کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2017-09-24 ساعت 19:20)shahin61 نوشته:  
(2017-09-24 ساعت 19:10)m_kh نوشته:  
(2017-09-24 ساعت 18:18)shahin61 نوشته:  آخرین  پرداخت مالیات سالیانه.
با تشكر .يعني فرم 1040 (تكس ريترن) فرم W2  و فرم I-864
همان 1040 و W2 کافیست..فرم I-864 که حتمآ در پروندتان باید موجود باشد.

اصل اين فرمها رو بايد ارائه بديم يا كپيش كافيه؟
شماره كيس:**٦
تعداد افراد:٢نفر(١ نفر ميرم)
كنسولگري:آنكارا
تاريخ مصاحبه:٨ اكتبر
نتيجه:???يكضرب❤️❤️❤️
اولین ورود:20 فوریه2016
مقصد:واشنگتن دی سی
دریافت گرین کارت:14 آپریل2016
درخواست پاس سفيد:22فوريه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
دولت ترامپ ممنوعیت های سفر به آمریکا را گسترش داد

دولت آمریکا طرح جنجالی منع سفر از شش کشور عمدتا مسلمان را گسترش داده به طوری که اکنون شامل کره شمالی، ونزوئلا و چاد هم خواهد شد.
کاخ سفید گفت که محدودیت های تازه در پی بررسی اطلاعاتی که دولت های خارجی ارائه کرده اند اعمال می شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ابلاغیه جدید ریاست جمهوری را اواخر یکشنبه صادر کرد.
براساس این دستور بیشتر شهروندان ایران، سوریه، یمن، سومالی، چاد و کره شمالی از ماه آینده به مدت نامعلوم از ورود به آمریکا منع می شوند.
در دستور تازه آمده است که محدودیت های تازه تا زمانی که دولت های این کشورها "به طور رضایتخشی کمبودهای شناسایی شده را برطرف کنند" به قوت خود باقی می ماند.
آقای ترامپ نوشت: "ایمن کردن مجدد آمریکا اولویت اول من است. ما به کسانی که نمی توانیم سابقه آنها را به درستی بررسی کنیم اجازه ورود نمی دهیم."
محدودیت های تازه علاوه بر این سه کشور شامل ایران، لیبی، سوریه، یمن و سومالی می شود که نام آنها در طرح اولیه هم بود.
در عوض سودان از فهرست اولیه خط خورده است.

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی به شدت از حکومت ایران و توافق هسته‌ای انتقاد کرد
در ابلاغیه آقای ترامپ با اشاره به عدم همکاری دولت ایران با آمریکا در شناسایی تهدیدهای امنیتی و اینکه این کشور به عنوان حامی دولتی تروریسم شناخته می شود آمده است: "ورود شهروندان ایران به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر به آمریکا معلق می شود."
اما دستور مربوط به ایران دارندگان ویزای دانشجویی (اف و ام) و ویزای مبادله دانشجو (جی) را معاف می کند هرچند می گوید حتی این افراد نیز باید در معرض بررسی های اضافی قرار گیرند.
کاخ سفید گفت که کره شمالی در هیچ موردی با دولت آمریکا همکاری نکرده و هیچ کدام از نیازهای ورود را برآورده نکرده است.
براساس این بیانیه هرچند چاد از شرکای مهم آمریکا در مبارزه با تروریسم است، اما اطلاعاتی که دولت آمریکا خواسته بود را ارائه نکرده است.
کاخ سفید همچنین گفت که دولت ونزوئلا هم از تایید اینکه آیا شهروندانش خطری امنیتی متوجه می کنند خودداری می کند.
دستور اولیه آقای ترامپ که باعث هرج و مرج در فرودگاه ها و اعتراض گسترده شده بود یکشنبه شب منقضی می شود.
دیوان عالی آمریکا از روز ۱۰ اکتبر قرار است قانونی بودن آن محدودیت ها را بررسی کند.
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
The Trump administration has unveiled new travel restrictions on certain foreigners from Chad, Iran, Libya, North Korea, Somalia, Syria, Venezuela and Yemen as a replacement to a central portion of its controversial travel ban signed earlier this year.

The new restrictions on travel vary by country and include a phased-in approach.

“Making America Safe is my number one priority. We will not admit those into our country we cannot safely vet,” President Donald Trump tweeted just after his administration released the details of the restrictions Sunday night.

In a statement Sunday night, the White House called the new restrictions a “critical step toward establishing an immigration system that protects Americans’ safety and security in an era of dangerous terrorism and transnational crime.”

“We cannot afford to continue the failed policies of the past, which present an unacceptable danger to our country,” Trump said in the White House statement. “My highest obligation is to ensure the safety and security of the American people, and in issuing this new travel order, I am fulfilling that sacred obligation.”

For the last three months, the administration used an executive order to ban foreign nationals from six Muslim-majority countries from entering the US unless they have a “bona fide” relationship with a person or entity in the country. Those nations included Iran, Syria, Libya, Somalia, Yemen, and Sudan.

Individuals with that “bona fide” exception — such as a foreign grandparent of a US citizen — can still apply for visas until October 18. After that date, the new restrictions on travel will begin.

The new list of countries notably includes several non-Muslim majority nations, including North Korea and Venezuela. In most instances, travel will be broadly suspended, while in other cases, travelers will have to undergo enhanced screening and vetting requirements.

For instance, foreign nationals from North Korea are banned, but a student from Iran will be allowed in, subject to “enhanced screening and vetting requirements.”

However, no current validly issued green cards, visas or travel documents will be revoked.

Secretary of State Rex Tillerson said in a statement that with the new restrictions, “the President is carrying out his duty to protect the American people.”

“The State Department will coordinate with other federal agencies to implement these measures in an orderly manner,” Tillerson said. “We will continue to work closely with our allies and partners who share our commitment to national and global security.”

Acting Department of Homeland Security Secretary Elaine Duke also issued a statement, saying President’s proclamation will allow DHS “to better keep terrorists and criminals from entering our country.”
“The restrictions announced are tough and tailored, and they send a message to foreign governments that they must work with us to enhance security,” Duke said.

The revised travel ban effecting those from six-Muslim majority countries officially expired earlier Sunday.

Trump signed the initial travel ban during his first week in office, but it was met with immediate legal challenges, which have continued to hinder implementation of the full scope of the executive order. The administration released a second version in March, which included substantial changes.

The US Supreme Court is set to hear arguments on the legality of the travel ban next month.
منبع:http://ktla.com/2017/09/24/trump-adminis...a-to-list/
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
حالا باید چیکار کرد؟ ما ۲ هفته بیش ازدواج کردیم و تازه می‌خواستم اپلیکیشن بفرستم. کسی‌ میدونه می‌شه اپلیکیشن رو فرستاد یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-25 ساعت 13:43)Constantine نوشته:  حالا باید چیکار کرد؟ ما ۲ هفته بیش ازدواج کردیم و تازه می‌خواستم اپلیکیشن بفرستم. کسی‌ میدونه می‌شه اپلیکیشن رو فرستاد یا نه؟

دوست عزیز تبریک میگم خوشبخت باشی ولی شما روال کار خودتون انجام بدهید و اپلیکشینتون پر کنید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2017-09-25 ساعت 10:36)m_kh نوشته:  
(2017-09-24 ساعت 19:20)shahin61 نوشته:  همان 1040 و W2 کافیست..فرم I-864 که حتمآ در پروندتان باید موجود باشد.

اصل اين فرمها رو بايد ارائه بديم يا كپيش كافيه؟
همینکه برای شما ایمیل کنند و شما پرینت بگیریذ کافیست.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، m_kh
الان با این فرمان ترامپ تکلیف ماها چی میشه ما که هنوز پرونده امون اپروو هم نشده بعد از 9 ماه Sad Sad Sad حالا چه اتفاقی میفته ؟؟؟؟ Sad
F2A
Priority Date :23 Jan 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من نزديك به ٢ سال پيش براي خانومم اقدام كردم و بحث ساپرت مالي رو هم براش انجام دادم البته هنوز بعد از ٢ ماه جوابي دريافت نكرديم ، سوال اول مگه چقدر طول ميكشه كه جواب ساپرت مالي رو بدن و تو اين مرحله چه بايد بكمينم ؟ و اينكه آيا ماها كه پروندمون در جريان هست و من هم ساكن امريكا هستم شامل تين قانون جديد اين پرزيدنت احمق ميشيم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی،
دوستان کسی هست که Priory Date سپتامبر یا اکتبر 2016 و یا بعد از اون داشته باشه و ایمیلی خبری چیزی گرفته باشه؟ من کالیفرنیا سنتر رو نگاه میکنم هنوز رو اگست 2016 هست.
F2A -
Priority Date: October 2016
رسید مدارک نوامبر
منتظر تایید USCIS
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان... یه سوال داشتم ... کسی راهنمای پر کردن فرم ds 260 و ds 261 رو داره برای من بفرسته؟ سوال دیگه که داشتم اینه که تو فرم ds-261 میتونم agent انتخاب نکنم و ادرس خودم رو بدم دیگه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-26 ساعت 18:03)alirezan28 نوشته:  سلام دوستان... یه سوال داشتم ... کسی راهنمای پر کردن فرم ds 260 و ds 261 رو داره برای من بفرسته؟ سوال دیگه که داشتم اینه که تو فرم ds-261 میتونم agent انتخاب نکنم و ادرس خودم رو بدم دیگه؟

راستش چون فایل آنلاین خیلی راهنمای خاصی نداره ولی روی یوتیوپ چندتا فیلم داره
بله میتونید petitioners میتونه خودش به عنوان agent معرفی کنه
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
سلام
اگر من را راهنمايي كنيد ممنون ميشم:
ميخواهم با گرين كارتم براي مهاجرت همسرم اقدام كنم
آيا ترجمه مدارك
(عقدنامه+ شناسنامه ها )
نياز به مهر دادگستري و امور خارجه هم دارد ؟
چون با بعضي وكلا كه مشورت كردم ميگند لازمه بعضيا ميكند لزومي به اين مهرها نيست
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،
ما هم در موقعیت مشابه شما هستیم، و این مورد سوال من هم بود. اخبار ضد و نقیض هست. ولی دیروز در سایت NVC این اطلاعیه رو دیدم:
https://travel.state.gov/content/visas/e...ement.html
که قبل از بخش FAQ توضیح کاملی در این خصوص داده.
در خود قسمت FAQ هم این مورد صریحا اومده: (از سایت کپی میگذارم)

I am currently working on my case with NVC. Can I continue?

Yes. You should continue to pay fees, complete your Form DS-260 immigrant visa applications, and submit your financial and civil supporting documents to NVC. NVC will continue reviewing cases and scheduling visa interviews overseas. During the interview, a consular officer will carefully review the case to determine whether the applicant is affected by the P.P. and, if so, whether the case qualifies for an exception or may qualify for a waiver.

(2017-09-26 ساعت 03:24)homayoon_tav@yahoo.com نوشته:  سلام دوستان من نزديك به ٢ سال پيش براي خانومم اقدام كردم و بحث ساپرت مالي رو هم براش انجام دادم البته هنوز بعد از ٢ ماه جوابي دريافت نكرديم ، سوال اول مگه چقدر طول ميكشه كه جواب ساپرت مالي رو بدن و تو اين مرحله چه بايد بكمينم ؟ و اينكه آيا ماها كه پروندمون در جريان هست و من هم ساكن امريكا هستم شامل تين قانون جديد اين پرزيدنت احمق ميشيم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
وقت به خير
من يه سوال داشتم

آيا ترجمه مدارك
(عقدنامه+ شناسنامه ها )
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-02 ساعت 13:07)Farnoush نوشته:  سلام
وقت به خير
من يه سوال داشتم

آيا ترجمه مدارك
(عقدنامه+ شناسنامه ها  )

تا جایی که من میدونم بله
فقط روز مصاحبه ترجمه بدون مهر رو میبرید.
در مدارک دیگه اون طور که از دوستان همین سایت شنیدم باید مهرها رو بزنین.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان