کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرودگاه امام خمینی
حقیقتش من از این فرودگاه میترسم! علتش رو نمیدونم فقط میدونم که کلی انرژی منفی به من منتقل میکنه و هر زمان که مجبورم اونجا برم حالم دگرگون میشه.....توی اون جاده بیابونی بی آب و علف و تاریک که میری فکر میکنی قراره ببرن سرت رو ببرن.

یادمه اولین پروازی که از این فرودگاه داشتم اون مسیری که دو راهی میشه رو اشتباه رفتیم و کلی راهمون دور شد.هنوزم بعد از سالها دقت کرده باشین تابلوهای راهنما بسیار گنگه و کمتر اشاره ای به فرودگاه شده.اونقد هم روشنائی اونجا عالیه که باید با فانوس بری بلکه راهو پیدا کنی.

خلاصه من یه ساعت و نیم قبل از پرواز به فرودگاه رسیدم ،کلی وقتمون برای پیدا کردن جای پارک تلف شد،بعد صف آسانسور ،بعد به همون صف همیشه طولانی ورودی برخورد کردم که با نشون دادن بلیطم گذاشتن خارج از صف برم داخل،آدم باورش نمیشه یه فرودگاه بین المللی فقط یه قسمت برای بازرسی داشته باشه و برای بازرسی هم حتی باید تو صف وایسی......طبق معمول گیر دادن که چمدونتون رو باید باز کنیم .تازه برای باز شدن چمدون هم باید توی صف میموندم و سه نفر جلوتر از من بودن،علی رغم میل باطنی ام و استرسی که داشتم با لبخند و به آرومی توضیح دادم دیر رسیدم و دارم پروازم رو از دست میدم،که یه دفعه مثل خروس جنگی به من پرید که خانوم مسئول دیر رسیدن شما که نیستیم!نمیدونی باید 3 ساعت!!!!!! قبل از پرواز اینجا باشی؟ می خواستم بگم احمق بی شعور چرا میدونستم برخلاف تو که همه عمرت رو صرف دید زدن به وسایل شخصی مردم تو چمدونا کردی من همه عمرم در سفر بودم و حالا فقط منتظر یادآوری شما بودم که خیلی خودم رو کنترل کردم و ناچارا دوباره علت تاخیرم رو توضیح دادم (البته با سانسور زمان هدر رفته برای پیدا کردن جای پارک و آسانسور!!! )نهایتا کوتاه اومد و من زمانیکه همه مسافرا کارت پرواز گرفته بودن و وارد سالن شده بودن با کلی التماس دوباره و توضیح دوباره موفق شدم به پرواز برسم

تا دلتون بخواد خاطره های زیبا از این فرودگاه دارم اگه بخوام همه رو بنویسم تاپیک میشه 40 صفحه!
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Ashkan78 ، Jav3 ، N0!$!eRv@mp!eR ، cky ، iliad ، hvm ، lexington ، sanaz2010 ، shabnam286 ، farzad24 ، Hossein81 ، Cruz ، Iman-gta ، zara man ، Hamid55 ، aadine ، mavarfan ، behnia ، lottory ، mrhj50 ، mohajer13 ، amin_j ، msar ، Seattle2015
وااای!! نه... من نمیخوام از این فرودگوه برم آمریکا Sad ببخشید گفتم فرودگوه ها .... ولی بعد از اون عکسا و این همه تعریف ... Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، usa.lover ، hvm ، lexington ، frozen mind ، Iman-gta ، اردوان ، msar
(2010-07-20 ساعت 17:47)N0!$!eRv@mp!eR نوشته:  وااای!! نه... من نمیخوام از این فرودگوه برم آمریکا Sad ببخشید گفتم فرودگوه ها .... ولی بعد از اون عکسا و این همه تعریف ... Big Grin

سفر بخیر Big Grin اونقده خوش میگذره.اونقده محیط دوست داشتنیه.......من توی فرودگاه های دیگه ای که رفتم باعث شده همه خستگی سفر یادم بره بس که همه چی منظم و روتینه و خیالت راحته به همه کارات بموقع میرسن به اضافه احترام و محیط شاد....مسافرای زیادی رو می بینی که با چه روجیه شادی در سفر هستن اما مسافرای فرودگاده ما................اونائی که دارن میرن کاملا تابلوئه در حال فرار هستن ،حال اون بیچاره هائی هم که از پروازای ورودی هستن کاملا مشخصه مخصوصا اگه مسافر بعد از چندین سال اومده باشه وطن
پاسخ
تشکر کنندگان: N0!$!eRv@mp!eR ، hvm ، lexington ، Iman-gta ، zara man ، mavarfan ، msar
(2010-07-20 ساعت 12:48)@Š!M نوشته:  حقیقتش من از این فرودگاه میترسم! علتش رو نمیدونم فقط میدونم که کلی انرژی منفی به من منتقل میکنه و هر زمان که مجبورم اونجا برم حالم دگرگون میشه.....

وااااای خدایا ... من نمی دونم لابد به من خیلی خوش گذاشته یا اون لحظه تو حال خودم نبودم ... ولی با این همه ترس و استرسی که به ادم وارد میشه وقتی که پرواز داری و می دونی که داری میری خیلی لذت بخشه ... حالا هرچقدر گیر الکی به آدم بدن و چمدونات رو زیر و رو کنن .. آخرش یه لبخند بهشون می کنی و خداحافظ ... من هر جور رفتاری اونجا دیدم اینم که می گم اونجا رو دوست دارم به خاطر عنایت و مورد لطف قرار دادن بازرس ها نیست ... ولی کاری ندارم خداییش (خداییش) خیلی از مهر آباد بهتره !!!! مهر آباد این آخریا شده بود ترمینال جنوب یا بعد از ظهرهای میدون آزادی.همون بهتر که پروازهای خارجی رفت سمت فرودگاه امام.
(2010-07-20 ساعت 12:48)@Š!M نوشته:  توی اون جاده بیابونی بی آب و علف و تاریک که میری فکر میکنی قراره ببرن سرت رو ببرن.
یادمه اولین پروازی که از این فرودگاه داشتم اون مسیری که دو راهی میشه رو اشتباه رفتیم و کلی راهمون دور شد

شیما جان هنوزم همون جوریه ! دانشگاه بنده تا فرودگاه با ماشین 5 دقیقه فاصله داریم و همین وضع رو صبح ها دارم تحمل می کنم.ولی شب هاش خیلی دارکنسیه (Darknessi) هنوز هم همون جوریه
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: iliad ، یه مهاجر ، N0!$!eRv@mp!eR ، hvm ، lexington ، Iman-gta ، mavarfan ، msar
(2010-07-20 ساعت 18:46)cky نوشته:  با این همه ترس و استرسی که به ادم وارد میشه وقتی که پرواز داری و می دونی که داری میری خیلی لذت بخشه ... حالا هرچقدر گیر الکی به آدم بدن و چمدونات رو زیر و رو کنن .. آخرش یه لبخند بهشون می کنی و خداحافظ ... من هر جور رفتاری اونجا دیدم اینم که می گم اونجا رو دوست دارم به خاطر عنایت و مورد لطف قرار دادن بازرس ها نیست ... ولی کاری ندارم خداییش (خداییش) خیلی از مهر آباد بهتره !!!! مهر آباد این آخریا شده بود ترمینال جنوب یا بعد از ظهرهای میدون آزادی.همون بهتر که پروازهای خارجی رفت سمت فرودگاه امام.
آره موقع رفتن هر قدر هم اذیت بشی باز قابل تحمله البته من تا زمانیکه روی صندلی خودم نشینم حالم خوب نمیشه و در حال بال بال زدن هستمBig Grin
ولی مواقعی که داری میای چی؟من بسلامتی تو پائیز باز مشرف میشم به این فرودگاهBig Grin
راستی من همون مهراباد داغون کوچیک رو به این یکی فرودگاه ترجیح میدادم مخصوصا مسیرش .خسته از راه میرسی تازه یه مسافرت قم تا تهران هم در پیش داریSad
پاسخ
تشکر کنندگان: babakped ، N0!$!eRv@mp!eR ، cky ، Hossein81 ، Ashkan78 ، lexington ، Iman-gta ، zara man ، mavarfan ، Rock ، msar
شايد براتون جالب باشه كه بدونيد فرودگاه موجود در جاده قم، از روي نقشه هاي فرودگاه Love Field شهر Dallas ساخته شده كه الان دومين فرودگاه اين شهر هست و از سال 1974 (يعني سال ها پيش از به راه افتادن مشابه ايراني) Love Field به فرودگاه دوم شهر Dallas تبديل شده.

البته اجراي نقشه هاي Love Field نصفه و نيمه و سر هم بندي شده بوده و نتيجه اش اينه كه ميان ماه من تا ماه گردون ...

از نظر ناوبري، مكانيابي اين فرودگاه جايي هست كه همين الان بسياري از پروازهاي خارجي كه اصلا با ايران كاري ندارن، به خاطر صرفه جويي قابل توجهي در مصرف سوخت مجبورن از اين نقطه رد بشن (اينو يكي از دوستان خائن من مي گفت كه چند سالي در بخش فني Mahan Air كار مي كرد، ولي ول كرد رفت. حالا كاش جاي درستي رفته بود چون K.L.M و چند تا خط اروپايي پيشنهاد كار داشت، همه رو ول كرد رفت Emirates).

حالا حساب كنيد وجود چنين نقطه اي در كشور ما، با سرمايه گذاري و امكانات مناسب مي تونه هواپيماهاي زيادي رو به زمين بكشونه و اصلا فرودگاه قرار بوده Hub منطقه بشه (كه الان فرودگاه دبي اين نقش رو داره).

در مورد دور بودن فرودگاه از شهر، برنامه جالبي در سال 1354 مطرح بوده كه عينش رو در كوالالامپور مي بينيد، اما توي ايران تا حالا عملي نشده. قرار بوده يك خط تندرو فرودگاه رو به شبكه متروي تهران وصل كنه. سيستم جالبي كه پيش بيني شده بوده، اين بوده كه قطارهاي اين خط تندرو مجزا هستند، ولي از شبكه متروي معمولي استفاده مي كنند.يعني مثلا شما حساب كنيد ساعتي يك قطار تندرو از ايستگاه توپخانه (امام خميني) در مركز شهر ويژه فرودگاه بين المللي حركت كنه و در طول مسير حداقل توقف ممكن رو داشته باشه. جالبترش اين كه سالن مسافران اون قطار در ايستگاه توپخانه مجزا بوده (كه همين الان هم ساخته شده، ولي بيكار مونده). شما با ورود به اون سالن، نشون دادن بليت هواپيما، و خريد بليت قطار ميتونستيد Check In كنيد و بارتون رو هم تحويل بديد تا در طول سفر با قطار از شر چمدانتون خلاص شيد!!!! رسيدن به فرودگاه هم همانا، و انجام مراحل كنترل گذرنامه و سوار شدن به هواپيما همان.

متأسفم كه در كشور ما، آدم هاي خيلي كوچيك مسؤوليتهاي خيلي بزرگ دارن و نتيجه اش مي شه اين كه از اين همه امكاناتي كه داريم استفاده نمي كنيم. به قول Seravin، داشتم داشتم حساب نيست، دارم دارم حسابه.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
مرسی اشکان جان خیلی اطلاعات جالبی بود همیشه برای من سوال بود چطور این منطقه رو برای این فرودگاه انتخاب کردن،با توجه به اینکه طرح اولیه رو شرکتهای غربی استعماگر!!!! نقش داشتن اینکه در مورد انتخاب منطقه فکر نکرده باشن از نظرم کاملا بعید بود.....بازم جای شکرش باقیه طرح نصفه نیمه بهره برداری شد .............بقول معروف دکمه رو داریم سر وقت کتش هم می دوزیم !!
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، hoda_ch ، lexington ، Hossein81 ، Iman-gta ، seravin ، azin ، mavarfan ، msar
سلام
دوستان عزیز من یک سئوالی دارم
از آنجایی که این فروگاه جدید امام خمینی به شمال و یا به غرب تهران بسیار دور است اگر نخواهیم کسی به دنبال ما بیاید
با توجه به این که ارسال پول سخت شده و ممکنه پول هم همراه داشته باشیم
وسیله نقلیه امن و قابل اطمینان برای یک فرد کدام است جوان یا یک خانم باشد هم فرقی دارد
جریان اتوبوس ها چیست و ساعتهای آن چیست
آیا مترو هست و ورودی مترو کجاست
ما که از اروپا حدود ساعت 3 نصف شب از فرودگاه بیرون میاییم چه باید بکنیم ؟
بی نهایت از راهنمایی شما متشکر هستم

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-08-28 ساعت 22:34)majaleh-iran نوشته:  سلام
دوستان عزیز من یک سئوالی دارم
از آنجایی که این فروگاه جدید امام خمینی به شمال و یا به غرب تهران بسیار دور است اگر نخواهیم کسی به دنبال ما بیاید
با توجه به این که ارسال پول سخت شده و ممکنه پول هم همراه داشته باشیم
وسیله نقلیه امن و قابل اطمینان برای یک فرد کدام است جوان یا یک خانم باشد هم فرقی دارد
جریان اتوبوس ها چیست و ساعتهای آن چیست
آیا مترو هست و ورودی مترو کجاست
ما که از اروپا حدود ساعت 3 نصف شب از فرودگاه بیرون میاییم چه باید بکنیم ؟
بی نهایت از راهنمایی شما متشکر هستم

سلام دوست عزیز.امنترین وسیله تاکسی‌های خود فرودگاه است.که آرم فرودگاه هم روش هست.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: zara man ، یه مهاجر ، Iman-gta ، msar
مترو و اتوبوس که نصفه شبها نیستن یعنی عملا در یه فرودگاه بین المللی که خیلی از پروازها نیمه شب به زمین میشینه این بخش از ناوگان حمل و نقل کاملا بی مصرفه اما تاکسی ها همیشه هستن حتی تاکسی بانوان هم هست و خانوما میتونن استفاده کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: majaleh-iran ، aadine ، Iman-gta ، msar
سلام
بسیار از توضیحات شما متشکرم این برای من خبر جدید است که تاکسی برای بانوان هم هست
پاسخ
سلام به دوستان عزیز
ممنون از جوابهای شما و باز هم در ادامه از هرکسی که میداند میپرسم که
از فرودگاه امام خمینی چه وسیله نقلیه ای قابل اعتماد است؟

اصلا مسئله مبلغ پول مهم نیست مسئله وحشت و ترس در نصفه شب در یک تاکسی با داشتن یورومی باشد

من شنیدم حدود 3 یا 4 سال پیش که در فرودگاه مهرآباد یک تاکسی مسافری را به مقصد نرسانده
سئوال من این است که
1- با داشتن پول یورو و نصفه شب بودن آیا حالا تاکسی ها قابل اعتماد هستند
2- آیا کسی میداند ساعات مترو و اتوبوس چیست و از چه ساعتی شروع به کار میکنند
3-کدام یک از این وسیله نقلیه ها قابل اعتماد تر هستند ؟
ضمنا این اطلاعات برای بسیاری از دوستانی که در اینجا هستند میتواند مفید باشد.
هرکس یدنبال مسافر میاید با توجه به دوری راه و ساعات پرواز همه شب نمی تواند بخوابد
و این مسئله که هربار باید یک نفر همه شب نخوابد که دنبال مسافر بیاید راحت نیست

ممنون از کسی که ساعت شروع اتوبوس یا مترو را بنویسد و یا بنویسد چه راه حلی قابل اعتمادتر است و همینطور که گفتم پولش کم و زیاد خیلی مهم نیست
یک شب است اما سالم و بی دغدغه رسیدن مهم است
از قبل از کسی که جواب مینویسد ممنونم

پاسخ
(2010-08-31 ساعت 08:52)majaleh-iran نوشته:  سئوال من این است که
1- با داشتن پول یورو و نصفه شب بودن آیا حالا تاکسی ها قابل اعتماد هستند
2- آیا کسی میداند ساعات مترو و اتوبوس چیست میشود یا به عبارتی از چه ساعتی شروع به کار میکنند
3-کدام یک از این ها راحت تر و قابل اعتماد تر هستند

1- تقریبا تمام مسافرینی که از فرودگاه امام خارج می شوند به نوعی دلار ، یورو یا هر گونه ارز دیگری همراه دارند. پس این مساله برای رانندگان تاکسی فرودگاه امام امری بدیهی است. با این حال اگر از باجه هایی که برای تاکسی در خارج از ساختمان فرودگاه و جلوی درب های ورودی آن هست تقاضای تاکسی کنید می توانید اطمینان بیشتری داشته باشید.

توصیه می کنم به هیچ عنوان به افرادی که به محض خروج شما از درب ساختمان، سراغتان می آیند و پیشنهاد تاکسی می دهند اعتماد نکنید. فقط از باجه هایی که گفتم و فقط از تاکسی هایی که آرم فرودگاه دارند استفاده کنید.

2- انتهای خط 1 متروی تهران تا جایی که اطلاع دارم، حرم امام است. بنابراین از آخرین ایستگاه تا فرودگاه رو بالاخره باید با تاکسی یا اتوبوسهایی که گویا در مسیر فرودگاه رفت و آمد دارند تردد کنید. به علاوه مترو معمولا از 6 صبح تا 11.5 شب فعالیت داره.

ساعت های حرکت مترو و نقشه مسیرها رو از این آدرس بگیرید:

http://www.tehranmetro.com/Scheduling.aspx?pid=15 ( دقت کنید که در قسمت مسیر، خط 1 رو انتخاب کنید)

اتوبوسرانی تهران هم که تا بهشت زهرا یا فرودگاه امام ، خطی نداره. اگر سرویسی رو به طور ویژه اختصاص داده باشن بی اطلاعم

برنامه حرکت اتوبوسها رو هم می تونید از آدرس زیر ( شرکت واحد اتوبوسرانی تهران) دریافت کنید

http://bus.tehran.ir/Default.aspx?tabid=...uage=en-US

3- من به شخصه مطمئن ترین راه رو استفاده از تاکسی های ویژه فرودگاه می دونم ( البته بعد از اتومبیل اقوام و دوستان ! )
پاسخ
تشکر کنندگان: majaleh-iran ، Hossein81 ، mrhj50 ، msar

سلام راهنمایی های شما بسیار متشکرم

از توضیحاتی که دادین اینطور متوجه شدم که در محوطه فرودگاه مترو نیست
بلکه باید تاکسی سوار شد تا حرم امام .

بنابراین اگر قرار به تاکسی باشد تا بهشت زهرا یا حرم امام پس دیگر چه فرقی دارد که چه مقدار راه باشد همان قسمت خلوت و دور افتاده اش بود که مسئله است اگر سوار باید شد که تا آخر مقصد سوار شدن است واعتماد به راننده در آن نصفه شب و جاهای دورافتاده و گرنه
باز هم باید یک عده را از خواب محروم کرد و با این راه دور خانم ها نمیتوانند تنها دنبال کسی بیایند باید حتما مردی را از خواب محروم کرد و معمولا مردها صبح میخواهند بروند سرکار
ولی مثل اینکه برای کسانی که مقیم خارج هستند چاره زیادی نیست.و تنها آمدن زیاد جالب نیست .
در هر حال تکلیف مرا با این راهنمایی هایتان مشخص کردین.حالا بیشتر متوجه شدم چرا ایران آمدن بعضی ها که تنها میامدند کمتر شده .
خیلی ممنونم .

پاسخ
فرودگاه امام به نظر من فرودگاه خوبیست ...... بعد از 2 سالی که به این فرودگاه نیامده بودم بعد از اینکه یکی از بستگانمان به تهران امد به فرودگاه رفتیم.پیسرفت چشمگیری کرده و میشه گفت یه فرودگاه استانداردی هست.فقط نقطه ضعف آن دور بودن مسیر است که شیمای عزیز هم به آن اشاره کرد.بعد از اینکه مسافر از راه میرسه تازه باید یه مسیر 45 دقیقه ای رو تا تهران و تو اون جاده مزخرف تحمل کنه ... البته اکثر فرودگاه ها جاهای دیگه این مشکل رو دارن و میشه نادیدش گرفت ... در مورد حمل و نقل هم بهترین گزینه خدمات مسافربری خود فرودگاست که گاها ممکنه یه مبلغ ناچیزی ازتون گرون تر بگیرن ولی در عوض می تونین با خیال راحت و بدون فکر این مسیر رو طی کنین.
برای رفتن به فرودگاه از تهران بهترین و مطمئن ترین آژانس,آژانس بیهقی هست که فقط ویژه فرودگاهه میتونین شمارشو از 118 بگیرن.اگر شب دیر وقت هم پرواز داشته باشین می تونین بسپارین بهشون از 15 دقیقه زودتر در محل حاضر میشن.در زمان برگشت هم می تونین از باجه هایی که اونجا مستقر هستن درخواست ماشین بکنین که به نظر من خیلی با صرفه تر از مترو است.نرخ ها هم بستگی به مسیر و خودرو سواری داره که در حال حاظر چیزی حدود 17 تا 25 تومن هست ....
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان