کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
من واقعا موندم کسی که این همه مطمءنه که اینجا همه چیز داره اصلا چرا ثبت نام میکنه؟! نمیگم جای کسی رو گرفتین نه! چون این همه که میخواستن برن هم اسمشون رو نوشتن. فقط شانس اونا رو کم کردین ولی بالاخره شانس باهاتون همراه بوده. میخوان پشت کنین بهش میخواین نکنین. فقط از همه بچه ها میخوام درس عبرت بگیرن و بقول دوستان حتی برای دیگران هم که میخوان ثبت نام کنن اول ببینن طرف اهلش هست یا نه!
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، User ، Elf ، seravin ، zara man ، 0037 ، HAMEDMIM ، خانه به دوش ، Seattle2015 ، HB_USA ، amir0_0amir ، msar
اول از همه صحبت همه دوستانی که میگویند که این امری شخصی است رو تاکید میکنم.
بعد هم باید عرض کنم تا تصمیم قطعی نگرفته اید به سوی اینجا حرکت نکنید .اینجا همه چیز عالی و خوبه .من خودم اینجا رو دوست دارم و فکر میکنم در هیچ موردی با ایران شباهت نداره .هیچ موردی (کار به بدی یا خوبی در ایران ندارم)
باید برای اینجا اومدن خودتون رو همه جوره آماده کنید .باید بدونید و پیش بینی این رو داشته باشید که تا چند وقت اینجا کار ندارید و بتونید اموراتتون رو اینجا بگذرونید و همینطور بتونید روحیه تان رو هم حفظ کنید زود دلسرد نشید . مطمئنا"بدون سختی راحتی رو در هیچ جا بدست نمیارید .
ولی اگه بتونید این دوره رو پشت سر بگذرونید روزهای خوبی رو اینجا با آرامش خواهید داشت .به نظر من این جادر این شرایط اقتصادی اون چه که بیشتر به کار میاد تحصیلات بالای دانشگاهی است کسانی که در رشته های خودشون متخصص هستند پولهای خوبی در میارن.
تا اینجا که من تحقیق کردم یه سری رشته ها مثل پرستاری .دندانپزشکی .فیزیو تراپی . وکالت . الکترونیک .(به شرطی که حرفه ای باشید )اینجا خوب پول میسازند .
اگر پول زیادی هم ندارید که اینجا بیارید و بیزینس راه بیاندازید (البته اینم بگم اونایی هم که دارن در این شرایط کاری راه نمیاندازند)
اگه تحصیلات بالایی ندارید یا تحصیلاتی که دارید به درد اینجا نمیخوره و یا قبولش ندارند .اگه تا چند سال سختیش رو به جون بخرید تا درستون اینجا تموم بشه (که زود هم تموم میشه .نترسید.) روزهای خوب و با افق بلند موفقیت در کنار یه زندگی آروم تو یه کشور آزاد توی یه شهر تمیز و ساکت زندگی در کنار مردمی شاد با روحیه شاد و امید به زندگی بالا در انتظار شماست .زندگی در کنار مردمی که توی 80 سالگی زن و مردشون دست همدیگه رو عصرا میگرن و قدم زنان با لبخندی زیبا و نرم رو لباشون دریاچه نزدیک خونشونو دور میزنن.صبح هایی که هوا ابریه با صدای مرغای دریایی از خواب پا میشین بعد میتونید در کمال آرامش برید تو خیابونای سرسبز و تمیز قدم بزنید و به کسایی که از کنارتون ورزش کنان رد میشن با لبخند صبح به خیر میگن صبح به خیر بگید .
کلا" اگه اهل این هستید که با سختیها بجنگید و پیروزمندانه بدون اینکه ناامید بشد به راهتون ادامه بدهید و فقط به هدفتون فکر میکنید و آرزومند یه زندگی آروم هستید ............به اینجا با تامل بیشتری فکر کنید.
مطمئن باشید خیلیها از خیلی چیزها گذشته اند تا بیان اینجا .در این راه تنها نیستید .یکی کارمنده یکی رییسه یکی پزشک بنامی بوده یکی بیزینس من خوبی بوده که خوب هم پول میساخته و...........
پاسخ
(2010-06-20 ساعت 14:50)yas نوشته:  آدم دلش میخواد گریه کنه وقتی می بینه ما ایرانی ها که اجدادمون از همه دنیا بهتر و مرفه تر زندگی می کردند به چه وضعی افتادیم!!!

طبق کدوم سند تاریخی این حروف را میزنی؟ فقط حس ناسیونالیستی؟
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Elf ، maaref ، msar
(2010-06-24 ساعت 13:22)beigebar نوشته:  
(2010-06-20 ساعت 14:50)yas نوشته:  آدم دلش میخواد گریه کنه وقتی می بینه ما ایرانی ها که اجدادمون از همه دنیا بهتر و مرفه تر زندگی می کردند به چه وضعی افتادیم!!!

طبق کدوم سند تاریخی این حروف را میزنی؟ فقط حس ناسیونالیستی؟

توروخدا شروع نکنید دوباره این بحث رو! یکی میگه زمان هخامنشی ما ماهواره فرستادیم هوا یکی میگه اصلاً ایران الان به اون موقع ربطی نداره یا اصلا ایران اون موقع متمدن نبوده. هرچی هست جون من بیخیال شید. این بحث‌های فرسایشی رو بیخیال شید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، WIKIMAN ، ravian ، 0037 ، HAMEDMIM ، HB_USA ، amir0_0amir ، msar
من تنها میخوام برم آمریکا نمیدونم چه بیزینسی چه کاری انجام بدم وضع مالیم بدنیست ولی چه کار انجام بدم !
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، msar
(2010-06-24 ساعت 19:56)vahid tavassol نوشته:  من تنها میخوام برم آمریکا نمیدونم چه بیزینسی چه کاری انجام بدم وضع مالیم بدنیست ولی چه کار انجام بدم !

سلام دوست عزیز

فعلا که نمیشه تعیین کرد! حالا میریم اونجا یه یک سالی از جیب میخوریم. توی اون یک سال هم دیگه باید یه کاری گیر اورده باشیم Smile اگه نه که باید بریم بیابون کفشامونو دربیاریم بزاریم زیر سرمون و لالا! ؛)

البته بیشتر به تخصص تون ربط داره، و خوب یکی از دوستانی که الان توی امریکا هستند توی صفحه اول همین تاپیک گفته بود که دارین میاین حرفه ای چیزی یاد بگیرین. منظورش لوله کشی برقکاری ... بود. اینجوریا!!! من گه گداری یه جستجویی می کنم برای شغل. برای تخصص من شغل هست خوشبختانه. از ساعتی 20 تا 30 دلار بسته به تجربه. اما خوب به یه مهاجر که قرار نیست این مقدار پرداخت کنند. 15 تاش هم کافیه برای شروع.

شما هم خودت جستجو کن. ببین چی بلدی. تخصص ات به درد می خوره یا نه. اگه بله، که بگر ببین چه جاهایی به چه حقوقی وجود داره.

با آرزوی موفقیت
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، frozen mind ، seravin ، mr.amir ، pr.kia ، amir0_0amir ، farzad47 ، msar
براداران و خواهران گرامی شاغل رسمی..
یه مرخصی 1 ساله بدون حقوق بگیر..برو ببین به دردت میخوره یا نه...این که دیگه پرسیدن نداره..
مهمتر از همه چیز به نظر من اینه که اونجا امنیت آینده داری..یعنی اینکه میتونی تا 10-20 سال آیندتم برنامه ریزی کنی..
اینجا چی!؟ ت-حریم؟ ج-نگ؟ تورم 28% افزایش حقوق 7%؟ 10 برابر شدن آب .برق.گاز ... ؟
اتومبیل آشغال 2-3 دهه پیش با کیفیت 10 برابر کمتر 20 هزار دلار!؟ بازم بگم؟! اینارو دوس داری؟!
هیچ میدونین ت-حریما این دفعه واقعا جدیه؟! میدونین در مورد ح-مله به ایران از مردم کشورای دیگه نظر سنجی کردن؟ بیشترشون 50% موافقن؟!
میدونین ا-س-ر-ا-ئ-ی-ل منتظر سپر زد موشکیش کامل بشه بعد حمله کنه؟!
میدونین فرودگاها -سایت پ-دافندی.پالایشگاها.چاهای نفت .ر-اکتورها .ن-ط-ن-ز .اهواز و...و ... و رو 1 روزه نابود میکنن!؟!؟
میدونی کل فشار اینارو از خدا بیخبرا رو ملت اعمال میکنن؟!
میدونین واسه لاک ناخن 25000 تومن جریمه میکنن!؟ من برگه جریمرو دارم نگا کن عزیز من...(مدیرا لطفا حذفش کنین اگه خطریه ولی پست رو خواهشن نه)

حالا داری فکر میکنی بری یا نه؟! بابا بخدا خیلی خیلی مردی یا شایدم نامردی بخاطر خانوادت که نمیری..خیلی...

ببخشیدSad

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: fairwall ، frozen mind ، mr.amir ، loony ، jan ، shahram1347 ، GreenRoad ، Dr.Fox ، amir0_0amir ، Rouzbeh1976 ، msar ، Reza2018
(2010-06-25 ساعت 01:01)Elf نوشته:  براداران و خواهران گرامی شاغل رسمی..
یه مرخصی 1 ساله بدون حقوق بگیر..برو ببین به دردت میخوره یا نه...این که دیگه پرسیدن نداره..
مهمتر از همه چیز به نظر من اینه که اونجا امنیت آینده داری..یعنی اینکه میتونی تا 10-20 سال آیندتم برنامه ریزی کنی..
اینجا چی!؟ ت-حریم؟ ج-نگ؟ تورم 28% افزایش حقوق 7%؟ 10 برابر شدن آب .برق.گاز ... ؟
اتومبیل آشغال 2-3 دهه پیش با کیفیت 10 برابر کمتر 20 هزار دلار!؟ بازم بگم؟! اینارو دوس داری؟!
هیچ میدونین ت-حریما این دفعه واقعا جدیه؟! میدونین در مورد ح-مله به ایران از مردم کشورای دیگه نظر سنجی کردن؟ بیشترشون 50% موافقن؟!
میدونین ا-س-ر-ا-ئ-ی-ل منتظر سپر زد موشکیش کامل بشه بعد حمله کنه؟!
میدونین فرودگاها -سایت پ-دافندی.پالایشگاها.چاهای نفت .ر-اکتورها .ن-ط-ن-ز .اهواز و...و ... و رو 1 روزه نابود میکنن!؟!؟
میدونی کل فشار اینارو از خدا بیخبرا رو ملت اعمال میکنن؟!
میدونین واسه لاک ناخن 25000 تومن جریمه میکنن!؟ من برگه جریمرو دارم نگا کن عزیز من...(مدیرا لطفا حذفش کنین اگه خطریه ولی پست رو خواهشن نه)

حالا داری فکر میکنی بری یا نه؟! بابا بخدا خیلی خیلی مردی یا شایدم نامردی بخاطر خانوادت که نمیری..خیلی...

ببخشیدSad

حالا بحث رو 30ا3آش نکنیم ولی افزایش حقوق ها 6 درصده نه 7 درصد :-) اسنادش هم موجوده Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Elf ، HAMEDMIM ، msar
مشکل این که هرکی طرزفکرش فرق میکنه-سطحی فکرنکنید-یکی دوست داره زنده باشه یکی زندگی بکنه-ادمای بزرگ ارزوهای بزرگ دارن
case:19###
Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: Elf ، jan ، pr.kia ، msar
در این نوشته هیچ فرد خاصی مد نظرم نیست.
رفتن یا نرفتن در موارد زیادی به سطح توانایی مالی بستگی ندارد. به عبارت دیگر این دیدگاه و ایدئولوژی یک فرد است که او را سوق می دهد به رفتن!

اگر کسی به دنبال یافتن مکانی برای آزاد اندیشیدن باشد مهم نیست که در چه سطحی از رفاه مالی باشد، می رود. اما اگر کسی به دنبال رفاه مالی باشد شاید با کمی تثبیت وضعیت مالی مردد و دودل شود.

به نظر من افرادی که تحمل شنیدن حتی یک نظر مخالف را ندارند باید در مورد مهاجرت به امریکا بیشتر فکر کنند. البته پیش از هر چیز باید فکر کنند چه امکاناتی را از دست می دهند و در عوض چه امکاناتی دیگر بدست می آورند. و قطعا برای هر فردی اولویت ها در سطوح متفاوتی از ارزش قرار دارند. بنابراین نمی توان با یادآوری فضایی که در حال حاضر (و یا در آینده احتمالی) در کشور وجود دارد/خواهد داشت کسی را ترغیب به رفتن/نرفتن کرد.

شاید اگر وضعیت کشور به گونه ای دگر می بود (دموکراتیک تر، شایسته سالارتر و ضابطه مند تر)، جای این دو دسته ی خواهان ماندن و رفتن عوض میشد!
پاسخ
تشکر کنندگان: Elf ، loony ، ravian ، laili ، leili ، frozen mind ، بنيتا ، kaveh1979 ، HAMEDMIM ، HB_USA ، amir0_0amir ، hhoushmand ، msar
جدیدترین خبر واسه اون دسته از دوستان که قبول شدن ولی مرددن که برن یا نه..
ز-یردریایی ا-ت-می ا-س-ر-ا-ئ-ی-ل موسوم به دلفین وارد خلیج فارس شد..و جالب تر از اون 10 ناو هواپیمابر وناوچه آمریکا هم وارد خلیج فارس شدن...
در مورد ناو هواپیمابر باید خدمتتون عرض کنم که 5-6 کشور در دنیا فقط این ناو هارو دارن... هر کدوم بسته به نوع هواپیمایی که حمل
میکنن. 150-200 اف-35 رو میتونن جا بدن...در یک زمان قابلیت مقابله با 64 خطر رو دارن..
http://air2air.blogfa.com/cat-20.aspx
http://fa.wikipedia.org/wiki/ناو_هواپیمابر

اف-35 :مدرنترین جنگنده بمب افکن دنیا .عمود پرواز و....
کل اینها برای تامین امنیت ناوچه هایی است که قراره کلییه کشتی های ایران رو مورد بازرسی قرار بدن تا در صورت حمله ایران به کشتی های بازرسی مقابله کنن.بدم مقابله کنن...
دیگه بماند نگرانی 3-پ-ا-ه از رو شدن بنادری هست که قاچاق مواد مخدر و اسلحه میکنه و.......

فکر میکنین این همه هزینه.اونم از طرف سیاست مدارای قدرتمند کشکه؟!

اوضاع عوض شده..جنگ زمینی در کار نیست که ملت بریزن دفاع کنن...جنگ جنگ تکنولوژیه...
(2010-06-24 ساعت 19:56)vahid tavassol نوشته:  من تنها میخوام برم آمریکا نمیدونم چه بیزینسی چه کاری انجام بدم وضع مالیم بدنیست ولی چه کار انجام بدم !

مطمئن باش هر کاری که انجام بدی اونجا برات احترام قائلن...
شاید 10-12 ماه تا با محیط آشنا بشی سختی بکشی ولی اگر همت داشته باشی به خیلی چیزها خواهی رسید..
تا وقتیم که میری سعی کن در کاری تخصص پیدا کنی... هرچی..فقط بدونی که فلان کارو بلدی و درش اعتماد بنفس کامل داشته باشی...Smile
چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: fairwall ، jan ، pr.kia ، msar
تو رو به خدا داغ دلمون تازه تر نکنید،زخمای کهنمن را باز نکنید ،دلامون پر از دردو غمه ،بدترش نکنید، انگار که روزگار مارو فراموش کرده ،این فقط خودمونیم که به خودمون امید میدیم ،بذارید دلمون خوش باشه و نفهمیم چی‌ داره به سرمون میاد ،خوب حتما ما لیاقت رفتن نداریم دیگه، وگرنه حداقل قبول میشودیم،حالا اون که قبول شده حتما لیاقت رفتن داشته دیگه!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-06-25 ساعت 21:26)leilanosa نوشته:  تو رو به خدا داغ دلمون تازه تر نکنید،زخمای کهنمن را باز نکنید ،دلامون پر از دردو غمه ،بدترش نکنید، انگار که روزگار مارو فراموش کرده ،این فقط خودمونیم که به خودمون امید میدیم ،بذارید دلمون خوش باشه و نفهمیم چی‌ داره به سرمون میاد ،خوب حتما ما لیاقت رفتن نداریم دیگه، وگرنه حداقل قبول میشودیم،حالا اون که قبول شده حتما لیاقت رفتن داشته دیگه!!!!

نه عزیز دلم شما لیاقت بهترشو دارید مطمءن باشید اتفاق بهتری برایتان خواهد افتاد و زندگی برایتان بگونه ای خواهد شد که شانس شما خود شما خواهد بود. نگران نباشید دنیا لبخند روی صورت شما را دوست دارد و لبخند زیباتری در پاسخ به آن خواهد زد.Rolleyes
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، Hossein81 ، jayjay ، saman33 ، cky ، sib 24 ، shahram1347 ، 0037 ، HAMEDMIM ، hhoushmand ، msar
(2010-06-25 ساعت 21:26)leilanosa نوشته:  تو رو به خدا داغ دلمون تازه تر نکنید،زخمای کهنمن را باز نکنید ،دلامون پر از دردو غمه ،بدترش نکنید، انگار که روزگار مارو فراموش کرده ،این فقط خودمونیم که به خودمون امید میدیم ،بذارید دلمون خوش باشه و نفهمیم چی‌ داره به سرمون میاد ،خوب حتما ما لیاقت رفتن نداریم دیگه، وگرنه حداقل قبول میشودیم،حالا اون که قبول شده حتما لیاقت رفتن داشته دیگه!!!!

به نظر من برنده شدن در قرعه کشی لاتری که اصول آن بر اساس شانس است بیانگر میزان لیاقت افراد نیست. اگر کسی خواهان رسیدن به موفقیت باشد روی شانس هیچ حسابی نمی کند.
نقل قول:مطمءن باشید اتفاق بهتری برایتان خواهد افتاد و زندگی برایتان بگونه ای خواهد شد که شانس شما خود شما خواهد بود.[quote]
حق با دوستمون
Loony است. منتظر موفقیت های بهتر باشید. آنها در راهند. فقط باید آنها را بشناسید و به سمت آنها حرکت کنید.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ساشا ، cky ، HOMAYON53 ، maaref ، HB_USA ، msar
(2010-06-25 ساعت 21:26)leilanosa نوشته:  خوب حتما ما لیاقت رفتن نداریم دیگه، وگرنه حداقل قبول میشودیم،حالا اون که قبول شده حتما لیاقت رفتن داشته دیگه!!!!

این چه حرفیه دوست من ...

اتفاقا اگر قرار بود هر کسی جایی باشه که لیاقت داره که الان وضعیت ما این نبود .....
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، cky ، paolo ، amir_ebrahimi99 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان