کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2012-04-07 ساعت 06:30)yami نوشته:  
(2012-04-07 ساعت 01:07)blue30 نوشته:  درباره سیتیزن شیپ افتخاری میخواستم بدونم چیه ؟ و اینکه اعتبارش چقدر است؟

عنوان شهروند افتخاری در تاریخ آمریکا تاکنون فقط به 5 نفر اعطا شده است!! و اگه مطلب زیر رو مطالعه کنید متوجه میشید که اعتبارش هم خیلی خیلی زیاد هست تا حدی که ممکنه به کار من و شما نیاد Smile
برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Honorary_ci...ted_States

ممنون از پاسخی که دادید. به چند نفر از ایرانیان در زمان شاه هم دادند..اطلاعی در این مورد دارید؟ آیا این اطلاعات در خود سفارت ثبت شده؟چطور میشه فهمید ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، sadeghi897 ، msar ، Daneshjo
برای پروسه سیتیزنی هم نباید بیشتر از 6 ماه از امریکا خارج باشیم و هم اینکه باید دلیلی داشته باشی که توی این 6 ماه اینجا زندگی کردیم چون امریکا مهر خروج نمی زنه و پرداخته مالیات نشون میده که تو اونجا زندگی کردی حالا با توجه به اینکه من نمی خوام امریکا بمونم و هر 6 ماه یک بار برم امریکا وخواهرم اتلانتا زندگی می کنه. می تونه که خونه ای که اجاره می کنه را به اسم من بگیره و با کارت من کار بکنه و مالیات بده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، msar ، Daneshjo
(2012-07-08 ساعت 14:52)negar.ar نوشته:  برای پروسه سیتیزنی هم نباید بیشتر از 6 ماه از امریکا خارج باشیم و هم اینکه باید دلیلی داشته باشی که توی این 6 ماه اینجا زندگی کردیم چون امریکا مهر خروج نمی زنه و پرداخته مالیات نشون میده که تو اونجا زندگی کردی حالا با توجه به اینکه من نمی خوام امریکا بمونم و هر 6 ماه یک بار برم امریکا وخواهرم اتلانتا زندگی می کنه. می تونه که خونه ای که اجاره می کنه را به اسم من بگیره و با کارت من کار بکنه و مالیات بده ؟

دیگه چی ؟Big Grin به همین راحتی .
یعنی چون مهر خروج نمیزنه خروج شما معلوم نیست ؟ کاش اینطوری بود.
ورود و خروج شما کاملا مشخصه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، seravin ، SH1A2R3 ، الهه سابق ، rs232 ، mitr.p ، saher ، Danoosh ، sadeghi897 ، payam62 ، romance33 ، Lemony ، kasra ، msar ، Daneshjo
محض اطلاع شما باید عرض کنم که میشه اما نه در آمریکا! البته میشه هم درست نیست چون باید بگم میشد! اونم در کانادا ولی با حماسه ای که آقای خاوری آفریدن، گند غظیه (قضیه با غلظت بالا!) در اومد و الان در حال بررسی هستن که اونایی که اینجوری بیرون از کانادا بیدن و پاسپورت گرفتن رو لغو تابعیت کنن که از زمان جنگ جهانی دوم به این طرف بی سابقه هست!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، SH1A2R3 ، الهه سابق ، rs232 ، apoornaki ، mitr.p ، Danoosh ، Lemony ، Zoya911 ، msar ، shatsi ، Daneshjo
(2012-07-09 ساعت 03:48)soheilbadami نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 14:52)negar.ar نوشته:  برای پروسه سیتیزنی هم نباید بیشتر از 6 ماه از امریکا خارج باشیم و هم اینکه باید دلیلی داشته باشی که توی این 6 ماه اینجا زندگی کردیم چون امریکا مهر خروج نمی زنه و پرداخته مالیات نشون میده که تو اونجا زندگی کردی حالا با توجه به اینکه من نمی خوام امریکا بمونم و هر 6 ماه یک بار برم امریکا وخواهرم اتلانتا زندگی می کنه. می تونه که خونه ای که اجاره می کنه را به اسم من بگیره و با کارت من کار بکنه و مالیات بده ؟

دیگه چی ؟Big Grin به همین راحتی .
یعنی چون مهر خروج نمیزنه خروج شما معلوم نیست ؟ کاش اینطوری بود.
ورود و خروج شما کاملا مشخصه.

سلام.موقع خروج از ما گرین کرتها را خواست و اطلاعات آن را وارد کرد.حتما خروج ثبت می‌شه آنهم خیلی‌ دقیق .

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، SH1A2R3 ، الهه سابق ، yami ، maka2 ، rs232 ، mitr.p ، saher ، Danoosh ، sadeghi897 ، Hamed112 ، msar ، Daneshjo
دوستان عزیز
یه دوستی میگفت کسانی که سیتیزن میشن، اگه سنشون بالای 65 سال بشه و دارایی توی آمریکا نداشته باشن، ماهانه مقرری دریافت میکنن. میگفت 800 دلار.
کسی میدونه این صحت داره یا نه؟
مرسی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، apoornaki ، payam62 ، msar
(2012-07-12 ساعت 06:23)elahenadafy2 نوشته:  دوستان عزیز
یه دوستی میگفت کسانی که سیتیزن میشن، اگه سنشون بالای 65 سال بشه و دارایی توی آمریکا نداشته باشن، ماهانه مقرری دریافت میکنن. میگفت 800 دلار.
مرسی

بله اگر بالای 67 سال داشته باشند نه تنها ماهی 800 تا 1440 دلار (بستگی به شرایط دارد) دریافت می کنند بلکه تمام خدمات پزشکی برای افراد سالمند کاملا مجانی است. البته عمل زیبایی و امور پزشکی غیر ضروری شامل آن نمی شود. حتی ولیچر و دستگاه های مورد نیاز را هم مجانی می دهند و یک ساعت در روز (30 ساعت در ماه) هم یک پرستار به صورت مجانی به خانه آنها می رود تا کارهایشان را انجام دهد. حمل و نقل و اجاره خانه برای افراد سالمند بسیار ارزان است. البته برای اجاره خانه ارزان باید چند سال در نوبت بود تا یک نفر بمیرد و جای او را به نفر بعدی بدهند برای همین معمولا قبل از رسیدن به سن سالمندی برای گرفتن آن خانه ها اقدام می کنند. بین 50 تا سیصد دلار هم کوپن مواد غذایی می گیرند که می توانند با آن از فروشگاه های مواد غذایی خرید کنند. اگر زن و یا شوهر بمیرد پول مقرری آنها را تا پایان عمر به همسر او می دهند. تازگی ها گندش در آمد که برخی از ایرانی ها در لس آنجلس که پدر و مادرشان سیتیزن بوده اند و سال ها است در ایران مرده اند همچنان پول مقرری آنها را می گیرند و چون سن فرضی آنها از صد هم گذشت دولت امریکا مشکوک شد و پس از بررسی متوجه عدم حضور آنها شد و آنها را دادگاهی کردند. اگر کسی در امریکا و یا یک کشور دیگری که با امریکا رابطه دارد بمیرد دولت امریکا سریع متوجه می شود و حساب های او را بررسی می کند ولی هیچ وقت کسی در امریکا متوجه مردن یک فرد سالمند در کشوری مثل ایران نمی شود و دوستان ایرانی هم از این فرصت استثنایی استفاده کرده بودند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2012-07-12 ساعت 20:08)rs232 نوشته:  
مرسی

بله اگر بالای 67 سال داشته باشند نه تنها ماهی 800 تا 1440 دلار (بستگی به شرایط دارد) دریافت می کنند بلکه تمام خدمات پزشکی برای افراد سالمند کاملا مجانی است. البته عمل زیبایی و امور پزشکی غیر ضروری شامل آن نمی شود. حتی ولیچر و دستگاه های مورد نیاز را هم مجانی می دهند و یک ساعت در روز (30 ساعت در ماه) هم یک پرستار به صورت مجانی به خانه آنها می رود تا کارهایشان را انجام دهد. حمل و نقل و اجاره خانه برای افراد سالمند بسیار ارزان است. البته برای اجاره خانه ارزان باید چند سال در نوبت بود تا یک نفر بمیرد و جای او را به نفر بعدی بدهند برای همین معمولا قبل از رسیدن به سن سالمندی برای گرفتن آن خانه ها اقدام می کنند. بین 50 تا سیصد دلار هم کوپن مواد غذایی می گیرند که می توانند با آن از فروشگاه های مواد غذایی خرید کنند. اگر زن و یا شوهر بمیرد پول مقرری آنها را تا پایان عمر به همسر او می دهند. تازگی ها گندش در آمد که برخی از ایرانی ها در لس آنجلس که پدر و مادرشان سیتیزن بوده اند و سال ها است در ایران مرده اند همچنان پول مقرری آنها را می گیرند و چون سن فرضی آنها از صد هم گذشت دولت امریکا مشکوک شد و پس از بررسی متوجه عدم حضور آنها شد و آنها را دادگاهی کردند. اگر کسی در امریکا و یا یک کشور دیگری که با امریکا رابطه دارد بمیرد دولت امریکا سریع متوجه می شود و حساب های او را بررسی می کند ولی هیچ وقت کسی در امریکا متوجه مردن یک فرد سالمند در کشوری مثل ایران نمی شود و دوستان ایرانی هم از این فرصت استثنایی استفاده کرده بودند.

دوست عزیز! این برنامه اسمش چی هست؟
والا پدرزن مادرزن اینجانب هم سنشون بالاست هم سیتیزن هستن ولی از این خبرها که نیست هیچ، تازه پدرشون هم در میارن با مالیاتهای خفن! البته فکر نکنی که خیلی هم مایه دار هستن هااا!
کلا خیلی علاقه مندم بدونم اسم این پروژه یا برنامه حمایتی که گفتین چی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، apoornaki ، payam62 ، lingni ، msar ، Daneshjo
یعنی اگه فرد ایران هم زندگی کنه و اونجا نباشه باز هم به حسابش واریز میشه؟ یعنی چک نمیکنن که شخص توی آمریکا حضور داره یا نه؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، payam62 ، lingni ، msar
(2012-07-12 ساعت 20:31)yami نوشته:  
(2012-07-12 ساعت 20:08)rs232 نوشته:  
مرسی

دوست عزیز! این برنامه اسمش چی هست؟
والا پدرزن مادرزن اینجانب هم سنشون بالاست هم سیتیزن هستن ولی از این خبرها که نیست هیچ، تازه پدرشون هم در میارن با مالیاتهای خفن! البته فکر نکنی که خیلی هم مایه دار هستن هااا!
کلا خیلی علاقه مندم بدونم اسم این پروژه یا برنامه حمایتی که گفتین چی هست؟
این برنامه اسم ندارد یامی جان, به اولین اداره سوشیال سکوریتی مراجعه کنید و آنها تمام این چیزها را به شما می گویند. من خودم تازه تمام این مراحل را برای یک نفر طی کردم و جزئیات آن را می دانم. البته فرد مورد نظر باید در امریکا کار کرده باشد و مالیات پرداخت کرده باشد تا سوشیال سکوریتی دریافت کند.

(2012-07-12 ساعت 21:12)elahenadafy2 نوشته:  یعنی اگه فرد ایران هم زندگی کنه و اونجا نباشه باز هم به حسابش واریز میشه؟ یعنی چک نمیکنن که شخص توی آمریکا حضور داره یا نه؟

آن را هر ماه به حساب بانکی واریز می کنند ولی اگر از حساب برداشت نشود (چند ماه) ممکن است شک کنند و پول را قطع کنند تا فرد خودش به اداره سوشیال سکیوریتی مراجعه کند. بنابراین اگر خود فرد مسن در خارج از امریکا باشد یک نفر می تواند با دبیت کارت از حساب پول برداشت کند. البته از اول 2012 مبلغ 60 دلار هم بابت پلن بی بیمه کم می کنند که البته ممکن است آن را به زودی لغو کنند چون خیلی ها به آن اعتراض کردند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
پورت سریال عزیز! دوزاریم افتاد! خوب این همان مستمری سوشال سکیوریتی هست. چیزی شبیه بیمه تامین اجتماعی ایران. یعنی بقول شما باید در آمریکا طرف کار کرده و هر ماه بابت حقوق دریافتی حق بیمه سوشال سکیوریتی پرداخت کرده باشد که بعد از 35 سال بازنشسته شود یا اگه سنش فکر کنم بزنه بالای 67 یا همچین چیزی (هر سال هم میبرنش بالاتر!) باز شامل سوشال سکیوریتی میشه اما به ازای مبلغی که تا حالا واریز کرده بهش پول میدن یعنی ده سال پرداخت کرده باشه، مثلا یک سوم حقوق کامل سوشال سکیوریتی رو میدن.
من از سوال اون یکی دوستمون چنان متوجه شدم که طرحی هست که بدون این مسائل به صرف سیتیزن بودن و سنن بالای 65 به آدم پول میدن!! داشتم میرفتم در عالم هپروت که خدایا کی پیر میشم حقوق مفت بگیرم حال در وکنم از خودم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، rs232 ، zohreh36 ، soheilbadami ، vroom ، mori5050 ، Danoosh ، sadeghi897 ، payam62 ، مانترا ، romance33 ، lingni ، Lemony ، sib 24 ، msar ، shatsi
بله خوب باید کار کرده باشید. البته من الآن دارم 401K هم می دهم چون بدون مالیات حساب می شود و پانزده ساله است. ولی باز هم شنیده ام که پول آن را در بازار سهام به کار می گیرند و ارزش آن هم بستگی به بازار سهام دارد و حتی ممکن است در نهایت کمتر از پول مالیات در رفته آن شود.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، saied-k ، سارا کوچولو ، Danoosh ، sadeghi897 ، payam62 ، eybaba ، lingni ، sib 24 ، msar ، Daneshjo
(2012-07-13 ساعت 01:11)yami نوشته:  من از سوال اون یکی دوستمون چنان متوجه شدم که طرحی هست که بدون این مسائل به صرف سیتیزن بودن و سنن بالای 65 به آدم پول میدن!! داشتم میرفتم در عالم هپروت که خدایا کی پیر میشم حقوق مفت بگیرم حال در وکنم از خودم!!!

یاد ضرب المثل چینی افتادم. ماجرای پنیر مفت و تله موش ! زرنگ اگه باشیم چیزی ازمون نگیرن خیلیه. الان پنشن های ملت رو که سالیان برا بازنشستگی کنار گذاشته بودن و داده بودن دست صندوقهای سرمایه گذاری تقریبا همه از بین رفته و این صندوقها بعد از رکود سالیان اخیر اعلام ورشستگی کردن و پولها رفت به همین راحتی.
یکی از بهترین راههای کلاهبرداری در امریکا که متاسفانه تعدادی از هموطنان و کشور همسایه پاکستان به وفور از اون استفاده کردن و شرکتهای بزرگ و بانک و مورگج کمپانیها هم کماکان استفاده میبرند و حال میفرمایند همین قانون بنکراپسی هست و در 95 درصد موارد زندان یا عقوبتی هم براش نیست به شرطی که وکیل درجه 1 داشته باشی.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، saied-k ، Danoosh ، payam62 ، msar ، Daneshjo
ولی این برنامه واقعا وجود داره . عمو و زن عموی بنده سنشون بالای 65 هست. حقوق دریافت میکنند و خونه ارزون مخصوص سالمندان هم بهشون دادند. بدون اینکه کار کنند....
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، الهه سابق ، saied-k ، soheilbadami ، payam62 ، lingni ، sib 24 ، msar
(2012-07-13 ساعت 07:21)hitab نوشته:  ولی این برنامه واقعا وجود داره . عمو و زن عموی بنده سنشون بالای 65 هست. حقوق دریافت میکنند و خونه ارزون مخصوص سالمندان هم بهشون دادند. بدون اینکه کار کنند....

چقدر شبیه ایرانه خودمون !! جدیدا مطلع شدم یکی از نزدیکان بازنشسته شده و مبلغ ماهیانه 376000 تومان براش مستمری تعیین شده . این بازنشستگی و سن بالای 60 سال تو ایران و امریکا چقدر به هم شباهت داره . ادم میمونه حالا این بنده خدا بااین همه پول چکار کنه ... ؟؟

Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، masih sh ، soheilbadami ، mitr.p ، behzadb57 ، Danoosh ، payam62 ، apoornaki ، lingni ، sib 24 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان