کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2017-07-31 ساعت 03:11)nahid.t نوشته:  به نظر من شما يكسال ديگه اقدام كن چون شما دوسال متوالي بيشتر از ٦ ماه خارج از كشور بودي دوبار اين شرط رو رعايت نكردي ازطرفي سپتامبر ٢٠١٨ ميشه سه سال و ٦ ماه از اخرين غيبت طولاني شما تا نوبت مصاحبه ات بشه زمانت از ٤ سال و يك روز گذشته

اگر نپذبرند مدتي را كه اپلاي كرديم ومنتظر اينترويو بوديم تا زمان اينترويو جزء مدت زمان اقامتمون هست يا نيست براي اينكه اون چهار سال ويك روز پر بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
چرا نبايد جزو اقامتتون باشه ، شما اگر اينجا زندگي كنيد قطعا جزو اقامتتون حساب ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Sara120 ، farrokh33
(2017-07-31 ساعت 03:11)nahid.t نوشته:  به نظر من شما يكسال ديگه اقدام كن چون شما دوسال متوالي بيشتر از ٦ ماه خارج از كشور بودي دوبار اين شرط رو رعايت نكردي ازطرفي سپتامبر ٢٠١٨ ميشه سه سال و ٦ ماه از اخرين غيبت طولاني شما تا نوبت مصاحبه ات بشه زمانت از ٤ سال و يك روز گذشته

ممنون از جوابتون،اره فكر كنم سال ديگه بهتره اقدام كنم.ايشالا شما هم نتيجه مصاحبه تون مثبت باشه چون تقريبا شرايط مشابه داريم
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، farrokh33
یه سوال ناشیانه، من کمتر از دو ماه دیگه 5 سالم میشه و میرم اقدام کنم واسه سیتیزن شیپ، تا حالام سفر ایران نرفتم و کلا پاسپورت ایرانیم منقضی شده و تمدید نکردم.
قبل از اینکه شروع کنم خواستم کلا ببینم وضعیت سیتیزن شیپ چطوره اونم بعد از اینکه جناب رئیس جمهور تصمیمات یهویی زیاد میگیره.
کسی تازگیا رفته واسه سیتیزن شیپ؟ حال و هوا چطوره؟
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
سلام وقت بخیر ببخشید کسی از دوستان میدونه برای گرین کارت بجز فرم مربوطه چه مدارک دیگه ای باید به اداره مهاجرت بفرستم من با ویزای نامزدی اومدم و الان نمیدونم چه مدارکی رو باید به اداره مهاجرت ارسال کنم ممنون میشم منو راهنمایی کنید از دوستان کسی هم سوال راجب مراحل ویزای نامزدی داشت من میتونم راهنمایی کنم
پاسخ
(2017-08-01 ساعت 00:32)nahid.t نوشته:  چرا نبايد جزو اقامتتون باشه ، شما اگر اينجا زندگي كنيد قطعا جزو اقامتتون حساب ميشه

سلام خانم ناهيد،شما براي مصاحبه رفتين؟اگر اشكالي نداره ميتونم نتيجه رو بپرسم؟چون من هم شرايطم خيلي شبيه شماست.٠
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، nahid.t
Pencil 
سلام به دوستان همونطور كه قول داده بودم براتون توضيح ميدم
راستش اينكه خدا فقط كمكم كرد و امروز يكي از خوش شانس ترين روزها براي من بود ،مصاحبه من ٨ صبح بود تو مصاحبه همونطور كه انتظار ميرفت راجبه غيبتم سوْال شد و من توضيح دادم به خاطر جراحي پسرم ما ايران بوديم ولي مثل اينكه أفيسر قانع نشد و حتي به من تبريك هم نگفت و گفت بايد راجبه شما تصميم بگيريم ، تولد پسر كو چيكه من دو هفته ديگه است كه ١٨ ساله ميشه من پرسيدم تكليف پسر كوچيك من چي ميشه ؟ من بايد براش اپلاي كنم گفت نه خودش اتوماتيكي بعداز سيتي زني شما سيتي زن ميشه. ومن گفتم ولي دوهفته ديگه اون ١٨ ساله ميشه و من هنوز تكليفم معلوم نيست حالا بايد چيكار كنم گفت بزار از سوپروايزم سوْال كنم بيرون منتظر باش ، من حدود نيم ساعتي معطل شدم دوباره اومدمنوصدا كرد گفت برو ١١:٣٠ دوباره بيا من كه تازه جواب مصاحبه ام رو خونده بودم حسابي نااميد بودم گفتم باشه رفتم و سر ساعت برگشتم من و بردن به دفتر سوپر وايزر در كمال بهت و ناباوري ديدم مدرك سيتي زني من اماده است ، اون شروع كرد به خوندن متن قسم و من تكرار كردم بعد كاغذ هاي لازم امضا كرد مدركم گرفتم اومدم بيرون هنوز باور ندارم سيتي زن شدم ، فقط خواست خدا بود ،انشالله كه همه موفق باشند ?
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، hoseyn ، Sara120 ، sina454 ، zohreh36 ، Geeta ، shadi79 ، farrokh33 ، shahin61 ، gbtm ، Haghighat ، Gole baba
هنوز باور ندارم ميترسم ازم پس بگيرن ?????
پاسخ
تشکر کنندگان: hoseyn ، Sara120 ، zohreh36 ، farrokh33 ، shahin61 ، gbtm
(2017-08-16 ساعت 00:04)nahid.t نوشته:  سلام به دوستان همونطور كه قول داده بودم براتون توضيح ميدم
راستش اينكه خدا فقط كمكم كرد و امروز يكي از خوش شانس ترين روزها براي من بود ،مصاحبه من ٨ صبح بود تو مصاحبه همونطور كه انتظار ميرفت راجبه غيبتم سوْال شد و من توضيح دادم به خاطر جراحي پسرم ما ايران بوديم ولي مثل اينكه أفيسر قانع نشد و حتي به من تبريك هم نگفت و گفت بايد راجبه شما تصميم بگيريم ، تولد پسر كو چيكه من دو هفته ديگه است كه ١٨ ساله ميشه من پرسيدم تكليف پسر كوچيك من چي ميشه ؟ من بايد براش اپلاي كنم گفت نه خودش اتوماتيكي بعداز سيتي زني شما سيتي زن ميشه. ومن گفتم ولي دوهفته ديگه اون ١٨ ساله ميشه و من هنوز تكليفم معلوم نيست حالا بايد چيكار كنم گفت بزار از سوپروايزم سوْال كنم بيرون منتظر باش ، من حدود نيم ساعتي معطل شدم دوباره اومدمنوصدا كرد گفت برو ١١:٣٠ دوباره بيا من كه تازه جواب مصاحبه ام رو خونده بودم حسابي نااميد بودم گفتم باشه رفتم و سر ساعت برگشتم من و بردن به دفتر سوپر وايزر در كمال بهت و ناباوري ديدم مدرك سيتي زني من اماده است ، اون شروع كرد به خوندن متن قسم و من تكرار كردم بعد كاغذ هاي لازم امضا كرد مدركم گرفتم اومدم بيرون هنوز باور ندارم سيتي زن شدم ، فقط خواست خدا بود ،انشالله كه همه موفق باشند ?

من هم سفر بالاي شش ما دارم خدا به من هم رحم كنه خيلي براتون خوشحالم
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، nahid.t ، farrokh33 ، shahin61
(2017-08-16 ساعت 00:04)nahid.t نوشته:  سلام به دوستان همونطور كه قول داده بودم براتون توضيح ميدم

خيلي خيلي تبريك ميگم،ممنون از اينكه اومدين و به ما هم توضيح دادين.ببخشيد ميشه دقيق بپرسم تاريخهاتون رو كه چطور بود؟چقدر از خروج بيشتر از شش ماهترن گذشته بود كه اپلاي كردين؟فكر ميكنين به خاطر پسرتون كه ١٨ سالش ميگذشت باهاتون موافقت كردن؟از كدوم ايالت اقدام كرده بوديد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، farrokh33
(2017-08-16 ساعت 07:20)new king نوشته:  

خيلي خيلي تبريك ميگم،ممنون از اينكه اومدين و به ما هم توضيح دادين.ببخشيد ميشه دقيق بپرسم تاريخهاتون رو كه چطور بود؟چقدر از خروج بيشتر از شش ماهترن گذشته بود كه اپلاي كردين؟فكر ميكنين به خاطر پسرتون كه ١٨ سالش ميگذشت باهاتون موافقت كردن؟از كدوم ايالت اقدام كرده بوديد؟
من چهار سال از اخرين خروج بيشتر از ٦ ماه هم گذشته بود در واقع من ٢٧ اگست ٢٠١٣ اومدم وديگه ساكن شدم ، بقيه اين مدت هم خروج بيشتر از دو ماه نداشتم نه به خاطر اون موافقت نكردن ولي به خاطر اون پروسه رو زود انجام دادن و اين كمك كرد من در اين مدت زمان تو دلهره و نگراني نمونم، همونطور كه گفته بودم پسر بزرگم شونه اش اسيب ديده بود و جراحي كرده بود و نامه دكترش را ترجمه كردم و همراهم داشتم ، از كاليفرنيا اقدام كرده بودم
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، shahin61 ، gbtm
(2017-08-16 ساعت 08:39)nahid.t نوشته:  
(2017-08-16 ساعت 07:20)new king نوشته:  

من چهار سال از اخرين خروج بيشتر از ٦ ماه هم گذشته بود در واقع من ٢٧ اگست ٢٠١٣ اومدم وديگه ساكن شدم ، بقيه اين مدت هم خروج بيشتر از دو ماه نداشتم نه به خاطر اون موافقت نكردن ولي به خاطر اون پروسه رو زود انجام دادن و اين كمك كرد من در اين مدت زمان تو دلهره و نگراني نمونم، همونطور كه گفته بودم پسر بزرگم شونه اش اسيب ديده بود و جراحي كرده بود و نامه دكترش را ترجمه كردم و همراهم داشتم ، از كاليفرنيا اقدام كرده بودم

خيلي ممنون از توضيحات كاملتون.فقط ببخشيد يك سوال ديگه هم داشتم اينكه من اون بار اول كه خروج بيش از شس ماه داشتم پدرم بيماري سختي داشتن و جراحي وشيمي درماني شدن،ميخواستم ببينم چه برگه هايي رو شما ترجمه كردين؟مثلا يك دستخط از دكتر كه اينجا در اين تاريخ عمل شده كافيه؟يا بايد برگه هاي بيمارستان و شرح عمل رو هم ترجمه كنم؟
پاسخ
(2017-08-16 ساعت 18:58)new king نوشته:  
(2017-08-16 ساعت 08:39)nahid.t نوشته:  
(2017-08-16 ساعت 07:20)new king نوشته:  خيلي خيلي تبريك ميگم،ممنون از اينكه اومدين و به ما هم توضيح دادين.ببخشيد ميشه دقيق بپرسم تاريخهاتون رو كه چطور بود؟چقدر از خروج بيشتر از شش ماهترن گذشته بود كه اپلاي كردين؟فكر ميكنين به خاطر پسرتون كه ١٨ سالش ميگذشت باهاتون موافقت كردن؟از كدوم ايالت اقدام كرده بوديد؟

خيلي ممنون از توضيحات كاملتون.فقط ببخشيد يك سوال ديگه هم داشتم اينكه من اون بار اول كه خروج بيش از شس ماه داشتم پدرم بيماري سختي داشتن  و جراحي وشيمي درماني شدن،ميخواستم ببينم چه برگه هايي رو شما ترجمه كردين؟مثلا يك دستخط از دكتر كه اينجا در اين تاريخ عمل شده كافيه؟يا بايد برگه هاي بيمارستان و شرح عمل رو هم ترجمه كنم؟
نه شرح عمل و اين چيزا نميخواهد من يك نامه از دكتر گرفتم كه ايشون در اين بأزه زماني جراحي كرده و تحت درمان بوده ،كپي نامه رو گذاشتم تو پرونده همون روز كه اپلاي كرده بودم روز مصاحبه أصلش همراهم بود بهشون گفتم كه نامه تو پرونده هست اونا هم دوباره درخواست نكردن
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، gbtm
سلام
من یه سوال داشتم. می خواستم ببینم می شه بعد از 4 سال و 9 ماه از تاریخ صدور گرین کارت برای سیتیزن شیپ اقدام کرد یا این قانون برای افراد خاصی هست؟ چون من موقعی که eligibility for naturalization رو توی سایت https://myaccount.uscis.dhs.gov چک کنم می گه Eligible نیستم ولی اگر توی این سایت چک کنم (https://www.uscis.gov/sites/default/file...lator.html) نشون می ده که الان می تونم اقدام کنم.
سوال دیگه هم اینکه فرم N400 رو آنلاین پرکنیم بهتره یا Mail کنیم؟
ممنون می شم اگر کسی راهنمایی کنه...
شماره کیس : 2012AS0005XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:21 جولای 2011
کنسولگری: آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
راستش اينكه خدا فقط كمكم كرد و امروز يكي از خوش شانس ترين روزها براي من بود
بهتون تبریک میگم و این از خوشانس ترین روزای زندگی شما بوده و حتما خاطر شرایطتون.
به هرحال بازم خدارو شکر سیتیزن شدید.

F2A -ازدواجی Approve: Nov 19,2013 - Sending To USCIS: Oct 7, 2013
Send Document to NVC: 8 May 2015
Interview: Ankara, August 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، farrokh33 ، shahin61

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان