کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
روش های پیدا کردن کار در آمریکا
سلام دوستان. من چون کار خودم مرتبط با پزشکی هست رفتم تو سایت کاریابی هرچی رشته ی مرتبط بود زدم. همشون هی میگ حداقل دو سال سابقه ی کار باید داشته باشی! آخه ما تازه واردها از کجا دو سال سابقه کار تو آمریکا داشته باشیم؟؟؟؟Sad
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، behfaza ، pari pariaaa
سلام دوستان . یه سوال داشتم خدمت اساتید. هر کس تونست کمکم کنه. من تکنسین دستگاههای برودتی هستم( همون تعمیر کار کولر گازی و یخچال و سردخانه ...) میخام بدونم کدوم ایالت بیشتر به دردم میخوره و این کارها رونق داره. از دوستان امریکا نشین کسی رو سراغ دارین که تو این تخصص فعالیت داشته باشه که با ایمیل ارتباط برقرار کنم؟ از همتون ممنونم.
خدای بزرگ و مهربون، به خاطر همه لطف و محبتت ازت ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
(2013-12-27 ساعت 00:40)jojo_hami نوشته:  سلام دوستان. من چون کار خودم مرتبط با پزشکی هست رفتم تو سایت کاریابی هرچی رشته ی مرتبط بود زدم. همشون هی میگ حداقل دو سال سابقه ی کار باید داشته باشی! آخه ما تازه واردها از کجا دو سال سابقه کار تو آمریکا داشته باشیم؟؟؟؟Sad

سلام سابقه کار تو ایران را بنویسید و از والینتری شروع کنید بیشتر کسانیکه یک مدتی مجانی کار میکنند اگر ازشون راضی باشن نگه شون میدارن .
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، jojo_hami ، behfaza ، Goli-Naz ، pari pariaaa
(2013-12-27 ساعت 22:00)سلام مهاجر نوشته:  سلام دوستان . یه سوال داشتم خدمت اساتید. هر کس تونست کمکم کنه. من تکنسین دستگاههای برودتی هستم( همون تعمیر کار کولر گازی و یخچال و سردخانه ...) میخام بدونم کدوم ایالت بیشتر به دردم میخوره و این کارها رونق داره. از دوستان آمریکا نشین کسی رو سراغ دارین که تو این تخصص فعالیت داشته باشه که با ایمیل ارتباط برقرار کنم؟ از همتون ممنونم.

ایالت های جنوبی می تونه مقصد خوبی باشه.من تگزاس و هیوستون رو به شما توصیه می کنم.همین چند وقت پیش خازن دستگاه برودتی فامیل ما سوخت،با هزینه قطعه چیزی در حدود 300 دلار هزینه براشون داشت.البته من همیشه گفتم که برای افرادی مثل شما با سابقه کار عملی همه جا کار گیر میاد.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: سلام مهاجر ، h@di47 ، behfaza ، khder ، pari pariaaa ، maryam-mah ، admiral.arash ، bhb32
با سلام به همه دوستان عزیز
من شغلم جوشکاری هست و 8تا مدرک از فنی و حرفه ای هم دارم مجرد هستم و تحصیلاتم دیپلم جوشکاری هست میخواستم بدونم ایا در آمریکا شغل جوشکاری پیدا میشه کدام ایالت کدام شهر بهتر جواب میشه و حقوقش ماهیانه تقریبا چقدر است و یه تخصص دیگه که دارم نصب تجهیرات ماه واره و رس ویر هست که استادم در ایران که متسفانه اینجا قدغن هست لطفا اگر کسی اطلاعاتی مفیدی در مورد این دو شغل داره از اونجا مفصل برامون توضیح بده ممنون و تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، behfaza ، pari pariaaa
باسلام
یه سوال داشتم از خدمت دوستان ، آیا کسی که با ویزای توریستی وارد آمریکا بشه میتونه کار بکنه ؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-29 ساعت 22:57)h@di47 نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیز
من شغلم جوشکاری هست و 8تا مدرک از فنی و حرفه ای هم دارم مجرد هستم و تحصیلاتم دیپلم جوشکاری هست میخواستم بدونم ایا در آمریکا شغل جوشکاری پیدا میشه کدام ایالت کدام شهر بهتر جواب میشه و حقوقش ماهیانه تقریبا چقدر است و یه تخصص دیگه که دارم نصب تجهیرات ماه واره و رس ویر هست که استادم در ایران که متسفانه اینجا قدغن هست لطفا اگر کسی اطلاعاتی مفیدی در مورد این دو شغل داره از اونجا مفصل برامون توضیح بده ممنون و تشکر

سلام
یک راست برو سمت ایالت های جنوبی
اونجا به خاطر شرکت های کشتی سازی و نفت و گاز به جوشکار نیاز دارن.
حقوقش هم خوبه و میتونی خودت رو بالا بکشی.
در رابطه با نصب رسیور هم من خودم تا یه حال چند بار اگهی کارش رو دیدم که دنبال یکی برای نصب رسیور و دیش و مودم و اینها هست.
اخه اینجا شرکت ها خدمات تلویزیون ، اینترنت ، و تلفن را باهم ارائه میدن.
که نصب دیش و رسیور هم جرئش هست.
موفق باشی
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، amjad ، moqadam ، Goli-Naz ، pari pariaaa
سلام دوستان
میخواستم بدونم برای نقشه کش کار پیدا میشه؟ یا برم دنبال یه حرفه دیگه.
ممنون و متشکر
Case Number: 2014AS73XX/ تعداد افراد کیس: 1 نفر/مدیکال: 31may/ زمان و مکان مصاحبه: 1-5 جون، ابوظبی/ ویزا: xxxxxx/ مقصد نهایی: xxxxx
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-23 ساعت 11:06)pey.com نوشته:  
(2014-04-22 ساعت 11:33)pey.com نوشته:  باسلام
یه سوال داشتم از خدمت دوستان ، آیا کسی که با ویزای توریستی وارد آمریکا بشه میتونه کار بکنه ؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین
خیر ، نمیتونه هیچ کارفرمائی هم زیر بار نمیره ، مگر کار سیاه
سابقه شما هم خراب میشه و ویزا درجا باطل میشه
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: pey.com ، Leila Amricaie
(2014-04-23 ساعت 13:03)amjad نوشته:  
(2014-04-23 ساعت 11:06)pey.com نوشته:  
(2014-04-22 ساعت 11:33)pey.com نوشته:  باسلام
ممنون میشم پاسخ بدین
خیر ، نمیتونه هیچ کارفرمائی هم زیر بار نمیره ، مگر کار سیاه
سابقه شما هم خراب میشه و ویزا درجا باطل میشه

ممنون از پاسختون دوست عزیز....
ولی چندجاهم پرسیدم که منظور از کارسیاه چیه !!! ولی کسی جوابم رو نداده هنوز ...
ممنون میشم پاسخ بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-23 ساعت 17:28)pey.com نوشته:  ولی چندجاهم پرسیدم که منظور از کارسیاه چیه !!! ولی کسی جوابم رو نداده
چرا سوال ، تو گوگل فارسی جستجو کن
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اگه Autocad va Civil 3D بلد باشین میتونین کار پیدا کنین
موفق باشین
(2014-04-23 ساعت 14:47)SARA13949 نوشته:  چراهیچکس جواب منو نمیده :-(
شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینجا معمولا شماره سوشیال سوکوریتی را برای کار میخوان و قبل از شروع کار بک گراند چک میکنند ولی اگر دوست یا آشنایی دارید که خودش بتونه بهتون کار بده ممکن هست مثلا اگر کسی تو کار فروش ماشین باشه برای سشتشو و تمیز کردن ماشین ساعتی بهتون حقوق میده و یا اگر تو یک رستوران ایرانی کار بکنید یا برای پیتزا فروشی پیتزا توزیع کنید یا تو خونه کسی باغبانی نظافت و تعمیرات کنید و نقدی ازش پول بگیرید ولی فقط اگر آشنا دارید والا تا بخواین آشنا پیدا کنید تاریخ ویزا تموم شده ما که گرین کارت داشتیم 5 ماه طول کشید تا کار پیدا کردیم معمولا اگر ایالتی برید که ایرانی زیاد باشه و بخواد کمکی بهتونن بکنه بهتون کار بده و الا اینا میخوان قانونی کار بدن و مالیات از حقوق کسر کنن و حقوق را جزو هزینه هاشون بیارن تا مالیات کمتری بدن .
دیدم خانم مکزیکی که چند ساله غیر قانونی آمریکاست و شب ساعت 12 تا 5 صبح میره یک رستوران مکزیکی را تمیز میکنه و یک چیزایی آماده میکنه تا صبح کارگرا میان همه چیز اماده باشه و خودش قبل از امدن کارگرها اونجا را ترک میکنه .
شرکتهایی هستند که کنتراکی کار نظافت ساختمانهای بزرگ را انجام میدن و از کارگرها غیر قانونی با دستمزد پایین استفاده میکنند که اصطلاحا میکن کار سیاه .
ما اوایل که دنبال کار بودیم یک اقای ایرانی گفت یک سالن ورزشی را کنتراکی ماهی دو هزار و هفتصد دلار میده تا شب تا صبح تمیز کنیم و گفت برای من فرقی نمیکنه شما کی را میفرستید و چند به او میدید من ساختمان تمیز را هر روز صبح تحویل میگیرم و تقریبا اگر سه نفر شب تا صبح کار میکردند شاید نطافتش تموم میشد یعنی اگر به سه تا مکزیکی بدون مجوز کار را می سپردی که اغلب هم خانوادگی کار میکنن با دو هزار دلار کار را انجام میدادن و هفتصد دلار برای خودمون می موند. اون فرد گفت خودمان هم مستقیم میتونیم با شرکتها قرارداد ببندیم مثلا بگیم ما میخوام در ماه چهار هزار دلار درآمد داشته باشیم اون شرکت سه برابر اون در آمد را میگرفت و محلی را برای نظافت به ما می سپرد و البته دوازده هزار دلار اول از دست میدادیم ولی تا یکسال کار چهار هزار دلاری داشتیم اگر خومون انجامش میدادم که شب تا صبح کار کردن خیلی سخته .
یک اقای ایرانی دیگه تو کار چاپ روزنامه بود و میگفت شب تا صبح روزنامه توزیع کنید و ساعتی ده دلار بگیرید که با مصرف بنزین و هزینه خرید ماشین و شب بیداری نمی ارزید .
یک اقای دیگه را می شناسم مدیر مالی بوده و یک بچه 14 ساله داره و خانمش هم حامله هست در سال 5 ماه بیشتر کار مشخص انجام نمیده و بیشتر سال را کار سیاه میکنه یعنی نقد و با حقوق کم . دلیلش هم اینه که اگر تمام سال کار داشته باشه و مالیات بده ماهی سیصد و پنجاه دلاری که برای فرزندش میگیره قطع میشه و خانمش هم که باردار هست از امکانات بیمه رایگان استفاده میکنه و زایمانش هم رایگانه شاید با مشکل برخورد کنه .
در ضمن در پایان سال بخاطر در امد پایین
سال پیش شش هزار دلار برگشت تاکس داشت برای فرزندش دو هزار دلار و الباقی برای جبران کسر در آمدش . اینکه حساب و کتاب که میکنه می بینه بهتر کار سیاه بکنه . الان تو یک رستوران ایرانی کار تو اشپزخانه و اشپزی و نظافت میکنه و ماهی هزار و دویست دلار میگیره خب تکس هم که ازش کم نمیشه و قبل از این تو کارخانه کار مونتاژ میکرد که با کسر مالیات ماهی 1500 دلار میگرفت .
یک خانم هم از پدر یک اقای دکتر ایرانی نگهداری میکرد و ساعتی 15 دلار نقدی میگرفت و خیلی راضی بود گفت تو هشت ماهی که از او نگهداری میکردم تونستم درس بخونم و زبانم را هم یاد بگیرم البته بعد از فوتش بیکار شده بود .
خانمی هست که از بچه های یک خانواده آمریکایی چهار ساله نگهداری میکنه و ساعتی 9 دلار میگیره و خلاصه طول میکشه شما را بشناسند و بهتون کار بدن . اینشالله موفق باشید
پاسخ
(2014-04-24 ساعت 04:19)شهلا 1346 نوشته:  اینجا معمولا شماره سوشیال سوکوریتی را برای کار میخوان و قبل از شروع کار بک گراند چک میکنند ولی اگر دوست یا آشنایی دارید که خودش بتونه بهتون کار بده ممکن هست مثلا اگر کسی تو کار فروش ماشین باشه برای سشتشو و تمیز کردن ماشین ساعتی بهتون حقوق میده و یا اگر تو یک رستوران ایرانی کار بکنید یا برای پیتزا فروشی پیتزا توزیع کنید یا تو خونه کسی باغبانی نظافت و تعمیرات کنید و نقدی ازش پول بگیرید ولی فقط اگر آشنا دارید والا تا بخواین آشنا پیدا کنید تاریخ ویزا تموم شده ما که گرین کارت داشتیم 5 ماه طول کشید تا کار پیدا کردیم معمولا اگر ایالتی برید که ایرانی زیاد باشه و بخواد کمکی بهتونن بکنه بهتون کار بده و الا اینا میخوان قانونی کار بدن و مالیات از حقوق کسر کنن و حقوق را جزو هزینه هاشون بیارن تا مالیات کمتری بدن .
دیدم خانم مکزیکی که چند ساله غیر قانونی آمریکاست و شب ساعت 12 تا 5 صبح میره یک رستوران مکزیکی را تمیز میکنه و یک چیزایی آماده میکنه تا صبح کارگرا میان همه چیز اماده باشه و خودش قبل از امدن کارگرها اونجا را ترک میکنه .
شرکتهایی هستند که کنتراکی کار نظافت ساختمانهای بزرگ را انجام میدن و از کارگرها غیر قانونی با دستمزد پایین استفاده میکنند که اصطلاحا میکن کار سیاه .
ما اوایل که دنبال کار بودیم یک اقای ایرانی گفت یک سالن ورزشی را کنتراکی ماهی دو هزار و هفتصد دلار میده تا شب تا صبح تمیز کنیم و گفت برای من فرقی نمیکنه شما کی را میفرستید و چند به او میدید من ساختمان تمیز را هر روز صبح تحویل میگیرم و تقریبا اگر سه نفر شب تا صبح کار میکردند شاید نطافتش تموم میشد یعنی اگر به سه تا مکزیکی بدون مجوز کار را می سپردی که اغلب هم خانوادگی کار میکنن با دو هزار دلار کار را انجام میدادن و هفتصد دلار برای خودمون می موند. اون فرد گفت خودمان هم مستقیم میتونیم با شرکتها قرارداد ببندیم مثلا بگیم ما میخوام در ماه چهار هزار دلار درآمد داشته باشیم اون شرکت سه برابر اون در آمد را میگرفت و محلی را برای نظافت به ما می سپرد و البته دوازده هزار دلار اول از دست میدادیم ولی تا یکسال کار چهار هزار دلاری داشتیم اگر خومون انجامش میدادم که شب تا صبح کار کردن خیلی سخته .
یک اقای ایرانی دیگه تو کار چاپ روزنامه بود و میگفت شب تا صبح روزنامه توزیع کنید و ساعتی ده دلار بگیرید که با مصرف بنزین و هزینه خرید ماشین و شب بیداری نمی ارزید .
یک اقای دیگه را می شناسم مدیر مالی بوده و یک بچه 14 ساله داره و خانمش هم حامله هست در سال 5 ماه بیشتر کار مشخص انجام نمیده و بیشتر سال را کار سیاه میکنه یعنی نقد و با حقوق کم . دلیلش هم اینه که اگر تمام سال کار داشته باشه و مالیات بده ماهی سیصد و پنجاه دلاری که برای فرزندش میگیره قطع میشه و خانمش هم که باردار هست از امکانات بیمه رایگان استفاده میکنه و زایمانش هم رایگانه شاید با مشکل برخورد کنه .
در ضمن در پایان سال بخاطر در امد پایین
سال پیش شش هزار دلار برگشت تاکس داشت برای فرزندش دو هزار دلار و الباقی برای جبران کسر در آمدش . اینکه حساب و کتاب که میکنه می بینه بهتر کار سیاه بکنه . الان تو یک رستوران ایرانی کار تو اشپزخانه و اشپزی و نظافت میکنه و ماهی هزار و دویست دلار میگیره خب تکس هم که ازش کم نمیشه و قبل از این تو کارخانه کار مونتاژ میکرد که با کسر مالیات ماهی 1500 دلار میگرفت .
یک خانم هم از پدر یک اقای دکتر ایرانی نگهداری میکرد و ساعتی 15 دلار نقدی میگرفت و خیلی راضی بود گفت تو هشت ماهی که از او نگهداری میکردم تونستم درس بخونم و زبانم را هم یاد بگیرم البته بعد از فوتش بیکار شده بود .
خانمی هست که از بچه های یک خانواده آمریکایی چهار ساله نگهداری میکنه و ساعتی 9 دلار میگیره و خلاصه طول میکشه شما را بشناسند و بهتون کار بدن . اینشالله موفق باشید

شهلا خانوم . ترکوندی!!!Big Grin
خداییش دستت درد نکنه بابت اطلاعات قشنگ و مفیدت.
اونوقت من وقتی میگم بد شانسم همه بهم هجوم میارن.
دوشنبه رفتم مصاحبه برای macy's بعد از کلی حرف زدن و سوال و جواب ، طرف برگشته میگه متاسفانه این فرصت شغلی که شما براش اپلای کرده بودید بسته شده. من دهنم واز مونده بود
میخواستم هرچب فحش بلد بودم رو بار طرف کنم که خوب چرا به جای اینکه ایمیل بدین که فردا interview داری یادت نره ، نگفتین نیا دیگه این شغل موجود نیست.
اینم از یه کار فروشندگی ساده
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، شهلا 1346 ، behfaza ، اشکان 3D ، apoornaki ، pari pariaaa ، babak12 ، farzad1364
mozhgangh عزیز

میسیز رو فراموش کن , کار کردن تو میسیز و رقابت با ادمهاش اعصاب قوی میخواد که ماها نداریم . برای جی سی پنی اپلای کن . اول برو تو فروشگاهش . ببین اونجا برای اپلای کردن میتونی اقدام کنی یا نه . خیلی از فروشگاه های بزرگ توی آفیسشون کامپیوتر دارن که میتونی از همونجا اپلای کنی .حتی اگر اون مالی که رفتی نداشت میتونی سوال کنی که توی یه مال دیگه کامپیوتر دارن یا نه . البته هر کدوم که بهت نزدیک بودن بهتره . این کار یه مزیت خیلی مفید داره و اونم اینه که بعد از اینکه فرم رو انلاین توی همون افیس پر کردی اونجا سراغ منیجر رو بگیر یا کسی که مسئول هایر کردنه . بگو میخوای رزومه ات رو هم تحویل بدی . اینطوری میتونی خودت رو هم نشون بدی و این کار خیلی خیلی مفیده . چه بسا فرداش بهت زنگ بزنن . اگر کار گشا بود بیا خبر بده . Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان