کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا خریدن خانه در امریکا را توصیه میکنید؟
با توجه به اطلاعاتي كه دوستان در مورد خريد خانه در آمريكا مطرح كردند و برشمردن مزاياي اقتصادي -حقوقي- مالياتي و غيره و همچنين شنيدن بايد ها و نبايد ها سئوال ديگري همچنان بي جواب باقي مونده و اون اينه كه اگر كسي آنقدر سرمايه داشته باشه كه بتونه نقدا يك خانه در آمريكا بخره , به نظر دوستان آيا اين خريد ميتواند محل اعتبار يا مزاياي خاصي براي فرد خريدار بوجود بياورد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: im-i ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، mrhj50 ، FMANIS ، taherifar
بابک جان منظورت از اعتبار یا مزایای خاص چیه؟؟؟
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، kiaaa ، taherifar
(2010-10-15 ساعت 10:05)laili نوشته:  بابک جان منظورت از اعتبار یا مزایای خاص چیه؟؟؟

سلام مرسي ليلي خانم و ممنون از پرسش شما .. اما سئوال من اينه اگر ما نقدا اقدام به خريد خانه بكنيم ايا اين خريد اعتبار يا مزاياي خاص در آمريكا برامون ايجاد ميكنه ؟ مثلا داشتن مستغلات در آمريكا براي دارنده اش چه امتيازاتي از طرف دولت يا بانكها ميتونه ايجاد كنه ؟ نهايتا اگر كسي نقدا به خريد خانه اقدام كنه چه مزيتهاي ديگري براي اون ميتونه در پي داشته باشه ؟
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، mrhj50 ، kiaaa ، we are one ، taherifar
سلام
من خونه خریدن رو تو امریکا توصیه میکنم اما فروختن رو نه
چون الان خونه ارزون شده.مثلا یکی از بستگان ما که توی واشینگته حدودا ده سال پیش یه خونه خرید 300 هزار دلار که واسه اون موقع خیلی بوده اما 1 سال پیش یه خونه از ماله خودشون تقریبا خیلی بزرگتر خرید 250 هزار دلار!که تازه الان فقط 30 هزار دلارشو داده والانم ماهی 1 یا 2 هزار دلار میده.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، gadfly ، indmehdi ، usa ، maaref ، armanbala ، New York ، SH1A2R3 ، mrhj50 ، kiaaa ، we are one ، taherifar ، r.bazargan
اينجا خيلي وقته كسي نمياد؟چرا؟قيمت خونه تو تگزاس به خصوص دالاس در چه وضعي هستش؟
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: الی الی ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، kiaaa ، amirdadash ، taherifar
من آن خانه ای را که پارسال نوشتم دارم می خرم نخریدم و یک خانه در منطقه بهتری خریدم به قیمت 195 هزار دلار. حدود 10 درصد پیش دادم که حدود هفت هزار دلار هم هزینه های نقل و انتقالات ملکی شد. یعنی حدود 25 هزار دلار پیش دادم که قسط ماهیانه آن حدود 950 دلار است. صد دلار هم من اضافه برای قسطم می دهد که باعث می شود سود کمتری پرداخت شود و به جای سی سال قسطم در بیست و پنج سال تمام می شود.
امسال برایم نامه آمد که مالیات خانه من بر مبنای 185 هزار دلار محاسبه می شود و این به این معنی است که قیمت خانه من از پارسال تا به حال ده هزار دلار کمتر شده است. پس هنوز شرایط برای خرید خانه بسیار خوب است به شرط اینکه کسی بیش از سه سال در امریکا باشد و موقعیت شغلی ثابت و اعتبار مناسبی هم داشته باشد.
در ضمن حدود ماهی پانصد دلار هم مالیات برای خانه می آید و چون خانه من یک کاندوی دو طبقه است چهارصد دلار هم بابت شارژ ماهیانه برای فضای سبز و استخر و نظافت و دیگر سرویس های محلی می دهم. در مجموع 2 هزار دلار کل هزینه ماهیانه خانه من می شود که حدود پانصد دلار از آن از مالیات شغلی من کم می گردد. یعنی در نهایت من ماهی 1500 دلار ماهیانه می پردازم که فقط 1100 دلار آن برای من پس انداز می شود. البته این رقم پس انداز واقعی نیست و اگر بخواهیم به مقدار واقعی پس انداز شده برسید باید به جدول سود و اصل پول مراجعه کنیم چون در ماه های اول بیشتر پول ماهیانه به سود وام اختصاص می یابد.
در مجموع کسی که تازه می آید و یا شرایط اقتصادی ثابتی ندارد آنقدر گرفتاریها مختلف خواهد داشت که نباید گرفتاریهای خانه خریدن را به آن اضافه کند و بهتر است که یک اجاره ای بدهد و با خیال راحت در یک جا اقامت کند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2011-08-15 ساعت 22:43)rs232 نوشته:  من آن خانه ای را که پارسال نوشتم دارم می خرم نخریدم و یک خانه در منطقه بهتری خریدم به قیمت 195 هزار دلار. حدود 10 درصد پیش دادم که حدود هفت هزار دلار هم هزینه های نقل و انتقالات ملکی شد. یعنی حدود 25 هزار دلار پیش دادم که قسط ماهیانه آن حدود 950 دلار است. صد دلار هم من اضافه برای قسطم می دهد که باعث می شود سود کمتری پرداخت شود و به جای سی سال قسطم در بیست و پنج سال تمام می شود.
امسال برایم نامه آمد که مالیات خانه من بر مبنای 185 هزار دلار محاسبه می شود و این به این معنی است که قیمت خانه من از پارسال تا به حال ده هزار دلار کمتر شده است. پس هنوز شرایط برای خرید خانه بسیار خوب است به شرط اینکه کسی بیش از سه سال در امریکا باشد و موقعیت شغلی ثابت و اعتبار مناسبی هم داشته باشد.
در ضمن حدود ماهی پانصد هزار دلار هم مالیات برای خانه می آید و چون خانه من یک کاندوی دو طبقه است چهارصد دلار هم بابت شارژ ماهیانه برای فضای سبز و استخر و نظافت و دیگر سرویس های محلی می دهم. در مجموع 2 هزار دلار کل هزینه ماهیانه خانه من می شود که حدود پانصد دلار از آن از مالیات شغلی من کم می گردد. یعنی در نهایت من ماهی 1500 دلار ماهیانه می پردازم که فقط 1100 دلار آن برای من پس انداز می شود. البته این رقم پس انداز واقعی نیست و اگر بخواهیم به مقدار واقعی پس انداز شده برسید باید به جدول سود و اصل پول مراجعه کنیم چون در ماه های اول بیشتر پول ماهیانه به سود وام اختصاص می یابد.
در مجموع کسی که تازه می آید و یا شرایط اقتصادی ثابتی ندارد آنقدر گرفتاریها مختلف خواهد داشت که نباید گرفتاریهای خانه خریدن را به آن اضافه کند و بهتر است که یک اجاره ای بدهد و با خیال راحت در یک جا اقامت کند.

باهات موافقم
به نظر من هم توی سال هال اول که هنوز ثابت نیست وضعیت آدم خریدن خانه اشتباه است....
سوال: کسی که همه زندگیش رو میفروشه میره اونور به نظرت به صرفه هست نقد بخره؟؟
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، mrhj50 ، kiaaa ، taherifar ، r.bazargan
(2011-08-16 ساعت 00:35)m9780 نوشته:  سوال: کسی که همه زندگیش رو میفروشه میره اونور به نظرت به صرفه هست نقد بخره؟؟
باز هم نه. فرض کن من دویست هزار دلار داشتم و خانه ام را نقد می خریدم. حتی در اینصورت هم می بایست پانصد دلار در ماه مالیات و چهارصد دلار پول شارژ می پرداختم که می شد 900 دلار. به نظر من کسی که کار ثابت و مطمئن ندارد و کمتر از سه سال در امریکا بوده است نباید حتی با پول نقد هم خانه بخرد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
درصد ماليات خونه در آمريكا چقدره؟با اين وجود فكر نكنم خريد خونه به صرفه؟درست مي گم يا مزايايي هم داره؟

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، hooman9922 ، kiaaa ، taherifar ، r.bazargan
چرا كسي به اينجا سر نمي زنه؟از دوستان با تجربه خواهشمندم اطلاعات كامل رو در اختيار همگان قرار دهند.

پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، New York ، SH1A2R3 ، taherifar
سلام به همه دوستان
سوالي داشتم و آن هم اينه كه آيا هزينه اجاره هم جزء هزينه هاي قابل قبول مالياتي هست؟
يعني آيا اجاره دادن هم مانند قسط دادن باعث كاهش ماليات سالانه مي شه؟
ممنون مي شم پاسخ بديد. اين موضوع در مقايسه خريد و اجاره خونه خيلي تأثير گذاره.
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، taherifar
(2011-08-18 ساعت 01:11)Hadi joon نوشته:  درصد ماليات خونه در آمريكا چقدره؟با اين وجود فكر نكنم خريد خونه به صرفه؟درست مي گم يا مزايايي هم داره؟

دوست عزیز درصدش رو نمیدونم ولی بستگی به این داره خانه شما کدام ایالت است؟متراژش چقدر است؟کدام محله واقع شده؟خانه ویلای است یا اپارتمان؟همه اینهادر قیمت مالیات تاثیر داره
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi joon ، armanbala ، SH1A2R3 ، mrhj50 ، taherifar ، r.bazargan
(2011-08-16 ساعت 01:37)rs232 نوشته:  
(2011-08-16 ساعت 00:35)m9780 نوشته:  سوال: کسی که همه زندگیش رو میفروشه میره اونور به نظرت به صرفه هست نقد بخره؟؟
باز هم نه. فرض کن من دویست هزار دلار داشتم و خانه ام را نقد می خریدم. حتی در اینصورت هم می بایست پانصد دلار در ماه مالیات و چهارصد دلار پول شارژ می پرداختم که می شد 900 دلار. به نظر من کسی که کار ثابت و مطمئن ندارد و کمتر از سه سال در امریکا بوده است نباید حتی با پول نقد هم خانه بخرد

خوب اینجا یک سوال دیگه پیش می آید !!!
اگه پول را در حساب بگذاریم که از برخی از تسهیلات منع میشیم و (این مورد رو نمیدونم که بر سرمایه در حساب بانکی مالیات تعلق میگیرد یا نه !!) خوب پس پول نقد رو چیکار کنیم؟؟؟
با این اوصاف بهتره من خونه تهرانم رو نفروشم و بزارم اجاره بعدش بعد در آمریکا اجاره بشینم و پس از محکم شدن جای پام قسطی خونه بخرم!!
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mrhj50 ، kiaaa ، taherifar ، r.bazargan
(2011-08-21 ساعت 21:29)sib 24 نوشته:  
(2011-08-18 ساعت 01:11)Hadi joon نوشته:  درصد ماليات خونه در آمريكا چقدره؟با اين وجود فكر نكنم خريد خونه به صرفه؟درست مي گم يا مزايايي هم داره؟

دوست عزیز درصدش رو نمیدونم ولی بستگی به این داره خانه شما کدام ایالت است؟متراژش چقدر است؟کدام محله واقع شده؟خانه ویلای است یا اپارتمان؟همه اینهادر قیمت مالیات تاثیر داره

حالا اين درصدا چه جوري هستش؟ يعني سايتي وجود نداره كه بشه از اون طريق بشه ماليات رو حدس زد؟

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mrhj50 ، kiaaa ، taherifar
مگر خریدن اولین خانه در آمریکا معاف از مالیات نیست پس چرابعضی ها صحبت از پرداخت مالیات میکنند. در ضمن کسی که در آمریکا کار نمیکند یعنی درسن تقریبا بازنشستگی و اصلا کار مناسب تحصیلاتش نمیتواند داشته باشد واز اجاره ملک و حقوق بازنشستگی ایرانش گذران زندگی خواهد کرد آیا بصلاح است که خانه بخرددرضمن درجایی خواندم که هزینه های فروش ملک بعهده فروشند ه است در حالیکه بازکسی در سطرهای بالا نوشته بود که اینقدر دلار هزینه خرید خانه شد .
بنظرم مطالب متناقض زیاد است که کاش اگر مدیران فرصتی پیداکنند به ویرایش مطالب که سبب سردرگمی میشود بپردازند تقریبا در همه تاپیک ها .
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdad pharm ، taherifar ، r.bazargan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان