کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
همه آنچه که درباره سوئد می خواهید بدانید
سلام
1- شما اکثر کشورهای مهاجر پذیر بروید بیمه اجتماعی و سایر امکانات هست در سوئد هم برای کار بیشتر به همان زبان سوئدی احتیاج دارید تا انگلیسی
الان هم کار پیدا کردن برای افرادی از خود دانشگاههای سوئد فارغ التحصیل شده اند مشکل است کار پیدا کردن برای یک ایرانی خارج از سوئد بدون داشتن فامیل و اشنا غیر ممکن است
2- اتفاقن افرادی مثل شما در غربت بیشتر موفق می شوند تا افراد شکم سیر چون قدر حقوق و منزلت اجتماعی انجا را بهتر می دانند و حاضر هستند هر کاری(درست و قانونی ) کنندتا در انجا باقی بمانند اما واقعیت این است شما با این پول هیچ جا نمی توانید بروید حداقل به 20 میلیون تومان احتیاج دارید و این واقعیت است
3-اگر این 6 سال بعد از فارغ التحصیلی شما باشد در نیوزیلند قبول می کنند و نیوزیلند تا انجا که من می دانم نیازی به بیمه ندارد و نیازی به وکیل هم نیست به حرف این وکیل های بی سواد گوش نکن
4-خوب این خیلی خوب است که شما از عمر خود استفاده کرده اید و زبان را تا حدودی یاد گرفته اید اما باید به کلاسهای مرتبط با ایلتس بروید و انشالله ظرف چند ماه ایلتس می گیرید
5-اصلا برای رشته کامپیوتر اینگونه نیست مثلا شما بلد هستید که شبکه ببندید این موضوع در تمام دنیا به شکل استاندارد است و کسی که کارش را بلد باشد هیچ گونه مشکلی ندارد بسیاری از کتابهای روز مربوطه هم الان در ایران ترجمه شده اند و الان ایرانی ها خیلی راحت در نیوزیلند و استرالیا دارند کار کامپیوتری انجام میدهند و ان افراد هم مثل شما در همین مملکت کار کرده اند فقط باید اطلاعات خود را بروز کنید و از افرادی که در این دو کشور زندگی می کنند اخرین تجربیات انها را بدست اورید اعتماد به نفس داشته باشید
در پایان من نکات مثبت سوئد را در نزدیکتر بودن به ایران و یک کشور اروپایی است و مردم با فرهنگ تر و با کلاسی دارد می بینم
اما کشورهای استرالیا و نیوزیلند را به علت اینکه مهاجر پذیر تر است زبان اول ان انگلیسی است و میزان نرخ بیکاری ان از سوئد پاییین تر است و کار برای رشته های کامپیوتر خیلی بهتر است می دانم
شما اگر ایلتس 6.5 داشته باشید و 6 سال سابقه کار بعد از تحصیل حدودا 1.5 سال بعد از اپلای می توانید اقامت دائم نیوزیلند را بدست اورید و البته تا انزمان هم می توانید تا اندازه ای پس انداز خود ر ا افزایش دهید نیازی به وکیل و بیمه هم نیست .
سوئد را هم تنها در شرایطی می توانید روی ان حساب کنید که در این کشور پیشنهاد کاری پیدا کنید که زیاد روی ان حساب نکنید و در کل خیلی مشکل است و مراقب افراد سودجو که ممکن است وعده و عید های الکی بدهند باشید در پایان تنها توصیه ایی که می توانم کنم این است که وبلاگ زیر را به طور کامل مطالعه نمایید
http://2migrators.blogsky.com/
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdi_gh ، Tomas
(2011-10-12 ساعت 19:54)masoudsabagh نوشته:  یکی از دوستان به من پیشنهاد داد که برای کاریابی می توانم به سوئد آمده و سپس از آنجا شروع به پیدا کردن کار برای خودم بنمایم! اما به نظر خودم این کار برای من به دلیل بحث هزینه هایش امکان پذیر نیست! حال جدای از بحث هزینه ای می خواستم بدانم که شانس پیدا کردن کار به این روش با توجه به اینکه کسی را در سوئد ندارم چقدر می باشد؟ همچنین اگر بخواهم به این روش اقدام نمایم باید چه ویزایی بگیرم؟ ویزای توریستی؟ آن طوری که من از تحقیقاتم فهمیدم ویزای توریستی به این معنی است که باید پس از پایانش خاک سوئد را ترک کرد و ضمن اینکه قابلیت تبدیل به ویزاهای دیگر مانند ویزای کار را ندارد! همچنین کسی را که برایم دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی بفرستد نیز ندارم! پس برای روش فوق چه ویزایی باید بگیرم؟
قبلا از همه کسانی که به پست من جواب خواهند داد متشکرم.
امیدم به خداست چراکه خدا کس همه بی کسان است. یا علی مدد.
دوست عزیز منم برای کسی با شرایط شما سوئد رو توصیه نمی کنم هرچند سیستم مالیات سوئد به گونه ای طرح ریزی شده که هر چه درامد افراد بیشتر باشه مالیات بیشتری میدن و افراد کم درامد از دادن مالیاتهای سنگین معاف هستن با این حال سوئد برای شروع زندگی کشور بسیار گرونیه البته هیچ کس در تامین نیازهای اولیه خودش درمونده نمی مونه با این حال یه مهاجر اونقد دغدغه و فشار روش هست که من فکر می کنم دیگه نباید از نظر مالی تحت فشار باشه و نگران مدیریت مالی زندگیش.چون در اروپا اگرچه افراد بیکار به پشتوانه مالیاتی که همه مردم میدن حمایت های خوبی دریافت می کنن ولی این حمایت ها تا زمانی که شما مقیم این کشورا نشین شامل حالتون نمیشه ضمن اینکه با اتکا به دانش زبان انگلیسی شما شانس کمتری برای پیدا کردن کار دارین همین طور انتخاب های کمتری چون یه سری از مشاغل هست شما بدون دونستن زبان رسمی اون کشور اصلا نمی تونین انجامش بدین.

پیدا کردن کار در سوئد اصلا ساده نیست چون جمعیت پویایی داره و اینجا اکثر بچه ها در سالهای پایانی دبیرستان میخوان مستقل شن و دنبال کار هستن تعداد میانسال های شاغلش هم کم نیست!

این تجربیات منه بازم هر کس صلاح زندگی خودش رو بهتر میدونه و براتون آرزوی موفقیت دارم

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mahdi_gh ، Tomas
سلام
من یه سوال دارم:
بیشتر از 15 سال قبل در سوئد ساکن بودم بمدت دوسال میخوام بدونم امروز چطوری میتونم به سوئد برگردم؟ من پلاک و شماره شناساییمو هنوز دارم

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2011-10-16 ساعت 03:53)شبی نوشته:  سلام
من یه سوال دارم:
بیشتر از 15 سال قبل در سوئد ساکن بودم بمدت دوسال میخوام بدونم امروز چطوری میتونم به سوئد برگردم؟ من پلاک و شماره شناساییمو هنوز دارم

http://www.migrationsverket.se/info/3135_en.html
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mahdi_gh ، mavarfan ، Tomas
با سلام
من قصد ایجاد کار توی سوئد دارم یا همون خرید شرکت ! ولی‌ این شرط که باید ثابت بشه که سود دهی‌ داره در طول ۲ساله اول یا نه، یکم نگران کننده است. خوب از کجا باید اطمینان به سوددهی بودنش داشت؟ یا اینکه اگه سود دهی‌ نداشته باشه باید خریدار برگرده به همون جایی‌ که اومده؟
پاسخ
(2008-07-06 ساعت 00:08)پري نوشته:  سلام دوستان
لطفا اگر در مورد مهاجرت از طريق ثبت فعاليت تجاري و ميزان سرمايه اوليه در كشور سوئد كسي اطلاعات داره ممنون ميشم كه به من بده.

پاسخ
سلام.
من 25 سالم هست 6 ماه سابقه کار با بیمه دارم.
لیسانس کامپیوتر.
مدرک CCNA بین المللی.
زبان انگلیسی آیلتس 6 دارم ولی سوئدی بلد نیستم.
می خوام هر چه سریعتر به عنوان Skilled worker وارد کشور سوئد شوم. اونجور که من شنیدم سخت ترین بخش کار اینه که تو سوئد کار پیدا کنم.
لطفا من رو راهنمایی کنید که به ترتیب باید چه کارهایی رو انجام بدم و چقدر طول می کشه.
پاسخ
چقدر فعاله اینجا! D-:
پاسخ
با سلام
چه آموزشگاه های معتبر زبان سوئدی در ایران(ترجیحا کرج)هست؟لطفا کمک کنید خیلی فوریه.
پاسخ
(2012-04-19 ساعت 01:46)Ramin2 نوشته:  سلام.
من 25 سالم هست 6 ماه سابقه کار با بیمه دارم.
لیسانس کامپیوتر.
مدرک CCNA بین المللی.
زبان انگلیسی آیلتس 6 دارم ولی سوئدی بلد نیستم.
می خوام هر چه سریعتر به عنوان Skilled worker وارد کشور سوئد شوم. اونجور که من شنیدم سخت ترین بخش کار اینه که تو سوئد کار پیدا کنم.
لطفا من رو راهنمایی کنید که به ترتیب باید چه کارهایی رو انجام بدم و چقدر طول می کشه.

خوب، نمیخوام نا‌امیدت کنم اما ۶ ماه سابقه کار زیاد ارزشی نداره مخصوصا که تو یه شرکتِ ایرانی‌ که هیچ ربطی‌ به سوئد نداره هست...، اما اصولاً برای یه سری کارا در سوئد کار بهتر پیدا می‌شه، که عموما کارهای آی‌تی و برنامنویسی کامپیوترِ . ولی‌ در مجموع اگر مدرک دانشگاهیت از سوئد باشه شانس کار پیدا کردن به مراتب بیشتر می‌شه.

به نظر من در حال حاضر هیچ شانسی برای اقامت کاری در سوئد نداری، بهترین راه اینه که برای درس خوندن تو سوئد اقدام کنی‌ و در ادامه ش کار پیدا کنی‌.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، storagemeter ، Tomas
سلام. من قصد دارم با دوستم که در واقع یه ایرانی هست که تابعیت سوئدی گرفته ازدواج کنم. می دونم که ازدواج باید در ایران صورت بگیره و شرایط و فرم هاشو از سایت وزارت کشور دیدم. مساله ای که هست اینه که من چطوری می تونم به سوئد برم که بتونم با همسرم آینده ام زندگی کنم. من اختلاف سنی باهاش دارم و اون میگه که سوئد به خاطر اختلاف سنی خیلی اذیت می کنه و فکر می کنه که این ازدواج صوریه. در حالی که من میخوام ازدواج واقعی داشته باشم. چیکار باید بکنم. ایا احتمال داره که دولت سوئد جلوی دعوت نامه هایی که برای من ارسال میشه رو بگیره. اصلا شرایط آسونتری برای ازدواج با تبعه خارجی هست؟
آیا محضرها بدون اون مدارکی که وزارت کشور خواسته عقد می کنن؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه.
پاسخ
سلام.
من دانشجوی سال 5 پزشکی دانشگاه سراسری هستم
خواستم بدونم شرایط خوندن تخصص تو سوئد چجوریه؟اصلا امکانش هس؟
پاسخ
سلام دوستان کسی‌ راهنمایی‌ کنه آیا سن محدودی داره واسه اقامت کار در سوئد منظورم اینه تا چه سقف سنی‌ می‌شه درخواست اقامت کاری کرد؟و اینکه اگه کسی‌ بخواد یه رستوران بخره تو سوئد و خودش ایران باشه چکار باید بکنه که بتونه رستوران بخره و در کمترین وقت خودشو به رستورانش برسونه در سوئد ممنونم
پاسخ
با سلام به دوستان محترم
بنده در آلمان دانشجو هستم و متاسفانه ویزای خانوم بنده که با دعوتنامه دیدار از بستگان درخواست شده بود توسط سفارت ریجکت شد، چند تا سوال داشتم که ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید به من بدهید:
1- آیا ایشان می تواند برای ویزای توریستی از یک کشور دیگر اقدام نماید و بعد از اینکه به آلمان آمدند، از طریق اداره اقامت ویزای ایشان را برای مدت محدود تمدید نمایم؟
2- با توجه به اینکه در پاسپورت ایشان مهر ریجکت خورده شده است، آیا نیاز است قبل از اقدام برای تعویض پاسپورت اقدام نمایند؟
3- شانس اینکه دوباره از طریق سفارت آلمان اقدام نمایند (بعد از مدت محدود مثلا دو ماه پس از ریجکت اول) و بتوانند ویزا دریافت نمایند چقدر است؟
البته مدارک ارائه شده به سفارت آلمان نسبتا کامل بوده است و شامل سند ملکی، گردش مالی حدودا 9 میلیونی، گزارش حساب بنده حدودا 8000 یورو، سند ازدواج، نامه محل کار البته بدون بیمه و مدارک شناسایی و ...
با تشکر
پاسخ
سلام دوستان من يك تازه وارد هستم
قصد دارم از طريق خريد يك شركت يا ثبت يك شركت جديد اقامت سوئد بگيرم و با توجه به اينكه مى خوام يك فعاليت تجاري حداقل ٥٠٠٠٠٠ كرون را شروع كنم چه نوع كسب و كارى را پيشنهاد مى كنيد
آيا واقعا نياز به وكيل دارم؟ كى يا كدام شركت بهتره؟ ديدم يكى از دوستان از وكيلش ناراضى بود خودم هم تجربه خوبى از وكيل ندارم مگر خارجيش
مرسى
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان