کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
(2010-10-25 ساعت 21:29)saeedproo نوشته:  دوستان میخواستم بدونم امتیاز لاتری خودت رو می تونی به کس دیگه ای بدی ؟
مثلا اگر من قبول شدم بدمش به یه نفر دیگه .

بستگي داره به چه عنواني بخواي بدي!!!!!!!!
کادو تولد باشه، يا واسه فردين بازي و اينجور حرفا.Smile

آخه عزيز دل؛ مگه نوبت حج واجبه که بتوني واگذار کني؟
دعا کن اون کسي که ميخواي بهش هديه بدي؛ خودش برنده شه.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
سلام
من ترم بعد فوق لیسانس "بازرگانی بین الملل" از بهترین دانشگاه ترکیه(بغازیچی استانبول)میگیرم..
آیا با این رشته میتونم در آمریکا در آینده شغل خوبی در یکی از شرکتهای بازرگانی آمریکا بیدا کنم . در ضمن تافل دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-26 ساعت 12:25)indmehdi نوشته:  
(2010-10-25 ساعت 21:29)saeedproo نوشته:  دوستان میخواستم بدونم امتیاز لاتری خودت رو می تونی به کس دیگه ای بدی ؟
مثلا اگر من قبول شدم بدمش به یه نفر دیگه .

بستگي داره به چه عنواني بخواي بدي!!!!!!!!
کادو تولد باشه، يا واسه فردين بازي و اينجور حرفا.Smile

آخه عزيز دل؛ مگه نوبت حج واجبه که بتوني واگذار کني؟
دعا کن اون کسي که ميخواي بهش هديه بدي؛ خودش برنده شه.
آقا مهدی حج نیست ولی اینم یه جورایی واجبه ...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال
من هم با توجه به دیدن مواردی از این دست در اطرافیان بشدت توصیه میکنم همین روزها که دارید ثبت نام میکنید قبل از ثبت نام راجع به اینکه اگر انشالله برنده شدید چیکار میکنید فکر کنید و سپس در صورت قطعی شدن مهاجرت سپس ثبت نام کنید.خصوصا افرادی که متاهل هستند و صد البته افراد بچه دار!
بسیاری از دوستان با این استدلال که "سنگ مفت گنجشک مفت!" ثبت نام میکنند . بقول معرف بدانید(!) این قرعه کشی بانک نیست که شما مثلا 100ملیون برنده بشید و خوشبخت بشید! این راه برنامه برای سفر و هزینه و تفاهم وکار ... میخواد.
در صورت نداشتن هدف و عدم برنامه ریزی قبلی برای مهاجرت در صورت برنده شدن خواه یا ناخواه زندگیتون دچار چالش میشه و در صورت انصراف از اون بدتر حق کسانی که واقعا محتاج گرین کارت بودند و قبول نشدن تضییع میشه!
امیدوارم این توصیه دوستانه بنده رو جدی بگیرید. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، laili ، Spiritual ، hosein m ، Hossein81 ، saman33 ، frozen mind ، maaref ، amiry
تا اونجایی که من خبر دارم تعداد برندگان لاتاری هر کشور محدود است و حدود 7 درصد است وتعداد پذیرفته شدگان وحتی برندگان از کشور ایران تا به حال به این حد نصاب نرسیده است پس نتیجه میگیریم که تا به حال کسی باعث ضایع شدن حق دیگری نشده (چون ایران به حد نصاب نرسیده ) پس زیاد با خشونت با افرادی که بدون انگیزه ثبت نام کرده اند صحبت کردن لازم نیست ولی باید به این توجه کرد که باید این فرهنگ سازی صورت گیرد تا بی جهت تعداد شرکت کنندگان از ایران بالا نرود که در آنصورت مسلماُ حق عده ای ضایع خواهد شد پس بیاید این منطق مفت باشه کوفت باشه را کنار بگذاریم من اگر برنده شوم حتما خواهم رفت وتا سالیان دور نیز قصد برگشت ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، maaref ، amiry ، گل نهال
با سلام و تبریک به همه دوستان برنده 2011
انگار همین دیروز بود که خبر برنده شدنم را شنیدم و حالا گرین کارت هم تو دستم است. به نظر شما باید خوشحال باشم خودمم نمی دونم همیشه یک حس عجیبی نسبت به امریکا داشتم و اینو وقتی فهمیدم که واردش شدم. اشتباه نمی کردم! من قبلا به استرالیا مهاجرت کرده بودم و بعد پشیمون به ایران برگشتم با همسرم و یک فرزند! سال 2003
بعضی مواقع آدم دنبال بدست آوردن چیزهایی میره که اصلا بدردش نمی خورن .ولی داشتن اونها همه ی دنیا را می تونه وسوسه کنه اونقدر که گفتنش قابل ذکر نیست.
تو حال یک برنده از بین هزاران و شاید ملیون ها نفر هستی ؟ هر کی میبینتت میگه آ آه ه ه عجب شانسی خوش به حالت ........ این لاتاری چه جوریه؟ خیلی ها حسودیشون میشه واقعا هم حسودی داره!!!
سوال دارم ؟ برم یا نرم؟
می دونی هر کسی یک شرایطی داره ؟ چند سالته؟ زیر 30 یا بالاتری؟
سواد درست حسابی داری و حال میخوای بری کاملش کنی ؟ دکترا بگیری و همونجا بمونی و خانواده درست کنی ...من میگم برو و شک نکن!
کارمندی و اصلا کارمندی توی خونت است و به آب باریکه اعتقاد داری؟ اگه بری خودکشی کردی
کارمندی ولی بچه 11 سال به بالا دارید و هزاران آرزو برای او ؟ برو ولی بدون باید مردتر بشی و حسابی کار کنی و بهت بگم فدای خانواده ات میشی ولی انتظار نداشته باش بچه ایی که با سیستم امریکایی بزرگ شد بعدا خیلی بهت حال بده ممکن دماغت بسوزه!!!!!
پزشکی و یا مهندس یک زندگی خوبی داری و در اینجا هم مشکلی نداری و حال هم برنده شدی؟ برو بگیر و برگرد همین جا و سالی یک بار هم رفت و آمد کن تا باطل نشه . بچه ها که بزرگتر شدن بفرست برن اونجا بمونن و خودتم با زندگیت حال کن برو بیا نرو نیا
زوج جوان و خسته از همه چیزهستی و بی پول ولی اگر آب گیر بیاری شناگران ماهری میشید؟ برو که رفتی حتما توصیه میکنم
بین 30 و 40 داری کارمندی و زندگی متوسطی داری و راضی نیستی دلت می خواد هرچی باشی بجز یک کارمند و در خودت توان یک شروع سنگین و درست و حسابی دوباره برای زندگی را میبینی؟ برو یک کاسه آب هم پشت سرت
خیلی وضع توپی داری و زندگی به کام است؟ حتما برو ....کلاس آمریکا یک چیز دیگه اس
مجردی و یا زوج جوان زندگی هم بد نیست بابا ومامانت هم یواشکی کمکت میکنن ! ترا خدا بدو برو آینده ات را بساز به حرف هیچی کس هم گوش نکن نترس برو میتونی

و در نهایت اگر اهل دوباره و از نو ساختن هستید باید برید و دعای خیر ما هم بدرقه راهتون
1-من اینجا آدم هایی را دیدم که بعد از 20 سال هنوز نمی تونستن انگلیسی حرف بزنن و بی عرضه بودن ولی بازم زندگیشون بد نبود ولی من که نمی پسندم

2-زن و شوهری که در ایران کارمند بودن و زندگی متوسطی هم داشتن را دیدم که در 35سالگی آمده بودن با یک پسر 12 ساله و شب و روز کار میکردن تا پسر
را به جایی برسونن ولی غافل از این بودن که هیچ کسی در منزل نیست که فرزند را تربیت و کنترل کند و همونی شد که نباید بگم بعد 10 سال پسرشون توی رستوران کار میکنه و خیلی هم راضی است ولی پدر و مادر فدای هیچ شدن.
یک چیزه دیگه اگر بچه دارید و حس میکنید بچه شما باهوش و نخبه است ترا خدا با اینجا موندن نابودش نکنید.
و اما خودم:
من میرم و برمیگردم و در ایران اقامت دارم مهندس نفت و گازم و همسرم پزشک متخصص و ایران را دوست دارم 43 سالمه و یک دختر 12 ساله دارم. سالی یک بار رفت و آمد دارم تا گرین کارتم باطل نشه!!! این دفعه میخوام پاس سفید بگیرم 2 سوال معافی موقت
اگه سوالی داشتید من در خدمتم . همه جوره

(2010-10-31 ساعت 21:07)omid-texas نوشته:  سلام
من ترم بعد فوق لیسانس "بازرگانی بین الملل" از بهترین دانشگاه ترکیه(بغازیچی استانبول)میگیرم..
آیا با این رشته میتونم در آمریکا در آینده شغل خوبی در یکی از شرکتهای بازرگانی آمریکا بیدا کنم . در ضمن تافل دارم.

شک نکن حتما برو
کیس:2010AS000135xxx
دریافت نامه قبولی:June-10-2009
Ankara-Turkey
ارسال فرمهای سری اول: JUNE-29-2009
کارنت شدن کیس2010/03/08
دریافت نامه دوم : اوایل2010 ماه May
مصاحبه: 11may
دریافت کلیرنس:August 13, 2010
ورود به ایالات متحده: اوایل سپتامبر2010
جمع هزینه ها:حدودا 15000 دلار
پاسخ
دوستان گرامی ؛ زندگی در آمریکا با دیدگاههای ایرانی ما قطعا" سازگاری نداره و برای داشتن زندگی راحت باید حقایقی را بپذیرم و شاید کسی بشیم که تا حالا نبودیم بطور نمونه دوستی نوشته :
" زن و شوهری که در ایران کارمند بودن و زندگی متوسطی هم داشتن را دیدم که در 35سالگی آمده بودن با یک پسر 12 ساله و شب و روز کار میکردن تا پسر
را به جایی برسونن ولی غافل از این بودن که هیچ کسی در منزل نیست که فرزند را تربیت و کنترل کند و همونی شد که نباید بگم بعد 10 سال پسرشون توی رستوران کار میکنه و خیلی هم راضی است ولی پدر و مادر فدای هیچ شدن."
دوست عزیز، با احترام به نظر شما باید بگم نتیجه گیری شما همان دیدگاه ایرانی هاست که بچه باید دکتر یا مهندس بشه و گرنه فنا شده و زحمت پدر و مادر به هدر رفته. یکی از حقایقی که باید پذیرفت همین حق انتخاب راه زندگی توسط فرزنده و رضایت واقعی فرزند از رضایت ما مهم تره. من تو ایران فوق لیسانس عمرانم رو از دانشگاه امیر کبیر گرفتم شاید خیلی ها دوست داشتن موقعیت من رو داشتن ولی من اگه پولدار شدن ارزش نبود هیچ وقت این رشته رو انتخاب نمی کردم حالا اون کسی که از گارسونی رستوران خیلی راضیه خوشبخت تره یا من ؟
کاش در این تایپیک دوستان میگفتن چرا میخوان برن آمریکا اونموقع میشد فهمید هدف از مهاجرت به آمریکا برای پولدار شدنه یا آزاد بودن یا ....
من دلیل مهاجرت به امریکا رو بعد از اخذ ویزام خواهم نوشت. با سپاس فراوان

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، OMID_R ، MOHSEN8766 ، saman33 ، satusa ، bita-p ، maaref ، amiry ، farzad47
(2010-11-12 ساعت 10:57)rayan.s نوشته:  کاش در این تایپیک دوستان میگفتن چرا میخوان برن آمریکا اونموقع میشد فهمید هدف از مهاجرت به آمریکا برای پولدار شدنه یا آزاد بودن یا ....

من به دلایل زیر میخوام برم آمریکا:
  1. پدر من عراقی و مادر من ایرانی و خودم متولد ایران و 25 ساله هستم ولی با این حال به من شناسنامه نداده‏اند. خطهای تلفن دفترم به اسم مادرم است. موبایلم به اسم مادرم است. شرکت نرم افزاری من به اسم مادرم است. تکه زمین کوچکی که خریدم به اسم مادرم است. ما کارت سفید داریم و هر سال باید کارتها را تمدید کنیم و معمولا هر سال هم ناز می‏کنند و اعلام می‏کنند که کارتها هم تمدید نمی‏شود. اگر چه در نهایت بعد از چند ماه تمدید می‏کنند. بنابراین یکی از اهداف من پیدا کردن امنیت و به دست آوردن حقوق شهروندی معمولی است.
  2. من یک شرکت نرم افزاری کوچک دارم که Micro ISV است و Shareware می‏فروشیم ولی برای کوچکترین کاری که مربوط به نقل و انتقال پول بشه باید هزار دردسر بکشم. حساب Paypal نمیتونم داشته باشم. حساب ویزای من یک حساب بسیار محدود در بانک ابوظبی است و هزار تا مشکل دیگه که در این زمنیه هست. ولی در آمریکا اگر یک شهروند قانونی باشی هیچ مشکلی در این مسائل نداری. چون آمریکا یک کشور تحریم شده نیست.
  3. ایران کشور به شدت بی ثباتی است. با این که 10 سال پیش سند چشم انداز 20 ساله نوشته شد و قرار شده که ما در 20 سال آینده تبدیل بشویم به کشوری هم سطح کشور ترکیه در منطقه خودمان ولی کارشناسان همه معتقدند که ما حتی یک مورد از اهداف چشم انداز 20 ساله را محقق نکرده‏ایم.
  4. ایران کشور به شدت بی برنامه‏ای است. الان 4-5 سال است که برنامه سالانه‏ای که در دولتهای قبل 4500 تا 5000 صفحه بود در قالب یک برنامه 90 صفحه‏ای به مجلس ارائه می‏شود و مجلس هم اگر چه تقلا می‏کند که دولت را مجاب کنه برنامه کامل بده ولی دولت زیر بار نمی‏رود. علاوه بر این که آخر هر سال دولت باید گزارشی برنامه سال گذشته را بده که هر سال هم دولت شانه خالی می‏کنه. این فقط یک نشانه است و به طور کلی همه جا نبود برنامه‏ریزی دیده می‏شود. این نبود برنامه‏ریزی به طور دقیق در زندگی من هم تاثیر گذاشته است.
  5. محدودیتهایی که روی هنر، ادبیات و سیاست گذاشته می‏شه و همچنین بزرگ بودن دولت و دخالت آن در همه ارکان زندگی مردم ایران، حداکثر و در آمریکا حداقل ممکن است و شرایط آمریکا را من از این نظر به شدت دوست دارم.
  6. آزادی‏های شخصی در ایران حداقل و در آمریکا حداکثر ممکن است و من این رو به شدت دوست دارم.
  7. آب و هوای آمریکا، وسعت جغرافیایی و تنوع قومی آن، آمریکا را برای من گزینه بسیار مناسبتری نسبت به کشورهای اروپایی مثل سوئد، نروژ، آلمان و ... کرده است.
The Dude: F*ck sympathy! I don't need your f*ckin' sympathy, man, I need my f*cking johnson!
Donny: What do you need that for, Dude?
From Movie "The Big Lebowski"
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، Linspire ، saman33 ، sib 24 ، AmericanHamid ، Snowman ، coming soon ، amiry ، Seattle2015 ، گل نهال
(2010-06-24 ساعت 08:06)leili نوشته:  اول از همه صحبت همه دوستانی که میگویند که این امری شخصی است رو تاکید میکنم.
بعد هم باید عرض کنم تا تصمیم قطعی نگرفته اید به سوی اینجا حرکت نکنید .اینجا همه چیز عالی و خوبه .من خودم اینجا رو دوست دارم و فکر میکنم در هیچ موردی با ایران شباهت نداره .هیچ موردی (کار به بدی یا خوبی در ایران ندارم)
باید برای اینجا اومدن خودتون رو همه جوره آماده کنید .باید بدونید و پیش بینی این رو داشته باشید که تا چند وقت اینجا کار ندارید و بتونید اموراتتون رو اینجا بگذرونید و همینطور بتونید روحیه تان رو هم حفظ کنید زود دلسرد نشید . مطمئنا"بدون سختی راحتی رو در هیچ جا بدست نمیارید .
ولی اگه بتونید این دوره رو پشت سر بگذرونید روزهای خوبی رو اینجا با آرامش خواهید داشت .به نظر من این جادر این شرایط اقتصادی اون چه که بیشتر به کار میاد تحصیلات بالای دانشگاهی است کسانی که در رشته های خودشون متخصص هستند پولهای خوبی در میارن.
تا اینجا که من تحقیق کردم یه سری رشته ها مثل پرستاری .دندانپزشکی .فیزیو تراپی . وکالت . الکترونیک .(به شرطی که حرفه ای باشید )اینجا خوب پول میسازند .
اگر پول زیادی هم ندارید که اینجا بیارید و بیزینس راه بیاندازید (البته اینم بگم اونایی هم که دارن در این شرایط کاری راه نمیاندازند)
اگه تحصیلات بالایی ندارید یا تحصیلاتی که دارید به درد اینجا نمیخوره و یا قبولش ندارند .اگه تا چند سال سختیش رو به جون بخرید تا درستون اینجا تموم بشه (که زود هم تموم میشه .نترسید.) روزهای خوب و با افق بلند موفقیت در کنار یه زندگی آروم تو یه کشور آزاد توی یه شهر تمیز و ساکت زندگی در کنار مردمی شاد با روحیه شاد و امید به زندگی بالا در انتظار شماست .زندگی در کنار مردمی که توی 80 سالگی زن و مردشون دست همدیگه رو عصرا میگرن و قدم زنان با لبخندی زیبا و نرم رو لباشون دریاچه نزدیک خونشونو دور میزنن.صبح هایی که هوا ابریه با صدای مرغای دریایی از خواب پا میشین بعد میتونید در کمال آرامش برید تو خیابونای سرسبز و تمیز قدم بزنید و به کسایی که از کنارتون ورزش کنان رد میشن با لبخند صبح به خیر میگن صبح به خیر بگید .
کلا" اگه اهل این هستید که با سختیها بجنگید و پیروزمندانه بدون اینکه ناامید بشد به راهتون ادامه بدهید و فقط به هدفتون فکر میکنید و آرزومند یه زندگی آروم هستید ............به اینجا با تامل بیشتری فکر کنید.
مطمئن باشید خیلیها از خیلی چیزها گذشته اند تا بیان اینجا .در این راه تنها نیستید .یکی کارمنده یکی رییسه یکی پزشک بنامی بوده یکی بیزینس من خوبی بوده که خوب هم پول میساخته و...........

مرسی لیلی جون . خرفات واقعا آرامش بخش و دلگرم کننده است. شاد و خرم باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Snowman ، success ، javidk ، kaveh1979 ، coming soon ، گل نهال ، Rouzbeh1976
برای فروختن خانه عجله نکنید.
اینجا با یک مبلغ حدود 10 هزار دلار می تونید دو سه ماه بمونید. بعد از دو سه ماه تصمیم بگیرید که موندنی هستید یا نه؟ بررسی ها از راه دور خیلی دقیق نیستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، frozen mind ، usa ، mehran626 ، satusa ، saman33 ، coming soon ، maaref ، amiry ، amir0_0amir ، Rouzbeh1976
salam,
dooste man ke mikhai khoanto befrooshi,inakro nakon,aval barrasi kon,abdan inakro bekon,inja ma hastim lotfan barasi kon badan eghdam be froosh,
Dostan,tavajohe konid ke bi godar be aab nazanid.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، amiry
من ميخوام برم چون از ترسيدن خسته شدم.ميخواستم كامل توضيح بدم ولي ديدم توكا نيستاني خيلي بهتر از من تو چند جمله حرفهايي زده كه حديث نفس خيلي از ماست" از زندگی مجرمانه خسته شده بودم... سر کلاس صحبت‌هایی می‌کردم که مجاز نبود، بجای سریال‌های تلویزیون خودمان کانال‌هایی را تماشا می‌کردم که مجاز نبود، به موسیقی‌ای گوش می‌کردم که مجاز نبود، فیلم‌هایی را می‌دیدم و در خانه نگهداری می‌کردم که مجاز نبود، گاهی یواشکی سری به "فیس بوق" می‌زدم که مجاز نبود، در کامپیوترم کلی عکس از آدم‌های دوست‌داشتنی و زیبا داشتم که مجاز نبود، در مهمانی‌ها با غریبه‌هایی معاشرت می‌کردم که مجاز نبود، همه‌جا با صدای بلند می‌خندیدم که مجاز نبود، مواقعی که می‌بایست غمگین باشم شاد بودم که مجاز نبود، مواقعی که می‌بایست شاد باشم غمگین بودم که مجاز نبود، خوردن بعضی غذاها را دوست داشتم که مجاز نبود، نوشیدن پپسی را به دوغ ترجیح می‌دادم که مجاز نبود، کتاب‌ها و نویسنده‌های مورد علاقه‌ام هیچکدام مجاز نبود، در مجله‌ها و روزنامه‌هایی کار کرده بودم که مجاز نبود، به چیزهایی فکر می‌کردم که مجاز نبود، آرزوهایی داشتم که مجاز نبود و... درست است که هیچ‌وقت بابت این همه رفتار مجرمانه مجازات نشدم اما تضمینی وجود نداشت که روزی بابت تک تک آن‌ها مورد مؤاخذه قرار نگیرم و بدتر از همه فکر این‌که همیشه در حال ارتکاب جرم هستم و باید از دست قانون فرار کنم آزارم می‌داد..."نقل از وبلاگ توكاي مقدس.
پاسخ
تشکر کنندگان: saman33 ، Linspire ، kaveh1979 ، rayan.s ، nahid.t ، coyness
سلام دوستان عزيز

راستش نميدونم اينجا جاش هست اينو بگم يا خير اما من جاي براي پيشنهاد پيدا نكردم
سايت مهاجرسرا سايت خيلي خيلي خوبيه از همه نظر اما فقط خودشو محدود كرده به پروسه ثبت نام و بعد از ثبت نام تا ورود دوستان عزيز به امريكا خوب بعدش چي من خيلي از پستهارو خوندم مخصوصا تو اين تايپك نگراني دوستان بعد از پروسه نگاه به آينده هستش كه اونجا چه اتفاقي قراره برامون بيفته و اين باعث خيلي از تصميماتي ميشه كه قراره بگيريم خيلي از دوستان عزيز مخصوصا از بچه هاي سالهاي قبل در مورد سفرنامه هاشون نوشتن و توضيحاتي براي زندگي در اونجا دادن اما مشكل اصلي درآمد و كاره خوب خيلي از ماها كسي اونجا نداريم و پول زيادي هم نداريم پس چطور بايد اونجا زندگي كنيم خوب دوستان همدل عزيز من اين سايت باعث شده تا تو يه پرسه يك سال و اندي با همديگه باشين پس چرا بعدش با هم نباشين البته خيلي از عزيزان بعد از رفتن اونجا هم دوستياشون ادامه ميدن اما منظور من فراتر از اينه چرا دستگيري نكنيم براي هم من چند تا پيشنهاد دارم البته بايد براي هر كدوم تايپك داشته باشيم كه اون با اجازه مديران محترم هست

1 - دوستاني كه از نظر مالي وضعيت خوبي دارن و ميخوان اونجا كاري داشته باشن مثلا مغازه اي بزنن يا رستوراني بزنن يا شركت تخصصي بزنن چرا برين از غريبه ها كمك بگيرين و اونهارو استخدام كنين از همين بچه هاي مهاجرسرا استفاده كنين در تايپك ديگه گفتم خيلي از ماها در بدو كار براي اينكه قصدمون رفته و ميخوايم از اين كشور بريم و پول زيادي هم نداريم حاظريم كارهاي غير از رشتمون داشته باشيم تا زماني كه هم زبانمون خوب بشه هم با اونجا كاملا آشنا بشيم خوب پس دوستان من كه قصد تشكيل كار هستين از همين بچهاي خوب مهاجرسرا استفاده كنين براي بحث در اين مورد من تقاضا دارم مديران عزيز تايپكي با اسم كار و استخدام يا اسمي در اين زمينه درست بشه كه كساني كه چه خودشون ميخوان كاري اونجا تشكيل بدن چه آشنايي اونجا دارن كه ميتونه براي استخدام دوستان كمك كنه و كلا كساني كه ميتونن در اونجا به دوستان كمك كنن نوع كار و شغلي كه دارن اونجا بزارن تا دوستان كه دارن ميرن بتونن از اون تايپك استفاده كنن

2 - دوستان عزيز من قبول دارم كه اين سايت كمك خيلي زيادي ميكنه براي انجام اين پرسه مهاجرت اما يه سايت مجازي هست و تا شما همديگرو نبينين و با هم بصورت زنده در تماس نباشين نميتونين اون ارتباط عاطفي كه لازمه برقرار كنين پس من پيشنهاد ميكنم دوستاني كه از هر نظر در مواردي با هم همسوء هستن حالا چه از نظر ايالتي كه ميخوان برن و چه از نظر كاري كه دارن با همديگه قرار ملاقات داشته باشين همديگرو ببينين خيلي از اين دوستيها در آينده به دردمون ميخوره و خيلي از مشكلات ميتونين با اين دوستيها مرتفع كنين و اين شرطش اينه از اينجا با هم همدل و همسفر باشين
پاسخ
تشکر کنندگان: mehran626 ، 0037 ، admin ، rayan.s ، javan134 ، coming soon ، ali899 ، mina_s ، wushu kung fu ، ali234 ، nima24
mehran626 عزيز سلام

نه من منظورم خداي ناكرده اين نبود كه ما از همديگه انتظاري داشته باشيم نه من فقط ميخوام همونطور كه شما فرمودين دوستاني كه ميتونن در اين مورد كمك كنن از اين طريق راحتر به دوستان مهاجرسرا كه دارن ميرن و اونجا كسي ندارن كمك كنن براي كار
خوب صحبت شما درست كسي كه ميخواد كاري اونجا راه بندازه بهتره از كساني كه اونجا بودن استفاده كنه اما خيلي از اين دوستان اونجا آشنا و كسي دارن و براي راه اندازي و شروع كار اونها كمكشون ميكنن اما منظور من اين بود اگه دوستاني كه كسي اونجا ندارن و حاظرن براي شروع كارهاي ساده و پيش يه ايراني كه از همين جمع صميمي هست كار كنن انها از اين فرصت استفاده كنن خيلي از دوستان از سالها پيش عضو مهاجرسرا بودن و الان چند ساله اونجا هستن و كارشونم طوري هست كه ميتونن به دوستان مسافر كمك كنن من بيشتر منظورم اونهاست بالاخره بايد از يه جا اين كار شروع بشه من فكر ميكنم خيلي ها ميتونن بهم كمك كنن
پاسخ
تشکر کنندگان: 0037 ، mehran626
احسنت به شما دوست عزيز و من متمعنم مديران محترم هم به اين امر توجه ميكنن
ببينيد بيايم امريكارو به چها قسمت تقسيم كنيم خوب اينطور راحتر ميتونيم كمك كنيم حالا چيكار كنيم اگه به جدول تايپك ( كدام منطقه را براي زندگي انتخاب ميكنيد ) بچه هاي مهاجرسرا بترتيب زير اولويت خودشون انتخاب كردن
1 - جنوب کالیفرنیا (لس آنجلس، اورنج کانتی، سن دیگو و ...) با نزديك به 30 %
2 - واشنگتن دی سی و حومه (جنوب مریلیند، شمال ویرجینیا، بالتیمور و ...) با بيش از 15 %
3 - نیویورک با بيش از 14 %
4 - شمال کالیفرنیا (سان فرانسیسکو، سن خوزه و ...) با 10.31 %

بالاترين انتخاب داشتن خوب حالا امريكا 4 قسمت شده ميبينيم بنا به انتخاب دوستان درصد بالاي از عزيزان در دو قسمت غربي ميفتن خوب حالا راحتر ميتونن براي كمك و همراهي همديگه برنامه ريزي كنن چطوري !!!؟؟؟
همونطور كه دوست عزيزم mehran626 گفتن بايد شغلها مشخص بشه اين وسط من يه چيزي بگم دوستان من امريكا يه كشور پيشرفته هستش شايد ما دبي بريم بتونيم زود با شهر آشنا بشيم و ارتباط برقرار كنيم با مردم اما امريكا يه دنياي ديگس پس نگين نه من كه زبانم خوبه پس كار تو رشته خودم ميخوام و حقوق آنچناني و چه و چه ببينيد دوستاني كه از نظر مالي خيلي قوي نيستن بايد از كارهاي كوچيك شروع كنين و يواش يواش پيشرفت كنين خوب حالا چطوري ميتونيم بهم كمك كنيم يه تايپك ميخوايم براي اينكه دوستاني كه ميخوان كاري اونجا شروع كنن و تمام فكرها و برنامه ريزيهارو كردن و به نيروي كار احتياج دارن و همينطور دوستاني كه اونجا هستن و كساني كه آشنايي دارن كه شركتي داره يا مديري هست تو شركتي يا هتلي يا رستوراني بگن و اعلام آمادگي كنن براي استخدام دوستان مهاجرسرا
راه ديگه اينه كه دوستان قديمي مهاجرسرا مثل مديران عزيزي كه اونجا هستن به تفكيك ايالتها ميتونن براي دوستاني كه در حال سفر هستن يعني ويزاشونو گرفتن و بليط گرفتن و آماده سفر اگه كاري سراغ دارن يا تو روزنامه هاي كه مثل روزنامه همشهري خودمون ميشه كار پيدا كرد كارهاي كه به اون دوست عزيزمون ميخوره براشون بنويسن بهتر اينه كه براي اين مسئله يه فكري بكنيم

يه جدول ميخوايم از مشاغل دوستان عزيز يا شغلي كه براي شروع مد نظرشون هست من سعي ميكنم اين جدول آماده كنم و نمونشو بزارم براتون خوب خسته شدين ديگه يكم استراحت ميام خدمتتون
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، rayan.s ، Snowman ، matin2257 ، mina_s ، amir0_0amir ، sorena_atropat

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان