کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2012-09-27 ساعت 02:36)3rip نوشته:  پیمان عزیز من خودم هنوز بصورت جدید دنبال این قضیه نرفتم. زمانی که از همه جزییاتش آگاه شدم و سبک سنگین کردم و مطمعن شدم میام همه رو اینجا تمام و کمال مینویسم.
با اجازه 3rip عزيز كه من شخصا از خوندن نوشته هاش لذت ميبرم.
در مورد air conditioning كه اينجا به نام Hvac شناخته ميشه و طول دوره اش بين ١٤ تا ١٨ ماه هستش و تو همين كالجي كه من زبان ميخونم تدريس ميشه بايد عرض كنم كه همونطور كه 3rip عزيزمون گفتن بازار كار خوبي داره چون دستگاهي كه تو همه خونه ها هستش و بخاطر اينكه تقريبا هر روز ازش استفاده ميشه خيلي زود مستهلك ميشه و حدالاقل احتياج به سرويس سالانه داره و چون يك وسيله ضروري بحساب مياد خيلي بهش اهميت ميدن.
در مورد هزينه هم بايد بگم تنها چيزيه كه نبايد نگرانش باشي ، جرجيا خوشبختانه از ايالتهايي هستش كه شما علاوه بر كمكهاي فدرال ( fafsa) ميتونيد از كمكهاي خوب ايالتي ( Ge) استفاده كنيد .
طبق بررسيهاي كه من كردم حدود ٢٥٠ تا ٤٠٠ در ماه را بايد خودتون پرداخت كنيد (اين هزينه شايد تو كالجهاي ديگه متفاوت باشه ) البته ميتونيد همين مبلغ هم وام بگيريد كه بازپرداختش هم ٦ ماه پس از اتمام دوره شروع ميشه با سود ٣.٢٥٪ .
در مورد بازار كار من از خيليهاي كه تو همين كالج خودمون كه دارن Hvac ميخونن پرسيدم اكثرا بعد ماه ششم تونستن يه كار نيمه وقت با ساعتي ١٢ تا ١٧ در پيدا كنن البته بعد از اتمام دوره هم شما ميتونيد بيزينس خودتو داشته باشي و واسه خودت كار كني
پاسخ
ممنون siralex جان بابت پست مفیدت. میشه بگی اسم کالجتون چیه و در چه منطقه ای واقع شده? ممنون میشم اگر آدرس سایتش هم اینجا بزاری تا اطلاعات تکمیلی رو اونجا بخونیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، ani_sheiton ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، khder ، pari pariaaa ، kage.omid ، msar
(2012-09-27 ساعت 21:46)3rip نوشته:  ممنون siralex جان بابت پست مفیدت. میشه بگی اسم کالجتون چیه و در چه منطقه ای واقع شده? ممنون میشم اگر آدرس سایتش هم اینجا بزاری تا اطلاعات تکمیلی رو اونجا بخونیم.
دوست عزيز، اسمش ict هستش كه همونطور كه ميدوني بيشتر ايرانيهاي مقيم اينجا زبان رو تو اين كالج خوندن
كالج بسيار مفيدي هستش ، هزينه اش هم خيلي كمه يعني ماهي ٨٠ دلار كه اين مبلغ شامل همه چيز از جمله كيف ، كتابها " كه خيلي گرون هستند" و برنامه هاي آنلاين ليسنينگ و رايتينگ و تافل ميشه. تا ترم هفت ، ٥ روز در هفته و بعد از اون تا ترم ١٢ ، ٤ روز در هفته و روزي ٤ ساعت كلاسها تشكيل ميشه كه در سه نوبت ٩-١٣، ١٣-١٧، ١٨-٢٢ هستند كه شما به نسبت كارتون خيلي راحت ميتونيد يك نوبت يا حتي در ساعتهاي متفاوت در طول هفته در كلاسها شركت كنيد يعني دوشنبه ميتونيد ساعت ٩-١٣سر كلاس باشيد و چهارشنبه ١٨-٢٢ و...
و بعد ترم ١٢ بهتون مدرك زبان ميدن كه خيلي از كالجها قبولش دارن بجاي تافل البته كلاسهاي تافل هم داره اگه بخواي جاي مثل جرجيا تك بري كه حتما تافل ميخواد.
بجز زبان رشته هاي H Vac , حسابداري ، بيزينس ، كامپيوتر و.. هم داره كه شما بعد از گذروندن ترم ١٠ ميتونيد تو اين رشته ها ثبت نام كني و احتياجي به خوندن تا ترم ١٢ نداري البته فقط در رشته هاي بيزينس و حسابداري تا ليسانس داره و بقيه تا فوق يپلم ولي كرديتهاي كه اينجا ميگذرونيد هم خيلي جاها قبول دارند،
من آدرس سايتشو اينجا ميزارم و اميدوارم اطلاعات ناچيزم تونسته باشه يكم كمكتون كنه تو تصميم گيري
http://www.ict-ils.edu/
موفق باشيد
پاسخ
اختیار داری دوست من همین دوتا پستی که گذاشتی اطلاعات خیلی مهمی واسمون داشت. مخصوصا این کلاس زبان که من فوق العاده بهش احتیاج دارم، الان دو هفته ست اومدم آتلانتا اما فرقی با ایران نداره همه اطرافیانم ایرانین و با همشون فارسی حرفم میزنم. ماشالله اینجا اصطلاخات ایرانی که استفاده میشه تو کوچه بازار ایران استفاده نمیشه، در این حد سلیس Big Grin
پاسخ
سلام دوستان
من چندتا آپارتمان توی Decatur پیدا کردم با ماهی حدود 400 تا و دیپازیت 100 تا
به نظرتون منطقه ی خوبیه؟ (از نظر امنیت و نزدیکی به مراکز خرید، دانشگاه دفتر dmv)
ورود به آمریکا : 31 اکتبر 2012 ساعت 4:10 به وقت محلی
فردوسی بزرگ :"به نیکی گرای و میازار کس - ره رستگاری همین است و بس"
پسرایرونی : "عجب دنیایی داریم!"
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، roeentan ، 3rip ، پدی ، mitme ، خانه ، rouzbehdarvishi ، مرآت74 ، shan2662 ، msar
(2012-09-29 ساعت 23:40)پسرایرونی نوشته:  درود دوستان
به نظرتون منطقه ی خوبیه؟ (از نظر امنیت و نزدیکی به مراکز خرید، دانشگاه دفتر dmv)

ديكيتور مناطق زيادي شامل ميشه وجاي خوب بد زياد داره ، نميدونم كه الان آتلانتا هستي يا نه ولي اگه هستي يه شعبه Pro move نزديك خودت پيدا كن و برو اونجا ، بهترين و سريعترين را ممكن براي پيدا كردن آپارتمان همينه اونجا تمام آپارتمانهاي منطقه مورد نظرت را با استفاده از داده هاي كه از از شما ميگيره از جمله نزديكي مراكز خريد، مدارس خوب ،و.... فلتر ميكنه و آپارتمانهاي كه به سليقه شما نزديكتره را با كاتالوگ و ريز امكانات به شما ميده و حتي از قيمت اصلي آپارتمان هم به شما تخفيف ميده و همه اينكار ها را مجاني انجام خواهد داد
Www.promove.com
من سايتشو برات ميزارم كه اگه اينجا بودي به يه شعبع نزديك خودت مراجعه كني ، به نظر من به امتحانش مي ارزه
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، 3rip ، پسرایرونی ، parastoo mohajer ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، f_90 ، y.n ، khder ، shan2662 ، msar ، Adrian.sam ، sheghi ، copol
(2012-09-29 ساعت 23:40)پسرایرونی نوشته:  درود دوستان
حتما شخصا برید محل آپارتمان ها، همسایه ها و خصوصا مرکز خرید های اطراف رو با دقت بررسی کنید. پدر و مادر من خیلی نزدیک به دانشگاه اموری زندگی میکنند که در واقع میشه گوشه Decatur. هیچ وقت برای خرید یا حتی کارهای SSN و گواهینامه و غیره به سمت داخل Decatur نمیرن چون جمعیت سیاه ها بســــــیار بالاست اونم نه سیاه های بافرهنگ. خلاصه اصلا جای جالبی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، 3rip ، پسرایرونی ، پدی ، rouzbehdarvishi ، y.n ، msar ، copol
دوستان گرامی درود بر همه شما
از اطلاعات خوبتون بسیار ممنونم امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.
من هنوز ایران هستم اول نوامبر میرسم اونجا
به خاطر وضع اسفناک ارز اینجا من نمی تونم پول زیادی بیارم برای همین دنبال یه جای ارزون میگردم. البته با یکی از بچه های مهاجرسرا آشنا شدم و قرار گذاشتیم با هم خونه بگیریم که هزینه نصف بشه. به نظرتون اگه بریم یکی از شهرهای کوچک اطراف خونه بگیریم بهتر نیست؟ فکر نکنم با این پولی که ما میاریم بشه ماشین خرید. من تخصص خاصی ندارم و می خوام اگه بشه توی این دوره های لوله کشی یا ایر کاندیشنر شرکت کنم ولی با این وضع مالی(4000 تا) فکر نمی کنم بشه بیشتر از 3 یا 4 ماه دوام بیارم. راستی اگه اطلاعاتی در مورد منطقه باکهید دارید ممنون میشم بهم بگید.
بازم از لطفتون ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، frozen mind ، siralex ، roeentan ، kamela ، 3rip ، parastoo mohajer ، rouzbehdarvishi ، khder ، kage.omid ، msar
(2012-10-01 ساعت 17:01)پسرایرونی نوشته:  دوستان گرامی درود بر همه شما
از اطلاعات خوبتون بسیار ممنونم امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.
من هنوز ایران هستم اول نوامبر میرسم اونجا
به خاطر وضع اسفناک ارز اینجا من نمی تونم پول زیادی بیارم برای همین دنبال یه جای ارزون میگردم. البته با یکی از بچه های مهاجرسرا آشنا شدم و قرار گذاشتیم با هم خونه بگیریم که هزینه نصف بشه. به نظرتون اگه بریم یکی از شهرهای کوچک اطراف خونه بگیریم بهتر نیست؟ فکر نکنم با این پولی که ما میاریم بشه ماشین خرید. من تخصص خاصی ندارم و می خوام اگه بشه توی این دوره های لوله کشی یا ایر کاندیشنر شرکت کنم ولی با این وضع مالی(4000 تا) فکر نمی کنم بشه بیشتر از 3 یا 4 ماه دوام بیارم. راستی اگه اطلاعاتی در مورد منطقه باکهید دارید ممنون میشم بهم بگید.
بازم از لطفتون ممنونم
بک هید یکی‌ از گرون‌ترین جاهای آتلانتا محسوب می‌شه، ولی‌ در عین حال ۲ ۳ تا مجتمع اپارتمانی داره که زیاد ازش خوب تعریف نمی‌کنن ولی‌ همین خیابونو که بیای بالا بد از ۲۸۵ ، میرسی‌ به سندی اسپرینگس بعدش رازول و الفرتا جای خوبی‌ هستن برای زندگی‌ به امکانات هم دسترسی‌ داری من حدس میزنم که تو یکی‌ دو ماه آینده میخوای بیای اینجا و این بهترین وقت اومدنه چون شغلهای فصلی و تعطیلات خیلی‌ زیاد می‌شه و امیدوارم که خیلی‌ راحت بتونی‌ یه کاری پیدا کنی‌ .
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، 3rip ، frozen mind ، پسرایرونی ، parastoo mohajer ، rouzbehdarvishi ، f_90 ، y.n ، khder ، salar5452 ، msar ، copol
(2012-10-01 ساعت 20:07)frozen mind نوشته:  پسر ایرونی عزیز، مشکل اینجاست که ..................................................د و چاره ای جز بازگشت به ایران برایم باقی نخواهد ماند. گذشت زمان به من ثابت کرد که حرفش درست بود.
دوست عزیز اینجوری که میگی‌ دل ماهم میگیره ، مگه چند وقت اومدی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، frozen mind ، پسرایرونی ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، msar
یک مسیله دیگه راجع به آتلانتا،‌ اصلا فکر زندگی بدون ماشین رو هم نکنید، محاله! از پس خرید روزانه تون هم بر نمیاید، کار و تفریح و غیره به کنار...
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، 3rip ، frozen mind ، پسرایرونی ، shkhmo ، mino2013 ، ehsan_ati ، rouzbehdarvishi ، y.n ، pari pariaaa ، msar
(2012-10-02 ساعت 02:28)san93 نوشته:  یک مسیله دیگه راجع به آتلانتا،‌ اصلا فکر زندگی بدون ماشین رو هم نکنید، محاله! از پس خرید روزانه تون هم بر نمیاید، کار و تفریح و غیره به کنار...

اخخخخ گفتی...امان از این اتلانتا که منو دق داد....امیدوارم همتون اونجا خیلی موفق بشید ولی من هرگز حاضر نیستم در اتلانتا زندگی کنم......بدون ماشین که وحشتناکه.....پیدا کردن ادرسا که کار حضرت فیله اونقدر که سخته....بخای جایی بری حداقل نیم ساعت باید رانندگی کنی.....من یه سوال دارم....به خدا برای اطلاعات شخصی خودم میپرسم و با من دعوا مکنید....اینایی که میرن اتلانتا برای چی اونجا رو انتخاب مبکنن؟؟؟؟والا من چندین ایالت بودم حتی نیویورک بودم ....واشنگتن بودم..تگزاس بودم ....فلوریدا بودم و چند تای دیگه........قیمت خونه ها در اتلانتا اصلاااا ارزون نیست....کار خیلی خیلی سخت گیر میاد...پر از سیاه پوسته که اونایی رو که من دیدم خیلی هم بی ادب و ترسناک بودن....خورد و خوراک عین نیویورک هست....اخه ادم چرا باید اتلانتا رو انتخاب کنه؟؟؟جذابیتش چی؟؟ایا کسی اینجا هست که ایالت های دیگه رو هم دیده باشه و اتلانتا رو انتخاب کرده باشه؟(حداقل 3 یا 4 ایالت)..............شاید من خیلی از چیزاشو که خوبه ندیده باشم برای همین یکی من رو قانع کنه که برتریش به ایالات دیگه چی که همه اینجا سنگ اتلانتا رو به سینه میزنن؟ممنونم از همتون بچه ها
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، frozen mind ، roeentan ، siralex ، پسرایرونی ، shkhmo ، shan2662 ، msar ، golia
kamela جان هر جایی خوب و بد داره, نمیشه بر اساس تجربه های شخصی گفت یک ایالت خوبه و یا یک ایالت بده. شاید آتلانتا. از نظر شما یک شهر گران و بدون شغل باشه, اما حداقل آمارها چیزی غیر از اینو میگه, من تقریبا همه جای امریکا آشنا دارم, شما هر ایالت و هر شهری از امریکا که فکر میکنید از آتلانتا بهتره (از نظر شغلی و هزینه زندگی) اینجا معرفی کنید تا با همفکری و مشورت ببینیم آیا بهتر از آتلانتا هست یا نه, من به دنبال جایی میگردم که در آینده ازش پول در بیارم, شما شهری سراغ دارید که از لحاظ شغلی بهتر از آتلانتا باشه ولی گرونتر نباشه? یا شهری سراغ دارید که ارزونتر از آتلانتا باشه ولی شغل توش بیشتر از آتلانتا باشه?
من با فروزن موافقم که آتلانتا فوق العاده شهر افسرده ایه, این فاصله های دور از آدما, این بارونا, این هوای ابری, از آتلانتا یه شهر افسرده ساخته, اینهمه سیاهپوست هم توی شهر خیلی تو چشم میزنه. من این نقطه ضعفهای آتلانتا رو قبول دارم, اما اصلا نمیتونم قبول کنم که آتلانتا جای پیشرفت نیست و از لحاظ اقتصادی نمیشه توش پیشرفت کرد!!! من جمله ی "در آتلانتا شغل نیست" رو اصلا قبول ندارم و فکر میکنم معادل "میگی کار? کو کار?" تو ایرانه خودمونه, اول باید ببینیم منظور از شغل چیه? اگه منظور از شغل شغلای دفتری مثل ایرانه, بله در آتلانتا هیچ شغلی نیست. اینجا انقدر افراد حرفه ای تر برای این کارهاشون با مدرک تحصیلی از خود دانشگاههای امریکا دارن که در اولویتن و به ماها نیاز ندارن, اما اگر یک کار فنی بلد هستی و میگید در آتلانتا شغل نیست من حرفتون رو قبول نمیکنم.
هر کس که مهاجرت میکنه باید برنامه خاصی برای آینده ش داشته باشه, حقیقتش ایرانی مغروره, کار توی costco و walmart و برگرز کینگ. و کروگر و مارشال و ..... رو زشت میدونه, اما به خدا همه آدمایی که پا به امریکا میزارن اول از همین کارا شروع میکنند. آقا اصن این تاپیک که از اینجا تکون نمیخوره هان? تا یکسال آینده من همه کارامو میام اینجا مینویسم و بهتون میگم آیا در آتلانتا میشه پیشرفت کرد یا نه?
فروزن جان من اصلا واسه افراد متاهل هیچ صحبتی ندارمBig Grin چون نمیخوام الکی تریپ انرژی مثبت وردارم وقتی که موقعیت شما رو درک نمیکنم, میدونم واقعا ساپورت کردن یک خانواده در کشور جدید چقدر سخته, فقط امیدوارم از این مرحله سربلند بیرون بیای
پسر ایرونی جان نمیدونم درست متوجه شدم که پولت 4000دلارتاست یا نه, این پول خیلی کمه, چون شما باید حتما حتما ماشین بخرید. حداقل 3000تا یه تویوتای خوب میتونی گیر بیاری و تقریبا 1000 دلار بیمه ماشینت میشه. باید هزینه ای هم واسه یکی دو ماه اول زندگی در نظر بگیری, من طی یکی دو هفته آینده از داییم اینا جدا میشم و بصورت مستقل خونه میگیرم. یه آپارتمان دیدیم در سندی اسپرینگز نزدیک پابلیکس اونجا دوخوابه 600و خورده ای دلار در ماهه, اطلاعات تکمیلیشو بعدا که تصویب شد مینویسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، laili ، gulu ، roeentan ، siralex ، پسرایرونی ، soheilbadami ، shkhmo ، nora ، ehsan_ati ، mitme ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، SALAR110 ، f_90 ، Rock ، y.n ، khder ، kage.omid ، miyu ، msar ، Adrian.sam ، golia
ظاهرا غیر از 3rip عزیز بقیه دوستان هیچ کدوم دل خوشی از آتلانتا ندارن بخصوص کامیلای عزیز. من برای کاهش هزینه ها جورجیا رو انتخاب کردم حتی بلیت هم از ترس گرون شدن خریدم. حالا نمی دونم چی کار کنم. تو ایران که به اندازه کافی افسردگی گرفتیم میایم اونجا که یه کم دلمون خوش بشه به باقیمانده زندگیمون که اونهم انگار نمیشه. به قول دوست مهاجرسراییمون "ما به دنیا اومدیم ولی دنیا به ما نیومد".
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، 3rip ، siralex ، shkhmo ، ehsan_ati ، mitme ، parastoo mohajer ، rouzbehdarvishi ، shilan ، khder ، miyu ، shan2662 ، msar
(2012-10-02 ساعت 10:56)پسرایرونی نوشته:  ظاهرا غیر از 3rip عزیز بقیه دوستان هیچ کدوم دل خوشی از آتلانتا ندارن بخصوص کامیلای عزیز. من برای کاهش هزینه ها جورجیا رو انتخاب کردم حتی بلیت هم از ترس گرون شدن خریدم. حالا نمی دونم چی کار کنم. تو ایران که به اندازه کافی افسردگی گرفتیم میایم اونجا که یه کم دلمون خوش بشه به باقیمانده زندگیمون که اونهم انگار نمیشه. به قول دوست مهاجرسراییمون "ما به دنیا اومدیم ولی دنیا به ما نیومد".

من و همسرم قبل این که تصمیم بگیریم کدوم شهرو برای زندگی‌ انتخاب کنیم یه سفر ۴ ۵ ماهه امدیم اینجا و ۷ تا ایالتو رفتیم از جمله کالیفرنیا و نیویورک و فلوریدا تو هر استیت هم حدود ۲۰ روز موندیم. و خوشبختانه آتلانتا رو انتخاب کردیم الان هم بعد از یکسال خیلی‌ راضی‌ هستیم. در مورد جمعیت سیاه هم من تاحالا باهاشون مشکلی نداشتم، بلکهم به نظر من بعضیاشون ادمهیأ بسیار مهربونی هم هستن. در مورد اجاره خونه هم باید بگم بر عکس نظریه بعضی‌ از دوستان اینجا اجاره خونه خیلی‌ ارزونی داره، نسبت به کیفیت آپارتمان و متراژ خیلی‌ ارزونه.شما با ماهی‌ ۸۵۰ تا میتونی‌ یه آپارتمان ۱۲۰ متری ۲ خواب با تمام امکانات از جمله استخر و زمین تنیس و جیم اجاره کنید که من تو چند تا استیتی که رفتم و خونه دوستامون در اونجا دیدم اصلا قابل مقایسه نیست.

در مورد اینکه کلا شهر آرومی‌ هستش موافقم ولی‌ اونم با رفتن سر کار و مشغول شدن کم کم کمرنگ می‌شه و اگه بتونی‌ دوستای خوبی‌ دور خودت جم کنی‌ که دیگه همه چی‌ برات مهیا می‌شه.

و یه چیز مهم تر اینجا هیچ وقت نذار چیزی نا‌امیدت کنه و سعی‌ کن با آدمهای ناموفق نگردی که خیلی‌ از انرژیتو میگرن و بی‌ انگیزت می‌کنن

(2012-10-02 ساعت 09:04)frozen mind نوشته:  [quote='siralex' pid='220455' dateline='1349113236']
[quote='frozen mind' pid='220412' dateline='1349105825']

عزیزم، من هنوز اینجا هستم و برنگشتم. فقط خواستم بگم که حرف اون دوستمون درست بوده و اینجا افسرده کننده س.
من نزدیک دو ماهه که اومدم اینجا.

پسر خوب هنوز ۲ ماهه امدی ، نگران نباش این حسو هرجا دیگه هم میرفتی تو چند ماه اول داشتی چون یکم غم غربت هم باهاش هست
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان