کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
ﺳﻼﻡ ﻛﺴﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎن ﺧﺒﺮ ﻧﺪاﺭﻩ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-10 ساعت 14:56)tabrizi نوشته:  
(2017-01-09 ساعت 14:17)samira t نوشته:  
(2010-07-21 ساعت 10:45)rozollina نوشته:  من يك ماه پيش رفتم مصاحبه و چون دفعه اول كه اومدم حدود ٨ ماه از آمريكا خارج شدم و موقع مصاحبه به نظر ميومد مشكلي نباشه حتي آفيسر بهم گفت از نظر من قبولي ولي چون سيستم كند بود نشد كه جواب قطعي رو يهم بده و خودش روز بعد بهم زنگ زِد وگفت متاسفانه كيست به مشكل خورده و مدارك لازم داري و بهم گفت چي بفرستم برام خوبه چون من نه سال اول نه كار كردم نه رنت دادم نه تكس فايل كردم.دو هفته پيش مدارك و فرستادم امروز توي سايت چك كردم كه نامه دعوت به ceremony رو برام فرستادن. إينو نوشتم به خاطر همه كسايي كه با خوندن پست شما  مثل من استرس گرفتن.
و در مورد همسر شما ايشون بايد موقعي اقدام كنند كه أون ١١ ماه توي ٥ سال گذشته نباشه
سلام دوستهای خوبم رو
یک سوال دارم که هیچ ربطی به ویزای ازدواج و اینجور چیزا نداره Big Grin
برادر شوهر من امسال واسه سیتیزن شدن اقدام کرد در طول این 5 سال که گرین کارت دارشته یک بار بیشتر از 6 ماه بیرون بوده یعنی حدود 11 ماه وقتی برای مصاحبه رفت افیسر ایراد گرفت و کیس سیتیزنیش رد شد حالا میگن 4 سال دیگه بیا ولی خیلی ها میگن 1 سال بعد اگه از آمریکا بیرون نیاد میتونه دوباره اقدام کنه
شماها چیزی در این ارتباط میدونین ؟؟rozollina
دوست عزيز rozollina ممكنه بگيد وقتى افيسر براي سال اول كه اونجا كم بوديد ، افيسر از شما چه مداركى خواست؟ و شما ايا اون مدارك را فرستاديد يا نه ؟ و ممكنه بگيد شما چه مداركى براشون فرستاديد ؟
ممنون ميشم اگه جوابم رو بديد
فکر کنم منظور شما به من بود.من وقتی‌ برای مصاحبه رفتم به آفیسر گفتم که من سال اول چون کار نداشتم تکس هم فایل نکردم و چون منزل sponseram زندگی می‌کردم رنت هم nadadam و چون تنها اومدم آمریکا هیچ فامیل darajeh یکی‌ هم ندارم.چون تمام اینا رو از من خواسته بودن.آفیسر خودش به من گفت خودت و sponseret به صورتِ jodaganeh ۲ تا استیتمنت بنویسید و همه اینا رو توضیح بدید(می‌دونم که به نظر شاید خیلی‌ ghanoni نیاد ولی‌ برای من کار کرد).و اینکه توضیح بده که مدتی‌ که اینجا نابودی ایران کار نکردی و رنت هم اونجا نمیدادی و مهمان خانواده بودی و کل استیتمنت‌های بانک که از اون موقع که اینجا نبودم که نشون بدم حسابای بانک داشتم و نبسته بودم(ببخشید اگه خیلی‌ اشتباه دارم از بهنویس استفاده کردم)
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-01-18 ساعت 01:36)Kf123 نوشته:  ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻦ اﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﻫﻤﺴﺮﻡ اﻭﻣﺪﻡ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ .ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺕ ﺑﻮﺩ ﺑﺎ ﻫﻢ اﺯﺩﻭاﺝ ﻛﺮﺩﻳﻢ و ﻛﺎﺭ ﻣﻦ ﺣﺪﻭﺩ 4 ﺳﺎﻝ و ﻧﻴﻢ ﻃﻮﻝ ﻛﺸﻴﺪ ﺗﺎ ﺩﺭﺳﺖ ﺷﺪ و ﻭﻗﺘﻲ ﺧﻮﺩ ﻫﻤﺴﺮﻡ ﺳﻴﺘﻴﺰﻥ ﺷﺪ ﺳﺰﻳﻌﺘﺮ ﺷﺪ ﻣﻦ ﺳﺎﻝ 2010 ﻭاﺭﺩ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﺷﺪﻡ و ﺣﺎﻻ ﻣﻴﺨﻮاﻡ ﺑﺮاﻱ ﺳﻴﺘﻴﺰﻧﻲ اﻗﺪاﻡ ﻛﻨﻢ 3 ﺩﻓﻌﻪ اﺯ ﺯﻣﺎﻧﻴﻜﻪ اﻭﻣﺪﻡ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﺭﻓﺘﻢ اﻳﺮاﻥ ,ﺩﻓﻌﻪ اﻭﻝ ﺣﺪﻭﺩ 40 ﺭﻭﺯ ﺩﻓﻌﻪ ﺩﻭﻡ 4 ﻣﺎﻩ و ﺩﻓﻌﻪ ﺳﻮﻡ ﺣﺪﻭﺩ 5 ﻣﺎﻩ و ﺑﻴﺴﺖ و ﺷﺶ ﺭﻭﺯ ﻣﺎﻩ. ﻭﻟﻲ اﻓﻴﺴﺮ ﺳﺮي ﺁﺧﺮ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺩﺭ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ اﻳﺮاﺩ ﮔﺮﻓﺖ و ﮔﻔﺖ ﭼﺮا اﻳﻦ ﻣﺪﺕ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﺑﻮﺩﻱ ﺑﺮاﻡ ﺑﺎﻳﺪ ﺩﻟﻴﻞ ﺑﻴﺎﺭﻱ و ﻋﺼﺒﺎﻧﻲ ﺷﺪ و ﮔﻔﺖ اﮔﺮ اﻳﻦ ﺩﻓﻌﻪ ﺑﺮﻱ اﻳﺮاﻥ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺗﺖ و اﺯﺕ ﻣﻴﮕﺮﻡ .ﺳﺮﻱ ﺁﺧﺮ ﻣﻦ ﺳﺎﻝ 2015 ﻣﺎ ﺁﮔﻮﺳﺖ اﻭﻣﺪﻡ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ و ﻣﻦ ﻣﺮﺗﺐ اﻳﺮاﻥ ﻧﺒﻮﺩﻡ ﺣﺎﻻ ﺑﺮاﻱ ﺳﻴﺘﻲ ﺯﻥ ﺷﺪﻧﻢ ﻧﮕﺮاﻧﻢ ﺁﻳﺎ اﺷﻜﺎﻟﻲ ﺑﺮاﻡ ﭘﻴﺶ ﻧﻤﻴﺎﺩ ﻭﻛﻼ اﺯ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ اﻗﺪاﻡ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ ﺑﺮاﻱ ﺳﻴﺘﻲ ﺯﻧﻲ ﭼﻘﺪ ﻃﻮﻝ ﻣﻴﻜﺸﻪ .ﻣﻤﻨﻮﻥ اﮔﺮ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ
نگران نباشید .اگه نرمال پیش بره پرونده سیتیزنی حدود ۷ماه طول داره باز هم ۱۰۰ درصد نیست. یه نفر میبینید ۵ ماهه درست شده یه نفر دیگه یکسال طول کشیده
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Kf123
(2016-02-07 ساعت 17:47)soufia نوشته:  خوب این خیلی عالیه که شما همه 5 سال رو اینجا بودید. ما 33 ماه اخیر رو ساکن بودیم ولی 2،5 اول رو رفت و آمد کردیم هر 6 ماه و یکبار بعد از 11 ماه برگشتیم وقتی شرایط لازم رو برای اخذ سیتیزن شدن در وب سایت uscis  مطالعه کردم نوشته بودن بیشتر از 6 ماه و کمتر از یکسال پروسه سیتیزن شدن رو دیس کانتی نیو میکنه مگر اینکه مدرکی مانند اجاره خونه یا تکس ریت رن ارایه بدین ! حالا من میخوام با یک وکیل تلفنی مشاوره کنم و بپرسم که چقدر این موضوع  میتونه مهم باشه تو کیس ما، دوستان هم اطلاعات  واجبه ای داشته باشند ممنون میشم بیان کنند

سلام ، ما هم دقيقا همين طور بوديم، و در مدت اون دو سال مالياتمون به صورت dependent پرداخت شد ولي حالا پرداخت كننده ميگه اين جرمه كه شما نبوديد و من ماليات دادم و تكس ترنسكريپت نميده بهمون، ما هم بايد با وكيل صحبت كنيم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr
(2016-10-21 ساعت 05:48)soufia نوشته:  ما بالاخره بعد ار ۶ ماه و نیم  برای  مصاحبه رفتیم .و بقول خودشون تست رو پس کردیم ولی چون در یکی از سفرها بیش از  ۶ ماه خارج از آمریکا بودیم گفتن یه نامه میاد که باید مدارک لازم رو بفرستیم مبنی براینکه در اون مدت وضعیت رزیدنتی ما برقرار بوده.  مثل مالیات و حساب بانکی و ....
علیرغم اینکه ما حدود ۳۶ ماهه اینجا ساکنیم باید فعلا منتظر  نامه باشیم.  ولی برگه های قبولی رو بهمون دادن .

سلام ، مبارك باشه، يه سؤال داشتم چون ما هم همين شرايط رو داريم، خب حالا كه قبول شديد اگه نتونيد برأي اون سال ها مثلا برگه مالياتي بديد چه اتفاقي ميفته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خوشحال ميشم كسي راهنمايي كنه، ما ٥ سالمون پر شده ، يه سفر زير ٦ ماه ، يه سفر يازده ماه، حساب بانكي داشتيم ولي خونه كسي بوديم كه ساپورتمون كرده (برادر شوهرم) ، اون خواسته بوده حال بده بهمون واسمون تكس هم رد كرده در حالي كه حالا ميگه قانوني نبوده و مداركش رو نميدم بهتون، ما اينجا بچه دار شديم و ماليات داديم و همسرم هم يه مدت كار ميكرد و الان هم كه دنبال كار هست و به تمام معني زندگي كرديم، از ايران هم نامه پزشك اورديم و يه سري مدارك كه چرا مجبور بوديم بمونيم،
به نظر شما چيكار كنيم؟ اقدام كنيم يا ممكنه ايراد بگيرن، البته كه ميدونم خيلي به افيسر مربوطه، يكي از دوستان هم گفتن كه statement نوشتن و كمكشون كرده،
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-19 ساعت 13:49)سيتا نوشته:  
(2016-02-07 ساعت 17:47)soufia نوشته:  خوب این خیلی عالیه که شما همه 5 سال رو اینجا بودید. ما 33 ماه اخیر رو ساکن بودیم ولی 2،5 اول رو رفت و آمد کردیم هر 6 ماه و یکبار بعد از 11 ماه برگشتیم وقتی شرایط لازم رو برای اخذ سیتیزن شدن در وب سایت uscis  مطالعه کردم نوشته بودن بیشتر از 6 ماه و کمتر از یکسال پروسه سیتیزن شدن رو دیس کانتی نیو میکنه مگر اینکه مدرکی مانند اجاره خونه یا تکس ریت رن ارایه بدین ! حالا من میخوام با یک وکیل تلفنی مشاوره کنم و بپرسم که چقدر این موضوع  میتونه مهم باشه تو کیس ما، دوستان هم اطلاعات  واجبه ای داشته باشند ممنون میشم بیان کنند

سلام ، ما هم دقيقا همين طور بوديم، و در مدت اون دو سال مالياتمون به صورت dependent پرداخت شد ولي حالا پرداخت كننده ميگه اين جرمه كه شما نبوديد و من ماليات دادم و تكس ترنسكريپت نميده بهمون، ما هم بايد با وكيل صحبت كنيم.

سلام ، در صورتی که تکس ترنسکریپت رو بهتون نمیدند خودتون می تونید مستقیما از IRS دریافت کنید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
با سلام به دوستان عزیز.
من 4 ماه دیگه میرم آمریکا و اونجا خواهم موند. میشه لطفا کسی مراحل سیتی زن شدن رو بمن بگه؟
میخوام از همون اول با روند کار آشنا بشم تا بدونم از همون ابتدا چه مدارکی رو لازم هست که نگه دارم تا به درد سیتی زنی م بخوره.
اگر کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-20 ساعت 05:32)Nazem نوشته:  
(2017-01-19 ساعت 13:49)سيتا نوشته:  

سلام ، در صورتی که تکس ترنسکریپت رو بهتون نمیدند خودتون می تونید مستقیما از IRS دریافت کنید.

سلام ، ممنون از راهنماييتون ، ولي توي سايتش كه نداد ، بايد اس اس ان طرف رو داشته باشيم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr
(2017-01-20 ساعت 15:44)atlantis770 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز.
من 4 ماه دیگه میرم آمریکا و اونجا خواهم موند. میشه لطفا کسی مراحل سیتی زن شدن رو بمن بگه؟
میخوام از همون اول با روند کار آشنا بشم تا بدونم از همون ابتدا چه مدارکی رو لازم هست که نگه دارم تا به درد سیتی زنی م بخوره.
اگر کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.

سلام ، اگه قرار هست كه بمونيد و روال معمول زندگي رو داشته باشيد كار خاصي لازم نيست انجام بديد، مهمترين موضوع پر كردن فرمهاي مالياتي است حتي اگه درامد نداشته باشيد، ساير مدارك مثل أجاره يا خريد خونه ، وأم ، شغل ، خريدهاي أساسي مثل باز خونه، ماشين، بيمه هاي درماني و دارييها، و حسابهاي بانكي ، رو نگه داريد،

اگه قرار هست يه سره بمونيد هم بعد از ٤ سال و نه ماه ميتونيد اقدام كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-20 ساعت 15:50)سيتا نوشته:  
(2017-01-20 ساعت 05:32)Nazem نوشته:  
(2017-01-19 ساعت 13:49)سيتا نوشته:  سلام ، ما هم دقيقا همين طور بوديم، و در مدت اون دو سال مالياتمون به صورت dependent پرداخت شد ولي حالا پرداخت كننده ميگه اين جرمه كه شما نبوديد و من ماليات دادم و تكس ترنسكريپت نميده بهمون، ما هم بايد با وكيل صحبت كنيم.

سلام ، ممنون از راهنماييتون ، ولي توي سايتش كه نداد ، بايد اس اس ان طرف رو داشته باشيم.

میتونید از طریق نامه با سوشیال خودتون از IRS بگیرید
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: سيتا
(2017-01-12 ساعت 11:44)flowerm1368 نوشته:  با سلام خدمت بزرگواران گرامی
من سه تا سوال داشتم و ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:
من از دسامبر 2010 تا دسامبر 2012 پاس سفید داشتم و الآن با توجه به قانون چهار سال و یک روز و با توجه به مدت زمان زندگی کردنم در آمریکا واجد شرایط سیتیزنی هستم. سوال اولم اینه که در فرم N400 سوال اول وقتی میپرسه کدوم شرایط در مورد شما صدق میکنه آیا من باید قسمت A رو انتخاب کنم چون 8 ساله گرین کارت دارم یا قسمت E رو چون دارم از قانون چهارسال و یک روز استفاده میکنم؟
سوال دوم اینه که تاریخهای ورود و خروج تا پنج سال قبل رو که میزنم، چون سال اول بیشتر از شش ماه خارج بودم با وجود پاس سفید، ایا این موضوع مشکل سازه؟
و سوال سوم اینکه به جز فرم N400 و مبلغ مورد نیاز آیا چیز دیگه ای هم باید براشون بفرستم الآن؟

پیشاپیش ممنون از وقت و راهنمایی هاتون

اگه ممکنه یکی منو راهنمایی کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-21 ساعت 11:14)flowerm1368 نوشته:  
(2017-01-12 ساعت 11:44)flowerm1368 نوشته:  با سلام خدمت بزرگواران گرامی
من سه تا سوال داشتم و ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:
من از دسامبر 2010 تا دسامبر 2012 پاس سفید داشتم و الآن با توجه به قانون چهار سال و یک روز و با توجه به مدت زمان زندگی کردنم در آمریکا واجد شرایط سیتیزنی هستم. سوال اولم اینه که در فرم N400 سوال اول وقتی میپرسه کدوم شرایط در مورد شما صدق میکنه آیا من باید قسمت A رو انتخاب کنم چون 8 ساله گرین کارت دارم یا قسمت E رو چون دارم از قانون چهارسال و یک روز استفاده میکنم؟
سوال دوم اینه که تاریخهای ورود و خروج تا پنج سال قبل رو که میزنم، چون سال اول بیشتر از شش ماه خارج بودم با وجود پاس سفید، ایا این موضوع مشکل سازه؟
و سوال سوم اینکه به جز فرم N400 و مبلغ مورد نیاز آیا چیز دیگه ای هم باید براشون بفرستم الآن؟

پیشاپیش ممنون از وقت و راهنمایی هاتون

اگه ممکنه یکی منو راهنمایی کنه.
1. A
2. No
3. Document checklist
https://www.uscis.gov/sites/default/file.../M-477.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: flowerm1368
Toungue 
(2016-12-02 ساعت 06:46)Loosi نوشته:  سلام ،ممكنه يه نفر مدارك مورد نياز براي سيتي زن شدن رو بگه ؟ براي ازدواجيها ،من براي تمديد گرين كارت دو ساله به ده ساله يه عالمه مدارك اثبات حضور در امريكا و حساب بانكي و اثبات اينكه ازدواج سوري نبوده فرستادم حالا الان براي سيتيزن شدن هم شنيدم همراه فرم N٤٠٠ بايد دوباره مدارك  اثبات حضور در امريكا و با هم زندگي كردن رو بايد بفرسم ميخواستم بپرسم واقعا درسته اين حرف يا فقط بايد فرم رو بفرسيم ???? واقعا جمع اوري اين مدارك خيلي سخته براي گرين كارت حدود ٢٠٠ صفحه مدرك فرستاديم،

چرا کسی جواب من رو نمی ده؟ Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-21 ساعت 10:10)Nazem نوشته:  
(2017-01-20 ساعت 15:50)سيتا نوشته:  
(2017-01-20 ساعت 05:32)Nazem نوشته:  سلام ، در صورتی که تکس ترنسکریپت رو بهتون نمیدند خودتون می تونید مستقیما از IRS دریافت کنید.

میتونید از طریق نامه با سوشیال خودتون از IRS بگیرید

ممنون از راهنمايي تون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان