت باحالی ها... یعنی چه خدا میدونه) Big Grin بله این خارجیها اصلا اهل اینکه واااااااااااااای مامانمینا اون دختره یا پسره داره نگاه میکنه من غذامو برداشتم نیستند...

اون مشکل سالاد برمیگرده به رستوران در ایران سالاد ها را ماشاالله گوسفند هم بزور میخوره... برای همین اون بیچاره ای که میخواد با سالاد اشتهاش باز بشه، بر عکس کور میشه....

وووووووووووای این شماره 3 رو بخدا زدی تو خااااااااااال، یا خدا هفته ی پیش عمه ی خودم خواست بره ایران، اضافه بار داشت، فکر میکنید برای چی؟؟ Big Grin داشت قابلمه با خودش میبرد، به جون خودم راست میگم...

این نکته بسسسسسسسسسسسسسسیار بسیار در دبی مشهود هستش، ماشالله در مورد بقیه کشورها کمی کمتره، اما راست میگی واقعا ضایع اس Big Grin

نکته ی باحال آخر که چند وقت پیش از یک ایرانی دیدم Big Grin :

رفته بودم مک دونالد، یک متری ی کشیر ایستاده بودم تا نوبتم بشه، یه دفعه دیدم یک بابایی اومد دید بین من و اون کسی که داره حساب میکنه خالیه، چپید وسط Big Grin ، من نمیدونستن بهش گیر بدم یا بخندم
بعد دیدم چهره ی هم وطن داره گفتم ولش، خانومه ازش میپرسه چی میخواین؟
میگه یک یک انگس برگر کامبو. Big Grin بعد خانومه میپرسه درینکتون چی باشه؟؟
طرف هم میگه
No miss Just sandwich
Big Grin
خانومه میگه شما گفتین کامبو
میگه بله یک بار گفتم کامبو

بعد که میخواد پرداخت کنه میگه اووووووووووووووو چه خبره چی فکر کردین؟؟؟
Miss Plz dont make a mistake
Big Grin
بعد داشت بهش میگفت چرا پول برا درینک و فرایز گرفتی؟؟؟
وااااااااااای خدا بود خداا
آخر من توجیهش کردم که بیخیال شد، خانومه بیچاره یک بیل دیگه صادر کرد...

احتمالا این عمو فکر کرده کامبو ... برگر یک چیزی تو مایه ها بانی برگر و .... بودهBig Grin

تا همین جاش هم گیر دادن به هموطن ها ...... بوده... من شرمنده، دوست ناباب...
من سوات ندارم امزا بزارم. نمیشه انگشط بزنم؟؟ په ای چه وب صاتی یه
پاسخ
یک مورد هم من به ذهنم رسید:

فقط ایرانی میتونه اینطوری در مورد قوم خودش بد بگه و فقط بدیها را ببینه و مشکلات ناشی از نبود آموزش فرهنگی را به ژنتیک مرتبط کنه.
پاسخ
پيام جان خيلي موارد لحن اين جور بحث ها شوخي هست.

اما گاهي هم بد نيست بين خودمون و در جمع هاي فارسي زبان و ايراني بدي هامون رو هم بگيم و خودمون رو منطقي نقد كنيم.

(2010-05-17 ساعت 22:31)payam_prz نوشته:  یک مورد هم من به ذهنم رسید:

فقط ایرانی میتونه اینطوری در مورد قوم خودش بد بگه و فقط بدیها را ببینه و مشکلات ناشی از نبود آموزش فرهنگی را به ژنتیک مرتبط کنه.
پاسخ
فقط یک ایرانی میتونه 16 تا اکانت زاپاس تو یه سایت بسازه و بازم کم نیاره!!!

فقط یک ایرانی میتونه 16 تا اکانت زاپاس رو بن کنه و بازم کم نیاره!!!
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، R.F ، ADONIS ، kianoush ، lexington ، Monica ، payam_prz ، laili ، hvm ، merdax ، looloo ، OverLord ، loony ، ShabPareyeMohajer ، mahdis ، mavarfan ، lorecance ، da2016 ، sarah_xzx ، saied-k ، humsun ، mom ، saher ، shahin 93 ، Kate.S ، mdtrmd ، afshinghwink ، Nima90 ، msar ، ROZ.TT ، sadaf44 ، aazitaa ، ostokhan
فقط یه ایرانی میتونه عقایدش رو به دیگران تحمیل کنه و زور بگه و اشتباه و زود قضاوت کنه!

فقط یه ایرانی میتونه از موقعیتش سوء استفاده کنه!

فقط یه ایرانی میتونه یه کاری رو بکنه و به دیگران بگه نکن!

نمونه هایش را هم دور و اطراف جمع خودمان داریم میبینیم...

پیروز باشید
پاسخ
با سلام و عرض خیر مقدم دوباره به «پارس لاتاری» عزیز
خیلی جالبه که من همیشه دم از فقر فرهنگی میزنم ولی وقتی دیگران دارند یادآوری میکنند؛ تازه میفهمم که خودم هم بسیاری از این رفتارها رو دارم و انجام میدم... راستی چرا؟ من که دلایل بسیاری به ذهنم میرسه و راستش نمیدونم هم که کدومش درسته و یا کدومش نادرست؟؟

ولی فکر میکنم این جور مطالبی که در غالب طنز و شوخی ارائه میشه؛ یک یادآوری است به من تا بیشتر مواظب رفتارم باشم تا آن چیزهایی رو که دیگرون بد میدونند انجام ندهم.... به نظرم نباید همه چیز را از دید بدگفتن پشت سر قوم و نژاد بدانیم. بلکه همین گفتن هاست که باعث میشه تا آروم آروم فرهنگ سازی بشه.

وقتی که من کمی تحمـّلم را بالاتر بردم و اجازه دادم دیگری هم نظرش را گفت و برای نظرش _هرچند هم اشتباه_ احترام قائل شدم؛ در مقابل دیگری هم برای نظر شما احترام قائل شد..... و هر برداشتی هم که شما و دیگران داشتید مربوط به خودشان باشد.... ولی هیچ تاثیری در رفاقت و دوستیهایشان نگذاشت.... آن زمان است که نه تنها عیبها را کم و کمتر میبینیم؛ بلکه رفتاری میکنیم که شایسته ی نژاد ایرانی باشد.

به نظر من باید گفت: فقط ایرانی ها ی منتظر دریافت نامه ی قبولی گرین کارت هستند که در این ماهها سر هیچ و پوچی رفتارهایی میکنند که دور از شان آنان است... سر هر جمله ای به سرعت موضع دفاعی میگیرند و فکر میکنند طرف مقابل از سر عمد و لجبازی آن جمله را نوشته است.... به سرعت او را محکوم میکنند و حتی اجازه ی تجربه اندوزی از اشتباهات را به او نمیدهند... او هم بخاطر رفتار دیگران عقده ای شده و اقدام به ساخت چندتا آی دی میکند و بعضی ها هم که تا تقی به توقی میخورد راه قهر را پیش گرفته و خانه را از پای بست ویران میکنند

مثل اینکه دارم طفره میرم.... آنقدر زمین خوردند تا راه رفتن را آموختند... بیایید با هم مهربان تر باشیم... قدر خود و اینچنین جمع باصفا را بدانیم و فراموش نکنیم که یک چنین تجربه و انجمن غنی و ارزشمندی یکدفعه به وجود نیامده است و هرکس سهمی در پاسداشت آن دارد... قدر مهاجرسرا را بدانیم و با هم مهربان باشیم....مهربان باشیم....مهربان باشیم....ارادتمند حمید
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
(2010-05-18 ساعت 00:41)usa.lover نوشته:  فقط یه ایرانی میتونه عقایدش رو به دیگران تحمیل کنه و زور بگه و اشتباه و زود قضاوت کنه!

فقط یه ایرانی میتونه از موقعیتش سوء استفاده کنه!

فقط یه ایرانی میتونه یه کاری رو بکنه و به دیگران بگه نکن!

نمونه هایش را هم دور و اطراف جمع خودمان داریم میبینیم...

پیروز باشید

محمد جان میشه بیشتر توضیح بدی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Monica ، Ashkan78 ، looloo ، OverLord ، usa.lover ، shahram1347 ، msar
اصلا دوست نداشتم يه تاپيكي كه مي خواستم طنز باشه تبديل به شر بشه. از مديران عزيز خواهش مي كنم اگه صلاح مي دونن تاپيك رو حذف كنن. حداقل مي گم مسيري كه اين تاپيك داره مي ره اصلا اون چيزي كه توي ذهن منه نيست.
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، Ali Sepehr ، Monica ، اليزا ، looloo ، kianoush ، honareirani ، OverLord ، hasti_banoo ، shahram1347 ، mahdis ، mom ، msar ، aazitaa
اشکان عزیز برای چی باید حذف بشه.... اصلاً هم شرّ نیست و بلکه یک گفتگوی متمدنانه و از سر تمرین دموکراسی در پیش است و اتفاقاً هر کسی باید حرفش را بزند و هرکسی هم که سوالی دارد بپرسد و همه ی سوتفاهم ها هم برطرف بشود.

لذا من خواهش میکنم تقاضایتان را پس بگیرید و بالاخره هرکس باید مسئول گفتار و کلام خودش باشد... آنچه که خیلی مرا آزار میدهد این است که من وقتی که قانع شدم و حرف طرف مقابل را پذیرفتنی یافتم؛ یه جورایی مغرورم و نمیخوام فروتنانه اعتراف کنم که حق با شماست... برای همین هی از این شاخه به اون شاخه میپرّم.

در هرصورت حتی اگر از سرشوخی هم هست و حرفی را زده ام باید بگویم که شوخی بوده است... آنچه که متاسفانه در این گونه فروم ها رخ میدهد این است که باید دائم توی پرانتز یادآوری کنم که شوخی بود تا سوءتفاهم پیش نیاید ... پیروز باشید
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
اشکان جان کسی که توی هدف تو شک نداره!!!

ما همه یک خانواده ایم که یه وقتایی باید اختلافاتمون رو حل کنیم و اگه حل نشه بینمون تبدیل به کدورت و خدای ناکرده کینه میشه ، نگران نباش دعوا نمیشه Smile حداقل تو این تاپیک دعوا نمیشه و فقط کدورت ها مون رو بعنوان یک ایرانی می خوایم حل کنیم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، Ashkan78 ، Monica ، hvm ، اليزا ، OverLord ، loony ، mahdis ، mavarfan ، humsun ، mom ، msar
(2010-05-17 ساعت 17:45)hasti_banoo نوشته:  اجازه هست چند مورد اضافه کنم؟

فقط یه دختر ایرانی این استعداد رو داره که توی گرمای تابستون چکمه بپوشه و توی سرمای زمستون صندل!
اتفاقا این مورد در مورد اروپا و آمریکا بیشتر صدق می کنه چون در اینجا پوشیدن چکمه قسمتی از تیپشون است،و دیدن یک خانم چکمه پوش با شلوارک کوتاه و آستین حلقه ای زیر آفتاب سوزان لس انجلس کاملا عادیه. من در اروپا هم این طرز لباس پوشیدن رو دیده ام.

نقل قول:اما گاهي هم بد نيست بين خودمون و در جمع هاي فارسي زبان و ايراني بدي هامون رو هم بگيم و خودمون رو منطقي نقد كنيم.
گاهی؟!اگه جایی در جمع ایرانیهای دیدید که غیر از بدگویی ونقد از ایرانیها چیز دیگری می گن لطفا ما رو هم بی زحمت خبر کنید.

و اما فقط در ایرانه که آثار تاریخیشون رو می کنند زیر آب ،بقیۀ جاها از زیر آب در میارن و صدها مورد دیگر که در این سایت نمیشه گفت.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-05-18 ساعت 11:26)rasarasa نوشته:  
(2010-05-18 ساعت 10:37)looloo نوشته:  امان از دست ما ایرانیها ( حجم کلیپ 3.45 مگا بایت

ولی این همه داستان نیست ایرانیها خوبی هایی هم دارن که باید دید
لولو جان اینها که همش بدی نبود !نصف تصاویر معرفی ایران و ایرانی بود .مگر اینکه سازندۀ کلیپ با همه چی از جمله سینما وپرویز پرستویی و چایی خوردن و تخت جمشیدو... هم مشکل داشته باشه! اسمش این باشه بهتره:امان از دست ایرانیها با این کلیپهاشون و عناوینی که روی اونا می ذارن!
نقل قول:رقص چند چوپان دوست داشتنی حجم کلیپ 3.20 مگا بایت
خداییش هیچ جای دنیا مردم در اوج بدبختی اینقدر شاد وتعطیل نیستندBig Grin

با صحبت اولتون موافقم

ولی در مورد کلیپ دوم باید بگم مرز اوج بدبختی برای آدمهای مختلف خیلی متفاوته

یکی اوج بدبختیش رو وقتی میدونه که نتونه یه ماشین 700000 دلاری سوار شه

یکی اوج بدبختیش رو وقتی میدونه که نتونه یه ماشین100000 دلاری سوار شه

یکی اوج بدبختی رو وقتی میدونه که نتونه نون شب خانواده اش رو بده

یکی هم اصلا نمیدونه بدبختی یعنی چی ! و در هر حالتی احساس خوشبختی داره
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، rasarasa ، kianoush ، loony ، lexington ، OverLord ، Behinaz ، Iman-gta ، mavarfan ، sarah_xzx ، shahin 93 ، sayeh_m ، majid r ، Po0Y4 ، msar ، aazitaa
فقط توی ایرانه که خوشبختی را برای دختر = شوهر کردن میدونن! اونوقت بعد از ازدواج هم همیشه با یک دیو زندگی کردن= موفقیت در خوشبختی!
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان