کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
از همدردی شما دوستان عزیز ممنونم،فکر کنم اعتماد به نفسم کم شده، آخه بد از ۲ بار پذیرش گرفتن در ساله گذشته و ۳ بار رد شدن برای ویزای دانشجویی ،و حداقل ۷ بار امتحان آیلتس و gre و toefl دادن در ۵ ساله اخیر و ۳ سال تقاضای کار پشت سر هم و ۱ بار هم تقاضای بیزینس دادن ،خوب اگه دیگه شانس هم نیارم ,خوب گفتم شاید .....؟چون به اندازه کافی‌ تلاشمو کردم،دیگه امید به خدا
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، laili ، loony ، ساشا ، User ، cky ، ParsTrader ، دنیز ، WIKIMAN ، jayjay ، jan ، paolo ، amir_ebrahimi99 ، 0037 ، HAMEDMIM ، amir0_0amir ، گل نهال
(2010-06-26 ساعت 11:43)leilanosa نوشته:  از همدردی شما دوستان عزیز ممنونم،فکر کنم اعتماد به نفسم کم شده، آخه بد از ۲ بار پذیرش گرفتن در ساله گذشته و ۳ بار رد شدن برای ویزای دانشجویی ،و حداقل ۷ بار امتحان آیلتس و gre و toefl دادن در ۵ ساله اخیر و ۳ سال تقاضای کار پشت سر هم و ۱ بار هم تقاضای بیزینس دادن ،خوب اگه دیگه شانس هم نیارم ,خوب گفتم شاید .....؟چون به اندازه کافی‌ تلاشمو کردم،دیگه امید به خدا

پس شما خـیــــلــی به هدف نزدیک شده اید! چون راه را بلدید، مشکلات را می شناسید، اطلاعات دارید و مهمتر از همه اینکه تجربه گرانبهایی دارید. پس منتظر لاتری نمانید! شما چرخه PDCA: Plan-Do-Check-Act را باید کامل کنید. اشتباه ها را چک کنید و دوباره عمل کنید! مطمئن باشید موفقیت نزدیک است!
پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، loony ، b!ta ، Linspire ، HAMEDMIM ، sare ، arashdelta
سلام
شما برای امریکا درخواست بیزینس داشتید ؟
منظورتون ویزای E2 است یا B2؟
یکم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
[/quote]
ویزا E2،اگه بخوام به طور خلاصه بگم ،با تحقیقات زیاد برای شروع یک بیزینس در زمینه تولید کشاورزی بود که هنوز هم به جریان در نیومده ،منظورم پرونده است چون مشکلات زیادی داشت و من خودم قانع نشدم که این کار جواب میده ،چه برسه به آفیسر ،بد پول زیادی هم می‌خواست حدود ۱ میلیون دلار ،البته انواعه بیزینس فرق میکنه ،مثلا خرید یک کافی شاپ یا پمپ بنزینه دست دو هزینه کمتری می‌خواد ،ولی‌ اینکه آنها مدارک مالی‌شان را خوب و به موقعه پرداخت کرده باشند قابل بحث ،در این زمینه به نظر من اول نوع بیزینس را مشخص کنید بد هم با یک وکیل البته بهتره امریکائی باشه مشورت کنید ، نمیخوام بگم ایرانیا بدن،ولی‌ آنها اول پولو میگیرند ،حدود ۲۰ میلیون با وکیل ایرانی‌ این کار هزینه داره ،ولی‌ من با چند وکیل امریکائی که مذاکره کردم کمکهای زیادی به من کردند ،بدون درخواست هیچ هزینه ،به هر حال این نوع ویزا در شرایط اکنون آمریکا با توجه به چیزی که خودم دیدم ،جای سوال داره ، هر چند پارسال که من سرچ می‌کردم قیمت زمینها خیلی‌ پائین بود ،ولی‌ شما باید یا شرکت به ثبت برسانید و بیزینس را برپا کنید،یا اینکه یک بیزینس دست ۲ بخرید یا یک بیزینس را ادامه بدین ، در هر ۳ حالت برای بررسی زیادتر نیاز دارید حداقل ۳-۶ ماه از نزدیک همه چیزو ببینید ،البته من با ویزای توریستی رفتم ،ولی‌ برای ثبت شرکت هم ویزا میدهند، اما من فکر می‌کنم در زمینه چیزی که می‌خوام باز هم نیز به تحقیق بیشتری دارم ، ولی‌ شما میتوانید مثلا اغذیه فروشی بزنید که در خیلی‌ موارد سود زیادی داره .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، jayjay
(2010-06-26 ساعت 11:43)leilanosa نوشته:  از همدردی شما دوستان عزیز ممنونم،فکر کنم اعتماد به نفسم کم شده، آخه بد از ۲ بار پذیرش گرفتن در ساله گذشته و ۳ بار رد شدن برای ویزای دانشجویی ،و حداقل ۷ بار امتحان آیلتس و gre و toefl دادن در ۵ ساله اخیر و ۳ سال تقاضای کار پشت سر هم و ۱ بار هم تقاضای بیزینس دادن ،خوب اگه دیگه شانس هم نیارم ,خوب گفتم شاید .....؟چون به اندازه کافی‌ تلاشمو کردم،دیگه امید به خدا

یک جمله دو کلمه ای: شانس نداری.
امیدوارم ناراحتت نکرده باشم، بعضی وقتا شانس هم برای آدم دردسر درست می کنه ...
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
hi,your answer is there
best wishes
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
اگر خدا بخواد و گرین کارد بگیریم ، من و همسرم، احتمال داره که نخایم انجا زندگی کنیم و فقط اقامت رو داشته باشیم واسه سفرهای هر از چند گاه. آیا کسی از قوانین امریکا در رابطه با این مورد چیزی میدونه؟
ممنون از راهنمائی تون پیشاپیش. .
کیس نامبر : AS00028XXX
دریافت نامه اول: May 2010
ارسال نامه اول : June 2010
اعلام کارنت :
دریافت نامه دوم :
تاريخ مصاحبه :
دریافت ویزا :
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-16 ساعت 00:57)najibise نوشته:  اگر خدا بخواد و گرین کارد بگیریم ، من و همسرم، احتمال داره که نخایم انجا زندگی کنیم و فقط اقامت رو داشته باشیم واسه سفرهای هر از چند گاه. آیا کسی از قوانین امریکا در رابطه با این مورد چیزی میدونه؟

این کارتون میتونه مشکل زا باشه و در هرصورت دریکی از سفرها بتون گیر بدن که چرا شما اقامت نمیکنید و دردسر برای گرین کارتتون پیش بیاد.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، cky
(2010-07-16 ساعت 09:15)Hossein81 نوشته:  
(2010-07-16 ساعت 00:57)najibise نوشته:  اگر خدا بخواد و گرین کارد بگیریم ، من و همسرم، احتمال داره که نخایم انجا زندگی کنیم و فقط اقامت رو داشته باشیم واسه سفرهای هر از چند گاه. آیا کسی از قوانین امریکا در رابطه با این مورد چیزی میدونه؟

این کارتون میتونه مشکل زا باشه و در هرصورت دریکی از سفرها بتون گیر بدن که چرا شما اقامت نمیکنید و دردسر برای گرین کارتتون پیش بیاد.
شما 5 سال پس از اولین ورودتون به آمریکا میتونید تقاضای citizenشدن بدید با شرایط زیر:
1.حداقل 30 ماه از این 60 ماهو توی آمریکا زندگی کرده باشید.
2. سه ماه آخرو هم حتما" باید اونجا زندگی کرده باشید.
3.توی این 5 سال هیچ زمانی بیشتر از 6ماه از آمریکا بیرون نباشید.
منبع:
U.S. Department of Homeland Security, U.S. Citizenship and
Immigration Services, Office of Citizenship
صفحه90
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، HAMEDMIM ، گل نهال ، Rouzbeh1976 ، elahe mousavi
(2010-07-16 ساعت 17:11)saman33 نوشته:  

شما 5 سال پس از اولین ورودتون به آمریکا میتونید تقاضای citizenشدن بدید با شرایط زیر:
منبع:
صفحه90
بسیار ممنون از راهنمایتون. یه سوال دیگه: پس قضیه این پاسپورت سفید چیه که میگن اگه در بدو ورود به امریکا فرم هاشو پر کنی تا دو سال لازم نیست وارد امریکا شوی؟
باز هم سپاسگزارم از لطفتون.
کیس نامبر : AS00028XXX
دریافت نامه اول: May 2010
ارسال نامه اول : June 2010
اعلام کارنت :
دریافت نامه دوم :
تاريخ مصاحبه :
دریافت ویزا :
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-17 ساعت 01:24)najibise نوشته:  

منبع:
صفحه90
بسیار ممنون از راهنمایتون. یه سوال دیگه: پس قضیه این پاسپورت سفید چیه که میگن اگه در بدو ورود به امریکا فرم هاشو پر کنی تا دو سال لازم نیست وارد امریکا شوی؟
خواهش می کنم.پاسپورت سفید همون reentry permit هست.آره این واسه اینه که بخواید تا 2سال خارج از آمریکا باشید. البته من شنیدم حتی اگه اونو هم بگیرید این دو سال جزء 5 سال countinuous Residenceشما حساب نمی شه.و توی یه شرایطی نصف اون یعنی یه سالش میشه.(اینو مطمئن نیستم) پس توی یه جمع بندی بگم که تو بهترین شرایط شما میری امریکا بار اول و گرین کارتو ری اینتری پرمیتو می گیری. بعد دوسال میای ایران. بعد که برگشتید یک سالشو واسه شما قبول می کنن و چهار سال میمونه. که توی اون چهار سال باید 30 ماه اونجا باشید. ولی میدونم که فقط یه بار به شما راحت اینو می دن. در کل اونا می خوان که شما اونجا زندگی کنید. و اینو هم گذاشتن واسه این که اگه برای کسی مشکل پبش بیاد بتونه 2 سال خارج بشه.واسه اونم از شما دلیل می خوان مثلا بگید که ایران دانشجو هستید و می خواید درستون تموم شه. البته عرض کنم خدمتتون که به دستور اوباما دارن یه سری قوانین مهاجرتو تغییر میدن. باید ببینیم چی می شه...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، samadi2050 ، maxsupermax ، kiarash86 ، گل نهال
(2010-07-17 ساعت 11:46)saman33 نوشته:  
(2010-07-17 ساعت 01:24)najibise نوشته:  

منبع:
صفحه90
خواهش می کنم.پاسپورت سفید همون reentry permit هست.آره این واسه اینه که بخواید تا 2سال خارج از آمریکا باشید. البته من شنیدم حتی اگه اونو هم بگیرید این دو سال جزء 5 سال countinuous Residenceشما حساب نمی شه.و توی یه شرایطی نصف اون یعنی یه سالش میشه.(اینو مطمئن نیستم) پس توی یه جمع بندی بگم که تو بهترین شرایط شما میری امریکا بار اول و گرین کارتو ری اینتری پرمیتو می گیری. بعد دوسال میای ایران. بعد که برگشتید یک سالشو واسه شما قبول می کنن و چهار سال میمونه. که توی اون چهار سال باید 30 ماه اونجا باشید. ولی میدونم که فقط یه بار به شما راحت اینو می دن. در کل اونا می خوان که شما اونجا زندگی کنید. و اینو هم گذاشتن واسه این که اگه برای کسی مشکل پبش بیاد بتونه 2 سال خارج بشه.واسه اونم از شما دلیل می خوان مثلا بگید که ایران دانشجو هستید و می خواید درستون تموم شه. البته عرض کنم خدمتتون که به دستور اوباما دارن یه سری قوانین مهاجرتو تغییر میدن. باید ببینیم چی می شه...
با سلام خدمت همه دوستان
ضمن تشکر از توضیحات Saman33 میخواستم اضافه کنم که بعد از گرفتن Re entry visa یا همون ویزای سفید اگر موقع ورود به خاک آمریکا مشکلی پیش نیاد و گیر ندن ،تمام اقامتهای قبلی شما در آمریکا صفر میشود و فقط 365 روز (و نه 366روز )اقامت برای شما حساب میکنن ( حتی اگر قبلا فقط یک هفته در آمریکا بوده اید یا 4 سال ).
لذا اگر کسی ریسک آن را میپذیرد (یعنی علیرغم گرفتن ویزای سفید و ارائه دلایل ممکن است آفیسر به شما اجازه ورود ندهد)برای همان اوایل کار مناسب است ویا احیانا" اگر کسی در میانه اقامت آمریکا دلایل ضروری برای خروج بیش از 6 ماه داشته باشد.
شماره کیس: ***2011AS-27
تاریخ دریافت نامه قبولی:9 خرداد 89
تاریخ ارسال نامه اول :7 ژوئن 2010(17 خرداد 89)
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:9 آوریل 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: هنوز نیامده
تاریخ مصاحبه: June 21
تاریخ دریافت کلیرنس: 3 Agust
بعد از 44روز
تاریخ گرفتن ویزا:14و15 اگوست2011
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، saman33 ، farzad47
دزدی فقط از دیواره مردم بالا رفتن نیست دزدی اینه که وقتی تو لاتاری برنده شدی نری چون حق یک نفر رو که واقعا دوست داشته بره رو ازش گرفتی
حالا چون من دزد نیستم میرم .
کسی که مطمئن نیست به نظر من خیانته ثبت نام کنه چون خیلی ها منتظر این فرصت هستند که برن برای یک زندگی بهتر و ما حق نداریم این رویا رو که ممکنه به حقیقت تبدیل شه ازشون بگیریم .
من اولش که ثبت نام کردم برای خودمون از رفتن مطمئن مطمئن بودم و وقتی که برنده شدیم مطمئن تر شدم ولی حالا که حدود 40 روز مونده کمی ناراحتم شاید برای هر کسی پیش بیاد به دوستام فکر میکنم به مدرسه به فامیل و مخصوصا پسر خالم به مامان بزرگم که ممکنه دیگه نبینمش و این برام خیلی سخته که از همه ی دلبستگی هام دل بکنم.
من خانوادم رو مجبور کردم بریم برای یک زندگی بهتر شاید تا همین دو روز پیش 2 دل بودم ولی با خودم خلوت کردم و برای خودم مشخص کردم اهدافم چیه و به خودم قول دادم اون ها رو بدست بیارم شانس فقط فقط فقط فقط فقط 1 بار در میزنه من هم تصمیم گرفتم در رو باز کنم شاید زندگی سخت تری از این جا در انتظارم باشه نه فقط برای من برای خانوادم ولی من به خودم و خانوادم اطمینان دارم ما میتونیم " این جمله ای هستش که هر روز به خودم میگم از رخت خواب پامیشم و میرم سر جمع و جور کردن وسایل تنها امیدم همینه چون اینجا به هیچ جا نمیرسم من باید موفق شم به خودم اطمینان دارم که میتونم .

شاید اگر شما هم به این نتایجی که من رسیدم برسید دیگه شک نکنید من تا 2 روز پیش شک داشتم ولی حالا نه خودم رو باور کردم به خودم گفتم میتونی میتونی میتونی تنها علت شک من این بود که اعتماد بنفس من کم بود ولی خودم رو باور کردم اگر شما هم 2 دلید خودتون رو باور کنید به خودتون بگید فقط یکم عزم قوی لازمه تا موفق شید یه کم اراده میخواد و اگر این شانس رو از دست بدید به خودتون و هم وطنان تون خیانت کردید یک خیانت بزرگ .
همه ی ما لیاقت یک زندگی بهتر رو داریم مطمئن باشید .
کافیه بگید من میتونم و الان من میخوام بگم من میتونم شما هم بگید .
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
سلام به همه دوستان عزيز منم با صحبتهاي khashayar6310 عزيز موافقم الان زمان ثبت نامه خوب بايد از الان كسي كه ميخواد ثبت نام كنه تصميم خودشو بگيره بعضيها مهاجرت براشون سرابه و نميدونن وقتي ميخوان وارد دنياي جديد بشن چكار ميخوان كنن ترس از آينده و از برزخي كه ممكنه گرفتارش بشن من خيلي تلاش كردم براي رفتن به كانادا چون دوتا از پسر عمهام اونجا هستن از راه دانشجوي از طريق اسكيل وركر و حتي اسپانسر شدن اونها اما نشد كه نشد اما نا اميد نشدم و نميشم چون سالهاست تصميم به رفتن گرفتم
ميدونين چرا چون عاشق اينم كه همه جاي دنيارو ببينم و با همه فرهنگها آشنا بشم پس اين يه جورايي ثابت ميكنه كه هر موقع و در هر سني باشم و راهي براي رفتن پيدا كنم خواهم رفت اما منم ميخوام خواهش كنم اگه واقعا قصد رفتن دارين ثبت نام كنين و براي 45 نفر ديگه كه يقين دارين ميخوان برن ثبت نام كنين

درود به دريادلان مهاجرسرا
كاشكي دلم رسوا بشه دريا بشه اين دو چشم پر آبم
روزي كه بختم باز بشه بي يار بشه اون كه اومد بخوابم
شهزاده روياي من شايد توي آن كس در خواب من آيد توي تو
از خواب شيرين نا گه پريدم او را نديدم ديگر كنارم به خدا
جانم رسيده از غصه بر لب هر روز و هر شب در انتظارم به خدا
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، HB_USA ، گل نهال
(2010-10-25 ساعت 21:29)saeedproo نوشته:  دوستان میخواستم بدونم امتیاز لاتری خودت رو می تونی به کس دیگه ای بدی ؟
مثلا اگر من قبول شدم بدمش به یه نفر دیگه .

امکان پذیر نیست . اگر قبل از مصاحبه هم برای برنده اصلی اتفاقی بیفته به همراهاش ویزا نمیدن.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، گل نهال ، elahe mousavi
اما اگه ميشد چه بازار سياهي ميشد يه جور اشتغال زاي بود
كاشكي دلم رسوا بشه دريا بشه اين دو چشم پر آبم
روزي كه بختم باز بشه بي يار بشه اون كه اومد بخوابم
شهزاده روياي من شايد توي آن كس در خواب من آيد توي تو
از خواب شيرين نا گه پريدم او را نديدم ديگر كنارم به خدا
جانم رسيده از غصه بر لب هر روز و هر شب در انتظارم به خدا
پاسخ
تشکر کنندگان: 0037

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان