کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
همه آنچه که درباره سوئد می خواهید بدانید
(2011-08-17 ساعت 18:00)aghamilad نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان
من میخواستم بدونم برای مهاجرت قانونی به سوئد چه راههایی هست
با تشکر

سلام.این همه راه های مهاجرت به سوئده
http://www.immi.se/migration/control.htm
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، ParsTrader ، mavarfan ، OverLord
(2010-11-03 ساعت 21:14)mavarfan نوشته:  با تشکر از دوستان
من در حال حاضر دارم دوتا بیزنس پلن مینویسم اولی یک شرکت کوچیکه که می خوام در ایران تاسیس کنم و تا زمانی که بتونم از ایران مهاجرت کنم مشغول باشم ولی دومی به سرمایه و مقداری اعتبار احتیاج داره و هر دو این شرکتها در سوئد هم بازار فروش دارند .
دوستان لطفا در مورد ثبت شرکت در سوئد مقداری راهنمایی کنند و یا یک سایت دولتی سوئد رو معرفی کنند در این مورد .
یک سوال آیا حتما باید برای این کار وکیل داشت ؟
متشکرم

http://www.bolagsverket.se/in_english/in...df/13e.pdf

http://www.sweden.se/eng/Home/Business/

http://www.uhy.com/media/PDFs/doing_busi...Sweden.pdf

http://www.investsweden.se/Global/Global...rvices.pdf

http://www.investsweden.se/Global/Global...uction.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، ابی22 ، OverLord
(2011-08-17 ساعت 22:06)@SH!M نوشته:  
(2010-11-03 ساعت 21:14)mavarfan نوشته:  با تشکر از دوستان
من در حال حاضر دارم دوتا بیزنس پلن مینویسم اولی یک شرکت کوچیکه که می خوام در ایران تاسیس کنم و تا زمانی که بتونم از ایران مهاجرت کنم مشغول باشم ولی دومی به سرمایه و مقداری اعتبار احتیاج داره و هر دو این شرکتها در سوئد هم بازار فروش دارند .
دوستان لطفا در مورد ثبت شرکت در سوئد مقداری راهنمایی کنند و یا یک سایت دولتی سوئد رو معرفی کنند در این مورد .
یک سوال آیا حتما باید برای این کار وکیل داشت ؟
متشکرم

http://www.bolagsverket.se/in_english/in...df/13e.pdf

http://www.sweden.se/eng/Home/Business/

http://www.uhy.com/media/PDFs/doing_busi...Sweden.pdf

http://www.investsweden.se/Global/Global...rvices.pdf

http://www.investsweden.se/Global/Global...uction.pdf

شیمای عزیز از لطفت بابت جواب دادن به این پست متشکرم اما با گذشت زمان و آشنا شدن با راههای دیگه برای مهاجرت فعلا روی دو روش زیر برای مهاجرت تمرکز کردم :
1. گرفتن ccna و آیلتس 7 و اقدام برای نیوزیلند
2. گرفتن 900 ساعت مدرک فنی و حرفه ایی در زمینه بیمه و همینطور یادگیری زبان فرانسه برای کانادا (برنامه دراز مدت در صورت عدم موفقیت مهاجرت به نیوزیلند)
بازهم از تو وسایر دوستان که دانسته ها و تجربیات گرانبهاشون رو به رایگان در اختیار همه قرار میدن متشکرم
راستی توصیه ای در مورد این برنامه ها نداری ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mohammad.maleki ، OverLord ، ابی22 ، Tomas
با سلام خدمت دوستان
بنده متاهل هستم و دارای 100000000 تومان خواستم ببینم که با این پول میشه اقامت گرفت و اونجا کار مناسبی تاسیس کرد. واینکه ایا میشه به این وکلای ایرانی که اونجا هستن اطمینان کرد ؟ بعد راجع به مسکن هستش من اونجور که متوجه شدم اونجا مسکن ردیف کردن سخته چه راههایی هست برای مسکن پیدا کردن ؟ ایا میشه قبل از رفتن خرید با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
سلام
عموي همسره من حدود 15 سال پيش پناهنده سوئد شده مي‌خواستم بدونم آيا ايشون مي‌تونن براي ما از اونجا اقدام كنند براي مهاجرت و فرقي نميكنه كه از چه طريقي وارد اون كشور شدن يعني پناهندگي يا مهاجرت.
كاره همسره من دكوراسيونه ولي مدرك تحصيلي مون فوق ديپلم نقاشي ما در ايران شركتي داريم مي‌خوام بدونم كه آيا ميشه از طريق ثبت شركت در آن كشور اقامت دائم گرفت با حداقل سرمايه
لطفاً من را راهنمايي كنيد
پاسخ
شیما جان ممنون از اطلاعات خوب شما

آیا گرفتن اقامت سوئد برای کسانی که گرین کارت آمریکا دارند امتیازی محسوب نمی شود؟

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: danny_1990 ، Tomas
با سلام و خسته نباشید

من ۲۸ ساله متأهل هستم

رشتم اتوماسیون صنعتی، ۴سال سابقه کار مرتبط دارم،زبان انگلیسی‌ در حد خوب بلدم و آلمانی‌ را مدرک A۲ از گوته دارم،علاقهٔ شدید به مهاجرت به آلمان دارم.

تو سایتهای کار یابی آلمان دنبال کار گشتم، و کار برای رشته و تخصصم زیاد اما نمیدونم چجوری باید اقدام کنم. نمیدونم چجوری جوری با یه شرکت آلمانی‌ ارتباط برقرار کنم که بتونم رزومه کاریمو بهشون ارائه کنم.

لطفا اگر سایت یا مرجعی به فارسی یا آلمانی‌ یا انگلیسی‌ برای پیدا کردن موقعیت کاری سراغ دارید بهم معرفی‌ کنید

و اینکه اگر بتونم من اقامت کاری بگیرم وزیت همسرم چی‌ می‌شه؟ آیا امکانش هست که اونم با من بیاد یا اینکه بعده چقدر وقت امکانش هست که اونم به من ملحق بشه
پاسخ
سلام دوستان ایا بعد از رد شدن درخواست ویزا مدارک ارائه شده به سفارت برگردانده میشود
با تشکر
پاسخ
سلام
یادش بخیر همین چند ماه پیش بود که منم اینجا درخواهست راهنمایی میکردم ... الان 5 ماه گذشته.. مطالب شما خیلی بدردم خورد فقط اگه میشد کمی از واقعیتها هم بگید.. بگید که خیلی هم گل بلبل نیست.. بگید که خیلی از ایرانیها بلانسبت دوستان اینجا چه طوری پول هم وطن خودشون رو میخورن به اسم اینکه براشون اقامت بگیرن.. بگید که دخترهای جوان چطوری ابزار سو استفاده میشن.. من خودم این مشکلات رو نداشتم و زیاد نمیتونم درک کنم اما به چیزی و به هر کسی که اعتقاد دارید اگه تصمیمتون قطعی هست برای مهاجرت به هر کجا دنیا تا مطمعن نشدید از اینکه اونجا امنیت کامل اقتصادی یا اجتماعی یا هر چیز دیگه ایی دارید این کارو نکنید.. حالا اگه دوستان خواستن کمی هم از واقعیتهای تلخ این جامعه را براتون بگم در این مدت 5 ماه... بازم ممنونم
اگه عموی شما صاحب بیزینس باشه میتونه برای شما و خانمت درخواهست ویزای کاری بکنه که الان رایج ترین نوع اقامت در سوئد هست .. زیاد هم نقشه نکش برای اینکه اگه اومدی به کشور سوئد همون کاری رو که ایران داشتی ادامه بدی لااقل به اون زودی که فکر میکنی نمیتونی.. ..
پاسخ
(2011-08-31 ساعت 19:19)ahwazahwaz نوشته:  با سلام خدمت دوستان
بنده متاهل هستم و دارای 100000000 تومان خواستم ببینم که با این پول میشه اقامت گرفت و اونجا کار مناسبی تاسیس کرد. واینکه ایا میشه به این وکلای ایرانی که اونجا هستن اطمینان کرد ؟ بعد راجع به مسکن هستش من اونجور که متوجه شدم اونجا مسکن ردیف کردن سخته چه راههایی هست برای مسکن پیدا کردن ؟ ایا میشه قبل از رفتن خرید با تشکر

دوست عزیز من اینجا متوجه شدم شرکتهایی هستن که در ازای گرفتن مبالغ مختلف درخواهست اقامت میدن برای افراد.. در مورد ثبت شرکت شما باید اقامت دائم داشته باشید البته اون از طریق سرمایه گذاری هم میشود که باید یک شریک داشته باشید که اقامت دائم داشته باشه یا سوئدی باشه.. اون دیگه بستگی به اعتماد خودتون داره.. در مورد مسکن هم خریدنش تا 3 یا 4 سال اول امکان پذیر نیست حتی اگه پولش فراهم باشه . من که خودم هر روز روزنامه ها رو ورق میزنم کلی اگهی فروش خونه و اجاره میبینم خیلی سخت به نظر نمیرسه.. شکر خدا هم وطنهای ایرانی همون دلال بازی ایران رو هم اینجا اوردن.. نگران نباشید شما اگه اومدنت درست بشه پیدا کردن خونه کاری نداره. زیاد هم روی اون پول که گفتی حساب نکنید با یه بالا پایین شدن نرخ ارز ارزش پولتون هم بالا پایین میشه اما تا جایی که من فهمیدم این پول شما چیزی حدود 500 هزار کرون هست که خوب سرمایه خیلی خوبیه اینجا.
پاسخ
(2011-10-06 ساعت 21:34)arash_se35 نوشته:  سلام
یادش بخیر همین چند ماه پیش بود که منم اینجا درخواهست راهنمایی میکردم ... الان 5 ماه گذشته.. مطالب شما خیلی بدردم خورد فقط اگه میشد کمی از واقعیتها هم بگید.. بگید که خیلی هم گل بلبل نیست.. بگید که خیلی از ایرانیها بلانسبت دوستان اینجا چه طوری پول هم وطن خودشون رو میخورن به اسم اینکه براشون اقامت بگیرن.. بگید که دخترهای جوان چطوری ابزار سو استفاده میشن.. برای

اگه مخاطبتون من بودم چون اکثر مطالب این تاپیک رو من نوشتم ،من نه تنها هیچ زمان نگفتم اینجا گل و بلبل نیست بلکه همیشه تاکید داشتم مهاجرت به اروپا به هیچ وجه ساده نیست و اصلا اینجوری بهش نگاه نکنین یه جوری خودمون رو می رسونیم و همه چی درست میشه.اینکه من روی آرامش و امنیت و نظم اینجا تاکید میکنم به معنی گل و بلبل بودنش نیست به هر حال به قول انگلیسی ها من مسئول حرفای خودم هستم نه برداشت شخصی دیگران.

بارها هم تاکید کردم خیلی با احتیاط به جامعه ایرانی در خارج از ایران نزدیک بشین تا حدی که چند بار مورد انتقاد قرار گرفتم که خیلی نسبت به هموطنان خودم بدبین هستم .بد بودن مضاعف بعضی از ایرانی های اینجا از بدی های اینجا نیست از خصلت بد فرصت طلب بودن ناشی میشه

درباره سواستفاده از دختران،نمیدونم طی اقامتتون فرصت سفر به کشورای دیگه اروپایی رو داشتین یا خیر اگه رفته باشین تفاوت محسوسش رو حتما متوجه میشین.چون سوئد جر اون دسته از کشورای اروپاست که این نوع تجارت در اون جرم محسوب میشه.حالا دخترای زیادی با هزار مصیبت با همون طرزفکر که خودمون رو می رسونیم و بعد برای بقیه اش یه فکری می کنیم خودشون رو به اینجا می رسونن بعد از چند ماه بیکاری و تموم شدن پس انداز اندک تازه می فهمن پیدا کردن کار به اون راحتی ها هم نبوده یا یه سری شون کار پیدا می کنن اما طمع می کنن و می بینن خب حالا تو کشوری هستن که شغل راحت تری با درامد بیشتری وجود داره ضمن اینکه مثل بقیه مشاغل رسمی به حساب میاد و قوانین برای حمایت از کارگران این مقوله هست پس چرا این کارو نکنم...پس این نمیشه سواستفاده چون یه نفر اگاهانه با ارزیابی موقعیت تصمیم به انجامش گرفته بدون اینکه کسی مجبورش کرده باشه.سواستفاده اینه که شما به عنوان منشی جایی استخدام شی بعد توقعات دیگه ازتون داشته باشن و شما هم راهی برای شکایت از کارفرما نداشته باشین و تنها کاری که می تونین بکنین استعفا و فرار از اون موقعیته در حالیکه اینجا برای یه چنین کاری کارفرما هزینه خیلی سنگینی باید بپردازه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، mahdi_gh ، shinytick ، Tomas ، barvos ، Asy
سلام
همانطور که شیما خانم گفتند متاسفانه یکی از رفتارهای بسیار بد ایرانی ها این است که چون فکر می کنند خیلی زرنگ هستند می خواهند میانبر بزنند. یک نوع ان را می توان در کسب درامد دید که افراد به اصطلاح زرنگ سعی می کنند با سرکیسه کردن یک فرد دیگر به قول خودوشون بار خودشون را ببندند اما فکر نمی کنند که با این کار هم اعتبار خودشون را خراب می کنند و هم اینکه صدمات زیادی را به افراد جامعه وارد می کنند متاسفانه ما ایرانی ها علاقه ای به مطالعه و فکر و برنامه ریزی نداریم و کلا فکر و اندیشه را نه یک توشه لازم بلکه یک کالای لوکس می بینیم
و متاسفانه با بی فکری مفرط عمل کرده و اشتباهات خود را گردن جامعه و این و ان می اندازیم حرفی که شیما خانم به درستی کامل بیان کردند موید همین نکته است
نیاز نیست به جای خیلی دوری برویم در همین سایت فقط کافی است صجبتهای برندگان لاتاری همین امسال و سالهای قبل را بخوانیم راحت می توان فهمید که در خوشبینانه ترین حالت ممکن بیش از 50% انها اصلا نمی دانند برای چه دارند مهاجرت می کنند و اصلا در امریکا قرار است چه کاری انجام دهند خیلی از انها که فکر می کنند خیلی زرنگ هستند حاضر نیستند اطلاعات خیلی ساده خود را در اختیار دیگران قرار دهند اما همین افراد مثلا زرنگ یک متن ساده انگلیسی را متوجه نمی شوند .
بسیاری از انها به جای انکه خود را برای سفر اماده کنند خود را درگیر حاشیه ها و پزهای دروغین و توخالی می کنند و به جای انکه تخصص داشته باشند و تخصص بگیرند دلشان را به القاب و عناوین دکتر و مهندس دلخوش کرده اند
در این مورد صحبت بسیار است اما بهتر انکه خود بخوانید و خود بیندیشید .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، mavarfan ، mahdi_gh ، Tomas ، barvos
سلام.من هم متقاضی مهاجرت کاری به سوئد هستم اما متاسفانه تا الان نتوانسته ام کاری انجام بدهم چون کارفرمایی از سوئد جهت اینکه برایم دعوتنامه کاری بفرستد پیدا نکرده ام. از ماجراهای اینکه برخی شرکت ها هستند که اقدام به استخدام صوری نموده و امکان دارد که به قول خودشان وفادار باقی نمانند نیز، مطلع هستم. پس این شرکت ها را برای گرفتن اقامت کاری به مصلحت خودم نمی دانم.
همچنین از مشکلات و خطراتی که برای ازدواج های صوری وجود دارد نیز مطلع بوده و این کار را نیز خطرناک دانسته و حاضر به انجامش نمی باشم!
ضمنا دیگر قصد ادامه تحصیل ندارم بنابراین ویزای دانشجویی و ادامه ماجراهایش را فراموش کنید.
همچنین هیچگونه سوءسابقه کیفری و یا سیاسی ندارم و بنابراین شرایط پناهندگی سیاسی را نداشته و همچینین قصد رفتن به دنبال آن را نیز ندارم.
از طرفی هیچ کس هم در سوئد ندارم که برای من حرکتی کرده و مثلا یک کار مطمئن برایم پیدا کند. همچنین رشته تحصیلی من (لیسانس سخت افزار کامپیوتر) مورد تقاضای سوئد نیست.همچنین نمی دانم که فرضا اگر کاری در رابطه با رشته تحصیلیم پیدا کنم آیا مهارت های مورد نظر کارفرمای سوئدی را دارم؟! چون هرچه نباشد من فارغ التحصیل دانشگاه های ایرانم و متاسفانه سواد علم روز و کارهای عملی مورد نیاز کشوری مثل سوئد را حتما ندارم! بنابراین خودم را برای انجام کارهای یدی مانند کار در رستوران و فروشگاه و غیره آماده کرده ام. اما متاسفانه کسی را در سوئد ندارم که برایم در سوئد کارفرمایی از دسته کارهای یدی پیدا نماید. (زیرا هرچه که بیشتر تحقیق می کنم مشاهده می نمایم که افرادی که برای کار موفق به اخذ ویزا میشوند اکثرا دارای فردی از آشنایان در سوئد می باشند که همه کارهایشان را برایشان ردیف می کند و همچنین مورد اعتماد نیز می باشند)می خواستم بپرسم که برای فردی با شرایط من چه پیشنهادی دارید؟ بهترین روش مهاجرت برای من چیست؟
همچنین ثروتمند نیز نمی باشم که بتوانم برای خودم ویزای سرمایه گذاری بگیرم.
ضمنا به وکلای مهاجرت حاضر در ایران نیز اصلا اعتماد ندارم و نکته دیگر اینکه پول لازم برای دادن حق الوکاله آن ها را نیز ندارم! (زیرا مبالغ هنگفتی بین 20000دلار تا 30000دلار را برای انجام چنین کارهایی به عنوان حق الوکاله میگیرند!)
ببینید دوستان من از روی شکم سیری نمی خواهم به سوئد مهاجرت کنم بلکه می خواهم برای خودم معیشت ساده ای داشته باشم که همچین چیزی را در ایران نمیتوانم برای خودم متصور باشم!
یکی از دوستان به من پیشنهاد داد که برای کاریابی می توانم به سوئد آمده و سپس از آنجا شروع به پیدا کردن کار برای خودم بنمایم! اما به نظر خودم این کار برای من به دلیل بحث هزینه هایش امکان پذیر نیست! حال جدای از بحث هزینه ای می خواستم بدانم که شانس پیدا کردن کار به این روش با توجه به اینکه کسی را در سوئد ندارم چقدر می باشد؟ همچنین اگر بخواهم به این روش اقدام نمایم باید چه ویزایی بگیرم؟ ویزای توریستی؟ آن طوری که من از تحقیقاتم فهمیدم ویزای توریستی به این معنی است که باید پس از پایانش خاک سوئد را ترک کرد و ضمن اینکه قابلیت تبدیل به ویزاهای دیگر مانند ویزای کار را ندارد! همچنین کسی را که برایم دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی بفرستد نیز ندارم! پس برای روش فوق چه ویزایی باید بگیرم؟
قبلا از همه کسانی که به پست من جواب خواهند داد متشکرم.
امیدم به خداست چراکه خدا کس همه بی کسان است. یا علی مدد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mahdi_gh ، Tomas
(2011-10-12 ساعت 19:54)masoudsabagh نوشته:  سلام.من هم متقاضی مهاجرت کاری به سوئد هستم اما متاسفانه تا الان نتوانسته ام کاری انجام بدهم چون کارفرمایی از سوئد جهت اینکه برایم دعوتنامه کاری بفرستد پیدا نکرده ام. از ماجراهای اینکه برخی شرکت ها هستند که اقدام به استخدام صوری نموده و امکان دارد که به قول خودشان وفادار باقی نمانند نیز، مطلع هستم. پس این شرکت ها را برای گرفتن اقامت کاری به مصلحت خودم نمی دانم.
همچنین از مشکلات و خطراتی که برای ازدواج های صوری وجود دارد نیز مطلع بوده و این کار را نیز خطرناک دانسته و حاضر به انجامش نمی باشم!
ضمنا دیگر قصد ادامه تحصیل ندارم بنابراین ویزای دانشجویی و ادامه ماجراهایش را فراموش کنید.
همچنین هیچگونه سوءسابقه کیفری و یا سیاسی ندارم و بنابراین شرایط پناهندگی سیاسی را نداشته و همچینین قصد رفتن به دنبال آن را نیز ندارم.
از طرفی هیچ کس هم در سوئد ندارم که برای من حرکتی کرده و مثلا یک کار مطمئن برایم پیدا کند. همچنین رشته تحصیلی من (لیسانس سخت افزار کامپیوتر) مورد تقاضای سوئد نیست.همچنین نمی دانم که فرضا اگر کاری در رابطه با رشته تحصیلیم پیدا کنم آیا مهارت های مورد نظر کارفرمای سوئدی را دارم؟! چون هرچه نباشد من فارغ التحصیل دانشگاه های ایرانم و متاسفانه سواد علم روز و کارهای عملی مورد نیاز کشوری مثل سوئد را حتما ندارم! بنابراین خودم را برای انجام کارهای یدی مانند کار در رستوران و فروشگاه و غیره آماده کرده ام. اما متاسفانه کسی را در سوئد ندارم که برایم در سوئد کارفرمایی از دسته کارهای یدی پیدا نماید. (زیرا هرچه که بیشتر تحقیق می کنم مشاهده می نمایم که افرادی که برای کار موفق به اخذ ویزا میشوند اکثرا دارای فردی از آشنایان در سوئد می باشند که همه کارهایشان را برایشان ردیف می کند و همچنین مورد اعتماد نیز می باشند)می خواستم بپرسم که برای فردی با شرایط من چه پیشنهادی دارید؟ بهترین روش مهاجرت برای من چیست؟
همچنین ثروتمند نیز نمی باشم که بتوانم برای خودم ویزای سرمایه گذاری بگیرم.
ضمنا به وکلای مهاجرت حاضر در ایران نیز اصلا اعتماد ندارم و نکته دیگر اینکه پول لازم برای دادن حق الوکاله آن ها را نیز ندارم! (زیرا مبالغ هنگفتی بین 20000دلار تا 30000دلار را برای انجام چنین کارهایی به عنوان حق الوکاله میگیرند!)
ببینید دوستان من از روی شکم سیری نمی خواهم به سوئد مهاجرت کنم بلکه می خواهم برای خودم معیشت ساده ای داشته باشم که همچین چیزی را در ایران نمیتوانم برای خودم متصور باشم!
یکی از دوستان به من پیشنهاد داد که برای کاریابی می توانم به سوئد آمده و سپس از آنجا شروع به پیدا کردن کار برای خودم بنمایم! اما به نظر خودم این کار برای من به دلیل بحث هزینه هایش امکان پذیر نیست! حال جدای از بحث هزینه ای می خواستم بدانم که شانس پیدا کردن کار به این روش با توجه به اینکه کسی را در سوئد ندارم چقدر می باشد؟ همچنین اگر بخواهم به این روش اقدام نمایم باید چه ویزایی بگیرم؟ ویزای توریستی؟ آن طوری که من از تحقیقاتم فهمیدم ویزای توریستی به این معنی است که باید پس از پایانش خاک سوئد را ترک کرد و ضمن اینکه قابلیت تبدیل به ویزاهای دیگر مانند ویزای کار را ندارد! همچنین کسی را که برایم دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی بفرستد نیز ندارم! پس برای روش فوق چه ویزایی باید بگیرم؟
قبلا از همه کسانی که به پست من جواب خواهند داد متشکرم.

سلام
اول از همه شما چه اصراری برای رفتن به سوئد دارید ؟ (چون در انجا اشنایی که ندارید ؟
اینکه به وکلا نمی خواهید پول یامفت بدهید خیلی خوب است اما ایا اصلا سرمایه ایی دارید مثلا در حد 30 تا 40 هزار دلار ؟ یا اینکه اصلا سرمایه ایی ندارید و می خواهید مهاجرت کنید ؟
به درستی گفتید که دردانشگاههای ایران چیزی یاد نمی دهند اما ایا خودتون سعی کردید با کار کردن در بیرون کاری را یاد بگیرید ؟ من چند دوست دارم که هم رشته شما هستند و با شرکت در بعضی کلاسهای مربوط به شبکه و ... وانجام کار پاره وقت و حتی نیمه رایگان. الان به خوبی فنی کار شده اند و توانسته اند گلیم خود را از اب بیرون بکشند و خود را برای مهاجرت اماده می کنند
زبان چقدر بلد هستید ؟ با توجه به اینکه به دنبال مهاجرت هستید اصلا تا کنون به فکر یاد گرفتن زبان بوده اید ؟ مدرک ایلتس دارید ؟
اما در پایان باید بگویم در رشته خوبی تحصیل کرده اید اگر در کار خود به شکل واقعی و فنی یاد گرفته باشید و بیش از 2 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید با کسب ایلتس 6.5 می توانید برای نیوزیلند اقدام کنید که اتفاقن بازار کار کامپیوتر ان برای کسانی که فنی باشند خیلی خوب است و نیازی به کار در اشپزخانه و .... نیست
اگر اینگونه است پیشنهاد می کنم تاپیک مهاجرت به نیوزیلند و راههای ان را به طور کامل مطالعه نمایید
با ارزوی موفقیت برای شما

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، mahdi_gh ، Tomas ، barvos
سلام دوست من. ممنونم ازاینکه برای حرف های من ارزش قائل شدید و جواب نامه من را دادید. اما در اینجا سعی دارم که به سئوالات شما به ترتیب پاسخ دهم. برای اینکه درک نامه من ساده تر شود ابتدا در یک خط سئوال مطرح شده شما را کپی می کنم و سپس در خط بعدی پاسخ شخصیم را برایتان مینویسم.
1- اول از همه شما چه اصراری برای رفتن به سوئد دارید ؟ (چون در انجا اشنایی که ندارید ؟
جواب1- چون از این کشور بسیار تعریف شنیده ام. منظورم تعریف درباره رفاه اجتماعی و آرامش روانی بسیار زیاد حاکم بر جامعه آن است. ببینید دوست عزیز، من ایران را بسیار دوست دارم، خانواده و تمام متعلقاتم را نیز دوست دارم اما زندگی کردن در ایران را دوست ندارم چراکه در اینجا داشتن یک زندگی ساده و به دور از دغدغه یک آرزوی دست نیافتنی می باشد! من به دنبال یافتن آرامش روحی و روانی هستم لذا سوئد را با توجه به اینکه یک کشور بسیار آرام میباشد و ضمنا زبان رسمی دوم آن انگلیسی است را به عنوان مقصد برای خودم انتخاب کردم.(حال در سئوالات بعدی بیشتر درباره سطح آشناییم با زبان انگلیسی شرح خواهم داد)
2- ایا اصلا سرمایه ایی دارید مثلا در حد 30 تا 40 هزار دلار ؟ یا اینکه اصلا سرمایه ایی ندارید و می خواهید مهاجرت کنید ؟
جواب2- خیر متاسفانه حداکثر سرمایه شخصی من کمتر از 5000 دلار است. این تمام پولی است که از شش سال کار کردن من در ایران برایم به عنوان پس انداز باقی مانده است! شاید بگویید این مقدار خیلی کم است باید خدمتان عرض کنم که مابقی درآمدم را صرف تحصیل و یا خانوداده ام کردم. من هم انسان هستم و مخارج دارم و نمی توانستم تمام پولی را که بدست می آورم پس انداز نمایم! به قول معروف برای ادامه زندگیم هوا که مصرف نمیکردم! الان هم متاسفانه بیکار هستم و فقط در یک کار پاره وقت اقتصادی مشغول می باشم که درآمد ثابتی ندارد و فعلا مجالی برای شرح این کارم نیست. ببینید دوست من، دلیل اصلی تصمیم من برای مهاجرت پیدا کردن کاری است که بتوانم با آن معیشت ساده ای را گذران نمایم. همین! (و همانطور که در نامه قبلیم عرض کردم از روی شکم سیری نمی خواهم مهاجرت کنم بلکه از روی گرسنگی و نداشتن معیشت مناسب قصد مهاجرت کرده ام!) امیدوارم پس از این حرفهای من نگویید که مهاجرت برای انسان های با وضع مالی متوسط مانند تو ممکن نیست (یا به قول معروف مهاجرت برای بچه پولدارهاست) و انسان هایی مثل من باید تا آخر عمرشان چوب پول نداشتن شان را بخورند!
شاید بگویید چرا در ایران سرکار نمی روم؟ باید بگویم که اینجا شرایط کار بسیار بد است و حتی برای نیروهای فنی مثل من نیز اوضاع کاری خراب است. کارهای بسیاری را در طی شش سال گذشته انجام داده ام. از کار یدی و حمالی بگیرید تا کارهای کلاس بالا. ولی تمامی این کارها به گونه ای بود که نه درآمد مکفی داشت که از زندگی آن زمانم لذت ببرم و معیشت نسبتا آسوده ای داشته باشم، و نه بیمه شده بودم که الان بتوانم از آن کارها به عنوان سابقه کاری معتبر جهت مهاجرت استفاده نمایم!! به همین دلیل است که عرض کردم کارهایی که من در طول عمرم انجام داده ام همگی حمالی بوده است. سعی و تلاشم پله های ترقی بود برای کارفرماهایم!
3- اما ایا خودتون سعی کردید با کار کردن در بیرون کاری را یاد بگیرید ؟
جواب3- بلی. در طی شش سال گذشته اکثر کارهایی که انجام داده ام در ارتباط با رشته تحصیلیم بوده و به اندازه ای که بتوانم در یک شرکت کامپیوتری ایرانی مشغول به کار شوم، کار فنی و عملی یاد گرفته ام. موئید این ادعای من قبول شدنم با نمره بالا،(به گفته مصاحبه کنندگان پس از آزمون!) در آزمون های استخدامی دو شرکت بزرگ خصوصی ایرانی است که البته متاسفانه به دلیل اعمال نظرهای سمت و سو دار از طرف روسای این شرکت ها که در تهران مستقر هستن، فقط عده ای سفارش شده و به قول معروف پارتی دار جذب این شرکتها شدند! و افرادی مثل من که پارتی ندارند در کنج انزوا باقی ماندند! هرچند که من بعد از این اتفاقات هم از پای ننشستم و بازهم به دنبال کار گشتم (و همچنان نیز میگردم)، ولی متاسفانه کاری پیدا نکردم. بازهم تکرار می کنم که اوضاع بازار کار در ایران خرابتر از آن چیزی است که شما خارج نشینها فقط درباره اش شنیده اید! باید اینجا باشید و با گوشت و پوست استخوان خودتان این خرابی ها را لمس کنید!
4- زبان چقدر بلد هستید ؟ با توجه به اینکه به دنبال مهاجرت هستید اصلا تا کنون به فکر یاد گرفتن زبان بوده اید ؟ مدرک ایلتس دارید ؟
جواب4- من دوره آیلتس را تا درجه ALC3 گذرانده ام (که می شود 11ترم) و الان قادرم که با یک فرد دو زبانه ارتباط کلامی به زبان انگلیسی برقرار نمایم. متاسفانه به دلیل مشکلاتی که در زندگیم برایم پیش آمد نتوانستم آیلتس خودم را بگیرم ولی اگر قرار به مهاجرت باشد و ببینم که می توان مهاجرت کنم، می توانم با چند ماه مطالعه و رفتن به چند جلسه کلاس خصوصی زبان، خودم را برای آزمون آیلتس و گرفتن مدرکش آماده نمایم. اما متاسفانه تا جایی که من تحقیق کرده ام در شهری که من زندگی می کنم (مشهد) کلاس آموزش زبان سوئدی وجود ندارد چون این زبان یک زبان پر متقاضی و به اصطلاح رند بازار نیست!
5- اما در پایان باید بگویم در رشته خوبی تحصیل کرده اید اگر در کار خود به شکل واقعی و فنی یاد گرفته باشید و بیش از 2 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید با کسب ایلتس 6.5 می توانید برای نیوزیلند اقدام کنید که اتفاقن بازار کار کامپیوتر ان برای کسانی که فنی باشند خیلی خوب است و نیازی به کار در اشپزخانه و .... نیست
جواب5- ببینید دوست من، همانطور که در بالا خدمتتان عرض نمودم، متاسفانه من اصلا سابقه بیمه ندارم! بنابراین نمی توانم به کارفرمای خارجی تواناییها و تخصصها و سابقه کاری خودم را اثبات کنم. این قضیه به حدی مهم و در امر مهاجرت تاثیر گذار است که، چندین وکیل مهاجرت حاضر به قبل نمودن پرونده من نشده اند! چون معتقدند که به دلیل نداشتن سابقه کاری معتبر، پرونده من یک پرونده ریسکی است! از طرف دیگر به دلیل عدم آشناییم با بازار کارهای کامپیوتری سوئد (ویا هر کشور خارجی دیگر) نمی توانم با اطمینان و اعتماد به نفس از توانا بودنم برای کار کردن در شرکتهای خارجی حرف بزنم! شاید به قول یکی از وکلایی که با او برای مهاجرت مشاوره میکردم، کارفرمای خارجی پس از دیدن سطح کاری و سوادی من بگوید: این مقدار سواد شما به درد همان ایران و سیستم کاری ایران می خورد!!!! آنطور که من از تحقیقاتم متوجه شدم، سیستم کاری در سوئد بسیار نظام مندتر از ایران است و هر شغلی دارای استانداردها و توانایی های لازمه خاص خودش می باشد. که من با توجه به همین تحقیقاتم متوجه شدم که اصلا با اکثر این استانداردها و مهارت ها آشنایی ندارم!! و اصلا برخی از آنها اسمش نیز به گوشم نخورده است!! پس به همین دلایل است که عرض کردم خودم را برای انجام مدتی کارهای یدی مانند کار در آشپزخانه آماده کرده ام تا در این فرصت با بازار کار تخصصی کامپیوتر در کشور مقصدم (مثلا سوئد) آشنا بشوم و در صورتی که مهارت های مد نظر این بازار را ندارم، اقدام به رفتن به کلاس های آموزشی در کشور میزبان و کسب مدارک علمی و عملی مورد تایید آنها نمایم. تا با این کار بتوانم بالاخره در رشته خودم در کشور خارجی مشغول به کار شوم.
خب دوست من، فکر میکنم جواب سئوالات شما را در حد کامل دادم و شما را با شرایط شخصیم آشنا نمودم. حال از شما خواهشمندم تا مجددا به این سئوال من پاسخ دهید که بهترین روش مهاجرت برای من چه می باشد و شما برای من چه راه و یا کشوری را جهت مهاجرت به مصلحت می دانید؟
با تشکر قبلی از شما

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mahdi_gh ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان