کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
[/quote]
سلام دوست عزیز،
ممنونم از راهنماییه دقیقت! ضمن رتبه ای که Admin بهت داده خوب حتما حقت بوده دیگه! Wink
البه بذار من هم بهت رتبه بدم!Smile
و لی در عوض من هیچ رتبه ای ندارم!Sad
Sarfarash عزیز،
خواستم بهت رتبه بدم اما می دونی چی شد؟؟!!
پبغام داد شما نمی تونی به کسی رتبه بدی چون خودت با اندازه کافی رتبه نداری!!Sad
[/quote]

سلام دوست عزیز مرسی! من تا زمانیکه رتبه ام شده بود 3 نمیدونستم این رتبه چی هست جریانش! اما بدم هم نمیاد مرتب بشم! (یعنی رتبه بگیرم!!)

حالا شما هم مرتب! یا مترتب! شدی!
خودمونیم ها! این رتبه هم چیز باحالیه!
تشکر کنندگان: Mahdi6513
(2010-06-02 ساعت 15:37)satusa نوشته:  سلام
راجع به سوال 33 فرم 230 آيا عضويت در انجمن تخصصي/حرفه اي كه قبلاً بوده و تاريخ عضويت به اتمام رسيده (يعني در حال حاضر عضو نباشيم) رو هم بايد نوشت يا نيازي نيست؟
با تشكر

سلام
كسي جواب اين سوال رو نداره؟
با تشكر
تشکر کنندگان:
چتد سوال داشتم ار مدیران عزیز :

1 - در سوال نهم . من مجرد هستم در پایین یک جا خالی داره اونجا چی بنیویسیم ؟

2 - در سوال 21 آدرس محل زتدگی پدر و مادر را میخواد فقط محل زندگی را بنویسم یا آدرس منزل ؟

3 - من معافی دارم و 35 روز خدمت کردم فقط سال اعزام را بنویسم و تاریخ اتمام ؟

4 - من در تهران فقط زندگی کردم آیا لازم نیست در سوال 31 بتویسم ؟
تشکر کنندگان:
- در سوال نهم . من مجرد هستم در پایین یک جا خالی داره اونجا چی بنیویسیم ؟

2 - در سوال 21 آدرس محل زتدگی پدر و مادر را میخواد فقط محل زندگی را بنویسم یا آدرس منزل ؟

تشکر کنندگان:
(2010-06-06 ساعت 19:51)vahid tavassol نوشته:  - در سوال نهم . من مجرد هستم در پایین یک جا خالی داره اونجا چی بنیویسیم ؟

دوست عزیز سلام
من یک تذکر آیین نامه ای دوستانه بدم به شماSmile اسپم کردن تاپیک خلاف مقررات هستش. شما همین سوال ها رو دو تا پست بالاتر پرسیدین. یه کم صبر کنین. دوستان جوابتونو میدن.

در ضمن اگر یک سوال پرسیدین و دیدین کسی جواب نداد، معنیش اینه که "این سوال خیلی پرسیده شده، و به کرات جواب داده شده، کمی جستجو کنید اگر جوابی نیافتید بعد سوال بپرسید!"

اما جوابهاتون:
1-بنویسید صفر یا بنویسیدN/A آفیسر که ببینه زدین مجرد و نور مرید Never Married میفهمه که شما اصلا ازدواج نکردین!
2-"آدرس محل زندگی پدر و مادر" و "محل زندگی" و "آدرس منزل" همه یکی هستند. هر کدوم رو نوشتی درسته!، فقط تا شماره پلاک بنویسید.
3- بنویسید که انجام نداده اید. بعدا در مصاحبه توضیح دهید که معاف شده اید. اگر بخواهید همان 35 روز را بنویسید باید بنویسید که درجه، رسته و تخصص تون توی سربازی چی بوده؟ شما هم که این ها رو ندارید. پس ننویسید.

4- احتمالا منظورتون سوال 33 نبوده؟ اگر بله، باید بنویسید که در چه شهری زندگی می کنید، زندگی می کرده اید.

موفق باشید
تشکر کنندگان: mr.amir ، WIKIMAN ، Donkey chance
سوالم مربوط میشه به سوال 30 آیا من که در تهران هستم باید چه چیزی بنویسیم ؟

فقط بنویسم تهران ایران .
تشکر کنندگان: pariya2
(2010-06-06 ساعت 21:44)vahid tavassol نوشته:  سوالم مربوط میشه به سوال 30 آیا من که در تهران هستم باید چه چیزی بنویسیم ؟

فقط بنویسم تهران ایران .
اگر از 16 سالگی به بعد همیشه در تهران بودید میشه
تهران تهران ایران تاریخش رو هم از زمانی که 16 سالتون شده تا present
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، mr.amir
سلام .در فرم ds 230 آیتم 34 نوشته شده previous military service من که سربازی رفتم باید چی بزنم؟ ممنون بهم بگین
کیس نامبر :2011AS62xx
تاریخ کارنت شدن:آگوست 2010
تاریخ مصاحبه :3 نوامبر
سفارت :آنکارا
تاریخ ارسال مدارک:26 خرداد
تاریخ کلیرنس:3 ژانویه 2011 ( از طریق ایمیل )
تاریخ دریافت ویزا:22 دی ماه 89
تشکر کنندگان:
سلام .آیا فرم ds 230 قسمت دوم را باید امضا کنیم؟و آیتم 45 باید خالی باشد ؟ ممنون از راهنماییتون؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-07 ساعت 01:18)peyman74 نوشته:  سلام .آیا فرم ds 230 قسمت دوم را باید امضا کنیم؟و آیتم 45 باید خالی باشد ؟ ممنون از راهنماییتون؟
قسمت دوم امضا نمی خواد قسمت 45 هم نباید پر بشه
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان: peyman74 ، royalfalcon
سلام لطفا اگه میشه جواب منو خیلی سریع بدید چون میخوام تا ظهر مدارکو بفرستم من تو قسمت 33 مشکل دارم
1-من رشته مدیریت دولتی خوندم که میشه state management آیا در قسمت course of study باید همینو بنویسم یا چیز دیگه و در مورد بقیه مثل دبیرستان باید نوشت های اسکول و راهنمایی college و ابتدایی primary school یا چیز دیگه ای باید نوشت ؟؟؟
2-و در قسمت degree or diploma مشکل دارم برای پیش دانشگاهی و دبیرستان و راهنمای و ابتدایی چی باید بنویسم چیزایی که دوستان گفتن مثل های اسکول دیپلما و غیره همه طولانی هستن و تو فرم بهمون اجازه نمیده اینقدر بنویسیم و خواهشا درستشونو بهم بگید موندم معطل ؟؟؟
3- من همه فرمو حروف بزرگ نوشتم آیا اشتباهه یا اشکالی نداره؟؟؟
لطفا سریع راهنماییم کنید مدارکم همش حاضره فقط همین اشکالات مونده
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان:
(2010-06-07 ساعت 04:25)golesang نوشته:  سلام لطفا اگه میشه جواب منو خیلی سریع بدید چون میخوام تا ظهر مدارکو بفرستم من تو قسمت 33 مشکل دارم
1-من رشته مدیریت دولتی خوندم که میشه state management آیا در قسمت course of study باید همینو بنویسم یا چیز دیگه و در مورد بقیه مثل دبیرستان باید نوشت های اسکول و راهنمایی college و ابتدایی primary school یا چیز دیگه ای باید نوشت ؟؟؟
2-و در قسمت degree or diploma مشکل دارم برای پیش دانشگاهی و دبیرستان و راهنمای و ابتدایی چی باید بنویسم چیزایی که دوستان گفتن مثل های اسکول دیپلما و غیره همه طولانی هستن و تو فرم بهمون اجازه نمیده اینقدر بنویسیم و خواهشا درستشونو بهم بگید موندم معطل ؟؟؟
3- من همه فرمو حروف بزرگ نوشتم آیا اشتباهه یا اشکالی نداره؟؟؟
لطفا سریع راهنماییم کنید مدارکم همش حاضره فقط همین اشکالات مونده

دوست عزیز سلام
1-‏ بله کورس آو استادی یعنی رشته تحصیلی رو بنویس استیت منیجمنت (ببخشید! دسترسی به انگلیسی و فارسی همزمان یه کم مشکله تو موبایل)
2-‏ رشته تحصیلی دیپلم رو هم بنویس
مثلا اگه تجربی بودی بنویس
اکسپریمنتال ساینس
Experimental sciences
ریاضی بودی بنویس
Mathematics and physics
متمتیکس اند فیزیکس
مدرک رو هم باید بنویسی
برای لیسانس بنویس
Bachelor's degree
برای مدرک دیپلم:
High school diploma
حالا اگر جاشون نمیشه می تونی بری تو قسمت ادیت یا ادونس ادیت و سایز فونت اون فیلدی که جاش نمیشه رو کم کنی. اینجوری جاش میشه.
یا اینکه اگه نمیتونی اینکار رو بکنی، جای اونو خالی بگذار
چاپش کن و با دست اون فیلد رو بنویس.این خیلی ساده تره!

بزرگ نوشتن مشکلی نداره.
اما کلا در اینجور فرم ها فقط نام ها رو بزرگ بنویسی کافیه.
باز هم میگم هیچ فرقی نمیکنه.
رسم الخط درست اینه که نام فامیل، نام کشور، مخفف ها بزرگ نوشته بشوند.

امیدوارم مشکلت حل شده باشه
این قسمت ارسال نشد (ادامه گیج بازی اپرا مینی! البته تقصیری هم نداره! نسخه آزمایشیه!)

راهنمایی و دبستان رو هم نمیخواد بنویسی
ما که ننوشتیم.
دوستان سال بالایی هم گفتن ننویسین مشکلی پیش نمیاد.
مهمترین مدرک بعد از مدارک دانشگاهی دیپلم دبیرستان هستش. که نشاندهنده 12 سال تحصیل هستش.
بنابراین وقتی جایی اعلام کردید که دیپلم دارید دیگه نیازی به ذکر نام راهنمایی و دبستان نیست.
چون صد آید، نود هم پیش ماست
تشکر کنندگان: mr.amir ، omid1360
سلام

سوال من راجع به other name هست که نوشته خانمهای مزدوج maiden name رو بنویسن. کلا این رو چی باید بنویسیم؟؟؟ ممنون
شماره کیس: 2011AS000070XX
تاریخ دریافت: 21 می
محل دریافت: صندوق پستی منزل ( استرالیا )
کنسولگری: سیدنی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 9 جون
تاریخ کارنت شدن کیس: اکتبر 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 اکتبر 2010
تاریخ مصاحبه تعیین شده: 16 نوامبر
تغییر تاریخ مصاحبه: 23 نوامبر
تاریخ دریافت ویزا: روز مصاحبه
تشکر کنندگان:
(2010-06-07 ساعت 09:03)mahdi14u نوشته:  سلام

سوال من راجع به other name هست که نوشته خانمهای مزدوج maiden name رو بنویسن. کلا این رو چی باید بنویسیم؟؟؟ ممنون

N/A بنویسند!
تشکر کنندگان: mahdi14u
سلام دوستان

سوال من راجع به دوره تحصیل دانشگاه هست. اگر محل تحصیل شهر دیگه ای غیر از خونه پدر و مادر باشه . اون دوره جزو زندگی تو کدوم شهر محسوب میشه. مربوط به سوال 30 هست. محل زندگی رو کجا بزنیم ؟
شماره کیس: 2011AS000070XX
تاریخ دریافت: 21 می
محل دریافت: صندوق پستی منزل ( استرالیا )
کنسولگری: سیدنی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 9 جون
تاریخ کارنت شدن کیس: اکتبر 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 اکتبر 2010
تاریخ مصاحبه تعیین شده: 16 نوامبر
تغییر تاریخ مصاحبه: 23 نوامبر
تاریخ دریافت ویزا: روز مصاحبه
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان