کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2012-10-03 ساعت 01:44)frozen mind نوشته:  Siralex عزیزم، من اصلا دلم برای ایران تنگ نشده. فامیل چندانی هم اونجا ندارم که دلم براشون تنگ بشه. اکثرا این طرف هستن. بنابراین غم غربت ندارم.
اگر تونستی دست کم یک هفته برو Augusta یا شهرکهای نزدیک اون مثل Grovetown زندگی کن تا متوجه بشی منظورم چیه. زندگی در آتلانتا و شهرکهای نزدیک اون اصلا با زندگی در اینهایی که اسم بردم قابل مقایسه نیست.

اما به طور کلی من شکایتی از اینجا ندارم. دلم می خواست از اول به ایالتهای شمالی می رفتم ولی خب اینطور نشد. امکانشو هم نداشتم که از اول مثل شما بگردم و همه جا رو امتحان کنم.

در مورد سیاه ها هم نکته ای رو به دوستان بگم (یادم نیست قبلا گفتم یا نه):
سیاه ها نسبت به سفیدها با ماها مهربون تر هستن. می دونین که اسم Niger یک خطاب توهین آمیز به سیاه پوستهاست. سفیدهای آمریکا ما خاورمیانه ای ها رو Sand Niger می دونن، یعنی سیاه های بیابون و شنزار که از نظر اونا خیلی تحقیرآمیزتر از Niger هستش.
بنابراین سیاه ها دید بهتری به ما دارن نسبت به سفیدها.
اميدوارم خيلي زود به تمام چيزهاي كه دوست داري برسي ، راستش من خودمم كه اول وارد آمريكا شدم خيلي خورد تو ذوقم چون تصورم يه چيز ديگه بود، فكر ميكردم همه جاي آمريكا مثل تايمز اسكر نيويورك بايد باشه همه چيز بايد مدرن باشه و خيلي چيزهاي ديگه ... تو چند ماه اول هم خيلي پشيمون بودم
ولي كم كم وقتي با سيستم و مردمشون بيشتر آشنا شدم با احترام گذاشتنشون حتي وقتي بعنوان خارجي و كسي كه نميتونه منظورشو خوب بيان كنه بخاطر مسلط نبودن به زبان وآرامشي كه اينجا بهم ميداد خيلي وضع عوض شد و الان نه تنها پشيمون نيستم بلكه خيلي هم عاشق اينجام، بعضي وقتها كه ازم ميپرسن كه از كجا هستم و چند وقت اومدم آمريكا طوري خوشامد ميگن و ابراز خوشحالي ميكنن كه من خودم شرمنده ميشم ، شرمنده ميشم از طرز فكري قبلا داشتم تو ايران وقتي كه صحبت از يه افغاني ميشد هميشه حرف اين بود كه دارن حق مارو ميخورن وفرصتهاي شغلي و از دست ايرانيها ميگيرن و.........
حالا اميدوام كه گذر زمان هم باعث بشه كه شما هم اينقدر نكات مثبت اينجا ببيني و نظرت عوض شه
پاسخ
فروزن جان غصه نخور چند وقت دیگه که یکم راه افتادیم میتینگ میزاریم, بچه های 2012 که اومدیم آتلانتا تعدادمون کم نیست, آخرهفته ها یه باشگاه بولینگ خوب توی هولکومب بریج هست میریم همگی غصه و غربت اینجارو دور میریزیم
پاسخ
(2012-10-03 ساعت 01:44)frozen mind نوشته:  اما به طور کلی من شکایتی از اینجا ندارم. دلم می خواست از اول به ایالتهای شمالی می رفتم ولی خب اینطور نشد. امکانشو هم نداشتم که از اول مثل شما بگردم و همه جا رو امتحان کنم.

بنابراین سیاه ها دید بهتری به ما دارن نسبت به سفیدها.

با این مسئله شمال امریکا خیلی موافقم و یا اون نوار دور امریکا (جالبه که در کالیفرنیا که مهد مهاجران هست وقتی از نوار ساحل به طرف داخل میری همه چیز عوض میشه )
.بعد از مدتی تجربه به ادم ثابت میکنه که این حرف و این تقسیم بندی مهاجرتی واقعا درسته من خودم قبلا میگفتم اینها حرفه ! ولی اینطور نیست. به قول شما مشکل خاصی نیست ولی محیط 1 جوریه. سفیدهای جنوب رو ادمای خشک - سرد -از خود راضی و بسیار مذهبی یافتم (البته نه همه و از دید شخصی و تجربی خودم که به خاطر بچه ام یکسال اخیر رو تقریبا زیاد برخورد باهاشون داشتم)
خلاصه به تغییر مکان هم باید فکر کرد ! البته که برای بنده و جنابعالی کمی تا قسمتی مشکل میباشد !!
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، siralex ، 3rip ، پسرایرونی ، nora ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، Rock ، khder ، pari pariaaa ، golia ، copol
(2012-10-05 ساعت 09:20)3rip نوشته:  فروزن جان غصه نخور چند وقت دیگه که یکم راه افتادیم میتینگ میزاریم, بچه های 2012 که اومدیم آتلانتا تعدادمون کم نیست, آخرهفته ها یه باشگاه بولینگ خوب توی هولکومب بریج هست میریم همگی غصه و غربت اینجارو دور میریزیم
3rip عزیز این پیشنهادت خیلی عالیه ازت متشکرم
ایشاله بتونیم این کارو انجام بدیم و حداقل ما 2012 ایها یه همبستگی خاصی داشته باشیم و مشکلات غربت را با همفکری هم بهتر حل کنیم و از زندگی لذت ببریم.
ورود به آمریکا : 31 اکتبر 2012 ساعت 4:10 به وقت محلی
فردوسی بزرگ :"به نیکی گرای و میازار کس - ره رستگاری همین است و بس"
پسرایرونی : "عجب دنیایی داریم!"
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، frozen mind ، 3rip ، roeentan ، HR.SHAHAB ، rouzbehdarvishi ، 5ina
من فقط نظر شخصیمو میگم،لطفا بچها اینرو مدّ نظر قرار بدن که از چه کشوری اومدن به قدرتمند‌ترین کشور دنیا.از یک کشور جهان سوم به یک کشور پیشرفته.بخصوص کسانیکه از طریقه قرعه کشی‌ به آمریکا اومدن.

سطح توقعات به نظر من بالاست. اینجا انسان ارزش داره.صداقت و قانون حرف اولو می‌زنه.امنیت بالاست.و چیزی که تو ایران خوابشم نمی‌شد ببینیم.به نظر من ایالتا فرقی‌ نداره.فقط بر اساس شرایط شخص انتخاب می‌شه.مثل من که پسر عموم اتلانتاست و ادمی‌ هست که خوب حمایت می‌کنه.

قوانین گواهینامه عوض شده تو اینجا،قبل رفتن واسه امتحان سایتDMV رو چک کنین
پاسخ
سلام دوستان عزیز
دوتا سوال دارم
1 - اداره سوشیال همون dmv هست یا با هم فرق دارن؟
2 - توی جورجیا گواهینامه بین المللی یا ترجمه گواهینامه کاربردی داره یا نه؟
با آرزوی موفقیت برای همه
ورود به آمریکا : 31 اکتبر 2012 ساعت 4:10 به وقت محلی
فردوسی بزرگ :"به نیکی گرای و میازار کس - ره رستگاری همین است و بس"
پسرایرونی : "عجب دنیایی داریم!"
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، 3rip ، siralex ، smhh7441
(2012-10-09 ساعت 07:59)پسرایرونی نوشته:  سلام دوستان عزیز
دوتا سوال دارم
1 - اداره سوشیال همون dmv هست یا با هم فرق دارن؟
2 - توی جورجیا گواهینامه بین المللی یا ترجمه گواهینامه کاربردی داره یا نه؟
با آرزوی موفقیت برای همه

نه، کاملا باهم فرق می‌کنن
اداره سوشال یه سازمان خدمات دولتی هستش اگه میخواهی‌ با سازمانهای تو ایران مقایسه کنی‌ یه مخلوطی از ثبت احوال و تامین اجتماعی

دی ‌ام وی هم که باید بری برای گرفتن گواهینامه و ائی دی
راستش من ۳ ماه با گواهینامه بین المللی رانندگی‌ کردم بیمه هم قبول کرد گواهیناممو ولی‌ این واسه پارسال بود، امیدوارم که عوض نشده باشه قانونش

من لینک کتابجه ای که قبل از امتحان باید بخونی رو واسط میذارم امیدوارم مفید باشه برات :
http://www.dds.ga.gov/docs/forms/2012%20...e%20ID.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: پسرایرونی ، frozen mind ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، SALAR110 ، smhh7441 ، copol ، ey1366
هنوزم میشه با بین المللی رانندگی کرد . ولی امتحان آیین نامش فوق العاده آسونه . من فکر میکنم اگه دو روز تو خیابونا فقط تابلوهارو ببینی و معنیشو یاد بگیری حتی اگه کتابم نخونی قبول میشی
پاسخ
سلام دوستان،ممنون از راهنماییهاتون،ما هم اگه خدا بخواد دو ماهه دیگه عازم هستیم ،امیدوارم که شما روهم اونجا ببینم،ارزو میکنم همگی موفق باشید وبراتون همون بشه که فکرشو میکنید.
ما فعلا در گیروداره تهیه بلیط هستیم البته اگه بشه از شیراز.کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا .ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، 3rip ، shkhmo ، پسرایرونی ، rouzbehdarvishi ، smhh7441
(2012-10-11 ساعت 16:27)aabetin نوشته:  سلام دوستان،ممنون از راهنماییهاتون،ما هم اگه خدا بخواد دو ماهه دیگه عازم هستیم ،امیدوارم که شما روهم اونجا ببینم،ارزو میکنم همگی موفق باشید وبراتون همون بشه که فکرشو میکنید.
ما فعلا در گیروداره تهیه بلیط هستیم البته اگه بشه از شیراز.کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا .ممنون

با عرض تبریک،

راهنمایی در چه موردی
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، smhh7441
(2012-10-11 ساعت 19:18)siralex نوشته:  
(2012-10-11 ساعت 16:27)aabetin نوشته:  سلام دوستان،ممنون از راهنماییهاتون،ما هم اگه خدا بخواد دو ماهه دیگه عازم هستیم ،امیدوارم که شما روهم اونجا ببینم،ارزو میکنم همگی موفق باشید وبراتون همون بشه که فکرشو میکنید.

با عرض تبریک،

راهنمایی در چه موردی

مرسی عزیریم
در مورد تهیه بلیط،مسیر بهتر وارزونتر،واینکه با کدوم ایرلاین سفر بهتری رو با شرایط عنوان شده میتونیم داشته باشیم.
تهران رو نمیدونم ولی شیراز دفاتر هر کدوم یه مبلغ ویه مسیری رو پیشنهاد میدن که هر کدوم بین دویست تا سیصد اختلافشه.Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، shkhmo ، siralex
(2012-10-12 ساعت 14:00)aabetin نوشته:  
(2012-10-11 ساعت 19:18)siralex نوشته:  [quote='aabetin' pid='224237' dateline='1349956678']
سلام دوستان،ممنون از
با عرض تبریک،

راهنمایی در چه موردی

مرسی عزیریم
در مورد تهیه بلیط،مسیر بهتر وارزونتر،واینکه با کدوم ایرلاین سفر بهتری رو با شرایط عنوان شده میتونیم داشته باشیم.
تهران رو نمیدونم ولی شیراز دفاتر هر کدوم یه مبلغ ویه مسیری رو پیشنهاد میدن که هر کدوم بین دویست تا سیصد اختلافشه.Shy

راستش شيراز رو نميدونم ولي من يكبار با كي ال ام اومدم يكبار هم با لوفتانزا كه به نظر من كي ال ام به مراتب بهتر بود
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، 3rip ، shkhmo ، پسرایرونی ، rouzbehdarvishi ، khder
[سلام

دوستان ما هم احتمالا ژانویه مسافر آتلانتا هستیم.بهترین قیمت را در حال حاضر آلیتالیا داره که رفت و برگشت از تهران یک میلیون و ششصد هزار تومن است ولی زودتر بلیط بگیرید که میگن داره گرون میشه.
کسی جائی رو سراغ داره که تو آتلانتا برای یکماه خونه اجاره بدن؟
case number:2012ASA00009000
تعداد کیس:2 نفر
رویت قبولی:15 جولای2012
ارسال فرمهای سری اول:24 جولای 2012
دریافت مدارک:5 روز بعد
دریافت نامه دوم :16 آگوست
مصاحبه:28 آگوست ابوظبی
نتیجه:برگه سفید و منتظر کلیرنس
کلیرنس:13 سپتامبر
دریافت ویزا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، 3rip ، shkhmo ، پسرایرونی ، rouzbehdarvishi
(2012-10-12 ساعت 18:56)zavieh نوشته:  [سلام

دوستان ما هم احتمالا ژانویه مسافر آتلانتا هستیم.بهترین قیمت را در حال حاضر آلیتالیا داره که رفت و برگشت از تهران یک میلیون و ششصد هزار تومن است ولی زودتر بلیط بگیرید که میگن داره گرون میشه.
کسی جائی رو سراغ داره که تو آتلانتا برای یکماه خونه اجاره بدن؟

دوست من همین آلیتالیا که گرفتی خوبه . در مورد پرواز بهت بگم که خب پرواز اولت تا رم توی ذوقت میزنه . در حد پروازای داخلی خودمونه. اما پرواز دوم به اسم آلیتالیاست اما توسط دلتا ایرلاین که مرکزش خود آتلانتاست انجام میگیره که واقعا پرواز خوب و راحتیه و کلا رفتار مهماندارای دلتا همه جا معروفه . فوق العاده خوش برخورد، کلا پرواز دوم خیلی خوب و بدون خستگی انجام میگیره.
فقط حواستون باشه چون فاصله زمانی دو پروازتون خیلی کمه (حدود یکساعت و چهل دقیقه) به محض اینکه از پرواز تهران-رم پیاده میشید به سمت کانتر دلتا حرکت کنید. یک قسمتش باید سوار مترو هم بشید. در کل تابلوهای ترمینال G3 رو دنبال کنید راحت پیداش میکنید. (معمولا ترمینال G3 هست ولی برای اطمینان بیشتر روی بلیطتون رو بخونید که مطمعن شید همین ترمیناله یا خیر)

در مورد کرایه آپارتمان، من و یکی از دوستان در roswell در آپارتمان های king springs یه آپارتمان دوخوابه کرایه کردم ماهی 650 دلار . برای اقامت طولانی فکر نمیکنم مناسب باشه، اما خب برای ابتدای راه بد نیست. من خودم دو روزه اومدم این قسمت از آتلانتا. اطلاعات دیگه ای خواستید در خدمتم
پاسخ
(2012-10-12 ساعت 17:45)siralex نوشته:  راستش شيراز رو نميدونم ولي من يكبار با كي ال ام اومدم يكبار هم با لوفتانزا كه به نظر من كي ال ام به مراتب بهتر بود

Siralex جان خواستم ازت تشکر کنم بابت پست مفیدت در مورد دوره های زبان کالج ICT ، منم رفتم ثبت نام کردم و امروز رسما اولین روز کلاس رو پشت سر گذاشتیم. خیلی راضی بودم، به نظر میاد برنامه هاشونو جدی پیش میبرن. من امتحان دادم و ترم 7 قبول شدم. راستی کالجی که من میرم در chamblee dunwoody واقع شده.

siralex عزیز سوالی داشتم ازت در مورد کار، برای پیدا کردن کار پارت تایم چه پیشنهادی داری؟ من چند فروشگاه بصورت آنلاین اپلیکیشن پر کردم ، امروزم رفتم publix نزدیک خودمون اونجا یه دستگاهی بود که میشد همونجا اپلیکیشن پر کرد. به این اپلیکیشن های اینترنتی امیدی هست؟
من اصلا از انجام کارای کوچیک و سطح پایین خجالت نمیکشم، با این تفاسیر پیشنهاد شما برای پیدا کردن کار چیه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان