کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
بل
(2017-07-17 ساعت 05:07)Sam-90 نوشته:  
(2017-07-17 ساعت 01:43)hoseyn نوشته:  
(2017-07-16 ساعت 23:30)Sam-90 نوشته:  يك سوال ديگه
من مجبورم فرزندم و با خودم ببرم كسي تجربه مشابه دارد؟
مشكلي نيست؟
من خانواده ای را دیدم که با بچه اومده بودن و راهشون دادند و نوبتی ازشون انکشت نکاری کردن.
گواهینامه و گرین کارت حتما همراهتون باشه.

ممنون از جوابتون بچه اشون كوچيك بود؟
بچه من كوچيكه
بله. دو ساله حدودا. نگران نباشید. خیلی خوب برخورد میکنند. ما حتی گرین را نبرده بودیم، خودشون چک کردند توی سیستم و گفتند حله. البته یک کم معطل شدیم.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-05-11 ساعت 21:48)soufia نوشته:  
(2017-05-11 ساعت 12:29)gbtm نوشته:  
(2017-05-01 ساعت 08:18)soufia نوشته:  سلام دوستان . پروسه سیتیزن شدن ما خیلی طولانی شد و از یکسال هم گذشت هنوز خبری نیست. قبلا گفتم چون ما یک سفر ۱۱ ماهه داشتیم در اوایل رفت و آمد به اون موضوع ایراد گرفت البته مصاحبه کردن و قبول شدیم ولی با اینکه بیش از سه سال سکونت دایم داشتیم مدارک بیشتری خواست که فرستادیم الان بیشتر از سه ماه گذشته هنوز خبری نیست رفتم اداره مهاجرت شهر مون تو کامپیوتر چک کرد و گفت پرونده مشکل نداره و در حال انجام شدن و بزودی تامه میاد واستون یکماه گذشته و باز خبری نشده. اگر توصیه و راه حلی بنطرتون میرسد لطف کنین ممنون میشم

به نظر من می‌تونید از این طریق پیگیری کنید:

https://egov.uscis.gov/e-request/display...eType=onpt

ممنون از راهنمایی ما رد شدیم ! بهمون فرصت یپکماهه  دادن تا درخواست مجدد کنیم نمیدونم واقعا چه باید کرد به وکلا هم اعتمادی نیست

سلام، دوست من هم سري اول رد شد چون دو سال اخر به علت ازدواج ميرفت ايران ، بعد وكيل گرفت ، وكيلش هر چي داشت جمع كرد تا نامه از صاحبخونه ها و كلي موارد ديگه، و اپيل كردن و اين سري قبول شد، به نظر منم وكيل بگيريد، وكيلش امريكايي هم بود
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، farrokh33
من و همسرم با هم اقدام كرديم البته از طريق وكيل توي مارچ تقريبا سه هفته بعد رسيدش اومد، دو روز بعد نامه انگشت نگاري، گرين كارت و گواهينامه رو برديم، با بچمون هم رفتيم ، مشكلي نبود نشست رو صندلي كنار دستم، انگشت نگاري كردن و تمام، تقريبا يك هفته بعد استاتوس همسرم تبديل شد به حالت انتظار مصاحبه ولي مال من هنوز توي حالت انجام انگشت نگاري مونده،
در ضمن راجع به إرسال عكس دوستان پرسيدن فكر ميكنم الزام مدارك هست،
پاسخ
من ١٥ اگست مصاحبه دارم سال اول بيشتر از ٦ ماه خارج از امريكا بودم حدود ١١ ماه خيلي استرس دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، Geeta ، farrokh33
(2017-07-28 ساعت 22:23)nahid.t نوشته:  من ١٥ اگست مصاحبه دارم سال اول بيشتر از ٦ ماه خارج از امريكا بودم حدود ١١ ماه خيلي استرس دارم

ما را بي خبر نگذاريد لطفا چون من هم مثل شما هستم موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، farrokh33
(2017-07-28 ساعت 22:23)nahid.t نوشته:  من ١٥ اگست مصاحبه دارم سال اول بيشتر از ٦ ماه خارج از امريكا بودم حدود ١١ ماه خيلي استرس دارم
اگر امكان داره ما رو از نتيجه مصاحبه تون مطلع كتيد چون منم سال اول ١١ماه بيرون بودم الان موندم اقدام كنم يا بزارم يك سال ديگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، farrokh33
(2017-07-29 ساعت 12:01)new king نوشته:  
اگر امكان داره ما رو از نتيجه مصاحبه تون مطلع كتيد چون منم سال اول ١١ماه بيرون بودم الان موندم اقدام كنم يا بزارم يك سال ديگه.

با سلام
به نظرم قبل از اپلای کردن با وکیل صحبت کنید.شنیده ام در موارد بیش از 6 ماه سخت گیری زیاد است
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، nahid.t ، farrokh33
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها، تو صفحه اول همین تاپيک نوشته شده برای اقدام برای سيتيزن شدن، حداقل ۱۸ سال تمام، این یعنی اینکه اگه بچه ای خارج از عمه ریکا دنیا بیاد و با پدر و مادرش بیاد عمه ریکا، بعد ۵ سال، پدر و مادرش می تونن اقدام کنن برا سيتيزني اما بچه نه ؟ درسته ؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
حتما نتيجه مصاحبه رو به اطلاعتون ميرسونم اما شنيدم اگه بعد از اون وقفه طولاني ٤ سال و يك روز گذشته باشه اقدام كنيد معمولا پذيرفته ميشيد من از اين زمان دو هفته كم دارم يعني سه سال و يازده ماه ونيم گذشته حالا توكل به خدا ببينيم چي ميشه ، اما در مورد وكيل كه گيتا جون گفتن وكيل هم ميگه مدرك معتبر جور كن وكيل كه نميتونه معجزه كنه همه چيز بستگي به نظر أفيسر داره برام دعا كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، Sara120 ، farrokh33
دوستانی که سیتیزن شدن یه سوال دارم.
فرم N400 صفحه ۱۳ سوال ۱۵ نوشته:
Were you ever a member of, or did you ever serve in, help, or otherwise participate in, any of the following groups
Military Unit
Police Unit
....
و غیره

کسی که سربازی رفته به طبع تو میلیتری هم بوده
آیا به این سوال باید جواب مثبت بدیم یا منفی؟
جواب مثبت یا منفی با توجه به اینکه کپی کارت پایان خدمت رو موقع ویزا گرفتن دادیم به سفارت چه دردسرایی ممکنه ایجاد کنن.

با تشکر پیشاپیش از جوابهاتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

طبق مقررات شما باید در ۵ سال گذشته دو سال و نیم در آمریکا بوده باشید و در ۳ سال گذشته بیشتر از شش ماه خارج از آمریکا نبوده باشین. فکر نمیکنم مشکلی براتون پیش بیاد.

موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t

یادتون باشه هر دفعه بیشتر از 6 ماه باشید شماره روزهای تو امریکا از بعد از اون به حساب میاد من دوستم نمیدونسته فوریه 28 روزه فقط ماهای شمسی رو حساب کرده بود و 6 ماه 2روز مونده خیلی بهش گیردادند تا قسم خورده باباش مریض بوده و قبول کردند من جای شما بودم با وکیل مشورت میکنم
نمیخوام دلتون رو خالی کنم امیدوارم کارتون حتما درست بشه ولی واسه این یه مورد اصلا ریسک نکنید

F2A -ازدواجی Approve: Nov 19,2013 - Sending To USCIS: Oct 7, 2013
Send Document to NVC: 8 May 2015
Interview: Ankara, August 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، farrokh33
(2017-07-30 ساعت 10:44)Masoudpish نوشته:  

یادتون باشه هر دفعه بیشتر از 6 ماه باشید شماره روزهای تو آمریکا از بعد از اون به حساب میاد من دوستم نمیدونسته فوریه 28 روزه فقط ماهای شمسی رو حساب کرده بود و 6 ماه 2روز مونده خیلی بهش گیردادند تا قسم خورده باباش مریض بوده و قبول کردند من جای شما بودم با وکیل مشورت میکنم
نمیخوام دلتون رو خالی کنم امیدوارم کارتون حتما درست بشه ولی واسه این یه مورد اصلا ریسک نکنید

پسر من تو اون زمان كتفش رو عمل كرده بود و من يك نامه از دكتر گرفتم كه اون تحت جراحي و درمان بوده دلگرمي من به اون نامه است
پاسخ
(2017-07-30 ساعت 01:04)nahid.t نوشته:  حتما نتيجه مصاحبه رو به اطلاعتون ميرسونم اما شنيدم اگه بعد از اون وقفه طولاني ٤ سال و يك روز گذشته باشه اقدام كنيد معمولا پذيرفته ميشيد من از اين زمان دو هفته كم دارم يعني سه سال و يازده ماه ونيم گذشته حالا توكل به خدا ببينيم چي ميشه  ، اما در مورد وكيل كه گيتا جون گفتن وكيل هم ميگه مدرك معتبر جور كن وكيل كه نميتونه معجزه كنه همه چيز بستگي به نظر أفيسر داره برام دعا كنيد

منم با چند تا وكيل صحبت كردم هركدوم يك جواب متفاوتي دادن،نميدونم اين قانون ٤ سال و يك روز در مورد ما كاربرد داره يا نه.يك وكيل ميگفت ميشه يكي ميگفت فقط واسه اونايي هست كه بيش از يك سال خارج امريكا بودن.من الان دسامبر ٢٠١٣ وارد شدم و١٠ روز اينجا بودم بعد دسامبر ٢٠١٤ وارد شدم و ١٠ روز موندم و از مارچ ٢٠١٥ تا الان امريكا بودم و خارج نشدم الان نميدونم كي بايد اپلاي كنم.از سال ٢٠١٠ هم گرين كارت داشتم.
پاسخ
به نظر من شما يكسال ديگه اقدام كن چون شما دوسال متوالي بيشتر از ٦ ماه خارج از كشور بودي دوبار اين شرط رو رعايت نكردي ازطرفي سپتامبر ٢٠١٨ ميشه سه سال و ٦ ماه از اخرين غيبت طولاني شما تا نوبت مصاحبه ات بشه زمانت از ٤ سال و يك روز گذشته
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان