کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ویزای h1
شهرزادخانم شما کدوم کنسولگری توریستی گرفتی؟من که متاسفاه دبی رجکت شدم البته 80درصدافراد رجکت میشدن افتضاح بود.
همزمان با توریستی برای کاری هم میشه اپلای کرد؟
کیسی سراغ داری جاب آفر بده؟ مثلا کانادا جاب آفر میدن ولی نرخاش بالاست؟ممنون میشم راهنمائی کنی. آیا شرکتی که باشما همکاری کرد برای سایرافراد همکاری میکند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rataclimi ، msar
(2011-02-17 ساعت 12:21)rahbar نوشته:  شهرزادخانم شما کدوم کنسولگری توریستی گرفتی؟من که متاسفاه دبی رجکت شدم البته 80درصدافراد رجکت میشدن افتضاح بود.
همزمان با توریستی برای کاری هم میشه اپلای کرد؟
کیسی سراغ داری جاب آفر بده؟ مثلا کانادا جاب آفر میدن ولی نرخاش بالاست؟ممنون میشم راهنمائی کنی. آیا شرکتی که باشما همکاری کرد برای سایرافراد همکاری میکند؟

من از دوبی گرفتم. دعوت نامه برای 2 تا عروسی داشتم که ازم نخواستن. اما از محل کارم نامه داشتم که با چه سمت و دستمزدی کار می کنم .فقط همینو ازم خواست و از سفرهای پدر و مادرم هم سوال کرد.
شدنش میشه اما شانس توریستی پایین میاد. چون برای توریستی باید ثابت کنین که بر می گردین. البته من یک نفر را می شناسم که برای ویزای H1b اقدام کرد اما با ویزای توریستی اومد و work permit رو به جریان ننداخت.

می گم من یه کم شوتم چون واقعا دنبالش نبودم. جاب آفر یعنی چی؟ مگه نرخ داره ؟؟ مگه نباید رزومه بدین ببینین می خوانتون یا نه ؟؟ منظورتون سوری هستش ؟؟ می دونین که طبق قانون اینا شرکت باید وکیل بگیره و هزینه رو تقبل کنه. برای همین شرکتها هزینه زیادی متقبل می شن. این شرکت واقعا آگهی کرده بود برای پوزیشنی شبیه من و مثلا می دونم یه نفر را از لیبی دارن میارن چون تخصصش رو اینجا پیدا نکردن.
راستی با چه بهونه ای ردتون کردن؟ Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، lorecance ، msar
سلام
اگر به شما گفتند که تا 3 هفته پیش 15000 تا وجود داشته مطمئن باشید اشتباه به شما گفتند چون اداره مهاجرت در سال جدید و در20 ژانویه اعلام کرد که تنها 2200 ویزا H1 باقی مانده و یک هفته بعد اعلام کرد که این ویزا تمام شد به هر حال این 2200 ویزا هم باقی مانده سال قبل بود که شانس اوردید و به موقع اقدام کردید برای شما ارزوی موفقیت دارم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، eblam ، msar
(2011-02-17 ساعت 22:54)ashkan58 نوشته:  سلام
اگر به شما گفتند که تا 3 هفته پیش 15000 تا وجود داشته مطمئن باشید اشتباه به شما گفتند چون اداره مهاجرت در سال جدید و در20 ژانویه اعلام کرد که تنها 2200 ویزا H1 باقی مانده و یک هفته بعد اعلام کرد که این ویزا تمام شد به هر حال این 2200 ویزا هم باقی مانده سال قبل بود که شانس اوردید و به موقع اقدام کردید برای شما ارزوی موفقیت دارم

کلا بزنم به تخته آدم خوش شانسی امBig Grin حتی اگه در آخرین لحظه بگن برگرد برو بازم خوش شانسم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، lorecance ، msar
ببخشید اگر اشتباه تایپی دارم. من مدارکم کامل بود، ۴ تا شینگن بیزینس کلاس،مولتی‌، معتبر، مدارک کاری، شرکتی کامل، همون آفیسر جوون آمریکایی باج ۳ بود، جز گردش حساب که بهش نشون دادم، و اینکه مجردی و من گفتم نامزدم ایران، بعدش هم پرسید سفر چند ماهه پیشت کدوم کشورهای اروپا بودی، چه پوزیشن داری توی شرکت،هیچی‌ از من نخواست، فقط گفت با اینکه مدارک شما کامل هست ولی‌ ایم سؤ ساری شما جوان + مجردی ... . به همین سادگی‌، من هم شوکه شده بودم همیشه راحت ویزا میگرفتم دیگه نتونستم کلامی به زبان بیارم البته هیچ آثاری هم نداشت چیزی می‌گفتم، اصلا فکرش هم نمیکردم رجکت شم، حتا تا دقایق آخر مطمئن بودم اوکی هست. اینم بگم روزی که مصاحبه داشتم تقریبا هیچ دختر یا پسر ب۲ نگرفت از این آفیسر، حتا پدر مادر هایی که قبلا رفته & به موقع برگشت بودن از این آفیسر رجکتی میگرفتن. راستش من تا ۲ هفته بعدش همچنان توی شوک بودم. بعد از مصاحبه یک احساسی‌ به آدم دست میده که انگار از قبل تصمیم گرفته شده بهت ویزا بدن یا نه، انگار مصاحبه همش فرمالیته هست.
راستی‌ می‌خوام آوریل که اتریش میرم اونجا اپلای کنم، نظر شما چیست، فقط ۳ ماه گذشته، به نظر شما زود نیست؟ میدونید کدوم کنسول بهتره؟ امیدی هست؟
در مورد جاب آفر هم من تنها بر اساس راهنمائی مشاوران کانادا گفتم، برای آمریکا که مشاور فعال توی ایران نداریم. تصور کردم شاید اون شرکت که برای شما اقدام کرد از شما وجهی بابت اینکار گرفته یا ماهانه از حقوق شما کم میکند یا پایه حقوق شما را کمتر از نرمال زدن؟ به نظر شوما از توی ایران چطور می‌تونم جاب آفر بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar
(2011-02-17 ساعت 23:12)rahbar نوشته:  ببخشید اگر اشتباه تایپی دارم. من مدارکم کامل بود، ۴ تا شینگن بیزینس کلاس،مولتی‌، معتبر، مدارک کاری، شرکتی کامل، همون آفیسر جوون آمریکایی باج ۳ بود، جز گردش حساب که بهش نشون دادم، و اینکه مجردی و من گفتم نامزدم ایران، بعدش هم پرسید سفر چند ماهه پیشت کدوم کشورهای اروپا بودی، چه پوزیشن داری توی شرکت،هیچی‌ از من نخواست، فقط گفت با اینکه مدارک شما کامل هست ولی‌ ایم سؤ ساری شما جوان + مجردی ... . به همین سادگی‌، من هم شوکه شده بودم همیشه راحت ویزا میگرفتم دیگه نتونستم کلامی به زبان بیارم البته هیچ آثاری هم نداشت چیزی می‌گفتم، اصلا فکرش هم نمیکردم رجکت شم، حتا تا دقایق آخر مطمئن بودم اوکی هست. اینم بگم روزی که مصاحبه داشتم تقریبا هیچ دختر یا پسر ب۲ نگرفت از این آفیسر، حتا پدر مادر هایی که قبلا رفته & به موقع برگشت بودن از این آفیسر رجکتی میگرفتن. راستش من تا ۲ هفته بعدش همچنان توی شوک بودم. بعد از مصاحبه یک احساسی‌ به آدم دست میده که انگار از قبل تصمیم گرفته شده بهت ویزا بدن یا نه، انگار مصاحبه همش فرمالیته هست.
راستی‌ می‌خوام آوریل که اتریش میرم اونجا اپلای کنم، نظر شما چیست، فقط ۳ ماه گذشته، به نظر شما زود نیست؟ میدونید کدوم کنسول بهتره؟ امیدی هست؟
در مورد جاب آفر هم من تنها بر اساس راهنمائی مشاوران کانادا گفتم، برای آمریکا که مشاور فعال توی ایران نداریم. تصور کردم شاید اون شرکت که برای شما اقدام کرد از شما وجهی بابت اینکار گرفته یا ماهانه از حقوق شما کم میکند یا پایه حقوق شما را کمتر از نرمال زدن؟ به نظر شوما از توی ایران چطور می‌تونم جاب آفر بگیرم؟

آخی متاسفم! Sad منم کاملا موافقم که این مصاحبه ها فرمالیته هستند. مصاحبه ما با خانم سیاه پوست بد اخلاقی بود که مو از ماست می کشید و همه رو رد می کرد. من با مامان و بابام رفتم که من رو ریجکت کنن و شانس اونا بیشتر شه! پرسید با مامان و بابات زندگی می کنی؟ چرا ازدواج نمی کنی؟!؟!؟! ( الان فکر می کنم فقط از ایرانی ممکنه جرات کنن همچین سوالی بپرسن) . عمه من نفر بعد ما بود که همون خانم ردش کرد. 3 هفته بعد اون آقاهه دوباره ردش کرد. گفتن رابطه توریستی با کشورهای دیگر نداشتی!!! اما نگفتن چرا دوباره اومدی؟
تا جایی که می دونم شما نمی تونین از اتریش اقدام کنین. من هر سفری می رفتم یه بار به سفارتش ای میل می زدم که میشه از اونجا اقدام کنم؟ همه سفارتها جواب دادن " خوشحال می شدیم کمک کنیم اما ایرانی ها فقط از دوبی و استانبول برای توریستی می تونن اقدام کنن"
راستی یکی از قوانین اینجا اینه که کارمند خارجی کمتر از امریکایی نگیره.چون حق امریکایی رو ضایع می کنه و ماتریکسی دارند که طبق اون مجبورن پرداخت کنن.
رزومه برای شرکتهای کاریابی بفرستید. دیدم چند نفری که اینجوری رفتن. البته برای امریکا فقط 1 نفر رو دیدم.
ببینم شینگن انواع مختلف داره؟ خانم و آقایی که سفرهای کاری زیاد به اروپاداشتن و هیچ کدوم توریستی نبود را قبل از من رد کردن. نمی دونم ربطی داره؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar ، eblam ، lorecance ، msar
بابت تاخیر عذرخواهی می‌کنم.
۱. کنسول اتریش بهم گفت می‌شه، البته فکر کنم فقط به زبان انگلیسی‌ هست.
Each Iranian citizen who is physically present in Austria may seek an application appointment here in Vienna – as indicted on our homepage at: http://austria.usembassy.gov/niv_applic_iran.html
۲. انواع ویزای اروپا را دقیقا نمی‌دونم، همون توریستی، دنشجویی، بیزینسی هست، الانم چون برای بیزینسی شرکت خارجی‌ اسپانسر باید با پلیسش هماهنگ باشه خیلی‌ کار سخت شده و دیگه اصلا شرکتی صوری نمیتونه اقدام کنه، در نتیجه ویزای بیزینس ارزش بالاتری داره،
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، eblam ، msar
سلام. نظر شما برای سهمیه امسال چیست... میشه آخرای آپریل یا اول ماه می اپلای بشه یا دیره؟
میخام آپریل مجدد برای توریستی اپلای کنم اگرنشد کاری...
اگر به کارفرما( که رابطه دوستانه است) بگیم فقط برای ورود بخاک هست براش دردسر بعدی نداره.. پون آنها میسوری هستند ولی لندینگ من قراره کالیفرنیا باشه.... نمیخام براش شر بشه...
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-02-28 ساعت 12:20)rahbar نوشته:  سلام. نظر شما برای سهمیه امسال چیست... میشه آخرای آپریل یا اول ماه می اپلای بشه یا دیره؟
میخام آپریل مجدد برای توریستی اپلای کنم اگرنشد کاری...
اگر به کارفرما( که رابطه دوستانه است) بگیم فقط برای ورود بخاک هست براش دردسر بعدی نداره.. پون آنها میسوری هستند ولی لندینگ من قراره کالیفرنیا باشه.... نمیخام براش شر بشه...

اگه کاری می خواین اقدام کنین چرا توریستی هم اقدام می کنین؟؟ من که شنیدم اپریل سهمیه ریست میشه .کاش به یه وکیل ایمیل بزنین
پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar ، msar
من امروز یه مرحله جدید کشف کردم در مراحل ویزای H1B Big Grin

بعد از اینکه petition من رفت اداره کار و تایید شد و رفت دست USCIS و اونا گفتن که کثری مدارک دارین و شرکت بگه چرا این موجود به درد نخور رو برای این پوزیشن مسخره می خواد و برای این پوزیشن مسخره چرا مدرک فلان در رشته فلان که اونم چنگی به دل نمی زنه می خواین ؟
شرکت بیچاره یه خروار مدرک فرستاد که به این دلیل!
بعد وکیل گفت من یه نفر را گرقتم که opinion letter بده! من هم بعد از کلی پرس و جوی بی نتیجه که این نامه چی چی می تونه باشه بعد از 2هفته یه نامه از پروفسور فلانی به طول 3 صفحه گرفتم. در این نامه 2 صفحه و 2 پاراگراف آقای پروفسور فلانی از خودشون تعریف کرده بودند که من چنان و چنینم و تجربیاتم اینه و چیچیو چیچیییی خلاصه در پاراگراف آخر فرموده بودند که اینها را گفتم که بدونین من صاحب نظرم بگم این شرکت به این پوزیشن نیاز داره و باید حداقل فلان مدرک را داشته باشه و سابقه این موجود به درد نخور دقیقا منطبقه Cool
اونا هم گفتن خوب برو 2 هفته دیگه بیا ! از این 15 روز هنوز 12 روز مونده و امروز نامه ای گرفتم که من را با مرحله جدید به نامه "پیش اپرووال " آشنا کرد Big Grin یعنی گفتن کیس شما قبول شد اما منتظر کارای کاغذی باشید.
نمی دونم بعدش دیگه چی میشه.
بعدشم گفتن که The form I-797 Approval Notice will follow in the mail.
نمی دونم آخرین مرحلشه یا نه ؟
خیلی خوشحالم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، rahbar ، msar
سلام. نظر شما راجع به این سایت چیست، می‌تونم بهشون اعتماد کنم؟
چند نفر هندی هستند...

http://www.workpermit.com/
پاسخ
(2010-08-29 ساعت 11:21)sepantaminu نوشته:  من یه دوست آمریکایی دارم که یه شرکت تو آمریکا داره و میخواد من برای شرکتش کار کنم. و از هر لحاظ دیگه ای هم از من حمایت میکنه تا بتونم تو آمریکا زندگی کنم.

اما خوب ما مراحل اقدام برای ویزای کار رو نمی دونیم...

باید از کجا شروع کنیم؟ لطفا ترجمه ی توضیحات سایت اداره مهاجرت و اینکه انواع ویزای کار چیه رو نفرستید... فقط به صورت تجربی بگید باید چه کار کنیم؟
اون باید تقاضتی استخدام منو ببره کجا؟ چه جوری اقدام کنه؟
من چی؟ باید الان برم سفارت دوبی؟ یا باید بهشون ایمیل بزنم؟ کلا همه ی مراحل رو بنویسید...
اگرم باید با وکیل تماس بگبرم لطفا شماره ی یه وکیل خوب رو بدید که خوش اخلاق باشه و درست راهنمایی کنه... نه اینکه وقتی زنگ میزنم بگه پاشو بیا اینجا 20000 دلار بده تا بفرستمت بری...
این مراحلی که می گم برای ویزای 3 ساله H1 B هست
اول شرکت با وکیل قرار داد می بنده. چون واقعا پر کردن این فرمها و پیگیریشون کار آدم عادی نیست.
بعد رزومه و مدرک تحصیلی رو می فرستین که ارزیابی کنن ببینن مدرک شما برابر مدارک دانشگاههای امریکا هست یا نه؟
بعد رزومه را برای اداره کار می فرستن که ببینن کارگر امریکایی با این شرایط هست یا نه( گاهی لازم میشه آگهی هم بکنن)
بعد باید ببینین که در سهمیه اون سال جا می شین یانه؟چون سالی 65000 نفر می تونن ویزا بگیرن
بعد باید petition از طرف شرکت به USCIS ارسال بشه و ثابت بشه که این شرکت واقعا به شما احتیاج داره.
بعد اگر کیس شما قبول بشه اجازه کار صادر میشه و وقت مصاحبه با کنسول تعیین میشه .
http://www.uscis.gov

پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar ، OverLord ، golesang ، ParsTrader ، msar
سلام دوستان، برای ما ایرانی‌‌ها ویزای H-1 بهتره یا J-1؟ اگه می‌شه برتری‌ها و معایب هر کدوم رو به صورت مقایسه بگید؟ آیا ویزای H-1 هم مثل J-1 برای ایرانی‌‌ها single entryهست؟ آیا ویزای H-1هم مشکل two years home residency داره؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون.
پاسخ
دوستانی که از راه کاری رفتند لطفا راهنمایی کنند چطور میشه شرکت ها رو پیدا کرد و چند درصد احتمال داره بخوان من لیسانس برق دارم میشه کمک کنید
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
آقای جهانشاهلو - با سلام
دوستان من سالها قبل با افرهای فرمال و شرکتهای فامیل رفتند(که بعدا بدجور هم چوبش را خوردند) ولی الان بشدت کنترل میشه که شرکت صوری نباشه فعالیت جاری داشته باشه مالیات بده ...بیمه کنه...خلاصه نسبت به قبل سخت شده..ولی بنظرم بهترین کیس ویزای آمریکاست. من فقط راههای زیر بنظرم میرسد. اگر شما هم راه جدیدی پیدا کردی اطلاع بدین.
اینجا شهرزاد خانم نکته جالبی گفت که متقاضیان در یک دیتابیس تخصص خود را بذارن اگر دوستان ساکن در آمریکا آپشنی پیدا کردن خبربدن که خیلی عالی میشه. بهرحال تخصص شما که بازار کار خوبی دارد. بنظرم این راه ها را امتحان کنید هرچند خیلی وقت گیر و پردردسر است:
1- شرکتهای کاریابی ایالت خاص یا کل آمریکا Employment Agencies H1B in US را گوگل کنید. تماس بگیرید.
2- وکلا درآمریکا قانونا مجاز به معرفی اسپانسر نیستند ولی بعضا با هزینه حدود 2000دلار(برای کسانی که وقت ندارن بنظرم بد نیست)کمک میکنند.
3- دوستان بهترین سورس معرفی شما به اسپانسرها هستند حتما باآنها مطرح کنید.البته خودتان را برای جواب منفی شنیدن(غالبا) آماده کنید خیلی دلخور نشوید.کم کم برای شما عادی میشه!!
4- این سایت بنظرم عالیه.تمام کیسهای سال گذشته را دیتابیس کرده حتما چک کنیدhttp://www.myvisajobs.com/003-09-SO.htm سعی کنید با واحد منابع انسانی شرکتهائی که پارسال اسپانسر برقیا شدن تماس بگیرید...رزومه بفرستید. چون اکثرا شرکتهای بزرگی هستند که همه ساله پرسنل متخصص خارجی میارند.
5- تهران هم کسانی ادعا میکنندمیتوانند کمک کنندکل پکیج را10تومان میگرفتند.حتی در اصفهان شخصی5میلیون نرخ داد.البته شخصا اصلا به اعتبار-تحصیلات و توانمندی آنها شک داشتم (آگهی همشهری و سایتها)
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، shahrzad_a ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان