کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه سفارت چک (متقاضیان مهاجرت تجاری)
(2010-07-11 ساعت 16:30)hamid123 نوشته:  هیچ کشوری سه میلیون افغانی رو راه نداده در حالی که خودش بیکاری زیاد داره و بهشون یارانه نمیده. اگر برخورد اروپایی ها رو با افغانها می دونستید به مهمان نوازی ما پی می بردید. من خودم بارها دیدم همسایگان ما برای کارگران افغانی روزانه غذا، یخ و وسایل زندگی می برند. اگر هم نگاه یا برخورد برخورد بدی هست به خاطر جنایتهایی است که بعضی افغانها انجام دادند و ذهنیت رو خراب کردن و گر نه هیچ کس با افغانها به خاطر اینکه افغانی هستند بد رفتاری نکرده. چرا با پناهجویان عراقی همچین ذهنیتی نیست؟
بعد هم مگر مردم ما در شرایط عالی زندگی میکنند که پناهجویانش در شرایط خوب زندگی کنند به هر حال ایران کشور جهان سوم است.
خبری از یک روزنامه افغانی:
http://www.kotiposti.net/msaleha/nai_5/sh1/sh1_p_7.html

من تو این لینک هیچ چیزی راجع به طرز برخورد مردم کشورها با افغانها ندیدم.
ولی تو یوتیوب فیلمهای از طرز برخورد پلیس ایران با افغانها رو ببینید شاید نظرتون عوض شد.
کردار بیارای و گرد گفتار نگرد چون شود کار گویند که کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man
البته من قصد ندارم این تاپیک رو ادامه بدم چون بحث اصلی داره عوض میشه اما تو یو توب فیلم برخورد پلیس با مردم ایران هم هست.
اگه منظور برخورد مردم هست که در اون مورد صحبت کنیم
چند نفر مهاجر غیر قانونی رو میشناسین که سر افراد اون کشور رو ببرن اما سالانه چندین ایرانی توسط افغانها در ایران کشته می شن هر روز که حوادث روزنامه ها رو بخونید معمولا خبری در این مورد هست. اگر مهاجران غیر قانونی ایرانی سالانه در آلمان سر 10 نفر رو ببرن مطمئن باشید دیگه هیچ ایرانی پاش به اونجا نمیرسه.
به نظر من مردم ایران بسیار مهربان و مهمان نوازند.
(2010-07-11 ساعت 17:05)@Š!M نوشته:  بدر حالیکه بطور مثال الان در سوئد کلی مهاجر غیرقانونی وجود داره که هر سال هم دارن اینجا زایمان می کنن و راحت از مالیات شهروندای دیگه میگیرن و میخورن و کیف میکنن و کسی هم جرات نداره بهشون چپ نگاه کنه.حالا اگه یه روزی ذره ای از تسهیلاتی که اینجا برای مهاجرا حالا چه مهاجرای قانونی و غیرقانونی قائلن در ایران برای افغانها قائل میشدن مردم ایران سر به تن افغانی ها نمیذاشتن.
لطفا فراموش نکنید که سه میلیون مهاجر غیر قانونی افغانی در ایران هست که بار اقتصادیش برای کشوری مثل ما که مردم وضعیت زندگی عالی ندارند سنگین هست. مگر مردم اینجا از مالیات بقیه بهرمندند که به مهاجرای افغان داده نشده.
در ضمن در طی سالهای جنگ بچه های افغانی حق تحصیل داشتن و الان هم از یارانه نان شیر بنزین و غیره در حدی که مردم ایران بهره می برن استفاده می کنن. شما به تهران نگاه نکنید در مناطق دور دست ایران ایرانیای زیادی وجود دارند که زندگی سختی دارند. اما حالا که مناطقی از افغانستان امن شده انتظار هست که این بار اقتصادی بر دوش مردم ایران کمتر بشه. سه میلیون یعنی 5 در صد جمعیت ایران
چرا اروپائیها به من و امثال من اجازه نمی دهند برای زندگی بهتر به اروپا برویم ؟ هر بار که می خواهیم ویزا بگیریم باید کلی مدرک و حساب بانکی سند گواهی اشتغال و هزار جور مدرک جور کنیم تا اون اروپایی نترسه ما می خواهیم اونجا بمونیم و یک ویزای یک هفته ای به ما بده؟ پس مهمان نوازی آنها چه شد بالاخره یا کسی که میره اونجا وضعش خوبه که بر می گرده یا دنبال جای بهتر برای زندگی بهتره؟ جواب اینه که هر کشور امکانات محدودی داره و تا حدی می تونه پذیرای افراد جدید باشه این مورد در مورد ایران هم صادقه کشور ما تا حدی می تونه بار زیادی رو تحمل کنه کشوری که رشد اقتصادیش 2 در صد هست مشکلات زیاد بیکاری و تحریم و غیره رو داره باید حریمی برای خودش قائل شه و گر نه با حرفای احساسی نمیشه کشور رو اداره کرد . دوستان اروپایی اگر دلشان سوخته از فردا در سفارت رو باز کنن به تمام افغانیهای مقیم ایران اقامت اروپا بدن اما این کار رو نمی کنن و مدام اعتراض می کنن که ایران باید جور مهاجرای افغانی رو بکشه. امیدوارم که کشور ما روزی به قدری ثروتمند بشه که از تمام دنیا مهاجرا برای زندگی بهتر بیان اینجا و فشار به کسی هم نیاد. کی از مهمان نوازی بدش میاد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-11 ساعت 23:21)hamid123 نوشته:  لطفا فراموش نکنید که سه میلیون مهاجر غیر قانونی افغانی در ایران هست که بار اقتصادیش برای کشوری مثل ما که مردم وضعیت زندگی عالی ندارند سنگین هست. مگر مردم اینجا از مالیات بقیه بهرمندند که به مهاجرای افغان داده نشده.

چرا اروپائیها به من و امثال من اجازه نمی دهند برای زندگی بهتر به اروپا برویم ؟ هر بار که می خواهیم ویزا بگیریم باید کلی مدرک و حساب بانکی سند گواهی اشتغال و هزار جور مدرک جور کنیم تا اون اروپایی نترسه ما می خواهیم اونجا بمونیم و یک ویزای یک هفته ای به ما بده؟ پس مهمان نوازی آنها چه شد بالاخره یا کسی که میره اونجا وضعش خوبه که بر می گرده یا دنبال جای بهتر برای زندگی بهتره؟ جواب اینه که هر کشور امکانات محدودی داره و تا حدی می تونه پذیرای افراد جدید باشه این مورد در مورد ایران هم صادقه کشور ما تا حدی می تونه بار زیادی رو تحمل کنه کشوری که رشد اقتصادیش 2 در صد هست مشکلات زیاد بیکاری و تحریم و غیره رو داره باید حریمی برای خودش قائل شه و گر نه با حرفای احساسی نمیشه کشور رو اداره کرد . دوستان اروپایی اگر دلشان سوخته از فردا در سفارت رو باز کنن به تمام افغانیهای مقیم ایران اقامت اروپا بدن اما این کار رو نمی کنن و مدام اعتراض می کنن که ایران باید جور مهاجرای افغانی رو بکشه. امیدوارم که کشور ما روزی به قدری ثروتمند بشه که از تمام دنیا مهاجرا برای زندگی بهتر بیان اینجا و فشار به کسی هم نیاد. کی از مهمان نوازی بدش میاد.

کسی منکر ضررهائی که مهاجرای غیرقانونی به کشور میزبان میزنن نیست دوست عزیز.من نمیگم مردم ایران از مالیات بهره مندن و به مهاجرا نمیدن (هرچند مردم تبعه اروپا هم از مالیت بهره مند نیستن و فقط ماهیانه پرداخت میکنن تا در جیب مبارک مهاجرای غیرقانونی و پناهنده ها بره) .حرف من چیز دیگه ایه.همین الان یه افعانی کارگر بدبخت اگه توی صف نانوائی هم وایساده باشه خیلی از ایرانیا به خودشون اجازه میدن حقش رو ضایع کنن چون مهاجره اونم از نوع افغانی در حالیکه اگه یه اروپائی تو خیابون ببینن همه براش دولا راست میشن ..این چه مهمون نوازیه که شامل یه سری افراد میشه؟؟ نفرمائین بخاطر ذهنیت مردم بخاطر جنایت افغانهاست که نمیشه همه رو به خاطر جرم چند نفر مجاکمه کرد ضمن اینکه اگه بخواین اینجوری فکر کنین جنایات اروپائی ها به ایرانی ها خیلی بیشتر از افغانها بوده.......بنابراین کلا منظورم نوع برخوردها بود.همین الان هم که افغانها به حداقل امکانات دلخوش هستن باز خیلی از مردم چشم دیدنشون رو ندارن و به همشون به چشم مجرم نگاه میکنن یا افرادی که فقط دارن راست راست تو ایران راه میرن و خوش میگذرون و پول مفت جارو میکنن.متاسفانه خیلی از مردم ایران طرز فکرشون اینه چون ما خودمون بدبختیم بقیه هم حق ندارن خوشبخت باشه یا زندگی خوبی داشته باشن

کی به شما گفته اروپا جلوی مهاجرت مردم رو گرفته؟ شما اگه بخواین مهاجرت قانونی داشته باشین مثل همه جای دنیا باید مراحلش رو طی کنین و خیلی عادیه اگه هم مثل افغانی حاضر باشین بطور غیرقانونی برین بر اساس قوانین حقوق بشر!!!!! می بینین که خیلی ها براحتی با سواستفاده از همین عبارت دارن به اروپا میرن و خودشون رو به بدبختی میزنن و گریه زاری می کنن و می مونن..یا همین مهاجرت از طریق پناهندگی.فکر می کنین این افراد ضررهای مالی و امنیتی کمی به کشور میزبان تحمیل می کنن؟...حالا شما تصور کن که اصلا هیچ کنترل و محدودیتی نبود چی میشد.....اروپا داره جور اوکراین و روسیه و ویتنام و خیلی از کشورای بدبخت دیگه رو میکشه پس خیلی عجیب نیست که ایران هم میزبان کشورای همسایه ش شده.البته تعداد افغانها در اروپا هم کم نیست پس اینقد از فرار آدمهای جنگ زده بی پناه به ایران خشمگین نباشین.اونچه که شما ازش بعنوان مهمان نوازی یاد می کنین مهمان نوازی نیست ولی بهتره بحثش رو باز نکنم چون حرف برای این خصلت مهمان نوازی بسیاره
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man
به نظر من هم حرفهای من درست هست هم حرفهای شما و این نشون میده از زاویه های مختلف که به قضایا نگاه کنیم نتایج متفاوتی خواهیم گرفت. بحث خوبی بود .
بر گردیم به موضوع اصلی یک ماه دیگه جواب ویزای ما میاد امیدوارم که بهمون ویزا بدن.
راستی ما که ویزای شنگن داریم بهمون ویزای دوباره میدن؟ یادمه یک بار سفارت آلمان بهم ویزا نداد گفت چون یک ویزای شنگن داری که وقتش تمام نشده ویزای جدید نمیدیم . که هر چی گفتم من ویزا رو برای تاریخ بعد از انمام این ویزا می خواهم قبول نکردند و گفتند بعد از اتمام این ویزا بیا درخواست بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: sara24 ، zara man
دلیل اینکه دو تا ویزای شینگن بنمیدن اینه که هر کس فقط 90 روز در 6 ماه میتونه با ویزای توریستی در مناطق شینگن باشه جالا اگه کسی یه ویزای استفاده نشده داشته باشه و برای بعد از اون هم بخواد یه ویزای دیگه بگیره مدت زمان اقامتش میشه بیش از 90 روز...علت اینکه تا قبل از انقضای ویزای قبلی ویزای جدید نمیدن اینه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-12 ساعت 09:24)hamid123 نوشته:  به نظر من هم حرفهای من درست هست هم حرفهای شما و این نشون میده از زاویه های مختلف که به قضایا نگاه کنیم نتایج متفاوتی خواهیم گرفت. بحث خوبی بود .
بر گردیم به موضوع اصلی یک ماه دیگه جواب ویزای ما میاد امیدوارم که بهمون ویزا بدن.
راستی ما که ویزای شنگن داریم بهمون ویزای دوباره میدن؟ یادمه یک بار سفارت آلمان بهم ویزا نداد گفت چون یک ویزای شنگن داری که وقتش تمام نشده ویزای جدید نمیدیم . که هر چی گفتم من ویزا رو برای تاریخ بعد از انمام این ویزا می خواهم قبول نکردند و گفتند بعد از اتمام این ویزا بیا درخواست بده.
شما چطور جواب ويزاتون نيومده.اخه معمولا 1ماهه ميدن.زنگ بزنيد و بپرسين.
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-13 ساعت 01:31)sara24 نوشته:  شما چطور جواب ويزاتون نيومده.اخه معمولا 1ماهه ميدن.زنگ بزنيد و بپرسين.

سارا جان من توی چند تا پست تاکید کردم هر کسی جواب ویزاش رو زودتر از سه ماه گرفته مطمئن باشه اصلا مدارکش به چک نرفته و توی سفارت ریجکت شده...اداره مهاجرت حداقل به سه ماه زمان نیاز داره برای پاسخگویی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-13 ساعت 13:22)@Š!M نوشته:  
(2010-07-13 ساعت 01:31)sara24 نوشته:  شما چطور جواب ويزاتون نيومده.اخه معمولا 1ماهه ميدن.زنگ بزنيد و بپرسين.

سارا جان من توی چند تا پست تاکید کردم هر کسی جواب ویزاش رو زودتر از سه ماه گرفته مطمئن باشه اصلا مدارکش به چک نرفته و توی سفارت ریجکت شده...اداره مهاجرت حداقل به سه ماه زمان نیاز داره برای پاسخگویی

جواب ویزای ما 85 روز طول کشید.
کردار بیارای و گرد گفتار نگرد چون شود کار گویند که کرد
پاسخ
تشکر کنندگان:
85 روز با 30 روز خیلی فرق میکنه ها.به هر حال بیشتر به سه ماه نزدیکه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دستان ،ما مدارکمونو فرستادیم برای تایید به چک ولی این وکیل نزدیک 2ماهه اصلا جواب نمی ده ، همون شرکت aqccure هر چقدر ایمیل زنگ هیچ فایده ای نداره ، ما پارسال شرکت ثبت کردیم و دوباره 1200 یورو برای امسال ازمون گرفت ولی بعد اون دیگه جواب نمی ده... کسی می تونه راهنمایی کنه و یا شماره ای جز آفیسشون بده...ممنون می شم چون دستمون به جایی بند نیست مگه پاشیم بریم اونجا که خیلی راحت نیست و معلوم نیست تو محل قبلی باشند یا نه...با تشکر
شماره کیس: 2010AS10300
تاریخ دریافت نامه قبولی: 18 Jun 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 25 Jun 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Viza Bulletin Jan 2010
تاریخ دریافت فرستادن نامه دوم: Dec 2009
تاریخ مصاحبه:Feb 2010
تاریخ دریافت کلیرنس: March2010 2
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان:
در محل قبلی که هستن و خیلی با خونسردی دارن به کارشون ادامه میدن چون خیالشون راحته که هیچ کدوم از متقاضیانشون نمیتونن به چک برن و ازشون شکایت کنن ......متاسفانه این شرکت از شرکتهاییه که با عملکردش نشون داده به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و دوستانی که قصد ثبت شرکت دارن از طریق شرکتهای دیگه اقدام کنن!!

شاید برای شکایت بتونین از طریق سفارت اقدام کنین.تعداد زیادی از دوستان از طریق این شرکت اقدام کردن و میتونین با هماهنگی همتون عملکرد این شرکت رو به سفارتشون اطلاع بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: behroozm ، hvm
دوستان باور بفرمایید ما قربانیان کلاهبرداری سازمان یافته این سفارت کلاهبردار در ایران هستیم. با تقبل این هزینه های گزاف و بدون کوچکترین نتیجه ای .از هر 100 نفر به 10 نفر هم ویزا میدن تا این کلاهبرداری کاملا آشکار نباشه. اون خانم کنسول شارلاتان، اون کارمندای غیر پاسخگو و این وضعیت مبهم شرکتهای ثبت شده اما بی نتیجه. این استفاده ای هست که کشور دزد چک با توجه به عدم پیگیری مسئولان کشور ما انجام میده. پول خوبی هم گیرش اومده تا حالا. یک کشور اروپایی نمای کمونیستی دزد و وقیح. هرکدوم ما میتونستیم با یک پنجم این هزینه ها به بهترین تورهای اروپایی بریم و مهر reject هم روی پاسمون نخوره اما فریب این دزدای آراسته رو خوردیم. واقعا همت کنید یک شکایت دست جمعی انجام بدیم و حتی به اتحادیه اروپا هم نامه بزنیم. دزدی از این آشکارتر دیگه نمیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
من به دوستان دیگه هم گفتم.اتفاقیه که افتاده و البته با صراحت نمیشه گفت که این یه کلاهبرداری سازمان یافته از طرف خود این کشوره و شاید واقعا فقط ایراد از شرکتها و وکلا بوده باشه..........من در این مورد قضاوتی نمیتونم بکنم اما چیزی که برام واضحه شرکتی که خیلی از دوستان از طریقش اقدام کردن وکلای پاسخگوئی نداره...حتی من در غالب مشتری جدید بهشون زنگ زدم خیلی با حوصله جوابم رو میدادن اما همین که اعلام کردم یکی از دوستانم در ایران از طریق شما اقدام کرده و مشکلاتی براش ایجاد شده چند تا الو الو کردن و بعد گفتن صداتون نمیاد و گوشی رو گذاشتن و دیگه به تلفن من جواب ندادن!!!!! فعلا تنها امید انعکاس عملکرد شرکتها و وکلائی که میدونین کارشون رو درست انجام ندادن بعد واکنش سفارت مشخص میکنه که همسو با کلاهبرداری ها هستن یا خیر به هر حال بدون اقدام و پیگیری کاری از پیش نمی برین

نمیدونم آقا حمید پاسخ مصاحبه رو دریافت کردین؟ اگه پاسخ ویزاتون اومده ممنون میشم در تاپیک اعلام کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
هنوز جوابش نیومده
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر
در نامه ای که به عنوان دلیل رد شدن به ما دادن، گفتن که ما حس می کنیم شما ممکنه بعد از اتمام مدت ویزا بخواین تو چک بمونین و برنگردین! من نمیدونم برای کسی که میخواد کار و تجارت راه بندازه توی یه کشور دیگه اونم به "قصد اقامت از طریق ویزای تجاری" ، این دلیل چه معنی داره غیر از کلاهبرداری. ضمنا نوشتن که حق Appeal هم ندارین و اسمی هم از ناقص بودن مدارک نیاوردن. اگه دوباره درخواست ویزا کنیم دوباره هزینه اجاره خونه و ترجمه و ... و دوباره اونا میتونن رد کنن. ضمنا از تاریخ Apply تا جواب دادن 63 روز طول کشید که این نشون میده درخواست همین جا رد شده. به نظر دوستان چه باید کرد.آیا دوستانی که وضعیت مشابه دارن با تجمع مقابل سفارت و ارسال نامه به سفیر موافقین؟ میدونین که اگه خودمون پیگیری نکنیم کسی کاری انجام نمیده و این یعنی اینکه این مبالغی که دادیم به راحتی نابود شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان