کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ویزای h1
ممکنست لطفا بفرمایید اگر موفق بشوم که با ویزای توریستی به آمریکا بروم، آیا امکان تغییر آن به ویزای کار را در داخل خاک آمریکا دارم یا خیر؟ ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-10-21 ساعت 23:51)Yasmin نوشته:  ممکنست لطفا بفرمایید اگر موفق بشوم که با ویزای توریستی به آمریکا بروم، آیا امکان تغییر آن به ویزای کار را در داخل خاک آمریکا دارم یا خیر؟ ممنون.

بله امکانش هست . البته ویزای کار هم شرایطی داره که تو تاپیک مربوط به H1 می تونین پیدا کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، tamanna ، eblam ، SadMan ، msar
سلام دوستان من 31 سالمه و دیپلم
متاهل و دارای 1 فرزند
کارم کارگردانی تیزرهای تبلیغاتی تلویزیونی هست و 10 سال سابقه کار در یکی از بهترین شرکتهای ایران دارم
اگه میشه واقعا یک راهنمایی درست در مورد جاب آفری که به دردم بخوره بدین
عجله فراوانی هم دارم
ممنون
پاسخ
سلام دوستان عزیز من چند روزیه که دارم مطالب این سایت رو می خونم .شرایطم رو در زیر شرح میدم ممنون میشم منو راهنمایی کنین که با این شرایط برای کجا اقدام کنم بهتره ؟(آمریکا یا کانادا؟) در صمن من تخصص کاریم در سطح خیلی بالایی هست
رشته تحصیلی فوق دیپلم مکانیک- قالب سازی (به خاطر شرایط کاریم کارشناسی رو نیمه تمام گذاشتم)
سابقه کار بالای 15 سال با بیمه , دارای تخصص عالی در زمینه طراحی و ساخت قطعات خودرو , شرکت طراحی و مهندسی هم دارم
سن 40 سال , متاهل , زبان در حد متوسط (هنوز آیلتس نگرفتم و دارم زبان می خونم )
سن خانمم 37 سال ، لیسانس ریاضی کاربردی با 5 سال سابقه غیر بیمه ای , زبان در حد متوسط , یک پسر 10 ساله هم دارم
با توجه به اینکه هیچ دوست و آشنایی در آمریکا ندارم چطور میتونم برای این تخصصم جاب آفر پیدا کنم؟
پاسخ
(2012-07-12 ساعت 13:38)farshid232 نوشته:  سلام دوستان عزیز من چند روزیه که دارم مطالب این سایت رو می خونم .شرایطم رو در زیر شرح میدم ..........
با توجه به اینکه هیچ دوست و آشنایی در آمریکا ندارم چطور میتونم برای این تخصصم جاب آفر پیدا کنم؟

من اول راه و در حال اطلاعات جمع کردنم، خواستم اینجا همراهانی پیدا کنم که در این مسیر به هم کمک کنیم. الان متوجه شدم این پست بیجواب مربوط به چند ماه پیشه ... عجیبه که بحث شیرین H1b اینقدر خلوته!! در هر حال شاید بعدها کسی از این کوچه گذر کرد، چکیده سرچ من در این مدت: وبسایت myvisajobs.com اطلاعات مفیدی در زمینه H1b داره و حتی شرکتهایی رو که سالهای قبل اسپانسر شدن رو با رنک بندی میتونین پیدا کنید. یا بر اساس رشته تون شرکتهای مرتبط رو پیدا کنید که چون در سالهای گذشته اسپانسر شدن ممکنه باز هم بخوان از این طریق نیروی جدید بگیرن Smile

شاد و موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، SadMan ، msar
سلام به بچه های عزیز من نمی دونم جای درستی سوال کردم یا نه ممکنه راهنمایی کنید من از کجا بفهمم ویزای کار چیه شرایطش چطوریه و آیا شامل حال من هست .من توی کدوم تاپیک می تونم جواب سوالهامو پیدا کنم .خواهش می کنم کمک کنید .ممنونم از کسایی که کمک می کنند.من هیچ اطلاعی ندارم یه جورایی صفرم .
پاسخ
(2012-11-06 ساعت 13:36)BEROLIN نوشته:  سلام به بچه های عزیز من نمی دونم جای درستی سوال کردم یا نه ممکنه راهنمایی کنید من از کجا بفهمم ویزای کار چیه شرایطش چطوریه و آیا شامل حال من هست .من توی کدوم تاپیک می تونم جواب سوالهامو پیدا کنم .خواهش می کنم کمک کنید .ممنونم از کسایی که کمک می کنند.من هیچ اطلاعی ندارم یه جورایی صفرم .

دوست عزیز همینجا باید بپرسی ، منم هر روز به اینجا به امید یه پست تازه سر میزنم،اما اینطور که پیداست فروم پر ترددی نیست. بهتره توی اینترنت در این مورد سرچ کنی، همین که بزنی H1B اطلاعات خوبی بدست خواهی آورد. اگه بتونی کارفرمایی توی امریکا پیدا کنی که مهارت تو رو نیاز داشته باشه ، میتونه اسپانسرت بشه و ببردت امریکا. هر سال اول اپریل پذیرش درخواست ها شروع میشه. یعنی شما باید تا قبل از این تاریخ کارتونو پیدا کرده باشین و تا اول اپریل شد کارفرما یا وکیلش براتون اقدام کنه. بعد باید منتظر نوبت مصاحبه بشید. شروع به کار هم برای همه از اول اکتبره . ظرفیت این ویزا 65000 نفر از سراسر دنیا + 20000 نفر از تحصیل کرده های داخل امریکا ست.امسال حدود 3 ماه طول کشید تا ظرفیت پر بشه. شما با این ویزا اجازه کار دارید و همراهتون اجازه تحصیل داره. جایی خوندم که کارفرما میتونه بعد از 6 ماه از شروع به کار شما براتون درخواست گرین کارت بده اما نمیدونم این حرف چقدر قابل استناده.
امیدوارم اطلاعات کامل تری پیدا کنید و اینجا به اشتراک بذارین که ما هم استفاده کنیم Smile موفق باشین.
پاسخ
دوست عزیز از شما بسیار متشکرم که پاسخ منو دادید .یعنی ویزایی که برای کار هست H1B اسمشه ویک سوال دیگه این ویزا چه مدته وامکان اقامت دائم داره ؟ شما میدونید چه مشاغلی برای این کار هستند واینکه چطوری کارفرما را باید پیدا کرد ببخشید شاید به سوالات من بخندید اما من هیچ اطلاعی ندارم وتازه امروز شروع به تحقیق میکنم چون من اسم ویزاشو نمی دونستم با تشکر فراوان از شما وکسانی که همراهی می کنن .ممنونم
پاسخ
(2012-11-11 ساعت 10:53)BEROLIN نوشته:  دوست عزیز از شما بسیار متشکرم که پاسخ منو دادید .یعنی ویزایی که برای کار هست H1B اسمشه ویک سوال دیگه این ویزا چه مدته وامکان اقامت دائم داره ؟ شما میدونید چه مشاغلی برای این کار هستند واینکه چطوری کارفرما را باید پیدا کرد ببخشید شاید به سوالات من بخندید اما من هیچ اطلاعی ندارم وتازه امروز شروع به تحقیق میکنم چون من اسم ویزاشو نمی دونستم با تشکر فراوان از شما وکسانی که همراهی می کنن .ممنونم

berolin جان اگه اسم این ویزا رو سرچ کنی کلی اطلاعات میتونی پیدا کنی. منم مثل شما اول راهم.
خوب جواب سوالاتون:
لیست مشاغل :
To Qualify for the H1B Visa Program, you must work in a 'specialty occupation':
The core Specialty Occupations include: IT, Computing, Finance, Accounting, Banking, Marketing, Advertising, PR, Sales, Recruiting, Engineering (all types), Teaching, HealthCare/Medical, Legal, Lawyers, Networking, Telecoms, Business, Management and Hospitality.

مدت اعتبار این ویزا:
این ویزا برای 3 سال صادر میشه و تا 3 سال بعد هم میتونین تمدیدش کنید یعنی جمعا میشه 6 سال . 6 ماه بعد از شروع به کار ، میتونین به کارفرمای خود درخواست گرین کارت بدین ( تبدیل ویزای کار به گرین کارت ) که ایشون براتون این پروسه رو به جریان بندازن.

پیدا کردن کار و کارفرما:
کار و کارفرما رو میتونین در سایت های کاریابی آمریکایی پیدا کنید ، در زمینه کاری خودتون شرکت هایی رو پیدا کنید که مهارت شما رو نیاز دارن و بعد بدون واسطه با اون شرکت مکاتبه کنید . اول یه رزومه خوب و به روز بنویسید. اگر مهارت های متعددی دارید میتونید رزومه های مختلف داشته باشید تا در شرایط مناسب ارایه کنید. رزومه باید شما و توانایی هاتون رو در جذاب ترین شکل معرفی کنه.

جواب سوالاتون رو با سرچ توی نت پیدا کردم در نتیجه ممکنه شما بیشتر سرچ کنید و جوابهای کاملتری بگیرید Smile موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، sadegh59 ، msar
خواهشن اگه اطلاعاتی در مورد ویزای H4 که برای همسر دارنده ویزای کار هست.. راهنمایی کنین

می خوام ببینم همسر من که غیرایرانیه میتونه برای من ویزای h4 تقاضا کنه؟
پاسخ
سلام دوستان. من اطلاعاتی درباره‌ی ویزای کار H1B در این فروم دیدم. از اونجایی که من قصد ورود به امریکا برای تحصیل دارم و نمیخوام ریسک ریجکت شدن در سفارت به علت تغییر رشته را بکنم به من پیشنهاد شده برای ویزای کار اقدام کنم.
من فارغ التحصیل معماری در مقطع لیسانس و مدیریت پروژه و ساخت در مقطع فوق لیسانس و هردو از دانشگاه تهران هستم و رزومه‌ی کاری خوبی دارم ولی فکر کنم باید از طریق وکیل برای پیدا کردن کارفرما اقدام کنم.
حالا سوال من اینه که اولا امکان تبدیل ویزای H1B به F1 وجود داره بعد از ورود به امریکا و دوم اینکه معمولا یک وکیل برای انجام این پروسه چه مقدار پول باید بگیره - با فرض اینکه کارفرما رو خودش پیدا کنه -.
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید در این زمینه راهنمایی کنید.
F2A
PD: March 10, 2014
پاسخ
دوستان من داشتم راجع به انواعِ ویزا‌ها میخوندم درخصوص H1B یه سوالی‌ واسم پیش اومد. اینکه میگن اون مدل از H1B که cap داره اول آوریل ۲۰۱۴ باز می‌شه تا اون ۶۵۰۰۰ تا limit پر شه بعد بسته می‌شه اما زودتر از اکتبر نمی‌شه کار رو شروع کرد یکم منو گیج کرده. یعنی‌ اگه یک نفر H1B بگیره پول هم بده با premium processingدو هفته ای جواب بگیره و جواب مثبت باشه از اون جواب مثبت تا اکتبر که تقریبا ۵ ۶ ماه زمان بینش هست تکلیفش چیه؟ نمیتونه کار رو شروع کنه؟ باید علاف بمونه؟ اگه تو خاک آمریکا باشه تکلیفش چیه؟ یعنی‌ از وقتی‌ اوکی رو گرفت اونجابودنش قانونی‌ هست یا باید بره و مثلا اکتبر برگرده با H1B ، توجه داشته باشید تکلیف فردی که داخل خاک امریکا با یه نوع دیگه از ویزا هست و تغییر میده به H1B میخوام بدونم تو این وقفه زمانی چیه؟ دوستان با تجربه‌ قدیمی‌ لطفا پاسخ بدن با تشکر فراوان.
پاسخ
(2014-01-08 ساعت 15:09)DibaBasir نوشته:  دوستان من داشتم راجع به انواعِ ویزا‌ها میخوندم درخصوص H1B یه سوالی‌ واسم پیش اومد. اینکه میگن اون مدل از H1B که cap داره اول آوریل ۲۰۱۴ باز می‌شه تا اون ۶۵۰۰۰ تا limit پر شه بعد بسته می‌شه اما زودتر از اکتبر نمی‌شه کار رو شروع کرد یکم منو گیج کرده. یعنی‌ اگه یک نفر H1B بگیره پول هم بده با premium processingدو هفته ای جواب بگیره و جواب مثبت باشه از اون جواب مثبت تا اکتبر که تقریبا ۵ ۶ ماه زمان بینش هست تکلیفش چیه؟ نمیتونه کار رو شروع کنه؟ باید علاف بمونه؟ اگه تو خاک آمریکا باشه تکلیفش چیه؟ یعنی‌ از وقتی‌ اوکی رو گرفت اونجابودنش قانونی‌ هست یا باید بره و مثلا اکتبر برگرده با H1B ، توجه داشته باشید تکلیف فردی که داخل خاک آمریکا با یه نوع دیگه از ویزا هست و تغییر میده به H1B میخوام بدونم تو این وقفه زمانی چیه؟ دوستان با تجربه‌ قدیمی‌ لطفا پاسخ بدن با تشکر فراوان.
تبدیل ویزا در خاک آمریکا پروسه بسیار دقیق و بدون خطا باید باشه بهتره بعد از رسیدن به خاک آمریکا با یک وکیل مشاوره کنید و کمی دلار خرج این قضیه بکنید.
پاسخ
با سلام ممنون از مطالب خوبتون من میخواستم با ویزای توریستی وارد آمریکا بشم و بعد از طریق ویزای کار یا پناهندگی اقامت بگیرم به نظر شما عملیه .دارای تخصص حرفه ایی در فناوری اطلاعات - لیسانس نرم افزار - 15 سال سابقه کار رسمی و بیمه دارم
ممنون میشم اگه از تجارب ارزشمند شما بتونم استفاده کنم
پاسخ
سلام به همه دوستان
من برادری در آمریکا دارم که وایس پرزیدنت شرکتی مهم در زمینه الکترونیکه و واسه آدم های زیادی ویزای h1b ، و گرین کارت درست کرده ...زیاد خیلی زیاد....این شرکت تویه آمریکا و آسیا و اروپا دفاتر و کارخانه و شعب زیادی داره ....حتی برادره من میتونه به دوستانی مثل خودش تویه آسیا بگه واسه من یا همسرم ویزای h1b جور کنن....
تویه این سایت خوندم یکی از راه های مرسوم واسه ویزای کاری اینه که مدتی در شعب غیر آمریکایی یک شرکت آمریکایی کار کنیم بعد واسه آمریکا اقدام کنیم....حالا من دو سوال مهم دارم
1-چرا واسه ورود به آمریکا بهتره مدتی بیرون از آمریکا کار کرد بعدش تقاضای گرین کارت داد؟ برادر من میگه مدتی بیا هنگ کنگ بعدش بیا آمریکا...چرا؟ چه فایده ای داره....چی تو سرشه؟
2- من مهندس کشاورزی و همسرم برنامه نویسه کامپیوتره....تو همین فروم خوندم که واسه ویزای اچ وان باید زمینه تحصیلی و کاری متقاضی با زمینه کاری کارفرما همخوانی داشته باشه....البته مینه کاری همسرم تا حدودی نزدیکه ولی مندورم....به نظر شما بهترین سناریو واسه من چیه؟
ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان