کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2011-09-13 ساعت 17:04)yami نوشته:  
(2011-09-13 ساعت 16:36)lf8059 نوشته:  سلام
دوستان میدونید که
کسی که با ویزای تحصیلی میاد امریکا از چه راههای میتونه سیتزن بشه؟ چه راهکارهای قانونی هست؟ از اونجای که پروسه تحصیل بین 4 تا 7 سال طول میشکه و یه فردی که برای ادامه تحصیل اونجا هست عملا این مدت رو تماما تو خاک امریکا میمونه این کمکی هست برای زودتر به نتیجه رسیدن
ممنون میشم اگه جواب بدید

با ویزای تحصیلی صد سال هم سیتیزنی و اقامت هم نمیدن. اول باید جاب آفر بگیرین تا ویزاتون ویزای کار بشه بعد از چند سال از گرفتن اون میتونین تقاضای گرین کارت بدین و بعد از پنج سال از گرین کارت هم سیتیزن بشین. اگه هم ازدواج کنین گرین کارت میگیرین و بعد از سه سال سیتیزن میشین.

ممنونم از جوابتون
ازاونجای که post Doc شغل محسوب میشه بعد از اتمام دوره دکتری باید ویزا ما تبدیل بشه به ویزای کاری درسته؟
از این قانون که قرار بوده به دانشجویان دکتری فارغ التحصیل شده تو امریکای به شرط نخبه بودن گرین کارت بدن خبری دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، battosai ، SH1A2R3 ، msar ، Daneshjo
(2011-09-14 ساعت 09:28)lf8059 نوشته:  
(2011-09-13 ساعت 17:04)yami نوشته:  
(2011-09-13 ساعت 16:36)lf8059 نوشته:  سلام
دوستان میدونید که
کسی که با ویزای تحصیلی میاد امریکا از چه راههای میتونه سیتزن بشه؟ چه راهکارهای قانونی هست؟ از اونجای که پروسه تحصیل بین 4 تا 7 سال طول میشکه و یه فردی که برای ادامه تحصیل اونجا هست عملا این مدت رو تماما تو خاک امریکا میمونه این کمکی هست برای زودتر به نتیجه رسیدن
ممنون میشم اگه جواب بدید

با ویزای تحصیلی صد سال هم سیتیزنی و اقامت هم نمیدن. اول باید جاب آفر بگیرین تا ویزاتون ویزای کار بشه بعد از چند سال از گرفتن اون میتونین تقاضای گرین کارت بدین و بعد از پنج سال از گرین کارت هم سیتیزن بشین. اگه هم ازدواج کنین گرین کارت میگیرین و بعد از سه سال سیتیزن میشین.

ممنونم از جوابتون
ازاونجای که post Doc شغل محسوب میشه بعد از اتمام دوره دکتری باید ویزا ما تبدیل بشه به ویزای کاری درسته؟
از این قانون که قرار بوده به دانشجویان دکتری فارغ التحصیل شده تو امریکای به شرط نخبه بودن گرین کارت بدن خبری دارید؟

والا اون قانون رو من نشنیدم ولی اصل اینه که تا زمانی که ویزای شما ویزای دانشجویی هست گرین کارتی هم در کار نخواهد بود. به هر دلیلی اگه ویزای شما ویزای کاری یا انواع دیگه ای از ویزا (که من نمیدونم) شد, بعد از مدتی (نمیدونم 5,6,7 سال؟؟؟ دقیق نمیدونم؟) بهتون تحت شرایطی گرین کارت میدن و بعد از 5 سال بعد از گرین کارت هم میتونین تقاضای سیتیزنی بکنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: lf8059 ، battosai ، Danoosh ، msar ، Daneshjo
سلام دوستان

من یه سوال دارم تو بخش لاتاری هم پرسیدم ولی فکرکنم اینجا جای درستشه!

من میخواستم بدونم داداش بنده پس از اخذ گرین کارتش میتونه منو بیاره آمریکا؟ این قضیه هر نفر 3تا رو میتونه بیاره اونجا چیه؟

آیا باید حتما سیتیزن بشه تا بتونه اقدام کنه؟

ممنون میشم جوابم بدید چون حرق 5سال زندگیه و نمیشه منتظر موند

یه دنیا ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، jan ، Danoosh ، msar ، Daneshjo
(2011-09-27 ساعت 15:37)Mehdiest نوشته:  سلام دوستان

من میخواستم بدونم داداش بنده پس از اخذ گرین کارتش میتونه منو بیاره آمریکا؟ این قضیه هر نفر 3تا رو میتونه بیاره اونجا چیه؟

آیا باید حتما سیتیزن بشه تا بتونه اقدام کنه؟

ممنون میشم جوابم بدید چون حرق 5سال زندگیه و نمیشه منتظر موند

یه دنیا ممنونم
سلام

ببخشيد اينو عرض ميكنم،

بايد حتما سيتيزن بشه ،

بعد از درخواست هم 8-9 سال طول مي كشه.

با گرين كارت فقط Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters رو ميشه برد .

در صورتي كه برادر شما سيتيزن بشه كتگوري شما f4 ميشه كه ميشه : Brothers and Sisters of Adult Citizens

الان دارن به پرونده هايي رسيدگي مي كنن كه در تاريخ : 15 مي 2000 تشكيل شده اند و تكميل شده اند.

شما تو لاتاري شركت كن ، شايد خدا بخواد برنده بشي.

پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، behzadb57 ، Mehdiest ، jan ، mom ، naeiji1974 ، Danoosh ، sadeghi897 ، msar ، Daneshjo
(2011-09-27 ساعت 15:37)Mehdiest نوشته:  سلام دوستان

من میخواستم بدونم داداش بنده پس از اخذ گرین کارتش میتونه منو بیاره آمریکا؟ این قضیه هر نفر 3تا رو میتونه بیاره اونجا چیه؟..
با سپاس از پاسخ blaze عزیز
فقط 1 نکته اینکه: محدودیتی از نظر تعداد جهت اقدام برای ویزای اقامت افراد (اعضا واجد شرایط خانواده) وجود نداره حالا چه 1 فرزند داشته باشن چه 10 تا، همینطور برای افراد سیتیزن علاوه بر پدر و مادر تعداد خواهر، برادر و فرزندان مطرح نیست. فقط باید حتما" از نظر حمایت مالی: یا خود فرد اقدام کننده درآمد کافی داشته باشه یا فرد یا افرادی با درآمد کافی برای حمایت مالی به تعداد افراد متقاضی ویزا پیدا کنن.
برای آشنایی با میزان حداقل درآمد مجاز برای اسپانسر شدن، بسته به تعداد افراد تحت نکفل و حمایت، این جدول را ملاحظه کنید یا مباحث مربوط به ضامن را مطالعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، بنفشه ، behzadb57 ، Mehdiest ، battosai ، jan ، Danoosh ، payam62 ، sib 24 ، msar ، Daneshjo ، mojtaba-1989
(2010-08-25 ساعت 16:33)hasti_banoo نوشته:  هر فردی که صاحب گرین کارت باشد و اصطلاحاً permanent resident شود باید 5 سال از زمان گرفتن گرین کارتش بگذرد ، تا در صورت داشتن سایر شرایط بتواند سیتیزن شود.

تنها یک استثنا برای کسانی وجود دارد که همسر یک فرد سیتیزن آمریکا می شوند ( آن هم با شرایطی)

اطلاعات کامل رو همونطور که در پست شماره 6 همین تاپیک گفتم می تونید از A guide to Naturalization که راهنمای کامل سیتیزن شدن است و توسط دولت آمریکا منتشر شده مطالعه کنید. ( عبارت A guide to Naturalization رو در پست 6 کلیک کنید تا به فایل راهنما هدایت شوید )

سوالی از مدیر گرامی داشتم در باره گرین کارت. اعتبار گرین کارت من 10 سال ثبت شده . منظور چیه ؟ یعنی با گرین کارت سالی یکبار یا هر 6 ماه باید بیام امریکا ؟ممنون از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar ، Daneshjo
(2011-09-27 ساعت 21:07)hitab نوشته:  سوالی از مدیر گرامی داشتم در باره گرین کارت. اعتبار گرین کارت من 10 سال ثبت شده . منظور چیه ؟ یعنی با گرین کارت سالی یکبار یا هر 6 ماه باید بیام امریکا ؟ممنون از شما
با اجازه مدیران محترم
hitab جان، منظور اینست که تا 10 سال دیگر در هر مورد که داشتن گرین کارت معتبر لازم میشود، معتبر هست و نیاز به تمدید ندارد. گرین کارت یعنی محل زندگی شما آمریکاست ولی اگر قصد سفر دارید، بله حداکثر میتوانید 6ماه خارج از آمریکا باشید که همچنان آمریکا محل زندگی شما به حساب بیاید (نه اینکه 6ماه بیرون و 2روز به آمریکا و دوباره 6ماه بیرون و 2 روز به آمریکا بیایید)
البته بسیاری از افراد صبر نمیکنند که این 10 سال تمام شود و بجای آن در موقع مقتضی برای سیتی زنی اقدام میکنند و با تحویل گرین کارت و اخذ شهروندی، از حقوق یک آمریکایی از جمله انتخاب محل دائم زندگی بهره مند میشوند. قطعا، هم خودتان میدانید هم با مرور مطالب قبلی بخصوص ارسالهای 6، 8 و 16 روشن هست که گرین کارت فقط بدرد زندگی در آمریکا میخورد نه اینکه در ایران یا هر جایی خارج از آمریکا زندگی کنید و بخواهید از گرین کارت بجای ویزای آمریکا استفاده کنید. اگر قطعا نمیخواهید در آمریکا بطور دائم زندگی کنید ولی امکان بازگشت در هر زمان را داشته باشید، پیشنهاد بنده اینست که فکر سفرهای 6ماه یکبار و حتی پاسپورت سفید و دروغ گفتن در مورد مدت سفر خارج از آمریکا (با وجود این گرین کارتهای جدید که موقع ورود و خروج همه چیزش ثبت میشود) و ... را کنار بگذارید که متحمل سختیهای رفت و آمد مکرر میشوید و در ضمن بسیار امکان دارد که یکبار موقع ورود، مامور مهاجرت فرودگاه بخواهد که مدارکی برای اثبات اقامتتان در آمریکا ارائه دهید (نظیر مدارک سکونت و کار و خرید و ..) که ریسک از دست دادن گرین کارت را دارد. بجای مشقت برای حفظ اعتبار گرین کارتتان، در آمریکا بمانید (و سختیهایش را تحمل کنیدSmile) تا به محض واجد شرایط شدن درخواست سیتی زنشیپ بدهید و پس از اخذ پاسپورت آمریکایی، با خیال آسوده و بدون این محدودیتهای 6ماهه و .. در هر جای دنیا که میخواهید از جمله ایران زندگی کنید البته با امکان سفر بدون ویزا به اغلب جاهای دنیا و حتی امکان ساده اخذ اجازه کار و اقامت در بسیاری جاها که پاسپورت ایران را نگاه هم نمیکنند و بسیاری امکانات دیگر..
پاسخ
خیلی ممنون میشم که منو راهنمایی کنید راستش من خواهرم با یک سیتزن امریکا ازدواج کرده و داره کارهای سفارتش رو انجام میده حدود یکسالی از ازدواجشون میگذره میخواستم بدونم کی میتونه برای من تقاضای ویزا بده یعنی منظورم همون گرین کارت هست .... و البته شنیدم میگن که حدود 10 سالی طول میکشه راهی هست که بشه زودتر به نتیجه رسید منظورم اینه که بعد از گرفتن گرین کارت برای مادرم ... اون برای من اقدام کنه که زودتر به نتیجه برسیم
مرسی خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید اساتید گرامی
خداوندا دستهايم خالي است ودلم غرق در آرزوها ,يا به قدرت بيكرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را ازآرزوهاي دست نيافتني خالي كن .
[font=Impact]كوروش بزرگ[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Daneshjo
سلام دوستان
برای خانواد ه ای که الآن 5 سال از اومدنشون میگذره و تازه میخوان برای سیتیزنی اقدام کنند آیا فرقی داره که از کدوم ایالت اقدام کنند؟
یکی از اقوام همسرم که 5 ساله اینجان(جورجیا) میخوان برای سیتیزنی اقدام کنند که پسر بزرگشون الآن در نیویورک در حال تحصیله. آیا اون پسر میتونه همونجا اقدام کنه برای سیتیزنی؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
سلام دوستان
من ژائویه 2008 گرین کارتم صادر شده و بالطبع تا ژائویه 2018 اعتبار داره
من یک بارازژانویه 2009 تا 2011 و یک بار هم از آگست 2011 تا 2013 پاسپورت سفید گرفتم و از 2008 تا 2009 هم هر 6 ماه یکبار رفتم و برگشتم و الان هم ایران هستم.درحقیقت توی این مدت نتونستم مداوم درآمریکااقامت داشته باشم.حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه برای درخواست سیتی زن شیپی باید طی 5 سال گذشته 30 ماه اقامت داشته باشم (که احتمالا از موقع ورود مجدد من 5 سال محاسبه میشه) اگر من آگست 2013 بیام آمریکا و مدام بمونم آیا وقت دارم که قبل از اتمام اعتبار گرین کارتم سیتی زن بشم یا نه؟واگر نه به نظرتون من چه تاریخی برگردم که احتمال گرفتن پاسپورت آمریکایی بیشتر باشه؟وآیا امکان تمدید گرین کارت وجود داره؟
خواهش می کنم دوستانی که اطلاعات دقیقی دراین زمینه دارن منو راهنمایی کنن.
قبلا از همه دوستان تشکر می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، payam62 ، msar ، Daneshjo
با سلام
اگه به جای 30 ماه در 5 سال 30 ماه در 6 سال بتونیم امریکا باشیم ایا در گرفتن سیتیزن شیپی تاثیری داره؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، msar ، Daneshjo
با سلام
سوالی داشتم از دوستان
به من تاریخ قسم داده شده 23 مارس سریعترین زمانی که پاسپورت من به دستم برسه جند روز بعد از این تاریخ خواهد بود
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ParsTrader ، msar ، Daneshjo
(2012-03-08 ساعت 09:04)vivaharmoony نوشته:  با سلام
سوالی داشتم از دوستان
به من تاریخ قسم داده شده 23 مارس سریعترین زمانی که پاسپورت من به دستم برسه جند روز بعد از این تاریخ خواهد بود
با تشکر

من شنیدم که تا سه ماه بعد از این تاریخ طول میکشه گرفتن پاسپورت.
ممکنه لطف کنین و بگین که از تاریخ اقدام برای سیتیزنی تا تاریخ قسم چند روز فاصله هست برای شما؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، storagemeter ، msar ، Daneshjo
درباره سیتیزن شیپ افتخاری میخواستم بدونم چیه ؟ و اینکه اعتبارش چقدر است؟
پاسخ
(2012-04-07 ساعت 01:07)blue30 نوشته:  درباره سیتیزن شیپ افتخاری میخواستم بدونم چیه ؟ و اینکه اعتبارش چقدر است؟

عنوان شهروند افتخاری در تاریخ آمریکا تاکنون فقط به 5 نفر اعطا شده است!! و اگه مطلب زیر رو مطالعه کنید متوجه میشید که اعتبارش هم خیلی خیلی زیاد هست تا حدی که ممکنه به کار من و شما نیاد Smile
برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Honorary_ci...ted_States
پاسخ
تشکر کنندگان: blue30 ، batis2010 ، sazami ، mitr.p ، Danoosh ، sadeghi897 ، kasra ، msar ، Daneshjo ، ramin_red

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان