کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به پارسی بودن خود افتخار کنید!
آیا میدانید : 29 اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟

ـ آیا میدانید : چند سال دیگر ، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چندی از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند

ـ آیا میدانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.

ـ آیا میدانید : کمبوجيه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت .

ـ آیا میدانید : داریوش در پاییز و زمستان ۵۱۸ - ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغذ آورد

ـ آیا میدانید : داریوش بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد

ـ آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت

ـ آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ماکت کاخ پرسپولیس ۳ سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰ سال به طول انجامید

ـ آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده ۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن - کره - عسل و پنیر میداده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند

ـ آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است

ـ آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه ۳۰ روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی "دنی تون" بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است

ـ آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند

ـ آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاک -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد

ـ آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد

ـ آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد

ـ آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد

موفق باشید
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
نمیدونم چرا یکدفعه یاد ضرب المثل "داشتم داشتم حساب نیست دارم دارم حسابه" افتادم.
2010AS3xxx
نباید زیاد توی رویا بریم...

اما حقیقتش اینه که با همه بلاهایی که سرمون اومده، و با همه عقب موندگی ای که داریم، هنوز از خیلی ها جلوتریم.

نمی دونید چه احساس بدی به آدم دست می ده وفتی بعضی دوستان فکر می کنند هر پدیده خارجی، حالا مال هر کجای دنیا که باشه، از مشابه ایرانیش بهتره. اینجوری می شه که پست ایران رو با پست یه کشورایی مقایسه می کنن که شاید سابقه و تنوع خدمات شرکت پستشون به یک سوم پست ایران هم نرسه. یا خط هوایی ملی ما در برابر خط هوایی یکی از کشورهای همسایه (که خطرناک بودنش در چند رخداد اخیر ثابت شده) ترجیح داده می شه.

نمی گم بهترینیم... خیلی عقبیم، اما از همه عقبتر نیستیم. نباید همه رو از خودمون بالاتر ببینیم.

با ساسان خیلی موافقم... داشتم داشتم حساب نیست، دارم دارم حسابه. اما خیلی کم لطفیه که یه چیزایی در چنته داشته باشی و فکر کنی هیچ چیز نداری!! واقع بینانه ببینیم چی داریم واقعا. نه توی رویای دوران قدیم باشیم، نه با افکار خود ساخته مون جایگاهمون رو تحقیر کنیم.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
آیا می دانید ایران دومین دارنده منابع گاز دنیا است و در تابستان هم گاز وارد می کند؟
آیا می دانید ایران سی سال دیگر پیرترین جامعه دنیا خواهد بود؟
آیا می دانید ایران ...

چندتا بگم از اینا...
واقیت ایناست
یونانی ها چه الان که اقتصادشون مریضه چه زمانی که المپیک رو برگزار کردند کاری با چند هزار سال پیش نداشتند و فکر مسایل روز بودند
این حرفها که نوشتید برای موزه است!!!!!
تشکر کنندگان: seravin ، laili ، wushu kung fu ، looloo ، cky ، homeless ، OverLord ، yek_mosafer ، funnybluesolea
البته که باید در حال زندگی کرد ولی وای به حال ملتی که گذشته درخشان و افتخار آمیز خود را که مایه رشک بسیاری از کشورهای فوق پیشرفته امروزیست فراموش کند..بعد ازین است که هر بلایی به سرمان خواهد آمد.

به امید سر افرازی ایران و دیدن روزیکه از گفتن ملیتمان احساس افتخار بیشتری کنیم..Wink
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، hasti_banoo ، wushu kung fu ، ParsTrader ، looloo ، cky ، mahdis ، yek_mosafer ، shahram1347 ، kavoshgarnet
(2010-07-07 ساعت 22:31)Hossein81 نوشته:  البته که باید در حال زندگی کرد ولی وای به حال ملتی که گذشته درخشان و افتخار آمیز خود را که مایه رشک بسیاری از کشورهای فوق پیشرفته امروزیست فراموش کند..بعد ازین است که هر بلایی به سرمان خواهد آمد.

به امید سر افرازی ایران و دیدن روزیکه از گفتن ملیتمان احساس افتخار بیشتری کنیم..Wink

میشه از این کشورهایی که به تاریخ ما رشک می ورزن یکی دو تاشون رو نام ببری؟
==========
راستی بلای دیگه ای هم مگه مونده که سرمون بیاد!!!!!!
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: laili ، wushu kung fu ، ParsTrader ، looloo ، homeless ، OverLord ، yek_mosafer ، saied-k
آیا میدانید مردم ایران جزو نژاد پرست ترین ملیتهای دنیا هستند؟
ما به تمام گذشتمون افتخار میکنیم اما قرار نیست دیگه گوش فلک رو با این حرفهامون کر کنیم.ما ایرانیها جوری حرف میزنیم انگار فقط ما دارای تمدن و تاریخیم و هیچ کشوری این موهبت رو نداره.
والا من الان این مردم رو با پیشینه ی 200 سالشون میبینم به نظرم خیلی فرهنگشون از ماها بالاتره.
یه مثال دیگه هم هست که میگن:گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
سحر خانوم

این پاسخ رو به عنوان یه آدمی که با اصل حرفت موافقه می نویسم. مثال هات کمی از انصاف دور هستند...

ببین... ما در تابستان هم گاز وارد می کنیم، اما دلیلش این هست که گاز طبیعی بیشتر حوزه های ایران برای مصارف خانگی مناسب نیست (به دلیل میزان بالای ترکیبات گوگرد دار). این گاز در شبکه مصرف خانگی اسید سولفوریک تولید می کنه، باعث پوسیدگی لوله ها می شه، و می تونه فاجعه به بار بیاره. گوگرد زدایی اون هم مقرون به صرفه نیست، چون واردات گاز شیرین (با گوگرد کم) ارزونتر تموم می شه و از طرفی همون گاز دارای گوگرد بالا دارای مصارف خاص خودش در صنعت هست که مشتریان خاص خودش رو داره. یعنی این وسط یه چیزی می فروشیم، به چیزی به جاش می خریم.

داشتن پیرترین جمعیت در 30 سال آینده، زیاد خبر بدی نیست. نتایج بد کوتاه مدتی داره، ولی در دراز مدت به نفع همه هست. این یعنی رشد جمعیت منفی می شه و در کشوری مثل ایران این خبر خیلی خوبیه...

البته الان ظاهرا طرحی هست که خانواده ها به داشتن فرزندان بیشتر تشویق بشن. اینحوری نه آثار منفی و کوتاه مدت پیری چمعیت رو می بینیم، نه آثار مثبت و دراز مدت رشد منفی جمعیت!!!

اما حسرت من از اینه که:

چرا بازده نظام های اداری ایران در پایینترین سطوح جهانی قرار داره؟

چرا بهره وری مصرف انرژی در ایران پایین و اتلاف انرژی بالاست؟

چرا کشوری که 36 سال پیش بازی های آسیایی تهران رو به بهترین نحو برگزار کرد، الان برای میزبانی بازی های کم اهمیتی مثل مسابفات فوتبال جام ملتهای آسیا در رقابت با قطر (و نه چین و ژاپن) کم می یاره؟

چرا قطر باید سال ها پیش از ما برای بهره برداری از میدان گازی مشترک پارس جنوبی برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرده باشه؟

چرا باید آرزوی امثال من و تو رفتن از ایران باشه؟ فرض کن همه مهاجران ایرانی دیپلمه باشن، می دونی په سرمایه عظیمی فقط برای دیپلم گرفتن این جماعت صرف شده؟

چرا Hub پروازی متصل کننده آسیا و اروپا، علی رغم موقعیت ممتاز فرودگاه بین المللی تهران (در جاده قم)، باید فرودگاه دبی باشه؟

و خیلی چراهای دیگه که اینجا جای گفتنش نیست.

(2010-07-07 ساعت 22:23)shr.jafari نوشته:  آیا می دانید ایران دومین دارنده منابع گاز دنیا است و در تابستان هم گاز وارد می کند؟
آیا می دانید ایران سی سال دیگر پیرترین جامعه دنیا خواهد بود؟
آیا می دانید ایران ...

چندتا بگم از اینا...
واقیت ایناست
یونانی ها چه الان که اقتصادشون مریضه چه زمانی که المپیک رو برگزار کردند کاری با چند هزار سال پیش نداشتند و فکر مسایل روز بودند
این حرفها که نوشتید برای موزه است!!!!!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
نقل قول:
(2010-07-07 ساعت 23:03)laili نوشته:  آیا میدانید مردم ایران جزو نژاد پرست ترین ملیتهای دنیا هستند؟
ما به تمام گذشتمون افتخار میکنیم اما قرار نیست دیگه گوش فلک رو با این حرفهامون کر کنیم.ما ایرانیها جوری حرف میزنیم انگار فقط ما دارای تمدن و تاریخیم و هیچ کشوری این موهبت رو نداره.
والا من الان این مردم رو با پیشینه ی 200 سالشون میبینم به نظرم خیلی فرهنگشون از ماها بالاتره.
یه مثال دیگه هم هست که میگن:گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟

خانم لیلی آیا واقعا این طوریه ما نژاد پرستیم ؟ پس یه نگاهی به آلمان هم بندازین البته بایدم باشیم چون ما درگذشته خیلی از آلمان سرتر بودیم البته گذشته ها گذشته ولی خوب ما عاشق تاریخمونیم چون انسان های بزرگی مثل کوروش و داریوش داشتیم چون دانشمندای مثل ابوعلی سینا داشتم چون آزادی داشتم و حق انتخاب داشتیم ولی حالا.................. به نظر شما اگر کوروش تا حالا زنده بود ایران چی میشدwow
یه نگاهی به چین و یونان و روم هم بندازین که دیگه همه میشناسنشون چون از بس تو فیلماشون تبلیغ کردن حالا ما چی می ریم یه سریال مسخره ی کره ی میاریم به اسم جومونگ فکر کنم اگه الان از یه بچه ی 5 ساله بپرسی جومونگ چیه تا هفت جدش رو میگه ولی اگه بگی کوروش کیه میگه نمی دونم!
کارگردانای ما کجان از این سریال ها چرت مثل ترانه ی مادری دست بکشن و بیان دوتا فیلم بسازن که تاریخ ما رو به جهان نشون بده
البته منم با حرف شما موافقم که این فرهنگی که الان داریم کجا با اونی که قدیم داشتیم کجا ولی من هیچ جوابی در این مورد ندارم و نمی دونم چرا
دوستان اگه می دونند لطفا راهنمایی کنند
تشکر کنندگان: laili ، ParsTrader ، looloo ، Hossein81 ، Soofia ، mahdis ، yek_mosafer ، shahram1347 ، babak2010 ، saied-k
نقل قول:ارسال شده توسط ADONIS - امروز 12:34 AM
دوست عزیز این رو از خانوم لیلی پرسیدین و من دارم جواب می دم ...ببخشین فضولیه من رو !
دوست عزیز این باید باشیم منظرتون چیه ؟ آیا حق ماست که نژاد پرست باشیم ؟
در مورد سریالی مثل جومونگ این با ضائقه ی ملت خوش میاد و اگر کل 24 هزار پیغمبر هم جمع بشن نمی تونند کاری بکنند ! جای اعتراض برای من و شما نداره . چون طرف که فیلم میسازه می فرسته رو پرده ی سینما وقتی میبینه با یه لودگی فیلمش میشه پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران ...خب مردم رفتم نگاه کردن دیگه ...همون نوادگان کورش !

این مردمی که من میشناسم هر چیزی که باشه و قدری از مشکلات جامعه رو براشون رها کنه خوششون میاد حالا چه جومونگ چه 300 چه فرقی براشون میکنه؟

ظاهرا شما هم یکی از طرف دارای جومونگ هستیا Big Grin
تشکر کنندگان: ParsTrader ، laili ، looloo ، yek_mosafer
ایران به نظر من دوست داشتنی ترین کشوره ، اگه خیلی ها توش نباشن البته !!!
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
(2010-07-08 ساعت 02:04)Ali-J نوشته:  ایران به نظر من دوست داشتنی ترین کشوره ، اگه خیلی ها توش نباشن البته !!!

به نظر من ایران زیباتر می شد اگر تحمل منتقد و حتی مخالف خیلی بیشتر از این میشد و گرنه اگر به این باشد که یک عده نباشند که همین حالا هم اقایان دارند همین کار را می کنند چه فرقی می کند انها هم می خواهند مردم یک دست مثل خودشان بشوند دیگران هم بخواهند مردم یک دست مثل انها بشوند . به نظر من زیبایی در تنوع است Diversity
یادمان نرود هدفمان این بود امروز سبز فردا رنگین کمان

اما در مورد تاریخ داشتن یا نداشتن باید بگویم داشتن تاریخ جزو افتخارات هر کشور است و گرنه فکر می کنید برای چه در تمام دنیا با هزینه های سرسام اور موزه می سازند و از انها نگهداری می کنند ویا اگر تاریخ ما بی ارزش بود پس چرا امریکا سر سرباز هخامنشی را به قیمتی بسیار گزاف می خرد و حاضر نیست ان را به ایران برگرداند ؟ در حالی که می توانست بگوید این بی ارزش است و یا امریکاییها حتی کشتیهای دزدان دریایی خود را با هزینه بسیار بالا نگهداری می کند تا بتواند برای خود تاریخ دویست ساله ای بسازد

من قیول دارم که در بسیاری زمینه ها به خاطر تنگ نظری و کمبود فکر واندیشه و به خیال این که جامعه یک دست موفق تر است در خیلی زمینه ها عقب افتادیم اما این دلیل نمی شود انچه را هم که داریم بی ارزش بدانیم تاریخ ما بسیاری از اداب و فرهنگ ما ( نه همه ان) ادبیات بسیار غنی ما جزو افتخارات ما هستند و باید با دید باز و بهره گرفتن از تجربیات سایر کشور ها این عقب ماندگی ها را جبران کرد سخت است اما شدنی است بی هویتی و رنگ باختن در برابر دیگران نه تنها ما را به عرش نمی رساند بلکه هر روز ما را پایین تر هم می برد
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: laili ، seravin ، looloo ، WIKIMAN ، Hossein81 ، frozen mind ، mahdis ، yek_mosafer ، shahram1347 ، babak2010 ، saied-k
به نظر من افتخار به گذشته و دائم گذشته رو هم زدن همون اندازه مسخره است که احساس شرم از شرایط اکنون.
چون در اصل ما توی هیچ کدومشون سهمی نداریم.
اگه من گفتم ما ملت نژاد پرستی هستیم به اون معنی نیست که کشور آلمان نژاد پرست نیست.
ما خودمون رو از خیلی از ملیت ها مثل اعراب و افاغنه و ترکها برتر میدونیم همون طوری که آلمانیها خودشون رو از ما بالاتر میدونند.
ولی من در اصل معتقدم که ما تاریخ غنی داریم ولی به نظرم اونقدر غنی نبود که بتونه جلوی تهاجم فرهنگی اعراب رو بگیره.
داریوش کبیر و کورش افراد بزرگی توی تاریخ ما هستند ولی ما صد برابر اونها پادشاهانی داریم که باعث خفت و خواری ایرانیان هستند.
جدیدا به این نتیجه رسیدم که گفتن خوبیهای کشورم و یادآوری اونها زمانی خوبه که به منظور یادآوری باشه ولی اگه بخواهیم درپوشوندن ضعفهای زمان حال ازشون استفاده کنیم زیاد کاربرد نداره.
من میتونم این تعریفها رو برای ملیتهای دیگه بکنم و از تاریخ کشورم بگم و بهش افتخار کنم ولی اینجا و با هموطنهای خودم که دیگه میتونم راحت باشم و به اصطلاح آبروداری نکنم.
نمیدونم منم قسمت خوب تاریخ رو که میخونم سرشار از غرور میشم و یا یک فیلمی رو که در مورد خوبیهای ایران میبینم شاد میشم.منم وقتی در مورد ایران برای دخترم حرف میزنم با افتخار این کار رو میکنم ولی جدیدا خیلی ناامیدمممممممممممممممم و خیلی هم ناراحتتتتتتتتتتتتت.
حالا تمدن و فرهنگ به کنار اخلاق سیری چند..........
اون از ورزشکار دوپینگی اینم از هنرمندان.......30 یاست مدارهامون رو هم دیگه هیچی....زندگی واقعی مردم و رفتارشون رو با همدیگه هم احتیاجی به توضیح نداره همه ازش خبر دارند.
آخه من برای چی باید به 3000 سال پیش افتخار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟SadSadSadSad
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: seravin ، sh-b ، ADONIS ، looloo ، ParsTrader ، kianoush ، OverLord ، Haniii ، lexington ، saied-k ، funnybluesolea
ایران کشور خیلی خوبیه. فقط خیلی گرمه!
اگر همه این مشکلات هم نبودن باز هم من مهاجرت می‌کردم به یه کشور خنک تر! Big Grin شاید هم می‌رفتم تبریز و اونطرفها که خنکه.
پختیم تو این گرمای تهران!
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، ADONIS ، laili ، WIKIMAN ، Ali Sepehr ، OverLord ، lexington ، looloo
وطن یعنی همه دنیا ........................... تصور کن تو میتونی بشی تعبیر این رویا Smile
تشکر کنندگان: seravin ، laili ، lexington ، funnybluesolea

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان