کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اثبات حضور همسر در آمريكا (Domicil)
[quote='nima_77' pid='760558' dateline='1497415676']
سلام ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و به سوالات من جواب دادید
من تا زمانی که سیتیزن شوم چند سال در آمریکا بودم ولی بعد از آن یعنی از سال 2012 به بعد بعلت اینکه ازدواج کردم بیشتر در ایران بودم و فقط چند بار برای دیدن خانواده ام به آنجا رفتم و اینکه اخیرا یعنی در اردیبهشت ماه برای تکمیل فرمهای ساپورت و ... یکماه در آمریکا بودم
ان وی سی هنوز نامه تکمیل مدارک را ارسال نکرده ، همسر من تا پارسال 9 سال کارمند دانشگاه آزاد بوده ولی از پارسال بعلت بدنیا آمدن فرزندمان از کار بیرون آمده و در حال حاضر خانه دار است، بنظر کلیرینس را خواهد داشت؟

شما گفتید که اگر یکماه قبل از مصاحبه به آمریکا بروم شاید بد نباشد بنظر شما اگر افسر مصاحبه از همسرم بپرسد که چه مدت است که من در آمریکا هستم و ایشان بگوید یکماه ، این منفی تر نخواهد بود و بهتر نیست که ایشان بگوید همسرم تا پایان اردیبهشت ماه در آمریکا بوده و سپس بعلت اینکه فرزند یکساله داشتیم به ایران برگشته تا اینکه کار مهاجرتمان درست شود ؟
ممنونم از شما دوست عزیز

سلام به شما دوست عزیز

خوب مشکل اینه شما در 5 سال اخیر زیاد امریکا تشریف نداشتید...اگه مثلا موضوع صرفا برای یکسال بود باز میشد ربظش داد به دنیا اومدن فرزند...
البته این هم بیشتر برای بانوان میتونه تاثر داشته باشه که باردار هستند و ...

ولی ایرادی نداره شما بهتره با توحه به اینکه چند سال اخیر رو امریکا نبودید ...سه ماه قبل مصاحبه تشریف ببرید...و مدارک مربوط به اون رو هم تهیه کنید....یک ماه قبل کلا کم هست نه اینکه ریسک بیشتری کنید و کلا
تشریف نبرید اونجا. Cool

ولی خوب دلیل بودن شما در ایران همون ازدواج و فرزند هست.. پس به نظر من اگه سه یا 4 ماه قبلش برید امریکا بعیده مشکلی پیش بیاد...

همسر شما اختمال زیاد داره که کلیرنس بخورن متاسفانه..البته امیدوارم اینطور نشه و ویزای یک ضرب بگیرن.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-14 ساعت 16:45)armehraboon نوشته:  
(2017-06-14 ساعت 09:17)nima_77 نوشته:  سلام ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و به سوالات من جواب دادید
من تا زمانی که سیتیزن شوم چند سال در آمریکا بودم ولی بعد از آن یعنی از سال 2012 به بعد بعلت اینکه ازدواج کردم بیشتر در ایران بودم و فقط چند بار برای دیدن خانواده ام به آنجا رفتم و اینکه اخیرا یعنی در اردیبهشت ماه برای تکمیل فرمهای ساپورت و ... یکماه در آمریکا بودم
ان وی سی هنوز نامه تکمیل مدارک را ارسال نکرده ، همسر من تا پارسال 9 سال کارمند دانشگاه آزاد بوده ولی از پارسال بعلت بدنیا آمدن فرزندمان از کار بیرون آمده و در حال حاضر خانه دار است، بنظر کلیرینس را خواهد داشت؟

شما گفتید که اگر یکماه قبل از مصاحبه به آمریکا بروم شاید بد نباشد بنظر شما اگر افسر مصاحبه از همسرم بپرسد که چه مدت است که من در آمریکا هستم و ایشان بگوید یکماه ، این منفی تر نخواهد بود و بهتر نیست که ایشان بگوید همسرم تا پایان اردیبهشت ماه در آمریکا بوده و سپس بعلت اینکه فرزند یکساله داشتیم به ایران برگشته تا اینکه کار مهاجرتمان درست شود ؟
ممنونم از شما دوست عزیز

سلام به شما دوست عزیز

خوب مشکل اینه شما در 5 سال اخیر زیاد آمریکا تشریف نداشتید...اگه مثلا موضوع صرفا برای یکسال بود باز میشد ربظش داد به دنیا اومدن فرزند...

ولی ایرادی نداره شما بهتره با توحه به اینکه چند سال اخیر رو آمریکا نبودید ...سه ماه قبل مصاحبه تشریف ببرید...و مدارک مربوط به اون رو هم تهیه کنید....یک ماه قبل کلا کم هست نه اینکه ریسک بیشتری کنید و کلا
تشریف نبرید اونجا.  Cool

ولی خوب دلیل بودن شما در ایران همون ازدواج و فرزند هست.. پس به نظر من اگه سه یا 4 ماه قبلش برید آمریکا بعیده مشکلی پیش بیاد...

همسر شما اختمال زیاد داره که کلیرنس بخورن متاسفانه..البته امیدوارم اینطور نشه و ویزای یک ضرب بگیرن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی ممنون دوست عزیز از اینکه به سوالات من پاسخ دادید

(2017-06-14 ساعت 16:45)armehraboon نوشته:  
(2017-06-14 ساعت 09:17)nima_77 نوشته:  سلام ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و به سوالات من جواب دادید

ممنونم از شما دوست عزیز

سلام به شما دوست عزیز

خوب مشکل اینه شما در 5 سال اخیر زیاد آمریکا تشریف نداشتید...اگه مثلا موضوع صرفا برای یکسال بود باز میشد ربظش داد به دنیا اومدن فرزند...

ولی ایرادی نداره شما بهتره با توحه به اینکه چند سال اخیر رو آمریکا نبودید ...سه ماه قبل مصاحبه تشریف ببرید...و مدارک مربوط به اون رو هم تهیه کنید....یک ماه قبل کلا کم هست نه اینکه ریسک بیشتری کنید و کلا
تشریف نبرید اونجا.  Cool

ولی خوب دلیل بودن شما در ایران همون ازدواج و فرزند هست.. پس به نظر من اگه سه یا 4 ماه قبلش برید آمریکا بعیده مشکلی پیش بیاد...

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
سلام، دوستان كيس من f2a هست و sep 2015 اقدام كردم
هفته پيش نامه مصاحبه رو براي سفارت ارمنستان دريافت كردم
مساله اينه كه مدارك اسپانسر و دامسايل همسر من كامل هست و در طول ٢٤ ماه گذشته بالغ بر ٢٠ ماه رو در امريكا حضور داشتن و مدارك مالياتي، تحصيل و كارشون موجود هست
حالا بعد از ١ سال اومدن ايران و خوشبختانه يا بد بختانه من نامه مصاحبه رو گرفتم
ميخواستم بدونم در زمان مصاحبه ايا امكانش هست كه با من به ارمنستان سفر كنن يا اينكه بايد تو خاك امريكا باشن
ممنون ميشم از دوستاني كه شرايط مشابه رو داشتن يا اطلاعاتي در اين مورد دارن راهنماييم كنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من منتظر وقت سفارت ابوظبی هستم و با توجه به بولتن ویزا به زودی نوبت ما میشه . من گرین کارت دارم و برای همسرم اقدام کردم . با توجه به اینکه من کارت سفید دارم و اجازه دوساله دارم از دولت آمریکا برای عدم حضورم در آمریکا فکر میکنید بازم اجباری هست زمان مصاحبه همسرم من در آمریکا باشم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-26 ساعت 21:11)denag نوشته:  من هم سیتیزن آمریکا هستم و در ایران زندگی میکنم. تازه برای همسرم فرم I-130 رو پر کردم. البته وکیل هم گرفتیم که بهمون اطمینان داده بدون اینکه در آمریکا زندگی کنم هم میتونیم گرین کارت همسرم رو بگیریم. ولی هنوز خیلی نگرانی دارم از اینکه عدم حضورم در آمریکا برامون مشکل بشه. اگه کسی مورد مشابهی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنه

******************************************************************************************************
سلام وقت به خیر
این پست خیلی قدیمیه و آرزو میکنم که مدت هات باشه که شما و همسرتون در امریکا زندگی خوبی رو شروع کرده باشید.

ما هنوز اقدامی نکردیم و فقط قصد ویزای نامزدی داریم
همسر من هم مثل شما سیتیزن هستند ولی مقیم ایران هستند
سوال من اینه که آیا میشه از خارج امریکا اقدام کنند؟ مثلااز دبی یا وکیل تو ایران که دفتری توی امریکا دارند ؟ و ایا شما میتونید وکیل خوبی به ما معرفی بفرمایید؟

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-26 ساعت 11:44)mohajer1988 نوشته:  
(2010-05-26 ساعت 21:11)denag نوشته:  من هم سیتیزن آمریکا هستم و در ایران زندگی میکنم. تازه برای همسرم فرم I-130 رو پر کردم. البته وکیل هم گرفتیم که بهمون اطمینان داده بدون اینکه در آمریکا زندگی کنم هم میتونیم گرین کارت همسرم رو بگیریم. ولی هنوز خیلی نگرانی دارم از اینکه عدم حضورم در آمریکا برامون مشکل بشه. اگه کسی مورد مشابهی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنه

******************************************************************************************************
سلام وقت به خیر
این پست خیلی قدیمیه و آرزو میکنم که مدت هات باشه که شما و همسرتون در آمریکا زندگی خوبی رو شروع کرده باشید.

ما هنوز اقدامی نکردیم و فقط قصد ویزای نامزدی داریم
همسر من هم مثل شما سیتیزن هستند ولی مقیم ایران هستند
سوال من اینه که آیا میشه از خارج آمریکا اقدام کنند؟ مثلااز دبی یا وکیل تو ایران که دفتری توی آمریکا دارند ؟ و ایا شما میتونید وکیل خوبی به ما معرفی بفرمایید؟

سپاس

سلام، من پارسال برای ویزای ازدواج اقدام کردم و امروز ویزام صادر شد. همسر من سیتیزن هست و ایران زندگی‌ می‌کنه با من. شما راحت میتونید از ایران اقدام کنید. و مراحلش اصلا سخت نیست و نیاز به گرفتن وکیل ندارید. ما همهٔ کارهارو خودمون کردیم و هیچ مشکلی‌ نداشتیم.
CR1-K3
I-130 sent: 2016/08/05
NOA1: 2016/08/31
NOA2: 2017/03/22
NVC Received: 2017/03/27
NVC Case Number and Invoice ID Number: 2017/04/05
Interview in Ankara
Form DS-261: 2017/04/06
Send IV and AOS package: 2017/05/12
Case Complete: 2017/07/07
receive instruction and interview appointment letter: 2017/08/02
interview date: 2017/09/06
result: check list (lack of proof of domicile docs)
sending documents for proof of domicile: 2017/10/07
visa issuance: 2017/10/14
پاسخ
(2017-07-10 ساعت 16:55)ramin1313 نوشته:  سلام، دوستان كيس من f2a هست و sep 2015 اقدام كردم
هفته پيش نامه مصاحبه رو براي سفارت ارمنستان دريافت كردم
مساله اينه كه مدارك اسپانسر و دامسايل همسر من كامل هست و در طول ٢٤ ماه گذشته بالغ بر ٢٠ ماه رو در امريكا حضور داشتن و مدارك مالياتي، تحصيل و كارشون موجود هست
حالا بعد از ١ سال اومدن ايران و خوشبختانه يا بد بختانه من نامه مصاحبه رو گرفتم
ميخواستم بدونم در زمان مصاحبه ايا امكانش هست كه با من به ارمنستان سفر كنن يا اينكه بايد تو خاك امريكا باشن
ممنون ميشم از دوستاني كه شرايط مشابه رو داشتن يا اطلاعاتي در اين مورد دارن راهنماييم كنن

هیچ مشکلی‌ نداره و اگه مدارک دامیسیلتون کامل هست همسرتون می‌تونن پیش شما باشن روز مصاحبه
CR1-K3
I-130 sent: 2016/08/05
NOA1: 2016/08/31
NOA2: 2017/03/22
NVC Received: 2017/03/27
NVC Case Number and Invoice ID Number: 2017/04/05
Interview in Ankara
Form DS-261: 2017/04/06
Send IV and AOS package: 2017/05/12
Case Complete: 2017/07/07
receive instruction and interview appointment letter: 2017/08/02
interview date: 2017/09/06
result: check list (lack of proof of domicile docs)
sending documents for proof of domicile: 2017/10/07
visa issuance: 2017/10/14
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، SaraAT
سلام دوستان
کیس من f2a هست و از 5 سال پیش که گرین کارتمو گرفتم کلا 2 ماه داخل آمریکا بودم و از 2 سال پیش تا الان با پاس سفید ایران بودم. و قصد دارم 4 ماه قبل از مصاحبه همسرم برگردم آمریکا.
الان تو مرحله آخر فرستادن مدارک اسپانسر به nvc هستم. توی کاورشیت proof of domicile داره که من برای این چیزی ندارم و مجبورم گزینه not available رو بزنم. ولی زمان مصاحبه میتونیم ثابت کنیم دامیسایل من رو. چیکار کنم به نظرتون تو این مرحله؟
پاسخ
(2017-12-16 ساعت 10:54)Niloofar Amini نوشته:  سلام دوستان
کیس من f2a هست و از 5 سال پیش که گرین کارتمو گرفتم کلا 2 ماه داخل آمریکا بودم و از 2 سال پیش تا الان با پاس سفید ایران بودم. و قصد دارم 4 ماه قبل از مصاحبه همسرم برگردم آمریکا.
الان تو مرحله آخر فرستادن مدارک اسپانسر به nvc هستم. توی کاورشیت proof of domicile داره که من برای این چیزی ندارم و مجبورم گزینه not available رو بزنم. ولی زمان مصاحبه میتونیم ثابت کنیم دامیسایل من رو. چیکار کنم به نظرتون تو این مرحله؟

سلام به شما دوست عزیز

بهترین مدرک کارکدرن..فبش حقوقی ... یا قرارداد کار هست....

اگه نشد ...اجاره نامه..گواهینامه...موجوذی و statement بانکی .....ثبت نام در کالج....

موردی بر اساس تجربه خودم : توی فرایند دنبال کار گشتن که بیشترش انیترنیت هست ..ایمیل هایی که رد و بذل میشه..زمان مصاحبه کاری که با ایمیل اطلا دادع میشه...
یا مثلا فرم رو که انلاین پر میکنید اخرش پرینت میشه گرفت..یعنی نشون میده دنبال کار هستید هرچند تا اون لحظه ممکنه کار پیدا نکرده باشید
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
حدود سه ماه، برای مدارک هم اجاره خونه و چک اجاره خونه و چک حقوق و ... باید به NVC یا سفارت ارائه کنید، اگر NVC نخواسته موقع مصاحبه به سفارت بدین

(2018-02-16 ساعت 23:48)Mahanmoradi نوشته:  همسر من چند وقت قبل از مصاحبه باید آمریکا باشد تا داماسایل ارائه بدهد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها
کسی جدیدا برای ویزای نامزدی اقدام کرده؟؟ من مصاحبم آنکارا هست، ممنون می شم اگر کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.
همسر من سیتیزن آمریکا از طریق تولد هست ولی مدت کوتاهی در آمریکا زندگی کرده بهمین دلیل درآمد و پرداخت مالیات نداشته. ما سه سال پیش در ایران ازدواج کردیم و دو تا بچه داریم برای گرین کارت من اقدام کردیم از NVc نامه اومد برای مصاحبه ارمنستان یک ماه دیگه دارم . ما اسپانسر نداریم co sponsor هم نداریم . تمام مدارک قانونی را دازیم بجز اسپانسر.
آیا پول نقدو داراییهای ایران را قبول میکنند؟
کسی تجربه داره؟
راه حل بجز اسپانسر و cosponsor چی هست؟
آیا پول نقد در حساب بانکی آمریکا میتونه راه حل باشه؟
۲. آیا اینکه همسرم ایران زندگی میکنه و بخاطر دو تا بچه مجبور شده ایران بمونه . آیا آفیسر باز هم مدارک domicile همسرم را می خواد؟
باتشکر منتظرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.
همسر من سیتیزن آمریکا از طریق تولد هست ولی مدت کوتاهی در آمریکا زندگی کرده بهمین دلیل درآمد و پرداخت مالیات نداشته. ما سه سال پیش در ایران ازدواج کردیم و دو تا بچه داریم برای گرین کارت من اقدام کردیم از NVc نامه اومد برای مصاحبه ارمنستان یک ماه دیگه دارم . ما اسپانسر نداریم co sponsor هم نداریم . تمام مدارک قانونی را دازیم بجز اسپانسر.
آیا پول نقدو داراییهای ایران را قبول میکنند؟
کسی تجربه داره؟
راه حل بجز اسپانسر و cosponsor چی هست؟
آیا پول نقد در حساب بانکی آمریکا میتونه راه حل باشه؟
۲. آیا اینکه همسرم ایران زندگی میکنه و بخاطر دو تا بچه مجبور شده ایران بمونه . آیا آفیسر باز هم مدارک domicile همسرم را می خواد؟
باتشکر منتظرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
لطفا مرا راهنمایی کنید
آیا من بخاطر دامیسایل domicile بمن ویزا نمیدن . باتوجه به اینکه پتیشنر اپلیکنت ایران هست و دوتا بچه داریم . ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان