کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2017-01-21 ساعت 21:30)Loosi نوشته:  
(2016-12-02 ساعت 06:46)Loosi نوشته:  سلام ،ممكنه يه نفر مدارك مورد نياز براي سيتي زن شدن رو بگه ؟ براي ازدواجيها ،من براي تمديد گرين كارت دو ساله به ده ساله يه عالمه مدارك اثبات حضور در امريكا و حساب بانكي و اثبات اينكه ازدواج سوري نبوده فرستادم حالا الان براي سيتيزن شدن هم شنيدم همراه فرم N٤٠٠ بايد دوباره مدارك  اثبات حضور در امريكا و با هم زندگي كردن رو بايد بفرسم ميخواستم بپرسم واقعا درسته اين حرف يا فقط بايد فرم رو بفرسيم ???? واقعا جمع اوري اين مدارك خيلي سخته براي گرين كارت حدود ٢٠٠ صفحه مدرك فرستاديم،

چرا کسی جواب من رو نمی ده؟ Sad  Sad

فكر ميكنم درست باشه، ميدونم كه علاوه بر مدارك نوشته شده توي فرم اگه چيز ديگه اي بخوان خودشون بهتون ميگن ،
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ممنون ميشم راهنمائي كنيد منو چون واقعا گيج شدم ازاكتبر ٢٠١١ با داشتن ويزاى مهاجرتي وارد امريكا شدم ولي هر موقع كه اومدم بمدت يكماه و چهل روز موندم و برگشتم به ايران ولي قبل از ٦ ماه برگشتم ولي از دسامبر ٢٠١٤ كه برگشتم حدود چهار ماه موندم و مجددا برگشتم و دو ماه ايران موندم و از تاريخ جولاى ٢٠١٥ بمدت ٣٢٩ روز موندم و يكماه باز برگشتم به ايران تا الان و با حسابي كه كردم و كليه روزها رو شمردم براى ٣ فوريه ٢٠١٧ يعني سه ماه قبل از ٩١٣روز ميتونم اپلاى كنم واسه سيتيزني ، ولي امروز با خانمي صحبت كردم كه قرار بود فرمهاى منو پر بكنه بمن گفت كه نميتوني اپلاى كني چون هر سال ٦ ماهش رو بايد امريكا ميموندى ولي من برعكسشو فكر ميكردم كه مهم پر كردن روزها بوده و قبل از ٦ ماه هم از ايران برگردم ، خلاصه خيلي گيج شدم خواهش ميكنم منو افراد با تجربه راهنمائي كنن ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما در حال حاضر در پروسه ی سیتیزن شیپی هستیم ، میترسم این آدم اون رو هم فعلا بفرسته رو هوا !!!!!! والا دیگه نه میتونیم از آمریکا خارج بشیم و نه اینکه شهروندی بگیریم این دیگه قوز بالا قوز میشه واسمون. نمیدونم این یارو چه بلای آسمونی بود که یهو به سرمون نازل شد!!؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-01-29 ساعت 06:29)afshin4749 نوشته:  ما در حال حاضر در پروسه ی سیتیزن شیپی هستیم ، میترسم این آدم اون رو هم فعلا بفرسته رو هوا !!!!!! والا دیگه نه میتونیم از آمریکا خارج بشیم و نه اینکه شهروندی بگیریم این دیگه قوز بالا قوز میشه واسمون. نمیدونم این یارو چه بلای آسمونی بود که یهو به سرمون نازل شد!!؟؟؟

اگه راستشو بخواین تو متن دستور اجرایی دادن هرگونه immigration benefit ممنوع شده تو اون 90 روز مگر اینکه DHS کیس با کیس تشخیص بده که اگه بده به منافع امریکا کمک شده. دادن حق سیتیزن شیپی هم از لحاظ حقوقی یک immigration benefit حساب می شه. اما امیدوارم که USCIS پروسه ی سیتیزن شیپی ایرانی ها رو متوقف نکنه.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
(2017-01-28 ساعت 12:53)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان ممنون ميشم راهنمائي كنيد منو چون واقعا گيج شدم ازاكتبر ٢٠١١ با داشتن ويزاى مهاجرتي وارد امريكا شدم ولي هر موقع كه اومدم بمدت يكماه و چهل روز موندم و برگشتم به ايران ولي قبل از ٦ ماه برگشتم ولي از دسامبر ٢٠١٤ كه برگشتم حدود چهار ماه موندم و مجددا برگشتم و دو ماه ايران موندم و از تاريخ جولاى ٢٠١٥ بمدت ٣٢٩ روز موندم و يكماه باز برگشتم به ايران تا الان و با حسابي كه كردم و كليه روزها رو شمردم براى ٣ فوريه ٢٠١٧ يعني سه ماه قبل از ٩١٣روز ميتونم اپلاى كنم واسه سيتيزني ، ولي امروز با خانمي صحبت كردم كه قرار بود فرمهاى منو پر بكنه بمن گفت كه نميتوني اپلاى كني چون هر سال ٦ ماهش رو بايد امريكا ميموندى ولي من برعكسشو فكر ميكردم كه مهم پر كردن روزها بوده و قبل از ٦ ماه هم از ايران برگردم ، خلاصه خيلي گيج شدم خواهش ميكنم منو افراد با تجربه راهنمائي كنن ممنون

اون خانم اشتباه فرمودند.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، soufia
(2017-01-30 ساعت 02:59)lordsaroman نوشته:  [quote='zohreh36' pid='739367' dateline='1485591787']
سلام دوستان ممنون ميشم راهنمائي كنيد منو چون واقعا گيج شدم ازاكتبر ٢٠١١ با داشتن ويزاى مهاجرتي وارد امريكا شدم ولي هر موقع كه اومدم بمدت يكماه و چهل روز موندم و برگشتم به ايران ولي قبل از ٦ ماه برگشتم ولي از دسامبر ٢٠١٤ كه برگشتم حدود چهار ماه موندم و مجددا برگشتم و دو ماه ايران موندم و از تاريخ جولاى ٢٠١٥ بمدت ٣٢٩ روز موندم و يكماه باز برگشتم به ايران تا الان و با حسابي كه كردم و كليه روزها رو شمردم براى ٣ فوريه ٢٠١٧ يعني سه ماه قبل از ٩١٣روز ميتونم اپلاى كنم واسه سيتيزني ، ولي امروز با خانمي صحبت كردم كه قرار بود فرمهاى منو پر بكنه بمن گفت كه نميتوني اپلاى كني چون هر سال ٦ ماهش رو بايد امريكا ميموندى ولي من برعكسشو فكر ميكردم كه مهم پر كردن روزها بوده و قبل از ٦ ماه هم از ايران برگردم ، خلاصه خيلي گيج شدم خواهش ميكنم منو افراد با تجربه راهنمائي كنن ممنون

اون خانم اشتباه فرمودند

ميشه خواهش كنم توضيحات بيشترى به بنده ارائه بفرمائيد ؟ آيا كمتر از ٣٠ روز هم جزو اون روزهاى سيتي زني مياد؟ ممنون از جوابتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-30 ساعت 03:22)zohreh36 نوشته:  
(2017-01-30 ساعت 02:59)lordsaroman نوشته:  
(2017-01-28 ساعت 12:53)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان ممنون ميشم راهنمائي كنيد منو چون واقعا گيج شدم ازاكتبر ٢٠١١ با داشتن ويزاى مهاجرتي وارد امريكا شدم ولي هر موقع كه اومدم بمدت يكماه و چهل روز موندم و برگشتم به ايران ولي قبل از ٦ ماه برگشتم ولي از دسامبر ٢٠١٤ كه برگشتم حدود چهار ماه موندم و مجددا برگشتم و دو ماه ايران موندم و از تاريخ جولاى ٢٠١٥ بمدت ٣٢٩ روز موندم و يكماه باز برگشتم به ايران تا الان و با حسابي كه كردم و كليه روزها رو شمردم براى ٣ فوريه ٢٠١٧ يعني سه ماه قبل از ٩١٣روز ميتونم اپلاى كنم واسه سيتيزني ، ولي امروز با خانمي صحبت كردم كه قرار بود فرمهاى منو پر بكنه بمن گفت كه نميتوني اپلاى كني چون هر سال ٦ ماهش رو بايد امريكا ميموندى ولي من برعكسشو فكر ميكردم كه مهم پر كردن روزها بوده و قبل از ٦ ماه هم از ايران برگردم ، خلاصه خيلي گيج شدم خواهش ميكنم منو افراد با تجربه راهنمائي كنن ممنون

اون خانم اشتباه فرمودند

ميشه خواهش كنم توضيحات بيشترى به بنده ارائه بفرمائيد ؟ آيا كمتر از ٣٠ روز هم جزو اون روزهاى سيتي زني مياد؟ ممنون از جوابتون

اگه از تو 5 سال، 913 روزش رو داخل خاک امریکا بوده باشید و بیش از 6 ماه بیرون امریکا نبودید اکی هست. اون 913 روز می تونه تو اون 5 سال پراکنده باشه.

پاسخ
darkhaste citizenship ham motevaghef shod !!!baraye in 7 keshvar
پاسخ
تشکر کنندگان:
اينكه درخواست سيتيزن شيپي متوقف شده شامل كساني ميشه كه تازه ميخواهن اقدام كنند يا كساني كه قبلا اقدام كردن،يا هردو؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
در این لینک نوشته شده که مصاحبه هم انجام میشه ولی ادامه ماجرا رو متوقف میکنند , من 2 ماه که اقدام کردم! دوستم هم 15 روز دیگر مصاحبه داره , از 2 تا وکیل سوال کردم یکی گفت شامل نمیده ولی یکی دیگه گفت که متوقف شده!! اگر از دوستان کسی اطلاع بیشتر داره لطفا به اشتراک بزاره!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-30 ساعت 06:54)lordsaroman نوشته:  
(2017-01-30 ساعت 03:22)zohreh36 نوشته:  
(2017-01-30 ساعت 02:59)lordsaroman نوشته:  
اگه از تو 5 سال، 913 روزش رو داخل خاک آمریکا بوده باشید و بیش از 6 ماه بیرون آمریکا نبودید اکی هست. اون 913 روز می تونه تو اون 5 سال پراکنده باشه.
آیا پاس سفید (که اجازه قانونی برای خروج بیش از 6 ماه هست) روزهای حضور در خاک آمریکا که ما قبل صدور پاس سفید بوده رو باطل می کنه؟
برنده 2012-اولین ورود: ژانویه 2013- دریافت پاس سفید اوت 2013- ورود مجدد سپتامبر 2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
متاسفانه طبق یک ایمیلی که به کارمندان USCIS زده شده هرگونه خدمات مهاجرتی از جمله naturalization به سیتیزن های ایران متوقف شده این شامل هم کسانی می شه که قبلا فایل کرند برای سیتیزشیپ هم قراره فایل کنند.
منبع خبر لینک زیرhttps://theintercept.com/2017/01/30/asyl...fice-here/

Daniel M. Renaud, associate director of field operations for DHS’s office of U.S. Citizenship and Immigration Services
The email, sent Saturday morning at 11:12 a.m

Effectively immediately and until additional guidance is received, you may not take final action on any petition or application where the applicant is a citizen or national of Syria, Iraq, Iran, Somalia, Yemen, Sudan, and Libya. Field offices may interview applicants for adjustment of status and other benefits according to current processing guidance and may process petitions and applications for individuals from these countries up to the point where a decision would be made.

At that point, cases shall be placed on hold until further notice and will be shelved with specific NFTS codes which will be provided through the Regional Offices. Offices are not permitted to make any final decision on affected cases to include approval, denial, withdrawal, or revocation

Please look for additional guidance later this weekend on how to process naturalization applicants from one of the seven countries listed above who are currently scheduled for oath ceremony or whose N-400s have been approved and they are pending scheduling of oath ceremony. We expect to issue more detailed guidance and procedures as needed in the coming days.

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، farrokh33
(2017-02-01 ساعت 11:56)frz61 نوشته:  
(2017-01-30 ساعت 06:54)lordsaroman نوشته:  اگه از تو 5 سال، 913 روزش رو داخل خاک آمریکا بوده باشید و بیش از 6 ماه بیرون آمریکا نبودید اکی هست. اون 913 روز می تونه تو اون 5 سال پراکنده باشه.
آیا پاس سفید (که اجازه قانونی برای خروج بیش از 6 ماه هست) روزهای حضور در خاک آمریکا که ما قبل صدور پاس سفید بوده رو باطل می کنه؟

هم آره هم نه. بستگی به کیس داره.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-01 ساعت 19:29)lordsaroman نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 11:56)frz61 نوشته:  
(2017-01-30 ساعت 06:54)lordsaroman نوشته:  اگه از تو 5 سال، 913 روزش رو داخل خاک آمریکا بوده باشید و بیش از 6 ماه بیرون آمریکا نبودید اکی هست. اون 913 روز می تونه تو اون 5 سال پراکنده باشه.

امکان داره براتون من رو به لینک یا صفحه ای متصل کنید که بیشتر در موردش مطالعه کنم؟. من تا حالا 204 روز در خاک امریکا بودم ولی الان با پاس سفید می خوام 2 سال نرم
نمی دونم چقدر بعدش یاید بمونم تا برای سیتیزن شیپ اقدام کنم
برنده 2012-اولین ورود: ژانویه 2013- دریافت پاس سفید اوت 2013- ورود مجدد سپتامبر 2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-02 ساعت 18:25)frz61 نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 19:29)lordsaroman نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 11:56)frz61 نوشته:  آیا پاس سفید (که اجازه قانونی برای خروج بیش از 6 ماه هست) روزهای حضور در خاک آمریکا که ما قبل صدور پاس سفید بوده رو باطل می کنه؟

امکان داره براتون من رو به لینک یا صفحه ای متصل کنید که بیشتر در موردش مطالعه کنم؟. من تا حالا 204 روز در خاک آمریکا بودم ولی الان با پاس سفید می خوام 2 سال نرم
نمی دونم چقدر بعدش یاید بمونم تا برای سیتیزن شیپ اقدام کنم

بند ب رو مطالعه بفرمایید در این لینک
این تنها حالتی هست که شما می تونی با داشتن پاس سفید بیش از یک سال بیرون امریکا باشید و continuous residence شما شکسته نشه.
اما اگه مشمول این exception نمی شید بیش از 6 ماه نباید بیرون امریکا باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، frz61

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان